VOOR ONZE ZIEKEN. MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 DE LE1DSCHE COURANT iERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER VOORTGEZETTE DOOI. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaringen. Eenige kans op regen, weinig verandering in tem peratuur in het Zuiden, in het Noorden zachter. Hoogste barometerst.: 771.3 te Reval. Laagste barometerst.: 741.8 te Valentia. De hooge druk in het Noord-Oosten trok naar het Zuid-Oosten terug. In Frankrijk is de luchtdruk thans stijgende. In het Wes ten ligt een depressie met het centrum ten Noord-Westen van Ierland. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeJing waaien over Frankrijk, België, het Zuiden van ons land en het Zuiden van de Britsche Eilanden matige Zuid-Westelijke winden. In Duitsch land, het Noorden van ons land en de Britsche Eilanden en in Zuid-Scandinavië waaien nog Zuid-Oostelijke winden, welke echter in kracht tot meest matig afgenomen zijn. Op de Britsche Eilanden, in het Zui den en Westen van ons land en in Zuid- West-Duitschland alsmede over de Noord zee is dooi ingetreden. In Noord- en Oost- Duitschland, Polen en de Randstaten heerscht echter nog strenge vorst, ook in Scandinavië is de vorst nog streng. In Frankrijk daarentegen is de temperatuur ver boven normaal. De Alpenstations bo ven 1500 meter meldden vorst met plaat selijk sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FLITSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5.16 uur tot Dinsdagmorgen 7.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 2 Febr.: voorm. 0.jO en nam. 7.14 uur. R. K. ONDERWIJZERS VEREENIGING „ST. AUGUSTINUS''. De afdeeling Leiden van de R. K. Onder- wij zersvereeniging vergaderde Zaterdag j.l. in den Burcht. Na opening door den voorzitter, den heer H. G. Boer, werden door den secretaris, den heer N. Vreeburg, de notulen gelezen en enkele mededeelingen gedaan. Van verschillende zijden werd afgekeurd de poging in het K.O.V om een R. K. dag blad over te nemen. De leden werden in deze belangrijke kwestie niet gehoord. Dit is mogelijk in een organisatie waarin geen z g. wetgevende algemeene vergadering be- oude federatie Utrecht-Haarlem, doch werd staat. Deze vergadering bestond wel in de niet ingevoerd in de nieuwe landelijke fede ratie: het K.O.V. Besloten werd op de a.s. adviseerende K.O.V.-vergadering de eigen dagblad-kwestie ter sprake te brengen. De jaarverslagen van secretaris en pen- ningmeesteresse, Mej. H. J. Doove, werden goedgekeurd. De heer Burcksen gaf een overzicht van de steunactie voor werklooze collega's en wachtgelders. De inkomsten over 1936 waren een paar honderd gedaald, doch het feit, dat door het personeel van 27 scholen bijna 1000 gulden in het afgeloopen jaar werd afge dragen, was voor den adviseur, prof. Heskes, aanleiding om zijn groote waar deering te uiten over dit bewijs van chris telijke naastenliefde en solidariteit. Mogen de scholen, die niet mee doen. hierin aan leiding vinden, om deze actie mede te steunen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat Mej. H. J. Doove herkozen werd als penningmeesteresse. Voor de a.s. algemeene vergadering wer den een tweetal voorstellen aangenomen, die door Leiden zullen worden ingediend. Het eerste betreft de agenda-indeeling. Voorgesteld wordt: begrootingen en ver slagen te behandelen na de meer belang rijke voorstellen. Het tweede voorstel beoogt een uitspraak uit te lokken over de al of niet toetreding tot de „Werkende