VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. 3 Verkouden Kinderen? Indien Uw kinderen hoeaten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1068 WASSENAAR. Adres van den Bond van Melkveehouders. De Bond van Melkveehouders, afdee- ling Wassenaar heeft aan den Minister van Landbouw en Visscherij een adres gericht, waarin gezegd wordt, dat het bestuur van dezen bond heeft kennis genomen van een adres van den Nederlandschen Bond van Veeweiders- en -Mester tegen het plan-De- terding en met verbazing heeft geconsta teerd, dat de inhoud van het adres geheel in strijd met de werkelijkheid is, omdat: voor het „plai-Dterding" geen koeien worden aangekocht, zooals het adres ver meld, voor de weiderij bestemd, doch uit sluitend slachtvee, het geheel misplaatst is te beweren, dat het vee, door adressant bedoeld ƒ60 per stuk duurder is geworden, door aankoop plan-Deterd ing", de aankoop van bedoeld weidevee hoofd zakelijk in de tweede helft van April plaats heeft, wanneer het vee de weide in kan. Voorts wordt in dit adres gezegd, dat de vrees voor te groot risico een bevestiging inhoudt van het feit, dat er nog steeds te veel vee in ons land is, zoodat bij geen ex port de prijzen eer zullen dalen. Dat bij de tegenwoordige prijzen van het mestvee tengevolge der hooge voeder- prijzen nog niet eens van een loonende mes- terij kan worden gesproken, reden, waar om de bona fide mesters de aankoopen voor het „plan-Deterding" zeer toejuichen, dit beschouwende als een steun aan de markt om de prijzen van het mestvee op dit noodzakelijk niveau te houden. Adressant verzoekt dan ook het adres van den Ned. Bond van Veeweiders en -Mesters voor kennisgeving aan te nemen. Schietwedstrijd. Van 17 t/m 20 Febr. worden in het schietlokaal van den B.V.L., schietwedstrijden gehouden op K.R.O. ge weer en buks, uitgaande van den Leidschen Schietbond en georganiseerd door de Was- senaarsche Schietvereeniging. Deelgeno men wordt daaraan door vereenigingen uit Bodegraven, Leiden, Voorschoten en Was senaar. De prijzen bestaan o.a. uit diverse wisselbekers. Geboren: Wilhelmus Antonius Gerar- dus z. v. G. A. v. d. Drift en P. M. v. d. Velde. Adriana Wilhelmina d. v. A. van Egmond en W, van Rijn Nicolaas Wil lem Antonie z. v.J. van Ammers en G. A. Neelemaat. Aartje Wilhelmina d. v. M. I de Wit en C. W. Visser. Catharina Ja- coba Hendrika d. v. N. M. J. Konings en C. van Oevelen Petronella Maria, d. v. A J. Edelaar en J. C. Kortekaas. Henri Cornelis Johannes z. v. D. Klinkhamer en J. M. Zuiderduin. Overleden: Hendrikus Roording 81 j. c. v. C. M. van Dam. Petrus Mackay 75 jaren e. v. M. F. Boon. Maria Jacoba Hooijmans 56 j. e. v. E. L. van der Laan. Gerriltina Willemina Folmer 69 j., onge huwd. Gevestigd: A. Braspenning, G.K., dienstbode, uit Sprang-Capelle, Konijnen laan 25 M. A. v. d. Brink, R.K., hulp in de huishouding, uit Den Haab, Buurtweg 89 P. du Croix, G.K., chauffeur, uit Gel- dermalsen, Gravestraat 5 R. R. A. Dijk stra, N.H., zonder beroep, uit Utrecht, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 26 G. M. L. Grüter, geen, vreemd., zonder beroep, uit Berlijn. Amazonelaan 14 C. Hage, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Houtlaan 6 H. I-Iaxel, Ev. L., vreemd., hulp in de huis houding, uit Obernhof, Lange Kerkdam 49 M. R. Huber, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Raadhuislaan 11 K. ter Laan, geen, lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal, uit Zaandam, Nassaulaan 9 F. Lackner, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Park