BIOSCOPEN MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING NIEUWVEEN Volksbond. Vrijdag 29 Jauari hield de R.K. Volksbond alhier zijn jaarvergade ring, onder voorzitterschap van den heer Th. Brouwer. De zeereerw. heer C. M. Mol, I geestel.jk adviseur der vereeniging, hield een rede over. „Waarom.de Paus het Com munisme een groot gevaar acht". Spr. verdeelde zijn rede in vier voorname pun ten. en eerste: De Paus g-*eft als reden op, dat het communisme een groot gevaar is: de waardigheid van het individu, welke waardigheid door het communisme geheel j op zij wordt gezet. Moederliefde, eerbied j voor de ouders, hoeft niet meer, dat is een verouderd begrip. Spr. wijst op de be- i lai.grijkheid dat de kinderen grooten eer bied voor hun ouders bezitten, en de ouders het gezag tegenover de kinderen i zullen handhaven. Ten tweede: Het communisme bestrijdt de heiligheid van het gezin. Nog nooit heeft i het communisme eerbied getoond voor het huwelijk. Spr. verdedigt in gloedvolle woor- den de heiligheid van het huwelijk, wij- j zende op de plichten tegenover elkaar, en j spoort aan, er zorg voor te dragen, de ver heven heiligheid van het huwelijk onge schonden te bewaren. Wij moeten schou der aan schouder staan en zorgen, dat wij met elkander ons sterk maken in het ge loof. Spr. heeft eerbied voor de ouders, die er niet tegen opzien in hun armoede een grcot gezin te vormen. Ten derde: Het communisme bedreigt de orde in de Staat. God heeft de natuur wet gegeven, opdat wij in vrede met el kander zullen leven. Nergens is deze wet zoo consequent, zoo systematisch verkracht en opzij gezet als in het communisme. Wat van God kemt daar gaan zij dwars tegen in. Ten vierde: Het communisme bedreigt de godsdienst. Is het geen water naar de zee dragen, als men wil aantoonen, dat het communisme de godsdienst niet bestrijdt? De spot wordt gedreven met onze heiligste beginselen, de Paus en Bisschoppen wor den bespot, de kinderen wordt het gif, waar zij dit kunnen, met volle teugen toe gediend, om ze in de Godsbestrijding op te voeden. Wie zal weerstand bieden, wie is er in staat hun het hoofd te bieden? Vooreerst de arbeiders! De katholieke arbeiders van Nieuwveen mceten eraan denken zich al len in den R.K. Volksbond in te lij ven. Allen zullen moeten zijn goede en flinke leden, van deze vereeniging. Ben- maal zal het er over gaan, of wij ook in Nederland zullen stand houden. Spr. brandmerkt vervolgens de vreeselüke toe stand in Rusland. Mexico en Spanje. Hierna werd de agenda afgewerkt. De periodiek-aftredende leden, de heeren A. Lenting en F. v. d. Berg,'werden, daar geen nieuwe candidaatstelilng was ingekomen, gekozen verklaard. Hierna leest de secre taris de notulen en het jaarverslag, welke onder dank van den voorz. ongewijzigd worden goedgekeurd. Vei volgens komt aan de orde de rekening van den pen- ningm. 