W BEZOEKT onze HUISVLIJT-, VAK- en I BLOEMENTENTOONSTELLING ZATERDAG 20 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 DE BILT SEINT: Krachtige, later afnemende meest N.W. wind,, laag bewolkt met tijdelijke opkla ringen, waarschijnlijk regen of hagelbuien kouder des nachts .overdag zelfde tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 767.1 te Toulouse. Laagste barometerst.: 735.6 te Stockholm. De depressie, die gisteren over de om geving van IJsland was gelegen, bevindt zich thans met haar kern boven Zuid-Scan- dinavië. Zij veroorzaakt sneeuw over Zwe den, Finland, de Randstaten, Polen en Oost-Duitschland. Over Scandinavië blijft de vorst nog licht tot matig. In het Wes ten en Zuid-Westen is de barometer ge leidelijk stijgende, de hoogedruk neemt daar in omvang toe. Tengevolge van deze luchtdrukveranderingen is de wind over de Britsche Eilanden, het Kanaal, de Noord zee en onze omgeving tot stormachtig toe genomen. De krachtige Noord-Westelijke luchtstrooming bracht bij buiig weer af koeling over de Britsche Eilanden, onze omgeving, Noord-Frankrijk en Noord- Duitschland. Het is te verwachten, dat hedennacht verdere afkoeling zal volgen. De wind neemt geleidelijk af, het buiig weer houdt aanvankelijk nog aan. LUCHTTEMPERATUUR. 6.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.51 uur tot Zondagmorgen 6.36 uur; van Zondagna middag 5.53 uur tot Maandagmorgen 6.34 HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 21 Febr.: voorm. 11.oU uur en op Maandag 22 Febr. yoorm. 0.20 en nam. 12.44 uur. 24 FEBRUARI 1937 Alweer? Ja inaerdaad alweer! Nu de verkiezingscampagne is ingezet zult u eraan moeten wennen, dat wij de nog resteerende 3 maanden onafgebroken zul len blijven „hameren". Wij deinzen niet terug voor BURENGERUCHT. Integendeel; we zullen trachten zooveel mogelijk gerucht te maken! Onze eersce slagen zijn gericht op de GROOTE PROPAGANDAVERGADERING, die de afdeeling Leiden van de R.K. Staats partij op Woensdag 24 Februari 1937, des avonas precies 8.15 uur, belegd heelt in de groote zaal van de Sladsgenoorzaal, en waar als spreker zal optreaen de gevierde kanselredenaar PASTOOR J. HOOYMANS. Deze eerste slagen moeten tot ver buiten Leiaen luid weerklinken en alom weer klank vinden. De inzet moet „knal" worden. De eerste klap is een daalder waard. En daarvoor betaalt u slechts een ENTREEPRIJS van 10 cent per persoon. Toegangsbewijzen verkrijgbaar bij de fir ma Zandvliet, boekhandel, Haarlemmer straat 117a, Leiden, alwaar ook gelegenheid voor plaatsbespreking. De vergadering wordt opgeluisterd met mu ziek. Laten nu ook de NIEUWE LEDEN van de Staatspartij eens toonen, dat zij niet leuter „naam"-leden maar wel degelijk le den van de daad willen zijn. Daartoe bestaat nu een prachtige gelegen heid. Wij zorgen er dus voor, dat 24 Februari a.s. een doorslaand bewijs zal leveren van onze kracht. SAMEN STERK. Propagandaclub „Dr. Schaepman". „ST. RAPHAEL". In verband met de uitzending van den K.R.O. op Dinsdagavond (Lijdensmedita tie) is de aangekondigde Bestuursvergade ring niet op Dinsdag 23 maar Woensdag 24 Febr.; zelfde tijd. Het Bestuur. ie/pi V/plte/p] te/o) fcfffSta/i?) ra/oi tc/bl t-j/g: fê in de zalen van „Den Burcht", Burchtsteeg Ej De inzet van het Gouden feest van de Si St. JosepVGezellen Vereeniging te Leiden i§j Vrijdag openingsavond 8.30 11 uur entreè 25 ct. Zaterdag van 10 6 uur 10 cent ra Zaterdagavond van 7 11 uur 25 cent Zondag n.m. 12-3 uur 10 cent 25 Zondag n.m. van 4-11 uur 25 cent 's Avonds Muziek v. Franz Schweitzer ra 5^"* "e Bloemententoonstelling Is als tuin gearrangeerd door den (O) WeiEd. heer J. JONKER, Chet afd. Plautsoeuen der Gemeenle Leiden (3 Aan do Bloemen-, Vak- en Huisvlijttentoonstelling werken mede: Leiden, Lisse, Oegstgeest, Roelofarendsveen, Öassenheim, Voorhout, Warmond. Bennebroek en Zoeterwoude. 