Oud Wassenaar 1 J. M. Log ger en gezin. N.H., luit. ter Zee le kl., uit Soerabaia, Gr. Gr. Haesebroekscheweg 41 J. L. Noordermeer, R.K., electricien, uit Leiden, Raaphorstlaan 9 M. Noppe, N. H., zender beroep, uit Den Haag, Hooge- weg 17 M. B. v. d. Oever, N.H., dienst bode, uit Alblasserdam, Wittenburgerweg 112a J. Sporenberg, geen, kantoorbed., b een Petr. Mij., uit Den Haag, Rijksstraat weg 270 H. W. A. van Toen en gezin, geen, advocaat en procureur, uit Rotter dam, Hoogeweg 4 J. Verhagen, R.K., boerenknecht, uit Stompwijk, Rijksstraat weg 500. Vertrokken: N. T. de Bruin, naar Den Haag, Loosduinscheweg 1035. G. Kretzmer, naar den Haag, Jan v. Nassau- slraat 11 C. M. v. Doornen naar Lisse, Vuursteeg 16 Wed. G. Thierry, geb. Verpoort naar Den Haag, Damasstraat 233 E. C. v. d. Voorn naar Woubrugge, Hoog- niade 302 A. v. Egmond en Zn., naar Voorschoten, Donklaan 46 G. van Schie en dr. naar Voorschoten, Donklaan 46 J.. Theunissen naar den Haag, Sweelinck- plein 80 G. M. Palte naar Rotterdam, Schoonebergerweg 60b E. M. B. Borg- hans, naar Leiden, Heerestraat 115 Th. Weber, naar den Haag, 't Hoenstraat 9 P. Pensch naar den Haag, J. v. Nassaustr. 123 H. A. Bruijnderink, naar Warnsveld Veerakker E 79 L. H. Buytendijk geb. Lucassen en dr. naar Forest (België) Ave nue Albert 34 H. A. Atsma naar Kaap stad Z. 'Afr. L. A. Goudberg naar den Haag, Groot Hertoginnelaan 242 C. W. Nachtegaal naar Amsterdam, Olympia- plein 57 J. M. Kwak, naar den Haag P. M. Kloeg, naar Rotterdam, Bleiswijk straat 27 B C. v. Baaien naar den Haag, Ooievaarlaan 5 G. Engbers naar Bus- sum, Stukkenlaan b M. G. Hulthorst, naar Gendringen, Voorscheweg 24 A. v. Alphen naar Oegstgeest, H. Morschweg 51 Dammen. De vriendschappelijk ge speelde wedstrijd tusschen Steeds Hooger uit Katwijk en St. Willibrordus uit Was senaar, gaf het volgende resultaat: Steeds HoogerSt. Willibrordus. H. BoskampA. de Greef 02 J. VennesJ. Zandvliet 20 R. de LangeF. v. d. Meer 11 B. v. d. KampL. Bellekom 20 Th. de LangeG. Braham 02 L. v. d. Valk—D. de Kievit 02 J de BestA. Noordover 02 W. van RijnTh. Noordover 02 W. v. d. EshofP. v. Leeuwen 02 P. BosmanTh. v. d. Ploeg 11 C. v. d. LakenP. Noordover 02 M. v. StijnW. de Groot 20 H. v. d. EshofC. Knijnenburg 02 C. v. d. BoegM. Hendriks 02 J. GrimbergenA. van Gent 02 N. WoutersG.. Looyestijn 20 N. v. d. BoogJ. Post 20 H. v. d. BoogP. v. Helmond 02 Totaal 12—24 ZILK. Huis- en kasbroeitentoonstelling. Za terdag en Zondag a.s. zal in het parochie huis alhier wederom de traditioneele bloembollententoonstelling gehouden wor den, bestaande uit bloemen, gekweekt in huiskamer en eveneens van die, gekweekt in de broeikas. Ditmaal belooft de ten toonstelling iets extra's te worden daar er niet minder dan 40 verplichte huisbroei- inzendingen zijn, waarnaast nog verschil lende vrije inzendingen, waarbij enkele met een collectie van 2 a 300 potten zullen worden tentoongesteld. Zaterdagmiddag 5 uur zal deze tentoonstelling officieel door den burgemeester onzer gemeente worden geopend, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, o.a. Kerk- en Armbe stuur, besturen van verschillende vak- en jeugdorganisaties. Om 6 uur is de tentoon stelling voor het publiek geopend. Ver volgens Zondag a.s. voor het publiek toe gankelijk van na de Hoogmis tot des avonds 7 uur, wanneer de prijsuitdeeling plaats vindt. De entree is geen bezwaar, deze bedraagt slechts 10 cent per persoon. Hopen wij, dat de commissieleden, die zich geheel belangloos met dit