R.K. VOLKSBOND 4A1LKUAÜ 13 htBKUAKl I5J37 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE ONZE BISSCHOP SPREEKT. In het vastenmandement van onzen Bis schip ligt een groote les voor alle Katho lieken, niet het minst voor de jongeren. Mgr. immers bespreekt daarin de ontwrich ting van het gezinsleven en het bederven van het christelijk milieu. En wie open oog heeft voor de werkelijkheid moet wel be kennen, dat in ernstige mate heel wat ka tholieke jongeren te gemakkelijk meedoen met den geest der wereldlingen. Adolf Kolping stichtte zijn vereeniging niet, om het huisgezin te verwaarloozen. Vóór alles zijn we kinderen van ons ouder lijk huis en staan we onder het gezag van vader en moeder. Vóór alles hebben we lee ring, leiding en ontspanning te betrachten in het huisgezin. Vandaar dat Kolping ons leert: de Gez. Ver. zij uw tweede tehuis: Een goed Kolpingszoon zal er naar stre ven de Gez. Ver. op te bouwen, uit te brei den en sterk te maken. Omdat de ncoden van onzen tijd zóó zijn, dat we elkaar moe ten vinden in de katholieke organisaties, om daarin onder leiding der Bisschoppen te werken in het kader der katholieke ac tie. Het vereenigingsleven is noodig en nuttig, maar men overdrijve niet. De eenzijdigheid van hen, die alle or ganisaties verwenschen, is even egoïstisch- dom als van hen, die uitsluitend het 'orga nisatie-leven bezien met een verachting voor al het andere. Het een zoowel als het ander is noodig; dus V>n het huisgezin èn de vereeniging moeten we dienen. En als we ons dan gelijkelijk geven, zorg dragend voor ons godsdienstig leven, voor onzen arbeid en voor ons gezinsleven, dan krijgt ook de vereeniging haar deed. Dan bieden we haar onzen vrijen tijd omwille van hen, die in Christus onze broeders zijn. SENIOR. VAN HET DISTRICT. Roelofarendsveen hield de zesde tentoonstelling. U weet wel, met die inge wikkelde naam! Het was een keurige expo sitie van bloemen, huisvlijt en eenig vak werk. Waarlijk 'n getuigenis van Kolpings woord: Godsdienst en arbeid zijn de gou den bodem van een volk. Noordwijk vierde het veertiende stichtingsfetest met een H. Mis en algemee- ne H. Communie. De uitvoering was des avonds massaal bezocht. Met veel toewij ding speelden de Gezellen het tooneelstuk: „Wat niet sterven kon". Uit het breedvoe rig jaarverslag sprak activiteit op menig terrein, met een ledental van 120 Gezellen, VAN HET CENTRAAL-VERBAND. Amsterdam organiseerde een dis- tricts-bijeenkomst met als doel: eerherstel aan Christus protest aan Moskou. Na een boeiend betoog van den Centraal-Prae- ses, rector Drost, werd volgend telegram gezonden naar de Nederlandsche Bisschop pen: ,Twee duizend Amsterdamsche Gezel len in eerherstel bijeen vernieuwen in on voorwaardelijke gehoorzaamheid aan Hun ne Hoogwaardige Excellenties hun trouw aan God en Kerk". En een telegram aan Mr. Goseling, dat luidde: „Twaalfduizend Gezellen spreken hun vertrouwen uit in de katholieke Ka merfractie, dat deze volgens christelijke beginselen sociale maatregelen zal bevor deren voor gezin en maatschappij, waar door de voedingsbodem van het communis me wordt weggenomen en de strijd tegen God onmogelijk wordt gemaakt". Rotterdam organiseerde m denzelf den geest. Praeses Oorsprong O.P. sprak voor ruim 1000 Gezellen over de Gods- onteering door de communisten. COMM.-VERKIEZING. