ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 DE LEID5CHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 STORMACHTIG. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, tijdelijk stormach tige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke of Wes telijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk regen, later ha gelbuien, aanvankelijk weinig verande ring in temperatuur, later iets kouder. Hoogste barometerst.: 772.3 te Isafjord. Laagste barometerst.: 731.3 te Holyhead. De depressie verplaatste zich Noord- Oostwaarts, maar vormde een vrij diepe secundaire in het Kanaal, waardoor de wind weer naar Zuid loopt. De hooge drukking op Groenland nam iets af, maar zij schijnt zich .zuidwaarts te gaan ver plaatsen. In Scandinavië is de strenge vorst afgenomen, op IJsland werd de vorst matig, in Duitschland trok de vorst naar het Oosten terug. In Zuid-Scandinavië en Oost-Duitschland valt weer sneeuw. In het overige Duitschland is de lucht ge deeltelijk opgeklaard, plaatselijk valt nog regen. In Frankrijk valt op meer plaatsen regen, aan het Kanaal waaien stormachti ge winden en in de Golf van Biscaye stormt het uit Zuid. In Ierland en Schot land waait een Noorder storm met regen en sneeuwbuien en werd het kouder. Voor- loopig is-nog stormachtig weer met regen te wachten, later zal waarschijnlijk de wind ruimen, waarbij afkoeling en hagel buien te wachten zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 6.05 uur tot Zondagmorgen .6.21 uur: van. Zondagna middag 6;07 tot Maandagmorgen 6.19 uur. HOOG WATER. - Te Katwijk aan Zee op Zondag 28 Febr.; voor. 4.35 en nam. 4.59 uur: op Maandag I-Maart voorm. 5.10 en nam. 5 34 uur. raeeningr dat H. zelf achter het stuur moet hebben gezeten en door den moor denaar over de voorbank heen is getrok ken en op de achterbank is neergelegd. Het nummer van de auto van den heer H. is G 25332. Den geheelen nacht is de politie bezig geweest om eenig licht in deze duistere zaak te brengen. Met „aspirant-autokoopers" gaan rijden. Het verdere onderzoek heeft uitgewe zen, dat de eigenaar van den wagen, even eens iemand uit Haarlem, aan twee per sonen had opgedragen, te trachten den auto op de Vrijdagavond autobeurs bij het Spui in den Haag te verkoopen. De wagen verkeerde nog in zeer goeden staat. De twee personen, die zich daarop met de auto naar den Haag hebben begeven, waren de 45-jarige P. H. en zekere J. Eenigen tijd nadat men op de autobeurs was aangekomen meldden zich twee ge gadigden voor den wagen aan. Na eenig onderhandelen werd te half elf tot een proefrit besloten. Hieraan namen P. H. en de beide gegadigden deel. Inmiddels zou J. in de omgeving van de autobeurs ach terblijven tot men den proefrit zou heb ben volbracht. Het duurde evenwel een half uur, drie kwartier en langer, doch J. vernam niets meer van de auto en de inzittenden. Tot dat hij bij de politie inlichtingen ver kreeg over hetgeen was geschied. De metgezel J. kon slechts een vaag signalement van de beide gegadigden op geven. Het onderzoek naar de daders is evenwel zeer uitgebreid. Natuurlijk heeft ook de eigenaar van den wagen reeds in lichtingen aan de politie te Haarlem ver strekt. Vast staat, dat P. H. geld bij zich had, al weet men niet precies hoeveel. Het lijk van het slachtoffer is naar het gemeentelijk ziekenhuis Zuidwal overge bracht, waar een sectie definitief moet aantoonen met welk soort voorwerp de moord is gepleegd. Doodgeschoten met klein model vuurwapen. Naar wij vernemen, is heden bij de sec tie op het lijk gebleken, dat de heer H. uit Haarlem is doodgeschoten met een klein model vuurwapen. Hij was getroffen door een kogel in het achterhoofd. De auto, welke de heer H. en zijn met gezel J. op de autobeurs op het Spui hebben trachten te verkoopen was een licht-grijze 4-persoons vier-deurs Citroen, UIT DE OMGEVING LISSERBROEK. Staatspartij. De afdeeling Lisserbroek van de R.