ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 DE LEIDSGHE COURANT 1 DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE VOOR GOD VERANTWOORD. „Valsche profeten en valsche Christussen zullen opstaan". Met deze woorden heeft Christus de menschen gewaarschuwd tegen hen, die van zichzelf verkondigen, dat ze Christus' gelijken zijn. 't Is geen nieuwtje van de paar laatste jaren. Er zijn altijd van die geesten ge weest, die vastgeroest in hun dwaling daar door de dwaling gaan zien als waarheid. In de blindheid huns harten geven ze geen kans aan het licht der genade, aan de warmte van Gods liefde weerstaan ze met hun gesloten zielen. Temidden van dezulken leven de chris tenen, helaas ook in Nederland. Zóó fe zelfs hun invloed op sommiger denken, dat An ton v. Duinkerken er door aan het fanta- seeren is geslagen. En hij ziet de jongere generaties reeds ten prooi aan de N.S.B., omdathet iiT Duitschland en Spanje ook zoo gegaan is. Tegen den storm was men niet bestand. In des dichters veronderstelling schuilt waarheid en fantasie, al is dan het laatste overheerschend. Want waarheid is het, met alle respect voor de Hollandsche nuchterheid, dat de puddingachtige slapte van vele jongeren erg is en een gevaar schept. Laten we de z.g. verwijfde typen met hun on-manlijke praat en flauwe levenshouding buiten be schouwing, dan blijft nog over een groot percentage geestelijk-ontwrichten. Zie maar om je heen en praat maar met de „man-of the streef', 't Zweeft alles aan de oppervlakte, er is geen diepgang te be speuren. De klachten daarover zijn ook in katholieke kringen al sinds jaren geuit en het had er de schijn van, dat er nimmers op gereageerd zou worden. Zou worden, ja. Want we moeten niet over het hoofd gaan zien, en van Duinker ken heeft dat. helaas wel gedaan, dat de 20- tot"'30-jarigen van nu voor een zeer groot gedeelte de producten zijn van een betrekkelijk weelde-tijdperk. Dc massa had ..geen zin" in organisatie-leven, „geen zin" in politfek, zelfs „geen zin" in apologie of kunst. En waaróm niet? Omdat de behoefte daaraan niet werd gevoeld. Die behoefte w a s er wel, natuurlijk, maar de feiten om een inzien te vergemakkelijken hadden we maar niet voor het grijpen. Hoe hard vervolging of krenking ook is, het heeft ook de verdienstelijke zijde van hernieuwing en begeestering. Het is een „toegelaten kwaad" om er het goede uit te trekken. En de moderne krenking van meer recen- ten datum (Spanje en Duitschland) heeft heel wat oogen geopend en heel wat ka tholieken herinnerd aan den rijkdom van hun geloof, gefundeerd op de steenrots en berekend voor alle tijden in alle volke ren. Wie dacht vijf jaren geleden aan zijn H. Doopsel, als aan een bewijs van uitver kiezing tot mede-missior.aris met de pries ters? Wie begreep iets van zijn H. Vormsel als van den „ridderslag tot practisch Chris ten"? We ontkennen niet, dat vooralsnog wel wat jaren zullen vergaan eer „elkeen zijn plicht als christen vervult". Maar de ken tering ten goede is er. Een zeer flinke kern toont meeleven, begrijpen, willen. Zullen we de stoot kunnen weerstaan? De melancholieke dichter, die 't vorig jaar van leer trok tegen Mussert, vreest en .meent van niet. Maar a4s een David een Goliath aan kon, waarom dan gevreesd? Als wij bidden en werken, gewapend met het schild des ge- loofs en trouw aan de Bisschoppen, dan zullen de golven breken op onze rotsvaste eenheid. In een fiere en eerlijke levenshouding zijn we voor God verantwoord. Daarom were eenieder van Duinkerken's pessi misme! SEVERUS. DE INZET VAN ONS FEEST VOORBIJ. Eenige indrukken. Er was één roep over de tentoonstelling in „Den Burcht" en die ééne roep luidde: Het is een prachtig begin!! Ja, dat was het ook. Taaie volharding en goede samenwerking leverden een verras send resultaat, waar we hoogst dankbaar voor zyn. Wie vorige week Donderdag de „rommel" zag kon- zich