1037 ACTIE TOT HULPVERLEENING AAN DE SPAANSCHE KINDEREN. Meer en meer blijkt, dat er groote geest drift bestaat voor bovengenoemde actie. De weldadigheidszin van het Nederland- sche volk in al zijn geledingen en niet 't minst van het Katholieke deel manifesteert zich op waarlijk verheffende wijze. Co- mité's en Sub-Comité's werden reeds op verschillende plaatsen gevormd, om kin deren, die misschien binnen korteren of langeren tijd in ons land zullen arrivee- ren, op behoorlijke wijze te kunnen ont vangen en onder te brengen. Van alle kanten melden zich pleegouders aan, die zich gaarne willen ontfermen over de on gelukkige Spaansche kleinen. Het Ned. R. K. Huisvestingscomité te 's-Hertogenbosch is in volle actie. Het blijft echter bovenal nuchter in zijn over wegingen. Comité's en Sub-Comité's .zijn mooi. Pleegouders zijn noodig, maar het meest onontbeerlijk in deze actie is geld en nog eens geld. Daarom doet bedoeld R. K. Huisvestingscomité een uiterst drin gend beroep op alle Katholieken van Lei den en omstreken, om zoo spoedig moge lijk een bijdrage op te zenden aan het Centraal Bureau, Hekellaan 6 te 's-Herto genbosch. Gironummer 34348. Moge het diepe medegevoel, dat bij het Nederlandsche volk en bij de Leidenaars in 't bijzonder blijkt te bestaan, in het droeve lot van de onschuldige Spaansche kinderen, mede op spontane wijze tot uiting komen, door gehoor te geven aan den oproep, met aandrang gericht tot de Katholieken inzonderheid, 't Is reeds zoo dikwijls gezegd en 't geldt ook hier: „Wie spoedig helpt, helpt dubbel". God zal 't u loonen. Nog eens het gironummer van het Ned. R. K. Huisvestingscomité is 34348. Het adres is: R. K. Centraal Bureau Hekel laan 6. Namens het Bestuur v. d. Afd. Leiden v. d. Katholieke Kinder- uitzending, J. J. v. d. POEL, le Secr. SFORT-TRIDUUM. Gisterenavond werd in de Hartebrugs- kerk de tweede oefening gehouden van het Triduum der vrienden van de katho lieke sportbeweging. Nadat op den eersten avond de nood zaak an een eigen katholieke sportorga nisatie was duidelijk gemaakt door te ver wijzen naar de totaliteit der Katholieke geloofsleer en haar fundamenteele waar heid van de meerwaarde der ziel boven het lichaam, werd dezen avond de aan dacht ge,;raagd voor de specifieke gevaren en deugden der sport. Het diepste geestelijke gevaar verbon den aan een neutrale leiding der sport beoefening bestaat wel hierin, dat de lichamelijke opvoeding eenzijdig materia listisch geleid wordt met het gevolg van de zeer lage waardeering van het leven; materialisme voert uiteraard tot genot zucht en kan heel gemakkelijk aanleiding geven tot sensueels en sexueele excessen. Deze materialistische waardeering van het levensdoel belemmert maar bij al te veel sporters den groei der echte sportieve deugden, zooals daar zijn de soberheid en eenvoud, de zelfbeheersching en gehoor zaamheid, deugden, die zoo machtig veel kunnen bijdragen tot echte en hechte, tot edele en fiere karaktervorming. Ook deze tweede oefening werd met groote aandacht door de talrijke aanwezi gen gevolgd. Omtrent de sluiting van het Triduum verzoekt men ons mede te deelen; Morgen wordt de H. Mis niet in de Lo- dewijkskerk opgedragen, maar in de Kapel van de H.B.S. aan de Mariënpoelstraat. Deze H. Mis begint te kwart over negen. Tot het gemeenschappelijk ontbijt heb ben alleen toegang degenen, die daartoe een bewijs hebben gekregen, welk bewijs zij moeten toonen. Het spreekt vanzelf, dat bestuursleden en leeraren ook „zon der kaart" zeer welkom zijn! Ook dit Triduum