-K. Staatspartij hield gisteravond in het café van den heer A. Faas haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer B. Randsdorp. De opkomst was goed. De secretaris, de heer Chr. v. d. Klaauw, las het jaarverslag. Daaruit bleek, dat het ledental stationair is gebleven en bedraagt 143. Thans is de beurt, aan den penningrneesteresse, mevr. ClemensLammens, om den stand der fi nanciën weer te geven. De ontvangsten bedroegen 63.61. de uitgaven 44.44, al- zoo een voordeelig saldo van 19.17. waar door de reserve is gestegen tat 151.20. De leden v. Graas en Dekker werden aange wezen de bescheiden te controleeren. Aan de orde is vervolgens bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de hee- ren P. Groen in 't Woud en Chr. v. d. Klaauw: deze laatste stelde zich niet her kiesbaar. Alvorens tot stemming over te gaan bracht de voorzitter verslag uit van de Staten-Centrale Velsen. Na dit verslag wees de voorzitter er op dat de verkie zing van een afgevaardigde moet plaats hebben; het bestuur had hiervoor op het oog een jongere kracht en wel de heer W. v. Graas. Uit de hiervoor gehouden stem ming bleek, dat de vergadering dit voor stel met 37 van de 46 uitgebrachte stem men goedkeurde. Hierna werd de stem ming voor bestuursleden gehouden, waar uit bleek, dat de heer P. Groen in 't Woud werd herkozen, terwijl in de vacature-v. d Klaauw na twee stemmingen bleek ge kozen de heer M. Mesman. De voorzitter feleciteerde de her- en gekozenen, terwijl hij de scheidende functionaris v. d. Klaauw dank bracht voor alles wat hij voor de af deeling heeft gedaan. De voorziter deelde mede, dat vóór de verkiezingen nog een groote propaganda- vërgadering zal worden gehouden, waar voor aller medewerking werd gevraagd. Voorts bracht hij een woord van dank aan den heer K. Zwetsloot voor het gratis druk ken van de convocaties en voorts voor het belangloos beschikbaar stellen van prij zen voor de te houden verloting. LISSE. Opdracht. Aan de aannemersfirma gebrs. Randsdorp is na gehouden aanbeste ding opgedragen den bouw van een R.-K. kerk in 't Boerhaavedorp te Haarlemmer meer voor den prijs van ruim 41.000. OEGSTGEEST.. Staatspartij. In St. Willibrord hield de R.-K, Staatspartij onder voorzitterschap van den heer A. J. Vester een alg. leden vergadering. Bij de opening moest de voor zitter zijn spijt uitdrukken over de geringe belangstelling. Het bestuur zal echter ge stadig voortwerken en spreker hoopte, dat tot de leden het besef zal doordringen, dat het bezoeken der vergaderingen noodzake lijk is. De heer A. v. Elzen las de notu len, die onveranderd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende brieven van de Kamer-Centrale, die voor kennisgeving werden aangeno men. De periodiek aftredende bestuursle den. de heeren H. Spitzen en A. v. Elzen, werden herkozen. De heer van ELsen had wegens drukke werkzaamheden bezwaar tegen zijn herbenoeming. Er bleek echter niemand der aanwezigen genegen een be stuursfunctie te aanvaarden en daarom zal de heer van Eisen voorloopig het secreta riaat blijven warnemen. De heer M. P. v. d. Weijden, lid van de Tweede Kamer, hieldi vervolgens een inleiding met als titel: „Katholieke solidariteit ook in de po litiek". De Staatspartij heeft heel wat te verduren, doch men kan toch niet voldoen aan de overdreven eischen,.die door velen worden gesteld. In troebel water tracht men te visschen. De N. S. B. doet het voor komen, alles te kunnen oplossen. Men moet echter voorzichtig zijn. De levensbeschou wing van de N.S.B. staat diametraal tegen over de kath. levensbeschouwing. Aan de kath. fractie worden vele en onbillijke ver wijten gedaan en spreker toont dit nader aan. Komende tot het conflict tusschen re geering en katholieke Kamerfractie in 1935 zegt spreker, dat de fractie haar plicht heeft gedaan. Haar houding ten opzichte van het regeeringsbeleid is juist gebleken. Ten slotte bespreekt de heer v. d. Weij den nog de devaluatie, die eenige ontspan ning heeft gebracht. Op den duur moeten alle crisis-maatregelen verdwijnen. Vervolgens wees spieker nog op de ge varen van de N. S. B. en communisme voor de geestelijke vrijheid. Wanneer de N. S. B. aan de macht zou komen, was het met vnze vrijheid gedaan. Spreker wees op de Conduite-interieur