mooie maar moeilijke en nuttige werk het kweeken van werklust enz. bij de jeugd hebben belast van de zijde van het publiek ook belangstelling mogen ondervinden, het geen tevens de kroon op hun werk zal zijn. Steeds is de toenemende belangstel ling verheugend geweest, zoodat wij ver trouwen dat ook wederom deze enorm zal zijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Gistermorgen is de 15-jarige C. I., die per rijwiel achter een vrachtauto reed en daar plotseling achter vandaan kwam, door een bus van de M.O.D.A., die uit tegenovergestelde richting kwam, aan gereden. De jongen kwam te vallen en liep aan hoofd en beenen verwondingen op. Dr. W. verleende de eerste hulp, waarna hij naar de ouderlijke woning werd over gebracht. Ongeval. Gistermiddag werd in de Ju- lianastraat de bestelauto van het Land- bouwhuis tijdens het laden aangereden door een groote vrachtauto bestuurd door A. B. te Zeist. Beide wagens werden be schadigd. De schade zal onderling worden geregeld. BODEGRAVEN Autobotsing. Donderdagmorgen had op de Noordzijde een gecompliceerde auto botsing plaats tusschen een vrachtauto, eep motordriewieler en een wielrijder. De wielrijder werd hierbij vrij ernstig ge wond, terwijl de aangerichte materieele schade- groot was. Vanuit de richting Bodegraven reed een melkauto van v. d. Marei uit Bodegraven, welke de Brugstraat in wilde rijden. Van uit de Brugstraat naderde de melkhande laar J. Verbree alhier met zijn motordrie wieler. De melkauto stopte toen om niet dezen driewieler aan te rijden, doch bleef hierbij met het achterste gedeelte van de auto nog ongeveer 1 Meter op den Rijks straatweg staan. Achter de melkauto na derde een tweede vrachtauto in snelle vaart Daar de melkhandelaar V. inmiddels ook was doorgereden, ontdekte de vracht auto deze te laat, mede doordat het uit zicht eenigszins werd belemmerd door eerstgenoemde melkauto en botsten deze toen bij de kruising in volle vaart tegen elkaar aan. De bestuurder van de vracht auto trachtte nog een aanrijding te voor komen door ver naar links uit te wijken, doch kwam hier toen wederom in aanra king met een paal voor café „Het Grauwe Paard". Vervolgens reed de vrachtauto een zich aldaar bevindende wielrijder aan om ten slotte aan de overzijde van den weg tot staan te komen tegen de garage van den heer Bosman. Hevig bloedend lag toen de wielrijder bij zijn totaal vernielde fiets op den weg Da delijk schoten leden der E. H. B. O. toe, welke de man naar binnen droegen in café „Het Grauwe Paard", Terstond werden dokter en politie gewaarschuwd, welke spoedig aanwezig waren. Door dr. D. N. Weeder, van Bodegraven, is de man, zekere J. J. Dubbeldam te Bo degraven, verbonden en naar zijn woning vervoerd. De man had vrij ernstige won den aan het hoofd bekomen. Zijn rijwiel was totaal vernield. De motordnewieler had ook aanzienlijke materieele schade bekomen. De paal van café „Het Grauwe Paard" was geheel af geknapt terwijl de steenen muur van de garage van B. er finaal uitgereden was. De veroorzakende vrachtauto had mede zeer aanzienlijke schade bekomen en kon dan ook zijn reis niet meer vervolgen. Door den rijksveldwachter alhier is tegen den bestuurder van de vrachtauto, A. de Goede uit Gouda, proces-verbaal opge maakt. De vrachtauto was een huurauto, doch verzekerd. Het verkeer ondervond eenige belemmering. Operatiefonds. In hotel van Haaften vergaderde het operatiefonds onder voor zitterschap van den heer Jac. Groenendijk. Spreker heet de aanwezigen welkom en be treurt de geringe