UIT DE OMGEVING WOENSDAG 17 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 HILLEGOM. Kraamverzorging. Gisteravond hield de R. K. Kraamverzorging „Moederzorg" in Hotel Sistermans een leden vergadering. De belangstelling was groot. De presidente opent op de gebruikelijke wijze en heet bi zonder welkom Mevrouw Alb. Schelfhout- Van der Meulen, de spreekster van dezen avond. De avond werd ingeleid door de dames C. Hoogervorst (piano) en A. Leeg water (viool) met Romance van Vitali en Walzer in A van Brahms, welke voortreffe lijk werden uitgevoerd. Hierna hield Mevr. Schelfhout het eerste deel harer lezing, ge titeld: „Het groote geheim tusschen Moeder enKind", waarna een korte pauze. Onmiddellijk daarna speelden de dames Hoogervorst en Leegwater: Chaconne van Vitali, waarna de mooie lezing werd voort gezet. Ze werd in ademlooze stilte gevolgd en met applaus begroet. De presidente dankte de spreekster voor haar leerrijke rede. De dames voerden nu nog uit: Ave Maria van Schubert. Vervolgens werden de verrichte werk zaamheden der vereeniging meegedeeld, gevolgd door diverse mededeelingen. Vóór de sluiting dankte de presidente de dames Hoogervorst en Leegwater voor haar heer lijk spel, zoo belangeloos geboden. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Het was een rijke en vruchtbare avond. KATWIJK. Tegen de schaamtelooze kleeding. Het adres der vrouwelijke inwoonsters onzer gemeente werd Maandag j.l. inge diend, voorzien van een honderdtal hand- teekeningen. Door de vier plaatselijke kies verenigingen werd adhaesie betuigd. Een aantal nagekomen handteekeningen werd door ons alsnog aan den Raad toegezonden met de navolgende toelichting: Aan den Raad der Gemeente Katwijk, Mijne Heeren, Hierbij ingesloten gelieve u aan te tref fen een lijst met handteekeningen van in woonsters onzer gemeente, die haar instem ming wenschen te betuigen met het eer gisteren door ons aan u ter hand gestelde adres inzake de politieverordening betref fende de kleeding op straat gedurende het badseizoen. De onderteekenaressen van dit adres weten met absolute zekerheid in de zen de tolk te zijn van duizenden harer mede-inwoonsters. Wij willen u hierbij ter toelichting onzer bedoeling opmerken, dat wij, bekend met art. 9 der bestaande bad en strand verordening meenen, dat deze aanleiding geven kan rot ontduiking. Klee ding, die toelaatbaar is op het strand, ach ten wij onwelvoegelijk in straten en open bare gebouwen. Hierin zien wij de rechtvaardiging van ons verzoek. - Hoogachtend, E. M. OUWERLING—BRAUN. A. J. TOM—SPAANDERMAN. M. VAN DER SCHRIECK. 17 Februari 1937. KATWIJK AAN DEN RUN. L. T. B. Gisterenavond hield de afd. Katwijk a. d. Rijn van den R.K. Land- en Tuinbouwbond de 2de jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joh. Meijer, opende de vergadering en herinnerde bij zijn ope ningswoord aan wat alzoo in 1936 in den tuinbouw was gepasseerd. Het jaar 1936 was geenszins een gunstig jaar geweest. De verschillende crisismaatregelen werden gememoreerd en teleurstelling uitgesproken over het feit, dat de toezegging was ge daan, dat geen prijsverlaging der vroege aardappelen meer zou plaats hebben toen de minimumprijs ƒ3.50 per 100 K.G. was en niettegenstaande die toezegging kort daarna de minimumprijs weer met 1. per 100 K.G. werd verlaagd. Er waren te leurstellingen, doch er was ook meerdere malen reden om dankbaar te zijn. Zonder de crisismaatregelen zou men veel verder in de put zitten. Met Gods zegen ga men 1937 in, met hoop in de toekomst. De secretaris, de heer L. J. v. d. Valk, las het jaarverslag. Hieruit vernamen we, dat er leden bedankt hadden, doch ook dat er weer nieuwelingen waren toegetre den. Het jaarverslag wekte op om trouw te blijven aan zijn organisatie. De eenling kan in den tegenwoordigen tijd niets uit richten. Voor het uitvoerig verslag werd de secr. dank gezegd. De penningmeester, de heer Hub. v. Paridon, liet een verslag hooren, dat een batig saldo aanwees van 22.51. De vergadering was hier dankbaar voor. De controle-commissie, bestaande uit de heeren H. A. Bellekom en W. Aanhane, rapporteerde, dat alles in orde was. Verschillende mededeelingen werden ge daan. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren H. Grimbergen en Hub. v. Paridon, met bijna alg. stemmen herkozen. Tot af gevaardigde voor de Bondsvergadering werd gekozen de heer J. A. Segaar, secun dus Chr. v. Leeuwen. Verschillende vragen werden bij de hierna te houden rondvraag naar voren gebracht, b.v. over de ingekuil de aardappelen, over toeslag op roode en gele kool, kroten. De verschillende vragen werden zoo goed mogelijk beantwoord. Vermelden we nog, dat Pastoor Hesp in deze vergadering bij monde van den voor zitter verwelkomd werd. De L.T.B. hoopt en verwacht, dat Pastoor Hesp evenals Pas toor Buys zulks deed, de afdeeling steeds met raad en daad zal bijstaan. Pastoor Hesp dankte voor de hartelijke woorden en zeide volle medewerking toe. KATWIJK AAN ZEE. „De Valstrik" verdwijnt. De vroeger 'goed bekende speeltuin genaamd „de Val strik" (foei wat een naam!) tusschen Kat wijk aan Zee en Katwijk a. d. Rijn gaat verdwijnen. Sloopers gaan alles met den grond gelijk maken. De „Valstrik" was noch een val, noch een strik, en het ge bouw had vroeger een andere naam, n.l. „Duinoord". Bij een bepaalde gelegenheid weid door zeker iemand op het gevaar van het bezoeken van dit „bierhuis" gewezen en het bestempeld met den naam Valstrik.* De eigenaar liet het gebouw dadelijk van naam veranderen, n.l. in „De Valstrik". „De Valstrik", vroeger een bekendheid, is dus nu niet meer. NOORDWIJKERHOUT. Bouwen. Door B. en W. is aan M. van Noort en Job. Pennings, beiden wonende alhier, vergunning verleend tot het bou wen van een dubbel woanhuis langs den Heerenweg. Jubileum. De heer G. Wesseling, al hier, herdacht dezer dagen het feit, dat hij vóór 25 jaren lid werd van het bestuur van het fonds „Hulp bij ziekte". Bij deze gelegenheid werd hem een vulpenhouder als gedachtenis aangeboden. ZILK. Aanrijding. De lompenkoopman L. uit Haarlem reed met zijn met lompen beladen vrachtauto pardoes tegen den groentenwa- gen aan van den groentenboer Jac. D. al hier, waardoor een der assen afknapte. Ver volgens reed het vehikel een wagentje om ver, waarachter eenige kinderen liepen, waarvan er een gelukkig niet ernstig, werd getroffen. Daar de auto na deze verschil lende kennismakingen nog niet tot stilstand te brengen was, werd de politie met een en ander in kennis gesteld. Het bleek, dat de auto niet over de vereischte remmen be schikte. Daar de lompenkoopman geen tijd scheen te hebben om de komst van de po litie af te wachten, kon hij pas in Bloemen- daal aangehouden worden. Slrooperij. Tegen den wildstrooper W. v. d. B. alhier werd procesverbaal opge maakt wegens het vervoeren van 50 wild strikken plus het loopen op verboden grond. OEGSTGEEST. Zwemvereeniging „Poelmeer". In „Het Witte Huis" is gisteravond de algemeene ledenvergadering gehouden van de Zwem vereeniging „Poelmeer". Na een hartelijk welkom overzag de voorzitter dr. H. W. Borgerhof Mulder het afgeloopen zwem- seizoen, dat wederom in prettige stemming is verloopen. Met nadruk wijst spr. den leden op het verbod om eetwaren mede te brengen naar de inrichting. Niet vergeten mag worden, dat dit verbod is uitgevaar digd in het algemeen belang, waarom hij ernstig verzocht om aller medewerking in déze. Namens de polo-afdeeling dankte de voorzitter, de heer B. J. Molenaar, het be stuur voor de ondervonden medewerking. De