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden de commissarissen W. Boogers en F. van Hal (St. Petrusparochie); H. Klein en A. Uphoff (Hartebrugpar.); J. v. Steen en P. Reizevoort (par. O. L. V. Hemelvaart en St. Joseph). Tot '1 Maart kunnen candidaten gesteld worden op lijsten voorzien van minstens 10 handteekeningen. De lijsten zijn bij de Senioren te verkrijgen. De verkiezing heeft plaats Dinsdag 9 Maart. Laten de Gezellen nu eens eerlijk en flink tconen wat ze willen. Critiek achter af is niets waard; vóór alles uitzien naar de meest geschikten en dan dezulken spon taan stemmen. Zoo hoort het in een ge zonde organisatie. EEN BETEEKENISVOLLE AVOND. Maandagavond komen alle Gezellen en Gehuwden, alsmede de Raad van Bestuur bijeen, om eerstens eerherstel te bieden aan Christus Koning, voor den smaad Hem in Moskou aangedaan. Tweedens zullen we ons op onze taak moeten bezinnen. Daarom zal de vice-Pra- ses spreken over „Communisme en Gods dienst" en de Senior van de afd. Gezellen over „Communisme, dat de maatschappij kraakt". De aanvang is gesteld op half negen. DE TENTOONSTELLING. Er wordt volop gewerkt.' Timmerlieden, lakkeurs, etaleurs, stoffeerders etc., alle ridders van het eerzame handwerk heb ben hun taak. Ieder draagt wat bij en zoo wordt door gezamenlijk werk onze ten toonstelling opgebouwd. Alle beurtroosters zijn nu weggestuurd, zoodat elkeen zijn taak weet en stipt kan vervullen. Moge katholiek Leiden en omgeving too- nen het werk der St. Josephsgezellen te waardeeren. En bij dit gouden feest der Leidsche Gez. Ver. een massaal bezoek brengen aan ,',Den Burcht", om te zien de goed verzorgde bloemen, huisvlijt en vak tentoonstelling. Vrijdagavond van 8.30 tot 11 ur, Zater dag van 10 tot 23 uur en Zondag van 12 tot 23 uur is er gelegenheid voor. De zeer lage entree-prijs is 10 cent op den dag (Zondag tot 16 uur) en 25 cent 's avonds. „VAN NISPEN". De aldus genoemde tafeltennis-club ver gaderde j.l. Maandagavond onder voorzit terschap van den Senior. Na opening en lezing der notulen kwam in bespreking de contributie; deze blijft nu gehandhaafd op 5 cent per week. Door vertrek en bedanken moest een geheel nieuw bestuur gekozen worden, hetgeen in één stemming geschiedde, 't Is nu aldus: J. Mulder, voorzitter; Th. v. Dijk, secretaris en J. Slegtenhorst, pmr. Uitvoerig werd gediscussieerd over ma teriaal en training. De ledenlijst werd vast gesteld, momenteel zijn er 15 leden. De verkiezing van aanvoerders vlotte snel met als resultaat: J. v. d. Post, aanvoerder van het eerste zestal en B. Goddijn, aanvoerder van het tweede zestal. Na de rondvraag besprak de afgetreden club-voorzitter het effectspel, waarbij de meeningen nogal bleken te verschillen. De Senior dankte K. Zijlstra voor zijn activi teit en sloot dan de vergadering. Het eerste zestal van onze tafel-tennis club heeft j.l. Woensdag 10 Febr. haar uit wedstrijd tegen Voorhout gewonnen met 75 evenals zij dus haar thuis-wedstrijd gewonnen heeft. Hiermede heeft zij prac- tisch reeds den eersten prijs behaald. Op Donderdag 11 Febr. speelde het eerste zestal thuis tegen Wassenaar. De uitslag hiervan was nog niet bekend op het oogen- blik waarop dit geschreven werd. Doch daar de uitwedstrijd met 10—2 gewonnen werd geven we Leiden de grootste kans op een overwinning. De thuis-wedstrijden tegen Sassenheim moeten ook nog gespeeld worden, doch wij hebben zeer goede kans, dat deze ook door ons gewonnen zullen worden. Het tweede zestal moet nog te