moeilijk indenken, dat Vrij dagavond een grandiose expositie de oogen streelen zou. Maar het was op tijd klaar! Op zich reeds een prestatie. Wat het bezoek betreft, de tentoonstel lingscommissie mag niet mopperen. Daar de drommen schoolkinderen slechts te schatten waren zal het totaal aantal va- rieeren tusschen de 3400 a 3500. Vooral Zondag was het aantal bezoekers zeer goed. Hoezeer ook verheugde het den Gezellen, dat de geestelijkheid onzer stad him volle sympathie betoonden. Namen noemen heeft geen zin, noch van de bezoekers, noch van de vele werkers. Want dan zouden we, om bij de laatsten te blijven, een lijst van knap formaat kun nen samenstellen. De comité-leden, de K. L-ers, verschillende „losse krachten", de kweekers, de lakkeurs, de timmerlieden, de etaleurs etc. etc., ze hebben enorm veel ge presteerd. Dat was bij tijd en wijle tempo tempo, maar in beide af deelingen vlotte onder de kundige leiding van de heeren Jonker en Bronsgeest het werk goed. Het afbreken j.l. Dinsdag ging natuurlijk veel sneller. Wat een keet werd dat! Maar ze kwamen er doorheen. Nu is dat alles weer voorbij. Het geheel heeft ons veel geleerd. Een mensch is nooit te oud om te leeren enhet archief krijgt vele gegevens! Maar overheerschend bij allen is de ge dachte, dat het gouden feest op grandiose wijze is ingeluid. En daar was het om te doen. SENIOR. VOOR HET DISTRICT. De cursus voor de asp. opleiders wordt Maandagavond voortgezet. De cursisten zijn weer tijdig present, te half negen. Een ryeuwe actie is die voor het dis- tricts-kwartje in de maand Maart. Ook onze districts-kas is nog altoos „bodem-zicht baar!" ALs in elke afdeeling de Gezellen dat kleine offertje weten te brengen, dan lukt het districtswerk in de toekomst veel beter. Een halve cent per week is werkelijk geen al te hooge eisch. De competitie-stand moet bijgewerkt worden. De lijsten gelieve men zeer spoe dig te zenden naar C. Homan te Sassen- heim. Gehuwden en ongehuwden bijeenkomst. Maandagavond, dus niet Dinsdag, komen de gehuwden en ongehuwden Gezellen bij een in de groote zaal. Father Simons zal spreken over zijn ervaringen in de Missie. Laten allen tegenwoordig zijn. De vergadering van Dinsdag is dus ver schoven naar Maandag. Zondag 28 Febr., moeten alden, die me dewerken aan onze nieuwe leden- en do nateursactie om 9 uur bijeenkomen in de bestuurskamer. LEDENTAL DER ONDERAFDEELINGEN. Godsdienstige vorming: Retraite- en Recollectieclub „St. Cle mens" 62 Missieclub voor het ..St. Petrus Liefdewerk" 180 Kernclub „De Paladijnen" 22 Sociale vorming: Ontwikkelingsclub „Petrus Cani- sius" 34 Leesbibliotheek 60 Propagandaclub „Dr. Nolens"12 „Kclpings Lijfwacht" 6 Spaarkas „St. Joseph" 40 Ziekenfonds „Corn. Musius" 76 Cultureele vorming: Tooneelclub „Ad. Kolping" 14 Liedertafel „Sev. Schafefr" 24 Muziekclub „Fr. Schweitzer" 16 Ontspanning. Kegelclub „De Poedelaars'' 10 Kegelclub „D. K. S." 12 Biljartclub „A. B. C." 10 Tafeltennisclub „van Nispen" 14 Diversen: Kempermanfonds 20 Deze 17 onderdeelen van onze vereeni- ging demonstreeren duidelijk, hoe na 50 ja ren de Gez.-Ver. nog volop aan haar doel beantwoordt! DE COMM.-VERKIEZING. Tot 1 Maart staat de gelegenheid open om candidaten te stellen voor de commis sarissen-verkiezing op Dinsdag 9 Maart. Morgen, Zondag, is het derhalve de laatste dag. Lijsten zijn verkrijgbaar bij de Se- UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Staatspartij. „De Opmarsch" schrijft in het propagandanummer van 18 Febr. bij de titelplaat1-„Storm op til": Het is plicht, uw partij in staat te stel len den verkiezingstrijd zóó te voeren, dat de overwinning wordt behaald. Die strijd kost offers van tijd, kracht en geld. De R.-K. Staatspartij afd. Boskoop teza men met de R.