secretaris, de heer A. v. Ingen Sche nau, bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waar we het volgende van noteerden. Het water was in 't afgeloopen jaar zeer goed, omdat de inrichting was schoonge- baggerd. Vertrouwd werd, dat de gemeen te wederom dit werk wil laten uitvoeren. De ontratting zal in 1937 weder worden opgedragen aan de Mij. „Ratin" te Voor burg. In het voorjaar een totale ontratting en verder maandelijks. Het bestuur onderging geen verandering. Door het bedanken van den heer H. v. In- gen Schenau is er nu een vacature. In den heer van Ingen Schenau verliest de ver eeniging veel. In al deze jaren was hij de ziel der exploitatie. Er zijn 310 kaarten voor volksbaden uitgereikt, waarop 2312 baden zijn genomen. Om misbruik tegen te gaan wordt voor het verkrijgen van een voiksbadkaart vereischt een bewijs van on vermogen, afgegeven door of namens het gemeentebestuur. 60 diploma's voor ge oefend zwemmer werden uitgereikt. Het aantal leden bedroeg 1310. In totaal werden er 36.455 baden genomen. De polo-afdee ling behaalde verschillende successen. De ontvangsten waren in 1936 ƒ5995.35. Er was een batig saldo van 1330.71. Aan de gemeente Oegstgeest zal dit jaar wederom worden afgedragen ƒ2442.81. In de vorige jaren is terugbetaald f 8109.29. Totaal dus 10.552.10 Er blijft nog te betalen 14.034.25. De boeken en bescheiden waren nagezien door de heeren mr. Goudsmit en Knuttel en in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat van het gemeentebestuur van Leiden bericht is in gekomen, dat met ingang van 1 April a.s. een stukje grond ter grootte van 380 M2., waarop thans een opslagplaats is van af braak, tegen overeen te komen voorwaar den in gebruik zal worden gegeven. Aan dit verkregen resultaat heeft het gemeen tebestuur van Oegstgeest zeer gewaardeer de medewerking verleend. Tot leden van de kascommissie 1937 wer den bij acclamatie benoemd de heeren A. Kruit en G. v. d. Mark. De aftredende be stuursleden mevr. prof. dr. Blok van der Schalk en de heer J. C. J. Witmans wer den herkozen. Voor dat werd overgegaan tot voorziening in de vacature-H. A. van Ingen Schenau richtte de voorzitter zich tot den scheidende penningmeester. U be kleedde wel een bijzondere functie, zeide spr., want u was niet alleen penningmees ter maar tevens commissaris der exploi tatie. Zoodoende was u ten alle tijde en bij iedere weersgesteldheid in de inrichting op uw post. Met u gaat er ongetwijfeld een der meest bekende figuren heen, want u was in alles de algemeene vraagbaak, wel ke post u op zeer voortreffelijke wijze een 10-tal jaren in onze vereeniging vervulde. Spr. bracht daarvoor oprechten dank. Op voorstel van het bestuur werd de heer Sche nau het eere-lidmaatschap aangeboden, waarmede alle aanwezigen door daverend applaus instemden. Hierbij werd gevoegd het insigne van Poelmeer in goud. Met een kort woord dankte de heer Schenau voor deze hem gebrachte hulde. In de vacature werd hierna gekozen de heer J. Ph. Wissema. Het bestuur stelde voor over te gaan tot wijziging van Art. 9 van het H.H. Reglement. Na breedvoeri ge discussies en aangebrachte wijzigingen werd hiertoe besloten. Namens de Kring 's Gravenhage van de K.N.Z.B. sprak de heer Molenaar een woord van afscheid tot den heer H. A. van Ingen Schenau, die een 10-tal jaren de be langen der zwemsport heeft gediend.. De heer Schenau dankte voor deze woor den tot hem gericht alsook het bestuur van „Poelmeer" voor de zeer aangename sa menwerking. Na rondvraag volgde sluiting. SASSENHEIM. GROOTE NARCISSENTENTOON- STELLING. Zooals reeds in het kort vermeld, opende „Bloemlust" Dinsdagmiddag voor de derde maal, en tevens voor de laatste maal in dit seizoen, zijn deuren, voor de groote jaarlijksche Narcissententoonstelling. Had het aanvankelijk in de bedoeling gelegen dat Minister, de Wilde de ope ningsrede zou houden, deze was niet in de gelegenhend en werd deze taak over genomen door Burgemeester Gouverneur. Om half 3 heette de voorzitter der Ten toonstellingscommissie, de heer A. Fry- lirik de aanwezigen welkom en herinnerde er aan, dat wethouder Warnaar bij de opening van de Kersttentoonstelling reeds zeide, dat de verwachtingen voor de Nar cissententoonstelling hoog gespannen wa ren.