DONDERDAG 11 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAS. 8 De internationale situatie brengt mee, dat we onze positie in de Pacific veilig moeten stellen. De defensie moet zoo krach tig mógelijk worden. Te half zes wordt de vergadering ge schorst tot des avonds 8 uur. AVONDVERGADERING. In de avondvergadering wordt de behan- delinig van de Indische begrooting voor 1937 en de daarbij aan de orde gestelde wetsontwerpen voortgezet. 'De heer WESTERMAN (ex-N.H.) con- stateert, dat gebrek aan financieele verant woordelijkheid inhaerent is aan het demo- cratisch-parlementaire stelsel. Na zeven jaren van groote moeilijkheden is er nu weer opleving in de cultures Spr. waar schuwt tegen de naïeve opvatting alsof het nu alles in Indië weer in orde is. Tot dus ver is er in Indië nog weinig weer verdiend; dat kan ook niet anders. We moeten'af wachten of de stijgende lijn zal voortgaan, spr. is verheugd dat de regeering aan aller lei aandrang weerstand biedt. Minder gerust is spr. over de handels politieke gedragingen van den minister. Spr. kan zich niet opwinden over de quaestie van het interpellatierecht van den Volksraad. Men moet niet verder gaan met het ondergraven van de positie van den gouverneur-generaal. Geen enkel Indisch belang wordt gediend door een volledig in terpellatierecht van den Volksraad. Wat wil men dan eigenlijk? De rustige opwaartsche •beweging van de oeconomische Indische be langen moet niet door politiek vertroebeld worden. De Indische bevolking zou maar denken dat het Nederlandsche gezag bezig^is zich terug te trekken. Spr. dringt aan op regeling van de positie van de Indo-Europeanen. Ze zijn een van de grondpijlers van het Nederlandsch ge zag in Indië. Thans bevindt deze bevolkings groep zich tusschen hamer en aambeeld. De regeering wachte geen dag en geen nacht. Er zijn al lang genoeg zgn. weten schappelijke argumenten naar voren ge bracht. Spr. verzekert dat de N.S B. er niet aan denkt, in Indië illegale wegen te bewande len. Tot zijn genoegen merkt spr. op. dat de vorige gouverneur-generaal de N.S.B. niet bestreden heeft door een ambtenaren verbod enz. enz. Elke regeering moet zich weren tegen ondermijning van het gezag. Doch de N.S.B. in Indië maakt zich niet schuldig aan eenigerlei illegaliteit. Spr. be grijpt de opvatting van dezen minister niet. Daartegenover wijst spr. op de gedragin gen van sociaal-democraten, zelfs in hooge positie, die wel het gezag aanstastten. Moge de minister de N.S.B. in Indië wat meer on partijdig bezien. De heer JOEKES (V.D.) constateert dat het beleid van den afgetreden gouverneur- generaal niet altijd het juiste is geweest, inzonderheid jegens verschillende bevol kingsgroepen. Spr. denkt b.v. aan de zgn. „stuwgroep". De Indische regeering is tegen de N.S.B. te vriendelijk geweest. Het verlaten van den gouden standaard is ook in politiek opzicht van groote betee ken is geweest. De vermindering van vaste lasten heeft staatkundig- grooten invloed gehad. Inmiddels zou de achteruitgang van 's lands middelen, ook zonder dat, het vorige jaar zijn opgehouden. De meeste cultures konden al weer het hoofd boven water houden. De verschillende maatrege len van de regeering hebben er ook toe medegewerkt, den toestand toch nog dra gelijk te houden. De oeconomische samen leving van Nederland en Indië is van groot belang geweest. Er is met de belangen van Indië in de Nederlandsche handelspolitiek ernstig rekening gehouden. Aan de oecono mische samenwerking wordt in Nederland veel aandacht geschonken en het bezoek van mr. Hart heeft veel nut opgeleverd. Zooveel mogelijk bevordering van het per soonlijk contact is zeer gewenscht. Spr. acht verlaging van verschillende in voerrechten reëel. In