De uitbreiding van het pensionaat „O.L.Vr. van Lourdes' te Voorschoten ZATERDAG 30 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD-PAG. 6' UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De ijsbaan geopend. Gistermiddag is de kunstbaan alhier geopend. Het ijs is goed. Terstond maakten honderden schaat- senliefhebbers van de geboden gelegen heid gebruik, om de schoone ijssport te beoefenen. Film Vorstelijk Huwelijk. Gisteren werd uitgaande van de Oranjevereeni- ging in de bioscoopzaal van den heer Sistermans een Oranjefilm vertoond. De belangstelling was regelmatig zeer groot. De film was overduidelijk en honderden hebben de schoone gebeurtenissen van het begin dezes jaars nog eens meegeleefd. De entrée was extra laag gesteld. L1SSE Ijsbaan geopend. De ijsbaan in deze gemeente is gistermiddag voor het publiek opengesteld. Ondanks de minder gunstige weersomstandighden er woei namelijk een kouden Oostenwind waren reeds vele liefhebbers een baantje aan het rij den. De Lissesche IJsclub is wederom ac tief geweest en stelt zijn leden niet teleur. Zij zorgt voor de ijsgenoegens der leden. NOORDWIJKERHOUT H.B.G. ln hotel Gcuwenberg alhier, vergaderde de afdeeling Noordwijkerhout van Holland's Bloembollenkweekers Ge nootschap. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer M. C. J. Braun. Deze heette alle aanwezigen harte lijk welkom en sprak er zijn genoegen over uit, dat ondanks het gure weer de opkomst zoo goed te noemen was. Hierna werd aan de orde gesteld punt 1 van de agenda, n.L: Wijziging Reglement hulp ben ziekte. De voorz. zeide, dat in de practijk de hulp bij ziekte heeft uitgewe zen dat als er korten tijd geholpen moet worden bij een ziek lid, de zaak best mar cheert, maar wanneer dit langen tijd moet duren, de hulpverleening gaat verslappen. Aangezien op lange hulp, indien dit noo- dig is, wordt gerekend, valt het tegen, wanneer het misloopt. Het bestuur stelt daarom voor de hulp bij ziekte niet lan ger te laten duren dan b.v. 3 maanden; mochten er echter stemmen uit de verga dering opgaan voor een andere regeling, dan zal het bestuur hier zich bij neerleg gen, aldus de voorzitter. Een lid gaf als zijn meening te kennen, dat er hulp, waar noodig, geboden moet worden tot de bollen opgeruimd kunnen worden, wat in de meeste gevallen wel spoedig zal geschie den, aangezien er toch enkel hulp verleend wordt wanneer een kweeker ziek is die alleen voor zijn bedrijf staat. De vergade ring ging hiermede accoord. Vervolgens kwam aan de orde punt 4 van de agenda: Voorstel behandeling be schrijvingsbrief. Het bestuur stelde voor op den beschrijvingsbrief van de a.s. al- gemeene vergadering geplaatst te krijgen: 1. Het Hoofdbestuur zorge, dat elke afdee ling in het bezit wordt gesteld van een re glement van het Genootschap. Hiermede ging de vergadering accoord. 2. De aidee- lingsbesturen hebben het recht in bepaal de gevallen verminderng van contributie toe te staan, tot een minimum bedrag van 2.50 per jaar. De voorz. lichtte dit voor stel toe als volgt: Het is gebleken, dat er leden zijn voor wie het onmogelijk is de contributie ad 3.75 per jaar te betalen. Deze menschen zullen genoodzaakt zijn te bedanken. Om deze toch in ons midden te houden wordt dit voorstel geopperd. Dit voorstel lokte eenige discussie uit, doch de vergadering ging er uiteindelijk nee accoord, onder voorwaarde dat dan getracht moet worden dat degenen die minder contributie betalen wanneer dit eventueel mocht doorgaan het blad van H. B. G. wekelijks zullen blijven ontvan gen. 4. De afdeeling stelt voor, dat het hoofd bestuur met de meeste klem er op aan dringt, dat betaling van ingeleverd plant goed voor of op 1 Maart a.s. geschiedt. De voorz. zeide in verband met dit voorstel dat de kweekers dan zeer tegemoet zou den worden gekomen. Er wordt door ve len wel aan de uitbetaling