opkomst. Spr. deelt mede, dat de heer Hoogendoorn bedankt heeft als secretaris en bestuurslid, terwijl de 2e secretaris, de heer Roerhorst, ter vergade ring was in Alphen voor de streekvergade- ring. De notulen van den 2en secretaris worden herhalve door den voorzitter gele zen, welke onveranderd worden vastge steld. Het jaarverslag van den 2e secreta ris bewijst, dat er een goed jaar doorge maakt is. Het ledental bedraagt momen teel 696. Het aantal patiënten over 1936 8. Uit het jaarverslag van den penningmees ter blijkt, dat er een flink batig safcJo aan wezig is. Besloten wordt de vergoeding van den administrateur vast te stellen op 75 en van den bode op f 25. In de financieele commissie nemen zitting de heeren P. v. Ingen en T. Zaal Jr. Het bestuur stelt voor, den administrateur een gratificatie te verleenen van 25, voor de enorme werkzaamheid bij de oprichting van dit fonds. Met applaus wordt dit voor stel begroet. Bij monde van den heer Beyen wordt het bestuur, in 't bijzonder den voor zitter, den heer Jac. Groenendijk, dank gebracht voor de enorme werkzaamheden in 't belang van de goede zaak verricht. Ongeval. Woensdagmiddag had de heer v. Tol een niet geringe schadepost. Hij was met zijn bakfiets geladen met kruideniers waren op de Emmakade. De bakfiets ging aan het rijden met het noodlottig gevolg, dat het geheel in de Goudsche Vaart te recht kwam, waardoor de inhoud verloren ging. Lezing. In het Parochiehuis hield Don derdagavond voor de St. Jozelfsgezellen de heer Boekraad uit Boskoop een zeer in teressante lezing over den prins onzer dichters, Joost van den Vondel. De eerw. dir. heeft succes gehad met den heer B. te inviteeren over dit onderwerp een le zing te houden. Deze heeft er slag van den juisten toon te treffen en zijn auditorium te boeien. We hooren hem gaarne later nog eens. En misschien dan nog wel eens iets over zijn tijdschrift „Klondijke", het jong ste tijdschrift naast „De Gemeenschap" en andere. KOUDEKERK. Bazar, Na wekenlange voorbereiding voor een damescocmité en met medewer king van het gemeentebestuur en anderen, werd Woensdag en Donderdag in de O L. School alhier ten bate van het pl. crisis comité een bazar gehouden van allerhande kunstvoorwerpen en schitterende hand werken enz., terwijl aart deze "bazar boven dien nog verbonden waren verschillende attracties en wedstrijden om waardevolle voorwerpen. Te half drie Woensdagmiddag opende Burgemeester Kwint in tegenwor rdigh-nd van de beide wethouders de b«zar. Spr. heette al de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde in zijn openingswoord de groote werkloosheid in deze g' meen te, waarvoor deze bazar is georganiseerd. Hij bracht dank aan het damescomité, dat wee - alles in het werk gesteld heeft om 7 o goed mogelijk voor den dag te komen. Dank bracht hij ook aan allen, zoowel oinnën de gemeente als daarbuiten, die op ccnigerle? wijze tot deze bazar een steentje hebben tijgedragen. Voorts werd dink gebracht aan de aanwezigen die de bazaropening hebben willen bijwonen en spr. hoopte, dat het eindresultaat de verwachtingen niet teleur zou stellen. Natuurlijk was op deze bazar ook weer een zitje ingericht om gezellig een kopje thee te drinken met wat daarbij behoort, terwijl de Finofabriek te Harderwijk was vertegenwoordigd met haar Bouillonsoe pen. hetgeen zich goed liet smaken. Na afloop bracht de burgemeester inzon derheid dank aan de Presidente Mevr. Op- pelaar en aan allen die tot het welslagen van deze bazar hadden medegewerkt. Overleden: A. van Heiningen oud 71 jarën. WOERDEN. Nachtveiligheidsdienst niet te vertrouwen? Zooals bekend zouden van een zekere N.V. plannen bestaan om ook in Woerden een nachtveiligheidsdienst in te richten. Reeds hadden meerdere personen en licha men geteekend voor een bepaalden tijd tegen bedragen van 50 enz. Begin Maart moest alles betaald zijn. Dan zou spoedig de diénst ingaan. Achteraf is echter geble ken, dat de N.V. niet 't vertrouwen geniet, dat mocht worden verwacht, zoodat nader naar deze instelling werd geinformeerd. Degenen, die reeds inschreven zijn intus- schen gewaarschuwd, om niet te betalen, alvorens informaties bij den burgemester te hebben ingewonnen. ZEVENHOVEN. „Voorzorg". In café Veenboer werd dezer dagen de jaarvergadering gehouden van de werklieden-ziekenzorg „Voorzorg". Op vastgesteld en tijd heette de voorzitter de heer Th. Visser, den aanwezigen har telijk welkom en gaf den secr., den heer Kerkhoven, gelegenheid zijn notulen te lezen. Deze werden zonder op of aanmer king goedgekeurd. Ook las deze functio naris zijn jaarverslag. Daarna rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. J. de Bruin. In kas op 1 Jan. 214.15. ontvangen contributie in 1936 199.30. aan rente 1.45. Uitgekeerd in 1936 93.zaalhuur 1.50, batig saldo over 1936 97.25, zoodat het kasgeld op 1 Jan. 1937 bedraagt 311.40. Uitgekeerd werd over 143 dagen. Het ledental is iets teruggeloopen. Tot verificateurs werden aangewezen de heeren J. N. Bos en L. Spek( die deze benoeming zich lieten wel gevallen. Het uit te keeren bedrag werd vastgesteld op 60 ets. per dag gedurende zes weken per kalenderjaar. Aan de beurt van aftreding waren de heeren G. de Bruijn en H. K. Bos en er was één vaca ture. Herkozen werden de beide aftre denden en in de vacature de heer D. Spek; alle namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Spek of de vereeniging niet eens reglementen kon laten drukken en in elk gezin der leden een te verstrekken. Besloten werd een bedrag er voor uit te trekken. Na dank woord van den voorzitter sluiting. ZOETERWOUDE. Steun B. en Bijzondere Nooden. Don derdagmorgen vergaderde het comité „Steun B.", tevens commissie van samen werking voor bijzondere nooden, onder voorzitterschap van den burgemeester. Door den secretaris werd het jaarverslag uitgebracht over 1936, waaruit blijkt dat in genoemd jaar een bedrag van 352.80 door Rijk en gemeente beschikbaar werd gesteld voor extra steun aan werkloozen (B-steun), terwijl nog beschikbaar was over 1935 een bedrag van 25.25. Gedu rende het eerste halfjaar werd uitgegeven 103,75 en in het tweede halfjaar 273,68. Er bleef dus een voordeelig saldo van 0,62. Het aantal behandelde gevallen bedroeg resp. 62 en 78, waarvan resp. 50 en 69 werden ingewilligd. De Min. van Sociale Zaken heeft inmiddels de decla raties goedgekeurd, terwijl de mededee- ling werd ontvangen, dat over 1936 nog een extra bijdrage van het Rijk kon ver wacht worden van 134.64. Een gedeelte van dit bedrag is pas een dezer dagen ont vangen en wel in natura, n.l. 10 dekens; het restant wordt nog verwacht. Hoe de steunverleening voor 1937 zal zijn is nog niet bekend. Het gemeentebestuur heeft eene circulaire ontvangen. waax-bij werd medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt om aan de verstrekking van natura goede ren meer uitbreiding te geven. Er komen echter dagelijks aanvragen om steun bin nen, waarop afwijzend beschikt moet wor den, omdat er geen geld is. Waar op de gemeentebegrooting echter een bedrag daartoe is