-K. Propagandaclub „St. Michael" staat weer paraat, om den poli- tieken storm, welke 26 Mei a.s. haar hoog tepunt zal bereiken, 't hoofd te bieden door tijdig de noodige versterkingen aan te brengen opdat geen stormvlagen ook maar een enkele plant in onze verzorgde tuin van katholieke eenheid schade zullen doen. De vorm dezer versterkingen wordt door beide vereenigingen met zorg uitgekozen, zoodat geen enkele N. S. B.'er of welke tegenstander ook, kans krijgt, omdat wij de weken, welke ons nog resten voor deze verkiezingsdatum, ons katholieke volk en onze kiezers zullen inlichten en opwekken op de meest doeltreffende manier, zoodat ook zij allen ten volle overtuigd zullen zijn, dat volgens plicht en geweten geen enkele stem voor de R.-K. Staatspartij op 26 Mei zal mogen verloren gaan. Onze R.-K. Staatspartij is zoo gelukkig geweest een toezegging te hebben verkre gen van den zeereerv. he i Henri de Gree- ve, onzen bekenden Zaterdagavond rede naar voor de K. R. O. Deze is bereid op een groote propaganda- avond op Dinsdag 18 Mei a.s. een verkie- ginsrede te komen houden. Staatspartij en Propagandaclub zuilen- zorgen dat, behalve „De Opmarsch" enkele actueele vlugschriften van tijd tot tijd zul len worden verspreid—waarin onze katho lieke rechten en belangen worden bespro ken. - De verkiezing "van candidaten voor het lidmaatschap der Tweede Kamer zal ook hier ter plaatse weer met zorg worden voorbereid, opdat ieder kiezer een goede en verantwoorde" keus kan doen. Het spreekt vanzelf, dat op de verkie zingsdag van, 26 Mei, alle hens aan dek zul len zijn. Een dergelijke voorbereiding kost echter heel wat. geld, terwijl de kas sen der vereenigingen leeg zijn. De gewo ne huishoudelijke uitgaven laten niets over voor een verkiezingsketie en tcoh mag deze er niet onder lijden,.integendeel, we moe ten weer een even goed figuur slaan als de vorige verkiezingen om onze katholieke zaak veilig te stellen,. Daarom laat jong en oud een handje mee helpen, opdat dit mooie resultaat, ons voor oogen gesteld, weer mag worden bereikt en ieder naar vermogen onze propagandis ten, die Zondag, dus morgen, 28 Februari, na alle H. Missen op het kerkplein met open schaal zullen oollecteeeren, ruim te bedenken, opdat het de moeilijke arbeid ter wille van het-succes eener katholieke overwinning zal stimuleeren en onze leden met nieuwe ijver zal bezielen, als zij zien, dat ook gij uw offers met vreugde brengt. Wij danken u bij Voorbaat. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond vergaderde de Raad on zer gemeente. Afwezig waren de heeren Sonneveld en Cnossen. Punt 1.. Bespreking Rozenbrug. De voorzitter deelde mede, dat op de wereldmarkt moeilijk ijzer te krij gen was. In verband hiermede worden de kosten van de Rozenbrug geraamd op 19000 in plaats van 15000. B. en W. ver zoeken den Raad dit bedrag toe te staan. Bij langer wachten zal het nog meer kos ten. Door de gehouden voorbespreking was geen nadere toelichting noodig en ging de Raad met het voorstel accoord. Punt 2. De Raad besluit tot het aangaan van een 4 pet. leening bij de Mij. Gemeente Crediet te Amsterdam en een bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten. Bij de rondvraag brengt de heer Lunen burg het openen der noodbrug ter sprake. De nieuwe zal waarschijnlijk per Septem ber as. klaar zijn. 's Avonds 11 uur wordt de brug buiten gebruik gesteld. Dit is te 'roeg. 12 uur is een betere tijd. De heer Weltevrede sluit zich hierbij aan. In ver band met de aankomst van den laatsten trein wordt besloten de noodbrug kwart na 12 buiten gebruik te stellen. Hierna sluiting. Veilingveréeniging. Gisteravond hield de Veilingvereeniging „Woerden en Om streken" een flink bezochte jaarvergade ring flink, ondanks het slechte weer die-geopend werd door den heer Goes. In een kort overzicht wierp spr. een blik in het afgeloopen jaar. Over het fruit was ze ker niet te klagen geweest, èn wat de kwa liteit èh wat de prijs betreft. Spr. spoorde de fruitteelers aan te blijven voortgaan de opvoering der