STADS NIEUWS BEZOEKT onze HUISVLIJT-, VAK- en BLOEMENTENTOONSTELLING WOENSDAG 1/ FEBKUARI1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER KOUDE NACHT. DE BILT SEINT: Aan de kust aanvankelijk nog krachtige, overigens "matige tot zwakke N.W. tot W. of Z.W. wind. zwaar bewolkt met tij delijke opklaringen, waarschijnlijk wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zach ter. Hoogste barometerst.: 767.9 te Biarritz Laagste barometerst.: 741.8 te Ingö. r De kern van de depressie ligt thans over de Noordzee. Zij verplaatst zich verder I Oostwaarts over de Zuidelijke Noordzee en in de omgeving van het Kanaal veroor zaakt zij krachtigen wind en regen. Ook J over Noord-Duitschland en de Randstatc-n brengt zij regenachtig weer, terwijl in het grootste gedeelte van Zweden sneeuw valt. De depressie wordt gevolgd door flinke drukstijgingen over de Britschs Eilanden, waar de wind Noord-West en rond de Ier- sche zee stormachtig is geworden. Over IJsland maakt zich weer een nieuw lage- druk gebied kenbaar, dat zich ook in de scheepsberichten ver op den Oceaan af- tfekent. Een Zuid-Westelijke ucblstroo- mmg brengt over IJsland stijgende tempe ratuur. De vorst over Scandinavië werd minder streng, over de Briische Eilan den en het vasteland v»n Europa daalde de temperatuur echter aanmerkelijk. Het verdringen van de warme lucht door kou de had, behalve in de nabijheid van de depressiekern, ook over Frankrijk, Zwit serland en Midden- en Zuid-Duitsciiland flinken regen tengevolge. De hooged-uk- rug, die thans van het Westen uit over ons land nadert, brengt in den nachi opkla rend weer met vrii lage temperatuur. De kans op neerslag neemt af. overdag mag bij gebroken bewolking eenige temperatuur stijging worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 5.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 5.45 uur tot Donderdagmorgen 6.42 uur HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Donderdag 18 Februari voorm. 7.80 en nam. 7.54 uur. INGEZONDEN STUKKEN Openbaar vervoer te Leiden. Met verwondering heb ik vernomen van een besluit van B. en W., alhier, om aan de N.V. ELTAX vergunning te verleenen i tot het in werking brengen van een auto- busringlijn langs een route, die, voor zoo ver al niet door de N.V. ELTAX zelf gere den, nagenoeg geheel bediend wordt door de stadstram der N.Z.H.T.M. Van bediening van stadsgedeelten, tot dusver van open bare vervoermiddelen verstoken, is dus geen sprake, behoudens Burggravenlaan, Fruinlaan en Cobetstraat, met welke stra ten de Eltaxlijn toch wel verlengd had kun nen worden, zonder ingrijpende aantasting van het vervoersdebiet van de stadstram. Wanneer nu een totaal van openbare vervoermiddelen verstoken wijk (b.v. het Kooipark) door de nieuwe vergunning in het genot van een vervoermiddel ware ge komen, zou een dergelijke vergunning voor een ringlijn, desnoods gedeeltelijk langs de route van een ander bestaand vervoermid del mogelijk nog te verdedigen zijn ge weest, maar nu dit niet het geval is. zie ik in deze vergunning niets anders dan kapi taalsvernietiging, zeer sterk af te keuren in dezen tijd, nu veel eerder sprake moet zijn van coördinatie van het vervoer. B. e W. motiveeren hun beslissing, blij kens het sectieverslag op de Begrooting, met de mededeeling, dat met de directie van de tram geen aannemelijke reg-.ling was te treffen. Als de onwil van de direc tie van de tram