ZATERDAG 13 FEBRUARI19o. DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 KOUDER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, betrekker tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of sneeuw, vooral in het den, temperatuur om het vriespunt, wellicht lichte vorst in het Noorden. Hoogste baromete rst.: 767.3 te Kuopi (Finland). Laagste barometerst.: 733.4 te Isafjord (IJsland). De depressie over Duitschland trekt af naar Zuid-Europa. De secundairen van deze in het Noord-Westen zijn thans tot onzei omgeving genaderd, waarbij het hel dere weer omsloeg tot opnieuw mist en lage wolken met continuen neerslag. De hooge druk in het Noord-Oosten nam toe en breidt zich verder naar het Zuiden uit. Door de wijzigingen in de luchtdrukver- deeling ging de wind naar Zuid-Oost om en wordt weer koude uit het Oosten naar onze omgeving getransporteerd, terwijl het in Zuid-Frankrijk weer warmer wordt. In West-Duitschland nam de hevige koude ir de atmospheer op groote hoogte af, in de Alpen is het nog zeer koud. De verdere vooruitzichten zijn thans onzeker gewor den. LUCHTTEMPERATUUR. 2.4 gr. C. LICHT OP VOOR FI.TTSERS e a. Van Zaterdagnamiddag 5.38 uur tot Zondagmorgen 6.50 uur; van Zondagna middag 5.40 uur tot Maandagmorgen 6.48 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 14 Febr.: voorm. 4.40 en nam. 5.04 uur; op Maandag 15 Febr. voorm. 5.20 en nam. 5.44 uur. JONGEREN-AFDEELING LEIDEN R.-K. STAATSPARTIJ. Ledenvergadering in „Den Burcht". Gisteravond hield bovengenoemde afdee- ling haar eerste ledenvergadering in „Den Burcht", welke vergadering, gezien het aantal ingeschreven leden, heel goed be zocht was. Te ruim acht uur riep de heer K. Zijlstra, als voorloopig voorzitter, alien een hartelijk welkom toe in het bijzonder aan de afgevaardigden van de R.-K. Staats partij, de heeren H. Lombert en S. Menken, die door hunne aanwezigheid blijk gaven van hun belangsteling voor de jongeren afdeling. Het zal dezen avond, aldus spr., een heel belangrijke avond worden, ten eerste wegens het vaststellen van het reglement en ten tweede, omdat er een defintief bestuur gekozen zal worden. Daar deze avond het begin stadium zal zijn van een jongerenafdeeling, wilde spr. nog een en ander naar voren brengen. Hij wilde het nog even hebben over een voor naam punt, waarop de heer H. Hermans reeds gewezen heeft bij het stellen van een vraag op den jongeren avond van 20 Jan. nl. dit: hoe moeten wij jongeren aan poli tiek doen" En het antwoord op deze vraag luidt: „Wij moeten vooral zorgen, dat wij niet worden aangetast door een „kanker- geest", de zucht narr critielc, zooals men dat noemt. Dien geest moeten wij vooral buiten onze afdeeling houden en er steeds voor blijven waken, dat hij niet in onze gelederen dringt. En allen kunnen daar aan medewerken door zichzelf in bedwang te houden wanneer men zulks zelfs be merkt of er door anderen op gewezen wordt en een organisatie, waarin zij 'n po- dan moet het goed gaan. Vervolgens wees spr. op het ledental, dat voor een zoo jon ge vereeniging heel goed te noemen is, maar dat toch voor uitbreiding zeer zeker in aanmerking komt. Er zijn honderden Katholieke jongeren in Leiden, ook zij moeten lid worden, zoodat het een „massa" wordt en een organisatie, warin zij een po litieke scholing krijgen naar katholieke op vatting. Tot slot spoorde spr. de aanwe zigen aan om er een lid bij te winnen en de vergadering trouw te bezoeken, opdat wij ook in Leiden krijgen een machtige organisatie der jongeren van de R.-K. Staatspartij. Na voorlezing van eenige ingekomen stukken werd overgegaan tot stemming over het reglement, waaruit wij het vol gende ontleenen. Als een lid den leeftijd van 25 jaar heeft bereikt volgt automatisch overschrijving naar de R.