getwijfeld, maar dat is zeker, dat uitbetaling absoluut zal plaats vinden. Met het voorstel ging natuurlijk de geheele vergadering accoord. Hierna begon de rondvraag wat een ver gadering apart werd. Er werd gevraagd of de voorzitter reeds iets wist hoe de plan nen in 1937 zullen verloopen aangaande de heffingen enz. De voorz. antwoordde hierop, dat er teeltregeling zal zijn met daaraan verbonden minimum prijzen. In 1936 was dit korting 15 pet met reservee ring, hetgeen schrikbarende afmetingen heeft aangenomen. Er gaan thans geruch ten, aldus de voorzitter, dat het dit jaar anders zal zijn n.l. verhooging van hef fing tot 24 pet. Het anti-saneering-comité maakt hiermede, als vanzelf spreekt, groo- te reclame. Als men van 24 pet. hoort spre ken is het om te schrikken, bij nader in zien echter is 24 pet. korting niet zoo zwaar als 15 pet. plus reserveering plus in levering Bij 24 pet. heffing zal het surplus- fonds in staat zijn het surplus geheel op te vangen. Reserveering plus inlevering per roe is niet om te doen, aldus de voorzit ter; bij de nieuwe regeling betaalt de een niet meer dan de ander Procentsgewijs, trouwens het is nog niet zeker dat het 24 pet. zal worden, het kan best minder zijn Een lid vond, dat de sierteeltcentrale niet uit vakmenschen was samengesteld en men nooit hoort waar de centen blijven. Hiertegen kwam de voorzitter op, die uit liet komen, dat juist het tegengestelde het geval was. Ook zeide de voorzitter, dat de sierteeltcentrale den kweekers niets kost; alles wordt betaald uit het Landbouw crisisfonds. Nadat nog eenige vragen waren gesteld en naar genoegen waren beantwoord liet de voorzitter nog eens duidelijk uitkomen dat de saeering niet gemist kan worden. Zooals gemeld, zal net Pensionaat „O. L. Vrouw van Lourdes" te Voorschoten wor den uitgebreid met een middelbare school voor meisjes en huishoudcursus. Daarvoor is noodig' een uitbreiding der gebouwen. Wij geven her een photo van den nieuw-bouw, die tot stand zal komen. Deze nieuw-bouw omvat een vijftal klas lokalen, waaronder een physisch-kabinet Alles is nog zoo duister, wat zal Duitsch- land straks doen? Amerika, Denemarken? Volgens den voorz. zou het zeer onverant woord zijn, wanner de saneering wegge daan zou worden. Daar verder niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst. ZILK. Welkom geschenk. Door het bestuur van de Werkliedenvereniging „Leo XIII" alhier is besloten aan haar leden gezins hoofden een bepaald kwantum brandstof gratis te verstrekken. Voorwaar een wel kom geschenk bij de thans heerschende koude. RUNSBURG. Bloemenhandel. Het slechte weer van deze week had een ongunstige invloed op het verloop van den handel. De straathan del kon weinig of niets doen en ook de groothandel betrok minder. Een daling van de prijzen was onvermijdelijk. De notee ring was deze dagen: tulpen per dozijn: Couronne d'or f 0.210.28, Peach Blossom f 0.24—0.30, Gele Prins f 0.17—0.22, William Copland f0.160.23, Prins van Oostenrijk f0.150.19, Fred. Moore 0.120.18, Ibis f 0.13—0.16, La Reine f 0.13—0.18. William Pitt f 0.280.38, Hyacinthen per 100 f 2.60 5.80, Narcissen p. dozijn f 0.100.15. TER AAR. Steunt de groote gezinnen. Onder auspiciën van de R.-K. Landarbeidersbond „Deus Dedit" zal Zondagavond een feest avond gegeven worden, waarvan de op brengst ten bate komt van de groote ge zinnen. Een ideaal werk. Het Jazz- en Ca baretgezelschap „Tempo", uit Leiden, zal ons dien avond vergasten op een mooi leuk varieerend programma. Wij beve len een bezoek aan deze ontspanningsavond warm aan, vooral daar wij ook hier in de gelegenheid gesteld worden goed te doen. Aanvang precies half zeven in het Paro chiehuis. De groote gezinnen wachten op u. VOORSCHOTEN. De K. R. O. Vrijdagavond gaf de K. R. O. een populairen avond alhier in de K.R.O.