VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Jacobus Engelbertus Co lumbus en Theodorus Wilhelmus Maria, zoons van C. J. van Haastregt en S. M. Bouwmeester. H1LLEGOM. Bioscoopbezoek van agenten. De bur gemeester, mr. D. F. Ponty heeft de agenten van Hillegom willen doen kennis maken met de Amerikaansche motorpoiltie en hun daarom allen een vrij biljet gegeven voor het Luxor-theater te Haarlem, waar een film betreffende verrichtingen van de mo torpolitie in het land der onbegrensde mo gelijkheden vertoond wordt. In twee groe pen hebben de agenten het Luixor-theater bezocht. De burgemeester had, bij wijze van aardigheid, aan dit bezoek een attrac tie verbonden. Op het oogenblik gaat in het Luxor-theater de detectieve-film „Het geheim van Charley Chan" en nu heeft de burgemeester een klein geschenk toege zegd aan dien agent of die agenten, die na een kwartier op een papier hadden ge schreven, wien zij als den dader beschouw den van de misdaad, welke dader door Charley Chan wordt ontmaskerd. Rectificatie. - Op de gehouden jaarver gadering van „Moederzorg" was de muzi kale opluistering in handen van mej. Ag. van der Meij, die met veel technische vaar digheid en juist gevoel mej. A. Leegwater (violiste) aan de piano begeleidde. Twee jonge menschen die hare veelbelovende ta lenten belangloos ten dienste stelden van „Moederzorg". Aan beiden onze oprechte hulde en dank. HAARLEMMERMEER. Ongeluk. Onze plaatsgenoote mej. T. K. wonende aan de Bennebroekerweg had in het wandelbosch te Groenendaal onder de gemeente Heemstede een ongeval. Zij reed daar per fiets in gezelschap van een slagersknecht. In de bocht, nabij het Ver- verschinkshuis kwamen de sturen van beide fietsen met elkander in aanraking. Mej. K. viel met haar achterhoofd tegen een der hardsteenen palen, die daar staan ter afbakening van den rijweg, waardoor zij een ernstig bloedende wond kreeg aan het achterhoofd. Zij is op doktersadvies naar het Diaconesenhuis te Haarlem ver voerd. KATWIJK. Dammen. De R. K. Damclub „Steeds Hooger" alhier kampte gisteravond tegen .,St. Willibrordus" te Wassenaar. Beide tientallen moesten het tegen „St. Willi brordus" afleggen. De uitslag was 1ste tiental 137, 2de tiental 117 voor „St. Willibrordus". KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het is nog steeds misère in den groentenhandel. De tuinders klagen over de weinige opbrengst, de kooplieden over de weinige winst. Het gaat in den handel overal slecht. Er is schijnbaar van alle win ter producten een groote overvloed wat onvermijdelijk lage prijzen tengevol ge heeft. Groene kool komt er nog volop en de prijs bedragt van 1.201.60 per 100 K.G. Kroten, een echt winterproduct, blijft ongeveer in dezelfde prijs, van 2540 ct. per kist van 20 K.G. Waspeen komt overvloedig voor; eigenlijk veel te over vloedig. De beste kwaliteit kan nog 3555 ct. per kist van 20 K.G. opbrengen doch wat afwijkt gaat voor 20—30 ct. En er is veel afwijkend. Gele kool als voren, van 1.201.30 per 100 K.G., Roode kool van 1.401.90. Verwacht wordt, en gehoopt wordt, dat op dit product na 1 Jan. wel wat meer steun zal worden gegeven dan voor 1 Jan. 1937. Hetzelfde zouden we ook van de Waspeen kunnen zeggen waarvan de uitkomst vrij bedroevend is. Knolselderie ongewasschen gaat voor 2.804.50 per 100 K.G. Prei is ook al weinig animo voor. Dit artikel brengt van 2.20 tot hoogstens 2.60 op. De aanvoer is van de meeste pro ducten grooter dan steeds te voren. De ge wassen blijken goed geweest te zijn. Doch over de opbrengst niets dan'klachten. Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield het Wit-Gele Kruis de jaarvergadering on der leiding van den voorzitter, den heer C. Braun die na opening allen hartelijk welkom heette, inzonder de zeereerw. heer pastoor Hesp die voor de eerste maal als gest. adv. de vergadering bijwoonde. Ver volgens bracht spr. woorden van dank aan Zuster Theodota aan wie de vereeniging doch voornamelijk de zieken en zwakken zooveel te danken hebben. Verder een woord van dank aan dr. W. Hueting door wiens welwillendheid het Wit-Gele Kruis dezen winter een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken heeft kunnen geven, daaraan een 40-tal cursisten deel namen en die in alle opzichten geslaagd is. De secretaris, de heer v. d. Marei, las notulen en jaarverslag. Het jaarverslag getuigde van het vele goe de wat door het W.-G. Kruis is gedaan. De staat van werkzaamheden van de eerw. Zuster getuigde van een werkzaamheid zoo als men dat alleen van Zuster Theodota kan verwachten die zich geheel geeft voor de lijdende menschheid, alleen ter liefde Gods en tot heil der zieken. Het verslag van den penningmeester gaf geen reden tot bezorgdheid. Het vereenigingsjaar gaf een klein batig saldo. De heeren L. v. Paridon en F. Luyten hadden boeken en bescheiden gecontroleerd. Alles was in orde. De pen ningmeester oogstte den dank en het ap plaus der vergadering. Als controlecom- sie voor 1937 zullen fungeeren de heeren M. J. Alkemade en C. J. Boskamp. Het aftredende besturuslid, de eerste secretaris, de heer Jac. Meyer, werd met bijna alge- meene stemmen herkozen. Bij de rond vraag werden enkele huishoudelijke aan gelegenheden besproken waarna sluiting met gebed. Personalia. De Rijksveldwachter, den heer Hamerslag, wordt met ingang van 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Rotterdam. In zijn plaats komt de heer H. Alferink, thans in gelijke functie te Harderwijk. LISSE. SCHOOLKINDERVOEDING. Helaas hoog noodig; bescheiden begin. Op advies van den schoolarts is men op onze katholieke scholen begonnen met schoolvoeding daar ongeveer 70 kinderen, jongens en meisjes, van de parochiescho len van de St. Agathaporchie aan onder voeding lijden. Dit zijn dan echter nog maar de allerdringste gevallen en feitelijk zou het dubbele aantal voor extra-voeding in aanmerking komen! Voorloopig zal men zich beperken tot de maanden Febr., Maart en April. Bij de plaatselijke Vincentiusver- eeniging en het R.-K. Armbestuur heeft deze zaak reeds lang een punt van over weging uitgemaakt, doch de financiën wa ren beperkt. Daarom wordt een beroep ge daan op vereenigingen en particulieren. Men is begonnen met de vex-strekking van warme melk welke door de eerw. Zusters wordt gekookt. De heeren H. J. v. d. Berk en C. Strik, resp. Veldhorststraat 44 en 32 hebben zich belast met het in ontvangst nemen der giften .Een sympathiek doel, dat aller steun verdient! Geboren: Cornelia Johanna Maria Alida d. van W. Zuiderduin en P. J. Roe- rade Johannes Izaak z. van W. de Koo- ker en E. Krieger Catharina Dorothea Maria d. van G. A. Buschman en J. M. Vink. Getrouwd: C. H. Brandemann te 'sGravenhage en J. de Groot. Overleden: Alida Margaretha van der Voort 17 j. Gevestigd: J. M. Tulen uit Noord- wijkerhout M. G. Koelman uit Doesburg C. M. van Doornen uit Wassenaar M. J. Karstens uit Rotterdam H. van Lui- nen en echtg. uit Sassenheim A. W. van der Reijden uit Rotterdam. V e r t ro k k e n: G. W. Mülders geb. He- ger naar Duisburg (Duitschland) P. C. J. Gilhuijs en echtg. naar Sassenheim B. J. Vos naar Leiden J. B. van der Tuin naar Doesburg H. van den Hoven naar Hoogland J. Nieuwenhuis naar Sassenheim C. Hageman naar 'sGra venhage M. Manné naar Utrecht. LEIDSCHENDAM. Gecombineerde vergadering. Heden avond zal in het R. K. Vereenigingsgebouw de 2e gecombineerde vergadering van R. K. Volksbond, Hanze en L.T.B. worden gehou den. Als spreker zal optreden de