veel wed strijden spelen om al precies te bepalen op welke plaats of zij komt, doch o.i. is een vijfde plaats niet slecht voor het tweede. Dat onze tafel-tennisclub in het half jaar van haar bestaan zich zoo heeft weten op te werken zal ze zeker voor een deel te danken hebben aan de wedstrijden tegen Den Haag XI. Dat was een goede les en is tevens een bewijs, dat Leiden het wel kan, maarde wil moet er ook zijn. Laten we hopen, dat de tafel-tennisclub steeds vooruit gaat en dit vooruit-gaan ten voordeele is voor onze Gezellen-Vereeni- KERKNIEUWS 215. Fath. v. Heiningen was boordevol dank baarheid, zoo schreef de krant. Dat was hij ook. Maar waarom? Wat was er gebeurd? Hij heeft zijn koperen priesterfeest ge vierd op 20 Januari. Eigenlijk wilde hij er niets van weten. De tijden zijn er niet naar. En is het wel de moeite waard? Als men den tijd van leven maar heeft, dan komt zoo iets vanzelf. Maar dan toch wat uitstellen. Onlangs dat droevig sterfgeval. Maar uitstellen tot vastenavond had geen zin. Hij stelde voor het in den zomer te vieren, hopend dat het wel vergeten werd. Doch van zekere zijde rezen ernstige be zwaren. Goed, dan maar stilletjes, „zoo maar onder ons" Maar het mocht niet zijn. Het eenige wat hij kon doen, was de vlag te laten inhalen, die reeds half uitgesto ken was. De krant schreef er over, enals bij een jubileum de krant over je schrijft, dan wordt je er verlegen van. Je wordt wel niet heilig verklaard, maar je wordt toch op het voetstuk gezet. En wat doe je er tegen? Receptie wilde hij niet houden. Maar krantenmenschen zijn oolijke lui en ge ven er een slinger aan en„geen recep tie, maar van twee tot vier is hij thuis". Bloemen werden gebracht; de kapel zag er feestelijk uit. Andere dingen kwamen binnen. De jongens hadden een mooien dag. De jubilaris eveneens. Hartelijk dank aan allen die van hun meeleven getuigden. Enhet nummer hierboven ging met een sprong omhoog. Goddank, nu zijn we over het doode punt Nu heb ik weer moed. Maar we zijn er nog niet. Doch.... „alle beetjes helpen" dacht de dief, die niets vinden kon en hij nam een stuiver mee. Hier ook: alle beetjes worden dubbel en dwars gewaardeerd. Fath. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn. Postrek. 120937. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD \DVERTEEREN NEDERLANDSCHE AFDEELING LEIDEN PLAATSELIJKE CENTR. R.K. ARBEIDERSBEWEGING WAT ZIJN WIJ RIJK! Beseffen alle Katholieken wel goed, welk een rijkdom zij bezitten in hun H. Geloof? Kunnen wij ons dit allen wel goed rea- liseeren Als we de H. Mis bijwonen, welk een schoonheid en bekoring gaat daarvan uit; als we ons vereenigen met het gebed van den priester, ja, dan voelen we ons ver- eenigd met God in al Zijn majesteit en glorie! Met Hem, den Koning van hemel en aar de, voor Wien wij nederknielen, ons hoofd buigen en gebeden stamelen van lof en dank. Weten wij allen wel goed wat het zeg gen wil Hem in alle vrijheid te kunnen eer en in onze H. Moederkerk, omdat het* beleven van onzen godsdienst daar, in ons vrije Nederland, niets in den weg wordt gelegd? Weten wij dit allen wel goed! Hoe devoot stijgen ook onze gebeden op tot Haar, de H. Moeder Gods, Maria, Ko ningin in den hemel, om ons tot voorspraak te zijn bij Hem. Zij de middelares en troosteres, hoe dikwijls heeft zij ons bij gestaan als het leven, vol zorgen en be kommernis, ons bijna te zwaar bleek. Doch het groote