het algemeen is hef fing van uitvoerrechten een ruw middel, maar dat zijn de contingenteeringen in In dië ook. Een uitvoerrecht op rubber is vol komen toelaatbaar, vooral na de deprecia tie. De Indische schatkist kan een verster king van de middelen best gebruiken. Het extra-uitvoerrecht had op 4 pet. moeten zijn gebracht. Met het rubberfonds kan spr. zich vereenigen. Spr. pleit voorts in het bijzonder voor verbetering van de pensioenen van oud- gepensionneerden van voor 1922. Er is jegens hen een eere-schuld. Het kost slechts 700.000 gulden, voor hen geen korting toe te passen. Het komt spr. voor dat het toeken nen van interpellatierecht aan den Volks raad een juiste maatregel is. De eenvoudige weigering om vragen te beantwoorden, zonder zich te beroepen op het landsbelang, heeft den, toestand juist zoo verscherpt. De zelfstandigheid van Indië binnen het Nederlandsche staatsverband kan einddoel zijn. Meer dan tot nu toe kunnen inland- sche krachten deelnemen aan het maat schappelijke en oeconomische leven. De heer VAN POLL (R.-K.) constateert veranderingen op bijna elk gebied van de begrooting, vergeleken bij het vorig jaar. Bij het critiseeren van het beleid van den afgetreden gouverneur-generaal ver- gete men niet, dat deze aan het bewind was in een van de moeilijkste tijden die Ir.dië ooit heeft gekend. Bij de ontwik keling van een gezonde volksbeweging be hoeft de regeering echter de noodige zelf controle. Het nationaal-eigene kan bij de opvoeding van een volk niet worden ge mist. Het interpellatie-recht acht spreker onafscheidelijk verbonden aan de ministe- rieele verantwoordelijkheid, zonder die ver antwoordelijkheid zijn er tal van bezwaren, ook practische. Waarom wil de Regeering niet meedee- lery welke motieven zij had om de benoe ming van den huidigen G.-G. te bevorde ren? De minister heeft alleen gezegd, dat de benoemde de rechte man op de rechte plaats is, maar niemand heeft veronder steld, dat de regeering een verkeerde zou uitkiezen! Uitvoerige beschouwingen houdt spr. vervolgens over de gevolgen voor Indië van de depreciatie van den gulden. Aanvankelijk voelde spr. voor het oor spronkelijke denkbeeld der Indische re geering van een extra uitvoerrecht van 2 pet,, doch na de levaluatie was tegenover de extra winsten door de hoogere prijzen van exportartikelen vier procent alleszins redelijk geweest. Ook spr verklaart zich, met een betoog, analoog aan dat van den heer Joekes, te gen bestendiging van' de aantasting der pensioenen. Inderdaad kan men thans, ook zonder overmatig optimisme, niet meer zeggen, dat er een noodtoestand voor de schatkist bestaat. In de gewijzigde omstandigheden kan een meer principieele economische poli tiek worden gevolgd. Coördinatie van de Nederlandsche en Indische economische po litiek is thans noodig. De imperiale econo mie ontwikkelt zich ook elders steeds meer b.v. in Frankrijk. Er heeft een zekere ontspanning in de internationale verhoudingen plaats, waar van kan worden geprofiteerd om onze mi litaire positie in Indië te versterken. In dit opzicht is deze minister met groote voort varendheid te werk gegaan. Spr. hoopt, dat na uitvoering van het plan-Deckers In dië niet gemakkelijk aantastbaar zal zijn. De heer BIEREMA (Lib.) bespreekt de herberekening der Indische pensioenen. Het voorstel is aannemelijker geworden doch de bezwaren van de liberalen er te gen zijn daardoor geenszins weggenomen. Aan de oud-gepensionneerden moet in elk geval worden recht gedaan, los van dit voorstel. Het voorstel van de Regee ring brengt groote onbillijkheden mee voor bepaalde gropeen ambtenaren. Spr. vreest dat de liberalen er hun stem niet aan zullen kunnen geven. De heer SNEEVLIET (Rev. Soc.) ge looft niet