uitgetrokken wordt besloten aan Burg. en Weths. te verzoeken vast een voorschot te verleenen, opdat aan de erg ste behoeften kan worden voldaan. Wordt dat verzoek ingewilligd dan zal er eene nieuwe vergadering worden belegd en be langhebbenden te voren in de gelegenheid worden gesteld hunne aanvragen in te dienen. Ten aanzien van de ingekomen verzoe ken om steun werd besloten de behande ling aan te houden tot de volgende ver gadering. Hierna vergaderde de voornoemde com missie van samenwerking voor bijzondere nooden. Van het Nationaal Fonds is be richt ontvangen dat de commissie als zoo danig is erkend. Echter dient een regle ment vastgesteld te worden. Na eenige bespreking wordt tot de vaststelling daar van besloten, terwijl bij acclamatie wer den benoemd tot voorzitter, de burge meester; secretaris de heer Smeets en pen ningmeester de heer J. de Graaf. Laatst genoemde deelde mede dat er van crisis comité A. nog een saldo is van ongeveer 10.hetwelk vermeerderd met de op brengst van den gehouden speldjesdag een beginsaldo vormt voor de nieuwe commissie van ongeveer 45.Het juis te bedrag is nog niet vast te stellen omdat er nog rekeningen loopende zijn van co mité A. Hierna werden een 6-tal ingeko men aanvragen behandeld. Twee aanvra gen werden afgewezen, omdat ze niet thuis behoorden bij deze commissie doch bij steun B.: een aanvrage werd afgewezen,, omdat ze thuis behoorde bij een armbe stuur, terwijl ten aanzien van een tweetal anderen het dagelijksch bestuur werd op gedragen een onderzoek in te stellen. Nog waren een tweetal verzoeken binnenge komen om mest beschikbaar te stéllen, die, alhoewel niet tot den werkkring der commissie behoorende, toch behandeld werden. Besloten werd ook dit jaar we derom een beroep te doen op diverse landbouwers om gratis mest beschikbaar te stellen voor behoeftige tuindei's. LAATSTE BERICHTEN ZIJN ZUSTER GEDOOD. Bij onbeteekenende twist. Gisteravond omstreeks acht uur heeft de 23-jarige W. N., wonende in IJsselmuiden, zijn 21-jarige zuster Gerit je in een vlaag van drift gedood. Aanleiding tot dit dra ma was het feit, dat het meisje haar broer een stukje zeep afnam, waarmede hij zich wilde scheren. Hij ontstak hierover in woe de, nam een klomp en sloeg zijn zuster zoo ernstig op den linker slaap, dat het slacht offer na aankomst in het ziekenhuis over leed. De dader is ter beschikking gesteld van de justitie te Zwolle. DOODELÏJK VERKEERSONGEVAL TE AMERSFOORT Taxi in botsing met truck van vracht wagen Een ernstig verkeersongeluk heeft zich hedenmorgen in de vroegte voorgedaan op den Utrechtschen weg tusschen den spitsheuvel en het ziekenhuis „De Lichten berg". De 27-jarige P. van K. uit Amersfoort keerde met een taxi, bestuurd door zeke ren D. H. huiswaarts. De chauffeur zag zich plotseling gepaatst voor een stil- staanden truck van een vrachtauto. Een botsing kon niet meer worden voorkomen. Van K. naast den chauffeur gezeten, BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Simon Jacobus Maria, z. v. J. C. Ouwerkerk en P. G. Kins. Ondertrouwd: J.v. Tol jm 26 j. en W. Seijn jd. 25 j. Overleden: N. Mooijekind, zn. 11 mnd. L. Kooreman, ongeh. vr. 54 j. vloog door de voorruit en bleef ernstig gewond op den weg liggen. Bij het trans port naar „De Lichtenberg" is de man overleden. De bestuurder van de taxi, eveneens woonachtig te Amersfoort, liep kwesturen aan het hoofd op. Hij verklaarde later,, dat het achterlicht van den vrachtwagen niet heeft gebrand. Van K. laat een vrouw met drie jonge kinderen achter. ROOFOVERVAL TE KLOOSTERZANDE. De Rechtbank te Middelburg deed he den uitspraak in de zaak betreffende den roofoverval te Kloosterzande. gem. Hon- tenisse. Tegen verd., de 25-jarige timmermans knecht B. P. uit Doetinchem, was op 5 Fe?