VRIJ'DAG 12 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT PERDE BLAD - PAG. 11 (Vervolg) Het nieuwe schoolgeld. Daarna komt aan de orde de schoolgeld verordening. Door de inwerkingtreding van par. 8 der wet van 22 Februari 1936 tot ver laging van de openbare uitgaven voor het onderwijs is het noodzakelijk, dat door den raad een nieuwe verordening op de heffing en invordering van het schoolgeld voor het lager en uitgebreid lager onderwijs vast te stellen. De aangeboden heffingsverordening is gebaseerd zoowel op de maatstaf van de gemengde hoofdsom als op den aanslag in de personeele belasting naar den eersten grondslag (huurwaarde). De gemengde hoofdsom bestaat uit het totaal van de hoofdsommen over een vol jaar door den schoolgeldplichtige verschuldigd wegens gemeentefondsbelasting en vermogensbelas ting te zamen, met dien verstande dat de hoofdsom der vermogensbelasting wordt genomen voor zoover zij te boven gaat 5 voor elk minderjarig eigen of aangehuwd kind of pleegkind, dat niet zelf in die be lasting of in de gemeentefondsbelasting is aangeslagen en dat het totaal der aldus ver kregen hoofdsommen naar beneden wordt afgerond tot een veelvoud van 2 gulden. Als grondslag voor de personeele belasting is de eerste klas der heffing gebaseerd op een huurwaarde van ƒ200 of meer doch minder dan 250. Het schoolgeld berekend naar de vermengde hoofdsom heeft 21 klas sen en de heffing met als grondslag de per soneele belasting bestaat uit 13 klassen. Zonder eenige discussie of hoofdelijke stem ming wordt aldus besloten. De schoolgeldheffing bedraagt voor iede- ren leerling per heffingsjaar als volgt (vol gens artikel 4 der verordening): Indien de vermengde hoofdsom is vast gesteld op: f 2.of meer doch minder dan 1' 6, gewoon lager onderwijs f 3, uitgebreid Lager Onderwijs f 6; f 6f 9.99 gew. L.O. f4.50, Uitgebr. L.O. f6.75; f 10—f 15.99 Gew. L.O. f 6, Uitgebr. L.O. f 9; f 16—f 21.99 Gew. L.O. f8, Uitgebr. L.O. f 12; f22— f29.99 Gew. L.O. f 10, Uigebr. L.O. f 15; f30—f39.99 Gew. L.O. f 12, Uitgebr. L.O. f 18; f40—f49.99 Gew. L.O. f 14, Uitgebr. L.O. f21; f50—f59.99 Gew. L.O. f 17, Uitgebr. L.O. f25.50; f60—f69.99 Gew. L.O. f20, Uitgebr. L.O. 30; f70—f79.99 Gew. L.O.f 23, Uitgebr. L.O. f34.50; f80—f89.99 Gew. L.O. f26, Uitgebr. L.O. f39; f90— f99.99 Gew. L.O. f30, Uitgebr. L.O. f45; f 100— 119.99 Gew. L.O. f34, Uitgebr. L.O. f51.. f120—f 139.99 Gew. L.O. f*38, Uit gebr. L.O. f57; f140—f 159.99 Gew. L.O. f42, Uitgebr. L.O. f63; f160—f 179.99 Gew. L.O. f48, Uitgebr. L.O. f72; f 180—f 199.99 Gew. L.O. f54, Uitgebr. L.O. f81; f200— f219.99 Gew. L.O. f60, Uitgebr. L.O. f90; f 220—f 239.99 Gew. L.O. f 66, Utigebr. L.O. f 99; f 240—f 269.99 Gew. L.O. f 72, Uitgebr. L.O. f108; f270 of meer Gew. L.O. f80, Uitgebr. L.O. f 120 en volgens 6 der veror dening (belastbare huurwaarde): Huurwaarde van eigen woning bestemd perceel of gedeelte v. h. perceel voor den aanslag in de personeele belasting, klasse 1 f 200f 249.99, bedrag v. h. schoolgeld per leerling per jaar voor het G.L.O. f 3, U. L.O. f6; klasse 2 f250—f299.99 resp. f6, f 9; klasse 3 f 300—f 3.49.99 resp. f 9, f 13.50; klasse 4 f 350—f 399.99 resp. f 12, f 18; klas se 5 f 400—4.49.99 resp. f 15, f 22.50; klasse 6 f450—f499.99 resp. f20, f30; klasse 7 f500—f599.99 resp. f25, f37.50; klasse 8 f600—f699.99 resp. f30, f45; klasse 9 f 700—f699.S3 resp. f30, f45; klasse 9 f700—f799.99 resp. f40, f60; klasse 10 f800f899.99 resp. f50, f75; klasse 11 f900—f999.99 resp. f60, f90; klasse 12 f 1000—f 1099.99 resp. f70, f105; klasse 13 meer dan f 1100 resp. f 80, f 120. Door den heer W. H. J. Ju is een adres gericht aan den raad inzake schilderwerk Raadhuis, waarvoor hemprijsopgaaf was gevraagd le voor het schilderen van mu ren en 2e voor deuren enz. Voor het le werk was hij de laagste inschrijver en niet voor het tweede