MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Kindervoeding;. De kindervoeding „Warm Middagmaal" voor alle gezindten doet een beroep op de liefdadigheid der burgerij: de aardappelen en groenten zijn op, terwijl men de verzorging gaarne tot Mei wil voortzetten. Nu de vorstperiode voorbij is kunnen de aardappel- en wortel- kuilen van hun winterbedekking ontdaan worden; ook staat er nog hier en daar veel kool te veld. Als men een boodschap stuurt aan Huize „St. Joseph" of aan Hoofdstr. 4 wordt het toegedachte gaarne gehaald. Ook een telefoontje is welkom. HOOGMADE. Staatspartij. Te circa 8.15 uur opende de voorzitter Vrijdagavond de jaarverga dering voor een flink aantal leden op de gebruikelijke wijze. In zijn openingswoord legde hij den nadruk op het bewaren van de zoo noodige katholieke eenheid, ook op politiek gebied en las hij ten bewijze van deze noodzakelijkheid een stukje voor uit een der dagbladen van recenten datum over de verwijdering van de kruisbeelden uit de scholen in Duitschland en hoe het bij dergelijke gebeurtenissen toegaat. Hier past vooral een waarschuwend woord een „Weest op uw hoede!" Hierna verzocht hij den wnd. secretaris de notulen voor te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Bij het punt mededeelingen gaf de voor zitter eenige toelichting betreffende het verkiezen van afgevaardigden. Het hier op volgende keurige verslag over het af- geloopen jaar werd eveneens goedge keurd, waarop de voorzitter den wnd. se cretaris voor zijn verslag dank zegde. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat bij de vereeniging nog een schuld aanwezig is van c.a. 33.Bij monde van den heer C. v. d. Berg werd door de commissie van kasnazieners mede gedeeld, dat boeken en bescheiden waren gecontroleerd en geheel in orde bevonden. De penningmeester werd eveneens onder dank voor het gevoerde beheer gedechar geerd. Bij punt 6 n.L het verkiezen van een bestuurslid uit de voorzitter er zijn genoe gen over, dat thans in de vereeniging in tegenstelling met vorige gelegenheden veel animo is voor het vervullen van de- stuursfunctie, welke ontstaan was door het overlijden van den heer Bank. Eenige dis cussie ontstond nog over de vTaag, of thans volgens het nieuwe of volgens het oude reglement gestemd moet worden; bij zitten en opstaan bleek echter, dat de meerderheid van meening was, dat hier het nieuwe reglement moest gelden. Het stembureau werd gevormd door de hee- ren Zwetsloot en Hoogeveen. Beeds bij de eerste stemming bleek, dat enkele perso nen door het inleveren van valsche brief jes de stemming in de war trachtten te sturen, hetwelk later nog eens werd her haald; een werkelijk kinderachtig gedoe. Bij de eerste stemming werden uitgebracht op den heer Schaminée 32 stemmen, op den heer van Zaal 20, Andr. Ploeg 10, P. L. Boerman 9 en W, Bank 1 stem. Bij de her stemming welke plaats vond behaalde de heer Schaminée 39 stemmen en de heer van Zaal 27 stemmen, terwijl de rest op de andere candidaten was uitgebracht; de heer Schaminée was hiermede dus geko zen. Bij het volgende punt verkiezing van af gevaardigden voor het advies-college in zake candidaatstelling Tweede Kamer in samenwerkende Kieskringen stel de het bestuur 14 candidaten, wel ke candidatenlijst in overleg met andere kieskringen was samengesteld. Zonder hoofdelijke stemming werd de can didatenlijst, zooals deze door het bestuur was voorgesteld aangenomen. Deze lijst luidt als volgt: Houdijk, Boskoop, Heems kerk, Leiden, van Mil, Zoeterwoude, Weck, Gouda, van Breukelen, Woerden, le Leeuw, Pijnacker, Boeren. Alphen aan den Rijn, J. W. A. Lefeber, Lisse, v. d. Poel, Rijpwe- tering, A. C. Paardekooper, Zoeterwoude, H. E. M. Schaminée, Woubrugge, S. van Leeuwen, Alphen aan den Rijn, Theunis- sen, Nieuwkoop, C. W. de Jong, Hazers- woude. Bij de hierop volgende rondvraag vraagt de heer