U RADIO-PROGRAMMA'S G. H. KLEINHANS WOENSDAG 17 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DONDERDAG 18 FEBRUARI. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—12.00 N. C. R. V. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (Van 1.00—1.20 gra mofoonplaten). 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd; 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Quatre mains. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Missiepraatje. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten. 8.15 Solo-mannen-kwartet „De Trouba dours". 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Orgelconcert. (Om 10.00 Berichten A. N. P.). 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hierna: Schriftlezing. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.30 Pianospel. 12.00 Het Omroeporkest (Van 12.45— 1.30 gramofoonplaten). 2.15 Lyra-Trio. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Operette-orkest en solisten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Concertgebouw-orkest, Toonkunst koor. Jongenskoor „Zanglust" en soliste. In de pauze: Causerie „De N. C. S. V. Uni- versiteitsweek in Utrecht en Amsterdam. 10.30 Orgelspel. 11.00 Berichten A. N. P. Hierna; tot A, V. R. O.-Dansorkest. 1.35 Zang. I.50 Vervolg concert. 3.00 Gramofoonplaten. 4.50 Radiotooneel. 8.20 Zang. 9.05 Solistenkwintet v. d. Garde Républi- caine en solisten. 10.05 „Le charbonnier", operette. K e u 1 e n, 456 M. 5.50 Sachsen-orkest. 7.50 Omroep-kleinorkest. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Volksliederenconcert. II.20 S.A.-Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest. 3.20 Omroepkleinorkest. 4.50 Kamermuziek. 5.20 Militair concert. 6.20 Gramofoonplaten. 7.30 Omroepkleinorkest. 8.05 Radiotooneel met muziek, m. m. van het Omroepkleinorkest. 9.5011.20 Willy Giebel's dansorkest, Br u s s e 1, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Cabaret. 1.00 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Cabaret. 2.002.20 Gramofoonplaten. 5.20 Kleinorkest en gramofoonpl. 6.50 en 7.20 gramofoonplaten. 8.20 Symphonieorkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Waalsch Cabaret. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsend#* 1571 M. 7.35 Gramofoonplaten. 7.50 Gevarieerd programma. 9.20 Berichten. 9.40 Sportreportage. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMENGDE BERICHTEN In Den Haag is een steiger met 6 arbeiders neergestort. Van zeven meter hoogte in een droog zwembassin gevallen. Een der zwaargewonden overleden. In het in aanbouw zijnde Bosbad aan de Amalia van Solmsstraat bij de Theresia- straat te Den Haag, heeft gistermiddag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. Zes men schen zijn daar met een stelling van een flinke hoogte neergestort, tengevolge waar van allen min of meer ernstig werden ge wond; één hunner was er zelfs zoo ernstig aan toe, dat hij later is overleden. Het ongeluk gebeurde omstreeks 4.15 uur. Op een hangstelling van vier bij drie meter was een zestal werklieden, t.w. drie schilders en drie opperlieden, aan den ar beid, toen door het breken van een van de haken, welke aan het plafond waren be vestigd, de stelling met hevig gekraak neer stortte, in het drie meter diepe gedeelte van het bassin. De stelling bevond zich op vier meter hoogte boven den beganen grond, zoodat de val zeven meter bedroeg. In het bas sin, waarvan de vloer is samengesteld uit cement met geglazuurde tegels bevond zich nog geen water, zoodat de gevolgen van den val, naar zich begrijpen laat, zeer ern stig waren. Enkele andere werklieden, die zich in de zwemzaal oevonden, snelden on middellijk naar de plek van de ramp, waar uit de dichte stofwolken luide jammer klachten opstegen. Ze vonden hun kame raden met gebroken armen en beenen en diverse andere verwondignen in de wir war van palen en latten liggen. Zij waar schuwden onmiddellijk den G.G.D. die met drie auto's spoedig ter plaatse was om de eerste hulp