STADS NIEUWS MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 KAMERKIESKRING LELDEN. De Tweede Kamer-candidaten voor de R.-K. Staatspartij. Aan het secretariaat van de R.-K. Kamer- Centrale Leiden is bericht ontvangen, dat geen Tweede Kamercandidatuur wordt aanvaardt door de heeren: Mr. H. P. Marchant, 's-Gravenhage. H. J. Kuiper, Haarlem. Prof. J. A. Barge, Leiden. Mr. E. P. M. Romme, Amsterdam. Mr. dr. P. J. Witteman, Overveen. Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, 's-Graven- liage. Prof. H. A. Kaag, Tilburg. Mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam. Prof. dr. ir. J. I. J. M. Schmutzer, Utrecht Mr. H. van Haastert, 's-Gravenhage. H. J. v. d. Poll, Bodegraven. W. L. M. Daniels, Hillegersberg. Mr. dr. T. J. Verschuur, Voorburg. A. C. de Bruin, Utrecht. Weleerw. heer H. de Greeve, Haarlem. H. Jansen, Amsterdam. Baron dr. S. F. M. van Wijnbergen, Lisse. J. W. F. van Meegeren, Venlo. Een Kamercandidatuur in den Kies kring Leiden wordt niet aanvaard door de heeren: Mr. M. P. L. Steenberghe, Tilburg. J. G. Suring, Utrecht. E. Th. Lockefeer, Hulst. Er blijven dus op de lijst nog 27 candi- daten staan. Slechts als plaatsvervangers wenschen in aanmerking te komen de heeren: A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven. H. G. de Boer, N'oordwijk. G. W. Kampschöer, Monster. Prof. dr. C. Chr. Berg, Leiden. W. J. Kriek, Leiden. Mr. E. J. M. H Bolsius, Leiden. Tli. P. J. Eisen, Naaldwijk. Afgevoerd is de candidatuur van dr. A. J. B. Oomen, uit Utrecht, wijl de vereisch- te verklaringen niet bij het bestuur van de R.-K. Kamer-Centrale Leiden zijn ont vangen binnen de daarvoor gestelde ter mijn. BEGRAFENIS AUG. L. RELMERINGER. Zaterdagmiddag heeft op de begraaf plaats Rhijnhoff te Oegstgeest de begrafe nis plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Aug. L. Reimeringer, oud-wethouder der gemeente Leiden en oud-directeur van het effectenkantoor Aug. L. Reimeringer en Zn. alhier." Op de begraafplaats waren o.m. aanwe zig mr. A., van- de. Sande Bakhuyzen, bur gemeester van Leiden, mr. dr. C. E. van Stfijen, secretaris der gemeente, de oud wethouders J. F. X. Sanders en T. S. Gos- linga,.dr. F. J. Stuurman, directeur der ge stichten Rhijngeest, Voor geest en Ende geest, ir. A. G. Bosman, oud-raadslid te Leiden, dè heer Schram de Jong, secreta ris der gemeente Voorschoten, de hèeren J. G. Slothouwer en R. A. van Eecke namens de loge La Vertu, mr. M. B. Vos, namens de sociëteit Amicitia te Leiden, de heer J. A. W. Aalbersberg, directeur van het bij kantoor Leiden van Noord-Hollandsch Landbouwcrediet, mede namens de Leid- sche vereeniging voor den geld- en effec tenhandel, de heer B. Buurman, namens het bestuur der vereeniging Bouw van Werkmanswoningen, de heer A. J. M. van Dijk, voorzitter der vereeniging Schoonheid en Opvoeding, de heer J. Nijsingh, archi tect der gemeente Leiden, dr. F. van Praag uit Wassenaar, gep. luit.-kol. J. G. A. Jams, benevens vele vrienden uit Leiden en Was senaar. Met den stoet kwamen behalve de familie" mede, jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- raar, oud-burgemeester van Leiden en mr. J. A. van der Stok, referendaris der ge meente-secretarie, neef van den overledene. Nadat de met bloemen en. kransen be dekte kist in de. aula was opgebaard, trad de heer J. G. Slothouwer naar voren, die namens de loge La Vertu woorden van' af scheid sprak. Spr. schetste den overledene a!s een goede, rechtschapen en eerbied waardige persoonlijkheid, die een lichtend voorbeeld was voor anderen en steeds klaar stond hulp te verleenen. Dr. F. J. Stuurman zette vervolgens uit een het vele dat de overledene heeft ver richt voor de gestichten Rhijngeest, Voor- geest en Endegeest, van welker gem. com missie