gelegen is in het feit, dat zij in deze tijdsomstandigheden niet bereid is, alleen voor eigen rekening en risico tra jecten te gaan exploiteeren, waarvan te voren vaststaat, dat het een finantieele strop \vordt. dan zal niemand haar daarin ongelijk* geven. Gezien de exploitatie-uit komsten in het algemeen, zou 't hoogst on verantwoordelijk zijn, als zij anders zou handelen. Den tijd, dat de N.Z.H.T.M. wel het ri sico genomen heeft, om de stadslijn aan te leggen en te gaan exploiteeren, schijnen B. en W. vergeten te zyn. De N.Z.H. zal zeer zeker uit deze behan deling hare consequenties trekken en de gevolgen zooveel mogelijk op de gemeente Leiden laten terugvallen, door in de eerste plaats Leidsche ingezetenen te ontslaan, wanneer door de affaire personeel overcom pleet komt en haar benoodigde stroom zoo veel mogelijk buiten de Leidsche centrale te betrekken. Heel lakoniek schrijven B. en W. verder in het bovenaangehaald sectieverslag: Mocht de nieuwe lijn in den tijd van een in de zalen van „Oen Burcht", Burchisteeg De inzet van het Gouden feest van de St. Josep --Gezellen Vereeniging te Leiden Vrijdag openingsavond 8.30—11 uur entreé 25 ct. Zaterdag van 10 6 uur 10 cent Zaierdagav. nd van 7—11 uur 25 cent Zondag n.m. 12-3 uur 10 cent Zondag n.m. van 4-11 uur 25 cent 's Avonds Muziekv. Franz Schweitzer De Bloemententoonstelling is als tuin gearrangeerd door den WelEd. heer J. JdNXtR, Chet afd. Plantsoenen der Gemeente Leiden Aan do Bloemen-, Vak- en Huisvlijttentoonstolling werken mede: Leiden, Lisse, Oegslgeest, Roeiotarendsveen, Sassenheim, Voorhout, Warmond, Benuebroek en Zoeterwoude. 1037 51 icffp} td/p)jö/C>ï !&7a)(0/p](él7(i) fflft 'cj/fij v<J/p)(g7p]E DE BLOEMEN-, VAK- EN HUISVLIJT- TENTOONSTELLING DER GEZELLEN. Wij staan thans aan den vooravond onzer tentoonstelling, neg luttele uren en de al oude Graanbeurs zal herschapen zyn in een sprookjestuin gereed om u lezer(es) als bewonderende gast te ontvangen. Be wonderend zult ge zeggen, hoe kan men nu reeds weten of deze tentoonstelling onze bewondering zal opwekken. Toch ben ik hiervan overtuigd, niet zoo zeer door de inzage van de lijst der in te zenden nummers óf het vervaardigde grondplan, als wel door het feit dat dit deel onzer expositie in hoofdzaak zal worden verzorgd door de leden van ons district. Vakmenschen voornamelijk uit de bol lenstreek of trekkers uit de Veen zijn reeds maanden geleden aan de voorberei ding der tentoonstelling begonnen, met echte gezellenliefde hebben zij de door hen in te zenden bollen en planten ten leven en bloei gewekt om ze tenslotte over te leveren aan de handen van de hier ter stede welbekende heer Jonker, die alles tezamen ongetwijfeld tot een smaakvol geheel zal weten te voegen. Maar ook de afd. vak- en huisvlijt zal in ruime mate uw aandacht opeischen, men kent wel de opvatting die een echte Kol- pingszoon van zijn ambacht heeft en in dit licht bezien zal dat deel der tentoon stelling zich in bijzondere mate onder scheiden van andere op dit gebied reeds gehouden exposities. Voor onze Leidsche Gez. Ver. heeft deze tentoonstelling nog een bijzondere beiee- kenis; zij is namelijk zooveel als het prae- ludium van haar gouden bestaansfeest dat zjj dezen zomer op grootsche en waardige wijze hoopt te vieren. Zooveel bloemen op zoo'n feest, dat be loofd wat! Tenslotte lezer (es) een verzoek. Ge weet thans wat er in de Graanbeurs gaat