Middenstand" door de R. K. Onderwijzers. Deze uitspraak is van belang voor de groote steden, waar deze zaak urgent is. Een geanimeerde bespreking, waaraan prof. Heskes en verscnillende leden deel namen, had tot resu-taat, dat vast kwam te staan, dat de onderwijzers in hun ver- eeniging niet alleen bezitten een vakorga nisatie, maar ook een standsorganisatie, die de geestelijke en cultureele belangen be hartigt. Er wordt dus geen behoefte gevoeld aan de nieuwe organisatie: ,.de Werkne- mende Middenstand"; de eigen vereeniging zou daardoor verlaagd worden tot een lou ter vakorganisatie. De corporatieve gedach te zal beter tot zijn recht komen, ind.en alle onderwijsgevenden kunnen samenge bracht worden in een aparte onderwijs gevende corporatie. Ten slotte kwam de spellingskwestie in bespreking. De voorzitter somde de 10 bestaande spel lingen op. waarvan Minister Slotemaker er al 3 op zijn geweten heeft. Is het wonder, dat het opgroeiende geslacht in dezen chaos geen weg meer weet. De school gebruikt de spelling Marchant; deze is thans alweer 3 niaal gewijzigd. Wat zal een volgende Min&tei doen? Het wordt hoog tijd, dat de spelling kwestie serieus, desnooas in een uitgebreide commissie, zoo mogeiijk in samenwerking met onze Zuiderburen, wordt bezien. Dan zal echter de vastgestelde spelling ook in officieele stukken moeten worden gebruikt. Dan zal de pers volgen in haar geheel. Deze oplossing zal aan het volgende mi nisterie worden aanoevolen. De vergade ring formuleerde deze gedachte niet in een voorstel voor de algemeene vergadering. Het betreffende voorstel werd afgestemd, omdat de voorsteller geen voorkeur wenschte voor een bepaalde spelling en al leen wilde aandringen op een beslissing, die het jonge geslacht zal redden uit den chaos. De vergadering wenschte in groote meer derheid een spellingsbesluit met „Mar chant" als basis. Op deze kwestie zal nader worden terug gekomen. In de rondvraag werden keuringswet en voorloopige pensioneering besproken, waar na de voorzitter deze zeer geanimeerde ver gadering sloot met gebed. „KCIEDREVA" LACH-REVUE. „Met Jim en John de wereld rond". Gisteravond werd in een vrij goed bezet te groote zaal der Stadsgehoorzaal geen Buziau- of Lou Bandy-Revue opgevoerd, maar een revue, door een meerendeels uit Leidsche dilettanten bestaande gezelschap, en geschreven door een Leidenaar. Jim eii John, de twee groote lachkomie- ken, gaan een reis om de wereld maken in meest potsierlijken vorm om avonturen in den vreemde te beleven. John heeft een speciale auto besteld, waarin zij ter po dium verschijnen. Natuurlijk raakt hij de fect, waarna John door de geweldige knal, veroorzaakt door het defect raken van het vehikel, flauw valt. Jim weet geen raad en probeert John met alle mogelijke ma nieren bij te brengen, wat hem dan ook eindelijk gelukt. John weet dan toch het ding weer op gang te brengen en zij gaan samen de wijde wereld in en gaan ter avontuur. In Amerika zien wij, dat zij onthaald worden door een Amerikaansch nummer. The Three Rythm Singers zingen De Pan ther Girls tappen onder leiding van Paul Bearrel een goed tap-nummer, waarop Paul Bearrel een reuze genietende foxtrot- tap gaf. Reuze succes oogstte déze scène. Jim en John worden deerlijk in de ma ling genomen door een tweetal Amerika nen, met een levend standbeeld. Van Amerika steken zij de wijde zee over en. komen te Venetië aan. Hier krij gen wij een mooie Venetiaansche scène te zien. Het danspaar Bearret danst hierin een