VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD - PAG. 11 RECHTZAKEN BRANDSTICHTING EN DIEFSTAL DOOR EEN DIENSTBODE TE LEIDEN. De 21-jarige dienstbode G. van M., uit V oorschoten, had zich voor de Haag- sche Rechtbank voor twee feiten te verant woorden. Op 12 November van het vorig jaar had zij uit wraak, omdat haar me vrouw aanmerking op haar werk maakte, op een achterkamer van de tweede étage van het perceel Heerensteeg 17 te Leiden drie dekens en twee lakers met een lucifer in brand gestoken. Men slaagde er in het vuur te blusschen, zoodat de schade tot de in brand gestoken goederen beperkt bleef. Voorts heeft zij ten nadeele van een huis genoot tweemaal een portemonnaie uit diens jaszak, welke op een kapstok op de eerste étage hing, ontvreemd. Eenmaal werd de portemonnaie door een schoor steenveger in de dakgoot gevonden. Verdachte bekende de feiten, doch be weerde slechts eenmaal diefstal te hebben gepleegd. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, wees op een omtrent verdachte uitgebracht psychiatrisch rap port, dat haar als verminderd toerekenbaar schetste en in verband waarmede de offi cier aanleiding vond een gecombineerde straf van vier maanden onvoorwaardelijk en acht maanden voorwaardelijk te eischen. De rechtbank zal 4 Maart uitspraak doen. DE MANDARIJNEN VERDWENEN SPOORLOOS. Een geval voor Charlie Chan! De koopman K. uit Leiden, gedeti neerd, stond terecht wegens diefstal meer malen gepleegd. Verdachte, die een groen- tenhandel had, hield er een eigen methode van inkoopen op na. Hij wist, via een be lendend perceel, in een groentenhal te ko men, waarvan de zoldering met houten planken afgedekt was. Na eenige van deze planken verwijderd te hebben liet hij zich zakken en na weggesleept te hebben wat van zijn gading was, maakte hij het gat weer dicht, zoodat de eigenaar eenige ma len moest constateeren, dat er kisten met peren, reinetten en mandarijnen verdwe nen waren, zonder dat er ergens een spoor van braak te bekennen was. Het toeval wilde, dat K. bij zijn laatste bezoek wat overhaast te werk ging en toen de planken niet goed rangschikte, waardoor de politie een spoor kreeg van verdachte bij zijn eerstvolgende bezoek kon arrestee ren. Verdachte zeide uit nood te hebben ge handeld. omdat hij te weinig steun kreeg. Het O.M. eischte wegens diefstal, meer malen gepleegd, één jaar gevangenisstraf. Uitspraak 4 Maart. DE STRAAT MET POLITIEKE LEUZE BEKLAD. N.S.B.'ers staan terecht voor den kantonrechter te Arnhem. Voor den kantonrechter te Arnhem ston den terecht drie Arnhemsche ingezetenen, die er van verdacht worden verschillende plaatsen te Arnhem, o.m. het trottoir voor de woning van een s.d. wethouder, met een politieke leuze van de N.S.B. te hebben beklad. De drie verdachten bekenden, dat zjj in den nacht van 21 op 22 November er op uitgetrokken zijn met de bedoeling hier en daar politieke leuzen van de N.S.B. te kladderen met een soort teer. In antwoord op een vraag van den kan tonrechter zeide een der verdachten, dat op een kringvergadering het schilderen uit drukkelijk verboden was. Zij wilden, aldus deze verdachte, hun nationalistisch gemoed eens uitleven. Later was men door de lei ding geducht onder handen genomen. De ambtenaar van het O.M.: Is er nog een disciplinaire straf opgelegd? Verdachte: Wij hebben een soort be risping gehad. Als getuige werd een ambtenaar van het bureau Gemeentewerken gehoord, die o.m. verklaarde, dat het verwijderen der op schriften van de openbare straat de ge meente veel geld heeft gekost. De ambtenaar van het O.M. sprak er zijn verwondering en