te verleenen. De getroffenen zijn de 20-jarige Th. Borst wonende Rosevetlstraat 55c, te Rotterdam, die een gebroken arm en waarschijnlijk een gebroken schouder had bekomen, de 46-jarige A. Kleingeld, wonende Wolfaarts- bocht 67, te Rotterdam, die er zeer ernstig*' aan toe bleek te zijn. Hij had een gecom pliceerde breuk van den linkerarm, een gebroken linkermeen en waarschijnlijk een bekkenfractuur bekomen, terwijl dé tan den hem vrijwel alle uit den mond waren geslagen en bovendien zijn gelaat bloe dende verwondingen vertoonde. - Voorts werden gewond de 17-jarige E. Overbeke wonende aan de-Hooglandstraat-1-b ie Rót- terdam. die eenige kwetsuren aan de len denen had; de "28-jarige" J. SpeeT wonende Hoofteskade 45 te 's-Gravenhage, de 32-ja- fïge B. van der Wel, wonende Laakweg 169 eveneens te 's-Gravenhage en de ongeveer 35-jarige C. Schafthuizen, wonende Gali- leistraat 20, te Schiedam. Alle getroffenen zijn overgebracht naar het gemeentelijk ziekenhuis aan den Zuid- wal. De schilders waren in dienst van een Rotterdamsohe, de opperlieden in dienst van een Haagsche firma. Omtrent de oorzaak van de haakbreuk kon nog geen positieve mededeeling wor den verstrekt. Wel staat vast, dat de stel ling door de bouwpolitie te voren was goedgekeurd. Het onderzoek is in handen van den po- litie-commissaris Hol,'die onmiddellijk ver- schillenre situaties fotografisch heeft doen vastleggen en de gewonden, voor zoover mogelijk en voorts enkele andere personen, verhoord heeft. Eén van de slachtoffers overleden. Nader vernemen wij, dat een van de slachtoffers, de schilder C. Schafthuizen, uit Schiedam, enkele uren na zijn opne ming in het ziekenhuis Zuid wal is overle den. De toestand van den 46-jarigen A. Klein geld, die verschillende verwondingen had bekomen, is nog vrij ernstig. De overige gewonden maken het naar omstandigheden redelijk wel. De 32-jarige J. S. blijkt inwendige kneu zingen zoomede een kneuzing aan het rechterbeen te hebben bekomen, terwijl B. v. d. W. beide beenen heeft gekneusd en zijn rechterpols heeft gebroken. Het voorloopig technisch onderzoek is in handen van bouw- en woningtoezicht. De gebroken haak was de middelste van een viertal, waaraan de steiger was opgehan gen. Naar wij hedenmorgen vernamen, is de toestand van den 46-jarigen A. K. uit Rot terdam, die zeer ernstig gewond werd, iets verbeterd. De toestand van de vier overige nog in het ziekenhuis verpleegd wordende slachtoffers is naar omstandigheden rede lijk weL DE ONBEWAAKTE OVERWEG. AUTO GEGREPEN DOOR GOEDEREN TREIN. De chauffeur, die ongedeerd bleef, meende, dat de trein zou stoppen. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den onbewaakten overweg te Zenderen een personenauto door een goederentrein gegrepen. De bestuurder van den auto, B. uit Ootmarsum, had even voor den overweg een achttal dames bij het retraitenhuis af gezet. Toen hij, bij den onbewaakten over weg gekomen, den trein zag naderen, meen de hij, dat deze bij de halte te Zenderen zou stoppen. Dit bleek echter niet het ge val te zijn, met het gevolg, dat de auto door den trein werd gegrepen en óver eenigen afstand werd meegesleurd. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig. B werd geheel ongedeerd uit den zwaar gehavenden wagen gehaald. Toegeschoten sporbeambten hebben den auto, welke den trein den doorgang ver sperde, van de baan gezet, zoodat het on geval slechts een kleine vertraging voor den trein opleverde. AUTO DOOR TRAM GEGREPEN. Twee gewonden. Gisteravond omstreeks tien uur is op den overweg nabij den Bentveldweg te Zand- voort een taxi door een tram van de N. Z. H. T. M. gegrepen. De taxi, een nog vrijwel nieuwe wagen, werd bestuurd door mevrouw R., uit Heem stede, die onder toeizcht van den chauf feur reed. Op den overweg ging het klok- signaal ten teeken, dat een tramtrein in aantocht was. Onverklaarbaar, merkte de bestuurster de uit Zandvoort naderende tram niet op en reed door, met het nood lottig gevolg, dat midden op den overweg de auto door de tram in de flank werd ge grepen. De gevolgen waren ernstig, mevrouw R. werd zwaar gewond en brak o.m. een dij been. Haar echtgenoot, die achter in de auto zat werd aan een oog ernstig door glas gekwetst. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Dr. Dippel uit Aerdenhout ver leende de eerste hulp, waarna de gewon den per ziekenauto naar hun woning te Heemstede werden vervoerd. De auto werd geheel vernield en is later op den avond door een kraanwagen weggesleept. De tram werd licht beschadigd. Het tramverkeer ondervond e,en kwartier vertraging. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Maandagmiddag had op den rijksweg na bij Kernhem bij Ede een aanrijding plaats, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, doch ondanks groote materieele schade nog zeer goed afliep, meldt het „U. D." Een met melkbussen geladen vracht auto van de onderneming Otten te Wijk bij Duurstede, bestuurd door den chauffeur J H. K., reed met zeer groote snelheid door een bocht en zag toen een mestkar, waar* voor een paard, van den landbouwer Hee- rikhuizen uit Ede, voor zich, terwijl in den mist een tegenligger opdoemde. De chauf feur van de melkauto trachtte nog te snij den, doch dit gelukte hem niet. Aan de eene zijde van den weg werd de personen auto tegen de boomen, volledig gekraakt, terwijl aan de andere zijde., paard en kar in de knel kwamen. ,ULt. Jiet wrak dat eens een auto-: was, stelden de twee inzittenden, de heer H. B. Lotgering en de chauffeur A. van Schaik uit Amsterdam, zich met een paar hoofd wonden in veiligheid. De kar was deerlijk gehavend, maar het paard stond ongedeerd tusschen melkauto en een boom gedrukt. De voerman was den dans ontsprongen en ook de chauffeur van de melkauto had geen letsel bekomen. De melk stroomde door de mest bij groo te hoeveelheden over den weg. De gewonden werden in het Juliana-zie- kenhuis verbondèn. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisterochtend om half twaalf is op den Utrechtschestraatweg nabij de Liesbosch- brug te Jutphaas een veertienjarige jon gen door een personen-auto aangereden en gedood. Op genoemd tijdstip was de brug ge opend en aan weerszijden stond een groot aantal wandelaars, wielrijders en automo bilisten te wachten. Toen de brug weer neergelaten was, naderde uit de richting Jutphaas een personenauto, waarvan de chauffeur meende, nog vóór het verkeer, dat van de brug kwam, den Kanaalweg op te kunnen rijden. Deze berekening was on juist met het gevolg, dat genoemde jongen door het rechter voor-spatbord van de auto werd gegrepen en tegen de rechtervoor- ruit van het zij-portier werd geslingerd. De knaap was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis in Utrecht vervoerd. De auto is door de politie in beslag ge nomen. DE DOODENDE STROOM. Landbouwer gedood. Gistermiddag is te Gelsela ar (gem. Bor- culo) de ongeveer 30-jarige landbouwer J. Bannink, bij het schoonmaken van een kippenhok, met de in het hok aanwezige lamp in aanraking gekomen en door den electrischen stroom getroffen. De man was op slag dood. JONGEN VAN ZOLDER GEVALLEN. Aan gevolgen overleden. De 12-jarige G. P., uit Luttelherpt (bij Heusden). viel gisteren van een zoldertrap toe nhij een vracht kippenvoer naar bene den wilde brengen. Hij viel met het hoofd op den grond, tengevolge waarvan een in wendige bloeding in de hersenen ontstond. In zorgwekkenden toestand werd de jon gen naar het groot ziekengasthuis in Den Bosch vervoerd, waar li ij vanochtend om vier uur is overleden. GRIJSAARD VERDRONKEN. Gisteravond 7 uur is de 75-jarige J. J. Werson, wonende aan de Mathenesserlaan te Rotterdam vermoedelijk door de duis ternis misleid aan het eind van de Oppert vlak naast de sluizen in het Stokvischver- laat geraakt. De man werd zeer spoedig door burgers op het droge gebracht, maar de onmiddellijk gewaarschuwde genees kundige dienst, die nog trachtte de levens geesten op te wekken met kunstmatige ademhaling, kon slechts den dood consta- teeren'. De man is per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. AFGEBRRAND. Gezin kon zich nauwelijks in veiligheid stellen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is een felle brand uitgebroken in de land bouwerswoning van N. Gloudemans te Gef- fen. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat het talrijke gezin zich nauwelijks in veiligheid kon stellen. Het perceel is ge heel in vlammen opgegaan. De inboedel werd eveneens een prooi der vlammen. Een partij kippen en een hond zijn jammerlijk verbrand. De schade wordt door verzekering gedekt. STEEKPARTIJ TE DEN HAAG. Tusschen gebroeders. Gisteravond te ongeveer acht uur heeft in de Herderstraat te 's-Gravenhage in een twist de 22-jarige H: B., wonende aan de Koninginnestraat, zijn 36-jarigen broe der J. B., wonende aan het Hoogezand al daar, en van beroep loodgieter, met een aardappelmes een zoodanlgen steek in de linkerzijde toegebracht, dat de getroffene door den G. G. D. naar het ziekenhuis Zuid- wal moest worden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. H. B., die een bekentenis heeft afgelegd, is in politiebewaring-gesteld. In den toestand van den 36-jarigen lood gieter J. B., die gisteravond nog niet door de politie kon worden gehoord, is heden eenige verbetering gekomen, zoodat het verhoor wel zal kunnen-geschieden. PENNINGMEESTER IN ZORGEN. Kas ten eigen bate geleegd. Toen twee bestuursleden van de vereeni- "ging „Ziekenzorg" te Spakenburg bij dén secretaris-penningmeester, den heer H. de J., de kas controleerden, kwamen zij tot de. bevinding, dat deze geheel, leeg was. De 'functionaris bleek zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van ruim drie duizend gulden, ten nadeele van deze Spakenburgsche vereenigmg. De heer J. die een groothandel" ih visch drijft, heeft bekend het-geld voor zijn zaak te hebben gebruikt. Ofschoon van het ge beurde geen aangifte is gedaan, 'heeft de politie toch een onderzoek ingesteld en te gen den heer de J., die gunstig bekend stond, proces-verbaal opgemaakt. VERDUISTERING OP EEN HANDELS KANTOOR. De dader en zijn medeplichtige aangehouden. De politie van het bureau Singel te Am sterdam heeft twee jongemannen aange houden, die zich aan verduistering hadden schuldig gemaakt. Een hunner was werk zaam op een handelskantoor aan de Hee rengracht, waar hij kans had gezien eeni ge postwissels, waarvan een van tachtig gulden, ten eigen bate te innen. Hierbij heeft de ander ook zijn medewerking ver leend. Bovendien had de kantoorbediende uit een aangeteekende zending een bedrag van twee honderd gulden gestolen. Na een lang durig onderzoek zijn de dader en zijn me deplichtige, die als heler optrad, gearres teerd. INBRAAK IN EEN HAAGSCH KLEEDINGMAGAZIJN. Inbrekers die blijkbaar behoefte hadden aan een nieuw costuum en een regenjas, hebben een bezoek gebracht aan een klee- aingmagazijn aan het Lorentzplein te Den Haag. Door een ruit te breken, zijn zij aan de achterzijde binnengekomen en hebben daarna alles in het magazijn overhoop ge haald. De kasregisters werden geforceerd, doch daarin hebben de daders niets van hun gading kunnen vinden. Daarop hebben zij de costumes en regenjasen goed nagezien en de meest courante maten er uit gehaald. In totaal zijn zij verdwenen met medene ming van 36 heerencostuums en vijf regen jassen. Wegens de groote hoeveelheid moe ten de inbrekers den buit wel vervoerd hebben met een auto, waarmede zij ver moedelijk ook naar het perceel zijn toege reden. De waarde der gestolen goederen wordt op circa ƒ1000 geschat. Vier weken geleden hebben vermoedelijk dezelfde in brekers hier ingebx-oken en toen voor een waarde van 500.aan kleeren en geld meegenomen. Des nachts is het perceel niet bewoond, wat het slagen der plannen natuurlijk zeer in de hand heeft gewerkt. Van de daders geen spoor. i,Tel." Droitwi.ch, 1500 M. 11.05 „At home today", causerie. 11.25—11.50 Gramofoonplaten. 12.10 BBC-Welsch orkest m. m. v. solist. 