Voorloopig Nederlandsch elftal Crystal Palace 2-2 GEMENGDE BERICHTEN SPORT DONDERDAG 25 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 VOETBAL BEJAARDE WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de ongeveer 70-jarige L. K., rustend landbouwer, wonende te Westerbroek, toen hij per fiets den straat weg te Kropswolde wilde oversteken, door een vrachtauto uit Gieten aangereden en op slag gedood. MOTORRIJDER IN BOTSING MET TOLBOOM. Gistermiddag omstreeks half vier is de motorrijder H. de Z. uit Wilnis, komende uit de richting Montfoort, met vrij groote vaart tegen den tolboom op den Noord - IJsseldijk, onder de gemeente IJsselstein, gereden. Met een ernstige hersenschudding is het slachtoffer per politie-brancard naar het ;St. Josephziekenhuis te IJsselstein ver voerd. Zijn toestand was gisteravond be vredigend. ONDER INSTORTEND DAK BEDOLVEN Toen de gebroeders B. te Overloon gis teren van hun boerderij met de dorsch- machine naar het veld wilden gaan, moes ten zij een smallen doorgang passeeren tusschen het huis en de schuur van den landbouwer G. Janssen. Bij deze manoeuvre raakte het bovenstuk der dorschmachine het dak der schuur, met het gevolg, dat dit instortte en gedeel telijk werd meegesleurd. De landbouwer Jansen werd onder de brokstukken bedol ven. In bewusteloozen toestand en met een ernstige bekkenfractuur werd Jansen on der den zwaren balk vandaan gehaald en zijn woning binnengebracht. Men vreest voor zijn leven. INFLUENZA IN HET GARNIZOEN In verband met de veelvuldige gevallen van influenza, welke zich onder de militai ren in het garnizoen Venlo voordoen, is de concentratie der vijfde infanterie-briga- de, welke vandaag zou ingaan, tot nader order uitgesteld. Het dertiende regiment infanterie uit Maastricht, dat vandaag naar Venlo zou komen om zich bij het tweede en het ze ventiende regiment te voegen, blijft der halve voorloopig te Maastricht. Maatregelen zijn genomen, om uitbrei ding der influenza tegen te gaan. HET HOOGE WATER VAN DEN MAAS De hooge waterstand van de Maas ver oorzaakt op het oogenblik in verschillende Noord-Limburgsche dorpen, die dicht langs de boorden der rivier gelegen zijn, grooten overlast. De meeste veeren, die in Noord-Limburg beneden Venlo de oever verbinding onderhouden, zijn uit de vaart ganomen. Ook het veer te Cuyck is gister avond buiten dienst gesteld, zoodat de oeververbinding Mook—Cuyck via de Steeg verbroken is. Ook van uit Middelaar kan men Cuyck thans niet meer bereiken. In Gennep is men er toe moeten overgaan, de riolen kunstmatig te ontlasten van 't over tollige water. Aan den Niersweg heeft men de riolen geheel afgesloten om het opbor relende water te beletten, de lager gele gen gedeelten van Gennep onder water te zetten. Het dorp Ottersum ligt thans vrij wel geheel geisoleerd. Het verkeer met het dorp kan alleen nog via den hoofdweg ge schieden, daar alle zijwegen onder water staan. In de nieuw aangelegde rijwielpaden langs den rijksweg VenloNijmegen heb ben zich' ernstige verzakkingen voorgedaan, daar de ondergrond hiervan nog betrekke lijk zacht is. Op de plaats der verzakkingen heeft men de zijkanten van den dijk be schermd met takkenbossen, teneinde ver dere afbrokkeling te voorkomen. Het dorp Bergen is geheel omringd door water en tot een eiland geworden. Ook hier werd de veerpont uit de vaart geno men en wordt de verbinding onderhouden met een roeibootje. Venlo zelf heeft niet veel last ondervonden van het hooge wa ter. Enkele kelders