gebeuren, ge weet welk een voorbe reiding welk een zee van arbeid er in de afgeloopen weken en dagen door de ge zellen is verzet. Mogen wij u vragen om door uwe komst dit ons, maar ook uw feest luister bij te zetten. Maakt gij thans door de geringe bijdrage uwer entree en uwe groote belangstelling dat een gouden kroon zal worden gezet op ons werk bij den aanvang van ons jubeljaar. JURR. VREEBURG. Oud-Senior. De inzenders worden er aan herinnerd, dat de inzendingen gebracht moeten wor den in „Den Burcht" a.s. Donderdag na middag, tusschen 5 en 8 uur. Door comité-leden zal alles in ontvangst genomen en genoteerd worden, WAARSCHUWING. De Maatschappij voor Toonkunst alhier deelt ons mede, dat colporteurs van een in het Zuiden des lands gevestigde firma, welke zich beurtelings aandient als mu ziekschool en als muziek-instrument-be- drijf, te Leiden, speciaal in arbeiderswij ken, een zeer incourant muziekinstrument trachten te verkoopen, bij den prijs waar van tevens een aantal lessen in het bespe len van dit instrument zijn inbegrepen. Ten einde bij het publiek vertrouwen te wekken doen deze colporteurs het voorko men, alsof zij worden gezonden vanwege „Toonkunst", waarbij het publiek uiteraard denkt aan de Muziekschool der Maatschap pij voor Toonkunst. Het bestuur der Maatschappy stelt het dan ook op prijs nadrukkelijk meae te dee- len, dat zij in geen enkele relatie staat tot bedoelde colporteurs en de door hen ver tegenwoordigende firma, en zich met het verkoopen van muziekinstrumenten in het geheel niet bezig houdt. De maatschappy voornoemd vestigde reeds de aandacht der bevoegde autoriteit op het misbruiken van haren naam. jaar niet rendabel blijken, dan herleeft de bestaande dienst weer". Dus dan is de tram weer goed genoeg. S. Wij willen hierbij alléén dit opmerken: de door inzender gesuggereerde wraak- gedachte brengt de kwestie op een met- zakelijk terrein en is niet sympathiek! Red. L.Crt. De route van de bedoelde autobuslijn is (met ingang van 1 Maart): Station, Sta tionsweg, Steenstraat, Princessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Korevaarstraat, Levendaal, Plantage, Hooge Rijndijk, Burg gravenlaan, Fruinlaan Cobetstraat, de Laat de Kanterstraat, Thorbeckestraat, Zee manlaan, Koninginnelaan, Heerenstraat, Witte Singel, Noordeinde, Kort Rapenburg, Princessekade, Steenstraat, Stationsweg, Station. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". De jaarw idering. Gisteravond hield de Vereeniging „Oud Leiden" haar jaarlijksche algemeene leden vergadering in de bovenzaal van de socië teit „Amicitia". Het eerste agendapunt was de bestuurs verkiezing. De aftredende leden werden herkozen behalve de heer G. F. E. Kiers, die zich niet herkiesbaar stelde en in wiens plaats op voordracht van het bestuur werd gekozen de heer ir. A. M. de Blauw, direc teur van gemeentewei ken. Hierna bracht le secretaris, de heer A. Bicker Caarten, een zeer uitgebreid jaar verslag uit, waaraan het volgende is ont leend: Het ledental steeg in het afgeloopen jaar van 203 tot 303! In het belang van een doeltreffender con tact met de gemeenten in de omgeving van onze stad, werden in verschillende plaat sen correspondenten benoemd. Nu uit de dit jaar weder gehouden ex cursies is gebleken, dat deze door de le den zeer op prijs worden gesteld, heeft het bestuur besloten in den vervolge in het voor- en najaar geregel eenige excursies