1.05 Sopraan en bariton. I.352.20 C. Sharpe's Sextet. 3.10 „Men talking", causerie. 3.35 Sted Orkest Bournemouth m. m. v.: .solist. v 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 Jack Peyne en zijn Band, 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Zangvoordracht. 7.30 BBC-Midland-orkest. 8.30 Van Phillips en zijn 2 orkesten. 9.00 Causerie over Shakespeare. 9.20 Berichten. 9.40 Orgelspel. 10.05 Muzik. causerie. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Theater-orkest met m. van soliste. II.35 BBC-Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Ra-d-ioParis, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Symphonieconcert. DE MYSTERIEUZE GESCHIEDENS TE HAARLEM. Eindigde heel prozaisch. De geheimzinnige geschiedenis van een juffrouw, die in het koude water zwom van de Nieuwe Gracht te Haarlem, door twee mannen daaruit werd getrokken en door hen met geweld in een auto werd ge duwd. waarna vol gas werd gegeven, is op zeer prozaische wijze geëindigd. Het politie-onderzoek heeft ten slotte na melijk uitgewezen, dat het hier een wat hooggeloopen familietwist betrof. Van een ontvoering bleek geen sprake VERMISTE SLAGERSKNECHT UIT BOXMEER TERECHT. Niet naar Spanje, maar naar Den Haag vertrokken. De 20-jarige slagersgezel P. B., die te Boxmeer in betrekking was en na een woordenwisseling met zijn patroon op 2 Fe bruari van daar is vertrokken en sedert dien werd vermist, i-. Maandag bij zijn ouders te Gennep teruggekeerd. Het ver moeden, dat de jongeman in handen was gevallen van ronselaars en op weg was naar Spanje, is ongegrond gebleken, meldt de „Tel." B. heeft in Delft en Den Haag door het venten met flrukwerk in zijn onderhoud trachten te voorzien. De avontuurlijk aan gelegde slagersknecht, die door de politie te Boxmeer werd gezocht in verband met den diefstal van tien gulden ten nadeele van zijn baas, is in Den Haag in een loge ment, waar hij in gezelschap van een ka meraad vertoefde, aangehouden. Na te Boxmeer verhoord te zijn is hij naar Gen nep teruggebracht. e Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. '9.50 Pafijs R. 10.05 Brussel VI. 14.20 Gram. muz.-G. R. IX 15.20 Keulen. - -- 18.20-London Reg; - - - \LL20 Keulen. 18.25 Parijs Radio. 19.30 Keulen. 19.50 London Reg. 20.35 Berlijn. 21.20 Diversen. 21.45 Weenen of diversen. 22.50 Boedapest of diversen. 23.25 Diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram. muz. G. R. D 10.35 London Reg. 15.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.00 Droitwich. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen, journalist. 20.00 Droitwich. 22.45 London Reg. DE OVER DE GRENS GELOKTE VENLONAAR. Beschuldigd van spionnage. Zooals bekend, werd de 42-jarige C. uit Venlo ongeveer drie weken geleden in Duitschland gearresteerd en naar de ge vangenis te Munster in Westfalen overge bracht. Bij informatie langs diplomatieken weg werd toen van Duitsche zijde als reden tot deze arrestatie opgegeven, dat C. te zamen met zijn zwager S. uit Lobberich verdacht werd van spionnage ten behoeve van een derde mogendheid. Naar de „Msbd." thans uit officieuze bron verneemt, zouden C. en S. gegevens over den bouw van Duitsche legervliegtuigen aan een Franschman hebben verkocht, ter wijl zij dezen bovendien nauwkeurige in lichtingen moeten hebben verstrekt over de ligging en den aard der vele vliegvel den, welke zich langs de westelijk Duit sche grens, voornamelijk in Rijnland en Westfalen bevinden. Het Duitsch-militair Gerechtshof te Mun ster onderzoekt thans in hoeverre deze be schuldigingen tegen C. en S. juist zijn en tevens hoe zij aan de desbetreffende gege vens zouden kunnen gekomen zijn. Zoo dra dit onderzoek beëindigd zal zijn, wordt het waarschijnlijk geacht, dat de Venlo- naar C. en ook diens zwager S. naar Ber- lijn-Moabit worden overgebracht. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 Pieter de ia Courtstraat 22 TRANSFORT. - TELEFOON 1455

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9