Bank hoe het komt, dat de agenda zoo laat verzonden is, hetwelk de voorzit ter nader toelicht. Vervolgens brengt de heer Schaminée dank voor zijn benoeming tot lid van het bestuur. Door den heer Zaal werden nog enkele vragen gesteld o.m. ten aanzien van een poging om de vrijwillige bijdragen tot een hooger bedrag te brengen. Het voorstel van den heer van Zaal hetwelk reeds in een vorige vergadering ter sprake was ge bracht vond algemeene instemming; de voorzitter zegde dan ook toe een en ander nog eens te overwegen en zoo mogelijk tot uitvoering te brengen. Ook ten aanzien van enkele andere vragen diende de voor zitter van antwoord, waarna hij de verga dering sloot. KATWIJK, Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 7.: uur. Agenda: 1. Mededeeling van ingeko men stukken. 2. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Benoeming van leden der commissie van toezicht op bewaarscholen. 4. Benoeming van leden van stembureaux. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuring van land aan J Meijer. 6. Praeadvies op het verzoek van P. E. R. Trousselot inzake verhuring van een strookje grond aan de Boulevard. 7. Voorstel tot bevordering van de leerling schrijfster ten bureele van dne dienst Christelijke Opleidingsschool om medewer king als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen. 10. Voorstel tot het ver- leenen van een crediet ten behoeve van het toekennen van voorschotten van „Kleine Zelfstandigen". 11. Voorstel tot het inbren gen van grond in het grondbedrijf. 12. Voor stel tot wijziging van de begrooting van het grondbedrijf voor 1937. 13. Voorstel tot bouwen van een koelhuis. 14. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Noodlanding. Zaterdagmiddag te 2.15 uur heeft een Pandervliegtuig van de Na tionale Luohtvaartschool afd. Twente, PHAIB „Kiefte" wegens een motordefect een noodlanding gemaakt op een teelland in „de Mient". De landing is zonder onge vallen gelukt. De 2 inzittenden bekwamen geen letsel. Het toestel kwam vanaf „Ypen- burg" en moest naar Twente. Honderden belangstellenden togen naar het imitatie vliegveld. Direcht is hulp ontboden en te gen den avond was het vliegtuig gedemon teerd en per vrachtauto weggevoerd. LISSE. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer P. Bob Revet, behaalde het getuig schrift der vereeniging van spraakleera ren, op het daarvoor afgenomen examen. „Het Gezinsbelang". De R.K. Woning bouwvereniging „Het Gezinsbelang" hield in het K.J.C.-gebouw van de par. der H.H. Engelbewaarders een algemeene jaarver gadering. De voorzitter, de heer W. Buschman, opende de vergadering met den chr. groet en heette de talrijk aanwezige leden welkom. De secretaris, de heer A. Th. van der Aart, las de notulen der vo rige algemeene vergadering. Vervolgens kwam in behandeling het Huishoudelijk Reglement en het Huurcontract, welke punten na enkele toelichting op gestelde vragen met algemeene stemmen werden goedgekeurd. De secretaris bracht vervol gens zijn jaarverslag uit, waarin hij op uit voerige wijze het verloop van den bouw der 37 woningen naar voren bracht en de ver schillende aanbestedingen hiervoor de re vue liet passeeren. Het ledental der ver eeniging bedroeg op 31 Dec. 1936 79. Hierna bracht de administrateur der ver eeniging, de heer J. H. M. Bulten, zijn fi nancieel jaarverslag uit, waaraan het vol gende is ontleend. financieele werkzaamheden vingen eerst recht aan toen de bouw van 37 woningen aan de Catharijnelaan definitief was geworden. Voor dezen bouw heeft de vereeniging bij de gemeente Lisse aange vraagd en verkregen een grondvoorschot groot ƒ23.100 en een bouwvoorschot groot 66.500. Per 1 Januari 1937 had de vereeniging van het grondvoorschot opgenomen een be drag van 16.755.50, hetwelk is besteed voor den aankoop van grond en daarop val lende kosten van overdracht. Van