BIOSCOPEN 'ZATERDAG 30 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BIOSCOPEN. Trianon. Al is er ijs met de ijspret is 't nog niets gedaan. Het is veel te winderig en veel te vochtig-koud. Wie ondanks deze te genwerking „van boven" van den witten winter wil genieten, adviseeren wij een duik te nemen in hel Trianon-Theater. Een echt winterprogramma van witte bergen en witte menschen en van felle koude maar die koude deert i iemand, want de directie js gelukkig met dit programma in winter sfeer niet zóó vei gegaan, dat ook de ver warming is afgezet. De aardigste film van dit geheele programma is maar kort, doch zeer interessant: het Prn^elijk Paar in Krynica. De Prinses blijkt goed te kunnen skieën en ook te kunnen vallen. Men ziet op beider gezichten, dat het Prinselijk Paar plei/ier heeft. Wat er echter aan de tulpen haperde die de Prins daar cadeau kreeg Om even uit te blazen van de kou wordt het Indisch journaal vertoont: Oranje-fees ten in de Oost.... maai daar regent het! Ieder land heeft zijn eigen humor en ook de Amerikanen zijn .ijk aan uitjes op een ietwat brute, laconieke manier. Daar van geeft de film „Big Broadcast of 1937" een vroolijken indruk. )ans, jazz en zang verhaal verschrikkelijk Amerikaansch, vereenigde in een onmogelijk en lawaaierig maar in al zijn uitgelaten rumoerigheid vol vroolijke kwinkslagei. en rake troe ven. „Als de Natuur roept" met Clark Ga ble en Loretta Young speelt in het hoo- ge Noorden temidden van isegrimmige ber gen en isegrimmige menschen, welke laat- sten echter, wanneer z.i ontdaan zijn van afschuwelijk baarden en harige poolmut- sen, ook hun hart laten ontdooien, met al de sentimenteele gevolgen daarvan. "Tet is een mooie film grooten stijl en vol spannende avonturen, sommige drama tisch, andere vroo'ijk. Onde. de vroolijke (althans naar de gezichten te beoordeelen!) behooren herhaaldelijke onderdompelingen in sneeuwwater Enfin dat zijn pretjes waar ieder op zijn tijd in deze dagen door heen moet. Het programma van „Trianon" zal deze week aan volwassenen eeni- ge uren van spanning en vermaak bezor gen. Lido. Lido's hoofdfilm van deze week „In de schaduw van de guillotine" heeft tot on derwerp een der meest dramatische episo den uit de geschiedenis van Europa, de tijd der Fransche revolutie aan het eind der 18e eeuw. Het gegeven van de film i$ genomen uit het bekende verhaal van Charles Dickens „A tale of two cities". (Een verhaal van twee steden). Deze twee steden zijn Londen en Parijs en het verhaal gaat van de eene stad naar de andere, maar in Parijs heeft het z'n grootste dramatische kracht. Het filmverhaal geeft ons een kijk op de menscn-onteerende toestanden, welke er in het Frankrijk van voor de revolutie be stonden en welke het uitbarsten van de volkswoede verklaren. De verpersoonlij king van de minachtende wreedheid, waar mede de hoogere standen het lagere volk behandelde, is hier de m°riries van Evre- monde, die zijn slachtoffers 18 jaren in de Bastille laat zuchten en met zijn rijtuig over lijken rijdt. Men ziet de wrok groeien en broeien en ten slotte uitlaaien in den aan val op de Bastille. De dood voor de aristo's. De valbijl rijst en daalt. Schuldigen en on- schuldigen verliezen hun hoofd, wraak en razernij vieren hoogtij. Daartusschen door heeft het genie van Dickens het ontroerende verhaal geweven van èen liefde, welke zich opoffert; het verhaal van een mislukt le ven, dat de hoogste daad van liefde stelt, door zich in de pJaast te stellen van een dierbare echtgenoot, die ter dood veroor deeld is. Ronald Coiman vervult hier de rol van verboemelden advocaat, die zijn leven geeft voor de vrouw, die hij slechts uit de verte mocht lief hebben. Opzet en uitwerking m deze film zijn prachtig van stijlde massa-regie is grootsch en uiter- matt suggestief. Een film om niet gauw te vergeten. Voor de pauze gaan eenige kleinere films, o.a. een