-Show Boat, die lag aan de Molen laan in de Vliet. Ondanks het gure win terweer was het bezoek tamelijk groot. Jammer was het, dat de verlichting en de verwarming in de boot tengevolge van de vorst buiten werking gesteld moest wor den en men zich met petroleumlicht en kaarsen moest behelpen. Ondanks alles was-de geest op de boot zeer opgeruimd, daar het uitstekend muziekgezelschap en de conferencier de aanwezigen zeer wis ten te boeien door hunne goede prestaties op de zeer uiteenloopende instrumenten. Het was een avond van groot kunstgenot en humor. Eén der heeren van het gezel schap sprak vóór de pauze een propagan distisch woord en zette in 't kort het doel en het groote nut van de omroepvereeni- ging de K.R.O. uiteen en toonde nader aan, welk een groot cultureel werk de K.R.O. verricht en den moreelen plicht van de luisteraars om de omroepvereeniging finan' cieel te blijven steunen, opdat de K.R.O. haar werk kan blijven volhouden voor Koning Christus. Tijdens de pauze kon men zich voorzien van ververschingen op de boot. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester Th. Berghout, kape laan L. Brabander en eenige paters Mont- fortanen van de Haagsche Schouw alhier. WARMOND Staatspartij. De heer G. Schölvinck heeft wegens vertrek naar elders ontslag genomen als voorzitter der R.K. Kiesver- eeniging. Hij zal in het bestuur worden opgevolgd door den heer J. A. M. Luyten. ZOETERMEER Tooneelvereenigïng „Excelsior". Dins dag 2 en Woensdag 3 Febr. hoopt de R.K. Tooneelvereeniging „Excelsior" in café „De jonge Prins" een groote voorjaarsuit voering, te geven. Gespeeld zal worden een dramatisch spel uit het hedendaagsche Rusland, getiteld: „Onder Sovjetvlag" en een blijspel in twee bedrijven „Het kan verkeeren". Gezien het schitterende spel van „Excelsior" op de vorige uitvoering, meenen wij ook deze uitvoering, gerust in uw aller belangstelling te mogen aan bevelen. „Excelsior" rekent dan ook op de opkomst van geheel katholiek Zoetermeer. en een teekenlokaal, vervolgens een gym- nastiek-feestzaal, met tooneel, kleedkamers en cabine, conversatie-zaal, garderobe en toilets, piano-viool-studeerkamers, slaap- en badkamers. In de hoefijzervormige bebouwing is de speelplaats ontworpen met in linkschen hoek een overdekte speelplaats. De lengte van het gebouw zal worden plm. 70 M., de diepte 26 M. De nieuwbouw alsmede de modernisee- ring en verbouwing van bestaande lokalen zal worden uitgevoerd volgens de plannen van den architect P. N. Bruyn te Wasse naar. GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP Gisteravond kwam de Raad in voltallige vergadering bijeen. Nieuwjaarsrede Burgemeester. De voorzitter', burgemeester Schölvinck, hield na opening met ambtsgebed een re de, waarin een terugblik werd geworpen op het afgeloopen jaar. Ook in 1936 werden vele zaken aan de aandacht van den Raad onderworpen, de voornaamste hiervan waren: de aanstelling van een concierge, de gemeentelijke toe slag op de ziekenfondscontributie, de stich ting van de ambtswoning voor den Burge meester, de subsidieering van landbouw- huishoudonderwijs, de wegenverbetering, de grenswijziging, de invoering van een nieuw stelsel der bevolkingsboekhouding. Ook in 1937 zullen weder tal van aange legenheden aan uw oordeel worden onder worpen. Vast staat reeds, dat binnenkort een ontwerp-uitbreidingsplan ter bekrach tiging zal worden ingediend, terwijl de ver betering van de Dorpsstraat, ondanks de aan deze kwestie vastzittende moeilijkhe den, bij Burgemeester en Wethouders thans in beraad is. Wat de bevolking betreft, ook dit jaar kan weder van een groote procentueele be volkingsmeerderheid gesproken worden. De bevolking n.l. vermeerderde door ge boorte met 49 en door vestiging met 140 personen, terwijl 21 personen overleden en 81 personen vertrokken, zoodat de totale vermeerdering 87 personen bedraagt. De gemeente, die op 1 Januari 