UIT DE OMGEVING VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 HILLEGOM Geslipt. In den nacht van Woensdag op Donderdag kwam een luxe auto van Den Haag en reed naar Amsterdam. Aan de Leidschestraat, tegenover „De Kraal" slipte de wagen, zoodat de bestuurder de macht over zijn stuur verloor. De auto moet een snelle vaart gehad hebben, wat de gevolgen uitwezen. De paal, die op het slipgevaar wijst, knapte bij den grond af, de wagen vloog het trottoir op en verniel de het ijzeren hek voor 3 aaneen gebouwde huizen. Van het geheele hek is totaal niets bruikbaars meer over. De auto werd mede zwaar gehavend en door een dealer weg- gesloopt. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Verkooping. Gisteravond had in ho tel Sistermans ten overstaan der notaris sen mr. J. A. de la Hayze te Heemstede en D. Lodder alhier de verkoop bij inzet plaats van: a. Het winkel-woonhuis aan de Molen straat no. 11 groot 1.65 A. In hoogste bod gebracht op ƒ2800 door den heer J. D. Philippo alhier. b. TVee burgerwoonhuizen aan de Mo lenstraat, de nummers 13 en 15, samen groot 2.06 A. In hoogste bod gebracht op 6200 door den heer Philippo voornoemd. Afslag en combinatie over een week. KATWIJK AAN DEN RUN Ongeval. De tuinder Jac. v. D. kreeg van zijn paard een klap tegen een der beenen. Na onderzoek door dr. H. bleek dat v. D. direct naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden moest worden vervoerd aangezien het been gebroken was, Tuinbouw. Nu de vorst voorbij is, is de handel weer meer nor maal geworden en is de aftrek wel even beter. Enkele producten gingen ook iets in prijs naar boven en de aanvoer nam weer toe. Waspeen ging in de beste kwali teit voor een redelijke prijs, doch er is helaas zeer weinig wat eerste soort ge noemd kan worden. Deze gingen voor 50 65 ct. per kist van 20 K.G., doch de massa bracht slechts van 30—40 ct op. Kroten zijn slecht gevraagd, de prijs is laag, van 2030 ct. per kist van 20 K.G. Prei per 100 bos bracht van 2.103.50 op. Knolselderie kon gemakkelijk koopers vin den tegen ƒ3.605.90 per 100 stuks. Met de koolsoorten wil het nog steeds niet. Roode kool ging van 1.401.80, Gele kool van 1.20 tot hoogsten 1.40 per 100 K.G. Uien waren wel wat beter gevraagd, doch de prijs bleef stabiel, van 1.502.10 per 100 K.G. Ook Groene kool bleef te laag in prijs. Naar gelang van kwaliteit bracht dit product van ƒ0.903.1Ó per 100 op. Met Andijvie is het zoo goed als afgeloo pen. De aanvoer is thans al van weinig beteekenis. LISSE Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond in de zaal van den_heer J. Koot zijn 31ste jaar vergadering 'onder voorzitterschap van den heer J. Zandvliet. Deze heette allen welkom en meer in het bijzonder den geestelijk adviseur pastoor v. Zuijlen, die voor het eerst als adv. de vergadering bij woonde. De secretaris, de heer Th. Sal man, bracht het jaarverslag uit, waarin de werkzaamheden van 't afgeloopen jaar de revue passeerden. Uit het financieel ver slag van den penningmeester, den heer P. Schoore, bleek, dat inclusief het saldo 1935 groot f 90.94 aan ontvangsten viel te boeken ƒ251.14, en dat was uitgegeven ƒ205.61, zoodat er een nadeelig saldo was van i 45.41, zoodat het kassaldo thans nog 45.53 bedraagt. De rekening zal door een commissie worden gecontroleerd. In het bestuur waren aftredend de heeren Th. Salman en J. B. van Zeist resp. Ie secreta ris en 2e voorzitter; beiden werden bij enkele candidaatstelüng herkozen. Aan het einde van de vergadering gaf de pastoor zijn voldoening te kennen over het bestaan van een Kruisverbond in zijn parochie omdat hierin een aansporing ligt tot het betrachten der matigheid, een deugd die navolging verdient. Hierna slui ting. Werkloozen-voorlichting. Gisteren namiddag trad alhier voor de werkloozen als spreker op de heer H. J. Kuyper, be stuurder van het R.K. Werkliedenverbond. De