De nieuwe heerscher van het Britsche Rijk. De nieuwste officieel© foto van Z M. Koning George VI van Engeland, die -op 12 Mei van dit jaar plechtig gekroond zal worden Het wassende water in Noord-Brabant. Een kijkje In het overstroomde gebied bij Ulvenhout in de omgeving van Breda De bouwvallige Vechtbrug te Muiden is thans ook voor de Gooische tram gesloten. Tramreizigers moeten aan de eene zijde der brug uitstappen, om aan de overzijde in een andere tram hun rit voort te Tutten Het Gellerth Hotel te Budapest, waar H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hun intrek hebben genomen Met het m.s. „Dempo* vertrok Woensdagavond uit Rotterdam een detachement aanvullingstroepen van de Koloniale Reserve naar Ned. Indië. Een veelzeggend snapshot aan boord FEUILLETON WAT HET SCHILDERIJ VERBORG Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. (Nadruk verboden). 29) Door het vuile raam zag ze een stukje van den hemel en een enkele ster. Ze keek naar die ster, tot hij zoo groot werd, dat het leek of hij den hemel vulde, en toen zonk ze onder het venster neer en begon onsamenhangend te ijlen over allerlei dingen de kostschool, gebeurtenissen uit het kamp. maai het meest dacht ze aan Ronald en dan gleed een lach over haar gezicht en ze strekte de hand uit om de zijne te vatten. Doch ze raakte slechts het zachte lijfje van een muis, die tegen haar arm opklauterde en weer weg stoof. Na een poosje oegonnen honger en dorst haar te kwellen. Ze kroop op handen en voeten de kamer rond om te zoeken of ergens nog wat water of een stukje brood was. doch haar poging bleek vruchteloos. Ze tastte haar weg naar het raam terug, te zwak om te schreien, en bleef daar lig gen, enkel maar verlangend naar verge telheid. Toen sloten de moede oogen zich. het bleeke gezichtje werd kalmer, de lip pen openden zich en haar ademhaling ging zacht en regelmatig. Rosalie sliep...,. HOOFDSTUK XVI. Toen Chicago Charley, de jonge pels jager en oude Rob Cameron met me vrouw Kerslake den volgenden morgen op de kostschool kwamen, vernamen zij het nieuws van Rosalie's spoorloos ver dwijnen. „Maar hoe kon ze er uit, als het hek op slot was? Ik dacht dat er hier goed op die jonge meisjes gepast werd", protes teerde Chicago Charley en hij keek de di rectrice aan, alsof hij haar maar half ge loofde. „Er wordt nog 'n meisje vermist Sa- die Brown, de dochter van den million- nair", vervolgde iuffrouw Clevedale, wier gelaat de sporen van angst en zorgen droeg. „Wat? Van dien Brown, wiens naam vandaag in alle kranten staat?" vroeg Charley bitter, „Brown, op wiens bank ik al mijn zuur verd'ende geld had staan, en die geleefd heeft op kosten van dwazen zooals ik, die vertrouwen stellen in der gelijke hooge pieten." De anderen keken vol medelijden naar hem. Het ontstellende bericht had hen als een donderslag getroffen en Charley was lang niet de eenige in Glenconnel. die alles verloren had wat hij in den loop van een heel leven noesten arbeid had overge spaard. „Maar mijn pech mag Rose's pleizier vandaag niet vergallen", had de dappere, oude man gezegd, met de onzelfzuchtig heid. die hem in Glenconnel zoo bemind had gemaakt. „M'n oude claim Is nog niet uitgeput, en misschien doe ik een goede vondst in de nieuwe gang, die ik aan het graven ben". had hij er hoopvol aan toegevoegd. Ze hadden besloten het- bericht van Charley's financieelien klap als 't kon voor Rosalie geheim te houden en waren op weg ge gaan, vol plannen om haar een prettigen dag te bezorgen. „Ik snap niet. waar ze gebleven kan zijn", sprak Charley wanhopig. „De politie is al gewaarschuwd", deel de de directrice mede. „Maar de toestand in Sadie Brown's huis is zoodanig, dat men van het bericht amper notitie neemt." „Ik denk, dat we er maar zelf eens op af zullen gaan en zien of we geen inlich tingen