1936 1513 zie len telde, heeft- er thans 1600. Kindersterfte had niet plaats. Ook van epidemiën kan voor 1936 gelukkig niet worden gesproken. De zich voorgedaan hebbende roodvonk onder de kinderen had, ondanks een meer uitgebreid karakter de zer ziekt,e een onschuldig verloop. Het aantal afgegeven nieuwe bouwver gunningen bedroeg 9, waarbij valt op te merken, dat ook 1936, ir aansluiting op de laatste jaren, een toenemende bouw van nieuwe woningen aanwijst. De financieele toestand mag kerngezond genoemd worden. De opbrengst der belastin gen bleef ongeveer dezelfde, terwijl naast de verlaagde belastingen de gevormde re serves intact konden blijven, zelfs ver sterkte afschrijving plaats vond. Dat deze toestand ook elders als zooda nig wordt beschouwd, moge u blijken uit het zoo dadelijk in te dienen voorstel tot conversie van de totale leeningsschuld in een 3% pet. leening. De invloed van de crisis op de sociale uitgaven zal duidelijk worden, wanneer ik vermeld, dat de werkloosheidsuitgaven in 1936 groot waren 7034.60 of 739.96 meer dan in 1935, terwijl voor 1937 op een uit gave van 8000.moet gerekend worden. Aan bedeeling in geld aan armen en de verstrekking van voedsel, kleeding en dek king werd in 1936 uitgegeven ƒ2341.16, welk cijfer ook weder een beteekenende vermeerdering tegenover 1935 weergeeft. Cijfers over het Electriciteitsbedrijf is mij niet mogelijk u thans te verstrekken. Wel kan ik mededeelen, dat 1936 voor dit bedrijf gunstig is geweest, waarbij de in stelling van het vastrechttarief zich bevre digend heeft ontwikkeld, zoowel voor den verbruiker als voor het bedrijf. Spr. besloot met zijn beste wenschen voor het nieuwe jaar. Conversie geldleening. Hierna wordt behandeld het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlee- ning, groot ƒ30.840.tegen 314 pet., ten einde hiermede de thans ten laste der ge meente komende leeningen tegen een ren te van 4 tot 4 3/8 pet. af te lossen. Het voor deel van de gemeente kan jaarlijks op 445.gesteld worden. Met algemeene stemmen hecht de Raad zijn goedkeuring aan het sluiten dezer leening. De heer G. de Jong wordt op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ontvan ger en adminstrateur van het G.E.B. deezr gemeente. De voorzitter spreekt zijn dank uit voor de diensten, die de scheidende functionaris in deze betrekkingen aan de gemeente heeft bewezen. Op voorstel van B. en W. wordt de ze kerheid der nieuw te benoemen ontvanger gesteld op 1500.en van den nieuw te benoemen directeur-administrateur van het G.E.B. op ƒ500.—. Benoeming ontvanger. Aan de orde wordt gesteld de benoe ming van den ontvanger, tevens directeur- administrateur van het G.E.B. De heer Lindeman oordeelt dit een moei lijk punt, hetwelk veelzijdig bekeken is. Een R.K. ontvanger is heengegaan, onder het personeel der gemeente was geen R.K., die de functie kan waarnemen. Spr. ver klaart zich tenslotte met de aanbeveling van B. en W. te kunnen vereenigen. De heer Sweere kan er ook accoord me de gaan als B. en W. de toezegging doen te bevorderen, dat de heer de Koning, thans als ambtenaar benoemd, binnen korten tijd een zelfde positie ter secretarie inneemt als de heer Breebaart. Deze toezegging wordt door den voor zitter namens B. en W. gedaan. De stemming hierna wijst uit, dat in bei de functies wordt benoemd de heer A. K. H. Breebaart, ambtenaar ter secretarie al hier, op wien 6 stemmen worden uitge bracht, terwijl een blanco stembriefje was ingeleverd. Als leden van het stembureau, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzitter is, worden benoemd de wethouders Post en van der Helm, als plaatsvervangende le den worden aangewezen de heeren M. C. Casteleijn, P. J. van de Sande en A. K. H. Breebaart. De leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren L. de Vreede, J. J. van Leeuwen en C. L. de Koning, worden allen herbenoemd. De Raad besluit de jaarwedde van den heer Breebaart te verminderen met 200. en aldus vast te stellen op 1125.