heeft getoond het ge lukkige herstel van onze Leidsche Katho lieke Sportbeweging. Wanneer allen ge trouw blijven medewerken onder de lei ding der Kerkelijke Overheid en de door Haar aangewezen instanties, dan is daar mede een nieuwe bloei en groei van ons katholiek sportleven en sportpeil gewaar borgd. Gaarne herinneren we hier ever. aan het gironummer van rector Beune, want eenige tegemoetkoming in de financieele sportzorgen is natuurlijk van harte wel kom. Het gironummer is 69230. Katholiek Leiden geve den Sport-adviseur daadwer kelijk blijk van zijn sympathie! STILLE ARMOEDE Wat een wereldje van zorg, leed, ja wan hoep openbaren deze twee simpele woor den aan ieder edeldenkend, maar vooral aan ieder echt Katholiek-voelend mensch, die, temidden zijner eigen zorgen, zich even den benarden toèstand dezer beproefde evenmenschen wil indenken, gedachtig het hoogste gebod „Bemin uw naaste gelijk uw zeiven". En het pijnlijkste is nog, dat misschien juist door de zich langzaam verbeterende economische toestand deze ongelukkigen, die daarentegen nog in aantal toenemen, zoo licht vergeten worden. En wat is pijnlijker dan nood te hebben en niet te kunnen klagen, steeds er naar te streven een verloren positie te herwinnen en intusschen vrouw en kinderen het hoogst noodige niet te kunnen geven, voor het uiterlijk den stand, waarin men door ge boorte of ontwikkeling geplaatst is, te mce- ten handhaven en in huiselijken kring de verbittering der zijnen, aan wier redelijke cischen niet meer kan voldaan worden te zien toenemen, terwijl zelfs de primaire schulden van huur of electriciteitsrekenin- gen dikwijls niet meer kunnen worden vol daan. Wij vragen u dringend, ons te helpen, gij allen, die iets missen kunt, maar vooral gij, die door den verbeterden toestand hier toe beter in staat zijt gekemen. En de Vastentijd leent zich zoo heerlijk voor een ieder een offertje te brengen voor de stille Armen. Wilt ons dus spoedig verblijden, ons, die moeten helpen, maar vooral ook u zeiven, gedachtig de stellige belofte, dat zij, die goed voor de Armen geweest zijn, eenmaal gerust kunnen sterven. De Commissie voor de Stille Armen der St. Vincentius-Vereeniging, Postgiro „St. Vincentiushuis no. 131200. Adres Lorentz- kade 32. PAROCHIE O. L. VR. HEM: EN H. JOZEF. Morgen wordt de, op den eersten Zondag der maand gebruikelijke, maai voor twee weken door omstandigheden vervallen Liturgische Volkszang in de Hoogmis in onze kerk beoefend. Als proef zal morgen voor het eerst het koor daarbij worden ge vormd door een achttal bij de preekstoel opgestelde zangers. Zij zingen alle veran derlijke gezangen en van de vaste gezan gen (Kyrie enz. alles, wat in de zangboek jes met een K voor het Koor staat aange- geven. De parochianen moeten dus niet al les meezingen, ook in het Credo niet, maar alleen dat, waarvoor in de zangboekjes de letter V (Volk) staat, en daarbij letten op het dirigeeren. Dit alles kan weer tot ver betering van onzen volkszang leiden. KAP. DORBECK. Gistermiddag is de 36-jarige mej. A. S.- v. d. B. toen zij geen voorrang verleende aan een personenauto in het Gangetje door dezen wagen aangereden. De juffrouw klaagde over inwendige pijn en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd ter onderzoek. VOLKSBOND-RETRAITE. Hedenavond var. 7 tot 8 uur zijn in het gebouw van den Volksbond nog enkele kaarten verkrijgbaar voor de retraite van 27 Febr. tot 2 Maart a.s. (in zaal 6). Alle deelnemers worden verzocht om dan hun kaart af te halen daar er nadien beslist geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Ook zij die reeds in het bezit zijn van kaarten en van de goedkoope reisgelegenheid ge bruik wenschen te maken