kwaliteit. Over den tuin bouw was spr. geheel anders gestemd. Zoo bedroevend als het nil geweest is, was het nog nimmer. Het financieel rapport werd uitgebracht door den heer de Koning. Hieruit bleek, dat de bescheiden van den penningmeester volkomen in orde .waren. In de controle commissie werden benoemd de heeren Ko ning en Smorenburg. De eerste boekhoudster gaf hierna een verslag van de geveilde producten. Hier aan ontleenen wij het volgende: Er wer den in 't geheel 143 groentenveilingen en 52 eierenveilingen gehouden. De omzet van de eerstgenoemde bedroeg 67.192,05 (vo rig jaar 42282.07). Voor de eierenveiling was dit getal ƒ30731.55 (vorig jaar) 28170,49). Van de voornaamste producten werd ge veild. appelen: 254641 K.G. (ten bedrage van ƒ28.587.65. gemiddelde prijs 11,2 ct.), peren 174224 K.G. 1^542,15, gem. 10 ct.), aardbeien: 18508 pond (ƒ2144,69, 11 1/2 ct. p. p.), suikerboon en 29497 K.G. 2636,45 9 ct..), snijboonen 8417 K.G. 750.86 9 ct.,). vr. aardappelen: 23248 K.G. ƒ1131,72), bloemkool 37461 st. (1806,30 5 cent), andijvie 80650 689.26 85 ct. pê- 100). Eieren: 956668 st (in 1935: 981737) gem. pr. 3 ct. Boter: 1395 pond, gem. prijs 5080, Kaas 4971 pond gem, pr. 1032. De voorzitter bracht hulde aan de eer ste boekhoudster Voor haar vele en accu raat werk. Het financieel verslag van den penning meester gaf als ontvangten en uitgaven aan rep. ƒ29271.79 en ƒ29295,78. Bij de gehouden-bestuursverkiezing werd de toorz. de heer Goes, Jie aftredend was, met bijna algemeene stemmen herkozen. De verkiezing voor lid adviescommissie bracht de heer A. Smorenburg (aftr.) weer in zijn functie. Aan de orde was dan het punt: begroo ting. Deze werd zonde rstemming vastge steld, zoowel voor de groenten- als voor de eierenveiling. Van de obligatieleening 1919 werd uitge loot No. 48 van de yolgende nummers 13 en 20. - - Bij punt 8 werd .besproken een aanvul ling v. h. reglement in art. 10, die werd goedgekeurd. Bij de rondvraag ^vestigt een der leden de aandacht op de-'salarissen van het per soneel der veiling.-Hij zou het bestuur in overweging willeit geven deze salarissen te herzien, wanneer, de begrooting over schreden wordt. De voorz. antwoordt, dat de mogelijkheid hiervan zal worden over wogen. De heer de Koning zou willen zien. dat de publieke vQrpaehtingen meer via de veilingen zullen gaf®, -werken. De voorz. doet.^aarnj mededeeling van het plan van het bestuur het statiegeld DERDE ZONDAG VAN DE VASTEN. N.B. Als niet anders wordt aangegeven èn geen Gloria èn geen Credo. Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Paars. ZONDAG 28 Februari. Derde Zondag v. d. Vasten. Mis. Oculi. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e Omni- potens (Voor levenden en dooden). Credo. Voordurend moeten wij ons oog en onze ziel gericht hebben op den Heer (Introitus) van Wien alleen wij hulp kunnen verwach ten om ons te verdedigen tegen onze vij and, de duivel, die overmachtig dreigt te te worden (Gebed en Graduale) en ons wil verleiden tot zonden, welke onder ons Christenen, zelfs niet genoemd m»eten worden. (Epistel). Onze levenswandel moet zijn als van kinderen des Lichts (het ware geloof). God dienende, gelijk plichtsgetrou we dienaren betaamt (Epistel en Tractus). De uitdrijving van een duivel (Evangelie) toont ons de macht van God over de dui vel, laat ons zien, welk een hulp wij heb ben in den Heer. Met Zijn hulp zijn wij ze- zeker in staat Zijn billijke voorschriften te onderhouden (Offertorium) en, al hebben wij in het verleden ook misdaan, het God delijk zoenbloed moge ons reinigen en hei ligen (Stilgebed), opdat wij eenmaal ge lukkig in de hemel God kunnen loven. (Communio). MAANDAG 1 Maart. Mis v. d. H. Suit- bertus, Bisschop en Belijder: Statuit. (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Maandag in de 3e week v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Maandag in de 3e