aan de rivierzijde zijn ondergeloopen, evenals de loskaden. Hoog gelegen schepen ondervinden echter veel moeite bij het passeeren van de brug. Vanochtend om acht uur was de stand te Venlo 16.24 M., wat een was beteekent van 19 cM. sinds gistermorgen acht uur. De stand te Maastricht was vanochtend 44.90 N.A.P. Boven de sluis te Borgharen wordt sinds gistermorgen een val gemeld van 30 cM. Ook uit België wordt nog steeds val geseind DE BEEHSCHE OVERLAAT WERKT. Tengevolge van de voortdurende was van de Maas is vanochtend om half elf, •bij een stand van 10.85 m. plus A.N.P., de Beersche Overlaat bij Gassel over een lengte van honderd meter aan het werken gegaan. Daar uit het Zuiden nog steeds was wordt gemeld, is het te verwachten, dat vandaag nog over de geheele lengte, zijnde 4500 meter, het water over de overlaat de aangrenzende streek zal binnenvloeien. HET HOOGE WATER VAN DEN IJSSEL Gisteren was de IJssel te Zutphen tot een hoogte van 6 m. 95 boven N.A.P. ge stegen, zoodat het water op de laagste plaatsen over de IJsselkade liep. Indien de stand nog 40 cM. hooger wordt, zal de Baaksche overlaat gaan werken, het geen beteekent dat Zutphen rondom in het water komt te liggen. Ook de Berkel voert buitengewoon veel water aan, waardoor verscheidene lande rijen zijn ondergeloopen. De schipbrug te Deventer ligt zeer hoog, ten minste het drijvende gedeelte. Het ge vaarte vertoont een sterk gekromden rug en met het oog op het gevaar heeft men het wielrijders verkeer verboden. Wielrij ders moeten thans loopend de sterke hel ling van de brug passeeren. Het plantsoen te Worp staat reeds weer voor een groot deel blank en met enkele dagen zullen de hoofdbaan en de wandelpaden wel niet meer zichtbaar zijn. Indien het water een stand krijgt van 6 M., zal men de vloeddeur nabij de Nieuwe Haven weer intact brengen, ten einde Knuteldorp buiten het water te kunnen houden. Bij de Wilpschen en Voorster Klei, de punten, die het meest bedreigd worden, is het water reeds op vele plaatsen door den zich daar bevindenden zomerdijk gedron gen. Nabij den Vlietberg is het één water massa. Reeds is een deel van den weg na bij het kasteel Nyenbeek ondergeloopen en over een lengte van plus minus 200 M. niet meer te passeeren. VAN FIETSENSTUUR TOT SCHAPENDIEFSTAL Te Delft zag dezer dagen een student, wiens fiets verleden jaar is gestolen een rijwiel staan waarop het stuur zat van de destijds door hem vermiste fiets. De eige naar van de fiets zei het stuur te hebben gekocht van zekeren B. en deze gaf voor het van twee hem onbekende jongens te hebben gekocht. B., een goede bekende van de politie, werd aangehouden en in bewaring gesteld. Bij een huiszoeking wer den niet de andere onderdeelen van de ge stolen fiets gevonden, maar wel een flinke hoeveelheid rauw en gebraden vleesch sa men ongeveer een half schaap. Juist was j.l. Zaterdag uit een weiland aan den Nieu wen Rijksweg een schaap gestolen. Dezen diefstal ontkende B. en hij beweerde het vleesch in een weiland te hebben gevonden. De politie, die niet veel geloofde van dit verhaal, heeft B. in bewaring gesteld. Hij is in het huis van bewaring te 'sGraven- hage ingesloten. INVAL BIJ EEN BOOKMAKER. Oud-ambtenaar van P. T. T. als marconist. De Officier van Justitie te Amsterdam, mr. dr. J. A. van Thiel, de rechter-commis- saris, mr. Hutschler subst.