de overledene vele jaren voorzitter was. Mede namens patiënten en personeel bracht spr. een laatsten groet. Ds. J. Ph. Makkink uit Leiden las hierna eenige verzen van Prediker 128 en schet ste vervolgens hoe bij het sterfbed van den christelijken grijsaard alle bitterheid is ge weken. Namens de Synode der Evang. Luthersche Kerk, waarvan de overledene een verdien stelijk en ijverig lid was en als voorzitter van den kerkeraad der Evang. Luthersche gemeente te Leiden bracht spr. een laatsten afscheidsgroet aan den overledene, die meer dan 40 jaar een goede regent-diaken van het wees- en oudeliedenhuis was. Zijn hart ging in het bijzonder uit naar het groot gezin van weezen en oudelieden. Dat had de liefde van zijn hart en daarbij toonde hij zich een man van humaniteit, van eruditie en distinctie, een man ook van geloofsovertuiging, wiens nagedachtenis bij allen in eere zal blijven. Spr. besloot met het bidden van het Onze Vader. Vervoigens werd de kist grafwaarts ge dragen. Nadat deze in de groeve was neer gelaten werden bloemen op de kist ge strooid. De zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. R. K. TEXTIELARBEIDERSBOND „ST. LAMBERTUS". Huldiging van den voorzitter. Gisterenavond kwam de afdeeling Lei den van den R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus" bijeen in den R. K. Volks bond. Het was ditmaal geen gewone ver gadering, die uit was geschreven, maar een feestelijke bijeenkomst, welke in verband stond met het feit, dat de voorzitter, de heer J. Goddijn, die meerdere tientallen jaren zijn beste krachten heeft gewijd aan de R. K. Textielarbeiderbeweging te Lei den, door hoogen ouderdom genoodzaakt was, zijn voorzittershamer neer te leggen. Nadat de heer Goddijn, vergezeld van zijn echtgenootee, door de commissie van ontvangst naar zijn plaats was geleid, werd door allen een welkomstlied gezon gen, waarna de nieuw gekozen voorzitter, de heer de Kruiff, het woord nam om allen een hartelijk welkom toe te roepen. In het bijzonder richtte spr. zich tot den geestelijk adviseur, den weleerw. heer Hessing, den bondsvoorzitter, den heer v. d. Meis, "en den heer Goddijn en zijn echtgenoote. Zich tot den scheidenden voorzitter wendend, zeide spr. namens het bestuur eenige woor den te willen spreken van afscheid. Spr. bracht dan in de allereerste plaats dank voor het vele,, wat de heer Goddijn in de afgeloopen jaren voor St. Lambertus heeft gedaan. Ook de echtgenoote van den ge huldigde werd niet vergeten. Ook aan haar bracht spr. dank voor de groote onbaatzuch tige medewerking, welke zij steeds aan den dag heeft gelegd, welke woorden verge zeld gingen van een fraaie bloemenmand. Het was spr. voorts een groot genoegen mede te deelen dat het bestuur had ge meend om den heer Goddijn tot eere-voor zitter te benoemen. Met de woorden, dat God den heer Goddijn en zijn echtgenoote nog vele jaren zal mogen sparen, beëin digde spr. zijn rede. Daarna verkreeg de G.A., de weleerw, heer Hessing, het woord, die den scheiden den voorzitter dank bracht voor den prach- tigen arbeid, door hem verricht. Spr. noemde den heer 'Goddijn een man, die behalve een goed voorzitter ook een voor zichtig man was geweest. Een goed voor zitter, omdat hij nooit de Katholieke be ginselen uit het oog heeft verloren en een ^voorzichtig man, omdat hij steeds de ver eeniging heeft weten te vrijwaren van on gure elementen, die een Katholieke ver eeniging zouden kunnen ondergraven. Een Katholieke organisatie heeft steeds vast te houden aan de voorschriften van de H. Kerk. Daarom is een Katholieke orga nisatie .geen strijd-org.anisatie zooals velen dikwijls denken. Een bezielende geest moet er zijn en {ïeerschen. De nu aftredende voorzitter heeft dat steeds begrepen en heeft de richtlijnen