- Deze zijn niet beschaamd. Het ten toongestelde overtreft aller verwachtingen. Noch in het binnenland, noch in het bui tenland is te zien geweest, wat thans in Bloemlust getoomd wordt. Spr. wijst er op, dat het Weekblad voor Bloembollencultuur geschreven heeft, dat de tentoonstellingen in Bloemlust aan be langrijkheid zouden winnen wanneer sa mengewerkt werd met de Commissie voor Nomenclatuur der Alg. Vereeniging. Gaar ne zal de tentoonstellingscommissie zulk een samenwerking overwegen. Jammer is het, aldus spr., dat de export nog steeds wordt bemoeilijkt en dat donkere wolken blijven hangen boven het vak. Opheffing van alle exportbelangen zou groote ver lichting brengen. Burgemeester Gouverneur kon gelukkig constateeren dat de ergste crisis-jaren voor bij waren. De tentoonstelingscommissie verdient een compliment voor de noeste vlijt en moed waarmede vol gehouden is, ondankh de crisis. De symptomen voor herleving zijn gelukkig aanwezig, waarvan ook deze tentoonstelling een manifestatie is. 't Volgend jaar viert het tentoonstel lingsgebouw „Bloemlust" zijn tweede lus- trum en daarom zullen de tentoonstellin gen dan van dubbele beteekenis zijn. 't Optimisme mankeert nooit in de bol lenstreek, aldus spr., maar dit mag niet veranderen in losbandigheid. In vroeger jaren heeft Bloemlust wel eens den naam Monte Carlo gekregen door de grove spe culaties. Als Burgervader wil spr. een va derlijk woord laten hooren, om niet op nieuw in deze fout te hervallen. Hierna reikte de Burgemeester de on derscheidingen uit, welke wij, waar en kele onjuistheden in de opsomming van gisteren waren voorgekomen, nogmaals allen laten volgen. De fa. G. Zandbergi-n, Ter Wegen Sas- senheim, verwierf voor de derde maal de groote zilveren wisselbeker van de Alge meene Vereeniging voor BloemboPencul- tuur voor de beste inzending van 50 va riëteiten. Hiermede is deze firma defini tief in het bezit der beker gekomen. Zil veren wisselbeker voor inzending van 20 variëteiten aan A. Frijlink Azn. Sassen- heim. Zilveren lauwertak voor de 10 beste Trompet Narcissen aan N.V. Warnaar en Co., Sassenheim. Groote gouden medaille voor de 10 beste variëteiten aan G. Zand bergen, Sassenheim. Zilveren wisrelbeker voor 10 potten, van elk ras 1 pot aan War naar Co. N.V. De inzending van de firma T. Vos Zn., Sassenheim, ontving een certificaat voor gouden medaille; die van K. Oudshoorn Zn.„ Sassenheim een certificaat voor kleine gouden medaille; G. Lubbe Zn., te Oegstgeest verwierf een certificaat voor groote zilveren medaille; de N.V. Van der Voet's Bloem bollenbedrijf, Sassenheim, kreeg een certificaat voor de kleine zil veren medaille. Onderstaande variëteiten ontvingen een bijzondere onderscheiding: Gele Trompet Narcissen: King Albert, Rembrandt, Insurpassable, Mrs. Warnaar Wagner's Rheingold, Godophin, Gounod en Victor Emanuel, alsmede de witte Trom pet: Roxane. Voorts de Incomparabilis va riëteiten: Manquosteen. Scarlet Leader en Fortune. De Poetaz Narcissen, Glorious en Cragford; de Leedsii Daisy Schaffer en Suda en de dubbele narcis Texas. Een kleine rondgang door deze lusthof: Rechts bij den ingang een stand van de om haar Tulipa-cultures bekende firma D. W. Lefeber Co te Lisse. De zeer fraaie warm-oranje Tulipa Princep en de enorm groote donker