-officier, mr. L. van Dullenmen, de inspecteur van politie van Boxtel en ir. Emmering vai P. T. T., hebben gistermiddag te ongeveer half vier een inval gedaan in het kantoor van een bookmaker, gevestigd op de stille zijde van het Rokin. P. T. T. had aangifte gedaan, dat waar schijnlijk in dit perceel art. 63 van het ra dio-reglement werd overtreden, dat daar n.l. courses en uitslagen vin wedrennen op korte golf werden opgevangen. Toen de justitie en de politie zich aan het perceel vervoegden, zaten eenige per sonen in de wachtkamer van het rommeli ge kantoortje, waar de heer van B., de bookmaker, resideerde, te wachten op de uitslagen van de rennen. Het was niet gemakkelijk in het oude ge bouw den juisten weg te vinden. De jus titie evenwel had zich van een smid voor zien. Nadat vrijwel het geheele gebouw door zocht was, stond men voor een gesloten deur, die volgens den bookmaker toegang gaf tot een kantoor van iemand anders. De smid brak de deur op last van den Officier, open en het bleek, dat hier een ontvangin- stallatie stond opgesteld. De marconist was juist bezig de uitsla- gen van de rennen te noteeren. Het toestel werd in beslag genomen en de beheerder van h~t kantoor en de mar conist gearresteerd en naar het hoofdbu reau van politie gebracht, waar tegen het tweetal proces-verbaal is opgemaakt. De marconist is een oud-ambtenaar van P. T. T. WINKELDIEVEGGEN IN ARREST In een groot magazijn in de Rotterdam - sche binnenstad heeft' de politie aangehou den twee Amsterdamsche winkeldieveggen, de 30-jarige A. J. O., echtgenoote van H. van O. en de 31-jarige W. J. B., echtgenoo te van H. v. d. L., die in een genoemd ma gazijn een partij zakdoeken en handschoe nen hadden gestolen tot een gezamenlijke waarde van 160. De bende vrouwen wa ren speciaal daartoe uit Amsterdam over gekomen met medebrenging van een groo ten koffer en twee boodschappentasschen om een en ander in mee te nemen. PREDICATIE AL TE LETTERLIJK OPGEVAT Overspannen mensch verwondt zich ernstig Zekere B. te Heerle kas gisteren naar de predicatie geweest, die gehouden werd ter gelegenheid van de heilige Missie. Een der Paters Redemptoristen had in zijn preek als volgt gesproken: „Wanneer een hand of een oog u ergert, kap een hand af of ruk een oog uit". B., onder den indruk van deze woorden, had ze jammer genoeg maar al te letterlijk opgevat. Thuis gekomen, ver telde hij zijn vrouw wat de Pater gepreekt had en voegde er aan toe, dat hij ook zijn handen zou afkappen. De vrouw lachte er om en dacht er al niet meer over na, toen zij eenigen tiid later haar man inderdaad hoorde kappen. Verschrikt snelde zij naar buiten en zag dat haar man in twee slagen met een bijl zijn hand totaal had afgekapt. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ont boden. De hevig bloedende B. werd naar het algemeen burgergasthuis te Bergen op t Zoom vervoerd. WIELRENNEN DE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Een incident tijdens de middag sprints. Politie op de baan. De wedstrijd werd geneutrali seerd. Gistermiddag na de eerste sprint, die gewonnen werd door Grundahl Hansen,, hebben de Belgen BillietBuysse een felle jacht ontketend en binnen enkele oogen- blikken slaagden zij er in, een ronde te nemen, zoodat zij alleen aan den kop kwa men, maar het NederlandschDuitsche koppel Pellenaars-Schön liet zich evenmin onbetuigd en demarreerde fel, loste krach tig af, met het resultaat, dat ook zij zich aan den spits plaatsten. Er werd daarop een tijd lang stevig gejaagd, waarbij in het bijzonder de Gebr. Van Kempen en de beide Hansens op den voet bleven vol gen. Telkenmale wanneer een