aangegeven door Rome altijd gevolgd. Dat is zijn levenstaak ge weest, waardoor hij de vereeniging ge bracht heeft op het peil, waarop zij nu staat. Spr. einde zijn kernachtig woord met een beroep te doen op de leden om dat steeds voor oogen te willen houden en ook hun plicht te willen doen naar het voor beeld van hun oud-voorzitter, opdat St. Lambertus een mooie toekomst tegemoet kan gaan. Hierna voerde nog het woord de voor zitter van het hoofdbestuur, de heer v. d. Meis, die den heer Goddijn dank bracht namens het geheele hoofdbestuur voor den pioniersarbeid, welken hij heeft verricht hem voorts dank brengend voor de medewerking, die het hoofdbestuur steeds van den heer Goddijn heeft mogen onder vinden. Het niet alleen woorden willende laten, overhandigde spr. namens het hoofd bestuur een fraaie lamp. De vólgende spreker was de* penning meester, de heer A. Bakker, die den feeste ling woorden van hulde en dank bracht en daarbij memoreerde, dat het Woensdag 50 jaar geleden zal zijn, dat de heer Goddijn m het huwelijksbootje stapte, een reden temeer voor de vereeniging om het niet alleen bij woorden te .laten. Spr. overhan digde daarop namens alle leden een fraai geschenk. Nadat de scheidende voorzitter diep on der den indruk eenige woorden van dank had gesproken, voor de moóié toespraken en de dito geschenken en gevraagd had om medewerking van de leden met den nieu wen voorzitter, was het officieele gedeelte ten einde. Men ging echter nog lang niet naar huis, maar bleef nog langen tijd gezellig bijeen onder een vroolijk stukje muziek van den heer Goddijn en voordrachten van eenige leden, die geheel belangloos hun medewer king gaven. St. Lambertus heeft aan haar voorzitter een voor hem onvergetelijken avond bezorgd. Men verzoekt ons nog mede te willen deelen, dat er Zondag a.s. 7 Febr. in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph 's morgens om 10 uur een H. Mis voor den heer Goddijn zal worden opgedragen, waarbij natuurlijk alle leden verwacht worden. INBRAKEN. Gistermiddag tusschen 3 en 10 uur is in gebroken ten huize van mevr. S., Rijns- burgerweg 85. De inbrekers hebben zich tijdens de afwezigheid der bewoonsters aan de achterzijde der woning toegang ver schaft en enkele zilveren voorwerpen mede genomen. Ten huize van C. D. aan den Stille Rijn is door middel van een valschen sleu tel ingebroken. Daar is een bedrag van 20. ontvreemd. R. K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. De afd. Leiden van bovengenoemde ver eeniging, St. Christoffel, hield Vrijdag in „De Harmonie" haar Jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening met den Chr groet, sprak de voorzitter, de heer Bierlaagh, eenige hartelijke woorden tot den Eerw. Adv., den heer Bekkering, mede best uur en leden. Hij sprak de hoop uit, dat dit jaar voor allen mag zijn een jaar van voorspoed in hun werkkring en in hun familiekring, hij vroeg aller medewerking, opdat het komende jaar mag getuigen van grooten bloei en goede vruchten moge voortbrengen voor St. Christoffel. Zich speciaal wendend tot den spreker van dezen avond, bracht hij dank voor het vele dat hij heeft gedaan, om deze Wet, regelende de rechtspositie der handelsrei zigers, hoofdzakelijk zijn werk, tot stand te brengen. De vergadering stemde door het aanheffen van een driewerf hoera ten volle in met deze woorden. De secretaris kreeg nu de gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke onveran derd en in dank werden goedgekeurd. De heer Bekkering verkreeg hierna het woord, om een uiteenzetting te geven over de Wet, regelende de rechtspositie van Han delsreizigers en Handelsagenten, welke op 1 December 1936 van kracht is geworden. In ruime trekken werd de 24-jarige voor geschiedenis met vele ups en