weleerw. heer kap. L. Vugt over het onderwerp: „Het Nationaal Socialisme" De vergadering be gint te 8 uur en met het oog op de belang rijkheid dezer bijeenkomst wordt ver wacht, dat vele leden van genoemde orga nisaties present zullen zijn. STOMPWIJK. Aanhouding. Op aanwijzing is door de politie te Stompwijk op den nieuwen Rijks- weg aangehouden en overgebracht naar het arrestantenlokaal te Leidschendam L. P. R. uit Delft wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarige meisjes. Ofschoon R. door enkele meisjes is erkend, blijft R. pertinent ontkennen. STOMPWIJK-VEUR. Verloting Roode Kruis. Gisteravond had in hotel „De Zwaan" de trekking plaats van de loterij, welke werd gehouden ten bate van de Transportcolonne van het Ned_. Roode Kruis, afdeeling Stompwijk-Veur voor aanschaffing van verbandmiddelen en transportmateriaal. Bij de trekking waren mede aanwezig Burgemeester Keijzer, Dr. Reijers, enz. In totaal waren er 206 fraaie prijzen, doch wij volstaan met de vermelding van de 4 eerste prijzen, welke prijzen vielen. Ie prijs 1 wollen deken op No. 135, 2e prijs 1 wollen deken op No. 185, 3e prijs 1 luidspreker op No. 970 en 4e prijs 1 schemerlamp op No. 275. Op het einde werd dank gebracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het zoo prachtig slagen dezer loterij en voor den ontvangen steun. NOORDWUK Kostelooze vaccinatie. Op Woensdag 3 Maart, des middags te 3 uur bestaat ge legenheid tot kostelooze vaccinatie en re- vaccinatie in een der lokalen van de open bare school aan de van Panhuijsstraat. Zij die hiervan gebruik wenschen te maken, moeten daarvan vóór 26 Februari a.s. ter secretarie aangifte doen, met medebren- ging van het trouwboekje. NIEÜWVEEN. Middenstand. Dinsdagavond is in Café Bezuyen de ledenvergadering gehouden van de R.K. Middenstandsvereeniging. De voorz. spreekt bij de opening er zijn vreug de over uit, dat op deze' bijeenkomst (de eerste na de propagandavergadering van Vrijdag 22 Jan.) zoo veel leden zijn opge komen en hoopt, dat deze belangstelling in de toekomst blijvend zal zijn. Spreker heet dan ook allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer J. Mol, de spreker van dezen avond. De secretaris, de heer J. Speet, leest de notulen, welke onder dank onveranderd worden goedgekeurd. Hierna geeft de penningm., de heer P. de Groot, een kort overzicht van den stand der kas, waaruit blijkt, dat de vereeniging een be zit heeft van pl.m. 30. Alsdan ving de heer J. Mol, propagan dist der Middenstandsvereeniging, zijn rede aan, over het onderwerp: „Hoe kunnen wij onze positie verbeteren". Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting welke middelen ter hand moeten worden genomen, om de tot nieuw leven opgewekte vereeniging tot steeds hooger bloei te brengen. Spreker noemde ten eerste een boekhoudcursus, waardoor men zich in 't bezit kan stellen een eenvoudige administratie in te rich ten. Vervolgens het houden van een win kelweek. Voorts gaf spreker in overwe ging een commissie van bijstand te formee- ren, om hulp te verleenen aan hen die in moeilijkheden verkeeren. Honderd-tallen middenstanders zijn gered omdat zij ge bruik hebben kunnen maken van de com missie van bijstand. Dan spoorde spreker aan middelen te beramen ter verkrijging van een voorschotfonds. Er kunnen echter alléén kleine voorschotten gegeven woi'den, indien de vereeniging alhier een bedrag van 100 a 250 in eigendom kan krijgen, wordt daaraan door het Hoofdbestuur een gelijk bedrag aan toegevoegd, hetwelk dan het eigendom wordt van de vereeniging; daarvoor is echter noodig de medewerking der leden. Tenslotte besprak spreker nog de Lodivo-loterij, de opbrengst hiervan komt het diocesaan voorschotfonds ten goe de. Spreker