afkeuring over uil, dat menschen, die maatschappelijk en straf rechtelijk verantwoordelijk zijn voor hun daden, dergelijke dingen doen, v/elke spre ker als kwajongenswerk beschouwde. Dit geklad heeft den laatsten tijd grooten om vang aangenomen en het gevaar is niet denkbeeldig, dat het grooteren omvang zal aannemen. Spreker eischte tegen ieder dei- verdachten een voorwaardelijke hechtenis van zes dagen met een proeftijd van twee jaar. De raadsman, mr. Frowein, vroeg ont slag van rechtsvervolging. Daarna stonden nog eenige andere N.S. B.-ers terecht, verdacht van uitlokking van de overtreding, aan de drie vorige ver dachten ten laste gelegd. Zij hadden in hun auto personen vervoerd, die er op uit wa ren om te kladderen. Een der automobilisten verklaarde niet geweten te hebben wat de bedoeling van den nachtelijken tocht was geweest. De kantonrechter: Hoe wist u met N.S.B.-ers te doen te hebben? Verdachte: Dat zie jé aan den groet en ook aan de houding. Ik kan al aan de GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Na opening der vergadering werd over gegaan tot behandeling van de agena. De notulen, door den secretaris voorgelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Aan den archivaris van het oud-archief, den heer v. Hemessen, w.erd, als erkenning voor het door dezen verrichte werk aan dat archief, een vergoeding toegekend in de gemaakte kosten van hel uitgeven van catalogi. Aan de bijzondere schoolbesturen werd, overeenkomstig hun verzoek en art. 101 der L. O.-wet 1920 een voorschot toegekend op de voor 1937 te ontvangen vergoeding. Het kohier verbeteringsbelasting 1937 werd hierna z.h.st. vastgesteld. De heer Zwetsloot vraagt of de moge lijkheid onder de oogen gezien kan worden om op enkele plaatsen in Hoogmade een te gelpad aan te leggen. De voorzitter antwoordt, dat zulks wel zou kunne, doch onverbrekelijk hieraan verbonden zou zijn een baatbelasting en hiervoor zullen vele aangrenzende eigena ren weinig voelen. Overigens zijn vele ge meentebesturen niet erg voor straatbelas ting omdat deze de eigendommen te zeer belasten. Van de obligatieleening 40.000 werden 2 stukken .van 1000 »n 1 stuk van 200 uitgeloot, resp. genummerd 13, 16 en 53. Op voorstel van B. en W. vinden ver schillende benoemingen plaats tot lid van het stembureau voor de verkiezing van le den voor de Tweede Kamer. Ingekomen is een verzoek van het Chris telijk schoolbestuur om gelden beschik baar te stellen ex art. 72 de; L. O.-wet 1920 ten behoeve van verandering van inrich ting, bestaande in verhooging van het dak van de gang, betegeling van het school plein, bouw van een kolenbergplaats met wijziging afdak, verandering der water leiding. De heer van Ruiten vraagt in hoeverre deze uitgaven noodig zijn. Het bevreemt spr., dat de Raad zich niet heeft in te la ten met het cijfermateriaal. De Raad heeft derhalve slecht te beslissen, zonder te we ten hoe groot de uitgave zal bedragen. De heer Anker is. in tegenstelling met het gevoelen van den voorzitter, van mee ning, dat de Raad zich over de uitgaven heeft uit te spreken. Waar vandaan anders de term, dat de Raad de normale eischen heeft te onderzoeken. De heer Donker vraagt of geen maxi mum gesteld kan worden, dat Raad votee- ren kan, terwijl wethouder v. d. Nagel vraagt of de Raad zich bij het advies van den inspecteur heeft neer te leggen. De voorzitter antwoordt, dat de Raad thans alleen heeft te beslissen of hij al dan niet medewerking wenscht te verleenen. De uitvoering er van berust, volgens de lager-onderwijswet bij B. en W. De Raad heeft, naar spr.'s meening. wel voldoende