downs weer gegeven. Vervolgens werden door aanha ling met verschillende voorbeelden de voordeelen uitgestippeld, welke deze wet gebracht heeft. En met vreugde deelde spr. mede, dat er reeds resultaten te boeken zijn, die vooxdeelen hebben opgeleverd voor de betrokkenen. Door deze wet zal er in de toekomst met de handelsreizigers rekening gehouden moeten worden, en zij opent vele perspectieven. Spr besluit zijn lezing, met er op te wijzen, dat het St. Christoffel is geweest,dié in de voorste gelederen heeft gestreden om deze Wet tot stand te brengen en vraagt vervolgens het medeleven met de organisatie. De voorzitter was de tolk der vergade ring, in zijn dankwoord aan den spr. voor de uiteenzetting, welke, aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. De vragen, hier na gesteld, werden door spr. naar genoegen beantwoord. Het jaarverslag van den secretaris gaf een gezond beeld van het vereenigings- leven weer, zoowel op geestelijk als stof felijk terrein. In algemeene zaken bracht de secretaris allen zijn hartelijken dank, ook aan de Redactie van der Leidsche Cou rant, voor de ruime medewerking in het afgeloopen jaar onderwonden. En na ge wezen te hebben op de geestelijke belangen en medewerking gevraagd te hebben op het terrein der propaganda, besloot hij dit verslag met den wensch, dat Gods beste zegen moge rusten op aller arbeid, hopen de dat er een betere toekomst mag aanbre ken. Na applaus en een dankwoord "van den voorzitter was de penningmeester aan de beurt voor het uitbrengen van het finan cieel verslag en de begróoting. Een dank woord van den voorzitter, waarmede de vergadering instemde, zal voor hem een spoorslag zijn, denzelfden weg weg te .blij ven bewandelen. De secretaris, periodiek aftredend, werd met algemeene stemmen herkozen. In zijn afscheidswoord gaf de heer Bek kering de gevoelens weer vaq het Hoofd bestuur tegenover dit Afd. bestuur, en vroeg aller medewerking, opdat zij -hun activiteit kunnen blijven ontplooien. De benoeming van gedelegeerden voor dë vakgroepen, afgevaardigde en commissiën, gaf geen moeilijkheden. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt om mede te deelen, dat zij die mede willen gaan naar den Stillen Omgang, zich kunnen opgeven bij het secretariaat. Ook werd aller medewerking gevraagd om op 7 Fe bruari, door H. Communie en gebed, eer herstel te brengen voor de beleedigmgen God aangedaan, door het Godloozen-congres in Rulsand. Na sluiting met den Chr. groet, werd met schieten om prijzen eenige gezellige oogen- blikken doorgebracht. K J. M. V. ST. PETER KANIS. Wij herinneren de leden eraan, dat Woensdag as. een lezing wordt gehouden door den heer Eskens en wel over „Oud- Leiden", welke causerie wordt opgeluis terd door een groot aantal zeer bijzondere lichtbeelden. Vanzelfsprekend verwachten wij alle leden. Voor den K.R.O.-avond op 2 Febr.' a.s. zijn voor de K.J.M.V.'ers een aantal plaats bewijzen beschikbaar tegen gereduceerden prijs, verkrijgbaar bij den heer v. Heteren Haarlemmerstraat. Voor den K.J.M.V.-dansavond zijn kaart ten verkrijgbaar aan het secretariaat. Voor verdere bijzonderheden zie de an nonce van morgenavond. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 12.893.09 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 626.26 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. Handelsregister K. v. K. W ij z i gi n g: 5775. L. Meeuwenoord, Noordwijkerhout, Jansensteeg hoek Zee-fc straat, vrachtrijder en autoverhuurder. Bijv. uitgeoef. bedr.: taxibedrijf. Tot ambtenaar aan Maatschappelijk Hulpbetoon is met ingang van 15 Januari benoemd de heer M. Mussert, die ambte naar was bij den Armenraad, alhier. VEREENIGING VOOR MUZIKALE ONTWIKKELING DER SCHOOLJEUGD. Demonstratie der Volksmuziekschool