in onze stad en haar omgeving te organi- seeren In verband hiermede werd in De cember ingesteld eer commissie voor het organiseeren van deze excursies. De com missie zal zich tevens belasten met het in richten van de t.z.t. te houden tentoon stellingen. In de commissie hebben zitting genomen mejuffrouw F. A. de Pople en de heeren H. van Oerle, N. J. Swierstra, jhr. L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosen thal en A. Bicker Caarten. Zat het bestuur bij den aanvang van het jaar in financieele zorgen, omdat de ge meente Leiden, in verband met haar fi- nancieelen toestand, de tot nu toe toege kende en zoozeer gewaardeerde subsidie ten behoeve van de uitgave van het Leidsch Jaarboekje heeft ingehouden, in den loop van het jaar kwam hierin gelukkig verbe tering, deels door invoering van verschil lende bezuinigingen, maar vooral door de toename van het aantal leden. Het gere geld verschijnen van. het Leidsche Jaar boekje is thans verzekerd. Voorts zij vermeld, dat bij wijze van proef de mogelijkheid is geopend donateur der Vereeniging te worden a 7.50 en be gunstiger a ƒ2 per jaar; begunstigers ont vangen geen jaarboekje. Hoewel deze maat regel niet algemeen bekend is gemaakt, gaf een 5-tal leden zich als donateur op, terwijl 10 begunstigers tot de Vereeniging toetraden. Het verslag maakt daarna uitvoerig melding van de gehouden excursies en voordrachten en van de pogingen, die aan gewend zijn om oud stedelijk schoon te be waren. Bij het bestuur is de gedachte opgeko men of het mogelijk zou zijn 't poortje, dat vroeger diende als toegang tot het erf van den rector van de Latynsche School op de Pieterskerkgracht en dat eenige ja ren geleden met subsidie der Vereeniging van het Rijks-Museum, te Amsterdam naar de Lakenhal is overgebracht, doch voor de opstelling waarvan nog geen' ge schikt terrein is gevonden, een plaats te ge ven in den tuin achter de perceelen Rapen burg No. 6771, welke eerlang bij den Hor tus zal worden getrokken. Na zich ter za ke gewend te hebben tot Curatoren der Universiteit, mocht het bestuur bericht ont vangen, dat zij niet zullen nalaten dit voorstel, zoodra nadere plannen voor de indeeling van het terrein aan de orde zijn, ter sprake te brengen. Tijdens de restauratie van de Pieters kerk is bij het afbikken van de binnenzij de van een der buitenmuren een warm rood' getinte steen te voorschijn gekomen, die aan het interieur een aparte wijding geeft. Het bestuur heeft aan het Rijksbu reau voor Monumentenzorg, onder wiens leiding de restauratie plaats heeft, mede gedeeld, dat, indien het handhaven van dezen steen niet in strijd is met de ge schiedkundige restauratie, gehoopt wordt, dat de muren niet worden gewit of ge kalkt. Reeds geruimen tijd verkeert de molen „De Valk" in ernstig verval. Het spreekt vanzelf, dat het bestuur alles deed wat in zijn vermogen lag om den laatsten Leid- schen walmolen van verderen ondergang te behoeden. Moge het volgend jaarverslag een gunstig resultaat vermelden. Gebleken is, dat een gedeelte van Gra- venstein, n.l. de galerij aan het Gerecht, in vrij hevige mate is verzwakt, waardoor scheuren en z.g. buiking is ontstaan, zóó, dat voor instorting wordt gevreesd. Her stel van de galerij is, naar het oordeel van het bestuur, geheel afgezien van den de- plorabelen toestand, waarin het historisch en architectonisch merkwaardige gebouw overigens verkeert, dan ook