van de De nen, probeerde er tusschen uit te trekken, zaten Piet of Jan van Ker pen er onmid dellijk achter. Blijkbaar verdroot dit een van de helpers der Denen, want op een gegeven moment stapte deze op de cabi ne van de Van Kempens af. De heeren stonden hevig tegen elkaar te gebaren, er vielen harde woorden en tenslotte liep met meeningsverschil zoo hoog, dat er zelfs klappen vielen. En toen het te erg dreigde te worden, snelden er een paar politie agenten de baan op, gewapend met gum mistokken. De wapenstok dreigde op het hoofd van Piet van Kempen neer te dalen, maar op het critieke moment kwam de heer Lindenberg, een der ondernemers van de zesdaagsche, tusschenbeide en aan diens tactvol optreden is het te danken, dat het conflict spoedig tot het verleden behoorde. Onnoodig te zeggen, dat tijdens dit incident de wedstrijd werd geneutra liseerd en dat de meeste renners de baan verlieten. De Deensche helper Paets, die de oorzaak is geweest van het gebeurde, werd deswege van de baan verwijderd. Er kon natuurlijk om drie uur geen stand worden opgemaakt. Crossley en J. Vroomen geven op. Er wordt nu medegedeeld, dat ook Crossley heeft opgegeven, terwijl de val, welke J. Vroomen Dinsdagmiddag maakte, toch minder onschuldig blijkt te zijn ge weest dan men aanvankelijk dacht. Van zijn bij dien val opgeloopen verwondin gen ondervond hij in ieder geval zooveel hinder, dat ook hij den strijd moet opge ven. Voorloopig bleef W. Vroomen als reserve in de baan. Na den woeligen middag begon de avond op de gewone kalme wijze. Omstreeks 9 uur worden de sprints aangekondigd. Na de tweede was het met de rust weer ge daan. P. van Kempen demarreerde en het koppel slaagde er in een ronde van zijn achterstand in te* loopen. Toen was het echter weer uit, want nu kwam het heele veld in beweging en de ronden werden goedkoop, zoowel voor het leidende pele- ton als de minder goed geplaatste koppels. BillietBuysse wisten zich echter aan den kop te handhaven en de Van Kempens werden de dupe. De Denen en soms ook de Belgen zaten hun voortdurend dwars als zij een uitlooppoging waagden. Willy Vroomen en Piet van Kempen uit den strijd. Willy Vroomen werd daarna uit den koers genomen, omdat er voor hem geen partner was. Piet van Kempen is dan niet heelemaal fit, als gevolg waarvan Jan van Kempen alleen in de baan moest blijven wanneer Zims reed. Bij een korte jacht zagen Van der RuitCharlier en de Hansens kans een ronde terug te nemen. Piet van Kempen gaf daarna op dokters advies den strijd op. Jan van Kempen bleef nog als reserve meerijden. Direct na de sprints van half vier trad wederom volkomen rust in het veld in. De jury deed er verder niets aan, en liet de renners maar met een vaart van ongeveer 5 km. per uur ronddraaien en zoo kon om vier uur reeds de neutralisatiestand wor den opgemaakt met het volgende resul taat: Aan den kop: 1. BillietBuysse 391, en 2. SchönPelelnaars 133 punten. Op 1 ronde: 3. Van SchijndelVan den Broek 158, en 4. ZimsKüster 136 punten. Op vijf ronden: 5. Van der RuitChar lier 225 punten. Op zes ronden: 6. Falck en Grundahl Hansen 341 punten. Op zeven ronden: 7. MatenaHeslinga 99 punten. Op acht ronden: 8. BakkerKremers 120 punten. Ook Jan v. Kempen verlaat de baan. Om zes uur in den morgen moest ook Jan van Kempen, die na de opgave van Piet alleen reed, uit den strijd, zoodat er den laatsten dag nog slechts acht koppels in het veld waren. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN IN 1940. Op het congres van het internationaal Olympisch Comité, dat op 17 Juni a.s. zal worden gehouden, zal de voorzitter van het Japansch Olympisch Organisatieco mité Prins Tokoegawa, zijn land persoon lijk vertegenwoordigen. De prins beeft tot taak de aanspraken, die Japan op de organisatie van de vijfde Olympische Winterspelen in 1940 kan doen gelden, te verdedigen. De UVS-er Wallaart als midhalf Geen onverdienstelijk debuut Na een in sommige perioden zeer aan- trekkelijken wedstrijd welke op het Spar- taterrein te Rotterdam door 10.000 toe- schouwei's werd bijgewoond, hebben het voorloopig Nederlandsch Elftal en de En- gelsche derde klas profclub Crystal Palace de punten gedeeld, een resultaat, dat de verhouding goed weergeeft. In een oefen wedstrijd geven de spelers zich nooit ge heel, hetgeen ook niet noodig is. Waarom zouden Van Heel, Paauwe, Bakhuys, om slechts enkele namen te noemen, zich meer inspannen dan noodzakelijk is, waarom zouden zij gedurende een dergelijke ont moeting met die energie, met dat doorzet tingsvermogen, met den echt Nederland- schen geestdrift spelen als wij van hen in landen wedstrijden gewend zijn? Zij zijn toch zeker van hun plaats in het Neder- landsche Elftal en bovendien: men kan nu eenmaal niet midden in de week dezelfde prestatie leveren als men enkele dagen tevoren een zwaren competitiewedstrijd gespeeld heeft met bovendien het voor uitzicht, over enkele dagen zich weder om geheel te moeten geven in een ont moeting. waarbij een kampioenstitel wel licht op het spel staat. Anders staat het echter met die spelers, die niet zeker van hun plaats in het Oran jeteam zijn, die of moesten irvallen voor geblesseerde internationals als Weber of Smit, of juist in een dergelijken oefenwed strijd een kans krijgen uit te blinken en zich in het Nederlandsch elftal te spelen. Wij hebben hier speciaal Wilders, Wal laart, de Bock en Van der Vaart op het oog. In de eerste plaats ging aller belangstel ling uit naar den spil W i laart van U. V. Seen speler, die nog jong is, een flink postuur heeft en zeer zeker in zijn club een der belangrijkste steunpunten is. Deze Leidsche speler heeft het in de eerste helft beter gedaan darf na de rust. Het was merkbaar aan zijn spel, dat hij dit milieu niet gewend was, af en toe deed hij heel vreemde dingen, maar aan den anderen kant dient toch ook gezegd te worden, dat er misschien heel wat meer in dezen spe ler steekt dan men zoo direct zou zeggen. Hij had begrip van het opbouwen van den aanval, getuige zijn meermalen tactisch samenspel met Van Heel, met wien hij het goed kon vinden. Technisch viel hij mee, al was zijn kopwerk maar matig. Een fout in zijn spel was, dat hij t. weinig naar de vleugels opende. Steeds ging de bal door het midden en daarmede had hij weinig succes, immers de Engelschen verstonden uitstekend het begrip „dekken" van den tegenstander. Tegen het einde kon hü het tempo niet meer bijhouden, overigens volkomen begrijpelijk, gezien het vrij zware veld waarop gespeeld werd. Dan was men benieuwd naar het spel van de Bock. De Bloemendaler heeft niet tegen Duitschland meegespeeld en men kent de reden hiervan. In zijn plaats kwam toen van Spaendonck uit en de Rotterdam mer heeft te Düsseldorf zoo goed voldaan, dat men van hem zei: „hij heeft zich in het Nederlandsch elftal gespeeld". De Bock heeft dezen middag tegen Crystal Palace echtei een zeer verdienstelijke par tij voetbal gespeeld, vooral in de eerste helft en het lijkl ons moeilijk voor de