Amsterdam. Zaterdagavond vond in de kleine Stads- zaal een openbare vergaderirag plaats van de Vei\ v. Muzikale Ontwikkeling der Schooljeugd, afd. Leiden, welke geopend werd door den musicus, den heer Willem Gehrels, tweede voorzitter van het hoofd bestuur van voornoemde vereeniging uit Amsterdam, tevens directeur der Volks muziekschool aldaar, die met een groep van ongeveer dertig zijner jeugdige leerlingen een demonstratie gaf van hetgeen op deze school bereikt wordt. De voorzitter van het voorloopige Leidsche comité, dr. C. de Jong, heette hierop de aanwezigen, w.o. diverse muziekpaedagogen welkom, waarna de heer Gehrels zijn interessante demonstratie gaf, waarbij hij uitvoerig liet zien, hoe men op de Lagere Scholen met de jeugd muzikaal kan werken, anders dan op de traditioneele wijze. Hierbij is de stemming buitengewoon belangrijk, t.w. het verkrijgen van het juiste contact met de kinderen. Spr. zette uiteen, op welke manier de Volksmuziek school werkt. Na twee jaar elementair on derwijs, volgt het instrumentaal onderwijs. Dit elementair onderwijs zou op de lagere school over zes jaar verdeeld kunnen wor den. Het met de kinderen gepresteerde be wees nadrukkelijk, hoe vruchtdragend en snelwerkend dit speciale onderwijs is. Canons en meerstemmige liederen enz. werden gezongen. Men toonde aan, hoe o.a. door middel der handbeweging en de z.g. solmisatie-methode de diverse toonladders (o.a. dorisch, phrygisch, aeolisch enz.) als mede het met groote zekerheid treffen der intervallen, op een prettige wijze geleerd worden. Ook werd aandacht gewijd aan 't aankweeken van rhyt'nmisch gevoel, o.a. door ï-hythmisch loopen. Voorts wijdde men o.m.- aandacht aan het z.g. „innerlijk hoo- ren", alsmede aan geheugen en gehoor- oefeningen. Het publiek werd eveneens in deze „demonstratie" betrokken en zong enthousiast mede. Een en ander boeide de toehoorders uiter mate, dwong veel bewondering af en be wees, tot welke uitstekende resultaten dit onderwijs in korten tijd kan voeren en tot welk 'n veelzijdig muzikale prestaties de op deze wijze ontwikkelde jeugd in staat is. Telkenmale klonk dan ook een welgemeend applaus op, b.v. tevens voor diverse ge slaagde improvisaties en het neuriën en zingen met blokfluitbegeleiding. Na deze demonstratie werd tot de defini tieve oprichting van een Leidsche afdeeling overgegaan, aangezien de belangstelling ruim voldoende bleek. Dit geschiedde door den heer Gehrels, die nog eens de doelstelling der vereeniging memoreerde, o.a. hervorming van het mu ziekonderwijs op de middelbare scholen en het geven van Jeugdconcerten met expli catie, hetgeen een uitstekend middel is, om contact met de jeugd te verkrijgen en haar belangstelling voor de muziek in het alge meen op te wekken. Naar aanleiding van-het gedemonstreer de werden vele vragen gesteld; in de beant woording wees de heer Gehrels er op, dat- de Amsterdamsche Volksmuziekschool ge heel los staat van de Ver. v. Muzikale Ont wikkeling der Schooljeugd. Men wil ook in Leiden niet in concurrentie treden met de instellingen, die op dit gebied reeds werk zaam zijn. Dr. de Jong dankte den heer Gehrels hartelijk, voor hetgeen hij met zijn leerlin gen aangetoond had. Het voorloopig comité zal met uitzon dering van dr. de Jong, die wegens drukke bezigheden zijn functie van voorloopig voorzitter neerlegde de plannen voor de toekomst regelen. De belangstelling blijkt gelukkig reeds vrij groot te zijn; de Leidsche afdeeling telt nu ongeveer veertig leden. Door het voeren van de noodige pro paganda hoopt men dit aantal uit te brei den en binnenkort in staat te zijn, het stre ven der vereeniging in practijk te brengen. De geslaagde bijeenkomst, die door de in teressante demonstratie zoo aan waarde ge wonnen