dringend ge- wenscht. Het bestuur heeft zich mitsdien veroorloofd zich ter zake tot het gemeente bestuur te wenden met het dringend ver zoek de noodige maatregelen tot herstel van de galery te nemen. Ten slotte een mededeeling betreffende het poortje tusschen de perceelen Stille Rijn 14 en 15. Boven dit poortje, dat wel iedere stad genoot zal kennen, zit een fraaie gevel steen, voorstellende een paard en een os. Sinds menschenheugenis heeft het poortje echter bedolven gezeten onder een laag cement, terwijl de gevelsteen met verf was besmeurd. Dit is weer in zijn ouden vorm hersteld en het bleek, dat in den steen was gebei teld: ie 44 (paard) (os) wilt u verblyden den os is tyt gesla- hier is het paert gen hy is vet hy laet ons rijden cant niet lang (er?) dra ge. Het poortje zal dus toegang hebben ge geven tot een gemengd bedrijf van ver- huurinrichting van rijpaarden en slagerij. Het komend jaar wordt met vertrouwen ingegaan. Op 5 November a.s. hoopt het bestuur te herdenken het 35-jarig bestaan der Vereeniging en wel door in samenwer king met de Leidsche Amateur Fotografen Vereeniging te organiseeren oen fotowed strijd met een daaraan verbonden ten toonstelling van in 1936 en 1937 gemaakte fotografieën, ten einde aan te toonen welk een historische schoonheid er in Leiden en omstreken thans nog te vinden is. Voor den wedstrijd zijn reeds vele en fraaie prijzen ter beschikking gesteld. Het be stuur hoopt met de te houden tentoon stelling aan te toonen, dat het gerechtvaar digd is den strijd tot behoud van de histo rische schoonheid in stad en landschap in de komende jaren onverzwakt voort te zetten. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer E W. Wichers Rollandet, gaf een vcordeelig saldo aan van ruim 150. Door de kascommissie werd gunstig verslag uit gebracht, waarop den penningmeester dé charge werd verleend. Bij de rondvraag drong prof. dr. J. W. Muller er bij het bestuur op aan in den ver volge foto's te doen maken van interes sante dingen, welke op het punt staan te verdwynen, naar aanleiding waarvan de voorz. overweging toezegde. Na behandeling der agenda hield de heer A. P. A. Eskens een lezing met lichtbeel den van oude prenten der stad Leiden na 1600, waarmede hij een dankbaar applaus oogstte. Hierna volgde sluiting der vergadering. TRIDUUM VOOR ALLEN, DIE AAN SPORT DOEN Nogmaals een klemmende herinnering aan het kerkelijk Triduum van en voor de Katholieke Sportbeweging in Leiden. Alle liefhebbers van de sport worden verwacht, zcowel de leden van onze ver een igingen als die nog geen lid zijn, maar toch wel graag sporten willen. Komt allen luisteren naar den katholie ken uitleg van wat sporten is! De oefeningen worden gehouden in de Hartebrugskerk, Donderdag en Vrijdag avond te half negen, terwijl Zondagmor gen om 9.15 uur de H. Mis wordt gelezen in de Lodewijkskerk. Leden van onze vereenigingen worden er aan herinnerd, Donderdagavond de in gevulde strook mede te nemen voor het ontbijt van Zondag. R.K. Gymnastickvereeniging Docos De leden van bovengenoemde vereeni ging worden hiermede nogmaals herinnerd aan het te houden triduum. Denkt er om leden, laat deze afd. niet de kleinste zijn, daarvoor is noodig dat allen Donderdag avond kwart over acht in de Hartebrug- kerk aanwezig zijn. Denkt er allen tevens aan de ingevulde strook voor deelname ontbijt aan de kerk af te geven. Probeert ook zooveel mogelijk alle R.K. sporters, die nog niet bij ons zijn aangesloten, mee te krijgen naar het triduum. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN Voordracht Dr. Sp. Marinatos uit Kreta Dr. Marinatos, de directeur van het Herakleion-museum te Kandia op Kreta, heeft gisteren in het Rijksmuseum van Oudheden, gesproken over de ontdekking en het onder zijn leiding plaats gevonden onderzoek van den heiligen grot van Ar- kalochori. In den bloeitijd der oud-Kretensische cultuur, 30001400 v. Chr. waren de grot ten op Kreta de voornaamste cultusplaat sen. De Grieksche schrijvers hebben ons in hun geschriften van vele eeuwen later nog iets overgeleverd van den grooten roep van heiligheid, die deze grotten uit straalden. Allerlei wonderen zouden vol gens hen in deze grotten hebben plaats ge vonden, en inzonderheid de geboorte en de prille jeugd van den vader der Griek sche Goden, Zeus, zouden zich in één de zer grotten hebben afgespeeld. Van deze gretten zijn er in den loop der laatste jaren reeds vele ontdekt en onder zocht, maar de rijkste van allen was de pas teruggevonden grot bij het dorp Ar- kalochori. Duizende messen, zwaarden, dubbelbijlen (een op Kreta bijzonder in eere zijnd symbool), alsmede allerlei wij geschenken werden bij die gelegenheid in de grot gevonden. Inzonderheid zyn hier onder te vermelden twee dozijn gouden dubbele bijlen en eenige zilveren. Naar de meening van den opgraver, den spreker van dezen avond, is het deze grot, die als de plaats van geboorte van Zeus gegolden heeft, want de ligging ervan komt ook volkomen overeen met de oudere tra ditie, voor ons bewaard in de geschriften van Hesiodes. Deze grot werd omstreeks 1500 v. Chr., wellicht tengevolge van een catastrophale aardbeving, verwoest. Bij die gelegenheid AGENDA LEIDEN. Woeac—g, jaarvergadering R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, R.K. Volksbond, Steen- schuur, 8.15 uur. Woensdag, Ned. Reisver. voor Katholieken, Jaarvergadering in Hotel den Burcht, 8.30 uur. Donderdag. R.K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering afd. Leiden, Bonds- gebouw, 8 ur. Donderdag, Genootschap van den Stil len Omgang, afd. Leiden, le denvergadering gebouw St. Jos.- Gez.-Ver., 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, gebouw St. Vine. Ver., Hoogl. Kerkgr. 32, zitting 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 F e br. a. s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 40, tel. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. viel de reusachtige steenen zoldering over den inhoud uiteen, en bedolf al deze wij geschenken, tot zij, aldus bewaard voor latere roof e.d., nu een belangrijke aan winst voor de wetenschap vormen. HET RESIDENTIE-ORKEST, Zesde Abonnements Concert. Door zeer bijzondere redenen, zal het zesde Abonnements Concert van 4 Maart verzet moeten worden, en wel op Dinsdag 23 Februari a.s. Dirigent zal zijn: prof. Georg Szell. So liste: De 13-jarige violiste Ida Handel, die zal voordragen het vioolconcert van Brahms. Verder zal het programma bestaan uit werken van Berlioz en Dvorak. Uit leiden vertrokken: E. C. v. Aller, Ede, Molenparkweg 29 J. de Koningh-Bennink, Pemalang A. J H. v. Berge Henegouwen, Eindhoven, Catharinastr. 15a J. Berger en fam., Dordrecht, Wijnstr. 17rd. S. J. Bertel, Medan G. J. M. Blietz, Sluiskil, Casino P. Bos, Heemstede, Luc. v. Leijdeln. 2 M. Brittijn, den Haag, Wagenstr. 