keu- zecommissie, om hier een beslissing te ne men: Van Spaendonok of de Bock. De Bock was zeer ijverig, voimde een goeden scha kel tusschen Bakhuys en Wels en zijn doelpunt bewees, dat hij een doorzetter is. Op" de linksbinnen plaats werd Van der Vaart geprobeerd, de kleine maar tech nisch en tactisch knappe speler van Xer xes. Van der Vaart heeft zich zeer ver dienstelijk geweerd. Hij is geen schutter van klasse, maar hij bouwt het spel uit stekend op, voelt de situatie goed aan. Maar een Smit is hij niet. De mogelijkheid is lang niet uitgeslo- dat de blessure van den Haarlemmer op 7 Maart niet voldoende genezen is en even min als te Düsseldorf zal men ook voor NederlandZwitserland wel geen risico dat men het eens met Van der Vaart pro beert. De Zwollenaar Heetjaïis is meer een nemen. Dan is het lang niet uitgesloten, zwoeger, een doortastend speler, Van der Vaart zoekt het meer in fijn afgemeten spel en het was jammer voor hem dat Van Nellen dezen middag minder op dreef was. Anders had deze vleugel ongetwijfeld meer succes gehad. Tenslotte Wilders, die voor Weber in viel. Wij zien in den Blauw Witter een speler met groote toekomst, doch hij mist momenteel nog de noodige routine om zijn spel tot volle rijpheid te laten komen. Vooral zijn opstellen kunnen wij soms niet bewonderen hem mankeert de rust van een Caldenhove. Wat de andere spelers betreft, Van Male in het doel konden wij ditmaal niet be wonderen. Men weet het nu eenmaal: op lage ballen is de Feijenoorder niet zoo be trouwbaar en dat bleek ook dezen middag weer. Soms was hij aarzelend in zijn op treden en vond het maar half goed, dat de Engelsche midvoor steeds maar door inloopen probeerde hem e intimideeren. In de halflinie speelden Van Heel en Bas Paauwe, zooals wij dat van hen ge- i wend zijn. Ze deden wat kalmer aan, vooral Van Heel, maar technisch was de Feijenoord-aanvoerder de beste man van het veld, de Engelschen inbegrepen. Wels gaf met zijn afgemeten voorzetten het binnentrio heel wat kansen, maar dit wist er niet voldoende van te profiteeren. Vooral Bakhuys deed niet meer werk dan beslist noodzakelijk was en Van der Vaart was, we schreven het reeds, geen doorzet ter met een doodelijk schot. Voor den wedstrijd tegen Zwitserland zullen wel weinig veranderingen in het elftal komen. Weber en Smit zullen wel worden opgesteld, op den laatsten dag zal men dan beslissen, of beiden inderdaad meespelen. Voor Weber staat Wilders klaar, voor Smit Van der Vaart of Heet- jans. En dan zal de moeilijke keuze moe ten worden gedaan tusschen van Spaen donck en De Bock. De andere plaatsen zul len wel op dezelfde wijze worden bezet als tegen Duitschland en dat behoeft toch werkelijk niet te verwonderen. De wedstrijd. Crystal Palace speelde voetbal, zooals wij dat reeds tientallen malen van Engel sche profclubs hebben gezien. Technisch en tactisch was het spel van de gasten vaak voortreffelijk, vooral hun kopwerk viel op. Dat was een onderdeel van het spel, waarin de onzen beslist de minde ren waren. Overigens ging het steeds ge lijk op en door de vier doelpunten werd het ook voor de toeschouwers een aardige ontmoeting. Palethorpe, de linksbuiten van Crystal, scoorde 5 minuten voor rust het eerste doelpunt. In de tweede helft gaf Van der Vaart uitstekend aan Bakhuys door, die zich omdraaiend een verrassend effectvol schot loste, dat den keeper te machtig was. Blackman hergaf na 25 mi nuten den Engelschen de leiding met een laag schot in den hoek, dat van