blauwe Hvacinth Blue Giant trekken de aandacht. Van Poetaz Narcis Glorious is er een bak met een ongelooflijk aantal bloemen. K. Oudshoorn Zn. exposeert een zeer fraaie bicolor Monte Carlo en een mooie Incomparabilis Locarno. Dan volgt de N.V. Van der Voet, Sas senheim. De nieuwe donver gele trompet Narcis Victor Hugo en Wagner's Rhein- goed zijn hier in uitstekende conditie. A. Frijlink Zonen laat o.m. de witte trompet Roxane, de Incomp, Fortune en Coroned Beauty zien. Zandbergen, Ter Wegen, vertoont Scar let Wonder, een bloempje van aangrijpen de schoonheid, terwijl de dubbele Narcis Texas ieder bloemenliefhebber in verruk king brengt.. De N.V. Warnaar Co toont o.a. de zeer groote Trompet Youth en de zeer fraaie nieuwe variëteit Mrs. Warnaar. Ook hier doet de witte Leedsii Daisy Schaffer zeer lief aan. Golden Harvest, een narcis met een zeer goeden naam, komt in onberispe- lijke kwaliteit voor in de inzending van de firma T. Vos Zn. Yellow Poppy, een kortkronig Narcisje in zeer zacht gele kleur is hier eveneens zeer mooi. De bekende firma G. Lubbe Zn. te Oegstgeest heeft een groote gele trompet Prins Bernhard gedoopt. A. P. v. d. Schoot te Hillegom zond een collectie Poetaz Narcissen. Zeer rijk bloeiend. Het feit dat dit ras met meerdere bloempjes op één steel bloeit en dat het een heerlijke geur verspreidt, maakt het tot een zeer dankbaar bind-materiaal. i De bekende Hyacinthen-firma Braam I Zn., te Heemstede exposeeren o.a. Sky, een donker blauwe Hyacinth; de donker roode Jan Bos! Groote trossen, schitteren de kleuren. De tulpen specialiteiten N.V. Gebr. Eg- gink te Voorschoten hebben een stand van de nieuwere naren; Mendel en Triumph. Wij noteerden hier Triumph Sulphide, zacht geel, en de oranje Mendel Radjah. Gebr. A. en P. Nijssen, zeer vooraanstaan de kweekers uit Santpoort, toonen onder den naam Aviatrice een zeer groote zui vere witte Triumph, terwijl ook de rose Triumph Debutante zeer de aandacht trekt. Bandoeng, de bruin-roode Triumph die op de Flora in Heemstede reeds zoo opviel, is ook in schitterende kwaliteit aanwezig. De N.V. Vereenigde Culturen te Noord- wijk zonden een collectie Narcissenbloe men en rozen in. Wij noemen de dubbele variëteit Dempo, de Ine Dick Weiband en de witte Trompet Romaine. Resumeerende kunnen we zeggen, dat alles in het werk gesteld is om deze ten toonstelling te doen slagen. De kwaliteit van de bloemen is onberispelijk. De Plantenziektenkundigen Dienst be nut de tentoonstelling om het gevaar van de Narcisvlieg op aanschouwelijke wijze te demonstreeren. De opening van de tentoonstelling werd o. m. bijgewoond door de voorzitter der Alg. Vereeniging dr. J. Verhage, Prof. Dr. E. van Slogteren en het College van B. en W. van Sassenheim. Vrijdagmorgen zullen de Burgemeesters uit de bollenstreek gezamenlijk een be zoek aan de tentoonstelling brengen. TER AAR. Staatspartij. In het Parochiehuis-hield gisteren de R. K. Staatspartij een korte bui tengewone bijeenkomst, welke uitsluitend was belegd om afgevaardigden te benoemen voor de gecombineerde kring-vergadering, ter aanwijzing van candidaten voor de a s. verkiezing. De opkomst mocht niet groot genoemd worden, toen de voorzitter M. Ro berts de vergadering opende met den Chr. groet en de aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. Na nog even het doel van deze samenkomst uitvoerig besproken te heb ben, herdacht de voorzitter het bestuurslid, den heer C. Mank die dezer dagen op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen. Voor zijn zielerust werd gezamenlijk ge beden. Komende aan het kardinale punt, wer den door het bestuur de volgende heeren genoemd om zitting te nemen in voornoemd comité: v. Breukelen. Woerden, v. d. Poll, Bodegraven, Heemskerk, Leiden, Honout, Gouda. Op