148 H. A. Brongers en fam., Weerselo, N.-H. Pastorie A. Burgerhout, Hilversum, le Oosterstr. 5 J. A. N. Donker, Bergen op Zoom, 2-7 R. V. A. R. A. Groeneveld, den Haag, Laakkade 223 M. C. v. Hal deren, den Haag, Ln. v. Eik en Duin 197 L. S. Huisman, den Haag, Kortenhoefsche- straat 5 W. J. v. Kampen en fam., Zoe terwoude, Vrouwen weg E 59 H. R. C. H. Kruis, Pijnacker, Katwijkschevrt. C 100 N. Loonstra, Bemmel, Plak M. N. Louw- rier, Leeuwarden, Fonteinstr. 14 W. C. Malgo, Amsterdam, aan boord „Pollux" J. L. Noordermeer, Wassenaar, Raaphorst laan 9 H. Pelser, Nijmegen, Franschestr. 20 J. Chr. M. J. Peterse, Eindhoven, Gestelschestr. 68 Th. v. d. Ploeg, Noord wij kerhout, Zeestr. 67 P. M. Plune, Rot terdam, Nic. Zasstr. 38a J. Karssen- de Ridder, Hoorn, Appelstg. 8 K. Schilling, Rotterdam, Meent 5b T. da Silva Cu- riël, Amsterdam, Vijzelstr. 137 Wed. G. Gerritsen-v. d. Sluis, Beverwijk, Sim Rum- pinstr. 28 I. Starre, den Haag, Ermelo- straat 163 G. Klinkhamer-v. Stralen en fam., den Haag, Spinozastr. 47 A. P. A. de Vrind, Tilburg, Poststr. 40 F. H. P. Vrins, Rotterdam, Soetendaalschew. 73a P. J. v. d. Waals, Singapore H. Wurst, Hillegersberg, Kleiweg 5c. In Leiden gevestigd: M. E. van Aken, verpleegster, Lange- brug 13 Z.Arnoldus, dienstbode. Witte singel 10 J. Boekee, dienstbode, Mariën- poelstr. 39 M. W. Bonte, Anna Paulowna- straat 25 H. J. Bouman, Hooigracht 31 J. P. W. A. v. Braam Houckgeest, L. Raam- steeg 63 K, Breur, Rapenburg 115 B. J. Brinkman en Fam., bloemist, Volders- gracht 4 J. Bunschoten, luit. veldart., Rijnsb. weg 140 J. M. Bijl, insp. verz. M, Rijnsb. weg 50 A. E. Chavennes, zaal beambte mus., Rijnsb. weg 15 F. Duij- sings, broodbakker, St. Jacobsgracht 1 A. C. A. M. Fleerkamp, apih., Hoogewoerd 136 J. Fuhri Snethlage, notaris, Witte singel 9 J. Gerritsen en Fam., landbou wer, Koestr. 13a A M. H. Graat, dienst bode, Zeemans'.aan 4a J. M. W. Hering, Donkersteeg 19 J. M. J. de Hey, dienst bode, Haarlemmersir. 299b B. L. Frie- link-Hollen, Verdamstr. 56 G. J. Jolink, Kapteijnstr. 33 J. Klaasse, leerl. kok, ■Heerengracht 78a W. J. Knoester, serg. capt. Inf., Morschstr. 62/64 R. Koch, kin- derjuffr., H. de Grooistr. 8 H. J. Kret, I tabr. arb., Pr. Frederikstr. 46 G. de I Kruijf, verif. Ned. zuivelcentr., Oude singel 186 J. W. Lindijer, J. de Wittstr. 37 I K. Lubberts, dienstbode, Nw Beestenmarkt 6 J. M. Borstlap-Lucas, Rijsb. weg 50 I J. H. v. Meerlant, kantoorbediende, Heeren gracht 18 Wed. R. Pool-Messcher, Bree straat 175 T. Mulder, dienstbode, Boer- haavelaan 4 Wed. M. E. Rakhorst-Oom- kens, Hoogl. Kerkgr. 29 F. O. v. Otier- loo, boekdrukker, Oude Vest 181 J. Ouwerkerk, P. de la Courtstr. 52 J. Pouw, bakker, Hoogewoerd 28a H. Th. Roodakker, chauffeur, Vrouwensteeg 8a I. R. D. Rijken, Pasteurstr. 38 H. M. A. Schalks, winkeljuffr, Rijnsb. weg 54 A. M. v. d. Sman, 1.1. huish. kundige, Noord einde 50 Raden Soeroyo en Fam., Morsch- weg 38 A. Speelman, Mariënpoelstr. 27 J. W. Siieding, verpleegster, Fagelstr. 55 E. v. Teeseling, verpleegster, Meezen- straat 2 J. L. Tetteroo, bloembollenkw., Korte Mare 24 W. Veen, letterzetter, Utr. Jaagp-ad 25 L R. Vellenga( Morsch- singol 9 A. J. Vleer, Ind. Ambten., Lage Rijndijk 27 C. Voogd, 11. apth. ass., Rijns- burger weg 111 B J. H. de Vries, empl. C. en A., Breestraat 118 H. de Winkel en Fam., filiaalh., Haarlemmerstr. 129.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2