Engelsch viootbezoek aan Soerabaja. De opmetingen bij den bouw van de nieuwe Beurs aan den Coolsingel te Rotterdam geschieden bij regen onder een parasol Bij het bezoek van het Engelsche vliegtuigmoederschip .Hermes* aan de Indische vlootbasis te Soerabaja kon het schip door den merkwaard-gen vorm van den romp met aan de kade meren, zoodat de verbinding met den wal door middel van pontons tot stand gebracht moest worden Wintersche gasten van onze lage landen. De zeemeeuwen op hun hoog© zitplaatsen boven het stadsgewoel De koetsier Anton Kabelaar te den Haag herdenkt 15 Februari a s. den dag. waarop hij vóór 50 jaar het leven redde van wijlen Koningin Emma en H M. de Koningin door de op hol geslagen paarden van de koninklijke koets tot stilstand te brengen Vischtijd langs de Maaskant te Rotterdam. Menige liefhebber profiteert van een geschikt plaatsje langs de kade De nieuwe verkeersbrug -in den provincialen weg Amsterdam 't Gooi ter vervanging van de oud© draaibrug over het Merwedekanaal te Weesper karspel is Donderdag in gebruik genomen n FEUILLETON WAT HET SCHILDERIJ VERBORG Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. (Nadruk verboden). 24) Rosalie voelde zich verplicht op onder zoek uit te gaan er was vast en zeker iets niet in den haak met die geheimzin nige meisjesgestalte. Ze liep de gang in. De voordeur was gesloten, maar een open staand venster toonde, hoe de vluchtelin ge het huis verlaten had. Rosalie was er in een wip door en holde over het gras veld om het meisje, dat bijna uit het ge zicht verdwenen was. in te halen. Steeds harder liep het witte figuurtje en Rosalie had alle moeite om. zonder zelf gezien te worden, zoo dicht mogelijk ach ter haar te blijven. Eenmaal keek de vluch telinge om en Rosalie verschool zich haas tig achter een boom. maar bleef haar in het oog houden. Ze wist thans wie het was Sadie Brownl Eindelijk hadden z< den top van den heu vel bereikt en de nachtelijke stad, een tooverpaleis. schitterend met duizenden lichtjes, lag aan hun voeten. Sadie vervolgde haar tocht 25e liep een klein, dicht plantsoen in, dat zich langs den hoofdweg uitstrekte Plotseling, heel onverwacht, kwam 'een groote, grijze auto den hoek om en stopte bij een groep boomen. „Nu heb ik haar te pakken, als deze man nen me ten minste willen helpen", dacht Rosalie opgelucht, bij het zien van den chauffeur en zijn metgezel. Maar haar opluchting maakte plaats voor ontzetting, toen een beschaafde, kalme stem, een stem, die ze kende en haatte, tot haar doordrong. Ze liet zich plat voorover vallen in het natte gras. Het was de stem van Dick Bryce.... HOOFDSTUK XIV. Dick Bryce stapte uit en stond in het maanlicht. Hij was in avondkleeding en met zijn aristocratische houding en regelmatige trekken had hij iets van een jongen Apollo. Maar zijn uiterlijk maakte niet den min sten indruk op Rosalie; ze voelde enkel bittere schaamte bij de gedachte, dat ze dezen man eens had toegestaan haar te kus sen of zelfs maar aan te raken. Ze spande haar ooren in om te verstaan wat hij zeide. „Nu, als je dan maar zorgt, dat je er over een uur met de auto bent, en denk aan wat ik je gezegd heb. Zoodra je me met het meisje ziet aankomen stap je uit en staat klaar met de chloroform. Dan zal ik me onder een of ander voorwendsel even verwijderen en jij houdt haar den lap ste vig onder den neus. Je weet waarheen je haar brengen moet." „Ja," was het norsche wederwoord. „Denk er om, als je den boel verknoeit, dan ben je nog niet gelukkig, maar als je het goed voor elkaar brengt, krijg je met een je geld." „Best", gromde de chauffeur, zich over J den motor heenbuigend, Rosalie's hart klopte zoo hevig, dat ze vreesde, dat de samenzweerders het moes ten hooren. Binnen twintig minuten moet ik dat malle wicht ontmoeten.