1 Januari 1938 met een nadeelig saldo van 0.48 begonnen, sluit de reke ning met aan inkomsten f 149.07 en aan uitgaven ƒ132.38 oer 31 December 1936 met een batig saldo van 16.69. Voorts deelt de penningm. mede, dat voor „Hulp in Nood 16.94 in kas is. B;j de rordvaae heoleit de heer P. Soring in 't Veld voor „Hulp in Nood", wederom bij den uitgang te ccllectseren, hetwelk dan ook in den vervolge wederom zal ge schieden. OUD-ADE Uitvoering. Oo Donderdag 4 Febr. zal in café J. v. d. Hulst de tooneelclub D.V.S. een uitvoering geven ten bate van het Zie kenhuisfonds. De uitvoering vangt aan te 7.15 uur precies. WASSENAAR. De Bisschop celebreert een huwelijksmis. Zaterdagochtend te 10 uur had in de Parochiekerk St'. Willibrordus een zeld zaam voorkomende plechtigheid plaats, n.l. een huwelijksinzegening door den Bisschop. Het betrof hier het huwelijk tusschen de heer B. E. San Giorgi en mej. C. C. M. Huibers, die een nicht is van den Bisschop. In plechtigsn stoet van geestelijken, die werden voorafgegaan voor misdienaars, schreed Z. H. Exc. mgr. J. Huibers, Bis schop van Haarlem, het kerkgebouw, al zegenend, door, op eenigen afstand ge volgd door het bruidspaar, de wederzijd- sche ouders en verdere familieleden. Na de huwelijksinzegening werd door Z. H. Exc. een gelezen H. Mis opgedragen, met zang door het Parochiale Zangkoor onder leid ng van den heer J. C. Beuk. Bij deze H. Mis verleende assistentie Pastoor Tholenaar, Pastoor Wiemers, Pas toor Meijsing, Rector Slijkerman, Rector Nïekel, Rector Reijnen, Pater Dom Th. van der Plas, Kapelaan Blankers en de Eerw. heer J. Huibers, student van het Groot Se minarie. Na de H. Mis hield Z. H. Exc. een pre dicate over de plichten en voorrechten van het huwelijksleven. Na de H. Mis was er gelegenheid om in de Pastorie het bruidspaar en de familie leden te complimenteeren, waarbij ook Z. H. Exc. de Bisschop wederom aanwezig was. Zeer velen gingen ter receptie. Gevallen. Op onverklaarbare wijze kwam de wielrijdster mej. R. alhier, op den hoek Havenstraatv. Zuijlen v. Nije- veltstraat te vallen voor de auto van C. uit Den Haag. Zij bekwam verwondingen aan hoofd en beenen, en is, na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling, op eigen gelegenheid huiswaarts gegaan. Geboren: Jakob, z. van D. Terpstra er. J. M. Damen Nicolaas Petrus Adrianus, z. van C. A. Kortekaas en M. P. van Leeu wen. Getrouwd: M. C. Strubbe en M. A. van den Brink J. P. Hoeksma en G. J. Thierry F. O. van der Ploeg en E. B. W. van Valkenburg J. C. Eijgendaal en P Keemink. Overleden: August Leonard Reime- ringer, 76 j., echtg. van C. van Vollenhoven Marie Susanna Barbara Kemper, 55 j., wed. van R. Reisinger Catharir.a Nieser, 75 j., ongehuwd Aartje Bos, 88 j., wed. van G. F. Hermsen. Gevestigd: W. G. K. Arendsen de Wolff, geen, zonder beroep, uit den Haag, Pr. Marielaan 19 C. M. van Voorthuizen geb. Bicker Caarten, N.H., zonder beroep, uit Oegstgeest, Prins Frederiklaan 19 A. Blum, Vreemd, geen, dienstbode, uit Voorburg, Zijdeweg 15 J. W. A. van der Bijl, R.K., slager, uit Voorschoten, School straat 12 J. A. Duivenvoorde, R.K., boe renknecht, uit Stompwijk, Papeweg 33 N Callegori, Vreemd, chauffeur, R.K., uit Parijs, Schouwweg 78 E. M. de Groot, N.H., dienstbode, uit Leiden, Rijksstraat weg 340b P. J. Houbolt, Rem., architect, uit Voorschoten, Burchtlaan 6 Chr. E. Houbolt geb. Joppe, N.H onderwijzeres L. O., uit den Haag, Burchtlaan 6 W. H. F. Klok, R.K., opticien, uit Amersfoort, Sant horstlaan 4 C. Ladage, N.H., 1.1. verpleeg ster, uit Rotterdam, Backershagemaan 32 E. Maier, Vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Rijksstraatweg 494 M. R. Nagengast, Vreemd, R.K., dienstbode, uit Apeldoorn, Schouwweg 