vertrouwen in Haar heeft nooit iemand beschaamd. Welk een rijkdom wordt aan ons in en door het H. Geloof geschonken, en waarom zouden wij God daarvoor niet dankbaar zijn. Wat zijn we tooh rijk! Ook op aarde bezitten wij een machtige steun in de Katholieke Pers, de koningin der aarde, waarop wij, Katholieken, mot recht trots mogen zijn. Een Pers, die er op is ingesteld om ons bij te staan in alle moeilijkheden, die steun en voorlichting geeft waar wij, Katholieken, die noodig hebben. Welk een groote waarde houdt dit voor ons in; welk een kracht kan van haar uit gaan voor onze katholieke zaak, maar hoe velen weten dit, helaas, niet op de juiste wijze te waardeeren? Het is bedroevend, bij prineipieele Ka tholieken op bezoek zijnde, te moeten con- stateeren, dat een katholieke courant in vele huisgezinnen niet wordt aangetroffen, maar haar plaats is ingenomen door een neutrale courant, ja zelfs een lijnrecht te gen de katholieke beginselen indruischend partij-orgaan. Weten deze katholieken wel goed, welk een slechte invloed er uitgaat van dergelijke lectuur voor hen en de hunnen! En dat in dezen tijd, nu het heidendom al het mogelijke doet om allen godsdienst uit te bannen! Daartegen moeten wij stelling nemen, met alle ons ten dienste staande middelen. Daarom moeten wij leeren begrijpen wat de Katholieke Pers voor ons beteekent, dat is: „Een groote rijkdom". Als Katholieken zijn wij verplicht deze, onze Pers, te steunen met alle ons ten dienste staande middelen. Van haar gaat voor ons een begeesterende kracht uit. Met haar moeten wij medewer ken, om met en door haar alle kwade in vloeden verre van ons te houden niet al leen, maar ook anderen te overtuigen van de waarheid: „De Maatschappij te herstel len in Christus". Dat is onze taak! Wij mogen en kunnen niet dulden, dat ons H. Geloof wordt aangevallen en aan bespotting wordt blootgesteld. Dat mogen we niet! En het is een geruststelling te we ten, dat onze Pers, onze Katholieke Pers, daarvoor ten allen tijde op de bres staat. Andere landen zijn ons ten voorbeeld gesteld. Laten wij daaruit leering trekken en ruiterlijk erkennen, dat het bezit van de Katholieke Pers beteekent een groote waarde! Dat alle Kaholieken, waaronder ook onze Volksbonders, dit eens ernstig overwegen. „Wat zijn wij ryk"l Maar.willen wij dien rijkdom behou den, dan óók daden!? KATHOLIEK IN HET OPENBAAR. L In onze vorige rubriek is uiteengezet, hoe wij, Katholieken, ons kerkelijk open bare leven hebben te onderhouden niet alleen, maar ook inderdaad te toonen hoe zulks aan anderen ten voorbeeld, kan wor den gesteld. Ook op ander terrein hebben wij ten op zichte van ons Katholiek-zijn te getuigen, n.L in ons levens- en werkmilieu, dus in den stand waarin wij, uithoofde onzer ge boorte en opvoeding thuisbehooren. Elke stand heeft in zijn milieu, dat is in zijn om geving, onder zijn standgenooten een taak te vervullen! Daarin kan en moet men be leven het Katholiek-zijn in zijn ware pro porties, met als uiteindelijk doel God te dienen en het eeuwig leven te verwerven. Schoon is deze taak voor ons, Katholie ken, doch vooral dient daarbij gelet op het feit, dat door hem, die in zijn stand tot dit doel medewerk, geen verwijdering van standen wordt bewerkt, want dan zou men het paard achter den wagen spannen. Zulks is geenszins de bedoeling en mag nooit, maar dan ook nooit geschieden. Wij, Katholieken, zijn allen één, hebben