-K S. P. afdeeling Leiden, waar voor het bestuur ".org d"aagt De bestuurs leden treden om de twee jaar af en wel de voorzitter, de penningmeester en de 2e secretaris in de even jaren en de andere bestuursleden in de oneven jaren. Er is voorts tweemaal per jaar een ledenverga dering en wel in de maanden Maart en October, waarvan Maart tevens de jaar- VAN ONZE ADVERTEERDERS, SCHOENREPARATIEBEDRIJF Een enquête onder de schoenmakers Onder auspiciën van het contactorgaan voor de lpder- en schoenbranches te Am sterdam werdt over het geheele land een enquête gehouden onder de schoenmakers, teneinde na te gaan in hoeverre een rege ling, die het aankondigen van reparatie- prijzen beneden kostprijs voorkomt, ge- wenscht wordt geacht. Het is immers vrij algemeen bekend, dat deze branche in een deplorabelen toestand verweert en velen daarin geen bestaans mogelijkheid meer vinden. Voor de organisatie dezer enquête heb ben de vakorganisaties voor het schcen- repartiebedrijf hun volle medewerking toegezegd. Daarnaast zal door den Rijks voorlichtingsdienst ten bate van de leder en schoenindustrie te Waalwijk een onder zoek worden ingesteld naar den kostprijs en de methode om dezen te berekenen, terwijl aan het Economisch instituut voor den middenstand te 's Gravenhage is ge vraagd een rapport uit te brengen over den toestand en de concurrentieverhoud- dingen in deze branche. In verband met bovenstaande verwijzen we naar een advertentie in dit nummer. vergadering is. Als het bestuur of een aan tal leden zulks noodig oordeelt, kunnen ook meerdere vergaderingen uitgeschreven worden. De contributie wordt voor elk jaar. op nieuw vastgesteld. Als minimum-contri butie heeft het bestuur gemeend een be drag van 50 cent te moeten vaststellen maar is daarbij van het standpunt uitge gaan, dat zij die meer kunnen geven, zulks zullen doen. Het reglement werd na voor lezing met algemeene stemmen goedge keurd. Het volgende agendapunt was de be stuursverkiezing. Deze stemming had het volgende resultaat. Als voorzitter werd ge kozen de heer W. J. J. M. van Noort, ter wijl de verdere bestuursfuncties onder ling geregeld zullen worden tusschen de volgende dames en heeren, mej. M. C. A. Broerse, mej. B. W. M. Stijnman, J. Sleg- tenhorst, C. v. d. Meel en W. A. Devilé. Nadat het nieuwe bestuur onder applaus plaats heeft genomen verkrijgt Mr. H. F. A. Donders het woord voor het uitspreken van een propagandistisch woordje ten op zichte van de propagandaclub „Dr. Schaep- man". Spr. sprak den wensch uit, dat de aanwezigen daadwerkelijke medewerkers zullen worden hetgeen dringend noodig is. Spr. schetste het mooie en vruchtbare werk, dat men hier kan doen. Niet alleen op politiek terrein maar ook op algemeen sociaal en cultureel terrein. Het bestuur is steeds bezig voor de ontwikkeling van haar leden. Als wij zien hoe andere politieke partijen werken, dan moeten wij, Katholie ken, ons schamen, dat er door ons zoo weinig aan propaganda gedaan wordt, al thans doen wij het veel te flauw. Daar moet verandering in komen. De tijd is dringend en zeer ernstig. Op vele manieren kan men zich nuttig maken b.v. door huisbe zoek, hetgeen wel het voornaamste is. Is men daar niet voor geschikt, dan is er nog het collectieve werk voor de komende ver kiezing, 't administratieve werk, enz. enz. Ook een heel belangrijk punt is: scholing als spreker op te doen. Vooral uit den kring der jongeren moeten sprekers naar voren komen. Een waarschuwing wil spr. er echter aan vast knoopen en wel deze: aan menschen, die het half doen, heeft men niets, geen meeloopers van de sleur. Wat wij vragen, aldus spr., is alles of niets. Het propaganda-werk is het mooiste op het terrein der politiek. Daar kojnen geen persoonlijke kanten naar voren. Een propagandist werkt voor een ideaal en dan pas heeft men er voldoening van als men er zich voor in moet spannen. Daadwerke lijke steun en volle medewerking in den komenden zwaren verkiezingsstrijd, die ons wacht, ook van de jongeren, aldus besloot spr. zijn kernachtig woord. Nadat de voorzitter een dankwoord had gesproken voor deze woorden bracht spr. verder allereerst een woord van dank aan den voorzitter van het voorloopig bestuur, den heer K. Zijlstra voor het vele werk, dat hij