57— A. N. P. Over- devest, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Papeweg 29 A. M. P. Pie- terse, R.K., zonder beroep, uit Heerlen, Cro- cusstraat 9 Jhr. F. F. RoëlJ en gezin, N.H., Adj. Adm. Mij. Nederland uit den Haag, Storm van 's Gravesandeweg 21 C. de Ruiter en gezin, W., onderwijzer, uit Leiden, van Zuylen van Nijeveltstraat 8 A. J. van de Rijt, R.K.j huisknecht, uit Lei den. Ocstdorperweg 132 (en gezin) N. L. A. M. van de Rijt, R K. 1.1. wever, uit Tilburg, Oostdorperweg 132 J. W. P. Sanders, R.K., kleermaker, uit den Haag, Stoeplaan 4a E. Schankat, Vreemd, Evl., dienstbode, uit Laren N.-H., Willem III laan 1 F. W. A. Schepers, R K., dienst bode. uit Arnhem, Ridderlaan 1 C. H. de Schipper, V.E., zonder beroep, uit den Haag, Hertenlaan 13 M. Lugger, Vreemd, huismeisje, uit Spittel (O.), Jonkerlaan 70 L. U. Schortinghuis, geen, tuinarchi tect, uit Warnsveld, Louisestraat 44 B. Soet, geen, winkelbediende, uit Leiden, Pa peweg 17 C. A. van Teijlingen. R.K., sla ger, uit Naaldwijk. Langstraat 29 J. "Vermeulen, N.H., dienstbode, uit Voorscho ten, Rijksstraatweg 370 J. A. de Vlie ger, N.H., planter, uit Malang, Hazelaan 1 A. A. van Zalk, N.H., verpleegster, uit Warnsveld. Groot Hnefijzerlaan 44. Vertrokken: E. van den Hemel en vrouw naar Voorschoten, Erasmusstraat 12 M. van Aalst naar Katwijk, Zuidstraat 12 C. Kortenhoeven naar Haarlem, Oly- kanstraat 50 C. J. Ovedevest naar den Haag, Pasteurstraat 293 E. Kahn naar den Hcag.-Hartogstraat 7 J. L. Boon naar den Haag, Laan van Meerdsrvoort 304 P. Eijgendaal geb. Keemink naar den Haag. P. Potterstraat 311 L. M. C. Spengler naar den Haag, Schenkkade 103 M. A. Remmel naar Hulsberg, Bovendorp B 110 M. M. van der Hoeven naar den Haag, Hugo de Grootstraat 23 S. de Graaf naar Emmen, Bargermeerweg 10 D. IJssel- stijn en vrouw naar den Haag, Daendel- straat 75 P. Thijssen naar Eindhoven, Akkerstraaf 9 D. Vrieswijk naar Bolsward, 't Laag 16 A. Sonnerield naar den Haag, Scheveningscheweg 114 Wed. N. J. van Pouderoyen geb. Hertstein naar Rotterdam, Rochussenstraat 95a G. S. D Hamel en vrouw naar den Haag, van Zackstraal 39 G. J. Hoeksma geb. Thier ry naar Voorburg, Tollenskade 2d H. J. M. Steinwegs, C. M. J. Steinwegs en Th. J. Steinwegs naar Leiden, Oude Vest 45 A. M. Th. Kooreman geb. van dei Horden naaf Rotterdam, Heemraadspleiri 3 E. E Gonsalves naar den Haag, Juliana van Stolberglaan 7 E. B. W. van der Ploeg geb. van Valkenburg naar Bandoeng N. O. 1. Uir DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Eieren veiling. De jaarlijksche leden vergadering van de vereeniging „Hazers- woudsche Eierenveilingwerd gehouden ten huize van mej. de wed. Natzijl. De j voorzitter, de heer J. Noordam, opende met een woord van welkom, waarop de se- i cretaris, de heer L. C. van Vliet, het jaar verslag uitbracht. Hieruit bleek, dat in 1936 waren aangevoerd 23.068 eieren, waar van het hoogste aantal was op 30 April I met 10.348 stuks, en het laagste op 9 No- vember met 926 stuks. Verder waren aan- i gevoerd 68 kippen, 29 hanen, 7 konijnen, en 5 duiveu. Aan drie personen, die het hoogste aantal eieren aanvoerden in 1936, werd een prijs toegekend. De penningmeester, de heer Jac. Raap horst, gaf een financieel overzicht, waar uit bleek, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging gunstig was geweest, daar een batig saldo in kas was van 52.05. P.ij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren J. Noordam, A. J. de Kort j en L. C. van Vliet herkozen en lieten zich de keuze welgevallen. Hierna sluiting. 