had, werd door dr. de Jong ge sloten. MILITARIA. In het tijdvak van 813 Febr. as. zal de Majoor Hoofd-Instructeur Taconis van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier wor den gedetacheerd te Utrecht voor het vol gen van een gascursus. In het tijdvak van 127 Febr. a.s. zal de 2de Luitenant Bunschoten van het 6e Re- giment-Veld-Artillerie alhier worden gede- taceerd bij de Artillerie-Inrichtingen te Hembrug voor het volgen van een Mate- rieel-cursus. De wachtmeester-capitulant Donker van het 6e Regiment-Veld-Artillerie is overge plaatst bij het 7e Regiment-Veld-Artillerie te Bergen op Zoom. De dienstplichtig Wachtmeester Padje met. groot verlof zijnde, behoorende bij het. 6e Regiment-Veld-Artillerie alhier, komt heden 1 Febr., bij zijn regiment onder de wapenen in afwachting tot aanstelling van W achtmeester-capitulant. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Januari 1937) ingelegd ƒ465.087.50 en terugbetaald ƒ373.513.45; 138 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 104 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.449 inleggers, inclu sief 1.492 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Januari 1937 8.410.217.68. In 5.951 pesten is in deze maand door den Afhaaldienst ƒ17.706.25 ontvangen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Tine d. van K. Klarenberg en A. C. Haasnoot,Nicolaas z. van B. Buitendijk en K. Rietkerken Alida Wilhelmina d. van J. Kijk in de Vegte en L. G. de Roo Rachel Elisabeth d. van P. Hartevelt en Chr. Pelt. Ondertrouwd: C. de Vreede jm. 28 j. en M. Elzenaar jd. 25 j. D. Groe nendijk jm. 23 j. en C. Schlagwein jd. 20 j. W. A. F. Cornelisse jm. 23 j. en S. Bij jd. 18 j. Overleden: J. H. Heus m. 58 j. E. A. Dirkx d. 15 j. A. Ververs—Cornet wede. 74 j. P. Duikers m. 68 j. G. WijntjesSpaanderman wede. 85 j. J. v. Gi'ersbergen d. 77 j. D. Schijff m. 30 j. J. Schutte d. 17 mnd. A. v. Rij ongeh. vr. 75 j. E. Huysman ongeh. m. 41 j. G. de Wolfv. d. Lelie v. 58 j. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 1 Februari 1937 Hooge Prijzen 1500.— 12920 f 1000.— 594 1499 3068 13411 19151 400.— 9136 13650 14117 14176 18576 200.— 2345 13478 15564 100.— 2091 8503 11849 12794 16686 16981 Prijzen van 70. 215 351 410 461 482 688 699 741 828 852 863 889 1071 1110 1290 1376 1548 1579 1580 1620 1637 1655 1667 167G 1680 1745 1751 1796 1834 2150 2193 2249 2298 2300 2332 2653 2884 2885 2977 3016 3038 3086 3100 3256 3410 3413 3446 3462 3506 3530 3540 3579 3604 3799 3824" 3935 4252 4344 4479 4541 4703 4705 4793 4909 4977 5039 5138 5213 5233 5245 5517 5653 5694 5781 5782 5790 5908 5976 6004 6009 6128 6139 6249 6320 6389 6530 6569 6827 6928 6964 6983 7058 7195 7208 7253 7333 7435 7601 7673 7687 7714 7751 7818 7820 7925 7981 8082 8089 8125 8322 8336 8370 8454 8471 8552 8564 8624 8853 8864 8916 8923 8950 8978 9001 9010 9121 9341 9371 9424 9530 9685 9849 10133 10253 10295 10318 10544 10572 10607 10993 11193 11322 1132.4 11359 11398 11413 11442 11560 11653 11664 11734 11925 12185 12213 12269 12272 12274 12394 12402 12513 12533 12617 12666 12849 12945 12973 13110 13114 13261 13327 13406 13410 13449 13481 13499 13541 13564 13571 13645 13782 13810 13835 14040 14110 14137 14478 14501 14558 14586 14613 14651 14846 14855 14889 14911 15017 15023 15030 15077 15129 15142 15166 15184 15424 15557 15592 15657 15761 15901 15957 16131 16320 16376 16523 16710 16772 17025 17066 17073 17133 17248 17353 17371 17409 17582 17671 17682 17803 18028 18059 18073 18080 18251 18438 18447 13545 18553 18581 18680 18695 18716 18754 18929 19172 19253 19289 19295 19324 19434 19442 19528 19648 19663 19759 19762 20153 20304 20350 20470 20493 20544 20571 20590 20664 20685 20831 20863 20896 20904 20923 12 13 15 24 53 122 196 197 282 335 380 398 