dolle klucnt van het vrouwelijke duo Thelma Todd en Patsy Kelly, die een auto winnen, waarvan na-een avontuur lijken tocht geen stuk ueel blijft. Voorts een teekenfilm en een journaal, waaronder reportage van het verblijf van het Prinselijk Paar in Krynica. Wegens het sterk dramatische karakter van de hoofdfilm is het programma min der geschikt voor onvolwassenen. Voor vol wassenen zij het gaarne aanbevolen. Wetenschawelüke Berichten PHILIPS MAAKT THANS „ZWART LICHT". Al klinkt dit ook zonderling en al zijn deze lampen vanzelfsprekend niet be paald geschikt voer verlichtingsdoeleinden, het is een feit, dat Philips thans „zwart licht" maakt. Het betreft n.l. een super- hoogedruk-kwiklanip, met een ballon van een speciale soort zwart glas, welke alleen de onzichtbare ultraviolette stralen door laat. Deze lampen worden o.a. toegepast in de textielbedrijven Weefstoffen, welke be drukt worden met verven, die in natten toestand onzichtbaar zijn, worden door deze straling tot fluoresceeren ge bracht, zoodat daardoor een directe con trole van het verfproces mogelijk is. Voorts vinden de nieuwe lampen toe passing bij de controle van levensmidde len (b.v. eieren en vleesch), bij het ont- vlekken voor het analyseeren van de vlek- stof, en bij materiaal-onderzoek. Ook kunnen zij gebruikt worden om de echtheid of vervalschingen van documen ten en geschriften na te gaan. Reclame. Vele voorwerpen gaan n.l. onder invloed van deze onzichtbare stralen op fantasti sche wijze fluoresceeren. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Theologie de heer H. Berkhof, cum laude, Amsterdam; Candidaatsexamen Theologie, de heer D. Lekkerkerker, Bennebroek; Candidaatsexamen Ned. Letteren, de heer J J. Borger, Den Haag; Doctoraal examen Rechten, de heeren R. K. Wigboldus, Rotterdam en E. Brandes, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten, de heer H. J. van Dam, Rotterdam. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Karakter en erfelijkheid". Onderzoek naar bepaalde componenten in het karakter bij vier en twintig volwassen eeneiige tweelingen en een volwassen eeneiige drieling, de heer J. H. Verhave, geboren te Amsterdam. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De jenge werkloozen. Zondag 31 Jan. a.s. zullen eenige dames na de vroegmis, voor en na de Hoogmis een plaatje ten ver koop aanbieden ten bate van het.werk kamp „Vredesteijn" aan de Abdij van Eg- mond. Deze geldinzameling wordt door mgr. Huibers aanbevolen en is door den Deken toegestaan. Eenige Alphensche Katholieke jeugdige werkloozen zullen binnen korten tijd een zestal weken in het kamp gaan doorbrengen en zich daar door arbeid en ontwikkeling naar ziel en lichaam ontspan nen. Geboren: Johannes Wilhelmus z. van M. Hijman en C. M. Hoogervorst Adri- ana d. van J. Janssens en J. W. Haakman Gerda Margaretha d. van G. J. Mars kamp en E. M. Ropel Maria Jacoba d. van A. Bergshoeff en G. Turkenburg Pietertje d. van W. Bergman en J. M. de Groot. Gehuwd: Comelis Lammert van Soest 34 j., te Boskoop, en Hendrika Harskamp 30 jaar. Overleden: Adrianus Koops 73 j., wedr. van A. M. Steenkamer Anna Wil- helmina van der Linden 82 j., wed. van A. Verduijn (overl. te Oudenryn) Jan tje Jacoba Nobbe 64 j., echtg. van J. Horst man Anthonie Marinus de Bruin 75 j., echtg. van G. H. de Vries (overl. te Leiden) Catharina Elisabeth Simons 80 jwede. van H. J. C. van Lent Gijsbert de Knecht 77 j., wedr. van A. van Leeuwen. ZOETERWOUDE Prcpagaudaclub „Sint Paulus". Don derdagavond werd de jaarvergadering van de Alg. Propagandaclub, „St. Paulus' ge houden. Voor deze vergadering was de groove zaal teschikbac-r gesteld, want er was een groot bezoek verwacht: Kapelaan Brans zou ^preKen. De koude Noordocs- terstorm, die Zoeterwoude tot een Siberi sche ijsvlakte maakte, weerhield echter zeer velen tot hun grooten spijt te komen. Toch mochi de