uitstekende tango met begeleiding van The Three Singer en de sopraan-zangeres Tini Dumes. Van Venetië gaan zij naar Bagdad, waar zij aan een Arabier der weg vragen naar de Kalief van Bagdad met -:j" 2000 vrou wen in zijn paleis Ala Ha bram. Jim en John vervolgen hun reis om de wereld en zoo zien wij hen zitten in Hon garije. Een Hongaarsche zigeunerfamilie. Een der zigeuners bespeelt de viool op prachtige wijze. Hongaarsche echte Ritha- busza wordt gedanst door het danspaar, Paul Bearrel met een echt Hongaarsch meisje. Deze volksdans,-vreemd aan de mo derne dansen, is een overweldigend succes geworden. De halve finale werd een kleine herha ling van het vertoonde gegeven en op voor stel van Jim en John zingt het publiek het Kciedreva-revue-lied. Na de pauze krijgen wij een Noordpool- scène. die goed bij het publiek in den smaak valt en waar Jim en John door een ijsbeer achterna gezeten worden, daar zij gewapend met pijl en boog en geweer op jacht waren op ijsberen. Van hieruit wil John wel naar Rusland gaan, ais hij maar verzekerd is, dat Jim geen communistische neigingen gaat ver- toonen. Wij zien, dat Jim en John. getrok ken door een viertal Kozakken en gelijk aan het Kozakken-koor, het beroemde en mooie „Wolga-lied" zingen. Een der Kozak ken laat een Russische dans zien. Tusschen al deze scènes nemen Jim en John elkaar op geweldige wijze er tusschen en vertellen moppen, dat het publiek da vert en giert (men mag het niet te lang dradig maken) van het lachen. Zij belanden nu weer in Mexico; Jim en John houden van omwegen maken, waar John door een Mexicaanschen hond in ziin broek gebeten wordt en Jim het moet ma ken met een geweldige naald, waardoor hy nog meer kapot maakt. Wij krijgen een goede Mexicaansche dans te zien van het danspaar Bearrel. Nu verhuizen Jim en John naar Beieren, verwelkomd door „Als des Zondagsavonds de dorpsmuziek speelt" en de Beiersche walsen. Jim komt tot de ontdekking, dat het ner gens ter wereld zoo mooi is als in Holland. Hij heeft heimwee en haalt John over om met hem naar zijn moesje te gaan, maar eerst gaan ze naar de eind-finale kijken van Kciedreva. Walsende komende de girls, waarvan en kele wat stijf in hun bewegingen aande den, de The Three Rythm Singers en an deren op het podium, omgeven door een aardige eigen fantasie décor, ook niet te vergeten de tapdancer Paul Bearrel, die, op slow fox-maat St. Louis Blues tappende, nu beter schijnt te wezen, dan voor de pauzen en geweldig succes haait bij het publiek. Op het laatst duiken Jim en John op. Tot slot zingen zy en het publiek het refrein, het lied van Jim en John: „Wij gaan de wijde wereld in". Geregisseerd was deze revue door den heer H. Averdieck met assistentie van den heer Breddels Sr. De muziek, welke uitstekend was, werd verzorgd door de „Jumble Jacks" onder lei ding van den heer Krom. Het grime-werk was in handen van den heer Ant. v. Leeu wen. Costuums waren in eigen ateliers ver vaardigd. De décors waren geleverd door het Bureau „Modern". Met een gezellig samenzijn werd deze goed geslaagde Revue-uitvoering besloten. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Zaterdagavond heeft ir. L. de Lange van den Rijksluchtvaartdienst, voor bovenge noemde vereeniging een lezing gehouden over het onderwerp „Luchtvaart-mogelijk heden voor den niet-beroepsvlieger". Voor de goedbezete collegezaal van het Kamerlingh Onnes-laboratorium sprak de voorzitter, de heer G. J. J. v. d. Linden, een hartelijk woord van welkom aan allen en in 't bijzonder aan den spreker,., ir. L. A. de Lange, die groote bekendheid ver wierf door het Nederlandsch duurrecord, voor zweefvliegen op -yn naam te brengen, den heer van Zwieten de Blom en de be sturen der zusterverenigingen. Tevens dankte hij de heeren de Lange en van Zwieten de Blom voor de door hen be schikbaar gestelde pryzen voor de loterij. Na den aanwezigen een prettigen avond te hebben toegewenscht verkreeg de heer de Lange het woord. Het beoefenen van de Zweefvliegsport, aldus spr., kweekt bij den beoefenaar naast doorzettingsvermogen een groote zelfstan digheid en wilskracht. Om deze sport goed te beoefenen moet men zich veel opoffe ringen getroosten en staat men telkens weer voor teleurstellingen, die echter steeds weer door hard werken kunnen worden weggenomen. Daarom is er bij dezen tak van sport geen plaats voor den cliché- mensch. Er zyn verschillende principen, waardoor het zweven met toestellen zwaar der dan de lucht mogelijk is. Naast de bij zondere constructie van het vliegtuig speelt hier de opwind langs onze duinenrij een groote rol. Na door een rubberkabel of auto her te zijn omhoog gebracht, kan men in deze stijgwindgebieden uren achtereen blijven zweven, wat is bewezen door den bekenden zweefvlieger van Nijenhof, die aan het strand te Noordwijkerhout 5 uur en 44 minuten onafgebroken in de lucht ge weest is: Een groote vooruitgang beteekende de ontdekking van thermische luchtstroomin- gen, waardoor, vooral in Nederland, de zweefvl.egmogelijkheden belangrijk groo- ter werden. Korenvelden en zandvlakten zijn bij uitstek geschikte plaatsen voor thermische stijgwindgebieden, daar deze terreinen de zonnewarmte afstooten. Men kan deze gebieden herkennen aan de cu mulus wolkjes welke zich van tijd tot tijd hierboven vormen. In 1935 werden met gebruikmaking van deze luchtstroomingen. afstanden gemaakt van ruim 500 km gemeten in rechte lijn. De bakermat van 't zweefvliegen is de Rhön waar Krönfeld in 1931 de eerste groote overlandvlucht maakte. Tijdens deze lezing werden filmpjes ver toond van het zweefvliegen te Noordwij kerhout en Maaldrift en een filmpje van de Rhön. Door den heer Slot, directeur van de vliegtuigenfabriek de Schelde, was de film afgestaan van de Scheldemusch en de Scheldemeeuw het eenigst sportwa'er- vliegtuigje ter wereld. Spr. hoopte dat het hem gelukt was de belangstelling der aan wezigen op te wekken voor de luchtvaart sport. De voorzitter dankte hierna de heer de Lange voor deze leerzame lezing, welke hij op zoo'n interessante en aangename wijze gehouden heeft, en hoopte, dat er van hem nog meerdere lezingen mochten vol gen. Hedenmorgen geraakte een gespan van zes paarden, gespannen voor 'n zandwagen van de artillerie, in de Morschstraat op hol. De paarden renden de Morschstraat door, kwamen zonder ongelukken te ver oorzaken door de Morschpoort en over de brug aldaar, waarna een der paarden op den Morschweg viel. Zoo kwam het gespan tot staan. Persoonlijke ongelukken werden niet veroorzaakt. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, Be hangers 29, Betonvlechters 30, Betonwer kers 77, Fundeeringwerkers 2, Glazenwas- schers 11, Granietwerkers 18, Grondwer kers 101, Heiers 1," Metselaars 159, Opper lieden 126, Schilders 254, Sloopers 8, Straat makers 12, Hulp-Straatmakers 15, Stuca- doors, Witters 91, Timmerlieden 320, Uit- voeders 10, Voegers 33, Ongesch. Bouwarb. 14. Totaal 1317. Fabrieksarbeiders: Bleekers 21, Lompen sorteerders 14, Vellenblooters 8, Steenfabr. Arb, 128, Zeepfabr. Arb. 4, Ongesch. Fabr.