- bruari j.l. zeven jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank gelastte een onderzoek naar verd.'s geestvermogens en wees de zaak terug naar den rechter van instruc tie. TELEGRAMMEN ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN PERU. Twaalf dooden. HUANCAYO, 19 Febr. (A.N.P.) Op een afstand van twee en een halven mijl van La Merced is een autobus uit Colonia Perene. waarin 23 passagiers gezeten wa ren, van den weg geslipt en in een af grond gestort. Twaalf der inzittenden kwamen om het leven, elf werden ge wond. OCEAANVLUCHT TER HERDENKING VAN LINDBERGHS OCEAANVLUCHT. PARIJS, 19 Febr. (A.N.P.) Prins Cantacuzene van Roemenië en luitenant Maurice Rossi, de Fransche Oceaanvlie ger, hebben gisteravond bekend gemaakt, dat zij zullen deelnemen aan de race over den Atlantischen Oceaan van West naar Oost, die dezen zomer gehouden zal wor den ter gelegenheid van den tienden ver jaardag van den historischen vlucht van Lindbergh New YorkParijs. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Febr. Vee. Totale aanvoer: 532 runderen, 356 kalveren, 1384 schapen, 838 varkens, 3 paarden, 8 bokken of geiten. Prijzen: 10 stieren 140265, schoon ge wicht 5259 cent. handel matig; 183 kalf- en melkkoeien f 140235, handel tamelijk; 166 varekoeien f 125190, handel kalm: 173 vette koeien 140270, schoon gewicht 4669 cent, handel tamelijk; 25 vette kal veren 5080, schoon gewicht 6090 cent handel slecht; 331 nuchtere kalveren 4 8, handel tamelijk; 200 vette schapen 20 40, 700 vette lammeren f 1723, 484 wei- deschapen f 1348, 1 lam, 42 zeugen 37 60, 471 mestvarkens 1530, 325 biggen 9—12 allen handel matig; 8 bokken of geiten f 414. Kaas. Aanvoer 44 partijen waarvan 37 partijen Goudsche kkas le soort 22 23, 2e soort f 2021, 7 partijen Leidsche kaas le kwal. 1921.50 per 50 kg. Han del goed. 's HERTOGENBOSCH, 19 Febr. Boter. Aanvoer 18.900 kg. Hoogste prijs 1.55, Laagste prijs 1.47. middelprijs 1.53 per kilogram. ALKMAAR. 19 Febr. Kaas. Aangevoerd 27 stapels, zijnde 33.000 kg. Fabriekskaas kleine 22.50 en Boerenkaas kleine f 18 per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 19 Febr. Vee. 48 Enter stieren 100170, 90 Twenterstieren 170 290. 530 vette koeien 115235 per stuk 3860 cent per kg.; 947 melk- en kalf koeien 110—240. 96 pinken f 40—120, 22 vette kalveren 2462. 1563 nuchtere kalve ren 37. 611 vette schapen 1231, 75 weideschanen f 1020, 379 vette var kens 35125, 30 magere varkens 1540, 91 kleine biggen f 613 per stuk, 28 bok ken of geiten, 44 paarden. Totaal aanvoer 4554 stuks. Kaas. Goudakaas 2838, Edammer kaas 1728. Aanvoer 924 kg. Boter. Veilingboter 1.391.05 per kg., Aanvoer 2 derde, 2 zesde en 1 twaalf de vaten. Commissie 0.69. ZOETERMEER, 18 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kiüpen- eieren 3 504.60 en eendeneieren 2.75 3.50 Der 100 stuks. ZEVENHOVEN. 17 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 1290 eieren; kipeieren 3.003.90, eendeneieren f 2.25, per 100 stuks; bananen 20 ct. per 5 stuks; appelen 25 ct. per kilo. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.9413/1Q Berlijn 73.52' Parijs 8.51 J Brussel 30 83i/._> Zwitserland 41.71 Kooenhagen 39 95 Stockholm 40 5 Oslo 45.00 New York 1.821^ Praag 6.39

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3