voorzitter, de heer A. J. van bennekom, nog een vijftigtal leden het welkom toeroepen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer F. van Nierop, mocht de verga dering een zeer optimistischen toon be luisteren. Het ledental van de club blijft op peil n.l. 303 leden, 48 donateurs en 5 eereleden. Met rechtmatige trots werd de propaganda voor de R.K. Staatspartij ge noemd, waarvan het resultaat was dat 51 nieuwe leden konden worden ingeschre ven. Ook het overzicht van den penning meester, den heer G. v. d. Zon, was in blijmoedigen toon gezet en met reden, want het saldo was van f 129.39 op 191 gekomen. Met de nieuwe contributie 1937 beschikt de club over een flink bedrag voor de propaganda voor de a.s. Kamer verkiezing. In de vacature ontstaan door de ontslagname van de heeren Th. v. Gent en L. Berg Az. werden bij enkele candi- daatstelling gekozen de heeren J. Bosman en N. Berg Az. De heer C. v. Leeuwen Az. die aftredend was, werd eveneens bij en kele candidaatstelling herkozen. Toen de rondvraag niets opleverde, en de aan wezigen zich om de rood-gloeiende kachel hadden geschaard, ving de welerw. heer H. Brans zijn rede aan, die getiteld was: Politiek en politiek is 2. Wijzende op dezen vreemden titel zet spr. de beteêkenis van de politiek, zooals wü die het meest zien, uiteen. Daarbij den ken wij aan de Tweede Kamer, de Minis- terstafel, aan allerlei wetten en aan het bekende woord: dat politiek de kunst is van het bereikbare. Spr. zal naast de politiek van het be reikbare plaatsen een andere politiek, de politiek van hetgeen bereikt moet wor den. Dit is niet de politiek voor Tweede Kamer maar voor ons allemaal, de politiek van wat bereikt moet worden, afgezien of het te bereiken is. Spr. zet uiteen hoe de practische politiek op onze levensbeschouwingen geen invloed heeft, dat daaraan vooraf moet gaan de politiek van het ideaal, de politiek die voortkomt uit de bewuste overtuiging. Ons ideaal van de politiek is niet het versche kadetje, een nieuwe brug of een Zuider- zee-droogmaking; wat wij willen is met onzen Paus: alles herstellen in Christus en zooals Rector Bots het zoo kernachtig heeft aangeduid met: God terug in den Staat. Dat klink wel geweldig, maar het is noo- óig, want in een massa dingen is God weg. God is weg uit het staatsleven, God is weg uit een groot deel van het economisch le ven. God is voor velen weg uit het han delsleven, God is niet meer de maatstaf voor het leven der menschen onderling. God wordt niet meer erkend als Bestuur der der wereld, want in de wereld is voor een groot deel de hoogste waarde: geld. God is ook niet meer de regelaar van het zedelijke in den mensch; burgerlijk fat soen wordt voldoende geacht. Wij persoonlijk niet alleen maar ook met z'n allen, moeten God belijden. Er is een tijd geweest, dat God in het mid den van den Staat stond. Dat was in de middeleeuwen. Spr. zette uiteen, hoe God langzamerhand uit het midden van het le ven verdween. De wereld kraakt. God moet dus terug in onze maatschappij, die poli tiek is ieder katholiek een heilige zaak. Toen de president van Ecuador Don Gar cia Moreno voor zijn geloof neerviel, heeft hij de woorden gesproken: God sterft nooit al zal ik het moeten verliezen. Hertogin Adelheiö sprak tegen de po ging om de scholen van Luxemburg neu traal te maken: ik zit hier bij de gratie Gods en nooit zal dit gebeuren. Die vrouw wist dat wij zijn bij de gratie Gods: wij moeten geestdriftig zijn voor de heilige zaak. Lenin met de laag-bij-de- grondsche idealen sprak ook: we moeten ze weten te pakken voor het ideaal. Dat moet onze politiek zijn, wij moeten berei ken wat bereikt moet worden: met een heid. De heilige politiek voor onze levens beschouwing doet spr. in twee dingen ein digen: schuldbekentenis van fouten in de leiding, te weinig activiteit bij priesters en leeken. De Paus weet op ziekbed, dat zijn kinderen schuld