- arb. 67. Totaal 242. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 81, Reizigers, Colp. 38, Winkelbedienden 42. Etaleurs 1, Incasseerders 12, Musici 7, On derwijzers 9, Overheidseprsoneel 12, Ver plegers 7. Totaal 209. Ho tel-Café-pers Huispersoneel 8, Kell- ners 54, Koks 9. Totaal 71. Houtbewerkers: Beddenmakers 6, Hout bewerkers 73, Kistenmakers 7, Kuipers 9. Lijstenmakers 3, Mandenmakers 2, Meubel stoffeerders 21, Meubelmakers 31. Politoer- ders 3, Ongesch. Arb. 35. Totaal 190. Kleermakers: Kleermakers 97. Kappers 7. Schoenmakers e.a. 16. Totaal 120. Land- en Tuinarbeiders: Bloemisten 42. Landarbeiders 28. Tuinlieden 35, Warmoe- ziers 12, Ongesch. Landarb. 10. Totaal 127. Metaalbewerkers: bankwerkers 116, blik- bewerkers 29, burgersmeden 47, electri- ciens 60, gasfitters 14, gasmetermakers 5, instrumentsmakers 3, rsoleerders 9, kern makers 3, kettir.gsm-den 25. klinkers 12, koperslagers 2, lab bedienden 3, lasschers 5, loodgieters 72, machinisten 18, metaal- boorders 7, metaaldraaiers 8, metaalslijpers 4 metaalzagers 2, monteurs 24, pianestem- mers 3, polijsters 1, ponsers 5, rijwielher stellers 17. rijtuigschilders 2, scheepstim merlieden 7, sttuke'rs 22, tegenhouders 18, verw. monteurs 21', voorslaanders 9. voor- warmers 6, vulcaniseurs 1 vuurwerkers 9, wagensmakars 5. ijzer .verkers 50, zandspui- ters 4, zand vormers 4, ongesch arbeiders 40 totaal 692. Sigarenmakers: sigarenmakers 8, sigaren- sorlesrders 1, sigarenstrippers 2, totaal 11. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 7, in genieurs 3, technikers b teekenaars, opz. 15, werkmeesters 13 totaal 43 Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 24, kluwers e.a. 11, luikers 11, plaatsnijders 19. schrotbslaars 2, spinners 55, spoolers 1, staaldraaddraaiers 2, sterkers 2, strijkers 15, weveti 122, wolbewerkers 37. ongesch. texiielarb. 67. totaal 375. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 151, exp. knechten 24, koetrisrs 16, loopknechten 48, schippers 98, magazijn knechten 64, spoor- en trampersoneel 16, wakers 4, transportarbeiders 59, losse ar beiders 532. Totaal 1017. Typografen: boekbinders 30, boekdruk kers 15. fotografen 2. hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 21. steendiakkers 3. Totaal 74. Voedingsmiddelmarbeiders: bakkers 89, ovenisten 5. slagers 60. suikerwerkers 21, wijnkooperskn. 11, zoutzieders 1, zuivel- be^eiders 4, ongesch. arb. fabr. 51. Totaal 242. Vrouwen: kapsters 4, naaisters 21. strijk sters 3. maasters 1 winkeljuffrouwen 24, serveersters 4. buffetjuffrouwen 3, linnen juffrouwen 2, boekhoudsters 1, kantoorbe dienden 30. verpl ±egsfers 4, bed rijf leidsters 1, ondsrwijzere'sen 4. ass. en huish. 13, dienstboden (d. en d. en 47, kinderjuf frouwen 4. tweede meisjes 1, werksters 76, fabr. arbeidsters 68 Totaal 311. Alg. totaal 5029, 31 Jan. 1936 4950, 1 Fe bruari 1035 4573 Ben. 38 ged. werkloozen. en 192 vorst- werkloozen. VOOR VFRDER STADSNIEUWS ZIE MEN PAG. 13. RECHTZAKEN HAAGSCHE GERECHTSHOF. Het ongeluk met de Ooievaar. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de procedure tusschen mevrouw D. Young, weduwe van den heer C A. A. Baudart, en de KL.M. betreffen de de vordering van eerstgenoemde tot ver goeding van de volledige schade, geleden door den dood van haar echtgenoot, die verongelukt is bij het ongeval met het vliegtuig „Ooievaar" bij Bangkok. Bij interlocutoir arrest was aan de K.L.M. opgedragen, door getuigen te bewij zen dat bij het sluiten van de vervoers- overeenkomst de heer Baudart heeft be AGENDA LEIDEN. Woensdag, 3 Octobervereeniging, alg. le denvergadering in „De Harmonie", 8.15 uur. Donderdag „Geloof en Wetenschap", le zing A. F. J. Portielje „Instincten en ondervinding bij de dieren", „In den Vergulden Turk" te 8.15 uur. Vrijdag. R.K. Reclasseeringsver. afd. Lei den, zitting gebouw St. Vinc.-Ver. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. L. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, Tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. willigd in de uitsluiting van elke aanspra kelijkheid voor de K.L.M., in het bijzonder ook jegens zijn nabestaanden. Het Hoi heeft thans de vraag, of de K L.M. in deze bewijsvoering is geslaagd, bevestigend beantwoord, en op grond hier van het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij de ingestelde vordering werd afge wezen, bevestigd. IN BESLAG GENOMEN MUSSERT- ZEGELS. Verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Op 9 November 1936 heeft de politie in de N.S.B.-sigaren winkel, in de Groote Houtstraat te Haarlem, ruim tienduizend zgn. Mussert-zegels in beslag genomen en tegen den zestig-jarigen winkelier proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 440 W. v. S., die o.a. het in voorraad hebben van op postzegels gelijkend druk werk verbiedt. Het O.M. bij het kantonge recht had veertien dagen geleden deze overtreding bewezen geacht en tegen den winkelier tien gulden boete subs, vier dagen hechtenis geëischt en vernietiging van de zegels gelast. De kantonrechter heeft thans schriftelijk uitspraak gedaan en den verdachte ontsla gen van rechtsvervolging met bevel tot teruggave der in beslag genomen zegels. Hij heeft daarbij overwogen, dat art. 440 van het W. v. S., blijkens de memorie van toelichting, de strekking heeft om straf baar te stellen het vervaardigen of ver spreiden van drukwerken die zoodanig op postzegels gelijken dat daardoor het plegen van bedrog in de hand wordt gewerkt en het vertrouwen in de postzegels kan wor den geschaad. Hij heeft zich in dit verband de vraag gesteld, of ie Mussert-zegels den indruk van een postzegel wekken en ge constateerd dat deze zegels geen vermel ding van waarde, noch van nationaliteit dragen en dat daarop een beeltenis van Mussert staat en de spreuk „Mussert wint". Hij acht iedere verwarring uitgesloten en heeft derhalve het feit bewezen maar niet strafbaar verklaard. SPORT AUTOMOBILISME WIJZIGING IN DEN OFFICIEELEN RALLYE-UITSLAG. JacobsDe Boer derden in het algemeen klassement. De K. N. A. C. meldt ons, dat het protest, dat de équippe Jacobsde Boer door be middeling van den sportcommissaris der K. N. A. C. had ingediend tegen de twee strafpunten, welke haar voor een bescha digd en daardoor niet meer geheel aan de reglementaire maat komend spatbord wa ren toegekend, is gewonnen. Hierdoor komt deze équipe op de derde plaats in het algemeen klassement, een resultaat, dat sinds de overwinning van dr. Sprengervan Eyk in 1929 niet door een Nederlander is behaald. Wij weten, dat ,,De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunoen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verHeead. iederen daq een evmolaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik Willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van oen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachteD aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2