één en dezelfde Moederkerk, hebben één doel! Voor allen zijn de encyclieken „Rerum Novarum" van Paus Leo XIII z g. en „Qua- dragesimo Anno" van onzen roemrijk re geerenden Paus Pius XI tot richtsnoer ge steld. De grondgedachten en de richtlijnen daarin uitgestippeld en aangegeven dienen allen, zonder uitzondering, uit te dragen niet alleen, maar met alle kracht die in ons is moeten wij het als onze eere-plicht reke nen deze te helpen verwezenlijken. Wijlen Z. Exc. Mgr. Aengenent, z.g., zei eens bij een uiteenzetting over „Quadrage- simo Anno": „Onze Maatschappij heeft be hoefte aan betere menschen". Dus men- schen, die willen begrijpen en beseffen, dat slechts dan hervorming van de thans gel dende wereldbeschouwing zal kunnen heb ben als die in de eerste plaats geschiedt in en door Christus! Ook wij, arbeiders, hebben in onzen stand dezen taak te vervullen. Heeft Paus Pius XI en hebben ook onze Bisschoppen, dus het Kerkelijk Gezag, niet onlangs op onze Standorganisatie een beroep gedaan; waarom zouden wij dan niet de gehoorza-' me kinderen van de H. Moederkerk, onze volle medewerking daarbij verleenen. Be ter nog wij zijn het zelfs in alle opzichten verplicht. Wij. moeten ons in ons levens- en werkmilieu Katholiek toonen, dat is op het kantoor, in de werkplaats, in het stem- pelolkaal, in ons huisgezin, op straat en plein, het bosch of het strand, kortom waar dan ook! Wij moeten dit toonen door de geboden te onderhouden! Uit al onze ge dragingen moet blijken, dat wy werke lijk Katholiek zijn! Prof. A. Steger zei het zoo duidelijk op de in Januari gehouden Sociale Zondag, georganiseerd door de vereeniging „Katho liek Leiden": „Uit den Protestantentijd is overgebleven, dat een Protestant „getuigt". Dat is niet verkeerd; integendeel, dat moe ten wij óók doen! Wij moeten cns in het openbare leven demonstratief Katholiek toonen. Dat is niet altijd even gemakkelijk, daarvoor moeten wij een weerstand in ons zelf overwinnen, maar het is een eminent belang. Waarom worden wij, Katholieken, zoo vaak beschouwd als een quantité né- gligeable? Toch hebben wij vaak een nu merieke, maar door onze organisatie ook een sterke aaneengesloten meerderheid. Als wij desondanks zoo vaak in een hoek ge drukt worden, komt dat, doordat wij ons in het openbare leven maar al te veel ver bergen, en ons niet als Katholiek toonen. Wij willen gerespecteerd wor den en wij willen, dat men rekening met ons houdt als met een belangrijk volksdeel, belangrijk in aantal en vastberaden aan eengesloten. Dan staan wij sterk in den modernen strijd tegen de godloosheid, dan vormen we een geduchte phalanx". Ieder moet in zijn stand daartoe me dewerken, men bedenke toch, dat wij, Ka tholieken een grootsche taak hebben te ver vullen in het groote wereldgebeuren! In alles moeten wij schouder aan schou der staan, elke stand zonder onderscheid, al kost dit vaak offers, het is slechts uit liefde tot Hem! God is liefde en van Hem alleen is heil te verwachten! NAKLANKEN VAN DE JAARVERGADERING. Woensdag j.l. heb ik de Jaarvergadering van de Afd. Leiden van den Ned. R.K. Volksbond medegemaakt. Sjonge, sjonge, wat waren daar een leden bijeen. Ik heb nog nooit zoo'n opkomst gezien! Een klei ne 200, dat wil wat zeggen! Een unicum!! Hebben deze leden nu eens willen de- monstreeren, om te bewijzen, dat de gróóte zaal werkelijk te klein is! Nou dar. mag het bestuur wel spoedig maatregelen