Mm RADIOPROGRAMMA'S MM MAANDAG 8 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT CERDE BLAD-PAG. 11 DINSDAG 9 FEBRUARI. GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Twee ernstig gewonden. Gistermiddag omstreeks één uur is de 26-jarige N. Frank uit Amsterdam op het kruispunt Oud-BussumerwegLandstraat te Bussum met zijn motorfiets in botsing gekomen met een auto, die hij geen voor rang had verleend. De heer F. en de duo rijdster sloegen tegen den grond. Zij wer den bewusteloos opgenomen en naar de Gerar Jus Majella-stichting vervoerd, waar by beiden ernstige inwendige kneuzingen werden geconstateerd. Bovendien is waar- schijnlek het linkerbeen van den heer F. gebroken. De auto. een taxi, werd bestuurd door den 35-jangen V. uit Bussum, die eenige verwondingen van lichten aard opliep. Ook hij is naa: het genoemd ziekenhuis vervoerd, dat hy ewnwel in den loop van den avond kon verlatetf- ENRSTIGE AANRIJDING TE AMERSFOORT. Wielrijder tegen auto gebotst. Op den Utrechtschenweg, ter hoogte van de Leenaart Nicaiusstraat, is Zaterdagavond laat de 34-jarige wielrijder F. L., wonende te Amersfoort, aangereden door een auto, welke werd bestuurd door een zekeren H. B., eveneens 'uit Amersfoort. Vermoed wordt, dat het slachtoffer de auto, waarvan slechts één koplamp brand de, voor een motor heeft aangezien. L. werd met een schedelbasisfractuur en een gekneusden nekwervel naar het St. Elisabethsziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is van dier aard, dat hij nog niet door de politie kon worden verhoord. De chauffeur, die na de aanrijding was doorgereden, werd te de Bilt aangehou den. Hij verklaarde van het ongeval niets te hebben bemerkt. BOTSING TÜSSCHEN TWEE TRAMS. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag te ongeveer 2.20 uur is op^ de Westermarkt te Amsterdam een motor wagen' van de Zandvoortsche cram, "welke van de richting Sloterdijk kwam op een bij de halte stilstaande tramwagen van lijn veertien gereden. Van den wagen der gemeentetram werd het achterbalcon zoo zwaar beschadigd, dat de wagen naar de remise moest worden ge reden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het ongeval is veroorzaakt door het feit, dat de motorwagen van de Zandvoortsche tram bij het remmen is doorgegleden. Het tramverkeer ter plaatse was onge veer gedurende 20 minuten gestagneerd. DE „KERTOSONO" IN AANVARING VOOR OPORTO. Een haven binnengevaren op eigen kracht. Het schoomschip „Kertosono" van de Rot- terdamsche Lloyd heeft draadloos medege deeld, dat het ter hoogte van Oporto in aanvaring met het Britsche slagschip „Ma laya" is geweest. Hulp was echter niet on middellijk noodig. Naar wij van de directie van de Rotter- damsche Lloyd vernemen, heeft de botsing tusschen de „Kertosono" en de „Malaya" Zaterdagavond plaats gehad. De „Kertoso no" kreeg een scheur in den voorsteven, boven de waterlinie. Het schip voer op eigen kracht naar een Portugeesche haven. Hoewel er geen enkel geyaar bestond, ble ven het Engelsche slagschip „Malaya" en een uit Leixoes ter assistentie gekomen Duitsche sleepboot in de buurt Van het schip. Kapitein van de „Kertosono" is de heer de Boer. Het schip meet 7323 ton. ■Het schip was op weg van Batavia naar Rotterdam, waar het Woensdag as. ver wacht werd. Het schip kwam thans van Genua en moest eerst nog naar Londen. Mist de oorzaak? Ook de „Zwarte Zee" uitgevaren. De Rotterdamsche Lloyd ontving gister avond van den kapitein van de „Kertoso no" draadloos bericht, dat de toestand nog onveranderd was. De Duitsche sleepboot „Seefalke" van den sleepdienst Bugsier te Hamburg, welke des ochtends te zeven uur Leixoes had verlaten, was in den la ten middag bij de „Kertosono" aangeko men. Het lag evenwel in de bedoeling eerst Maandagochtend vast te maken. In dien tusschentijd zou het schip trachten zoo vel mogelijk zee te houden, waarbij de machines op achteruit zijn gezet, teneinde het beschadigde gedeelte zooveel mogelijk van den druk te ontlasten. Zoo dreef het schip Zondagavond langzaam in Noordelij ke richting. Behalve de „Seefalke" bleef oog nog de Engelsche oorlogsbodem „Ma laya" in de nabijheid Onder deze omstan digheden is de aankomst van de „Kerto sono" te Lissabon thans nog niet te bepa len. De kapitein seinde uitdrukkelijk, dat van een noodtoestand geen sprake is en dat hij de situatie gunstig beoordeelde. Omtrent de toedracht der aanvaring wacht men het uitvoerige rapport van den kapitein af. Ook is de juiste omvang van de beschadiging nog niet bekend. R. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerbaavestr. 30 verleent hulp dooi gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420. Aanvragen (schriftelijk» adres Boerha-«e- straat 30. Zeker is echter, dat het schip aan de voorzijde gescheurd is, doch de ruimen ma ken gee# water. Aangenomen wordt, dat de schade boven de waterlijn is toege bracht. Het gebeurde vond plaats, dwars van Oporto op 41.8 graden N.B. en 9.40 gra den W.L. De „Kertosono" is het grootste vracht schip van de Rotterdamsche Lloyd en be schikt over passagiersaccomodatie. Het schip heeft een afmeting van 7323 ton. Aan boord bevindt zich een lading stukgoede ren. De Nederlandsche motorbergingssleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s inter nationalen sleepdienst is in den loop vap Zondag van haar station te Falmouth vér- trokken om assistentie te verleenen aan de „Kertosono". De Zwarte Zee" zal het schip over 48 uur kunnen bereiken. Nader vernemen wij nog, dat de bot sing vermoedelijk aan mist moet worden toegeschreven. KOFFER MET KOSTBAREN INHOUD IN DEN TREIN ACHTERGELATEN. Door een treinpoetser te Roosendaal gevonden. Enkele dagen geleden was mevr. Louise Goldman, echtgenoote van den bekenden juwelier van dezen naam te Parijs, in den trein ParijsAmsterdam een valies met een waarde van een half millioen francs aan kostbaarheden kwijt geraakt. Toen zy te Amsterdam arriveerde liet zij haar koffers over aan de zorgen van een witkiel, zonder dat zij zelf eerst inspecteer de of alle zes valiezen en koffers bijeen wa ren. Zy ging naar haar hotel, waar de wit kiel kort daarop de vijf aan zijn zorgen toe vertrouwde collis bezorgde. Eerst den volgenden morgen, bij het toi let maken ontdekte mevrouw Goldman tot haar groote verbazing en schrik de ver missing van het zesde valies met den kost baren inhoud, waarvan zij zich alleen nog herinnerde, dat zij het in den restauratie wagen naast zich had gezet. Terstond wer den politie en spoorwegautoriteiten te Am sterdam van de vermissing in kennis ge steld, die weldra een onderzoek aanvingen, zonder evenwel een juist spoor nog te ont dekken. Toch was de oplossing van het geheim zinnige raadsel korter bij, dan men kon verwachten. Het valies was n.l. intusschen reeds gevonden en wel teRoosendaal, waar de restauratiewagen, na het binnen komen van den Parijschen trein, des avonds te omtsreeks 11 uur, ais naar gewoonte was afgehaakt. Hier werd de wagen, zooals iederen avond geschiedt, door het personeel van de Société des Wagons Lits gereinigd en weer reisvaardig gemaakt om dan den volgenden morgen weer te worden aange koppeld aan den Pullmann-trein, welke te 9.40 van Roosendaal vertrekt naar Brus selParijs. Bij dit schoonmaken nu werd het valies van mevr. Goldman gevonden en bij de ambtenaren van den Douanedienst gedeponeerd. Toen nu mevr. Goldman, den volgenden morgen, nog in de meening verkeerende, dat -het valies gestolen zou zyn, naar Pa rijs terugkeerde, informeerde zij aan ieder station waar de trein stopte bij de stations- dienten of daar mogelijk iets van het ver loren valies bekend was, totdat zij eindelijk, te Roosendaal aankomende, weer in het be zit kwam van de gestolen gewaande koffer. Bij het onmiddellijk daarna ingesteld on derzoek bleek, dat niets werd vermist. VERZEKERINGSAGENT MET TWEE DUIZEND GULDEN VERDWENEN. Toen zijn boeken gecontroleerd zouden worden. De Utrechtsche politie zoekt op het oogeyblik intensief naar den 49-jarigen Jo- han Versendaal te Utrecht, die als agent van verschillende levensverzekeringsmaat schappijen een bedrag van pl.m. 2000 on der zich had en Zaterdagmorgen vermoe delijk met medeneming van dit geld met onbekende bestemming de stad heeft ver laten. De heer Versendaal is agent en cor respondent van een zestal verzekerings maatschappijen, waarvan wij de namen op verzoek der