het bouwvoorschot was op genoem den datum een bedrag van 38.917.47 op genomen, waarvan reeds een bedrag van ƒ37.906.17 is besteed aan de kosten voor het bouwen der woningen. Tegenover de schulden der vereeniging aan de gemeente Lisse staat momenteel de bezitting der vereeniging, n.l. de grond en de in aanbouw zijnde 37 woningen. Voorts vorderden de algemeene onkosten een bedrag van 16.09. Het is onmogelijk om de financieele po sitie der vereeniging op 1 Januari 1937 mede te deelen. Immers op genoemd tijdstip was de bouw nog in vollen gang en kon den geen definitieve eindcijfers omtrent den bouw gegeven worden. Hiervan hangen te veel factoren af. Uit de door de adm. genoemde cijfers heeft men kunnen beluisteren, wat er reeds is ontvangen en uitgegeven voor den bouw der 37 woningen naar den toestand op 1 Januari 1937. Rest nog mede te deelen, dat op 1 Ja nuari 1937 het saldo der vereeniging bij den Coöp. Boerenleenbank 1092.93 groot was, terwijl in de kas aanwezig was een bedrag van 5.20. Vervolgens deed de voorzitter enkele mededeelingen ten aanzien van de a.s. be woning der huizen. Als huurophaler is aan gewezen de heer Q. Dofferhof, terwijl men bij den heer J. van Dijk zijn eventueele klachten, de noodige vergunningen voor het doen plaatsen van de verschillende ge bouwtjes zooals tuinschuurtjes, kippenhok e.d., kan bekomen. Hierna sluiting. Ziekenfonds. Het „Ondersteunings fonds bij Ziekte" hield Zaterdagavond op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" hare 40ste jaarvergadering. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer L. Onderwater, die tevens voor zijn bestuurslidmaatschap heeft bedankt, werd de vergadering gepresi deerd door den heer R. C. H. Tromp. In zijn openingswoord deelde spr. mede, dat de voorz. ernstig ziek v/as, waarom spr. zijn functie overnam. Hij hoopte dat God hem spoedig de gezondheid moge teruggeven om in het algemeen belang te kunnen werken. Voorts wees hij er op dat op 1 April a.s. het fonds 40 jaar zal hebben bestaan. Alzoo 40 jaren, waarin het fonds nuttig heeft gewerkt in het belang der ar beidende menschheid. Spr. gaf een resu mé van hetgeen door het fonds is gedaan inzake steun bij ziekte en bij gezinsver meerdering. In 1915 bereikte het fonds haar hoogtepunt, want toen telde het 719 leden. Sindsdien is het gaan dalen en thans bedraagt het ledental ruirn 400. Aan deze daling is zeer zeker ook niet vreemd de wettelijke ziekteverzekering, welke sinds dien is tot stand gekomen. De notulen wer den gelezen en vastgesteld. Uit de reke ning en verantwoording van den penning- in orde bevonden. Het reservefonds is thans gedaald tot f 5364.15. Aan zieke le- dei is uitgekeerd f 2992.50 en aan leden bij gezinsvermeerdering 530. De aftredende bestuursleden, de heeren L. van Grieken, L. Kapitaijn en A. Boot, werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen en namen hun benoe ming aan. Alsnu moest de verkiezing van een voor zitter plaats hebben in de vacature L. On derwater. In diens plaats werd gekozen de heer J. G. Pijnackex. De uitkeeringen werden wederom voor een jaar bestendigd. Bij den rondvraag wijdde de heer P. Koomen eenige waardeerende woorden aan wijlen der. heer J. Pijnacker, als zijnde een der medeoprichters en het verheugde hem, dat diens zoon thans dit mooie werk wil voortzetten. De heer C. v. d. Laan sprak een woord van hulde aan den heer L. Kapiteijn, welke ongeveer 40 jaar be stuurslid is. Hierna sluiting. NOORD WIJKERHOUT. Oudste inwoner. De oudste inwoner van ons dorp, mej. de wed. L. van der Lans, vierde onder groote belangstelling haar 91ste verjaardag. Volksbond. In café „de Zwaan" alhier vergaderde de afdeeling Noordwijkerhout van den Ned. R.K. Volksbond. De verga dering werd geopend door den voorzitter, den heer M. v. d. Togt, met den chr. groet. Deze heette alle aanwezigen hartelijk wei- komt. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris, den heer C. van der Klauw, voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Het punt in stallatie nieuwe leden werd tot de jaar vergadering aangehouden. In behandeling kwam alsnu de begrooting voor net jaar 1937. Post voor post werd de begrooting onder de loupe genomen. In de ontwerp- begrooting was voor de bibliotheek uitge trokken 10.hetgeen vorige jaren 25. bedroeg. De heer Hoogeduin, die het woord verkreeg, uitte er zijn misnoegen over, dat een vermindering van 15 veel te veel bedraagt. De bibliotheek kan zoo'n groote verlaging van subsidie, aldus spre ker, niet lijden. Vooral in den tegenwoor- digen tijd moeten de menschen, vooral de jeugd, aan goede lectuuur geholpen worden. Spreker zeide, dat de subsidie een flink gedeelte uitmaakt van de inkomsten dei- bibliotheek. Enkele stemmen gaan uit de vergadering op tot verhooging van de voor gestelde subsidie. De voorzitter zeide, dat op verschillende posten is bezuinigd moe ten worden, de post subsidie bibliotheek kwam ook voor bezuiniging in aanmerking; men kan nu wel zeggen: deze subsidie moet verhoogd worden, maar de centen moeten er toch voor zijn. Een lid stelde vopr eerst de andere uitgaafposten te bekijken, mis schien dat er hiervan een verminderd kan worden, waardoor de subsidie voor de bi bliotheek verhoogd kan worden. De verdere uitgaafposten werden alsnu behandeld. De heer J. v. d. Voet vroeg de meening van den voorzitter of de post Stu diedagen verminderd kan worden. De voor zitter zegt, dat hij het volgen'van de stu diedagen noodzakelijk acht, waarna deze in behandeling zijnde post blijft gehand haafd. Hierna kwam een voorstel van den heer Hoogeduin, om de subsidie voor de bibliotheek te brengen op f 20. Een min derheid was er voor, de subsidie te ver- hoogen, dus bleef de post op f 10 gehand haafd. Hierna werd de begrooting vast gesteld, waarna het punt „Oprichting pro- pagandaclub" in behandeling kwam. Na eenig over en weer gepraat werd een club opgericht met 10 leden. Een mooi begin! Een commissie werd vervolgens samenge steld om onder de werkloozen propagan da te maken voor de a.s. Vrijdag te ope nen werkloozenretraite. Daarna kwam aan de orde het punt „Mededeelingen". De voorzitter deelde mede, dat een reis naar Rome wordt georganiseerd in 1941 in ver band met de herdenking van het 50-jarig bestaan der encycliek „Rerum Novarum". Verwacht wordt, dat uit Nederland een drie duizend personen naar Rome zullen optrekken. Men kan van nu af gaan spa ren om de reiskosten, in totaal 100 bij elkaar te krijgen. Zegeltjes van 0.25 zijn voor dit spaarsysteem verkrijgbaar bij de commissie voor deze afdeeling benoemd n.l.: de heeren M. v. d. Togt, Wessels en J. v. d. Bosch. Een lid deed het idee om een groep spaarders te krijgen, die b.v. weke lijks 5 cent sparen en later loten, wie er naar Rome gaat. De voorzitter deelde hier na nog mede, dat de werklooze-retraite zal gehouden worden van 19 tot 21 Febr. a.s. De rondvraag leverde niets bijzonders op, zoodat sluiting volgde met den chr. groet, onder dankzegging van den voor zitter voor de opkomst. Als naar gewoont- te werd gecollecteerd voor het fonds „Hulp in Nood". publieke werken. 8. Voorstel tot vaststel- i meester bleek, dat v/as uitgegeven f 3952.08 ling van het voorschot op de vergoeding en ontvangen 3788.23, alzoo een nadeelig ingevolg artikel 101 der Lager Onderwijs- i saldo van 163.85. Door een commissie, wet 1920 aan de bijzondere scholen. 