Male niet kon bereiken. Zeven minuten voor het einde was het De Bock, die na goed door zetten den stand op 22 bracht, waarmede het einde kwam van een voor onze land- genooten alleszins nuttigen oefenwedstrijd. De pers over Wallaart. Het lijkt ons niet onaardig hier enkele meeningen weer te geven over het debuut van den U. V. S.'er Wallaart, waarbij we mogen constateeren, dat het oordeel ze ker niet slecht is. Het „Handelsblad" schrijft: En in de middenlinie was opgesteld een Leidsche tweede klasse speler, Wallaart, die mis schien „bijgeslepen" moet worden, doch alle allures heeft internationaal geschikt te worden. Hij is misschien een tikje klei ner dan Anderiesen, doch komt vrijwel overal bij. Zijn afnemen is goed, z'n plaat sen als een tweede klasser viel te loven. Men mag z'n spel waarlijk niet te scherp critiseeren, omdat dit een debuut was. Maar: hij viel mee. Heel erg. En we zouden het wel erg mis moeten hebben als deze Wallaart niet nog eens een kans krijgt. Zijn spelen was misschien wel één van de belangrijkste probeersels van gisteren, want Paauwe bleef op de rechtshalfplaats staan. De „N. R. Crt." zegt van Wallaart: Een aardige, frisschen jongenskop, een goed gebouwd lichaam, een faire speler, die het nog niet heelemaal kent het moeilijke spil- werk, maar die het wel leeren zal dunkt ons, want hij heeft aanleg. Deze jongeman speelde vandaag al 'een verdienstelijke partij met nog wel veel fouten en tekort komingen, maar hij had dan ook een vrij moeilijken Engelschen midvoor tegenover zich. De „Maasbode": De nieuwe spil Wal laart was geen openbaring. Men mag een debutant in dit milieu geen hooge eischen stellen, hij deed verschillende goede din gen doch had ook periodes, waarin hij geen vat op den bal kon krijgen. De „Telegraaf": Bovendien heeft deze wedstrijd een speler naar voren gebracht, wiens naam men in de toekomst nog wel meer zal hooren. Op de spilplaats speelde nl. Wallaart, die over het algemeen goede dingen deed. Natuurlijk was er op zijn spel nog zeer veel aan te merken en is hij nog lang geen speler van hec formaat Ande riesen, maar wanneer deze Wallaart tijd en gelegenheid krijgt zich in dit milieu in te spelen, dan maakt hij, onzes inziens, een behoorlijke kans om laten wij zeggen over een jaar „interland-fahig" te zijn. Hij stond vanmiddag uiteraard voor zeer groote moeilijkheden, waarvan wel de voornaamste was, dat het tempo voor hem te hoog was. In het begin had hij daar geen last van, maar na zoo een dik halfuur spe len had hij moeite om mee te komen. Ook de eerste periode in de tweede helft ging het wel, doch daarna zakte hij weer af. In zijn goede oogenblikken hield hij het spel mooi open naar de vleugels om later ir wat kort peuterig spel te vervallen. „Vooruit" tenslotte constateert van Wal laart: Zonder twijfel een speler, die zeer veel goede kwaliteiten in zich bergt welke nog tot ontwikkeling moeten komen. Wal laart heeft thans niet alleen gebrek aan routine, maar ook zijn technische vaardig heid is nog niet altijd voldoende. Verdedi gend was het vaak lang niet onverdien stelijk wat hij deed, maar met het steunen der voorhoede ging het niet best. Zijn plaatsen was meestal niet op maat en ook daardoor werd Bakhuys gehandicapt. CRICKET Lezing Mr. W. Glerum. Wij herinneren de cricketliefhebbers nog even aan de lezing van mr. W. Glerum op morgenavond om 8 uur in het clubhuis Bloemmarkt 6, van de L. V. en A V. 7" V. S."

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9