achterzaal van het bondsgebouw was tjokvol. Eenerzijds stemt dat tevredenheid omdat daardoor de gedwongen vrije tijd goed is besteed, doch anderzijds is het te betreuren, dat nog zoovelen in de gelegen heid zijn een dergelijke bijeenkomst te kunnen bijwonen! In zijn inleiding zeide de heer Kuyper, dat het niet zijn bedoeling was een rede te houden, doch dat hij liever uit de ver gadering VTagen gesteld zag en dan door zijn te geven antwoorden de aanwezigen voor te lichten in bestaande kwesties. Er volgde een geanimeerde gedachtenwisse- ling. Des avonds te 8 uur was er wederom een bijeenkomst in het bondsgebouw, doch toen voor de vrouwen der leden en meis jes boven 16 jaar, waar ook de heer Kuy per als spreker optrad. Gelet op het feit, dat het een soort Zaterdagacond was (we vierden gisteren het Patroonfeest der pa rochie) was de opkomst best. De voorzit ter van den R.K. Volksbond, de heer J. P. de Koning, had de leiding en zette na opening het doel, waarin de vrouwen spe ciaal waren genoodigd, uiteen. Dit doel is om in dezen tijd vooral één te blijven en trouw aan de organisatie. Hierna was het woord aan den heer Kuijper. Spreker zeide, dat we in dezen tijdh van modern heidendom alles in het werk moeten stellen om ook onze vrou wen te overtuigen van de noodzakelijk heid van organisatie. Begrijpen de vrou wen wel goed waarom de mannen en jon gens lid zijn van de katholieke arbeiders beweging. Op de alereerste plaats omdat zij katholiek zijn en op de tweede plaats omdat zij arbeiders zijn. Deze twee ant woorden werkte spreker nader uit, waar bij hij vooral deed uitkomen dat er een ernstigee godsdienstig-zedelijke ontredde ring heerscht en dat het Godloozendom tracht de overhand te krijgen. Men tracht de positie van de vrouw, van de moeder, neer te halen. Daartegen moeten wij ge organiseerd optreden in gesloten gelederen volgens onze katholieke beginselen. De ge heele maatschapelijke orde moet hersteld worden volgens katholieke beginselen. Ik kan me zoo indenken, zei spr., dat het soms zwaar valt de contributie voor de organisatie van het tekort af te zonderen, maar het is ons eenig behoud om het hoofd te kunnen blijven bieden aan hen die ons en onze gezinnen belagen. Als we dat be grijpen, dan zullen we zonder bedenken de katholieke arzeiders-organisatie blijven steunen financieel en moreel. Een adnkbaar applaus volgde op dit hel der en krachtig betoog. Hierna had een milmvertooning plaats. Gunning. Den heer A. L. Beugelsdijk is opgedragen het bouwen van een woon huis voor rekening van de Erven Verde- gaal langs den Heereweg binnen deze gemeente. Deze bouw geschiedt onder ar chitectuur van den heer P. J. Suijkerland, bouwkundige alhier. Geboren: Willy Lena d. van J. Moo- lenaar en N. Kuneman Leigje d. van L. M. Roogenburg en M. Bouma Leen- dert z. van J. Schippers en M. van Werk hoven. Ondertrouwd: C. H. Brandemann 36 j. te 'sGravenhage en J. de Groot 27 j. te Lisse. Overleden: Petronella Johanna van Amsterdam 4 m. Gevestigd: P. Zwetsloot uit Sassen- heim H. Heijn uit Zaandam M. Tu- renhout uit Voorhout C. J. Meiman uit 's Gravenhage J. Annot uit Oostkapelle kapelle. Vertrokken: C. N. H. van Ginho- ven naar Rotterdam L. P. Nieuwenhuis naar Haarlem D. van der Laan naar Voorhout H. J. Weijers naar Haarlem E. Köninghausen naar Amsterdam. NOORDWUK. Volksbond. Als eerste der drie achtereen v olgende on t w i kkelin gsa vonden sprak de heer J. W. v. d. Akker, voorz. van den Ned. R.K. Volksbond, deze week in het Juvenaat. Voor dezen avond bestond een bevredigende belangstelling. Degenen, die thuis bleven, hebben een zeer leerzame avond gemist, doch wij gaan er gerust op. dat deze uitstekend geslaagde ontwikke lingsavond zal bewerkstelligen, dat op 11 Februari en 8 Maart a.s., de twee vervolg- avonden, waarbij de heer v. d. Akker ook zal spreken, de belangstelling