—, terwijl de jaarwedde van den heer de Koning wordt bepaald op ƒ600. Nadat de begrootingen 1936 en 1937 ge wijzigd zijn verkrijgt bij de rondvraag de heer Sweere het woord. Spr. vraagt of hij juist is ingelicht, dat de overname der wegen van den Polder en de verbetering der wegen van de baan is. Op het beves tigend antwoord van den voorzitter zegt de heer Sweere dan gaarne te vernemen, wat B. en W. ten aanzien van de Dorpsstraat denken te doen. De voorzitter deelt mede, dat dit in B. en W. een ernstig punt van bespreking heeft uiftgemaakt. De ergste gaten dichten, wat eigenlijk nutteloos is, omdat onmiddellijk weder nieuwe zullen ontstaan, kost nog wel een 600.Alge- heele moderniseering wordt begroot op 30.000.Hiervoor zouden nieuwe lasten op de bevolking moeten worden gelegd en daarvoor zijn B. en W. huiverig. Te mefcr, omdat de geheele bevolking aan deze las ten zouden moeten betalen, ook al profi- teeren zij weinig van .de Dorpsstraat. De heer Sweere meent, dat met f 1500. heel wat bereikt kan worden, hij stelt voor dit bedrag uit te trekken, te dekken door de inkomsten uit een straatbelasting. Na uitgebreide discussie wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen een voorstel van den voorzitter nadat de heer Swee re het zijne had ingetrokken om B. en W. machtiging te verleenen tot het maken van 3 plannen, die binnen 2 maanden den Raad zullen worden voorgelegd. De heer Lindeman spreekt zijn teleur stelling uit, dat de toeslag op de zieken fondscontributie voor de werkloozen nog steeds niet is ingevoerd. Spr. stelt voor met de doktoren een overeenkomst trachten aan te gaan, daar de Huisartsencommissie steeds maar niet antwoordt. Hij wil gaar ne alle doktoren laten aanschrijven en B. en W. machtiging verleenen met die art sen, die daartoe bereid zijn, een overeen komst aan te gaan op de grondslagen, zoo als deze door den Raad zijn vastgelegd. Nadat deze kwestie door verschillende sprekers van verschillende kanten beke ken is, wordt dit voorstel met 5 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de heeren 't Hart en de Vreede). Hierna sluiting. VEUR. Coöp. Tuinbouwveiling. De Coöp. Tuinbouwveiling Veur en O. te Veur hield Donderdagmiddag haar jaarvergadering, welke zeer goed was bezocht, onder voor zitterschap van den heer L. C. de Koning. De secretaris-penningmeester, de heer T. Borst, brengt verslag uit over 1936, waarbij treurige tafereelen voorkomen als het onverkoopbaar blijven van 130.000 kis ten met groenten, waarvan de Centrale er 62.000 afnam. Verder gaf hij een statistiek van aanvoer en prijzen, waaruit blijkt, dat de aanvoer van stooktomaten en bloem kool terugliep, overigens bleven de getal len stationnair; alleen van het product andijvie werden 12 millioen struiken aan gevoerd. Sterk ging ook het artikel bleek selderij vooruit. Hij bespreekt de veran derde gang aan de veiling in verband met kwaliteitseischen. Het omzetcijfer liep nog terug van 530 naar 507.000 gulden, dus 23.000 minder. De minimumprijzen gin gen met 10.000 omhoog en het verschil werd verder overbrugd door meerdere steun op de producten. Aan kistenhuur werd ontvangen 14 000; de kistenreke- ning staat met 121.000 stuks op 9400. dit is ongeveer 8.per 100. Na alle af schrijvingen staan nu de gebouwen, enz. op 20.950.de totale schuld aan de Bank bedroeg f 18.700 en aan aandeelhou ders 14.061. De verlies en winst en ba lans werden zonder bemerking vastge steld. Als bestuurslid trad verplicht af de heer W. J. van Veen, in diens plaats werd ge kozen de heer A. W. Hendriks te Veur. Als commissaris trad af de heer J. P. Hen driks en werd gekozen de heer F. J. Zuijd- wijk te Veur. Vergoedingen voor bestuur worden onveranderd vastgesteld voor 