van het nieuwste mo del. Hier volgt het signalement van de beide verdachte personen: De eene is ongeveer 1,75 M. lang, een forsche, doch niet zware figuur. Hij droeg een zwarte lap voor zijn rechteroog, was gekleed in een donkere winterjas en blootshoofds; hij heeft donker, achterover gekamd dik haar, waarin een slag ligt. Zijn leeftijd wordt geschat op 27- a 28 jaar. Hij was glad geschoren. De tweede persoon was gekleed in don ker grjjze winterjas en met dito slappen hoed. Hij was eveneens gladgeschoren, is iets jonger en tengerder en ook kleiner dan de eerstbedoelde verdachte. De commissaris van politie van den jus- titieelen dienst „A" verzoekt ieder die in lichtingen kan geven, zich te vervoegen aan zijn bureau. Laan Copes van Catten- burg 13, den Haag. schunnige pamfletten, welke van die zijde worden verspreid. Het is de plicht van jong en oud aan den strijd deel te nemen en actief mede te wer ken met de R.-K. Staatspartij. Elk men- schenwerk is onvolmaakt en er kleven aan de Staatspartij ook fouten. Laten we echter bij _de a.s. verkiezingen niet achterblijven, daar-dan beslist wordt over de lijn. die voor 'dé toekomst zal wor den uitgestippeld. Met een beroep op saamhoorigheid en eensgezindheid tot verdere groei der R.K. Staatspartij besloot spreker. De voorzitter1 "dankte de heer van der Weijden voor het gesproken. Na rondvraag sluiting. Volksbond. De afd. van den Ned. R K. Volksbond hield in St. Willibrord haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer N. Kerckhoff. Na voorlezing en goed keuring der notulen bracht de secretaris een welverzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek dat het ledental 62 bedraagt. In het verslag werd verder nog een lans gebroken voor Herwonnen Levenskracht en aange spoord de „stuivers-actie" te steunen. De penningmeester rapporteerde den fi- nancieelen toestand. Inkomsten 581.90, uitgaven 621.72, alzoo nadeelig saldo van 39.82 In kas was op 31 Dec. 130.43. De kascommissie, bestaande uit de heeren D. Zandvliet en G. Hoogervorst, bracht gunstig verslag uit en de penningmeester werd ge- déchargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Kerckhoff en Kuyken, werden herbenoemd. In de vacature Verhoeven werd aangewezen de heei Hoekstra. Als voorzitter werd de heer Kerckhoff wederom benoemd. Bij de rondvraag sprak de heer D. Zandvliet den wensch uit om de jaarlij k- sche collecte met Kerstmis in de kerk te doen houden en de opbrengst op gelijke wijze te verdeel en.- De voorzitter zegt, dat een collecte in de kerk niet wordt toege staan. Voorts wijst de voorzitter erop, dat men ervan overtuigd kan zijn, dat de ver deeling van Kerstgaven op rechtmatige en billijke wijze geschiedt. De heer Goedemans vond de post, uitge trokken voor een feestavond, te laag. De voorzitter maande aan tot voorzichtigheid. Het bepaalde bedrag vindt het bestuur hoog genoeg. Verder kan niet worden gegaan Ondei dankzegging voor de goede op komst sloot de voorzitter op de gebruike lijke "wijze. OUD-ADE. „Stille Omgang". Donderdag 25 Febr. hield de afd. „Stille Omgang" te Oud-Ade haar jaarvergadering in de zaal van Café Van der Hulst te Oud-Ade. De voorzitter opent de vergadering met den chr. groet en heet alle aanwezigen hartelijk welkom, vooral Pater Vlasveld uit Leiden, die de zen avond zou spreken. Het verslag van den penningmeester werd goedgekeurd. Door een twaalftal zangers werden eenige gezangen ten gehoore gebracht, wat de stemming der vergadering nog verhoogde. Daarna was het woord aan den spreker van dezen avond. Spr. schetste voor ons het Wonder van Amsterdam tot in de kleinste bizonderheden en moedigde alïen aan toch vooral goed de opgegeven intentie van dit jaar te bedenken: „Dat ons land bewaard mag blijven voor communisme en elk an der nieuw heidendom". Daarom moeten wij in zoo groot mogélrjken getale optrekken naar Amsterdam. De voorzitter dankte den Pater voor het gesprokene. Een kleine pauze werd gehou den, waaronder een collecte voor de Missie van den Pater de somma opbracht van ƒ13.50, waarvoor hartelijk dank. Het Pro cessie-lied werd, evenals vorig jaar, gezon gen door Jac. v. d. Geest Gz. Ook werd de reisgelegenheid nog. besproken. Daar het Hoofdbestuur in Amsterdam één reisgele genheid wil, zullen we ons daaraan hou den. Nadat nog een. kort gebed was gebe den voor een overleden lid onzer afdee ling en nadat het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen" was gezongen sprak de voor zitter een woord van dank tot allen, die hadden mede gewerkt om deze vergadering zoo goed te doen slagen. Ook het bestuur' van de afd. Roelofarendsveen, dat weder om tegenwoordig was. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het was in de afge- loopen week een up en down in den bloe menhandel. Echter meestal down. De prij zen waren dus meestal niet loonend. Ge lukkig werd er nog flink wat gekocht voor export. Ware dit niet het geval geweest, dan was het geheel mis geloopèn. De no teering was voor tulpen per dozijn: Gene raal de Wet 20—23 ct., Electra 13—18 ct., Proft'. Rauwenhof 1520 ct., Vuurbaak 18—22 ct., Ibis 10—12 ct., Theeroos 12—15 ct., Coul. de Cardinal 2023 ct., Bartigon 18—23 ct., Le Notre 20—24 ct., Mr. v. d. Hoef 1520 ct., William Pitt 1720 ct., Witte Valk 1115 ct, Goudvink 1620 ct.. Prins van Oostenrijk 1214 ct., Couronne d'or 1520 ct., Rijzende Zon 2430 ct. Narcissen per dozijn 815 ct. SASSEN'HEIM. Hollands Bloembóllenkweekersgenoojt- schap. Gisteréhavond hield bovenge noemde vereeniging één ledenvergadering in de zaal van „Hét Bruine Paard". De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer G. Zandbergen. ;heet allen welkom en licht in zijn openingswoord deze vergade ring toe, welke noodzakelijk is geworden, n.l. het samenvoegen van de Zuid-Hol- landsche Bond van Kleine Kweekers en het Bloem bollenkweekersagenootschap. Aan de orde was daarna bestuursverkie zing wegens aftreden van het voorloopig bestuur. De heeren Oudshoorn en v. d. Geest wenschen niet meer in aanmerking te komen. Bij de gehouden stemming wer den gekozen G. Zandbergen, A. v. Dorp, D. Ciggaar, W. Verschoor, N. Lugtigheid. Alle namen deze bestuursfunctie aan. Als afge vaardigde voor de Alg. Verg. voor 1 Maart werden benoemd D. Ciggaar en A. Ruigrok. Als plaatsvervanger werd benoemd N. Lug tigheid. Vervolgens kwam aan de orde be spreking* beschrijvingsbrief, welke werd voorgelezen. Diverse punten werden behan deld. Aan de afgevaardigden werd mandaat verleend met alle voorstellen zijn goedkeu ring uit te spreken. De penningmeester bracht verslag uit, waaruit bleek, dat nog een klein saldo aanwezig was. Hierna rond vraag en sluiting. STOMP WIJK. „Stille Omgang". Het genootschap „Stille Omgang" heeft Donderdagavond in het Café „Het Blessepaard" van den heer v. Esveld zijn gewone ledenvergadering gehouden. Precies 8 uur opende de voor zitter, de heer C. v. d. Zijden, de verga dering met gebed en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den spreker van dezen avond. Pater Beijersbergen van He negouwen uit Zoeterwoude en het hoofd bestuur uit Leiden. Na een korte inleiding verzocht de voorzitter den secretaris, den heer G. Havik, de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen, welke hierna onveranderd werden goedgekeurd. Inmiddels was Pastoor Floor binnengeko men, die door den voorzitter werd verwel komd. Volgde bespreking Omgang 1937. Verschillende punten werden behandeld en met eenige nadruk werd verzocht het roo- ken na te laten. Het zangkoor zong vervolgens een paar meerstemmige lofstukjes, waarna het woord was aan den spreker van dezen avond, Pa ter Beijersbergen. die als onderwerp had gekozen de intentie waarvoor dit jaar de bedetocht werd gehouden n.l.: „Dat God ons land beware voor het communisme en het moderne heidendom". Onder de grootst mogelijke stilte werd de prachtige lezing aangehoord. Vervolgens voerden de be stuursleden uit Leiden nog het woord en wekten allen op deze omgang met veel de votie te houden. Hierna sluiting. Kaartjes voor deelnemers aan den Om gang zijn verkrijgbaar bij den heer'L. v. Eik, Poststation, tot uiterlijk Woensdag avond 8 uur. E.HJÏ.O. Deze dagen is in de buurt schap