9. Prae- bestaande uit de heeren P. J. v. d. Zwet advies op het verzoek van het bestuur der en J. Beek, was de rekening nagezien en NOORD WIJK. Voor de werkloozen. Vanwege het comité voor steunverleening B is in de af- geloopen week een aanvang gemaakt met de uitreiking van de door de regeering be schikbaar gestelde wollen dekens. In to taal zullen een honderdtal dekens, deels geheel wollen, deels half wollen, aan de daarvoor in aanmerking komende onder steunde werkloozen worden uitgereikt. Een welkom geschenk! Bouwen. Naar wij vernemen, hebben B. en W. aan den heer H. A. J. Rooijers, al hier, vergunning verleend voor het bou wen van acht woningen aan de Lindenhof- straat, aan H. van den Haak en P. G. Ouwehand, alhier, voor het bouwen van een woonhuis aan de Zoutmanstraat en aan den heer K. Giezen. alhier, voor het bou wen van drie woonhuizen aan den Golf- weg. Hinderwet. B. en W. hebben aan de N.V. Bataafsche Import Mij. te Den Haag vergunning verleend ingevolge de Hinder wet, zulks onder bepaalde voorwaarden, voor het plaatsen van een benzine-instal- latie met een ondergrondsch reservoir en een bovengrondsche aftapinrichting nabij de garage van den heer Verhart aan de Voorstraat. OEGSTGEEST. „St. Deus-Dedit". Mogen wij heden nog even herinneren aan onze jaarverga dering morgenavond, Dinsdag 16 Febr., om 8 uur in St. Willibrord-gebouw. Op deze jaarvergadering verwachten wij, dat al onze leden present zullen zijn, vooral daar er een belangrijke agenda is. ROELOFARENDSVEEN. Schaakclub. Deze week en in het vervolg zal Vrijdag de clubavond wor den gehouden. Tevens deelen wij mede, dat Vrijdag 19 Febr. een tiental van Oude wetering tegen het 2de tiental van ons zal komen schaken. Dus allen present. SASSENHEIM. Personalia. Voor het examen belas tingconsulent, afgenomen door den Bond van Belastingconsulenten, gevestigd te Am sterdam, is geslaagd de heer J. v. d. Kwaak, alhier. Aanrijding. Op de Hoofdstraat voor de garage van D. werd een tweetal jongelie den op een fiets gezeten, waarvan er één een marmeren pendule bij zich droeg, door een auto achterop aangereden. De jonge lui werden met een smak op de grond ge worpen, terwijl de chauffeur zich om het geval niet bekommerde. Dr. Hueber was spoedig ter plaatse en verleende hulp waarna de slachtoffers per auto naar Hil- legom werden gebracht. Het is de politie gelukt den dader te Lisse op te sporen, die een volledige bekentenis aflegde. Lichtpaaltje. Zaterdag heeft een licht- paaltje aan de Molenstraat het weer eens moeten ontgelden, doch de luxe-auto niet minder. Deze moest met behulp van een kraanwagen worden weggesleept. Diefstal. Door de politie alhier zijn enkele personen aangehouden wegens dief stal van lood en zink, afkomstig van da ken en schuren. Het schijnt, dat zij vooral bloembollenschuren,, welke thans leeg en onbewaakt staan, en ook een schoolge bouw met een bezoek vereerden. STOMPWUK. Auto in de sloot Zaterdagmiddag om streeks 3 uur geraakte de chauffeur E. M. van Zanten uit Den Haag, doordat de be stuurder van een treiler niet voldoende naar rechts uitweek, toen van Z. wilde pas seeren, met zijn luxe-auto in een water steek aan de Kostverlorenweg, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor en in de sloot naast genoemde weg terecht kwam. De chauffeur, die mede in de sloot geraak te, kwam er wonder boven wonder zonder eenig letsel af. De auto werd later door een kraanwagen van W. uit Den Haag gelicht en weggesleept. Rijksveldwachter Tol, die een onderzoek instelde, maakte tegen J. P. van Sch. uit Delft proces-verbaal op we gens het niet voldoende naar rechts uit wijken. Geboren: Maartje d. van M. H. de Haan en G. Rietkerk. Jacobus Johannes z. van J. Rijsdijk en H. van Rijt. Wil helmus Franciscus Maria z. van W. M. Boekraad en A. F. M. H. v. d. Heijden. VEUR. Auto in brand. Zaterdagmiddag reed de handelsreiziger G. uit Gouda met zijn luxe-auto op de Damlaan, toen plotseling tengevolge van kortsluiting zijn motor in brand vloog. Door spoedig toegeschoten hulp, werden de vlammen spoedig ge doofd en werd erger voorkomen, zoodat de brand beperkt bleef tot eenige draden en verbindingen. Door een auto uit Voorburg werd de wagen weggesleept. Geboren: Adrian us Cornelis z. van P, A. v. d. Ham en J. M. Koot. Gehuwd: Chr. M. Bossaert en C. A. Berk. WASSENAAR. Zen Mangkoe Nagoro-beker. Naar aanleiding van het bezoek van Z. H. Mangkoe Nagoro VII aan de jaarlijk- sche samenkomst van de afdeeling Wasse naar van den Bijzonderen Vrywilligen Landstorm, op 15 Januari j.l. heeft Zijne Hoogheid aan de Afdeeling Wassenaar een sierlijke zilveren wisselbeker geschonken, die op verzoek van Landstormzijde de volgende inscriptie draagt: Wisselbeker B. V. L. Wassenaar 15 Januari 1937 Aangeboden door Zijne Hoogheid Pange- ran Adipati Ario Mangkoe Nagoro VII, Kolonel, Adjudant I. B. D. van H. M. de Koningin. Onbemande motorfiets. K. alkier, die zich op het z.g. zwarte wegje met zijn mo torfiets amuseerde, viel eraf toen het voorwiel in een gat terecht kwam. De fiets reed nog een eindje door en kwam tegen de 14-jarige G., die aan haar beenen werd gewond. Dr. Janse verleende de eer ste hulp, waarna het meisje is getranspor teerd naar het academisch ziekenhuis te Leiden. Been gebroken. De 26-jarige K. uit Scheveningen brak bij het afloopen van een duin in Meyendel het rechter onder been. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp, waarna de man per ziekenauto is overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ziekenfonds. Door de Mij. Ziekenfonds voor Alphen en Omstreken werd de j aar lij ksche vergadering gehouden van verze kerden. In deze vergadering werden de aftredende vertegenwoordigers van ver zekerden, de heeren A. Groeneveld en W. Geerlof, herkozen, tevens moest het aan tal vertegenwoordigers worden uitgebreid door het toegenomen aantal verzekerden. .Als zoodanig werd gekozen de heer A. Ruyssenaars en als plaatsvervanger C. Koren. Door verschillende aanwezigen werd bij het bestuur aangedrongen op ge neeskundig schooltoezicht. Na bespreking dezer aangelegenheid heeft het bestuur deze zaak in handen genomen; het zal te dien aanzien 'stappen doen bij het ge meentebestuur. FINANCIëN EN ECONOMIE ECONOMISCHE PUBLICATIES Over vestigingseischen Van de Nederlandsche Middenstands- bank te Amsterdam ontvingen wij no. 3 van de Economische Publicaties van deze instelling. Evenals zijn voorganger is ook dit nummer gewijd aan den credietwaar- digheidseisch, deel uitmakende van de eischen, welke aan nieuw op te richten middenstandsondernemingen zullen wor den gesteld onder de werking van de z.g. vestigingswet voor het kleinbedrijf. In totaal worden in deze beide publicaties 28 branches behandeld en het is typeerend te zien, hoe deze onderling verschillen en hoe vaak de stand van vestiging grooten in vloed heeft op het benooqdigde kapitaal. In deze nieuwe publicatie is bovendien een correctie aangebracht op de cijfers uit de vorige, welke correctie noodig was geworden door de depreciatie van den gul den, aangezien die vorige publicatie was verschenen voor den 26sten September j.l. De invloed van de depreciatie blijkt in de verschillende branches zeer uiteenloopend te zijn geweest. De Nederlandsche Middenstandsbank heeft aan de instanties, welke straks over deze eischen te oordeelen krijgen en aan allen, die hier uit eenigen hoofde mee te maken hebben, zeker een goeden dienst bewezen door de uitgave van deze beide publicaties. Op dit terrein was weinig of niets in concreto bekend en deze leemte is thans op gelukkige wijze aangevuld. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 173. Dit bakje was echter gevuld met vloeibare was. En toen Pietje weer te voorschijn kwam leek hij wel in een waskaars veranderd. Het is heel goed te begrijpen, dat Pro fessor Slim schrok toen hij die wandelende kaars zag. 174. Nu was de vraag, wat er aan te doen was om de was- laag van Pietje af te krijgen. Professor Slim wist al ra?-' Hij haalde lucifers uit zijn zak en stak Pietje aan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10