gedaan heeft voor de jonge afdee ling. Dat de heer Zijlstra geen bestuurs functie heeft aanvaard is te wijten aan het feit, dat hij binnenkort Leiden gaat verla ten. Na vervolgens nog een woord van aanbeveling te hebebn gesproken voor het propaganda-blad „De Opmarsch", waarin alle actualiteiten worden bekend gemaakt, werd deze eerste bijeenkomst gesloten op de gebruikelijke manier. „ALMA MATER". Het zangkoortje, dat bij zijn uitvoering tijdens de Missie week onmiddellijk veler waardeering heeft getrokken, is uitgebreid en omgezet in een blijvende vereeniging, onder den naam Alma Mater. Dit koor, onder directie van den heer W. Mizée, houdt iederen Woensdagavond om 8 uur repetitie in de Montessori-school aan de Haarlemmerstraat, waar men zich dan als lid kan presenteeren. Het koor bestaat nu uit ongeveer 25 dames en heeren. Het plan bestaat spoedig in het openbaar op te treden. Het bestuur is als volgt samen gesteld: C. Zandbergen, voorzitter, mevr. E. Sanders-Piatz, secretaresse, mej. Tr. Falke, penningmeesteresse, mevr. B. Si- mons-Kerstens, bibliothecaresse. Bij het examen, gehouden door den Bond van leeraressen bij het modevak- onderwijs (goedgekeurd bij Kon. besluit), slaagden voor het diploma leerares mej. A. v. Valderen, voor dipl. coupeuse mej. C. Koevoet, leerlingen der modevakschool van mej. H. M. Goddijn, Korevaarstraat 47a, alhier. HET RAPPORT COMMISSIE-VAN LOON. Adres der K. v. K. Aan de Ministers van Handel, Nijver heid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij is door de K. v. K. voor Rijnland een adres gezonden, waarin gezegd wordt, dat het Rapport van de Commissie inzake Reorganisatie der Landbouw-Crisismaat- regelen (Commissie van Loon) de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land met groote zorg heeft vervuld, ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van de Landbouwcrisispolitiek. Indien het rapport over zuiver land- bouwaangelegenheden zou handelen, de K. van K. zou er niet door zijn verontrust. Evenmin zou de Kamer gevaar voor het algemeen belang en het bedrijfsleven duch ten, indien allerwege de situatie was als b.v. in het blosmbollenbedrijf, alwaar de „producent", de kweeker, gewoonlijk te vens is de handelaar en exporteur en al waar kweeker zoowel als handelaar over het algemeen van oordeel zijn, dat o.a. het minimumprijzenstelsel zoo spoedig moge lijk dient te verdwijnen. Bij de organisaties van den gewoonlijk bedoelden land- en tuinbouw, meent de Kamer echter een tendenz te ontdekken, die gaat in de richting van nog dieper in grijpen in het bedrijfsleven, inzonderheid ook op het terrein van de verwerking en verhandeling van de landbouwproducten, waardoor de bestaande industrie en han del ernstig wordt bedreigd. De in het ver leden naar voren gekomen en met kracht bepleite wenschen en de reeds thans be staande regelingen kunnen ten üeze moei lijk hoopvol stemmen. Theoretisch gaat het rapport bovendien uit van dezen goeden regel: „doel der cri- sispolitiek mag nimmer zijn bevoordeeling van -de eene bevolkingsgroep boven de an dere". In verband met dit laatste kan de Kamer het echter al zeer moeilijk rijmen, dat het rapport propageert, dat, terwijl reeds thans door overheidsinstanties han del wordt gedreven, in de toekomst het handeldrijven door de van staatswege in gestelde of erkende (landbouw-) organi saties zou moeten geschieden, waardoor handel en industrie allicht voor nog meer dere artikelen «en in nog sterkere mate dan thans reeds het geval is, zouden worden uitgeschakeld. De taak van den Staat zou, blijkens pag. 55 van het rapport, moeten worden beperkt tot controle over de door de producenten van landbouwcrisisproduc ten gezamenlijk tot stand gebrachte rege lingen, welke regelingen ook het handel drijven enz. zouden omvatten. Indien al maatregelen betreffende den handel in binnen- en buitenland van land bouwproducten getroffen moeten worden, dan mag de macht om die maatregelen te treffen niet gelegcl worden in handen van de producenten, d.w.z. van