een vereeniging opgericht n.l. de R.K. Eerste hulp bij ongelukken „St. Joan de Deo", (feestdag 8 Maart). Velen zullen zeker denken en misschien zeggen: alweer een vereeniging. Waarvoor is die nu noodig,v er gebeuren hier toch geen ongelukken. Gelukkig maar, doch als het nu eens toch gebeurde, wat niet te hopen is, en zoo'n gewonde wordt verkeerd behandeld, zoo fiat hij of zij z'n leven lang invalide is ge worden door zoo'n verkeerde behandeling, dan zou er gezegd worden: waarqm zijn er niet enkele menschen, die eerste hulp kun nen verleenen? Welnu ze zijn er, zeven in getal, wel niet al te veel, doch er is een be gin, dank zij de bemoeiingen van het Wit- Gele Kruis, dat het initiatief nam een cur sus te organiseeren, met het gevolg, dat er nu enkele personen zijn met diploma. Zoo als boven gezegd is de vereeniging opge richt, bestuursleden zijn G. Havik, voor zitter, J. Boogmans, seer.-penningmeester; ja, penningmeester met een nog bijna ledige kas en zoo'n vereeniging heeft nogal heel wat noodig, want een E.H.B.O. zonder geld kan wél, doch zonder verbandstoffen en materiaal niet, en is er dus geld ook noo dig, en nu komt het eigenlijk pas: men wordt verzocht niet verder te lezen. Mocht er een van de lezers of lezeressen zijn, die voor de vereeniging wat over heeft: een berichtje bij den secretaris-penningmees ter, den heer J. Boogmans en u wordt er dadelijk van verlost. Tevens dient nóg ge meld, dat er dit najaar weer een aanvang- cursus wordt gehouden. K. J. M- V. (L. T. B.). Maandag 1 Maart versiering en architectuur in den loop der eeuwen met lichtbeelden. Inleider: B. J. Koldeweij, architect B. N. A. Dinsadg 2 Maart 7.30 uur Maria-Con- gregatie. Donderdag 4 Maart: Studieclub en te 7.30 uur eigen ontwikkelingsavond Jonge L. T. B. St. Joseph-Gezellenvereeniging. Zon dag 28 Februari te 12 uur Paladijnenver gadering. Té half 12 en na het Lof bijeen komst. Maandag 1 Maart te 7 uur tooneelclub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Ma- ria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 7.7.50 uur herhalingscursus. Donderdag 7.30 uur Biljartclub A. D. O. en Zaterdag na het Lof bijeenkomst. WASSENAAR. Staatspartij. Onder leiding van den voorzitter, den heer J. J. van Du uren, ver gaderde Vrijdagavond in het R. K. Ver een igingsgebouw de afd. van de Staats partij. Jaarverslagen van seoretaris en penning meester, het laatste sluitend met een batig saldo van 57.85, werden goedgekeurd. De verificatie-commissie bracht bij mon de van den heer N. H. Winnu'bsl gunstig rapport uit. Als candidaten voor de gecomb. Kring vergadering te Leiden werden gesteld de heeren J. J. van Duizren, Mr. A. J. M. van Moorsel, A. C. van Berkel, Ir. H. J. A. Brantjes, W G. Ruijgrok en Ir. L. J. P. Smulders. Hierna hield het Tweede Kamerlid, de heer Max van Poll, een politieke rede waar in hij er op wees, dat de noodklok luidt op politiek,, staathuishoudkundig- en vooral AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, v. Bockel, v. Leeuwen, Kortmann en Verbrugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 22 tot en met Zondag 28 Febr. as. waarge nomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18. telef. 523 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ook op zedelijk en godsdienstig terrein. Mi nister Colijn zei nog dezer dagen in de Eerste Kamer dat het bij de komende Kamerverkiezingen gaat om deze 4 punten, ons Staatsbestel, de landsverdediging, landsfinanciën en economische vraagstuk ken. Spr. wijdt een uitvoerige beschouwing aan elk van deze punten, waarbij hij wijst op de innerlijke tegenstrijdigheid om in het parlement gelegenheid te geven tot een afbraak daarvan en van de volksinvloed, aan welk streven de democratie in den weg zal moeten staan. De landsdefensie houdt ten nauwste verband met onze verplichtin gen tegenover gemeenschap en vaderland. In den breede besprak spr. dan de lands financiën, waarbij hij met cijfers aantoonde de algemeene teruggang der inkomsten uit diverse bronnen. De economische vraag stukken moeten we bezien vanuit de chris telijke