buiteenge- woon groot zal zijn. Na een kort welkomstwoord kwam de heer v. d. Akker aan het woord, met als onderwerp „Ons offensief in dezen tijd". Deze titel was door het centraal bestuur ge kozen om het offensief oftewel „aanval" ter bestrijding van het hedendaagsche gevaar door het overal oplaaiende communisme en het moderne heidendom te openen, die naar aanleiding van de herhaalde waar schuwingen van onzen Paus. Tot nog toe hebben de Katholieken tegen het commu nisme, hetwelk heelemaal niet onverwachts uit de lucht is komen vallen, slechts eer, defensieve houding aangenomen, met de gedachte: een Katholiek wordt geen com munist, doch deze theorie gaat niet in alle deelen op en vooral in dezen tijd is voor lichting over wat is en wat beoogt het communisme, hoog noodig, vooral voor ons, Katholieken. Spr. schetste de geschiedenis en de leerstellingen van het communisme. Na een zeer vruchtbare gedachten wisse ling bracht de voorz. dank aan den heer v. d. Akker, voor zijn bevattelijke en leer zame causerie. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT Gevestigd: A. H. M. van Riet uit La ren J. C. A. Hardenberg uit Amster dam H. L. de Reus uit Velsen N. A. Meiland uit Gouda W. P. Warmenho- ven uit Voorhout (met gezin), E. Freenik uit Bochiun (Duitschland) W. T. Hoo- geveen en P. F. Hoogeveen uit Purme- rend A. M. Vestering uit Haarlem Jac. Molenaar uit Den Haag L. G. H. Steenvoorden uit Noordwijk J. L. Ber- revoets uit Bloemendaal M. van Soeren uit Enkhuizen M. J. Brandenburg uit Leiden. Vertrokken: A. J. Persoon naar den Haag H. J. J. Hogendoorn naar Haar lem Th. P. van Gijlswijk naar Zoeter- woude J. Smolders naar Oss J. C. Bosman naar Aalsmeer Th. van Wetten nara Hazerswoude B. Th. van der Werf naar Laren L. J. T. M. van Iersel naar Mook E. Büttner naar Bennebroek J. Kooistra naar Semarang (N.O.I.) J. Hogendoorn naar Heemstede J. M. v. d. Berg naar Wijk aan Zee E. Hooge veen naar Megen B. C. Verhaar naar Bloemendaal D. Duivenvoorden naar Hillegom C. L. J. van Velsen naar Was senaar J. H. van Steijn naar Haarlem G. J. Damen naar Heemstede J. M. P. Turk naar Noordwijk J. A. van Maarschalkerweerd naar Utrecht G. van Ginhoven naar Noordwijk I. Muijnck naar Mortsel (België). NOOTDORP. B.V.L.-propaganda-avond. Deze week hield de Bijzonder Vi ij willige Landstorm alhier zijn jaarlijksche, zeer druk bezoch ten propaganda-avond. De voorzitter, Burgemeester Schölvinck, opende met een enthouisiaste toespraak dezen avond, een speciaal welkomstwoord richtend tot de bijzondere gasten, de heeren Res. Lt. Kol. J. P. Boots, Commandant van Zuid-Holland West, L. G. Roy aards, voor zitter van de Gewestelijke Landstormcom missie en Res. Kapitein Karres, secretaris der Gewestelijke Landstormcommissie. Hierna verkreeg de heer Royaards het woord. Spi\ schetste uitvoerig de economi sche toestanden en vroeg zich af, wat ons op dit gebied in 1937 staat te wachten. Spr. legt de nadruk op de rede van Z. Exc. dr. H. Colijn, waarin Z. Exc. er op wees, dat internationale samenwerking noodzakelijk is voor herstel. Het deed spr. genoegen, dat deze woorden in het buitenland weerklank vonden, hetgeen spr. met eenige voorbeel den verduidelijkte. In deze economische en politieke zoo veel ingewikkelder toestan den dan vroeger komt vooral het extre misme van links en rechts naar voren. Ge lukkig hebben wij echter nog een B.V.L., op wiens trouw de wettige Regeering steeds kan rekenen. Res. Kap. Karres bracht eerst de liefde voor ons Koninklijk Huis in herinnering, waarvan ons volk zoo ondubbelzinnig blijk heeft gegeven bij het huwelijk van onze beminde Prinses. De B.V.L.-avonden zyn voor spr. immer een genoegen, omdat op deze avonden de B.V.L.