politie niet noemen. Het be treft hier maatschappijen te Haarlem, Delft Groningen en Rijswijk, meldt de „Cou rant". Zaterdagmorgen vervoegde zich een daar toe gemachtigd persoon aan het kantoor van V., dat in de benedenverdieping van een hoekhuis aan de Pieter Nieuwland- straat 77 te Utrecht is gevestigd, ten einde de door V. ontvangen premiegelden, ten be drage van 2000, met hem af te rekenen en de boeken te jontroleeren. Het schijnt nu, dat V., die op de hoogte was van het feit, dat er Zaterdag een controleur zou komen, reden had om zich aan deze con trole te onttrekken, althans hij verliet de stad zonder eenig bericht achter te laten, terwijl ook het geld niet gevonden werd. De controleur steldé direct de politie met V.'s vermissing in kenis, die aanstonds een grondig onderzoek instelde. Per speciaal bericht werd de politie in het geheele land van zyn verdwijning op de hoogte gesteld I en het signalement verspreid, terwijl de commissaris in de eerste afdeeling te Utrecht zijn opsporing, aanhouding en voor geleiding vefzocht. Het signalement luidt: leeftijd 49 jaar, lengte 1.75 M., eenigszins gezet postuur, glazen linkeroog en bevende onderlip. Versendaal was gekleed in een grijs colbertcostuum. Zondagavond had de politie te Utrecht nog geen bericht omtrent aanhouding ontvangen, zoodat de nasporin gen met kracht worden voortgezet. BERUCHT LADELICHTER GEARRESTEERD TE SCHIEDAM. Zaterdagavond is het de Schiedamsche politie gelukt een beruchten ladelichter, den 37-jarigen C H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die reeds sedert lang door de politie van verscheidene gemeenten in ons land werd gezocht, na het lichten van de lade in een sigarenwinkel aan den Rot terdamsche Dijk te Schiedam aan te hou den en naar het hoofdbureau van politie over te grengen. De man vervoegde zich 'in den winkel, zoogenaamd om postzegels te koopen. De winkeljuffrouw, de verloofde van den eigenaar der zaak, ging,, na den man ge holpen te hebben, weer terug naar een achter den winkel gelegen vertrek, zonder er evenwel op te letten of de man wel was weggegaan. Even later ontdekte zij ech ter, dat hij nog steeds binnen was en eerst aanstalten maakte om den winkel te ver laten. Onmiddellijk kreeg zij argwaan en valgde den man de straat op, luid roe pende: „Houdt den dief!" Een oploop ontstond, doch de man wan delde kalm verder, achtervolgd door de schreeuwend juffrouw en omringd door tal van omstanders. Niemand durfde den man, die nogal vrij groot var postuur is, te grij pen. Een automobilist -aarschuwde even wel een surveilleernd agent van politie, die zich per rijwiel naar het aangegeven punt spoedde. Hij wierp het rijwiel den man voor de voeten en aresteerde hem. De man had inmiddels kans gezien een bedrag van 17.50, dat hij1 uit de winkellade had gestolen, een hem onbekend persoon in de hand te stoppen. Deze heeft er zich echter onmiddellijk aan het hoofdbureau van po litie van ontdaan. De Schiedamsche politie heeft hiermede een goeden slag geslagen. Zij zocht den man reeds voor drie soortgelijke misdrij ven. Ook in andere plaatsen heeft de man geprobeerd in verschillende winkels de la den te lichten, o.a. te Den Haag, Haarlem, Wormerveer en Zeist en werd uit hoofde daarvan reeds lang gezocht. „De Crt." SUCCESVOLLE JACHT OP EEN INBREKER. In den afgeloopen nacht bemerkte de waker K. van de eerste 's-Gravenhaagsche Nachtveiligheidsdienst, dat van de lingerie zaak van Zeggelenlaan 145 de winkeldeur geforceerd was. Een onderzoek instellende, zag hij door de winkelruit, dat twee man nen bezig waren, den winkel te doorzoeken. De bewaker trok zijn gummistok en stapte naar binnen, waarop een der inbrekers een kist naar K.'s hoofd smeet. De nachtwaker kwam daardoor te vallen en de beide man nen, die over hem heen sprongen, maakten zich uit de voeten. Een van hen stapte op de fiets van den nachtwaker, de andere verdween te voet, maar werd door den waker heimelijk ge volgd. Toen de nachtveiligheidsman den in breker een perceel in een der zijstraten had zien binnengaan, waarschuwde hy de politie. Direct daarop verschenen agenten van de motorbrigade en rechercheurs met politie honden. Eerst werd de