hebban. Het feit van eigen schuld brengt ons tot de houding van het confiteor om ons te brengen tot de heilige yver van propaganda. Dan houdt spr het Evangelie voor, waarbij Christus de Pharizeeën verweet, dat zij in de teekenen van den tijd zelfs geen teeken wilden zien en waar St. Mat- theus schrijft: Christus verliet hen en ging heen. Spr. hoopt dat allen in de teekenen van onzen tijd wel een teeken zullen zien en de handen ineen slaan opdat ons het ver schrikkelijke niet al overkomen, dat Christus ons zal verlaten en van ons heen gaan. Met een bemoedigend woord tot de pro pagandisten eindigt spr. zijn leerrijke rede waarvoor de voorzitter hartelijk dank be tuigde. ZOETERWOUDE (H.-R.). Wit-Gelc Kruis-feestsn. Zondag en Dinsdag zijn het de dagen van het Wit- Gele Kruis aan den Hoogen Rijndijk. Een der zalen van het Patronaatsgebouw is om gebouwd en veranderd in een Chineesche tuin; zelfs een typisch ingericht theehuis ontbreekt niet. De verzorging is in handen van Chineesche jongedames. Bij al dit moois nog vele attracties w.o. prijsschieten, behendigheidsspelen, kcek- slaan, tombola, grabbelen enz. Een keurige stand met prijzen voor de groote verloting, waarvan de trekking zal worden gehouden Dinsdag 2 Februari 's avonds te half tien. De zalen zijn geopend van 3 tot 5.30 uur nam. en des avonds-van 7.30 tot 11 uur. Er is vnje toegang. Met een beetje gun stig weer, zullen het drukke dagen wor den. ZOETERWOUDE (DORP). St. Joseph's Gezellen. Maandag 7.30 u. Vergadering van Bestuur en Commissaris sen. Dinsdagavond 7.30 biljartcompetitie. Woensdagavond 8.15—9.15 Aspiranten cursus. 915—10 Spreker: De Gemeente secretaris van Voorhout over een interes sant onderwerp; allen dus present. Zaterdagavond: Competitie biljarten en jassen. Kruisvaart. Zondagmiddag 4—5 30: jassen en dammen; s.v.p. op tijd, anders geen kans op een prijs. Maandagavond Bonifaciusban. Dinsdagavond Thomas More-ban. Woensdagavond Kizito-ban. Vrijdagavond Mast Talbot-ban. De ban-uren zijn van 7.30—8.45. Wie niet komt zonder kennisgeving, wordt beschouw geen Kruisvader meer te zijn. Halve Kruisvaarders zyn maar rem men en we moeten vooruit. IVAT ANDERE BLADEN SCHrt'JVEN De N.S.B. en DE GRONDSWETS- HERZIEINING. De Avondpost (lib.) schrijft: Het „Nationale Dagblad" van de N.S.B. is opgericht, om de on-zuivere en mislei dende voorlichting der Nederlandsche pers door een zuivere en eerlijke te vervan gen. Wanneer wij echter al het onjuiste en on ware in de voorlichting van dit dagblad zouden willen signaleeren, zouden wij dag werk hebben. Ditmaal echter een enkel woord in verband met de voorstellen tot herziening der Grondwet. In zijn nummer van gisteravond doet het blad de absurde mededeeling, dat „deze heele Grondwetsherziening een typisch anti-nationaal-socialistisch karakter draagt" en dat „de voorgestelde maatregelen in ne gatieven zin vooral tegen de N.S.B. zijn gericht". Dit is, wij zeiden het al, absurd. Slechts één voorgestelde bepaling kan te gen de N.S.B. zijn gericht, namelijk die betreffende de revolutionaire volksverte genwoordigers, maar.... die bepaling is gericht tegen elke groep, welke zich van revolutionaire, onwettige middelen wil be dienen. Wanneer dus het „Nationale Dag blad" beweert, dat het nieuwe voorschrift allereerst tegen de N.SB. gaat (het spreekt van „eert stel doortrapte bepalingen", ten einde „de vernieuwing te wurgen" welke het nationaal-socialisme wil brengen), dan erkent het daarmee, dat het, zoo het de THEATER Lido: Trianon: Lnxor: kans schoon ziet, van zulke onwettige mid delen gebruik wil maken. Het nieuwe voorschrift wil volksverte genwoordigers weren, die „een streven tct uitdrukking brengen, gericht op verande ring van de bestaande rechtsorde met toe passing of bevordering van onwettige mid delen". Wanneer dus het blad van de N.S. B. betoogt, dat deze bepaling allereerst te gen die beweging