één der daar bij betrokken groepen, maar moet de over heid zelf voor de getroffen maatregelen de volle verantwoordelijkheid durven en wil len aanvaarden. De maatregelen in het Rapport voorge steld, om de belangen van handel en nij verheid te beschermen, komen de Kamer allesbehalve afdoende voor, daar op deze wijze zeker niet verkregen zal worden, dat de belangen van land- en tuinbouw volko men objectief worden afgewogen tegenover die van handel en nijverheid. De Kamer dringt er daarom ten sterkste op aan, om te vervolmaken, het tegenwoor dige stelsel, waarbij de Minister de volle verantwoordelijkheid voor de te nemen besluiten draagt en waarbij de Crisisorga nisaties, wederom onder verantwoordelijk heid aan den Minister, de besluiten heb ben uit te voeren. Controle-instanties en Controle-bureaux. Het tegenwoordige stelsel acht de Ka mer op deze wijze voor verbetering en uit bouw vatbaar, dat er zoowel van de zijde van den landbouw alsook van verschillen de groepen van handel en nijverheid, als ook eventueel van consumentenzijde, van elkander en van de regeering onafhanke lijke controle-instanties in het leven wor den geroepen, welke instanties, als deze door de Ministers van Landbouw en Vis- schery en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zouden zijn erkend, tevens officieel een adviseerende taak zouden moeten verkrijgen. De controle-instanties zouden elk groote bevoegdheden moeten ontvangen en met een behoorlijk bureau toegerust, admi nistratieve en financieele controle op de crisisdiensten moeten kunnen uitoefenen en in overleg met de betrokken Ministers de opgestelde rapporten moeten kunnen publiceeren. De crisis-instellingen harerzijds zouden verplicht moeten worden aan de door de controle-instanties ingestelde bureaux alle gewenschte inlichtingen te verschaffen. Op deze wijze zouden de zeer ernstige en algemeen geuite klachten, dat de cri- sisbureaux te veel geheimzinnigheid be trachten en dat deze vaak zelfs de advie zen der daartoe speciaal en officieel inge stelde Commissies van belanghebbenden niet inwinnen, geheel worden ondervangen. Aan de andere zijde zouden de crisis- bureaux niet langer adviezen ontvangen uitsluitend van één commissie mir. of meer uit speciaal belanghebbenden samenge steld, maar goed gedocumenteerde rap porten en adviezen van alle groepen van belanghebbenden verkrijgen. Indien voorts van elke 1000.inkom sten van het Landbouwcrisisfonds maxi mum 1.beschikbaar zou worden ge steld ter tegemoetkoming in de outillee- ringskosten en onderzoekingen van boven bedoelde bureaux, dan zou ook het kosten- probleem voor de diverse organisaties geen onoverkomelijke moeilijkheden opleveren. De Kamer van Koophandel is er van overtuigd, dat deze kosten der bureaux, door de te verkrijgen bezuinigingen zou den worden goedgemaakt. Op deze wijze zullen de groepen, welke bij de landbouwcrisismaatregelen het meest belang hebben, de regeling en uit voering niet zelf in handen hebben en des ondanks toch zeer grooten invloed ontvan gen, daar zij, van de details op de hoogte zijnde, de betrokken instanties en vooral ook de betrokken Ministers veel beter dan thans zullen kunnen adviseeren en, door de uit te oefenen controle groote macht krijgen over de uitvoering der Landbouw crisismaatregelen. De Kamer meent het vorenstaande in de volgende conclusies te kunnen samenvat ten: lo. Het is onjuist om overeenkomstig het Rapport van Loon het uitvaardigen en daarna uitvoeren van landbouwcrisismaat regelen op te dragen aan één groep, n.l. die der producenten, aangezien daarbij in ernstige mate levensbelangen van handel en nijverheid zijn betrokken; 2o. De overheid dient ten volle de ver antwoordelijkheid te blijven dragen voor de zeer ingrijpende overheidsmaatregelen die de belangen raken van meer dan één groep. 