levensgedachten. Het gaat bij de a.s. verkiezingen om de godsdienstige en zede lijke waarden, het in het parlement tot uiting kunnen brengen van de chr. levens gedachte. Spr. wijst dan op de noodzake lijkheid van behoud en versteviging der Kath. Staatspartij, waartoe ieder het zijne moet bijdragen. Hierna sluiting. K.J.M.V. Voor de leden van de K.J. M.V. en voor belangstellenden trad in het R. K. Vereenigingsgebouw de heer Paul de Waart als spreker op over het onderwerp „De les van het Buitenland". In 'n schitterende rede, die meer dan een uur duurde, bezag de spreker allereerst de groeiende politieke R. K. organisatie in ons land, waarna de reis door het buitenland aanving en respectievelijk Italië, Spanje, Frankrijk, Mexico, Oostenrijk en Duitsch land werden" bezocht. Van ieder dezer lan den bezag spr. in groote trekken de poli tieke geschiedenis van de laatste jaren en de houding der katholieken bij dat alles. Telke.nmale bleek, dat, alleen wanneer de katholieken een eenheid vormen en hun eischen ook politieke weten waar te maken, er iets ter bereiken valt. Het was een bui tengewoon mooie en leerzame rede, die een krachtige opwekking inhield tot eenheid en het versterken van de R. K. Staatspartij. Vol aandacht werd de spreker aanhoord en een krachtig applaus vertolkte tenslotte aller dankbare gevoelens. Het was een pracht-avond, die geopend en, ook besloten werd met den K.J.M.V.- groet. Muziekvereeniging „Excelsior". In een buitengewone bijeenkomst van leden en genoodigden is het eigen gebouw van de muziekvereeniging „Excelsior" in de Schoolstraat alhier in gebruik genomen. De voorzitter, de heer D. J. Hofman, schilderde de vreugde, die de leden bezielt, nu zij een eigen huis hebben. Spreker dankt bijzonder den secretaris voor het groote aandeel, wat hij hierin heeft gehad. Ver volgens brengt spreker dank aan allen, die bijgedragen hebben voor dit gebouw. Hij wijst dan op de cadeaux, die geschonken zijn, o.m. een klok voor de bestuurskamer, een bedrag in geld en een servies voor den huishoudelijken dienst, een mooie lamp enz. Hij besluit met den wensch, dat Ex celsior moge blijven leven in het hart van alle leden, dat de kameraadschap bewaard moge blijven, dat de arbeid van Excelsior naar buiten zal worden uitgedragen, opdat daardoor veel korpseer en geluk haar deel moge zijn. Hierna werd de eerwijn geschon ken. Als eerste spreker trad op de heer H. van. Elk, secretaris der vereeniging, die dank bracht aan velen. Van de aanwezige genoodigden, die de vereenigng wilden complimenteeren maak ten o.m. gebruik de heer Mr. H. B. Wildt Meijboom en de voorzitter van de Konin gin Wil'helmina Vereeniging. Een der leden sprak vervolgens een waardeerend woord tot den voorzitter. De voorzitter heeft ten slotte alle aanwezigen dank gebracht. Hij hoopt, dat men naar bui ten zou uitdragen omdat het bij Excelsior nog altijd in orde is. Hij hoopt, dat het con tact, wat er bestaat tusschen Wassenaar zou blijven bestaan. „Ziekenzorg". In Centraal in de Lang- sraal hield de vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging „Ziekenzorg" een ledenvergade ring, onder voorzitterschap van den heer C. Stolk, die de aanwezigen hartelijk wel kom heette. Na het voorlezen der notulen door den secretaris, bracht deze het jaarverslag uit waaruit we ontleen en, dat in het afgeloo- pen vereenigingsjaar 58 patiënten voor rekening van de vereeniging werden ver pleegd met een aantal van 1098 verpleeg- dagen, waarvoor werd uitbetaald een be drag van 3557.66. Voorts bleek dat het ledental was gestegen tot 1469. Hierop volgde een jaarverslag, uitge bracht door den penningmeester. De winst en verlisrekening toonde aan een batig slot van 309.45 terwijl het reservefonds 5210 bedraagt. Aan inkomsten en uitgaven gaf de balans een bedrag aan van 8485.14 met een kapitaal per 1 Januax*i 1.1. van 7947.73. De periodiek aftredende heeren A. van der Kooij, bestuurslid, en K. Huibregtse, als lid der Commissie van Controle, werder beiden met groote meerderheid van ste rnen herkozen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2