voorstel van de vergadering werd hieraan toegevoegd de heer J. Th. Volgeling. Dit college gaat alleen over den kring Leiden. Voor de rest was er niets meer aan de orde en volgde dan ook slui ting. Dammen. Simultaan-partij. In het café Verhoef, gaf de heer Ant. Hartveld, één der beste spelers van Ter Aar, die vorige week te Zwammerdam in een dergelijke partij remise wist te spelen tegen den oud wereldkampioen, Springer, een simultaan seance voor de leden van de R. K. Dam club „Ons genoegenDe heer P. Blom, voorzitter van de club, opende met een har telijk woord van welkom tot spelers en de vele belangstellenden en in het bizonder tot den heer Hartveld. Terstond werd hier op de strijd begonnen tegen zestien mede dingers. Aanvankelijk gaven de leden van „Ons genoegen" behoorlijk partij, doch later moesten zich velen terugtrekken en hoe langer de kamp duurde hoe meer spe lers ondergingen hetzelfde lot. Tegen tien uur was de strijd beslist één, n.l. de heer Cor Hoogervorst, slaagde er in zijn partij te winnen. Twee wisten het tot remise te brengen en wel de heeren J. Hijdra en W. Zuyerveld. De overige dertien spelers wer den verslagen. WARMOND. Uitvaart C. O. de Vroomen. Onder groote belangstelling werd heden het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer C. O. de Vroomen, oud ge meente-opzichter. De H. Requiem-Mis werd opgedragen door den Pastoor der Parochie, den zeer- eerw. heer A. J. Oudejans, die tevens de ab- soute verrichtte Onder de vele aanwezigen in de kerk en op het kerkhof merkten wij o.m. op het voltallige college van B. en W., het volledig personeel der gemeente en verschillende raadsleden en oud-raads leden. Het was een hulde en dank aan den gerespecteerden beminden oud gemeente opzichter voor alles wat hij zoowel voor de gemeente als de ingezetenen heeft gedaan. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan den heer A. C. van Rijn alhier tot den bouw van een boerderij met stallen aan de rivier de Leede alhier. „St. Matthias". Door den heer C. Schölvinck is wegens vertrek naar elders ontslag gevraagd als hoofdbestuurslid van de R. K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeni- ging „St. Mathias". WASSENAAR. Tentoonstelling van Huis- en Kasbroei. In het Centraal Theater werd Dinsdag middag te 5 uur in tegenwoordigheid van vele genoodigden en belangstellenden de eerste lustrumtentoonstelling geopend van de vereeniging voor school-, huis- en kas broei. Door den voorzitter, den heer G. van der Marei, werden de aanwezigen welkom ge- heeten op deze 5de tentoonstelling. Spre ker bracht verder dank aan de ontvangen steun en medewerking van den heer D. Th. Ruys en diens tuinbaas de Gans, die in samenwerking met de Kon. Mij. voor Tuinb.- en Plantkunde het ingezondene tot een keurig geheel hebben gearrangeerd. Hierop liet spreker de afgeloopen 5 jaren de revue passeeren en mocht tot zijn groo te voldoening constateeren, dat deze ten toonstelling steeds in een goede belang stelling heeft gestaan en dat het ingezon- edne steeds beter van kwaliteit is gewor den. Als verdere sprekers verkregen voorts het woord ir. Volkersz, de voorzitter van het H.B.G., de hèer Kortekaas, de heer Raaphorst namens het Holl. Bloembollen- kweekersgenootschap. Namens de jury werd het woord gevoerd door den heer van Egmond. Spreker zeide, dat dezelfde jury nu reeds eenige malen te Wassenaar de keuring heeft verricht en altijd zeer tot genoegen, omdat te Wasse naar steeds iets goeds en nieuws valt te keuren. Spreker sprak namens de jury woorden van lof en erkentelijkheid voor het ingezondene door de leerlingen van de Chr. "Sbhool, hoofd de heer Verschoor. Voorts bracht hij hulde aan twee kweekers voor de uitermate le klas gebroeide hya cinthen. De toekenning