-ers steeds samen iets beleven. Dit bij uitstek nationale insituut wordt ons in het buitenland benyd, hetgeen o.a. bleek bij een bezoek, dat de Belgische militaire attaché bracht aan den Landstormlanddag te Alphen aan den Rijn. Spr. hoopt echter, dat de preventieve werking reeds voldoen de zou zijn. Nadat de sprekers door den Burgemees ter waren bedankt, reikte de Burgemeester de naar hem genoemden wisselbeker uit aan den winnaar, den plaatselijk leider P. van Logchem. Vervolgens deelde Res. Lt. Kol. Boots met enkele opwekkende woorden de schiet- prijzen uit. Den eersten prijs verwierf C. Janssen, de 2e en 3e prijs werden na loting behaald door C. van Leeuwen en S. P. van der Meij. Daarna overhandigde Wethouder J. A. Post, lid van de plaatse lijke Commissie, aan de heeren P. van Logchem, L. Bloemberg en A. van der Helm ieder een lauwertak voor de best behaalde resultaten bij de in dezen winter gehouden schietwedstrijden. Na de pauze, die gevuld werd met het houden eeenr collecte, werden eenige films vertoond, te weten de film, opgenomen op den landdag op het landgoed Raaphorst te Wassenaar, die van den Landdag te Al phen aan den Rijn en de film van het vorstelijk huwelijk. Na afloop der films klonk een enthousiast applaus, waaruit overduidelijk bleek, dat de B.V.L. de Noot dorpers een programma hadden aangebo den, wat wel zeer in den smaak viel! Gouden huwelijksfeest. Op 17 Februari hoopt het echtpaar A. J. Elderhorst-Ouds- hoorn den dag te herdenken, waarop hun huwelijk 50 jaar geleden gesloten werd. In verband met den vastentijd, zal echter a.s. Zondag reeds dit feest gevierd worden. De gouden bruidegom is gedurende vele jaren gemeente-ontvanger alhier geweest en genoot als zoodanig ieders achting. Wij wenschen het gouden paar van harte ge luk. OUDEWTERING. Tooneeluitvoering, De gewoonte ge trouw gaf de R.K. Tooneelver. „St. Theo- dulfus" Woensdagavond de tweede uitvoe ring van dit seizoen. Evenals bij de najaars uitvoering was wederom een greep uit de bibliotheek gedaan en vermeldde het pro gramma een t%veetal vroolijke stukken, wel ke een 10 jaar geleden ook reeds waren opgevoerd. Precies op tijd werd met het program aangevangen. Hopenlijk niet voor de laatste maal. Allereerst kregen we een uitstekend ver tolking van het bekende kluchtspel „Meneer Klaproos". Bijna onophoudelijk weerklonken de lach-salvo's door de zaal. Vooral in het tweede bedrijf. Het is dan ook één aaneenschakeling van dwaasheid en zotternij. De spelers gaven zich allen tot het uiterste en het gulle applaus was- dan ook welverdiend. Na de pauze werden we nog'een goed half uur beziggehouden met „Het valsche Etiket", hetwelk ook vroeger al eens is opgevoerd. Hierin kregen de jongere krach ten gelegenheid van hun kunnen te doen blijken, daarbij door enkele ouderen ge assisteerd. De rolkennis was zeer goed en ook deze spelers mochten een dankbaar ap plaus voor hun vlot spel in ontvangst ne men. Het was een zeer geslaagde avond, welke gelukkig nog juist door den pas her steld zijnden regisseur, den heer J. H. Ves- seur, kon worden geleid. De grimeering was door den heer Thoo- eln uit Leiden als steeds uitstekend ver zorgd. Na afloop dankte de voorzitter alle aanwezigen, waaronder ook Pastoor Sa- raber, voor hun opkomst en vroeg hij bij voortduring de finantieele en moreele steun voor de toekomst. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in vergadering bijeen. Voorzitter Weth. van Egmond. Aanwezig 12 leden; af wezig de heer Sanders. De voorzitter drukt zijn spijt uit, dat de Burgemeester door ongesteldheid de ver gadering nog niet kan leiden. Het ziekte verloop is normaal en de hoop, dat de bur gemeester binnen niet al te lagen tijd zijn werkzaamheden kan hervatten, is aanweizg. Vervolgens spreek de voorzitter zijn beste wenschen uit voor 1937, waarop de heer Bakker met enkele woorden antwoordde. Onder de ingekomen stukken waren missieves van Ged. Staten van goedge keurde raadsbesluiten. Burgemeester en Wethouder deelen me de, dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij schrijven van 14/29 December 1936 hebben verzocht een jaarlijksche bij- drage van ƒ100.