aan nationale feestvreugde in In dië ter gelegenheid van het huwelijk van de Prinses. De Indische delegaties kunnen niet als vertegenwoordigers van de men- schen in de kampongs en de dessa's worden beschouwd. De ellende van de inheemsche bevolking van Indië is er de laatste jaren toegeno men. Breede menschel ij kheid heeft spr. in de Memorie van Antwoord gemist; hij critiseert in dit verband dat het Boven- Digoelkamp is gehandhaafd.. Bijna 10 jaar bestaat dit „monument van overheerschers- vrees". Het had bij deze feestelijke gele genheid moeten worden opgeheven. De am nestie voor de veroordeelden van de „De Zeven Provinciën" is schriel toegepast, nu deze voorwaardelijk in vrijheid gesteld zijn. De exorbitante rechten en de haatzaai- artikelen zijn tot spr's spijt ook gebleven. De minister is op dit punt moeilijk te be keer en. MINISTER COLUN: Onverbeterlijk. De heer SNEEVLIET (Rev. Soc.) hoopt, dat de minister te zwart van zichzelf denkt. Wat de N. S. B. betreft, spr. zou haar niet uit Indië willen weren, maar zou zelf ook in Indië toegelaten willen worden. Hij vreest echter dat dit niet gebeuren zal.... MINISTER COLIJN: Juist! De heer SNEEVLIET (Rev. Soc.): De wij zigingen voltrekken zich zoo snel, dat juist wel eens onjuist zou kunnen blijken. De Regeer ing were ds. van Duyl e.a. dus niet uit Indië, doch betrachte waakzaamheid. Een gezonde volksbeweging is in Indië thans niet meer mogelijk, de procureur-ge neraal heeft overal zijn spionnen. Toch is zulk een beweging noodig. De millioenen van Indië hebben geen perspectief onder het beleid van minister Colijn. Hij moge niet lang meer „groot kruis" voor Indië zijn. De vergadering wordt te half één ver daagd tot Donderdagmiddag 1 uur. KERKNIEUWS DEKEN G. J. VAAS Op C4-jarigen leeftijd is Woensdag te Wolvega overleden de zeereerw. heer G. J. Vaas, deken en pastoor te Wolvega, Deken Vaas werd geboren 28 November 1852 te Veendam en priester gewijd op 15 Augustus 1876. Zijn eerste standplaats was Winschoten, waar hij op 10 April 1877 werd genoemd tot assistent. Hierna volgde zijn benoeming tot kapelaan te Oude Pe- kela op 31 Maart 1880. Tot 1891 verbleef hij in Oude Pekela, totdat hij op 5 Juni van dat jaar benoemd werd tot pastoor te Wateren. Achtereenvolgens bekleedde deken Vaas het herdersambt te Oosterend tot 1897 en te Wolvega. Op 15 Mei 1903 ontving hij de eervolle benoeming tot de ken van het dekenaat Wolvega. HEILIGVERKLARING VAN EEN RUSSISCH MARTELAAR. Bij gelegenheid van de groote anti-bols jewistische betoogingen in April 1937 te Rome, waaraan door pelgrims uit de ge- heele wereld zal worden deelgenomen, zal waarschijnlijk ook de Canonisatie plaats hebben van den Zaligen Andreas Bobola indien tenminste de verbetering in de gezondheidstoestand van den H. Vader blijft aanhouden. De Zalige Andreas Bo bola is in 1657 den marteldood gestorven. Zijn stoffelijke overblijfselen zijn door de Bolsjewieken op schandelijke wijze gepro faneerd; men heeft n.l. de reliquieën van dezen martelaar uit de kerk van Pinsk geroofd en ze in het Godloozen-Museum te Leningrad tentoongesteld. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche: Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de kooplieden J. M-, A. L. M. en P. M. uit L e i d e n, die in hooger beroep terecht stonden van een vonnis van den Deidschen Kantonrechter, waarbij zij wegens overtreding van de Landbouwcrisiswet, (knoeien met 'boter) tot geldboeten zijn veroordeeld. Door den officier van justitie is in deze zaak opnieuw veroordeeling van de ver dachten gerequireerd en wel J. M. tot zes weken principale hechtenis, duizend gulden boete subs, drie maanden hechtenis en nog eens vijfhonderd gulden boete, subs, een maand, tegen P. :M. duizend gulden boete, subs, drie maanden ;«r tegen A. L. M., vijfhonderd gulden, subs, een maand. De rechtbank heeft het vonnis van den kantonrechter vernietigd en veroordeelde thans: J. M. tot een- maand hechtenis en tot twee geldboeten van f 100.subs. 10 dagen en A. L. M. en P. M. ieder tot een geldboete van 50.subs. 20 dagen. De rechtbank veroordeelde de timmer man P. B., uit Leiden, gedetineerd, we gens diefstal van een gouden horloge en een portemonnaie tot vier maanden ge vangenisstraf met aftrek van het voor arrest. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den 22-jarigen G. v. D. uit K a t w ij k aan Zee, die in hoo ger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den kantorneohter te Haar- dem, waarbij hij was." veroordeeld tot 2 da gen hechtenis wegens overtreding van art. 59 der Drankwet. In een winkel van scheepsbenoodigdhëden te IJmuiden had verdachte een groote hoeveelheid zwak al coholische dranken opgeslagen voor ge bruik ter plaatse. De Officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis van den kanton rechter. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 dag hechtenis. Vervolgens deeci de Rechtbank uit spraak in de zaak tegen den 44-jari. schip per G. J. J. M. uit S t o m p w ij k, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den kantonrechter te Haar lem, waarbij hij was veroordeeld tot 14 daigen hechtenis-en intrekking van zijn rij bewijs voor den tijd van 6 maanden, ter zake dat hij, te Haarlem onder den in vloed vein sterken drank een auto heeft bestuurd. De Officier van Justitie had ver nietiging gevraagd van het vonnis van den kantonrechter en tegen «verdachte geëischt 1 maand hechtenis en ontzegging om mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 14 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maan den. ZIJN MOEDER MISHANDELD. Verdachte tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De 26-jarige E. S., uit Stadskanaal, te gen wien de officier van justitie de vori ge week wegens mishandeling met geweld pleging zes jaar gevangenisstraf eischte, werd heden door de Groningsche recht bank tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld, met aftrek van de preventieve hechtenis. In den avond van 3 December jl. had de man zijn 67-jarige moeder, die in een woonscheepje in Ter Apel woont, in een nabij gelegen bosch gelokt, waar hij haar met een hamer op het hoofd sloeg, waar door de vrouw zware hoofdwonden en een hersenschudding opliep. De vrouw zakte bewusteloos ineen. De onverlaat ging er toen met haar portemonnaie vandoor. Zoowel bij het politie-verhoor als voor de rechtbank trachtte de moeder haar zoon zooveel mogelijk te verschoonen. Zij zeide o.m. dat zij niet wist, dat het haar zoon was geweest, die haar had neergesla gen. DE RELLETJES BIJ DE VERTOONING VAN ,.DE BEUL.". Het Amsterdamsch Gerechtshof veroor deelde vandaag den jongeman W. S. we gens mishandeling van een agent van po litie in functie, tijdens de vertooning van hét tooneelstuk „De Beul" in den Stads schouwburg, te Amsterdam, op 1 Decem ber 1935, tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en tot 50 boete. Het Gerechtshof achtte termen aanwezig orn de straf; door de rechtbank opgelegd 50.— boete) te verhoogen. De procureur-generaal had 50.boete gerequireerd. „Zeg stommeling, kun je niet wat beter uitkijken?" „Windt u niet zoo op, volgende week begint toch- immers „de blauwe week!" UIT DE OMGEVING LISSE. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer L. Onderwa ter, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een bloembollenschuur op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 2326, plaatselijk gemerkt Ni. 307. OEGSTGEEST. Een nieuwe narcis met een nieuwen naam. De firma G. Lubbe Zn. te Oegstgeest heeft van Z. K. H. Prins Bern- hard bericht ontvangen, dat deze er zijn goedkeuring aan hecht, dat de dóór de fir ma gewonnen Narcis, met zeer groote gele trompet, welke het vorig jaar door de Al- gemeene Vereeniging van Bloembollencul tuur is bekroond met het getuigschrift van verdienste, de naam van Prins Bernhard wordt gegeven. St. Josephs-gezellcn. Vanavond om 8.30 uur houdt de heer Wittenberg een le zing over de abdij van Rijnsburg. TER AAR. Zeldzaam jubileum. Den 5den Februari herdacht het echtpaar P. van KintsKoek den dag, dat zij vóór vijf en vijftig jaren in het huwelijk zijn getreden. ZOETERMEER. Landelijke Ruitervcreeniging. De lan delijke Ruitervereeniging „De Palensteyn- ruiters". hield alhier in Hotel Veelenturf een propaganda-ruiteravond, onder leiding van haren instructeur, den heer E Jl. Bever wijk, wachtmeester bij het 6e R.V.A. te Leiden. De voorzitter, de heer Moerkercken van der Meulen, opent met een welkomst woord, waarna de heer Beverwijk een le zing houdt over het doel en streven van een ruitervereenging. Na deze lezing wordt een film vertoond door den heer Stok, vertegenwoordiger van de Kon. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen, getiteld „Voorwaarts". Deze film, die verschillende rijvereenigingen bij demonstraties en gele genheden te zien geeft, wordt door het pu bliek met zeer veel aandacht gevolgd. O.a. werd daarin ook vertoond de groote esta fette, die vorig jaar is gehouden, waarbij een oorkonde werd overgebracht. Na een voordracht door eenige ruiters werd pauze gehouden, waarin een verloting was geor ganiseerd, die een zeer prettig verloop had. Na de pauze volgde „Vrijheidsdressuur op het podium van een paard onder leiding van instructeur Beverwijk", dat algemeen de lachspieren opwekte. Vervolgens werd een komische film gedraaid, waarin ook het paard een groote rol speelde en ten slotte een film opgenomen tijdens het ruiterfeest alhier, waar de onderoff. van het 6e R.V. A. te Leiden alhier een demonstratie gaven op het terrein achter hotel Veelenturf en de feestelijkheden ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Na een tableau vivant, waarbij door alle aanwezigen het Federatielied werd gezon gen, dankt de voorzitter allen voor hun aandacht, den wensch uitsprekende, dat velen als nieuw lid of donateur zich zul len aanmelden. Hierna bleef men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen. Geboren: Adrinus Wailhelmus z. van W. J. Baars en J Kramer. Adrianus z. van G. Vis en C. Bos. Ondertrouwd: C. Slootweg en N. Blijleven 19 j. Overleden: H. W. Brummelkamp 21 jaar. ZILK. Afscheid Pastoor De Kok. Zooals reeds gemeld, is de herder dezer parochie, de zeereerw. heer P. J. de Kok met ingang van 12 Februari as. benoemd tot rector van Huize Sint-Martinus te' Naaldwijk. Nog slechts eenige dagen en pastoor de Kok gaat onze parochie voor goed verlaten. Gisteravond heeft de parochie op waar dige wijze afscheid genomen van haar her der in een bijeenkomst in het parochiehuis, hetwelk tot de uiterste hoeken bezet was. Van alle parochiale corporaties, vereeni- gingen enz waren een of meerdere leden aanwezig. Ook de burgemeester van Noord- wijkerhout was aanwezig om afscheid te nemen. Wanneer de kapelaan der parochie, de weleerw. heer Typ, als eerste het woord verkrijgt, schetst deze de groote roeping van het priesterschap en wat het voor den pastoor zijn moet, om voor goed afscheid te nemen èn van zijn parochianen èn van zijn arbeid als parochieherder. Hierna kreeg de burgemeester het woord die zeide verbaasd te zijn geweest toen hij het heengaan van den pastoor had verno men. Nog slechts eenige weken geleden was ik hier te samen met u om te gera ken tot de oprichting van een afdeeling van het Wit-Gele Kruis en wederom zijn wij hier nu bij elkaar om afscheid te ne men van u als herder dezer parochie. Spre ker wenschte den scheidenden pastoor on der Gods beste zegen in zijn nieuwe werk kring nog vele gelukkige jaren toe. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door wethouder P. Warmerdam als vriend en parochiaan van den scheidenden pas toor, door H. van der Vossen als secretaris van de retraiteclub, door H. Nederstigt als voorzitter van de werkliedenvereniging Leo XIII, door W. Ruigrok namens het Armbestuur, door Meskes namens het kerk bestuur en door J. Remmerswaal, hoofd der R.-K. school, namens het schoolpersoneel en meerdere vereenigingen. Hierna verkreeg de pastoor onder groote stilte het woord. Dat de pastoor diep onder den indruk was, mede door de woor den tot hem gesproken, laat zich gemak kelijk begrijpen. Spreker zeide, dat het voor hem een zware strijd geweest is om voor goed afscheid te nemen van deze parochie en,in het bijzonder voor goed zijn werk als pastoor en herder eener parochie te beëindigen Diepen indruk maakte het op alle aanwezigen toen de pastoor een moment zoodanig onder den indruk was, dat verder spreken hem niet mogelijk was. Verder gaande dankte hij de diverse Sprekers, in het bijzonder den burgemees ter voor hun aanwezigheid en de gespro ken woorden. Spreker zeide de parochie te de Zilk nooit te kunnen en te zullen vergeten in zijn gebeden, zooals hij zulks ook met zijn vorige parochies de Beemster en Oudewe- ternig niet gedaan heeft. Hierna werd door alle aanwezigen met een handdruk afscheid genomen van den pastoor, waarop men diep onder den in druk huiswaarts ging. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 11 Februari 1937 Hooge Pryzen 1000.— 11391 400.— 17777 19527 19795 19900 200.— 166 100.— 4283 4781 6544 9642 10223 15327 16524 17089 18198 19027 Prüzcn van f 70.— 3 106 492 551 673 850 862 877 1037 1080 1102 1127 1151 1301 1332 1363 1393 1460 1468 1471 1541 1674 1702 1829 1855 1879 1922 2090 2100 2161 2184 2203 2517 2697 2709 2759 2801 2881 3077 3176 3188 3264 3352 3424 3476 3508 3603 3622 3775 3922 4097 4141 4142 4182 4263 4310 4548 4585 4602 4730 4739 4744 4943 4947 5157 5284 5328 5345 5550 5602 5722 5742 6106 6165 6233 6374 6566 6615 6803 6893 6975 7054 7074 7246 7292 7323 7472 7480 7487 7492 7503 7644 7769 8133 8163 8172 8213 8241 8293 8306 8527 8533 8535 857! 8572 8617 8633 8653 8942 9200 9293 9377 9497 9633 9641 9659 9786 9807 9310 10261 10271 10376 10460 10499 10585 10786 10960 11008 11055 11082 11193 11257 11354 11494 11602 11705 11831 11942 11976 12053 12155 12270 12387 12436 12479 12620 12716 12773 12789 12904 12956 12996 13062 13108 13126 13133 13160 13248 13350 13372 13407 13469 13803 13605 13620 13694 13740 13923 13993 14009 14094 14101 14132 14144 14285 14339 14487 14512 14574 14690 14761 14791 14810 14857 14865 14924 15054 15059 15284 15300 15317 15382 15430 15630 15691 15777 15836 15843 15883 15929 15965 16023 16027 16033 16194 16439 16496 16594 16697 16825 16846 17130 17271 17292 17358 17359 17422 17456 17541 17550 17591 17712 17716 17735 17790 17942 17986 18026 18046 18123 18201 18220 18433 18440 18456 18474 18588 18602 18776 18842 18927 19082 19248 19250 19350 19446 19553 19603 19646 19695 19768 20099 20128 20413 20420 20445 20623 20700 20754 20312 20817 20838 20877 20931 Nieten 102 104 117 131 143 165 251 353 428 442 450 460 479 531 536 550 566 573 599 637 656 837 841 351 878 985 996 1053 1115 1209 1224 1226 1280 1302 1339 1342 1363 1416 1428 1445 1512 1513 1534 1540 1555 1660 1586 1595 1626 1764 1776 1799 1323 1839 1841 1848 1849 1871 1898 1929 2052 2065 2084 2115 2154 2218 2250 2257 