op heeterdaad betrapte van zijn bed gelicht en overgebracht naar het politiebureau Rijswijksche plein. De motorpolitie ging daarop in de buurt rondrijden om den anderen man te zoeken. Zy vond echter alleen het rijwiel van den nachtwaker in een der straten liggen. Door middel van een hond trachtte men het spoor van den inbreker te vinden. Dit gelukte echter niet, omdat het dier, na lucht te hebben genomen van de fiets., hard naar den eigenaar, die op een afstand gebleven was, toeliep. Zoo eindigde dit nachtelijk avontuur. De ongenoode gasten hadden nog geen gele genheid gehad iets weg t* nemen. De ge- ariesteerde ies de 30-jarige B., een goede bekende van de politie. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET. Een Amersfoortenaar had zich gister avond opgemaakt om zich van de plaats zijner inwoning naar Nijkerk te begeven, doch hij stapte per abuis in een verkeerden trein, zoodat hij tegen wil en dank in Am sterdam belandde. Hij gaf echter het doel van zijn reis niet op, bladerde in zyn spoorboekje, en constateerde, dat hij nog wel een eindje in de stad kon gaan kuie ren, alvorens de terugreis te aanvaarden. Maar het lot zou anders beschikken. Den buitenman beviel het onverwachte uitstap je blijkbaar opperbest en tot zyn ontstel tenis bemerkte hij plotseling, dat de wij zers van de klok ongemerkt het stijdstip waren genaderd waarop de trein, die hem naar de landelijke stilte moest terugvoe ren, zich in beweging zou zetten. IJlings schoot hij dan ook een taxi aan, welke de laatste redding brengen zou. En toen ge beurde het vreeselijke, dat de wagen op den hoek van de Oudebrugsteeg en het Damrak, in het zicht van de haven in bot sing kwam met een uit de richting van den Dam komende auto. Beide voertuigen vlogen met een klap tegen elkaar en wer den deerlijk gehavend. De „wereldreizi- Hilversum II, 301 M. KRO-Uitz ending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pL 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 4.10 Orgelconcert en Gram.pL 5.20 Gram.pl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 De KRO-Melodisten en solist. 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Economische causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Vastenavondprogramma m. m. v. KRO-orkesten en solisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lilly Mathé en haar orkest. 1 11.20—12.00 Gram.pL Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pL 10.00 Morgenwijding. ^[*#1 10.15 Gram.pL I?! 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.00 Lezing „Wij en onze zieken". 11.30 Ensemble J. Cantor. 12.30 Orgelspel. I.00 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Het Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Gram.pL 10.30 Schaakles. II.00 Berichten ANP. Hierna AVRO- Dansorkest. 11.40—12.00 Gram.pL Droitwich, 1500 M. 11.05 Causerie „Value for money". 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Het BBC-Empire-orkest. 12.45 Reportage. 1.10 Het Wigston Temperance-orkest en solist. I.502.20 Gram.pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Hungaria-Zigeuner-orkest. 5.10 Gram.pL 5.35 L. Voselli's orkest. 6.20 Tijdsein, Berichten. 6.45 BBC-Northern orkest. 7.50 Anation of shoppers", discussie. 8.35 Revueprogramma. 9.20 Berichten. 9.40 „God and the Common Life", cau serie. 10.00 Orgelconcert. 10.20 Radiotooneel. II.35 Maurice Winnick en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr..pl.). PLOTSELINGE WAS VAN MARK EN WEERIJS. Het is nog niet bekend, wat de oorzaak is, maar te Breda heerscht watersnood. Mark en Aa of Weerijs zijn tot woeste stroompjes herschapen en overstroomen weilanden, landerijen en wegen, zetten boerderijen als eilandjes in de gropte wa terplassen. Plotseling er vrij verrassend zelfs zoo dat reeds Zaterdagmiddag menschen die naar 't Lof waren geweest niet meer droog voets huns woningen konden bereiken, doordat de toegangswegen reeds onder water waren verdwenen. Zoowel te Ginniken als te Breda is de was zoo groot, als men zich niet herinnert, meldt de „Maandagmor gen". In de Oranjeboomstraat te Breda heeft het water van de Aa of Weerijs de straat over een lengte van ruim 200 Meter juist vóór de kerk onder water gezet. Het liep hier de huizen binnen, en de bewoners R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.20 en 8.20 Grarii.pl. 11.20 Symphonieconcert. 