— te verleenen in de on derhoudskosten van de nieuw aan te leg gen weg naar Noordwijk (de z.g. Nieuwe Vinkenweg). Burg. en Weth. stellen voor nader advies uit te brengen. Goedgekeurd. Burg. en Weth. deelen mede, dat zij krachtens het r.b. van 30 November 1936 een gedeelte van de schuur op den hoek GeversstraatRhijngeesterstraatweg voor het ijdvak 1 Januari 1937—1 Januari 1942 hebben verhuurd aan G. N. van de Ameele en het andere gedeelte aan G. D. Caspary, voor het tijdvak 25 Januari 19371 Ja nuari 1942. Goedgekeurd. Prins Bernhard-laan in plaats van Boerhaave-laan. Burg. en Weth. deelen mede, dat zij be sloten hebben de naam Boerhaavelaan te wijzigen in Prins Bernhardlaan. Burg. en Weth. deelen mede, dat in open bare veiling is aangekocht een strook grond aan den Rijnsburgerweg. Bij raads besluit van 14 Juni 1932 werd tot den aan koop reeds besloten, doch doordat de grond in een onverdeelde boedel was, kon geen- ovedracht plaats hebben. De kosten heb ben bedragen 50.plus f 32.50 onkosten. De Raad keurde voorts goed, dat aan mejuffr. v. Doorn een strook grond werd verkocht aan den Rijnzichtweg groot pl.m. 600 M2. a 10 per M2. Daar de heeren W. van Egmond en J. J. v. Bostelen hun benoeming tot lid van het stembureau niet aannamen, werden benoemd de heeren A. v. Egmond en A. Verhaar. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een verordening op het aanplakken en aan kondigen in de gemeente. O.m. zal het ook verboden zijn tusschen zonsondergang en zondsopgang te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet of aanplakdoek, eenig plakmiddel, plak-gereedschap, teer, krijt, kalk, of eenige andere kleur- of verfstof, bestemd tot het aanbrengen van afbeeldingen, letters, cijfers of teekens. Deze verordening is vooral bedoeld met het oog op den verkiezingstijd. De instructies van den Gemeente-ont vanger worden aldus gewijzigd, dat het kantoor voortaan Dinsdag en Vrijdag zal geopend zijn tot half één. Comptabiliteitsbesluiten werden na een paar opmerkingen van de heeren Katten- busch en v. d. Post genomen. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. RIJNSBURG Tuinbouw. De afgeloopen week was voor de tuinders niet moedgevend. De grove tuinbouw-producten brachten allen lage prijzen op; voornamelijk de diverse koolsoorten konden moeilijk koopers vin den. Gele kool kon niet meer opbrengen dan 1.201.30 per 100 K.G. Roode kool met een hoogere minimumprijs bracht van ƒ1.401.70 op. Groene kool van ƒ1.50 —2.70 per 100. Uien gingen voor 1.502 per 100 K.G. Kroten, die den laatsten tijd slecht gaan, gingen voor ƒ0.90—1.30 per 100 K.G. Waspeen kan alleen in de extra kwaliteit koopers vinden tegen 22.30 per 100 K.G. De opbrengst van Boeren kool is zeer miniem, van 1 tot hoogstens i 1.50 per 100 K.G. WASSENAAR De Duitsche dienstmeisjes. Op 31 Dec. 1.1. verbleven binnen onze gemeente 950 vreemdelingen, verdeeld naar nationaliteit als volgt: 24 Amerikanen, 13 Belgen, 9 Dee- nen, 618 Duitschers, 41 Engelschen, 1 Esto- niër (Estland), 9 Franschen, 2 Grieken, 9 Hongaren, 3 Italianen, 5 Joego Slovenen, 153 Oostenrijkers, 12 Polen, 15 Tsjecho- Slowaken, 3 Zweden, 17 Zwitsers en 16 Staatloozen. Uitvoering „Excelsior". Gisteravond gai de Muziekvereeniging „Excelsior" in het R.