2334 2346 2349 2356 2384 2386 2417 2499 2501 2523 2527 2539 2550 2585 2650 2679 2798 2856 2887 2896 2903 2956 2981 3062 3075 3104 3115 3125 3158 3165 3168 3172 3184 3189 3196 3262 3265 3303 3306 3332 3369 3374 3409 3414 3429 3453 3503 3.549 3558 3611 3636 3713 3803 3887 3942 3999 4088 4121 4129 4191 4192 4199 4205 4225 4242 4292 4308 4341 4367 4369 4374 4375 4379 4392 4402 4470 4483 4522 4524 4552 4560 4584 4615 4634 4636 4661 3694 4701 4727 4757 4778 4829 4843 4856 4867 4885 4928 4961 4976 4980 4994 5010 5011 5034 5063 5090 5107 5137 5166 5198 5201 5208 5240 5265 5279 5397 5404 5410 5428 5491 5604 5622 5623 5628 5631 5633 5637 5682 5749 5757 5899 5925 5943 5957 5975 5997 6008 6016 6054 6115 6117 6189 6212 6257 6266 6268 6307 6338 6411 6442 6539 6547 6562 6571 6578 6617 6632 6656 6658 6671 6705 6710 6731 6752 6773 6775 6822 6850 6904 7042 7048 7064 7097 7101 7133 7217 7268 7278 7295 7306 7318 7319 7322 7370 7375 7444 7470 7479 7482 7555 7576 7582 7588 7607 7653 7697 7735 7792 7796 7822 7849 7856 7968 7989 8003 8014 8126 8139 8150 8154 8202 8309 8329 8401 8406 8446 8521 8580 8588 8623 8623 8669 8672 8673 8688 8689 8691 8705 8729 8765 8781 8791 8820 8831 8849 8874 8983 8988 8993 9008 9017 9053 9083 9162 9170 9197 9198 9219 9248 9265 9276 9359 9369 9385 9489 9556 9606 9609 9622 9700 9722 9757 9827 9843 9902 9938 9946 9972 9977 10019 10048 10082 10091 10112 10122 10130 10194 10280 10307 10338 10351 10353 10359 10361 10366 10392 10434 10530 10037 10650 10654 10660 10679 10885 10702 10717 10723 10724 10734 10797 10824 10861 10896 10902 10986 10988 10990 11001 11007 11018 11036 11063 11102 11122 11150 11186 11210 11239 11256 11277 11283 11285 11300 11451 11467 11474 11499 11527 11537 11570 11571 11583 11636 11643 11681 11688 11733 11738 11907 11918 11983 11999 12001 12008 12062 12084 12101 12111 12113 12128 12146 12256 12357 12361 12370 12383 12404 12453 12511 12516 12524 12534 12567 12584 12585 12636 12672 12692 12715 12750 12775 12818 12820 12861 12879 12914 12940 12995 13002 13005 13007 13014 13077 13078 13098 13121 13155 13258 13271 13272 13296 13305 13341 13353 13361 13366 13402 13477 13500 13540 13595 13614 1364S 13688 13698 13706 13747 13785 13825 13840 13845 13847 13881 13893 13914 13934 13957 14032 14035 14047 14070 14151 14164 14193 14284 14304 14318 14355 14419 14423 14440 144G6 14471 14479 14505 14503 14521 14570 14622 14641 14643 14662 14664 14681 14692 14698 14706 14710 14728 14756 14805 14322 14848 14918 14925 14939 14940 14948 14958 14963 14979 14986 15013 15120 15257 15357 15371 15446 15452 15453 15508 15607 15673 15686 15699 15741 158-97 15987 16004 16091 16161 16172 16232 16236 16267 16274 16279 16348 16361 16379 16394 16395 16397 16427 16468 16469 16516 16574 16585 16622 16647 16663 16684 16720 16734 16776 16782 16799 1680') 16863 16874 16967 17040 17046 17071 17079 17087 17111 17112 17157 17169 17184 17216 17220 17230 17250 17260 17277 17284 17324 17394 17405 17441 17455 17505 17528 17537 17577 17624 17632 17659 17693 17742 17775 17780 17787 17827 17861 17879 17880 17910 17914 17927 17931 17975 17992 18056 18092 18105 13117 18133 18165 13191 18210 18229 18276 18369 18390 18417 18462 18469 18475 18480 18741 18743 18745 13771 18783 18327 18840 18888 J8910 18948 18954 19024 19037 19056 19002 19104 19111 19131 19135 19199 1920S 19223 19237 19282 19307 19357 19373 19395 19411 19416 19539 19540 19541 19547 19563 19587 19592 19656 19676 19693 19701 19805 19834 19906 19319 19930 19986 20022 20088 20146 20236 20239 20260 20270 20278 20281 20288 20292 20331 20363 20381 20408 20498 20512 20530 20645 20649 20659 20691 20739 20773 20786 20826 20827 20847 20858 20873 20902 20922

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8