spoorde de aanwezigen aan enkele loten te koopen. Hiermede besloot spreker zijn rede, welke een aandachtig gehoor heeft gevonden. De voorz. bracht dank aan de heer J. Mol voor zijn hartelij ke propagandistische woorden en hoopt dat allen nut uit deze leerzame rede zullen trekken en de gegeven adviezen in toepas sing zullen brengen. Ook de geestelijk ad viseur wist door welgekozen woorden de belangstelling voor de vereeniging op te wekken en spoorde allen aan toch trouwe leden te zijn. Nog enkele vragen bij de rondvraag ge steld werden naar geneogen beantwoord. Na nogmaals dank gebracht te hebben aan den spreker, alsook aan de aanwezigen, werd deze geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Als wij de helft bereiken van wat dezen avond besproken is, zou dit reeds een bui tengewoon succes genoemd kunnen wor den. Betreffende de loten kunnen wij nog me- dedeelen, dat de heer P. de Kuyer zich met de verkoop heeft belast. Wij hopen, dat hij bij aanbieding een gunstig onthaal moge vinden. Ten slotte kunnen wij nog vermel den, dat na de vergadering door het be stuur besloten is, de eerstvolgende leden vergadering te houden te Zevenhoven in het Vereenigingsgebouw, waarvoor als voorloopige datum is vastgesteld Woensdag 17 Maart. OUDE-WETERING. Uitvoering. Woensdag jj. gaven de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" en het Kinderkoor „Klein Halleluja" alhier hun jaarlijksche uitvoering, onder leiding van den directeur, de heer A. Smink te Heem stede, in de Ger. kerk alhier. Nadat ds. B. J. Geerling, N.-H. predikant ter plaat se, een openingswoord had gesproken werd met de afwerking van het uitgebreide pro gramma een aanvang gemaakt. O.a. werden door het jeugdkoor eenige liederen gezongen, welke betrekking had den op het Huwelijk van H. K. H. Prin ses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Het door de beide koren gezongen Wilhel mus van Nassauwe werd staande aange hoord. Vervolgens werden stukken ten ge- hoore gebracht van Mozart, Palestrina, ITranck, Hendrik van Tusschenbroek, Cath. van Rennes e.a. Met het bekende lied „De Heem'len verhalen" van Haydn, hetgeen, zooals trouwens alel liederen, onberispelijk ten gehoore werd gebracht, besloot het groote koor dezen avond. Een woord van lof voor „Halleluja" en „Klein Halleluja", doch vooral voor den heer Smink, is hier wel op zijn plaats. OEGSTGEEST Parochiale Jeugddag. Op Zondag 18 April a.s. zal hier een grootsch opgezette parochiale Jeugddag worden gehouden. Bijzonderheden worden de volgende week gepubliceerd. RIJNSBURG. Tuinbouw. - Achter de wolken schijnt nog altijd de zon die zoo nu~en dan de gou den stralen laat zien. Bij al de misère die den laatsten tijd beleefd wordt in den tuin bouw, komt er weer eens een lichtstraaltje. De mededeeling is dezer dagen afgekomen dat op verschillende producten steun wordt gegeven. En dat is voor de Rijnsburgsche producten niet zoo erg weinig. Waspeen b.v. 90 ct., en breekpeen 60 ct. per 100 K.G.; roode kool ƒ0.80 en gele kool 1 per 100 K.G. Dat zijn wel de belangrijkste pro ducten. En verwacht wordt dat ook op de na 1 Jan. 1937 geveilde producten minstens evenveel steun gegeven zal worden. De no teering was dezer dagen: Uien 1.602.10 per 100 K.G., gele kool f 1.201.60, x*oode kool ƒ1.401.90 per 100 K.G., selderie- knollen 2.204.10 per 100 stuks. Groene kool 1.502.50 per 100 K.G. Waspeen 1.50—2.20 per 100 K.G. Kroten ƒ1.40— 1.90 per 100 K.G. SASSENHEIM. De groote zilveren wisselbeker. Nu de wisselbeker, in 1930 door de afdeeling' Sassenheim der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur beschikbaar ge steld, blijkens ons verslag van Woensdag j.l. definitief door de Fa. Zandbergen, Ter Wegen, gewonnen is, lijkt het