vertouwen in dat College om deze zaak aan hem over te laten. Het marchandeeren met een verzoek, om i.e. een lager bedrag of een maximum be drag toe t e staan, meent de voorzitter te moeten ontraden omdat <iit niet in over eenstemming is met de bedoeling van de wet. Z.h.s. wordt besloten de door het bestuur gevraagde medewerking te verleenen. Het vervoer van school kinderen. Ingekomen is een verzoek van de ouders van schoolgaande kinderen te Woubrugge om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer hunner kinderen van Hoogmade naar Woubrugge. B. en W. stellen voor een bedrag van ƒ10.per leerling toe te staan, voor zoo ver. een desbetreffende vergoeding mag worden verleend. De heer Zwetsloot spreekt zijn verwon dering uit, dat aan de R.-K. school te Hoogmade geen vergoeding wordt uitge keerd. Deze school heeft heel wat minder leerlingen te vervoeren dan de Christe lijke school, terwijl de door hem te beta len kosten belangrijk hooger zijn. Spr. vraagt of van ouders van schoolgaande kinderen dier school geen aanvrage is in gekomen en zou het op prijs stellen indien gold: gelijke monniken, gelijke kappen. Het is hier „Ein alte Geschichte, aber im mer neu". De heer Donker vraagt aan welke kinde ren de vergoeding wordt toegekend. Het voorstel spreekt van 10.per leerling, doch wat gebeurt er indien b.v. minder kin deren dan 15 de school bezoeken? Zou dan een bedrag worden uitgekeerd minder dan 150? Spr. vindt, dat deze zaak terdege onder de oogen moet worden gezien. Het is spr. bekend, dat de Christelijke School thans bijdraagt in de vervoerkosten. Doch wat zal er gebeuren, indien in den loop van het jaar de school deze lasten niet meer kan dragen? Kunnen dan de ouders een aanvullend verzoek indienen? houding van de menschen zien of zij N.S. ■B.-er zijn of niet. Kantonrechter: Zoo, zoo. Verdachte: Ja, N.S.B.-ers zijn fier der, flinker. Kantonrechter: Doet u dan nu maar een fieren pas achterwaarts, dan kun nen wij aan het getuigenverhoor beginnen. Nadat het getuigenverhoor beëindigd was, vroeg de ambtenaar van het O.M. vrij spraak tegen een der verdachten, omdat niet bewezen is. dat de feiten zich heb ben toegedragen zooals in de dagvaarding is vermeld. Tegen de anderen eischte spre ker, wegens deelneming aan een strafbaar feit, zes dagen hechjenis voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen» „Tel." Spreker zou willen voorstellen deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering en eerst met de schoolbesturen overleg te plegen om hierdoor tot een afdoende oplos sing te komen. De heer Anker geeft een overzicht van de aan het vervoer verbonden kosten en vindt het door de gemeente gevoteerde be drag geenszins hoog. De voorzitter herhaalt nog eens de ge- heele geschiedenis dezer kwestie. Hoe in 1935 voorgesteld was de totale kosten te doen betalen door gemeente en schoolbe sturen. Spr. vindt, dat de wettelijke be paling toegepast behoort te worden en in dit verband stellen B. en W. voor een be drag van 10.per leerling. Stijgt het aantal boven 15 dan wordt het bedrag groo- ter dan 150, wordt het minder dan be draagt de totale uitkeering uiteraard ook minder. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht, hetwelk wordt aan genomen met 5 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de leden Donker, Anker en Wal raven. Ontheffing van schoolgeld wordt ver leend aan een belastingsplichtige, wegens vertrek uit de gemeente. De voorziter deelt mede, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken de gemeente besturen verzocht heeft maatregelen te treffen, dat bij de komende verkiezingen geen straten enz. bekalkt worden. In ver band hiermede stellen B. en W. voor, arti kel 60 der bestaande politieverordening in te trekken en te vervangen door een nieuw, dat deze materie als gebouwen en andere voorwerpen op of langs of aan den open baren weg behoeden tegen wandaden. Ook het particuliere terrein valt hieronder, doch wordt uitgezonderd indien de eigenaar toe stemming geeft. Eveneens wordt een be paling voorgesteld, waarbij het tusschen 22 uur en 8 uur verboden is materiaal voor aanplakken enz. te vervoeren tenzij kan worden aangetoond, dat de voorwerpen darvoor niet bestemd zijn. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De brandweerverordening, aldus de voor zitter, welke in de vorige vergadering is vastgesteld behoeft uitbreiding. Tot nog toe bevatte ook de algemeene politie-ver- ordening bepalingen inzake brand. Het komt gewenscht voor deze bepalingen on der te brengen in de brandweerverorde ning, waartoe z.h.s. wordt besloten. De voorzitter zegt, dat de nieuwe motor en rijwielvoorschriften de mogelijkheid openen de wegen in te deelen in A en B- klassen, terwijl tevens de bevoegdheid wordt gegeven aan den Raad om binnen de bebouwde kom der gemeente gelegen wegen gesloten te verklaren voor motor rijtuigen en aanhangwagens, waarvan het totale gewicht een bepaald maximum over schrijdt. Dezelfde voorschriften geven den Raad de bevoegdheid de uit het reglement voort vloeiende voorschiften te doen vaststellen door B. en W. In verband hiermede stellen B. en W. voor het eerder door den Raad genomen besluit inzake geslotenverklaring van met name genoemde wegen in te trekken en: vast te stellen een verordening ingevol ge art. 36 motor- en rijwielreglement, waarbij B. en W. bevoegd verklaard wor den wegen in te deelen in A of B-klassen, vast te stellen een verordening ingevolge art. 47 van het reglement waarbij B. en W. bevoegd verklaard worden voor B-wegen maximale (resp. relatieve) gewichten vast te stellen. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het nieuwe schoolgeld. Uitvoerig wordt gesproken over de vast stelling eener schoolgeldverordening. De heffing van het schoolgeld kan, met ingang van 1 April, geschieden: le. naar de vermengde hoofdsom, waar onder verstaan moet worden het totaal be drag van de gemeentefondsbelasting én de vermogensbelasting. Bij het bedrag van de hoofdsom der fondsbelasting is reeds reke ning gehouden met den kinderaftrek, het geen echter niet het geval is bij de ver mogensbelasting. Om deze onevenredigheid op te heffen bepaalt de wet, dat van de hoofdsom der vermogensbelasting voor elk minderjarig kind ƒ5.— aftrek zal plaats hebben, terwijl de genoemde totale hoofd som tot een veelvoud van 2 wordt afge rond. 2e. de persooneele belasting kan voor een of meerder grondslagen aangenomen worden. Het meest geschikt worden geacht de grondslagen huurwaarde ne meubilair. 3e. Naar een door B. en W. vastgesteld inkomen van den belastingplichtige. B. en W. hebben gemeend naast de ver mengde hoofdsom, de personeele belasting naar den eersten grondslag als maatstaf te moeten nemen voor de heffing van schoolgeld. Het schoolgeld ligt tusscehn 4 en 75, terwijl, naast de reeds genoemde reducties voor kinderen voor het 3e kind 50 pet., voor het 4e kind 75 pet. en voor het 5e kind 100 pet. reductie van hét ver schuldigde schoolgeld plaats zal vinden. De opbrengst der belasting zal door deze maatstaven stijgen. Z.hs. worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. In verband met het feit, dat de inkomens in het vervolg niet meer beschikbaar zul len worden gesteld, behoort een andere be lasting, welke ook met inkomen verband houdt, niet name de verordening op de besmettelijke ziekengelden, gewijzigd te worden. Z.hs. wordt dit voorstel aangenomen. Het komt B. en W. gewenscht voor met toepassing van artikel 301 der gemeente wet de bevoegdheid tot het opmaken van kohieren, enz. over ta dragen aan den ge in entesecretaris. De vele werkzaamheden, GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Woensdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester mr. E. P. Verkerk. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter opende de vergadering en deelde mede dat als eerste voor stemming en rondvraag was aangewezen de heer 't Hart. De notulen der vergadering van 27 Janu ari 1937 werden onveranderd vastgesteld. B. en W. deelden mede naar aanleiding van een vraag van den heer P. Loef Az. inzake onderhoud van het bestrate voet pad langs de huizen, staande aan de Voor kade, dat o.a. uit den legger van wegen en voetpaden blijkt dat met het onderhoud van het voetpad langs de huizen, staande aan de Gouwe, zijn belast de eigenaren der daaraan grenzende huizen. Na eenige discussie over deze mededee- ling, waarbij men het eens wordt over deze onderhoudskwestie als zijnde voor reke ning van de eigenaren, zegt de voorzitter toe deze zaak nader te bezien of hier nog iets gedaan kan worden. Besloten wordt aan de besturen van bij zondere scholen voor gewoon lager onder wijs voor het jaar 1937 een voorschot uit te keeren, per leerling van 6.85, zijnde 80% van 8.57 en aan de besturen van bij zondere scholen voor uitgebreid lager on derwijs een voorschot van 18.10 per leer ling zijnde 80% van 22.63. Een voorstel tot verhuring van kwee- kerijland aan de Zuidkade werd zonder meer aangenomen; alsmede een voorstel om te besluiten tot conversie van een geld leen in g. Rozententoonstelling. In behandeling kwam vervolgens het voorstel tot deelneming in het waarborg fonds van de voorgenomen 5-daagsche rozententoonstelling te Boskoop, uitgaande van de Vereeniging „Nos Jungunt Rosae". De heer v. Kleef juicht dit voorstel toe; er zijn geweldig veel rozen in ons land en ieder jaar komen er nieuwe soorten bij. Boskoop verwerkt ongeveer 80% der rozen en spr. stelt het dan ook op hoogen prijs dat deze tentoonstelling thans te Boskoop gehouden zal worden. Ook de heeren de Ruyter en Brand juichen dit voorstel toe. De heer Brand vraagt echter of dit jaar wel de juiste tijd is voor deze tentoonstelling, daar tevens een groote bloemententoonstelling wordt gehouden. Er is wel niet zoo veel geld mee gemoeid, maar spr. had deze tentoonstel ling liever een ander jaar en dan op grooter schaal. Wethouder v. Gelderen zegt dat de ge meente de tentoonstelling niet organiseert, maar de ver. ,.Nos Jungunt Rosae" vandaar ook dat deze zelf besloot dit jaar deze ten toonstelling hier te houden. De voorzitter deelt nog mede dat aan de vereeniging is geweigerd consideratie te verleenen op de vermakelijkheidsbelasting. zoodat hiervan geen ontheffing is. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Pensioenen wethouders. Aan de orde kwam hierna het voorstel van den Burgemeester tot vaststelling van welke aan een en ander verbonden zijn, worden door dezen maatregel zeer vereen voudigd. Voorloopig zal de bevoegdheid van den secretaris zich uitstrekken tot het maken van kohieren der hondenbelasting, het nemen van beslissingen in beroep en :t vertegenwoordigen van den burgemeester bij beroepsinstanties. Z.h.s. wordt dit voorstel aangenomen. De begrooting voor den dienst 1936 wordt hierna z.h.s. gewijzigd. Rapporten zijn