gedeelte. Door deze prij zen bij elkaar te tellen was een college GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN juist ƒ1 lager en hij meent nu onrecht matig te zijn behandeld. B. en W. stellen den raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Bakker vraagt het woord en zegt, dat voor deze werken twee prijsopga ven zijn gevraagd wat aanleiding gaf tot moeilijkheden. Waarvoor is aldus gehan deld, vraagt spreker. De heer Huiholland kan zich ook met dezen gang van zaken niet vereenigen. Ook de heer Viveen uitte zijn verwondering. Twee prijsopgaven vra gen en het in massa doen uitvoeren. De heer W. G. Duynisveld vindt het ook een zeer eigenaardig geval. De voorzitter zegt, dat voor de eerste prijsopvrage de ge meente-opzichter een begrooting had gege ven. die sterk afweek van de ingekomen aanbiedingen, welke veel lager waren, waardoor het mogelijk werd niet de mu ren doch ook het houtwerk te doen schil deren, vandaar werd een nieuwe aanbie ding voor deze uitbreiding gevraagd. Ook B. en W. betreuren het verloop van deze geschiedenis, doch het college kon geen an dere oplossing vinden om een andere beslis sing te nemen, die allen bevredigde. Na dat de heer Viveen verklaard had, dat het hem verheugde, dat B. en W. ook het ver loop van deze zaak betreurden, werd deze discussie gesloten. Het bestuur van huize Bijdorp heeft een verzoek gericht aan den raad inzake een verandering van lokalen bestemd voor La ger onderwijs en uitgebreid lager onder wijs. Wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de vergoeding voor het beschikbaar stellen van gemeente-localiteiten vast te stellen op 1.50 per uur en B. en W. in bij zondere gevallen machtiging te verleenen van dit bedrag af te wijken. De heer Bak ker betoogt, dat de gemeente te weinig vergaderlokalen bezit, doch de voorzitter meent, dat de gemeente voldoende verga derlokalen bezit, doch waarschijnlijk be doelt men kostelooze of meer goedkoopere lokalen, waarna dit voorstel wordt aange nomen. Vervolgens wordt aan de heeren J. Stol. C Boon en J. L. van Leeuwen ontheffing verleend van den aanslag in de hondenbe lasting over 1936 en worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. Daarna stellen B. en W. den raad voor een kasgeldleening aan te gaan met de na tionale maatschappij voor kasgeldleenin- gen Mulie en Co. te Amsterdam groot 25.000 voor den tijd van 3 maanden a 1 Vt pet. rente y, pet. provisie. Conform het voorstel besloten. Vervolgens vragen B. en W. den raad een crediet aan van f250 om aan het Rijksbu reau voor watervoorziening een rapport te vragen met advies inzake het onklaar wor den van een machine bij het waterleiding bedrijf, waarin verandering moet worden aangebracht. Aldus toegestaan. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboon hoe het staat met de verbreeding van den Leidscheweg of men de voortuin tjes dit jaar nog kan beplanten of niet. De voorzitter kan niets definitiefs zeggen, doch meent, dat men dezen zomer nog wel kan planten, daar er nog enkele eigena ren weigerachtig blijven en men dus de onteigening moet afwachten. Het is een ware lijdensgeschiedenis. De heer Viveen vraagt of men nu spoe dig aan het nieuw aan te leggen park be gint. De voorzitter antwoordt nog te moe ten wachten op de officieele goedkeuring van het Departement inzake de werkver schaffing. De heer Bakker spreekt over het optreden van de politie bij een zekere ge legenheid, doch de voorzitter zegt, dat deze zaak behoort tot de competentie van den Burgemeester en niet van den raad. Npdat de voorz. nog had medegedeeld, dat binnen eenigen tijd de aanbesteding zal plaats hebben van de herbestrating van 10000 M2. straatwerk en den aanleg van 2000 M2. trottoir in het nieuwe gedeelte der gemeente, wordt de openbare vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN VEUK Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad dezer gemeen te gisteravond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Blonk. De opening geschiedt met het ge bruikelijke gebed. Op de notulen worden door enkele hee ren nogal eenige opmerkingen gemaakt, waarop de voorzitter van antwoord dient en toelichtingen geeft; de heer Zuijdwijk vraagt, of deze notulen juist eender zijn als die, welke aan Ged. Staten zijn opge zonden; hij vindt het niet juist, dat deze notulen niet eerst door den Raad zijn goedgekeurd. De voorz. antwoordt, dat inderdaad bei de hetzelfde zijn; iets dergelijks gebeurt in vele gemeenten ter bespoediging van zaken. De heer Zuijdwijk merkt op, dat hij hierover niet zou gesproken hebben, wan neer het hier geen zwaartepunt, n.l. de samenvoeging betrof. De voorzitter antwoordt, dat er toch we- derkeerig vertrouwen moet zyn en hoopt, dat dit steeds zal blijven bestaan. Hierna worden de notulen goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken, o.m. betref fende de goedkeuring van een rekening courant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten worden voor kennisge ving aangenomen. Het voorstel tot het verleenen van een aanvullend subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur wordt z.h.st. aangenomen. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren K. Lamboo, G. C. Kasbergen, J. P. Hendriks, Th. Raaphorst en B. Cuperus. Bij de benoeming van twee leden voor het Burgerlijk Armbestuur vraagt de heer Kcerts den Raad ontslag als lid van dit bestuur, bijzonder wegens zijn vele functies en drukke werkzaamheden. Na eenige bespreking stelt de voorzitter voor dezen avond alleen een lid te be noemen in de vacature-Schinkelshoek en in de vacature Koerts de volgende verga dering te voorzien. Met algemeene stem men wordt in de vacature Schinkelshoek herbenoemd de heer Schinkelshoek. Het voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan dezer gemeente wordt z.h.st. goedgekeurd. De Boschlaan. In bespreking komt het voorstel tot ver betering van de Boschlaan. De heer Borst is niet tegen publie ke aanbesteding, mits het werk ook ge gund wordt aan den laagsten inschrijver en niet alelrlei bedingen worden gemaakt, anders is hy meer voor uitvoering in eigen beheer. De heer Uittenhout wil, dat het werk voor 100 pet. in eigen gemeente blijft en al het werk door inwoners geschiedt. De heer Otte is voor uitvoering in eigen beheer, terwijl de heer Koerts voor publie ke aanbesteding is; hij zet duidelijk zijn standpunt uiteen. De heei Zuijdwijk dringt op spoed aan en vraagt een duiker te leggen met het oog op de slooten daar ter plaatse, welke des zomers veel stank verspreiden. De voorzitter antwoordt, dat het laatste reeds in het college van B. en W. is be sloten, terwijl wethouder Schrader de heeren van antwoord dient en de zaak duidelijk uiteenzet, daarbij opmerkende, dat de gemeente het meeste zal gediend zijn met publieke aanbesteding. Wanneer echter de begrooting, welke is opgemaakt, bij publieke aanbesteding zal overschre den worden, dan zal het werk toch in eigen beheer worden uitgevoerd. Na enkele besprekingen wordt het voor stel z.h.st. aangenomen. Met algemeene stemmen wordt goedge keurd de aanvaarding van een z.g. Juliana- boom en een gedenksteen als geschenk van de familie A. C. van RossemBruijnzeel alhier. De voorz. eelt mede, dat van Ged. Sta ten bericht is ingekomen, dat een wijzi ging moet worden gebracht in de veror dening heffing opcenten Gemeentefondsbe lasting en hondenbelasting. Wordt z.h^t. goedgekeurd. Na diverse besprekingen wordt aan B. en W. machtiging verleend tot het verhu ren van de volkstuintjes, terwijl even eens machtiging wordt verleend tot het geven van namen van schilders, o.m. Mes dagstraat, Van Dijklaan, Mauvelaan, enz. aan het gedeelte aan het einde van de Looierslaan