interessant de verschillende winnaars dezer beker in herinnering te brengen. Voor de eerste maal, in 1930, weid de N.V. L. v. Leeuwen en Zn. winnaar, in 1931 N.V. Wamaar en Co., in 1932 weder- om L. van Leeuwen en Zn., in 1933 Papen- drechtVandervoet, in 1934 en 1935 G. Zandbergen, in 1936 wederom Warnar en Co. en in 1937 voor de derde maal G. Zandbergen. De beker was uitgeloofd voor de collec tie Narcissen waarin 30 tot 50 variëteiten voorkwamen, die de beste eigenschappen bezaten als handelssoorten. Alleen Sassenheimsche firma's konden mededingen. Volksbond. Gisteravond hield de Volksbond een boetplichtige ledenverga dering, tevens 3de cursusavond in de zaal van K. S. A.. De voorzitter de heer Korte- kaas opende met een inleiding waarin hij hoopt op het welslagen van dezen cursus avond omdat deze zoo'n buitengewoon ka rakter draagt. Daarom dankt hij voor de goede opkomst, waaruit blijkt, dat vele be grijpen de taak van de standsorganisatie. Deze avond zal de heer Kuiper uiteenzet ten, als sluitstuk van de voorgaande avon den, waarvoor en welk nut het kan heb ben dat we ons ontwikkelen en verdiepen in de vraagstukken van onze hedendaag- sche maatschappij. Tot slot dankt hij voor de naleving van het besluit, op de jaar vergadering genomen, waar het een finan cieel offer beteekende, opgelegd door het H B. van het Werkliedenverbond. Na de notulen werd als eenig ingekomen schrij ven behandeld, dat de vergadering van den Centr. Raad wordt gehouden op 3 Mei, waarover voorstellen kunnen worden in gediend. Medegedeeld werd, dat a.s. Maan dagavond een buitengewone vergadering wordt gehouden, toegankelijk voor alle Ka tholieken, waarop politieke voorlichting zal worden gegeven. Vervolgens dat in 1938 Herw. Levenskracht haar 25-jarig bestaan herdenkt, warvoor is voorgesteld de wacht lijst geheel uit den weg te ruimen. Het doel is de z.g. stuiversactie zoo groot mogelijk te maken. De propagandaclub zal de actie mede-voeren. Namens het comité van Herw. Levenskracht sprak de heer Schra- ma een woord over het werk van deze in stelling. De bedoeling van deze jubileum actie moet een geschenk zijn voor „Herw. Levenskracht". Spreker dankt de aanwezi gen voor de medewerking voor de instel ling. Hierbij slaat Sasenheim geen slecht figuur, wat is gebleken bij den verkoop van 2000 loten, welke reeds lang voor de trekking zijn uitverkocht. Een speciaal dankwoord voor hen, die zich hebben be ijverd voor dit doel, in 't bijzonder aan den secretaris van het plaatselijk comité. Het doel van het plaatselijk comité is, om zoo veel mogelijk zieken te helpen; daarom is het op het ideale plan gekomen, om men schen te vinden, die een konijn willen op fokken en omstreeks Kerstmis opleveren, hiervan opgaven te doen bij het bestuur, welke dan jonge konijnen zal geven. Hier na werd de trekking gehouden van 7 prij zen met als hoofdprijs een tandem, is ge vallen op 1818. De troostprijzen op 741, 205, 535, 976, 1467. 113. Hierna verkreeg de heer Kuiper het woord voor een inleiding met als onder werk: „De eenigste mogelijkheid van het herstel eener gelukkige samenleving". Spreker constateert in al het voorafgaan de op deze vergadering den goeden geest; en hij is getroffen door het bewustzijn van het echte Kath. organisatieleven hier ter plaatse, wat hij toeschrijft aan lei ding en samenwerking. Indien zulke prin- cipieele bewuste Katholieken niet te vin den zijn dan kan het H. B. alles doen, doch staat machteloos. Hanelend over het on derwerp schetst spr. nogmaals het hei- densche barbaarsclxe van dezen tijd en stelt uitvoerig daartegenover de practische beleving van het Christendom. De rede werd xnet groote belangstelling gevolgd. Na een korte gedachten wisseling werd dank