van le en tweede prijs is tenslotte geschied, omdat de eene I inzending een grootere verscheidenheid j van soorten bevatte dan de andere. Namens de Hillegomsche veiling, waarvan sprel^er I tevens vertegenwoordiger is, wordt aan 1 dien eersten prijswinnaar tevens de extra j medaille toegekend voor de best getrokken j handelshyacinth Gertrude. I Als laatste spreker werd het woord ge- voerd door dr. Verhage, die in korte woor- den schetste, dat naast de vgktentoonstel- j lingen, de plaatselijke tentoonstellingen een zeer nuttige taak hebben. Speciaal voor Wassenaar is er aanlejding om dergelijke tentoonstellingen te organiseeren, omdat Wassenaar een tuinstad is, rpet vele lief- j hebbers van de natuur. Spreker hoopte, dat ook deze tentoonstelling succes zal mo- gen hebben opdat de cultuur in Nederland er door zal worden bevorderd, waarop hij I deze tentoonstelling voor geopend ver klaarde. j Overgegaan werd tot bekendmaken van de behaalde prijzen en tevens tot uitrei- j king hiervan. Afdeeling: Groepen Narcissen: le prijs, wisselbeker, winnaar C. J. eHnkes; 2de pr. J. Ruijgrok. Afdeeling tulpen: le pr., wis selbeker, Jac. Remmerswaal; 2de pr. W. B. van Eijk. Afdeeling Hyacinthen: le pr. A. J. Hoogeveen; 2de pr. Th. Knijnenburg. Afdeeling gemengde groepen: le pr. Th. Knijnenburg; 2de pr. H. van Deursen; 3de pr. J. Brouwer. Afdeeling Huisbr.oei: le pr. P. Noordover; 2de pr. A. Schrama; 3de pr. L. M. L. Kievit; 4de pr. A- Edelaar; 5de pr. W. F. de Bree; 6e pr. mej. T. Noord over; 7e pr. W. van Steijn; 8e pr. L. Ruyg- rok en E.V.: de heeren: A. van Dam, D. van Barneveld, mej. A. C. Mekking, de hee ren G. W. van Kesteren en K. van den Bosch. Afdeeling scholen: le pr. met lof der jury: Chr. School a. d. Heerenweg, hoofd de heer A. J. Verschoor; 2de pr. Openbare Lagere School a. d. Bloemcamplaan, hoofd de heer de Bree; 3de pr. Chr. School, hoofd de heer van Dam; 4de pr. St. Annaschool; 5de pr. R.K. Jongensschool van Heeckeren- straat, hoofd de heer M. C. Kors. i Na deze prijsuitreiking door dr. Verhage. werd een rondgang gemaakt door de ten toonstellingszaal, waar de prachtig opge stelde bloemen stonden, van prachtige kwaliteit en in zeer groote verscheidenheid. Missie-avond. Onder auspiciën van de R. K. Garde werd in het R. K. Vereni gingsgebouw een Missie-avond gehouden waarbij als spreker optrad de weleerw. pater Dom. G. v. cL Plas O.S.B., die sprak over de Missie in Trinidad, een der eilan den van de kleine Antillen, nabij Vene zuela. De lezing werd geillustreerd met talrijke lichtbeelden, die een duidelijk beeld gaven van de tropische planten groei, de bananencultuur, het suikerriet en het asphaltmeer. Na de pauze bezich tigden we diverse kerken, schoolgebouwen en een retraitehuis. Eenige plaatjes lieten ons kinderen zien, die door de goede zor gen van den Wassenaarschen Missienaai- kring gekleed waren. De zangclub van den R. K. Volksbond, onder leiding van den heer A. Boerkamp, voerde ter afwisseling keurig eenige lie deren en gezangen uit, terwijl ook nog een verloting werd gehouden, die talrijken gelukkig maakte. Het was een mooie en leerzame avond. Aanrijding. In de Kerkstraat werd de 7-jarige V. aangereden door een auto, be stuurd door den heer v. R. alhier.' Ten huize van den heer H. alwaar de jongen was binnengedragen, werd door dr. Hub- beling de eerste hulp verleend. Na eerst naar de ouderlijke woning te zijn ver voerd, is hij vandaar per ziekenauto over gebracht naar het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde te den Haag. Het knaapje bleek een hersenschudding te hebben be komen, alsmede een gebroken neusbeen en ontvellingen aan het gelaat. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEREN

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8