tot de Achterweg en de daar in de toekomst in de omgeving komende straten. Actie tegen de samenvoeging van beide gemeenten. In bespreking komt het schrijven van Ged. Staten terzake voteering van gelden voor het voeren eener actie tegen de sa menvoeging der gemeenten Veur en Stompwijk, mede in verband met het in gekomen verzoek van een viertal raads leden tot het beleggen eener spoedeischen- de vergadering. In verband met een ingekomen schrijven wordt besloten eerst een geheime verga dering te houden. Na heropening der openbare vergadering deelt de voorz. mede, dat Ged. Staten geen bezwaar maken tegen voteering van de bedoelde gelden en de benoeming van een deskundige. Een verzoek aan prof. dr. v. d. Pot, hoogleeraar te Groningen, een op dit gebied zeer deskundige, hieromtrent een rapport samen te stellen, is door deze tot zijn leedwezen niet kunnen worden aainvaard, doch deze gaf te kennen, dat in den Haag het Centraal Adviesbureau voor Publiek Recht en Administratie be staat, dat zeer zeker in aanmerking kwam dit rapport uit te brengen. Een der wethouders heeft zich met dit bureau in verbinding gesteld en B. en W. stellen voor aan dit bureau op te dragen rapport uit brengen, welk voorstel z.h.st. wordt goedgekeurd, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten. Voor de door den Raad bedoelde Com missie ter dezer zake worden voorgesteld de heeren wethouders en de leden Zuyd- wijk, Koerts en Otte. De heer Berst merkt op, dat er in deze Commissie toch ook plaats moest zijn voor de minderheid, de voorstanders van samen voeging, doch waar hij als minderheid zich n:et tegen deze commissie kan verzetten, zal hij genoodzaakt zijn zich persoonlijk tot Ged. Staten te wenden. De heer Zuijdwijk voert dan nog het woord, terwijl de heer Kerkhoff opmerkt, dat hij geen zitting zoun wenschen te heb ben in deze commissie. De Commissie wordt dan onveranderd benoemd. De heer Koerts bespreekt een kwestie betreffende het verstrekken van een bouw verordening, waarvoor hij legsgelden moest betalen, wat z.i. toch niet juist is, daar toch ieder raadslid een dergelijke verordening dient te ontvangen. Deze be taling vond hij echter niet het ergste, doch wel de houding van den betrokken amb tenaar. Hij dringt met klem er op aan, dat als een verordening wordt samenge steld deze ook direct aan de leden wordt verstrekt. De voorz. zet de kwestie nader en dui delijk uiteen en merkt op, dat het niet de bedoeling is geweest van den betrokken ambtenaar om onaangenaam te zyn en zegt, dat iets dergelijks niet meer zal voorkomen. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADÊ KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEEREN De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond ten 7 uur. Voorzitter mr. J. W. Peek, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met met gebruikelijke gebed, worden de notu len der vorige vergadering door den se cretaris gelezen en onveranderd vastge steld. Hierna wordt door den voorzitter de gebruikelijke nieuwjaarsrede gehouden. Spr. wijst erop, dat 1936 voor deze gemeen te wel het wegenjaar kan worden ge noemd. Verschillende groote werken zijn uitgevoerd en met de provincie Zuid-Hol land werden onderhandelingen aange knoopt over dien nieuwen prov. weg met het resultaat, dat bijna alle voorwaarden door den gemeenteraad gesteld door de provincie zijn aanvaard. De plannen zijn reeds in een dergelijk vergevorderd sta dium gekomen, dat de provincie een ge deelte van den spoorbaan heeft gekocht, en dat de spoorbrug, thans tijdelijk in ex ploitatie bij de gemeente over eenige ja ren in exploitatie zal komen bij de beide provincies. Tot de ingekomen stukken be hoorden o.a. een aanvrage van een achttal schoolbesturen om een voorschot op de ge meentelijke vergoeding als bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet, welke