los kunnen krijgen van die mil- lionnairslui", hernam Charley grimmig. „Kom mee, jongens. Al moeten we ver dorie iedere straat en ieder huis in Chi cago doorzoeken, we zullen onze Rose vinden!" Mevrouw Kerslake wilde ook meegaan, maar Rosalie wist haar te bewegen in de school op hen te wachten. „We zullen niet zonder Rose terugko men, moeder", verzekerde hij. Zij reden in dolle vaart door de straten en Chicago Charley wist uit den ontstel den bediende, die hem aan de million- nairswoning te woord stond, alles te ha len wat de man kon vertellen. „We hebben Sadie hier al een heelen tijd niet gezien. Ze is intern op school ziet u en als ze vacantie heeft, brengt ze die op het landhuis van de familie door. Mis schien is ze daar nu ook heengegaan", op perde hij. „Waar ligt dat huis?" vroeg Ronald scherp,, en geen drie minuten later waren ze alweer op weg naar het landhuis van den overleden millionnair, want allen wa ren het er over eens, dat het geen toeval kon zijn, dat de beide meisjes tegelijker tijd verdwenen waren. „Ik vraag me af, of die ellendeling van een Dick Bryce hier achter zit?" was de gedachte, die in zijn hoofd hamerde. Chicago's Charley's gezicht stond strak, toen ze door de stille lanen reden en de oogen van den ouden Rob Cameron wa ren hard als steen. De zon scheen helder over het welige groen, maar nergens was een huis te zien. ,,'t Lijkt wel of we verkeerd zijn gere den", meende Charley, toen ze een hand wijzer bereikten en hij raadpleegde een papiertje, dat hij in de hand hield. „Hm, er is hier niemand, dien we den weg kunnen vragen, maar als we om die heide heenrijden en linkshouden, komen we aan een dorp, en daar zullen ze ons wel terecht kunnen helpen", oordeelde oude Rob Cameron, die een sterk ontwik keld oriënteeringsvermogen bezat. „Zoover ik zie, is hier maar één huis en dat is onbewoond", vervolgde Chicago Charley, en zijn blik gleed langs het huis, waarin Rosalie op dat oogenblik een ge vangene was. „We zullen Rob's raad opvolgen", beslo ten ze en dus reden ze links om de heide heen. „Hé, wat ligt daar ginds in het gras", riep de oude gouddelver opeens, toen iets wits zijn aandacht trok. „Het is een vrouw. Laten we uitstap pen", zei Ronald. Hij sprong uit de auto en haastte zich naar de bewuste plek. „Goeie genade! Kom eens hier, Charley kijk eens, Rob", schreeuwde hij. Het was overbodig naar het landhuis van den millionair te gaan. want hier lag zijn dochter, gekneusd en half bewuste loos op den grond. „Dat kind is aangevallen. Er is hier een schurkenstreek uitgehaald", verklaarde Ronald verontwaardigd, terwijl hij Sadie's gewond hoofd zoo goed mogelijk verbond en haar brandewijn liet drinken. „Kan ze spreken?" voeg Charley met trillende stem. De beklagenswaardige Sa- die wekte zijn medelijden, maar grooter nog was zijn angst voor Rosalie. „Kun je me vertellen, wie het gedaan heeft, kindlief?" „Ja", was het zwakke antwoord. De brandewijn had haar weer een weinig tot zichzelf doen komen. „We zijn gisteravond ontvoerd en daarheen gebracht Rosa lie is er nog in de kamer naast de keu ken daarginds." Ze wees met een trillenden vinger naar het leege huis. „Ik zal wel hier blijven en op het neis- je passen", bood Rob Cameron aan; .gaan jullie er maar gauw heen." Even later hoorde hij het kraker van hout, daarna een zwaren slag. Hij wist, dat de deur bezweken was onder de ver eende krachtsinspanning van de beide mannen. Ze liepen regelrecht naar het vertrek, waar Rosalie lag. Toen hij het witte gezichtje zag en de verwilderde oogen, die hem zonder her kenning aankeken en haar onsamenhan gend ijlen hoorde, kwam er een roode nevel voor de oogen van den pelsjager en hij zwoer een duren eed, dat de man. die dit gedaan had, voor zijn euveldaad boe ten zou.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5