4 NIEUWKOOP. Miltvuur. Bij een gestorven rund van den veehouder J. van T. aihier is miltvuur geconstateerd. Het cadaver is onder toe zicht van de politie naar het abattoir te Leiden vervoerd, anvaar het zal worden verbrand. Het erf en de veestalling is on- der toezicht van een ambtenaar van de I Veeartsenijkundigen dienst te 's-Graven- hage ontsmet. SINGAPORE. De stad, waarin alle naties zijn vertegenwoordigd. Een kenner van Singapore zei eens: „Wanneer de overheid in Singapore een besluit wil afkondigen, moet zij dat be sluit in niet minder dan twaalf talen laten verspreiden. Bovendien zou men aan min stens 200.000 menschen in de stad het be sluit mondeling moeten mededeelen, daar die 200.000 niet kunnen lezenl" Daarmee is de groote verscheidenheid van rassen en talen in deze groote Malei- sche vesting van Engeland goea geken schetst. De laatste volkstelling, welke kort geleden plaats vond, weer uit, dat er 490 155 inwoners zijn. Gemiddeld leven ei 14 men schen in één huis, en bijna all§, naties zijn vertegenwoordigd. Men telde 347.117 Chi- neezen, 47.402 Indiërs, 45.077 Maleiers, 8338 Europeanen, 7.151 Euraziaien, 3895 Japanners en 4375 leden van andere naties. Deze toestand in Singapore is voor an dere landen niet zonder beteekenis. In het geweldige gebied, dat Azië heel, is het schiereiland het eenige land, waar Indiërs en Chineezen, leden van de meest volkrij ke naties ter wereld, onder dezelfde omstan digheden en onder dezelfde heerschappij leven. Uit het inwonerstal van Singapore blijkt echter, dat er van beiden niet het zelfde aantal woont; dit komt door hun zoo verschillende levensomstandigheden. Chineezen komen hierheen, omdat zij uit het Zuiden van hun eigen land worden ver drongen en zoo wordt Malaka hun tweede vaderland. Zij blijven er wonen en ook hun kinderen krijgen er werk. Indiërs daaren tegen komen slechts, wanneer men behoef te heeft aan hun arbeidskracht. Soms gaan zij tijdelijk weer weg, wanneer zij worden aangelokt door betere arbeidsomstandighe den in Achter-Indië. Zoodra hun arbeids contract in Singapore is beëindigd, of ei doen zich voorteekenen voor van een be- ginnenden achteruitgang der conjunctuur, gaan zij naar hun vaderland terug. De Chi neezen doen dit niet; zij gaan niet verder naar het Westen, de Indiërs gaan niet ver der naar het Oosten en zoo treffen zij elkaar in Singapore. Slechts 41 pet. der bevolking is in Sin gapore geboren. Voortdurend komen er nieuwe elementen bij. De Chineezen heb ben verscheidene dialecten, en de meesten onder hen zijn zoo onontwikkeld, dat zy lezen noch schrijven kunnen. De meeste In diërs zijn afkomstig uit het Oosten van Britsch-Indië en spreken een Draviden- taal. De Maleiers, meest afkomstig uit on zen Oost-Indischen Archipel, spreken Ma- leisch, met verscheidene dialecten. De rest van de bevolking is zeer bont samen gesteld. Singapore is een der grootste handels centra en toeristenplaatsen van het Oos ten. Zooals men weet is het een vrijha ven, de meeste waren komen er zonder in voerrechten in. Vertegenwoordigers uit let