1937; de te heffen veilingprovisie zal bedragen 4 pet. en de kistenhuur 1 cent per kist en per gebruik. De entreegelden worden be paald op 15.per lid. Met bijna algemeene stemmen werd aangenomen een voorstel tot het niet meer heffen van provisie bij uitgifte veilingcre- dieten. Dank werd uitgesproken aan de bevoegde instanties en personen voor de hulp den tuinbouw geboden ook in den vorm van steun, zonder deze zouden in 1936 velen geen inkomen hebben gehad. Hoe gewaardeerd, liever dan steun, werd de hoop uitgesproken, dat aan de veiling de prijzen mogen verbeteren. K. J. M. V. Maandag 1 Februari: „Moderne Bedrijfsvoering", inleider J. B. v. Adrichem. Een onderwerp, dat zeer ze ker aller volle aandacht waard is. Dinsdag 2 Febr.: te 7.30 uur Maria-Con- gregatie en Donder<?ag 4 Febr. Studieclub. St. Josephsgezellen. Zondag 31 Januari te half 12 en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur Adspirantencursus. Dinsdag te half 8 Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. INGEZONDEN STUKKEN Reorganisatie Stedelijke Werkinrichting. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het door Burgemees ter en Wethouders onzer Gemeente aan den Leidschen Raad gericht voorstel, inzake een overeenkomst met het Leger des Heils, tot stichting van een nieuwe werkinrich ting en een goedkoop Volkslogement, ver zoek ik U beleefd opname van het volgende. Volgens het voorstel van B. en W. zul len met de waarde van den grond de thans aanwezige opstallen en de kosten van nieuw eii verbouwd ad 108.000.de totaalkosten rond 130.000.bedragen. I De hiervoor te ontvangen huur bedraagt per jaar 1.200.of nog niet 1%, waar van dan de kosten voor onderhoud, door B. en W. begroot op slechts 200.per jaar, nog af moeten, om van de andere kos ten nog maar niet te spreken. De voorgestelde overeenkomst zal wor- den aangegaan „voorloopig" voor 25 jaar. Het Leger des Heils heeft vrijblijvend voor de Gemeente de bouw en verbouwplannen ingediend, zonder deswege eenige vergoe ding te erlangen; „slechts" 550.werd de Gemeente voor extra hulp in rekening gebracht. Voor deze enorme uitgave zal worden verkregen, dat de werkinrichting blijft be staan. Voor hoelang is de groote vraag; eventueel zal een collecte langs onze huizen het tekort wel dekken. De passanten zullen voortaan voor de door de Gemeente te betalen 0.50 per nacht, niet meer in het politie-bureau ge borgen worden. In het vervolg zullen die kosten dus hooger zijn en door afwezig heid van politie zal die clientenkring zich uitbreiden. Het goedkoope volkslogement zal een overbodige stichting blijken, omdat de aan gewezen clienten het in hun eigen milieu en in een voor hen beter geschikte straat zullen blijven zoeken. Dergelijke logemen ten bleken op Mare en Aalmarkt ook'niet op hun plaats te zijn. Niettemin beschikt het Leger des Heils dan toch „voorloopig" over een mooi en goedkoop gebouw. De aangewezen oplossing is: de vele loge menthouders en de andere daarvan afhan kelijke neringdoenden hun boterham niet te ontnemen; de werkinrichting te verbeteren of op te heffen, en het geringe aantal reeds ondersteunde daar tewerk gestelden wat meer ondersteuning te geven. Dat zal be zuiniging blijken te zijn. De 108.000. blijven dan voor een beter en minder ris kant doel beschikbaar, de gebouwen zullen zonder verbouw toch hun bestemming wel krijgen, veel neringdoenden zullen niet om steun behoeven aan te kloppen en van de elk jaar terugkomende kosten ad rond 15.000.zal ook geld overblijven. Indien het de bedoeling is om het Leger des Heils te subsidieeren, lijkt het mij ver standiger er maar royaal mee voor den dag te komen. De belastingbetalers verdie nen in dezen tijd hun geld tè zuur, om er zoo ruim mee om te springen. Met vriendelijke dank voor de plaatsing, Hoogachtend, D.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6