451 453 465 497 515 523 544 597 660 684 702 703 777 797 892 915 919 977 1025 1069 1087 1112 1145 1167 1203 1262 1312 1331 1333 1337 1346 1382 1424 1427 1437 1489 1533 1554 1635 1651 1664 1765 1768 18C7 1827 1873 1877 1909 1936 1982 2044 2067 -2134 2289 - 2370 2390 2392 2415 2419 2473 2475 2482 2488 2492 2493 2543 2579 2583 2604 2619 2629 2654 2655 2684 2694 2744 2748 2761 2772 2803 2810 2854 2858 2874 2877 2925 2938 2992 3017 3018 3026 3041 3061 3170 3244 3274 3281 3302 3354 3407 3417 3419 3434 3457 3587 3592 3630 3634 3644 3748 3780 3877 3900 3924 3979 3995 3998 4076 4080 4111 4220 4316 4328 4333 4349 4371 4378 4391 4411 4419 4423 4426 4457 4481 4499 4504 4520 4527 4569 4572 4597 4610 4619 4688 4719 4722 4729 4738 4752 4766 4776 4795 4836 4853 4861 4900 494S 4956 5019 5078 5120 5219 5336 5386 5416 5490 5493 5508 5575 5590 5649 5660 5708 5713 5725 5752 5756 5768 5773 5805 5819 5927 5937 5958 5959 5968 5983 6000 6040 6094 6120 6149 6154 6184 6216 6220 6227 6229 6240 6325 6328 6351 6399 6409 6463 6469 6471 6492 6493 6546 6603 6645 6676 6696 6823 6830 6832 6869 6899 6974 6979 6988 7061 7153 7250 7258 7265 7272 7304 7335 7341 7352 7356 7383 7402 7407 7429 7536 7685 7695 7752 7754 7774 7306 7811 7886 7887 7911 7912 7952 7961 8041 8131 8228 8292 8313 8320 8323 8413 8424 8430 8449 8450 8467 8500 8579 8607 8684 8700 8747 8764 8769 8794 8811 8876 8877 8889 8928 8952 8979 8991 9041 9067 9087 9110 9151 9164 9187 9202 9215 9243 9279 9284 9333 9398 9428 9447 9462 J 9502 9509 9543 9575 9580 9613 9683 733 9842 9854 9855 9863 9894 9928 9951 10003 10137 10213 10274 10292 10348 10389 10393 10395 10413 10529 10538 10610 10615 10616 10613 10623 10632 10667 10721 10756 10815 10834 10843 10898 10915 10981 HOU 11067 11156 11194 11242 11245 11254 11343 11400 11406 11477 11483 11577 11579 11581 11620 11707 11719 11756 11767 11792 11795 11803 11840 11852 11855 11934 11964 11967 12004 12016 12019 12042 12045 12053 12074 12086 12132 12169 12182 12236 12244 12246 12249 12304 12327 12333 12348 12374 12381 12388 12419 12423 12461 1246S 12496 12498 12540 12598 12722 12777 12783 12811 12316 12825 12832 12853 12862 12873 12909 12931 13021 13034 13093 13128 13138 13144 13214 13233 13234 13276 13294 13349 13357 13398 13467 13511 13523 13531 13534 13578 13606 13648 13689 13707 13719 13752 13756 13762 13784 13812 13872 13897 13921 13938 13939 13949 14027 14074 14123 14141 14172 14178 14277 14338 14617 14619 14675 14733 14841 14872 14895 14966 14994 15015 15025 15052 15070 15089 15096 15097 15114 15116 15157 15162 15175 15187 15195 15313 15318 15367 15429 15457 15463 15465 15480 15503 15545 15554 15663 15668 15669 15687 15728 15734 15759 15798 15803 15814 15835 15845 15871 15873 15896 15899 15984 16014 16042 16092 16104 16108 16141 16157 16185 16186 16204 16250 16252 16291 16325 16336 16355 16446 16555 16618 16627 16725 16819 16840 16944 16959 6 17005 17016 17042 17069 17076 17084 17100 17161 17173 17191 17234 17253 17254 17279 17304 17348 17355 17363 17398 17449 17549-17658 17661 17672 17724 17806 17887 17890 18126 18185 38233 18241 18268 18283 18343 18409 18459 18471 18476 18487 18528 18544 18556 18568 18578 18600 18601 18659 18670 18740 18786 18789 18810 18960 18936 18988 18989 13998 19004 19012 19064 19101 19109 19114 19116 19216 19260 19264 19271 19279 19305 19317 19321 19372 19374 19435 19447 19449 194S3 19513 19567 19579 19629 19636 19640 10651 19667 19672 19691 19703 19717 19734 19791 19829 19848 19849 19853 19865 19909 19932 19938 20009 20015 20019 20025 20043 20053 20135 20150 20177 20180 20187 20233 20258 20297 20334 20425 20429 20442 20453 20459 20492 20526 20531 20539 20621 20652 20674 20681 20737 20800 20822 20874 20901 20917 20056 20970

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13