alle worden inge willigd. Vervolgens is nog ingekomen een adres van de Middenstandsvereenigingen om aansluiting by het Rijnlands Borgstel lingsfonds. B. en W. hebben hierover het oordeel gevraagd van Ged. Staten; aange zien 't antwoord nog niet is binnengekomen, wordt voorgesteld de beslissing op dit ver zoek aan te houden. De heer van Ruiten vraagt naar de werkwijze van het fonds, waarop de voorzitter de noodige inlichtin gen verschaft. Nog ingekomen is een ver zoek van de vereeniging Patrimonium te Oude-Wetering om aan werkloozen, die lid zijn van een ziekenfonds, een toeslag te verleenen. De voorzitter wijst erop, dat reeds eerder over deze zaak is gesproken door den R.K. Volksbond. Spr. verwaoht van de invoering dezer regeling van hoo- gerhand geen bezwaren, doch enkele pun ten dienen nog nader te worden onder zocht, zoodat voorgesteld wordt het ver zoek te renvoyeeren naar B. en W. om nader praeadvies. De heer van Emmerik deelt mede, dat dien aangaande binnenkort een wettelijke regeling is te verwachten. Het verzoek wordt hierna weder in han den gesteld van B. en W. Voorts wordt nog mededeeling gedaan van de gehouden aanbesteding verbouwing arrestantenlokalen. De heer Heemskerk vraagt voor welk bedrag de laagste in schrijver heeft ingeschreven. De voorzit ter antwoordt voor 857.Buiten de be steding is gehouden de verandering cen trale verwarming groot 150.alsmede de verandering electrische verlichting, schilderwerk, terwijl het voorts B. en W. raadzaam voorkomt nog een post van 100 uit te trekken voor kleine onvoorziene uit gaven. Het reeds toegestane crediet zal in verband hiermede met 200.dienen te worden verhoogd. Met 11 tegen 2 stemmen besluit de raad het crediet met f 200 te ver- hoogen. De heeren Pennings en Hoogen- boom verklaren tegen te hebben gestemd. Vergader-verzuim in de com missie van schoolverzuim. Bij de benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim merkt de heer van Ruiten op, dat hij niet kan begrijpen, dat B. en W. een aantal personen voor her benoeming voordragen, van wie uit de ab senties gebleken is, dat zij geen belang stel len in de gepleegde verzuimen. Spr. acht de taak van de leden dier commissie wel de gelijk van groot belang. De voorzitter is het met de redeneering van den heer van Ruiten volkomen eens; het aantal school verzuimen gedurende de tuinderscampagne heeft dergelijke afmetingen aangenomen, dat het onderwijs hierdoor ten zeerste wordt geschaad. Voorts wyst spr. boven dien nog op de sociale kant van deze zaak en stelt er prijs op uit de vergadering na men te hooren van personen, d:e bereid zijn een benoeming te aanvaarden. De heer Hogen boom is het met den voorzitter wel iswaar eens, doch merkt op, dat in de aard- beientijd de tuinders handen tekort komen, terwijl zij geen arbeiders kunnen betalen wegens de slechte uitkomsten. Dat sommi ge ouders hun kinderen nog al gemakke lijk thuis houden is z.i. mede toe te schrij ven aan leemten bij het onderwijs zelf. Bij de minste aanleiding, zooals bij ziek te van een onderwijzer, of bij een onder wijzersvergadering, die gerust op een va- cantiedag zou kunnen gehouden worden, worden de kinderen naar huis gestuurd. De heer Verweij vindt, dat van het onderwerp dat thans aan de orde is wel wat wordt afgeweken, hoéwei de kwestie belangrijk genoeg is. De waarheid zal ook hier wel in het midden liggen. Spr. geeft echter toe, dat, wanneer in de commissie personen zit ting hebben die met ambitie het lidmaat schap waarnemen er een zeer gunstige in vloed van hen kan uitgaan. Het heeft spr. dan ook bevreemd, dat B. en W. wederom dezelfde personen voordragen ofschoon deze het geheele jaar niet op de vergade ring zijn geweest, en hij zou het op prijs stellen indien andere namen werden ge noemd. Na gehouden stemming blijken be noemd te zijn de heeren van Harteveld, van Kins, Rietbroek, allen aftredend, als mede P. Hogeweg, J. Zoetendaal en W. Har- tog. Hierna had de benoeming plaats voor leedn van hoofdatembureau en stenibu- reaux er verkiezing leden Tweede Kamer, Prov. Staten en Gemeenteraad. De voor gedragen leden worden allen* Benoemd. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming gaan onder den hamer door de opheffing onbewoonbaarverklaring van een tweetal woningen te Oude-Wetering, ge merkt A 131 en 132; de aankoop van een perceel water voor weg verbreeding te Oude-Wetering, de verhuring van de wo ningen B 444 en B 445 voor 180 per jaar, en de wijziging van de schoolgeldverorde ning. Voorts besluit de Raad tot afwijking van de rooilijn, ten einde den bouw van een woning te' Kaag voor rekening van H. J. Reinink mogelijk te maken. Bij hst voorstel tot conversie van enkele geldleeningen vraagt de heer Heemskerk of geprobeerd is, de nieuwe reeningen te slui ten naar een rentetype van 3^4 pet., waar op de voorzitter bevestigend antwoord. Het is B. en W. evenwel niet mogen belukken een lagere rente te bedingen dan 4 pet. B. en W. blijven in deze diligent. De heer Penning de Vries geeft in over weging de leeningen zooveel mogelijk te verlagen, al zou het de eerste jaren iets aan provisie moeten kosten, vooral nu er nog geen zekerheid bestaat, dat het rente- type niet over enkele jaren zal omhoog gaan. Het voorstel tot conversie wordt hier na met algem. stemmen aangenomen. De wijziging van de begrooting dienstjaar 19361937 wordt na een opmerking van den heer van 't Hart zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Een tweetal recla mes schoolgeld en hondenbelasting worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Rondvraag. De heer van 't Hart vraagt of het gemeentebestuur reeds is overge gaan tot vaststelling van de nieuwe wacht tijdregeling. De voorzitter antwoordt, dat een nieuwe regeling is vastgesteld en dezer dagen aan de bonden ter kennisneming zal worden toegezonden. De heer Rietbroek be spreekt de afsluiting van den weg tijdens opdooi, het dek dat tot afsluiting diende voldeed niet aan de eischen, bij de Motor en Rij wiel wet gesteld, zoodat automobilis ten de aangebrachte afsluiting hadden kun nen verwijderen. De voorz. geeft toe, dat de wijze van afsluiting niet geheel wette lijk in orde was, doch het betrof hier'een noodmaatregel. Van de afsluiting heeft echter ieder af te blijven. De heer Los wijst op de straat voor een tweetal kerken te Oude-Wetering, en zou gaarne zien, dat deze straat, welke tengevolge van het leg gen van ankers in onvoldoenden staat van onderhoud verkeert, spoedig werd hersteld. De voorz. antwoordt, dat momenteel geen machtiging voor het doen van deze uitga ven aanwezig is, doch dat begin April met het herstel straatwerk een aanvang zal worden gemaakt. Nadat door den heer Heemskerk nog is gewezen op een groot gat in den dorpsweg te Rijpwetering nabij de grintbak, waarbij de voorz. toezegt het wegdek zoo spoedig mogelijk te doen her stellen, sluit de voorz. de vergadering. BINNEN 3 O METER van een b randende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben flfe PROFESSOR SLIM EN ZOON. 169. Een ymker (zoo heet een man die bijen houdt) bracht den professor bij één van zijn korven. In de korf zat een gaatje waardoor de bijen naar binnen en buiten vliegen en in dit gaatje zit een plankje. Dat heet het vliegplankje. De professor vertelde Pietje dat het altijd gebeurt bij een nieu we bijenstam die een korf gaat by wonen, dat er een naar buiten komt. 170. Die eene by gaat dan met zijn voorpooten op het plankje staan en blijft daar een poosje zoemen. Dit doen ze om te laten merken dat ze hun nieuwe woning prettig vin den. En de professor ging op zijn handen staan om te laten zien hoe de bijen doen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11