nemen om daar verandering in te brengen. Of was oorzaak het feit, dat de Begrooting, waarbij het verplichtend stellen van het weekblad „Herstel", met als aankleve contributiever- hooging ter sprake zou komen? Ik weet het niet, maar wat klets ik toch. Ik heb daar ook eigenlijk niets mede te maken. Toch blijf ik mij afvragen: „waarom was de belangstelling op dien avond zóó groot?" De voorz. had geen gemakkelijke taak. Het voorstel van 1 cent contributie-ver hooging, in verband met de invoering van „Herstel", ingaande 1 Maart, was door den Bestuursraad geadiviseerd, en was op die vergadering ook wel zonder veel bespre kingen goedgevonden. Maar.... de voorz. wees op de bezorging van de proefnum mers, dat klopte niet, daarin diende verbe tering te worden gebracht, en daarom deed hij het verzoek om tot 2 cent verhooging te besluiten, doch men wilde daar niet aan. 1 cent was welletjes. Of „Herstel" nu wel op tijd bij ieder in het bezit komt? Wij die nen het af te wachten. Intusschen hebben de afdeelingsbesturen nu zorg te dragen, dat het bezorgen op afdoende wijze ter hand wordt genomen. Wij hopen, dat met „Herstel" de rust ook nu eenigszins her steld zal zijn. De Begrooting, inhoudende contributieverhooging (van 1 cent) werd daarna, nadat nog eenige opmerkingen wa ren gemaakt, vastgesteld. Ook was er een verzoek om S 100.be schikbaar te stellen, dienende voor een uit stapje van kinderen der leden naar buiten. Heel sympathiek vond ik dit, maar.zulk een bedrag is beslist daarvoor te gering, ieder onzer kan zich dit realiseeren. Zou het niet beter geweest zijn eerst een comité uit de leden, die voor dit plan voelen, te vormen, met hen besprekingen te voeren en contributie vast te stellen. Dan komt er m.i. meer lijn in! Wellicht zou die bewuste 100.b.v. als subsidie bedoeld, dan meer effect hebben opgeleverd? Met de bestuursverkiezing is er weer een aanmerkelijke wijziging in het bestuur tot stand gekomen. Nu bleven er echter twee van de vijf aftredenden gehandhaafd, ter wijl verleden jaar alle bestuursleden, in de verkiezing vallende, zijn gesneuveld. Enfin, de agenda is dien avond toch met aller medewerking afgehandeld kunnen worden, al was het dan ook half twaalf geworden. En daarvoor waren allen toch bijeen gekomen!? CENTRALE WERKPLAATS VOOR DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. De oude Katoenfabriek te Leiden, aan de Heerengraoht, wordt ingericht aLs Cen trale Werkplaats. Het ligt in de bedoeling daar jeugdige werkloozen arbeid te djen verrichten, zooals dit in werkplaatsen en fabrieken geschied. De arbeid daar ver richt, moet zijn nuttig, maar niet produc tief. Een wekelijksche vergoeding zal den deelnemers worden verstrekt. De lessen worden aangevangen in Februari, dus deze maand, en de vakken, welke daarvoor in aanmerking komen zijn: Bouw-, Metaal zoowel als Fabrieksarbeid. Wij wekken de ouders op, hun zoons, als de oproeping tot deelname aan bedoelde cursussen wordt ge daan, daarvoor op te geven en er naar toe te zenden. TRIDUÜM VOOR DE WERKLOOZEN. Dagorde voor de deelnemers aan het Triduum voor werkloozen, te houden van 15 tot en met 18 Maart in de St. Lodewijks- kerk aan de Steenschuur, te Leiden: Maandag, 15 Maart: 9 uur H. Mis en 4 uur Lof. De predicatiss worden gehouden door prof. A. Cleophas, geest, adviseur van de afd. Leiden van den Ned. R.K. Volks bond. Dinsdag, 16 Maart: 9 uur H. Mis en 4 uur