week v. d. Vasten: In'Deo 2e gebed v. d. H. Suitbertus. Suitbertus was één van de elf, die met de H. Willibrordus in 690 landde aan de „lage landen aan de zee" met het verheven doel het heilig Evangelie te prediken aan onze heidensche voorouders. Na de eerste reis van de H. Willibrordus naar Rome werd de heilige Suitbertus door zijn me de-broeders uitgekozen om de bisschoppe lijke wijding te ontvangen. Als bisschop arbeidde de heilige met zeer groote ijver, zijn arbeidsveld uitstrekkend tot het land van Tiel, Bommel en Heusden, zelfs tot aan de Roer. Na een inval van de heiden sche Saksen moest Suitbertus vluchten en, hij vestigde zich in het huidige Keizers- werth. Daar bouwde hij een kerk en een klooster, alwaar nu nog zijn voornaamste relikwiën bewaard worden. De heilige overleed den len Maart 713. DINSDAG 2 Maart. Mis v. d. Dinsdag in de 3e week v. d. Vasten: Ego clamavi. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotens. WOENSDAG 3 Maart. Mis v. d. Woens dag in de 3e week v. d. Vasten: Ego autem. Gebeden als gisteren. DONDERDAG 4 Maart. Mis v. d. H. Ca- simirus, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e ge bed en laatste Evaneelie v. d. Donderdag in de 3e week v. d. Vasten; 3e gebed v. d. H. Lucius I, Paus en Martelaar. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Donderdag in de 3e week v. d. Vasten:Salus populi. 2e gebed v. d. H. Casimirus; 3e v. d. Lucius De heilige Casimirus, Poolsch konings zoon, is een voorbeeld en toonbeeld van versterving en kuisheid. Hij stierf op 25- jarige leeftijd in de 15e eeuw. VRIJDAG 5 Maart. Mis v. d. Vrijdag in de 3e week v. d. Vasten. Fac mecum. Ge beden als op Dinsdag. N.B. Wegens- de eerste Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis van het H, Hart van Jesus: Cogitationes. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d*. Vrijdag in de 3e week v. d. Vasten. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 6 Maart. Mis v. d. H. Per- petua en Felicitas, Martelaressen: Me ex- spectaverunt. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zaterdag in de 3e week v. d. Vasten; 3e gebed voor den Paus. Kleur: Rood. Of: De H. Mis v. d. Zaterdag in de 3e week v. d. Vasten: Verba. 2e gebed v. d. H.H. Perpetua en Felicitas; 3e voor den Paus. Den 7en Maart van het jaar 202 of 203 ondergingen deze twee heilige vrouwen, waarvan Perpetua van de betere stand en Felicitas een slavin was, te Carthago det marteldood. Eerst werden zij in het am phitheater geleid en daar streng gegee- seld. Daarna door een wilde koe een tijd lang heen en weer geslingerd en ten laatste tegen den grond geworpen en gedood. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Antonia v. Florence, Weduwe; 3e A Cunctis. MAANDAG. Mis v. d. Maandag in de 3e week v. d. Vasten. In Deo. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotens (voor levenden en dooden). Kleur: Paars. DINSDAG. Mis v. d. Z. Agnes van Praag, Maagd: Dilexisti. Gloria. 2t gebed en laatste Evangelie v. d. Dinsdag in de 3e week v. d. Vasten; 3e gebed A Cunctis. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Dinsdag: Ego cla mavi. 2e gébed v. d. Z. Agnes; 3e A Cunc tis. VRIJDAG. Feest van de geheimen van de Kruisweg van onzen Heer Jesus Chris tus. Mis: Curramus. Gloria. 2e gebed v. d. H. Joannes-Jozef van het Kruis; 3e gebed v. d. Vrijdag in de 3e week v. d. Vasten. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Kleur: Rood. ZATERDAG. Mis v. d. H. Coleta, Maagd: Vultum tuum. 2e gebed v. d. H.H. Perpe tua en Felicitas; 3e v. d. Zaterdag in de 3e week v. d. Vasten; 4e voor den Paus. Laatste Evangelie v. d. Zaterdag. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Zaterdag. Verba. 2e gebed v. d. H. Coleta; 3e v. d. H.H. Per petua en Felicitas; 4e voor den Paus, Kleur. Paars. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. voor kratten en potenbakken te verhoo- gen tot 30 ct. (ingaande 1 Maart) en voor den handel de huur met 1 ct. te verhoogen. Deze verhooging wordt door de voorz. met argumenten verdedigd. Dit ,besluit is aan den handel bekend gemaakt. Van deze zijde heeft toen het bestuur der veiling een schrijven ontvangen, waarin de han delaars mededeelen in staking te gaan, in dien deze fustprijsverhooging doorgaat. Vanaf Maandag a.s. zal dan door geen en kele handelaar meer aan de veiling „W. en O." worden gekocht. De voorz. beklemt nogmals de billijkheid dezer verhooging. Op verlangen van een der leden wordt het betreffende schrijven voorgelezen. Breed voerig wordt deze kwestie dan, ook door vertegenwoordigers van den handel, be sproken. Besloten wordt het voorstel van het be stuur te handhaven, nadat gebleken is, dat voor handel en veiling de gevolgen van een eventueele staking nadeelig zullen zijn. Hierna sluiting. ZOETEWOUDE. Vcreeniging „Het Wit-Gele Kruis. Woensdagavond werd de jaarvergadering van de R.-K. vereeniging Het Wil-Gele Kruis gehouden. De belangstelling van de leden was miniem; zes leden, w.o. de pers en de bode, hadden gehoor gegeven aan de oproep die in 200 gezinnen was ge daan voor deze vergadering. De voorzitter, de heer C. H. de Boer, wil in zijn ope ningswoord hierin het vertrouwen van de leden in het bestuur constateeren, hoewel het spr. toch aangenamer zou zijn als de vergadering eenmaal per jaar gehouden, beter bezocht was. Na de lezing van de notulen brengt de secretaris, de heer H. J. J. A. Smeets, het jaarverslag uit. De slechte economische toestand in aanmerking genomen blijft het ledental nog goed op peil; slechts een ach teruitgang van 9 leden. Wel heeft er een verschuiving plaats naar de goedkoopere contributie-afdeeling, waardoor het contri butie-inkomen met ongeveer j 40.is ach teruitgelopen. Het verslag bevat ook een rapport van de taakvervulling van de wijkzuster. Bij 61 patiënten werden 3075 bezoeken afgelegd tot verpleging, 5 maal geschiedde kraamverpleging en 4 maal werd hulp verleend bij' overlijden. Voor de t.b.c.-bestrijding werden 326 huisbezoe ken gedaan. Er stonden 23 gezinnen met 24 patiënten onder toezicht. In bespreking is het geven van een moedercursus en een cursus voor eerste hulp bij ongèlukken. Het financieel overzicht gaf bij de afdeeling t. b.c-bestrijding een kleine achteruitgang van het batig saldo. De kapitaalsrekening van de wijkverpleging veroont eveneens een klein verlies. Namens de controle-commis- I sie brengt de heer C. P. J. Paardekooper een gunstig rapport uit, waarna de pen ningmeester van zijn gehouden beheer wordt ontheven. De aftredende bestuursleden de heeren P. C. Paardekooper, L. J. v. d. Zon en C. H. de Boer worden bij acclamatie herko zen. In de plaats van wijlen den heer P. Beyk wordt tot lid van de commissie van toezicht in zake de t.b.c-bestrijding be noemd de heer W. Loos. Tot afgevaar digde en plaatsvervanger naar den Prov. Bond worden aangewezen de voorzitter en de secretaris. De begrootingen worden onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan, dat de cursus „eerste hulp" kan gevolgd worden voor ƒ2.De Moe dercursus na de schoonmaak en voor de hooibouw te houden heeft reeds vol doende deelname. De secretaris deelt mede, dat op 1 Juli a.s. de vereeniging 12 1/2 jaar bestaan zal. De zwartkijkers op den storm- achtigen avond van 13 November 1936 heb ben ongelijk gehad met hunne bewering, dat de vereeniging niet zou kunnen blij ven bestaan. Hoewel het niet in de bedoeling ligt het feit feestelijk te herdenken, moge het feit dat de vereeniging zooveel nuttig werk gedaan heeft aanleiding geven tot aller steun. Nog wordt medegedeeld, da bij de cur sus voor „eerste hulp" het diploma van de Oranje Kruis Vereeniging kan behaald worden. Sluiting met dankwoord. KOOPT BIJ HEN, DIE IN W DAGBLAD ADVERTEEREN

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10