ingekomen van den ge meente-opzichter inzake onbewoonbaar verklaring van de woningen, wijk B No. 148, 339 en 340, waarmede de Raad zich kan vereenigen. Bij de rondvraag informeert de heer Zwetsloot, in verband met de aangekochte brandspuit te Woubrugge, naar den toe stand der spuit te Hoogmade. De voorzitter zegt, dat het toezicht hier over zeer slecht is geweest. De hoofdbrand meester heeft niet voldoende zorg gedra gen,. na de laatste beproeving, -dat het water getapt werd, waardoor groote moei lijkheden zouden hebben kunnen ontstaan in gevol van brand. Spr. zegt echter toe, deze zaak binnenkort en afdoende te rege len. In ieder geval zal zulk een traag op treden worden voorkomen. Eveneens vraagt de heer Zwetsloot hoe ver men gevorderd is met de demping van de sloot te Hoogmade, waarvan de eigen dom o.m. berust bij J. Been. Spr. meende gehoord te hebben dat de eigenaar een bod gedaan heeft tot verkoop, doch dat hij te vens de houding der gemeente niet juist vindt inzake betaling van een soort grond rente te Woubrugge. De voorzitter zegt, dat wat deze laatste zaak betreft, de eigenaar verkeerd moet zijn ingelicht. Nimmer heeft de gemeente eenig recht betaald en zijn is ook niet voor nemens dit te doen. Als de eigenaar toch uitkeeringen heeft gehad, dan zal zulks uit andere beurs wellicht gekomen zijn. Wat de demping der sloot betreft zegt de voorzitter, dat hjj voldoende geduld heeft beoefend. Reeds in Augustus 1936 was deze zaak aan de orde, doch de partijen oor deelden het schijnbaar beter geen geluid te geven. De zaak zal echter anders aange pakt worden. Het gaat niet aan, wie men ook is, de politie-bepalingen met opzet te overtreden. Als goedschiks geen regeling getroffen kan worden, dan zal de gemeente gebruik maken van haar publiek recht. In middels, aldus spr., is proces-verbaal te gen een der eigenaren opgemaakt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. een verordening, regelende het verleenen van pensioenen aan de wethouders der ge meente. De heer Brand gaat in principe accoord met dit voorstel, vooral daar het nu ook voor minder kapitaalkrachtigen mogelijk wordt wethouder te worden, daar waar dit anders bezwaarlijk was door het vele ver zuim van werk en de iage tegemoetkoming. Spr. is echter tegen een toekenning van pensioen voor diegenen die 10 jaar wethou der zijn geweest. Er is thans een periode van 4 jaar waarna het mogelijk is dat zij weer op straat gezet worden. Spr. stelt dan ook voor een kleine vergoeding voor hen die 4 jaar wethouder gewee.st zijn, n.l. 20% van de laatste genoten tegemoetkoming, na 8 jaar 40% en na 10 jaar 50%. Het voorstel van de burgemeester luid na 10 jaar 30% en na 16 jaar 50%, hetgeen volgens spr. heelemaal een wassen neus is en stelt in ieder geval voor na 10 jaar 50%. De heer Noest zegt, dat herhaaldelijk door zijn fractie is gewezen op de geringe ver goeding die veel te laag is waardoor iemand die niet kapitaalkrachtig genoeg is, niet voor een dergelijke functie te krijgen is. Spr. huldigd de meening van den heer Brand. De heer de Ruyter is een andere meening toegedaan n.l. geen pensioeneering, daar volgens hem de functie van wethouder hier voor niet in aanmerking komt. Spr. ver klaart zich dan ook tegen dit voorstel. De heer v. Kleef gaat mee met het voor stel van den Burgemeester en vindt even eens de vergoeding te laag. dus dan op 65- jarigen leeftijd pensioen. De heer Haring is tegen het voorstel van den heer Brand om na 4 jaar 20% te geven daar het mogelijk kan zijn dat er na 12 jaar 3 wethouders geweest zijn, hetgeen een uit gave beteekent van 60% en acht