gaat en de „vernieuwing", welke zij brengen zal, poogt „te wurgen", dan erkent zij daarmede haar bereidheid tot het aanwenden van „onwettige midde len". Dit heeft het blad blijkbaar niet be dacht. Maar om te getuigen, dat deze heele herziening tegen het nationaal-socialisme gaat, is.daverende nonsens. Wil men nu nog een schitterend staaltje ten bewijze hoe goed het blad op de hoog te is van deze materie? De regeering zoo zegt het„poogt in art. 7 ook nog de drukpers-vrijheid te beknotten, natuurlijk niet de pers der politieke partijen, maar de nationale wilsuiting in woord en ge schrift". Leest u goed? Hier wordt dus, als bewijs voor de stelling, dat deze heele revisie te gen de N.S.B. is gericht, medegedeeld in een hoofdartikel, dat de regeering en de partijen pogen „in art. 7" de drukpers-vrij heid van het nationaal-socialisme „te be knotten". Welnu, er wordt in art. 7 geen woord veranderd; er wordt niets aan toe gevoegd; er wordt niets uitgelaten; het blijft totaal ongewijzigd. Toch beweert het orgaan der N.S.B. zonder blikken of blozen, dat het artikel gewijzigd, en dat die wij ziging tegen de N.S.B. is gericht. Het „te legram-adres" van het blad is: „Waarheid". SCHANDE! De Gelderlander schrijft: Het beruchte artikel van het Indische Regeeringsreglement betreffende Missiever bod blijft nog steeds de aandacht vragen: Wel werden er telkens geruststellende verklaringen afgelegd. Zelfs heeft Minister Colijn verklaard, dat het verbod op sterven na dood is. Maar met dat al blijven er er gerlijke gevallen voorkomen. Zoo komt het jongste nummer van het „Koloniaal Missietijdschrift" weer met een paar staaltjes. Van Koeta Radja (Padang) lezen we: „Het zijn vooral Hollanders, een groepje Chineezen en eenige Msnadoneesche sol daten, die daar de Katholieke gemeente vormen. Onder de Atjehers mogen we niet werken". Alzoo, de eigenlijke bevolking van Atjeh moet maar heiden blijven.... Ook verderop, waar het gaat over Sibol- ga en verder het Zuiden in, heet het: „Hoe verder we naar het Zuiden gaan, hoe meer de Islam geheel de Inlandsche bevolking in zijn greep heeft. Het is ons zelfs niet eens geoorloofd onder de inlandsche bevolking daar te werken".... Alle vergoelijkende verklaringen van Regeeringszijde zullen niet kunnen verhin deren, dat we schande moeten blijven spre ken over zulke toestanden, een christelijk Rijk onwaardig. BINNENLAND H. M. DE KONINGIN NAAR ZELL AM SEE. H. M. Koningin Wilhelmina is van Igls naar Zeil om See vertrokken, waar zij de volgende week de internationale inter academiale winterspelen hoopt bij te wo nen. VERZET TEGEN CRISISMAATREGELEN. De kwestie te Weert. In ons vorig blad hetft men een bericht gevonden over moeilijkheden te Weert in verband met bezwaren over sommige cri sismaatregelen. Daarin werd gemeld, dat de leden van de districtscommissie hun functie hadden neergelegd en dat deze neeren in een pas gehouden bijeenkomst niet bereid waren gevonden, hun taak te hervatten. Dit laatste nu is, naar aan de N RCrt." thans wordt bericht, onjuist. De heeren hebben zich in deze bijeenkomst, vertrouwende dat aan hun bezwaren zal worden tegemoetgekomen, bereid ver klaard, hun werk te hervatten. NIEUWE DIRECTEUR VAN DE STAATSLOTERIJ. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Maart 1937, benoemd tot directeur der Staatsloterij te 's-Gravenhage jhr. J. P. A. de Jonge van Zwijnsbergen, te Soestdijk. De nieuwbenoemde directeur is een zoon van den intendant van het paleis Soestdijk. Jhr. J. P. A. de Jonge van Zwijnsbergen, is oud-betaalmeester en sedert eenigen tijd algemeen procuratiehouder van het kan toor Baarn der Rotterdamsche Bankver- eeniging. KEURING Volwassenen Volwassenen Afgekeurd BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Dick, z. van E. H. v. d. Bosch en C. Knotter Hendrik Gerard, z. van A. Maaskant en C. H. W. Arends Johannes Philippus, z. van K. v. Weeren