Lof. De predicaties worden gehouden door den Zeereerw. heer Rector Reijnen. Woensdag, 17 Maart: 9 uur H. Mis, en 4 uur Lof. De predicaties worden gehouden door den Zeereerw. heer Rector L. Beune. Donderdag, 18 Maart: 8.30 uur H. Mis, waaronder Algemeene H. Communie; daar na korte toespraak. Na de H. Mis gaan de deelnemers naar de zaal van de St. Joseph-Gezellen-Ver- eeniging, ingang Pieterskerkhof, voor het ontbijt. Voor het triduum worden kaarten uitge geven, welke in de kerk moeten worden afgestempeld. Vier stempels zijn verplich tend om deel te kunnen nemen aan het ge meenschappelijk ontbijt. Donderdagmorgen worden de kaarten in genomen, waarvoor men bij 4 stempels een kaart ontvangt, welke recht op deel name geeft voor het ontbijt. ONTWIKKELINGSAVOND VOOR DE WERKLOOZEN. Deze wordt gehouden op Dinsdag 23 Fe bruari a.s. De vrouwen hebben op de on langs gehouden ontspanningsavond ge toond een dergelijken avond op hoogen prijs te stellen. De opkomst was overwel digend! Nu is het aan de mannen om te bewijzen, dat zij een ontwikkelingsavond waardeeren. De opkomst is dus zeker niet minder! Wie slaat het record? „WIJ GAAN NAAR ROME". Een circulaire daarover is eenigen tijd geleden aan alle afdeelingen van den Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden toegezonden, en zal, naar wij aannemen, dus wel reeds een onderwerp van bespreking hebben uit gemaakt op resp. vergaderingen. De kosten, om de reis in 1941 naar Rome te maken, bedraagt ƒ70.— per persoon (reis- en verblijfkosten inbegrepen), en duurt 10 dagen. Daar komt dan nog bij wat zakgeld voor andere eri bijkomstige uitga ven, doch bovendien moéT men zich ook dekken voor eventueele verzuim-onkosten. Sparen is dus geboden, om het benoodige bedrag voor het bovengenoemde doel bijeen te vergaren. Daarvoor kan men zich in ver binding stellen met 'den heer A. J. van Dam, die voor deze reis, gaarne uw spaar penningen in ontvangst neemt. Op het Kan toor is hij daarvoor te bereiken. Wie gaat er mee EVEN NOTEEREN. Retraite: Deze wordt gehouden van 27 Febr. tot en met 2 Maart a'.s., en wordt ge houden voor Volksbondleden zoowel van hier als uit de omgeving. Het aantal kaar ten is beperkt. Spoedige opgave gewenscht en verzocht. Adres: J. v. d. Weijden, Morschweg 154a, Leiden. Stille Omgang: Zaterdagavond, 6 Maart, vertrekken de deelnemers uit Leiden om eerherstel te brengen aan het H. Sacrament in de Amstelstad. Triduum voor de werkloozen: Dit wordt gehouden van Maandag 15 tot en met Don derdag 18 Maart a.s. Zie dagorde voor de deelnemers in deze rubriek. WIJ DEELEN MEDE, DAT verschenen is: „De Economische probleem stelling in het Socialisme", rede van prof. dr. M. Cobbenhagen op de laatste Econo mische Studiedagen van het Verbond. Prijs 0.20. Nog voorradig zijn: enkele exemplaren van het „Elfde Jaarboek" van het R.K. Werkliedenverbond (verslag over omvang en werkzaamheden in 1935). Prijs: bij be stelling van 1 ex. 0.65, 2 tot en met 5 ex. 0.60, 6 tot en met 14 ex. 0.55, 15 exem plaren en meer 0.50 per stuk. Bestellingen aan: Verbondsbestuur, Drift 10/12, Utrecht. Giro 22696. VAN DE REDACTIE. De correspondentie, deze rubriek betref fende, moet worden gezonden aan het re dactie-adres: Verl. Bloemistenlaan 46. De eerstvolgende rubriek verschijnt 6 Maart a.s. Bijdragen, daarvoor bestemd, worden ingewacht tot uiterlijk 3 Maart a.s.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10