een pen sioen na 10 jaar op zijn plaats De heer v. d. Staak zegt dat er ook een mogelijkheid is dat er dan heelemaal geen pensioen uitgekeerd zal worden, daar een wethouder na 2 jaar kan komen te over lijden of kan bedanken en zag deze uitkee ring ook gaarine na 2 en 1 jaar wethouder schap. Hierna werd tot artikelsgewijze behan deling overgegaan. Bij art. 2 werd in stem ming gebracht het voorstel van den heer Brand van na 4 jaar 20%, na 8 jaar 40% en na 10 jaar 50%, welke stemming echter staak met 55 zoodat dit voorstel aange houden werd tot de volgende vergadering. Een voorstel tot wijziging van de begroo tingen van het electriciteits-, gas- en water bedrijf. dienst 1936, alsmede het voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1937 werd zonder meer aangenomen. Vervolgens het voorstel tot het leggen van een hoogspanningskabel en tot net bou wen van een transformatorhuisje in het westelijk deel der gemeente. De heer Haring vraagt of het de bedoe ling is den bouw van dit huisje, hetgeen 1500.zal kosten, aan le besteden in de gemeente. De heer Boekraad had dit voorstel liever bij de begrooting gezien en meent dat dit reeds voordien te zien moet zijn geweest. Spr. geeft in overweging in de toekomst deze zaken meer bij de begrooting te be handelen en verzocht tevens ook aanbe steding in de gemeente. De heer Kranenburg vraagt of deze kabel alleen dient voor het licht of ook voor de verwarming van het tentoonstellingsge bouw. daar het in dat geval wel erg kost baar is. De heer Brand vraagt of het voor de ten toonstelling wel zoo hoog noodig is, vooral daar in dien tijd de dagen ook langer wor den. Wethouder v. Gelderen zegt dat de licht sterkte niet voldoende was voor de verlich ting van het tentoonstellingsgebouw, het geen eerst dezer dagen is onderzocht, zoo dat niet eerder dit voorstel kon worden in gediend. Het gebouwtje is nog niet in be spreking geweest, maar dit kan ook ge bouwd worden met aanneming van Bos- koopsche menschen. De kosten zijn wel hoog maar daar is niets aan te doen daar de kabel zoo duur is. De voorzitter zegt dat nog niet bekend is waar het gebouwtje geplaatst zal worden, zoodat er ook nog geen aanbesteding kan zyn. De heer Brand vraagt of bij de verbree ding van de Zijde deze kabel weer verlegd moet worden en verzoekt zoo mogelijk uit stel. De voorzitter zegt dat deze kabel weer verlegd moet worden evenals alle andere kabels en buizen, maar dat het niet uit gesteld kan worden daar de verlichting on voldoende is voor de tentoonstelling, ter wijl er ook in 1937 wel niet zal komen van de Zijde-verbreeding. Hierna wordt dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Besloten werd nog aan Mej. W. P. M. Scherjon met ingang van een nader door het college te bepalen datum eervol ont slag te verleenen als onderwijzeres van bij stand aan de openbare lagere school. Bij dc rondvraag vraagt de heer Brand verbetering van het jaadpad (de Voor kade) hetgeen nader zal Worden bezien. De heer v. Kleef vraagt naar aanleiding van het ongeval op den overweg door het niet op zijn post zijn van den bewaker of de gemeente hiervoor verantwoordelijk ge steld kan worden en verzoekt alsnog aan te dringen bij de Spoorwegen dezen over weg te doen bewaken of anders een rood er. groen flikkerlicht aan te brengen, het geen vanuit het station bediend kan wor den. De voorzittre zegt dat als de gemeente verantwoordelijk was voor dit ongeval zij de bewaking onmiddellijk had opgeheven en zegt toe nader met de Spoorwegen te on derhandelen. Hierna sloot de voo-z;''

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11