moeten dit even melden aan ondergeteekende. J. v. d. WEIJDEN, Morschweg 154a. INSPECTIE INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN. Ingaande Dinsdag 23 Februari e.k. wor den de bureaux van de Inspectie der In voerrechten en Accijnzen te Leiden ver plaatst naar het pand Breestraat no. 91 (tegenover den „Vergulden Turk") ingang aan de Breestraat, telefoon 3590. In het pand Breestraat 91 zijn eveneens gevestigd het Ontvangkantoor der Invoer rechten en Accijnzen (ingang Langebrug) en de wacht der ambténaren Invoerrechten en Accijnzen (ingang Breestraat no. 91), beide telefoon 3590. RK. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN De H.K.W. hield deze week haar jaarver gadering in de groote zaal van het Volks- bondgebruw, waarbij de opkomst bevredi gend was. Door ontstentenis van den voor zitter, presideerde de secretaris deze bij eenkomst. Bij de ingekomen stukken was een zeer belangrijk, schrijven en wel over de wijzi ging .r, de leeftijdsgrens voor de beëindi ging van het lidmaatschap. Tot heden was dit 70 jaar. Dcor de bepalingen, voorge schreven door den minister van Sociale Zaken, werd deze leeftijdsgrens terugge bracht tot 65 jaar, met een o vei gangsbepa ling, waardoor deze maatregel per 1 Ja nuari 1941 in zijn vollen omvang zal wor den toegepast. Het jaarverslag van den penningmeester gaf op duidelijke wijze weer de veelom vattende werkzaamheden van dezen func tionaris. Het totaal over de bondskas gaf aan 8757, terwijl de plaatselijke kas aan gaf 780.54 met een batig saldo van 42.40 Aan werklooze leden werd uit de bondskas uitgekeerd J 2121.29 en van de gemeentelijke steunverleer.ing ƒ3248.86, in totaal 5370.15. De plaatselijke winterhulp actie, heeft zooveel mogelijk de werklooze collega's bijgestaan en besteedde hiervoor een bedrag van 149.15. De voorzitter bracht, dank aan den penningmeester voor de groote ijver en nauwgezetheid, waarme de hij zijn taak heeft opgevat en vervuld, terwijl de heer Lombert als lid der kas- ccmmissie van den bond lof bracht ook na mens het hoofdbestuur, voor de accurates se. waarmede de penningmeester van de afd. Leiden zijn functie vervult. Medegedeeld werd, dat de opgaven voor het plaatsing-bureau van den bond, het welk reeds goede resultaten heeft afge worpen, slechts gelden voor één jaar, zoo dat telkenjare belanghebbenden zich bij deze instelling moeten laten inschrijven. In de kascommissie bleef als zittend lid heer Rijsbergen, terwijl in de vacatures werden vaangewezen de heeren Heerius en Koevoet. Het jaarverslag van den secretaris gaf een beknopt overzicht van 1936. Daarin werd aangespoord om ook in het komende jaar de werklooze collega's zooveel moge lijk bij te. staan. Een opgewekt vereni gingsleven heerschte; het ledental is iets gestegen en het bestuur onderging een be langrijke verandering, doordat collega's Devilé en Lombert hun bestuursfunctie had den opgezegd. Vooral den heer Lombert, die bijna 25 jaar bestuurslid der afd. is ge weest, werd hulde gebracht voor het vele werk. dat hij voor de afd. en voor den bond in het algemeen heeft verricht. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de secretaris werd herkozen, terwijl in de vacture van mej. v. d. Steen, die zich niet meer beschikbaar stelde, gekozen werd mej. J. Goddijn. Als candidaat voor het hoofdbestuur werden gesteld de aftre dende heeren A. Boersema, A. de Graaff, Amsterdam, A._ de Graaff, Hengelo, H. A. Diekstra en B. Berendsen, terwijl de afd. Leiden hieraan toevoegde den heer H. Lombert. Voorstellen voor de algemeene vergade ring waren er niet ingekomen, terwijl ook de vergadering geen voorstellen dienaan gaande had. Bij de rondvraag sprak de