3o. Door het officieel erkennen van ge heel onafhankelijke bureaux van verschil lende groepen van belanghebbenden en door deze bureaux groote macht te ge ven, ten aanzien van controle erj toezicht, ontvangt elke groep belanghebbenden vol doende macht en kan worden voorkomen, dat de eene groep boven de andere wordt voorgetrokken of geschaad en zal de doel matigheid der te neemn maatregelen, de rechtvaardigheid en het algemeen belang het best worden gediend. 4o. Indien dergelijke geheel onafhan kelijke bureaux zijn ingesteld, zal de over heid beter dan thans in staat zijn te be- oordeelen, in hoeverre de landbouwcrisis organisatie wijziging behoeft. 5o. De landbouwbelangen en de belan gen van nijverheid en handel zullen alsdan, zuiver tegen elkander afgewogen, ten volle tot hun recht kunnen komen. Ml JUEILEUM CONCERT f|S „KUNST NA ARBEID" Op Vrijdag 19 Febr. a.s. zal in de Stads gehoorzaal een gecombineerd concert ge geven worden ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van den heer J. J. v„ d. Bos als koordirigent. Hieraan werken mede alle onder zijn leiding staande ko ren, gemengde zoowel als de mannenko ren. Bij elkaar 7 in getal. De deelnemen de koren zijn Mannenkoor „Vereenigde Zangers", Rotterdam; Mannenkoor „Con cordia", S. H. V. Rotterdam; Mannenkoor „Kunst na Arbeid", Leiden, te zamen cir ca 250 zangers; Gem. koor „D. G. K.", Rot terdam; Gem. koor „Zuider Tuindorp", Rotterdam; Gem. koor „Caecilia", Rotter dam en Gem. koor „Cuntabilê" uit Delft, tezamen circa 250 zangeressen en zangers. Door de mannenkoren worden gezamen lijk uitgevoerd „Hymne a. d. Vrede" van den Hollandschen componist H. v. Nieu- wenhoven, „Paschen", J. J. v. d. Bos. Dit werk was verplicht koor in de afd. uit muntendheid op den wedstrijd van „Con cordia" S. H. V. Pinksteren 1936 te Rot terdam, is nadien al eenige malen voor de radio gezongen. Verder voeren de man nenkoren nog uit „Choeur des Romains" van J. Massenet en „Gott meine Zuver- sicht", Fr.Schubert, twee prachtwerken van beroemde componisten. De gemengde koren voeren gezamenlijk uit „Ave Verum" van Orlando di Lasso, een zesstemmig juweeltje van klassieken kerkstijl. „Gloria", J. J. v. d. Bos, verplicht koor afd. uitmuntendheid con cours „Concordia" S. H. V., een klankvol werk met gedurfde modulaties, en verder het beroemde „Hallelujachor" van G. F. Handel eh „Osterchor" uit „Caveleria Rus- ticana" van P. Mascagni. In de pauze zal er gelegenheid bestaan om de heer v. d. Bos te complimenteeren, MELKCONTROLE VEREENIGING „LEIDEN EN OMSTREKEN". Domderdagavond heeft bovengenoemde vereeniging haar eerste ledenvergadering gehouden; als belangstellenden waren te vens aanwezig de heeren A. J. Verkleij uit Sassenheim, J. Th. Wesselingh van Hazers- woude, en de heer A. Louter uit Voorburg. Met deze menschen uit de praktijk, is het mogelijk geworden statuten vast te stel len, die de juiste richting aan zullen ge ven voor de werkzaamheden van deze ver eeniging. In het bestuur werden gekozen: G. Goed hart, H. v. d. Krogt, A. Rijnsburger, J. Uit- tenboogaard en C. van Vliet. Het secreta riaat zal wezen: Zoeterwoudscheweg 2, Leiden,. Tevens verkreeg het bestuur opdracht, uit den stroom van sollicitaties een deskun dige te benoemen, die de leiding voor het onderzoeken der melkmonsters kan aan vaarden. Namens de vergadering werd het comité van voorbereiding dank gezegd, voor al de werkzaamheden, die reeds verricht waren, en in het bijzonder voor het beschikbaar stellen van twee exemplaren prima stie ren, van de beste afstamming. Door al deze werkzaamheden, zal het devies der vereeniging: Door samenwerking verhooging productiviteit der veebeslagen, werkelijkheid worden. GEMEENTEL. MïO»G3K®EN. 4 pet. Gcldleening van 1911, oorspronkelijk grcot 2.099.000, aangegaan krachtens raadsbesluit van 16 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders van Leiden geven kennis aan houders van nog niet uit gelote obligatiën van bovengenoemde lee ning, dat behoudens goedkeuring van Ge deputeerde Staten, deze stukken a pari af losbaar zijn gesteld op den 16den Maart 1937 te Leiden bij den Gemeente-Ontvan ger, de Amsterdamsche Bank N.V., Bijkan toor Leiden en de Rotterdamsche Bank- vereeniging N.V., te Amsterdam bij de Am sterdamsche Bank N.V. en de Rotterdam sche Bankvereeniging N.V. en de Amster damsche Bank N.V., Bijbank Rotterdam. Op de obligatiën, welke voorzien moeten zijn van coupons per 1 Juli 1937 en volgen de, zal voor 2 maanden en 15 dagen rente worden bijbetaald (na aftrek der coupon belasting) een bedrag van 8.17. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Februari 1937. 996 AGENDA LEIDEN. Woensdag, jaarvergadering R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, R.K. Volksbond, Steen- schuur, 8.15 uur. Woensdag, Ned. Reisver. voor Katholieken, Jaarvergadering in Hotel den Burcht, 8.30 uur. Donderdag, R.K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering afd. Leiden, Bonds- gebouw, 8 ur. Donderdag, Genootschap van den Stil len Omgang, afd. Leiden, le denvergadering gebouw St. Jos.- Gez.-Ver., 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Meijboom, De Graaff, De Jager, Renaud en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeèst wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18 tel. 85 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel 274. BOND VAN POLITIE-AMBTENAREN IN NEDERLAND TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Jaarvergadering der afd. Leiden. Bovengenoemde afd. hield haar jaarver gadering in caf-rest. „de Harmonie". De voorzitter, de heer Uitendaal, open de de vergadering en heette allen welkom, in het bijzonder het hoofdbestuurslid, den heer Berkel, commissaris van politie te Culemborg, den heer Menfes, directeur van den Markt- en Havendienst, benevens de collega's uit 's-Gravenhage, die zich de moeite hadden getroost naar Leiden te komen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 51 en het aantal donateurs 22 bedraagt. Tevens bleek daar uit dat de afd. in het afgeloopen jaar zeer actief is geweest op het terrein der dieren bescherming. De secretaris oogstte voor zijn keurig samengesteld jaarverslag den dank van den voorzitter, wat door de ver gadering met applaus werd onderstreept. Volgens het verslag der kasconvmissie bleken de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde te zijn bevonden en een klein batig saldo aanwezig. Ook den penningmeester werd dank gebracht voor zijn keurig beheer. De aftredende voorzitter Uitendaal, als mede de bestuursleden Bron en Rozemeijer werden bij acclamatie herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid in de vacature Gordon Hasselbach werd gekozen de hoofdagent van politie Van Vugt. Als afgevaardigden naar de op 20 Maart a.s. in Heerlen te houden jaarvergadering werden gekozen de voorzitter en secretaris. De beschrijvingsbrief voor deze jaarver gadering werd daarna behandeld en gaf tot uitvoerige bespreking aanleiding. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt. Hieruit bleek nog eens weer duidelijk, dat op het terrein van die renbescherming nog veel reëel werk te verrichten is. Na een dankwoord door den voorzitter voor de opkomst, sloot hij deze geanimeer de vergadering. ZEVENDE LUSTRUM „WERKMANS WILSKRACHT.*" De bekende Leidsche Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" zal dezer dagen 35 jaar bestaan. Ter gelegenheid daarvan zal a.s. Woensdagavond in de Stadsgehoor zaal een invitatie-concert gegeven worden met medewerking van he,, dubbelmannen- kwartet „Semper Avanti". Bij gunstig weer houdt W. W. hedenmid dag een muzikale rondwandeling door de stad, waarvoor de route als volgt is: Ver trek 3.30 uur van Groenesteeg, Heeren gracht, Nieuwe Rijn, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Plantage, Levendaal, Korevaar straat, Breestraat, Rapenburg (West), Houtstraat, Gerecht, Papengracht, Bree straat, Kort Rapenburg, Princessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooi gracht, Nieuwstraat (den Burcht), alwaar het bestuur van 5—7 uur receptie houdt. De feestelijke herdenking wordt beslo ten met een bonten avond op Zaterdag 20 Februari.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2