terlijk alle staten der wereld zijn er aan wezig, zoowel uit Europa als uit de Ver- •eenigde Staten van Amerika en alle En- gelsche Dominions komen vele immigran ten. Alle blanken rekent men tot de Euro peanen. De kinderen uit gemengde huwelij ken tusschen blanken en Aziaten noemt men Euraziaten. De eenigen, die zich af gezonderd houden en een ras op zich vor men, zijn de Japanners. De laatste categorie in de bevolkingssta tistiek noemt men „anderen", waaronder men diegenen verstaat, van wie het onmo gelijk is, hen te rangschikken onder een der nationaliteiten. Er zijn menschen, die weigeren, ras, geloof, nationaliteit op te geven, hetzij omdat zij het niet weten, het- zy omdat zij het wenschen te verbergen. Soms gebeurt het, dat een man, die zyn leeftijd moet opgeven, en die reeds een lan ge grijze baard draagt, beweert, dat hij 26 jaar oud is! Een verschijnsel, dat zich ook in onzen Oost wel voordoet, deels uit on wil, deels uit onwetendheid! De ambtelijke taal in Singapore is het Engelsch, doch aangezien slechts tien pro cent van de bevolking deze taai machtig is, gebruikt men bovendien een soort Ma- leisch, zooals dat in Malaka wordt gesoro- ken. Dit Maleisch is evenwel sterk ver mengd met Engelsche, Portugeesche, Ne- derlandsche en Arabische woorden, zoodat het wel een weinig verward is en soms een vermakelijken indruk maakt. Ongetwijfeld is Singapore een der be langrijkste steden van het Oosten, men mag wel bijna zeggen van het geheele aardrijk. De bonte bevolking, de groote hoeveelheid vreemde schepen, welke eiken dag arri veert, de Oostersche geheimzinnigheid en daarenboven het Westersch amusement, dat de stad biedt, maken Singapore tot een der meest interessante plaatsen, welke de mensch kent. THEATER HOOFDFILMS In de schaduw der guillotine (Ronald Colman). Het geluKsnummer (Thelma Todd en Patsy Kelly) Big Broadcast of 1937 (div. Paramount- acteurs) Als de natuur roept (Loretta Young en Clark Gable) INHOUD AANVANGSUUR Dramatisch Klucht Vroolijk Dagelijks 8.15 uur Znnaag doorl. voor stelling van 2—7 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Dagelijks 8 uur. Zondag bovendien doorl. voorstll. van 2—7 uur Zater- en Woensd. matinée 2 uur. Afgekeurd LAATSTE BERICHTEN HET NEDERLANDSCB INSTITUUT VOOR ZWEEFVLIEGEN. Als opvolger van den onlangs by het vliegongeluk bij Nootdorp om het leven gekomen piloot Piet Bosch is thans door het Nederlandsch Instituut voor Zweef vliegen N.V. als instructeur voor het zweefvliegen benoemd ir. C. W. A. Oyens te Amsterdam. JONGEMAN DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGING OVERLEDEN. Gistermorgen omstreeks 12 uur hebben de heer en mevrouw Meyer hun woning aan de Zijlkappersstraat te Rotterdam ver laten Op dien tijd lag hun 18-jarige zoon L. E. Meyer nog in bed. In de kamer stond een potkacheltje, waarin eierkolen brand den, terwijl op het kacheltje een emmer water was geplaatst. Het kacheltje bleek niet goed te functionnesren: de klep sloot niet, de schoorsteen trok niet al te best en ook de emmer paste niet precies op het gat. Vermoedelijk heeft het kacheltje dan ook de kolendampen niet kunnen verwer ken, zoodat deze in de kamer gekomen zijn. Toen de familie omstreeks negen uur des avonds thuis kwam, vonden zij hun zoon dood op bed liggen. Een onmiddellijk ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren en tevens vactstellen, dat de levensgeesten waren geweken ten gevolge van kolendampvergiftiging. LYSOL IN PLAATS VAN HOEST- DRANKJE INGEGEVEN. Zondagmorgen wilde de heer H. C. Ccenradi, wonende aan de Persoonshaven te Rot'erdam, zijn dochtertje van 7 maan- dat, dat ziek was, een hosstdrankje toedienen. Een 12-jarig dochtertje had evenwel de fleschjes verwisseld, zoodat men het kindje lysol ingaf. Gelukkig was het een zeer kleine hoeveel heid en merkte de vader zijn vergissing spoedig op. De onmiddellijk gewaarschuw de huisdokter heeft het kindje naar hst St. Franciscusgasthuis doen vervoeren, waar het werd opgenomen. Vanmorgen was de toestand van het meisje goed te noemen. TELEGRAMMEN DE STRIJD OM DE SCHOOL IN DUITSCHLAND. Katholieke beschuldigingen tegen de regeering. LONDEN, 1 Febr. (A. N. P.). De „Daily Telegraph" meldt uit München, dat in alle Roomsch-Katholieke kerken van het diocees München gisteren een herderlijke brief is voorgelezen, waarin in scherpe be woordingen wordt geprotesteerd tegen de door de nationaal-socialistische autoritei ten gevolgde methode bij de stemming over de scholen. Volgens de officieele cij fers heeft 96.11 procent der bevolking zich uitgesproken vóór nationaal-socialistische scholen. In Neurenberg bracht 91.3 pro cent der bevolking zijn stem uit voor de nationaal-socialistische school. Het herder lijk schrijven beweert, dat dit resultaat is verkregen door bedreiging en economische druk. *De nationaal-socialrt'sche autoritei ten worden er ook van beschuldigd, ge knoeid te hebben bij de verzending van de Roomsch-Katholieke post gedurende den strijd over de scholen. BOTSINGEN IN SEVILLA? Duitsche officieren zouden Snaansche officieren hebben neergeschoten. LONDEN. 1 Febr. (A. N. P.). De „Daily Herald" publiceert uit Gibraltar een be richt van zijn eigen correspondent, die meldt, dat hooggeplaatste rechtschs offi cieren in Sevilla doorgeschoten zijn tijdens een miniatuur-veldslag met Du't^che offi cieren, die in de rijen van Franco strijden. De desbetreffende berichten zijn gis'eren in Gribraltar vernomen, ondanks de po gingen van de autoriteiten in Sevilla ze ge heim te houden. Alle telefoonverbindingen tusschen Sevilla en andere deel-en van Zuid Spanje zijn afgesneden. Radio-Sevilla is gedurende een ongewoon langen tijd zwij gende gebleven over de ontwikkeling van den toestand. Vernomen wordt aldus de correspon dent verder dat een Duitsche officier eenige kleineerende opmerkingen heeft ge maakt over het onstandelingenieter, waar voor de voortreffelijk geoefende Duitschers de diepste minachting hebben. Een Spaansch officier ging op deze woorden in en b'nnen enkele minuten waren een aan tal' Duitsche en Soaansche officieren bij den twist betrokken. Revolvers werden getrokken en de botsing eindigde met den dood van een aantal Spaansche opstande lingen-officieren. DE VOLTREKKING VAN HET MOSKOUSCHE VONNIS LONDEN, 1 Febr. (A.N.P.). De cor respondentie van de „Daily Mail" ver neemt, dat de dertien veroordeelden met een machinegeweer geëxecuteerd zijn. Dit bericht is nog niet officieel bevestigd. De veroordeelden vernamen gistermid dag, dat het doodvonnis bekrachtigd was. Piatakof kon geen woord uitbrengen, toen hij zich hersteld had, vroeg hij naar zijn vr> uw. Men antwoordde hem, dat zij in de gevangenis was opgesloten. Muralof hoorde de mededeeling met een ironischen grijns aan. Verschillende andere veroor deelden verloren het bewustzijn. Omtrent het lot van mevrouw Sokolni- kof is niets bekend. Het verluidt, dat zij naar het eiland Slovietsky is verbannen. Ook verluidt, dat de weduwe van Lenin, Kroeppskaja, in arrest is gesteld. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 1 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 410 vette koeien, waarvan de prijzen waren 6476, 5662 en 5055 cent per kg. slachtge- wicht; 94 melk- en kalfkoeien 160120 per stuk: 48 vette kalveren: 2e kwal. 5864 cent, 3e kwal. 5457 cent per kg. levend gewicht: 88 nuchtere kalveren 711 per stuk; 57 schapen f 2428 per stuk: 438 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 5354 cent (enkele hooger); zware 5253 cent, vette 5253 cent. 6 paarden f 90150 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: runderen behoorlijke aan voer, handel stug en prijshoudend, melk koeien behoorlijke aanvoer, handel gewoon vette kalveren weinig aanvoer, handel ge drukt met hoogers prijzen; nuchtere kal veren ruime aanvoer, handel vlug, prijzen onveranderd. Schaoen weinig aanvoer, zeer stugge handel, prijzen hooger. Var kens aanvoer niet groot, handel tamelijk willig, hoogere prijzen. Paarden aanvoer en handel onbeteskenend. ROTTERDAM, 1 Febr. Vee. Aaanvoer: Totaal 2409 stuks. 556 vette runderen, 203 vette kalveren, 28 nuchtere kalveren, 793 schapen en lammeren, 813 varkens, 18 bok ken. Prijzen per kg.: vette koeien 65, 58 en 4250 cent, vette ossen 62. 55 en 46 52 cent, vette kalveren 93, 83 en 6070 cent, varkens (levend gewicht) 46, 45 en 44 cent, schapen 60. 39 en 32 cent, lamme ren 49, 40 en 30 cent, Prijzen per stuk: schapen f 251814, lammeren 2118 12, Overzicht: vette koeien en ossenaan- voer korter, handel redelijk, prijzen om hooggaande prima koe 70, os 65; vette kal veren aan voer als vorige week, handel traag, le en 2e koe iets lager 3e kwal. als vorige week, prima f 1.02; schapen en lam meren aanvoer ruimer, handel matig, prij zen vast; varkens aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen stijgende. Er werden wei nig schapen voor export verkocht. Voor dr. Deterding werden 50 runderen ge kocht. ROTTERDAM, 1 Febr. Bnitenlandsche graden. S'emming prijshoudend. Rcgge: 74/75 K.G. Bahia bl. sooedig verwacht 10 55. 74/75 K.G. Bahia bl. st., aank. 10.45 10.40, 71/72 K.G. Poolsche aangek 9.55. Gerst: 65/6 KG. La Plata diso. 173, 65/66 K.G. La Plata st. na aank. 167165.50, 69/ 70 K.G. La Plata st. na aankomst 170 169, 61/62 K.G. Donau disp. 168, 67/68 K.G Dnnau disp. 171. Karoon st. 164, Irak disp. 162. La Plata d'so. 136. La Plata st. na aan komst 135, 136.50137.50, La Plata cinq diso. 142. ROTTERDAM, 1 Febr. B;nnenl. Granen. Grst chevalier 9.009.25; bruins boo- nen f 9 5011.25, soms iets meer; haver 7.507.80; kleine groene erwten f 8.00 1 10 00, schokerwten f 12.0017.50, alles per 100 kg. „Als ik nu maar wist, waarom ik zoo hink?" W1SSELNOTEEKIMGEN (AMSTERDAM) Londen 8.94 Berlijn 73.46'/., Parijs 8.5 U/g Brussel 30 82'/2 Zwitserland 41.78 Kopenhagen 89 95 Stockholm 46 15 Uslo 44.93 New York 1.82-v Praag 6.37'

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3