geestel. adv., pater ten Brink, dank voor de hem aangeT boden heilwenschen en wederkeerig wensch- te hij den leden een zalig Nieuwjaar toe, hopende dat dit een vruchtbaar jaar voor de afd. moge zijn, waaraan zijneerw. niet twijfelde, als de goede saamhoorigheid en onderlinge liefde zooals tot nog toe mogen blijven heerschen. Nadat nog de aandacht was gevestigd op de belangrijke vergadering van Woensdag 24 Februari a.s., waarbij pastoor Hcoymans zal spreken over den verkiezingsstrijd en allen werden opgewekt deze vergadering bij te wonen, sloot de voorz. onder dank voor de goede opkomst deze bijeenkomst met den chr. groet. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 388?. F. J. Schreude-, Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 9a, liod- en zinkwerken; winkel in huish. artikelen. Overl. E.: F. J. Schreuder. N.E.: Wed. S. J. Schreuder-Heersma, Noordwijk a Zee. 3123. Zuid-Hollandsche Inleggerij C. Mank Joh.zn., Ter Aar, Langeraar A. 146. Overl. E.: C. Mank, d.d. 9 Febr. 1937. N.E.: Wed. M. Mank-van' Hameren, Ter Aar. 3065. H. van Iterson, Rijnsburg, Lange- vaart 78, aannemers- en metselbedrijf. Uittr. M. E.: C. van Iterson, d.d. 1 Jan. 1933. Wijz. handelsn.Tn: H. van Iterson Jzn. Werkinrichting voor blinden. Door het College van B. en W. is goed gekeurd de benoeming van den heer C. Mizée, Wasstraat 27, alhier, tot leider van de-Werkinrichting voor blinden. Het ligt in de bedoeling van de Commis sie van beheer nu ten spoedigste met de werkzaamheden te beginnen, zoo mogelijk 1 Maart as., wat in hoofdzaak zal afhan gen van de orders welke zullen binnenko men. Gaarne worden gebruikers van artikelen, welke in de Werkinrichting vervaardigd worden, opgewekt hunne bestellingen aan genoemden leider af te geven en hem, zoo noodig, uitvoerige inlichtingen te vragen over artikelen en prijzen. De Werkinrichting wordt gevestigd in de voormalige bewaarschool in de Groene- steeg. Bestellingen dus te richten aan: C. Mi zée, Wasstraat 27, alhier. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier: Het huis (café) met afzonderlijke boven woning Langebrug 45 hoek Diefsteeg in bod 5300.kooper de heer J. Zitman q.q. alhier voor 5300.Huis met af zonderlijke bovenwoning Langebrug 47- 47a in bod 3300.kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. te Zoeterwoude voor 3410.Winkel en werkplaats en bo venwoningen Moriaansteeg 4 en 6 in bod 1720.kooper de heer C. B. van der Zeeuw q.q. alhier voor 2320.—. Huis en erf Nieuwe Rijn 113 in bod 1600.koo per de heer A. van Duyn q.q. alhier voor 1601.—. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Sne'hlage alhier: Huis met afzonderlijke bovenwoning Roemer Visscherstraat 8-8a in bod ƒ3350 - kooper de heer J. Zitman q.q. alhier voor 3960.—. AGENDA LEIDEN. Bloemen-, Vak- Zaterdag, 10-6 uur en Huisvlijttten- 711 uur toonstelling der Zondag, 123 uur St. Joseph Gezel- 4—11 uur len «Den Burcht". Maandag, Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken, filmavond in „Den Burcht", 8.30 uur. Maandag. R. K. Bakkerspatroo«svereen. „St. Clemens", hotel Central, Bree straat, 8 uur. Dinsdag, Zesde Abonnementsconcert, het Residentie-Orkest met Ida Han del, violiste, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag, Propaganda-avond R. K. Staats partij, spreker pastoor J. Hooy- mans, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Handelsreizigersver. St. Christoffel. Spreker Kap. Dorbeck over „Kerk en Staat"; „De Har monie", 8.30 uur. Vrijdag, Sursum Corda, uitvoering Les Béatitudes, Stadsgehoorzaal, 8 uur De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Bertel, Bruins Slot, De Biuijne, P. van Es, en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 F e br. a. s. waar genomendoor de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 40, tel. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. BEëEDIGING OFFICIEREN. Hedenmorgen heeft op de binnenplaats van de Morschpoort-kazerne alhier de be- eediging plaats gehad van 24 vaandrigs tot res. 2e luitenant bij het 4e Reg. infan terie. De eedsaflegging geschiedde in handen van den garnizoens regimentscomman dant overste A. W. F. KonLngsfeld, terwijl het Regiment voor hem stond opgesteld on der leiding van den kapitein v. d. Blas- sche. Voor en na de beëediging hield overste Koningsfeld een korte toespraak. Na de laatste toespraak speelde de mu ziek van het 6e Reg. Veldartillerie, dat de plechtigheid opluisterde, het Wilhelmus, waarna het défilé plaats had. Aan de Leidsche Kalkzandsteenfabriek te Katwijk dreigt een staking. De afd. Leiden van de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders heeft in verband met de loonen, die er woiv den. uitbetaald, herhaaldelijk een conferen tie met de directie aangevraagd, welke con ferentie tot nu toe is geweigerd. Genoemde organisatie heeft thans een ultimatum ge steld, waarin een bespreking wordt geëischt op as. Woensdagmiddag. Is in de komende week de directie, ondanks het ultimatum, niet tot overleg te bev/egen, dan zal het werk aan de fabriek met ingang van de daarop volgende Maandag worden neerge legd. BIOSCOPEN. Luxor. Een Willi Forst-productie, dus mocht men ervan verzekerd zijn, dat de film „Burg theater", welke deze week in het Luxor Theater wordt gegeven, het wel zou doen. Dat is ook in alle opzichten uitgekomen, want Willi Forst heeft in deze film. vol humor en opgedragen aan het eeuwig jonge tooneel, tengevolge waarvan dus ook jonge krachten hier hun gaven ontplooien kun nen, zijn groote regisseurscapaciteiten tot uitdrukking gebracht Hoe jammer we het ook vinden Willi Forst als acteur te moeten missen, het blijkt toch. dat hij als regisseur toch ook van geest en inspiratie kan doen genieten. Het meest deed hij alt door den bijna on ver be terlij ken tooneelspeler Werner Kraus, die in deze film zulk een gave, diep-men- scheiijke rol vertolkt, dat iedereen er door geboeid zal worden. Het verhaal, dat in deze film is verwerkt, speelt zich af in het Weensche „Burgthea ter" en behandelt een episode uit het leven van den ouden, gevierden tooneelspeler Mitterer, die op het hoogtepunt van zijn roem staat en tot nu toe slechts voor zijn kunst heeft geleefd. Deze groote Faustver- tolker maakt dan kennis met een eenvou dig meisje, staat op het punf alles voor haar op te offeren, maar ontdekt gelukkig nog bijtijds dat haar liefde naar een jong acteur uitgaat. Dit is voor hem een ontzettende slag. De gebeurtenissen, die zich dan tusschen den ouden en den jongen acteur afspelen op het tooneel van het nachtstille Burgtheater, brengen den eerste weer terug naar de planken en den ander tot de overtuiging, dat roem en eer, welke hij door middel van protectie had willen verwerven, „verdiend'' moeten worden. Nog nimmer zag men daarna den acteur Mitterer met zoo'n gevoel en overtuiging de slotscène van het eerste bedrijf uit Goethe's Faust spelen. Maar naast hem geeft Hortense Raby een uitstekende vertolking van de meisjes- rol, Olga Tschechowa van de barones en I Hans Moser van den souffleur en bediende van Mitterer. Minder geslaagd vonden we Willy Eichberger als den jongen acteur i Josef Rainer, al mogen we niet verhelen, dat juist deze rol een van de moeilijkste was. Het voorprogramma is vol afwisseling en bevat o.m. een echte Wild West-film, waar- van liefhebbers naar hartelust kunnen ge- nieten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2