gebracht aan den heer Kuiper. Hier na sluiting. Rooderaolen Polder. De heer Th. Zwetsloot, poldermeester van dezen pol der heeft als zoodanig bedankt. De heer E. J. Speelman is wegens het bereiken van den maximum leeftijd als voorzitter niet meer herkiesbaar. De ingelandenvergadering van 2 Maait a.s. zal in beide vacatures voorzien. Geboren: Cornelia Johanna d. van C. J. Schrama en C. Engel. Hendrik Zacha- x-ias z. van A. J. Kuhn en G. Hogenbirk. Overleden: K. Verbeek 22 j. W. Bezembinder 81 j. weduwe van A. C. van Ham. Ingekomen: M. L. Damen van Utrecht. M. G. van Bakkum, van Haar lem. Th. W. Pouwels, van Oss. Vertrokken: S. F. van den Berg, naar Leiderdorp. N. Molema, naar Iieem- stede. J. J. W. Hartmans en gezin, naar Haarlem. A. C. M. van den Bosch, naar Leiden. A. Th. J. Hoogervorst- naar Wassenaar. VOORSCHOTEN. Korfbal. Donderdag 18 Februari ver gaderden de leden van de Korfbalclub Sportief, ter bespreking van 't zomerpro- gramma. Vastgesteld werd, dat lid kunnen worden: a. Niet Graalleden, die lid zijn van de Congregatie en die deze ook trouw bezoe ken. b. Graalleden, die bovendien trouw hun Graalclub volgen. De contributie wex"d vastgesteld op 5 ct. per week en zal per knipkaart aan de deur worden opgehaald. Er zal geoefend worden op de le, 2e exx 4e Zondag van de maand op de speelplaats, der R.-K. Jongensschool. Tevens zal voor 't spelen van wedstrij den, het uniform worden ingevoerd, zijn de wit-zwart, spoxt-uniform van de Graal. Wie zich als lid wil laten inschrijven kan dit doen bij mej. A. v. d. Burg, Bijdorp- straat 19 of Vernèdepark 12. Zondag 21 Februari eertse oefenmiddag. VOORHOUT. Comité opgericht. Alhier is opgericht een plaatselijk comité, hetwelk ten doel heeft, het verblijf van jeugdige werkloo- zen in werkkampen te bevorderen. Het comité bestaat uit de navolgende perso nen: ds. J. J. H. Klómp, eerevoorzitter; J. Renee, voorz., L. de Haan, secr., W. van Bladel, penningmeester. Veilingbericht D.V.V. De aanvoer kon deze week als gematigd beschouwd worden. Er waren echter mooie diex*en aangevoei-d, welke voor aanfok zeer ge schikt waren. Dientengevolge werden dan ook sommige exemplaren voor zeer hoo- gen prijs verkocht. De navolgende prijzen werden besteed: konijnen f 0.221.95, slachtkippen f 0.300.40, eenden tot 52 ct., duiven 917 ct. Alles per stuk. Vol gende week veiling van pluimvee en ko nijnen op Donderdag 25 Febr. te half acht. Inbrengen van dieren om 7 uur nam. „Foreholte". Onder voorzitterschap van den waarnemenden voorzitter P. L. van der Hulst, kwam Foreholte in de groo te zaal van het parochiehuis bijeen; er werd geopend met den chr. groet, waarna spr. de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar in korte treken de revue liet passeeren. Door tal van oorzaken is het ledental eenigszins teruggeloopen, welk feit een re den temeer was voor het bestuur om deze bijeenkomst te beleggen. Na deze inleiding heette spr. van harte welkom de weleerw. heer J. C. Groot, als nieuwe geestelijke ad viseur dezer vereeniging. Spr. hoopte, dat zijneerw. zijn naam eer zou aandoen, en de sport in Voorhout „groot" zal worden door zijn onvermoeid werken. Vervolgens was het woord aan den pas geinstalleerden gees telijken adviseur, die in welgekozen woor den dank bracht aan den voorzitter voor diens installatie-speech, en zegde de ver eeniging toe zijn krachten in dienst te zul len stellen van de R.-K. Sportbeweging in Voorhout; dat onder de leden vooral moge heerschen een echt kameraadschappelijken geest zoowel vóór als tijdens het spel; dat voetbalspel een vriendschapsspel moge zyn, dat nuttig zal werken voor nu en in de toekomst. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het bestuur heeft gemeend in veband met de huidige kaspositie der vereeniging een lo terij te moeten organiseeern waarvan de trekking zal worden bepaald op een dag in Mei a.s Voorts meende het bestuur te moe ten voorstellen de contributie voor de ju- nnioren te bepalen met in gang van 21 Februari 1937 op 5 cents per week, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Vervolgens wijdt spr. aan dacht aan het trainen; na eenige discussie wordt besloten met een trainer in contact te treden om zoo mogelijk op Zaterdagmid dagen te trainen en dan zoo vroeg moge lijk te beginnen. Een door het bestuur ge troffen regeling de bondscontributie betref fende, werd door de vergadering dankbaar aanvaard. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken de revue zijn gepasseerd wordt me dische sportkeuring besproken waarbij de geest. adv. nog eenige practische wenken geeft. Ook zal het bestuur zich in verbin ding stelen met de plaatselijke vereeni ging van E. H. B. O. Hierna werd overge gaan tot stemming over de aanvoerders. Voor het eerste elftal: Th. van Dijk en N. Bakker (res.), het tweede elftal: Jac. Voorn en P. van Kampen (res.) Na nog een korte rondvraag sloot de vorzitter deze geanimeerde vergadering met den chr. groet waarna den leden nog een consumptie werd aangeboden. TER AAR. Altaarwacht. In het Parochiehuis werd de leden-jaarvergadering gehouden van de Altaarwacht, onder praesidium van dr. PostUiterweer. In het openings woord van den vooi-z. werd gewag ge maakt van de bijzonder geringe opkomst en na nog even de oorzaak genoemd te hebben van het lang uitblijven van deze bijeenkomst, plus de verminkte agenda in de Bode, gaat de secr. W. Togni over tot voorlezing der notulen. Uit de rekening en verantwoox-ding van den penningm., den heer H. v. d. Kroon, kwam ter bex*de, dat de ontvangsten hebben bedragen f 652 28, uitgaven 891.18. Wederom een nadeelig saldo van f 238.90, wat een kleine veertig gulden meer is dan vorig jaar. De heeren A. Hijdra en A. Uyttewaal rapporteerden dat boeken en bescheiden punctueel in oxxle zijn. Op het goed verzorgde jaarver slag van den secretaris, volgt verkiezing van vier bestuursleden, n.l. de heeren L. Bosland, C. Kroft, dr. PostUiterweer en G. Verhoef. Allen werden bij acclamatie herkozen en de periodiek aftredende voorzitter zag zich opnieuw als zoodanig benoemd. De pastoor benut de gelegenheid een woord van dank te brengen aan be stuur en leden voor den steun aan deze mooie vereeniging, welke ten doel stelt de bescherming en verdediging van Christus Zelf. Het spontaan offeren, ondanks deze moeilijke, zorgvolle tijden, stemt tot gx'oo- te vreugde, en hieruit blijkt opnieuw hoe groot de liefde en devotie is voor het H. Sacrament des Altaax'S. Al dengenen, het bestuur, die hun rondgangen maken, brengt pastoor bijzonder dank. Bij de rondvraag werden nog eenige za ken besproken. ZOETERMEER Dammen. Op uitnoodiging van de damvereeniging „D.I.D." alhier, speelde de heer Ph. J. Ham te Rotterdam, een simul- taanwedstrijd tegen leden dier vereeniging in het clublokaal, gevestigd in hotel „De Gouden Leeuw". Onder groote belangstel ling werd de sportieve strijd aan de 22 borden gevolgd. De wedstrijd nam onge veer 1Vi uur in beslag. De uitslag was, dat de heer Ham 18 partijen won, 3 partijen re mise speelde tegen de heeren M. Stoutjes- dijk, W. Wooning en P. Maaskant en ver loor tegen den heer Th. Lexmond. Geboren: Cornelia Johanna Wilhel- mina d. van N. van Swieten en M. P. Lelieveld Johannes Cornells z. van J. v. d. Ven en A. A. F. Turk Wilhelmina Hendrika d. van W. Stout en H. M. Derck- sen Alida Hillegonda Maria d. van A. C. van Velzen en A. M. Kneppers. Overleden: Gabriel J. van der Burg 9 m.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12