-K. Vereenigingsgebouw een uitvoe ring. De voorzitter van „Excelsior", de heer D. J. Hofman, zei in zijn openingswoord, even te willen terugzien in den tijd die ligt tusschen de vorge uitvoe ring en deze, waarbij hij speciaal de aandacht vestigt >p hei verlangen om eens een eigen gebouw te bezitten. Jarenlang is die wensch, een vrome weruch gebleven, totdat de secretaris plotseling een spoed vergadering vroeg, waarin hij mededeelde, dat er kans was op een eigen gebouw, dat zeer geschikt was. Wat we niet hadden durven hopen is gelukt, we hebben een eigen gebouw. Nooit zoude we zoo ver ge komen zijn zonder den secretaris, die van doorzetten weet. Dank aan zijn ijver en toe wijding en aan de groote vriendschap van menschen, die met Ue daad toonen, vrien den te zijn en waarbij -pr. twee namen wil noemen, n.l. notaris Vermeulen van Krui- ningen en de eere-voorzitter, de heer D. Th. Ruijs. Na herinnerd te hebben aan de feesten ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwe lijk deelt spr. mee, dat Excelsior binnen kort 2, misschien 3 personen heeft, die 25 jaar onafgebroken de vereeniging zijn trouw gebleven. Eén daarvan is de direc teur, den heer L. C. Veerman, die binnen kort zijn zilveren f°i zal vieren als di recteur van „Excelsior" (luid applaus). De andere jubilaris behoort tot het kader der prima muzikanten, dt heer L. de Gast. Spr. besluit met allen een genoeglijken avond te wenschen, dat we een mooie zo mer zullen krijgen en dan weer zal komen luisteren naar de uitvoeringen van „Ex celsior". Als eerste nummer kregen we dan te be luisteren „Flight to Inoia", een marsch van Alphons Dreissen. In de uitvoering van marschen is „Excelsior" altijd zeed goed op dreef en zulks was ook ditmaal het geval. De hierna volgende Egmont Ouverture stelt aan de musici vrij hooge eischen. De inleiding was wat aarzelend, doch de direc- gent wist alles in de juiste bedding te lei den. We beluisterden een goede fluitsolo en dito voor klarinet. Forsch en kloek en in goede rhytmiek kwam het einde. II Bacio, in arrangement van G. Renaud, werd in een goed tempo en met gemak voor gedragen. Ook de „loopjes" werden vlot en zuiver genomen. In „Silver Threads among the Gold" van W. Rimmer, bewerkt door den heer L. C. Veerman, kregen we een Piston of Bugl- solo te hooren van den heer H. Langerak. Hij slaagde er in, ons in verrukking te bren gen voor zijn muzikale talenten. Wat het Radio-jouinaal betreft, een po pulaire potpourrie van John Brookhouse, arr. Tierolff, zouden we willen afspreken, dat die nog eens goed wordt doorgezien, vooral ook in de overgangen, die wel wat rammelden. De Koning Voetbal-marsch van Schoote- meijer, besloot op waardige wijze het over het algemeen zeer goed geslaagde con cert. Na de pauze trad „U. D. I." voor het voet licht met een blijspel van Amerikaanschen inslag, getilteld „Om 10 000 Dollar". Aan gezien U. D. I. daarmede dezer dagen nog maals optreedt, zullen we ons van een in- houd-beschrijving onthouden jpdat we de ontknooping als verrassing kunnen blijven bewaren voor hen die nog de uitvoering zullen gaan zien. Het was voor de eerste maal, dat we U. D. 1. zagen optreden en we zijn vol lof voor hetgeen gepresteerd werd. We beoogen niets te kort te doen aan deze algemeene lof wanneer we bijzonder prij zen het spel van Bob Bennet, de heer Jac. C. Knijnenburg die er in slaagde om zelfs een „open doekje" af te dwingen van de velen die genoten van de alleraardigste verwikkelingen die dit blijspel geeft, als gevolg van waarheid spreken. De voorzitter van „Excelsior" sprak een alleszins verdiend danxwoord, waarbij aan de dames van het gezelschap bloemen wer den aangeboden. „Excelsior" heeft haar traditie van gezel lige en welgeslaagde avonden, volkomen weten te handhaven. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 157. Pietje voelde naar zyn hoofd en schrok erg. De plek 158. Toe:i Professor Slim zag dat Pietje door een bij ge waar de bij hem gestoken had begon snel op te zwellen en I stoken was, begreep hy dat de dokter eraan te pas moest werd een groote bult. De bij was er echter nog erger aan komen. Hij pakte Pietje bij de arm en liep zov hai-d, dat toe. Want als een bij een mensch gestoken heeft, gaat het Pietje bijna geen kans zag zijn vader bij te houden, diertje vast en zeker dood.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10