1.35 Zang. 1.50 Vervolg concert I.50 Gram.pL 4.50 en 5.50 Gram.pL 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.20 Gram.pL 9.05 Omroeporkest II.201.20 Bouillon-Dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert 6.30 Gram.pl. 7.50 Saarbrücker Amusements-orkest. 11.20 Orkestconcert 12.35 Omroeporkest en -dansorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Westduitsch Kamerorkest. 7.3012.20 Carnavalsprogramma. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Klein orkest. 1.30 Salonorkest 1.502.20 Gram.pL 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gram.pL 8.20 Omroepsymphonleorkest en solisfe. 10.30—11.20 Gram.pL 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest. I.50—2.20 Gram.pL 5.30 Orgelspel. 6.35 Reportage. 7.05 en 7.35 Gram.pL 8.20 Kleinorkest en radiotooneel. 9.35 Kleinorkest. 10.3011.15 Grafn.pl. Deutslandsender, 1571 M. 7.30 Carnavalsprogramma. 9.20 Berichten. 9.40 Reportage. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gevarieeerd programma. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen of div. II.20 R. Danmark. 12.20 Brussel VL 13.35 Keulen. 14.20 Gramofoonpmuz. G.R.D. 14.50 Parijs Radio. 15.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gramofoonpmuz. G.R.D. 10.35 Londen Reg. 13.35 Droitwich. 14.25 Londen Reg. 16.50 Droitwich 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.50 Londen Reg. 20.35 Droitwich. 21.40 Weer en of div. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. j ±22.45 Londen Reg. Vraag inzake uitbetaling voor inwo nende dienstbode hij ziekte. Antwoord: Vooreerst gaat het loon gedurende betrekkelijk korten tijd door. In uw geval waarschijnlijk een week. Vervol gens moeten dokters- en verpleegkosten over de eerste 6 weken vergoed worden. Geen kostgeld. lederen Oinsdag en Donderdagmiddag van 3 -4 uu» gelegenneid tof het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2 X 2 4 maal zoo groot! ger" was door het gebeurde zoodanig van streek geraakt, dat de geneeskundige dienst er aan te pas moest komen, die hem naar het Wilhelminagasthuis vervoerde, iwaar bleek, dat den man niets mankeerde. Toen hij weer watop verhaal was gekomen, kon hij zijns weegs gaan, doch de kans op den trein was verkeken, zoodat Nykerk te vergeefs heeft gewacht.... VECHTPARTIJEN IN DEN BOSCH. Zaterdagavond heeft in de Windmolen bergstraat te 's-Hertogenbosch de 23-ja- rige H. van L. bij een twist zijn 21-jarige vrouw, J. van G., met een mes eenige ste ken toegebracht in het gelaat. De vader van de vrouw, die op het hulpgeroep kwam toe snellen, wist erger te voorkomen. Gistermiddag omstreeks drie uur is in de Beurdschestraat een vechtpartij ont staan tusschen twee mannen, zekere H. en K. Op een gegeven oogenblik haalde H. een revolver voor den dag en richtte het wapen op zijn tegenstander, doch door een defect ging het riet af. Eenige politie agenten, die zich in de nabijheid bevon den, snelden toe en arresteerden den revol- verheld. moesten boven hun tenten gaan opslaan. De kerk was slechts badende en over vlug gevormde brugje te bereiken. De geheele omgeving hier staat blank. Ook langs de Regentesselaan te Ginneken is de Mark bui ten haar oevers getreden en staan de stra ten blank. Vanaf Bouvigne tot de Belgi sche grens is 't slechts één groote water plas en de dorpen, huizengroepen, boerde rijen lijken allen geïsoleerd in deze groote watervlakte. En nog steeds houdt de was aan, drei gen nieuwe wegen blank gezet te worden, huizen geisoleerd. Geruchten deden de ron de, dat in 't Anwerpsche een kanaaldijk zou zyn doorgebroken, doch bevestiging konden we hieromtrent niet krijgen. In dit geval zal nog minstens twee dagen was kunnen worden verwacht. Intusschen ver keert de Baronie in een wel weinig ge- kenden watersnood en maakt menigeen zich ongerust. WILT U IETS WETEN? Vraag: Moet men omzetbelasting be talen op vet? Antwoord: Rund- en varkensvet zijn vrij van omzetbelasting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11