- Ik heb haar ge zegd aan het andere einde^yan het bosch te wachten, en ik kan daar in tien minuten zijn. Heb jij nog iets in je veldflesch? De mijne is leeg". De man knoopte zijn jas los en stak de hand in een binnenz „Hier baas", zei hij en gaf hem een flesch. Dick Bryce nam een flinke teug en werd inder den invloed daarvan weldra mede deelzaam. „Dat zal me een herrie geven in de kost school, als ze hun millionnairskind mis sen", lachte hij. „Wat is dat?" hij keek om. „Ik hoor niks", zei de chauffeur stroef. „Het was net of ik iets hoorde. Het klonk als een half-onderdrukte stem. Verbeel ding waarschijnlijk. Misschien om zijn ontstelden geest was te kalmeeren, nam Dick nog een slok. Rosalie had haar gezicht in den vochti- gen grond gedrukt óm den kreet, die haar ontsnapt was, te smoren. Het millionnairs kind. Daar bedoeldt hij natuurlijk Sadie Brown mee, de ellendeling! Wat moest ze in vredesnaam doen? Ze was zoo geschokt door de ontdekking, dat het haar onmogelijk was rustig te den ken. De zachte stem vervolgde: „Het is een voordeelige geschiedenis, als we het tenminste handig inpikken; vooral hier in Amerika, waar de ouders van hun spruiten afgoden maken. Trouwens, als ik mijn mond wilde opendoen, zou ik mijn heer den millionnair Brown zoo zeker vijf jaar achter de tralies kunnen laten opber gen. als ik nog wel een slok brandewijn lust." En de linkerhand, waaraan de pink ont brak, werd gretig naar de flesch uitgesto ken. „Ik zou niet te veel nemen, baas", ried de chauffeur, maar Dick Bryce nam er geen notitie van, hoorde het vermoedelijk niet eens. „Ik krijg beslist honderdduizend dollar losgeld voor haar, ouwe jongen, en dan naar Engeland en een leventje als een prins ja, dat is net iets voor Dickie." Een gemeene dronkenmanslach onder streepte zijn woorden. „Tijd om te gaan", hernam hij na een pauze, en met een laatste order aan den chauffeur om vooral op tijd te zijn, ging hij het bosch in vlak langs den struik, waar achter Rosalie lag en verdween uit het gezicht. Allerlei plannen flitsten door Rosalie's geest, maar geen er van leek uitvoerbaar. Haar eerste opwelling was. om naar de school terug te holen en te vertellen wat ze gehoord had. „Maar als Sadie binnen het uur ontvoerd wordt, zou het te laat zijn voor o, en ik weet niet eens waar ze met Dick Bryce heen is en waar de ch uffeur hen moet af halen. Er is maar één mogelijkheid hen te volgen tot ik weet, waar ze haar heen gebracht hebben, dan kan ik daarna terug gaan." Ze voelde dat het een misdaad zou zijn Sadie in de macht van een individu als Dick Bryce te laten. Een binnensmondsche vloek van den JJJI chauffeur, die probeerde den motor aan te slaan deed haar den adem inhouden. Hij stapte uit en begon bij het licht van een zaklantaarn den wagen na te zien. „Ha!" Met dien uitroep liet hij zich op den grond vallen en kroop onder de auto. Het vloog Rosalie door het hoofd, dat dit haar kans was. De gedachte, dat de chauffeur misschien maar enkele seconden werk zou hebben dreef haar tot snel handelen. Het was een ruime zespersoonswagen en ze zou zich ge makelij k achterin kunner verstoppen, als ze er maar ongemerkt in kon glippen. De wind deed ae boomen ritselen en de lichten van Chicago waren niet meer zicht baar. De wereldstad sliep. Bijna was Ro salie betrapt, want terwijl ze zich geruisch- loos in de auto liet glijden, en zich onder de bank verborg, kwam de man weer voor den dag en rekte zijn ledematen. „Klaar", bromde hy, stapte in en liet den motor loopen. Al spoedig kreeg de wagen vaart en toen de koude nachtwind om haar ooren blies, deed de opwinding van het avontuur Ro salie's bloed sneller stroomen en ze voelde geen spoor van angst toen de auto door de leege straten suisde. Ten laatste draaiden ze een smalle straat in tusschen hooge, grauwe huizen, spook achtig in den nacht: hier en daar schemer de een licht, maar het was niet daar. dat de auto stilhield en de chaufeur uitstapte; het huis waarvoor hij stopte, zag eruit, als of iedereen al lang sliep. Maar toen. in antwoord op een bijzonder kloppen, dat ongetwijfeld een signaal was, de deur openging, stroomde een zee van licht naar buiten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5