en M. Cchaudron Andreas Maria, z. van A. H. Schaap en H. E. Vinkestein Henry Paulus Maria, z. vein P. J. v. d. Meijden en M. J. de Vrind Petrus Leonard us, z. van P. L. Barnhorn en J. H. M. de Winter Johanna Eilsabeth, d. van J. D. v. Gee- len en C. J. Plug Cornelis Johann, z. van C. v. Roode en F. E. Hegemann Le- nie, d. van L. v. Grol en M. v. Peet Adriana Ephemia Maria, d. van J. Warmen- hoven en A. C. Schalkwijk Pieter, z. van J. Hoogendoorn en P. Bekebrede Arie Cornelis, z. van J. C. Langerak en A. Lan- gerak Geertruida Johanna Catharina, d. van J. P. Rozemeijer en A. Kuiper. Ondertrouwd: J. Verkuil wedn. 64 j. en F. Snijder jd. 52 j. J. J. Klinkhamer jm. 29 j. en P. v. d. Hoeven jd. 21 j. Overleden: H. J. Sierag-Heijkoop wede. 87 j. J. Vinkestein-Kleinveld vr. 61 j. - J. Holswilder-Koopmans vr. 69 j. TELEGRAMMEN DE TOESTAND IN HET GEBIED DER OVERSTROOMINGEN NEW-YORK, 30 Jan. (A.N.P. On danks alle kalmeerende verklaringen der autoriteiten, dat de dijken van de Missis sippi zouden stand houden tegen de op dringende watermassa's, zijn gisteren toch weer duizenden personen uit hun huizen gevlucht naar de hcoger gelegen terrei nen, waar ware tentenkampen zijn ont staan. In de laatste dagen hebben in het geheel 125.000 personen hun woningen verlaten, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 2.106.70, pie terselie 5.30—6.80, selderie j 2.90—5.90, knolselderie 4.207.90, per 100 kg.: kro ten 1.401.70, kroten gekookt f 26, witloof 217, boerenkool 477, uien 0.802.50, wortelen 1.402.80, spruiten I 619, idem II f 312, andijvie f 1719 Nero 6.20—6.50, roodekool 1.40—2.80, gelekool 1.202.10, groenekool 2.20— 4.00, prei 7.30—11.50. 30 Jan. Boter. Aanvoer 270 kg. prima fabrieksboter f 1.61, prima boeren boter 1.53—1.60 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 25 tot en met 30 Jan. Aanvoer 50.000 stuks korte turf* prijs 68 per 1000 stuks. BOSKOOP, 29 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 50 cent, Butterfly 7090 cent, Briar- cliff 4080 cent, Aug. Noack 1.10, Serin gen 2530 cent, Amandelen 1527 cent, Azalea 701C0 cent, Viburnum 4070 cent Forsythia 35 cent, Cerasus Hisakura 1.502 30, Prunus triloba 2035 cent, Crocus 68 cent, Mahonia 1017 cent, Andromeda 614 cent, Wilgenkatjes 4—7 cent. VINKEVEEN, 29 Jan. Groentenveiling. Witlof I 8 00—11.50 idem II 5 00—6.50. idem III 3.per 100 kg. Aanvoer 7000 kg- NIEUWVEEN, 28 Jan. Eierenveiling. Prijzen: 1175 kippeneieren 3.054.10 en 81 eendeneieren f 2.80 per 100 stuks, kaas 23 cent per pond. NOOTDORP, 29 Jan. Eierenveiling. Op de eierenveiling werden deze week de vol gende prijzen genoteerd: kippeneieren 2 953 80 (aanvoer 3266 stuks), eenden eieren 3.253.35 krielpieren 2.50 per 100 stuks, hanen f 0.601.per stuk, kaas 2027 cent per pond. Belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat de veiling volgende week des Dinsd. gs zal worden gehouden. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Jan. Groen tenveiling. Waspeen 3060 cent, kroten 2540 cent per kist van 20 kg.; groene kool 2.103.20. -knolselderie 3.205.40 per 100 stuks, prei f 2.704.30 per 100 kg., uien 190—2 ?0, gelekool 1.20—1.70, roodekool f 1.402.00 per 100 kg. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.941/4 Berlijn 73.48 Parus 8.5 tl/4 Brussel 30 84 Zwitserland 41 78i/2 KnDenhagen 39 95 Stockholm 46 15 Oslo 44.95 New York l-825/g Praag 6.371/2 HOOFDFILMS In de schaduw der guillotine (Ronald Colman). Het geluksnummer (Thelma Todd en Patsy Kelly) Big Broadcast of 1937 (div. Paramount- acteurs) Als de natuur roept (Loretta Young en Clark Gable) INHOUD Dramatisch Klucht Vroolijk AANVANGSUUR Dagelijks 8.15 uur Zonaag doorl. voor stelling van 2—7 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Dagelijks 8 uur. Zondag bovendien doorl. voorstll. van 2—7 uur Zater- en Woensd. matinée 2 uur.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3