VRIJDAG 29 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De controle te Venlo. Voor de eerste maal in de geschiedenis der Rallye van Monte Carlo is op Neder- landsch grondgebied een officieele controle ingesteld. Het Lin:burgsche stadje Venlo heeft de eer van dit feit voor zich opgeëischt en het is volkomen begrijpelijk, dat men er prijs op stelt den deelnemers een ontvangst te bereiden, waaraan in organisatorisch op zicht niets zal ontbreken. Ten Venlo moesten ue deelnemers, die te Stavanger, Umea. Tallinn met tusschenlig- gende plaatsen, alsmede die te Amsterdam waren gestart, doorkomen. Dit aantal was dus vry aanzienlijk, ongeveer 74 moesten bet er zijn Het aantal deelnemers uit de richting Stavanger was echter gehalveerd, en ook uit de andere richtingen waren uit vallers gemeld, maar toch rekende men te Venlo op het conti oleeren van ruim 50 rally e-rijders. Naar men weet, ligt de organisatie bij den doortocht van elk land in handen van de nationale automobielclub. in dit geval dus bij de Kon. Ned. Automobiel Club, welk lichaam uitgebreide maatregelen had ge nomen om alles een zoo vlot mogelijk ver loop te doen hebben. De officieele controle was in hotel Ger- mania gevestigd en de leiding was hier in handen van de heeren A. E. Storm de Grave, lid van de sportcommissie der K N. A.C., E. van de KieOoom, officieel tijd- waarnemer, en jhr. E. van Eys van de sportafdeeling der K.N.A.C. In hotel Germania was een zaal ingericht inet noodbedden. waar de rijders, indien zij eenige uren voor hun tijd aan de controle zouden arriveeren, rust konden nemen. De organisatie aan de grens, de Wezel- sche Barrière, was, dank zij de vele facili teiten, die door de K.N A.C. verkregen wa ren, perfect. Daar zou aan alle deelnemers een routebeschrijving voor het gedeelte, dat door Nederland voerde, worden uitge reikt. De route zou van de Wezelsche Bar rière naar Venlo gaan, waar men dus de officieele controle in hotel Germania had, en daarna zal moeten worden gereden in de richting Blerick, Baarlo, Kessel, Neer Haelen, Baexem, Horn en verder naar Itter- voort, waar weer de Nederlandsche douane en aan de overzijde de Belgische douane waren gevestigd. Naar wij vernamen, is de toestand van de wegen in de omgeving van Venlo uit stekend. veel beter dan in het Noorden van het land, zoodat men hier van gladheid geen last zal hebben en dus de rijders ook een vlot tempo zouden kunnen ontwikke len. De weersomstandigheden zijn verre van gunstig. Gelukxig is het droog, maar er waait een zeer harde wind, die bijzonder koud is. Het vriest dan ook enkele graden in Venlo. Het eerste equipe, dat uit Umea aan de controle te Venlo aankwam, was dat van Bakker Schut en Mutsaers, in hun Lincoln Zephyr. Wij waren een oogenblik in de ge legenheid van Bakker Schut een en ander te hooren over hun ervaringen op hun tocht. Op den heen- zoowel als op den terugweg hadden zij veel sneeuw gehad, met afwisselend dooi en vorst, zoodat zij nogal veel te kampen hebben gehad met gladde wegen. Slippartijen zijn hun echter miet overkomen. Eigenlijk, zoo zeide de heer Bakker Schut, heeft onze route over rozen geloopen, bepaald moeilijke trajecten heb ben wij niet gehad en wij zijn overal ge makkelijk op tijd aangekomen En zoo heb ben we nu ook Venlo zonder straf punten kunnen halen. Heel slecht te spreken waren alle ralley- rijders die wij spraken over de rigoureuse wijze waarop de Deensche politie hen over de geheele route door Denemarken gedwon gen had zich aan de daar vastgestelde wet telijke maximum snelheid van 60 km bui ten de bebouwde kommen te houden. Voor hen uit kwam een poiitie-auto te rijden die hen van het oogenblik af, dat zij op Deensch grondgebied waren tot de Duit- sche grens, bij Flensburg noodzaakten niet harder dan 60 km te rijden. Het gevolg is een grenzelooze warboel en een haast on ontwarbare opstopping aan de grens ge weest. Het volgende equipe, dat te Venlo aan kwam was dat van F. F. Habnit en H. A. Burgerhout, ook zij kwamen uit Ulmea; een dag voor het vertrek was hier een zware vrachtwagen tegen hun Ford opgereden, en had dezen nogal ernstig beschadigd, maar de goede Ford-service had er voor gezorgd, dat zij toch nog op tijd hebben kunnen vertrekxen; er waren nog wel wat reten en kieren als sporen van de aanrij ding in de carosserie achtergebleven, zoo dat zij het onderweg wat tochtig gehad heb ben, maar overigens heeft het ongeval geen noodlottige gevolgen voor hen gehad; ook zij bereikten Venlo in uitnemende conditie, zonder strafpunten. Omstreeks half één arriveerden de equipes van Beeck Calkoen, Lambert Hur- relbrinck en Ton, die met de equipe de Boer-Jacobs misschien wel den zwaarst en tocht van onze landgenooten achter den rug had. Een ding kun je zeker schrijven, aldus vertelde van Beeck Calkoen ons, dit is een echte Ralleye. Sedert Dinsdagmorgen, de startdag te Stavanger, heb ik niet geslapen. Het is de zwaarste ralleye die ik ooit heb meegemaakt. Vooral net traject Stavanger Oslo was zeer moeilijk te berijden. Alle wagens slingerden op den weg vanwege de gladheid. Soms moesten wij door lan den, die drie meter hoog met sneeuw be dekt waren. Zelf hebben wij nog een on gevalletje ook gehad. Op het traject Oslo Götheborg, nabij het piaatsje Vestby reden we met een gangetje van vijftig a zestig kilometer, toen een tegenliggende bus aan kwam. Deze moest plotseling remmen en bij dit remmen kwam de bus dwars over den weg te staan. Hierdoor kwamen wij ook te slippen, we gleden van den weg, twee meter diep naar beneden. We kwamen in een bocht terecht. Ik dacht, aldus van Beeck Calkoen, dat het afgeloopen met ons was. Doch het bleek, dat het niet zoo ernstig was geweest. Door toevallige omstandig heden hadden we na enkele minuten reeds een takelwagen bij dt hand en het bleek, dat de wagen vrijwel niets mankeerde. En het duurde dan ook niet lang, of we waren weer op weg naar Götheborg en verder door naar Helsingborg En weer peinsde van Beeck Calkoen over het traject Stavanger - -Christiansund, die crommelsche berg Tronassen, zooals van Beeck Calkoen zeide zoo steil, als je ze zelfs in Zwitserland niet hebt. Deze berg is in een rots uitgehouwen, loopt zeer steil op en is zeer smal. Als er een van den weg af is, kunnen de anderen er niet voorbij komen. Toen wij enkele oogenblikken van zijn aandacht hadden gevraagd, waarbij bleek, dat van Beeck Calkoer. buitengewoon moe was van zijn reis, weuschte hij nog enkele uren te gaan slapen, alvorens in den nacht van Verilo verder te starten naar Brussel. Daarna kregen we ten van de Stallinn- rijders, onzen landgenoot, van Strien, te pakken. Die had het veel gemakkelijker ge had, al had hij eenige lekke banden op het traject WarschauBerlijn opgeioopen. Vol gens hem was er op den weg in Polen met spijkers gestrooid; of het opzet was ge weest, zou hij niet durven beweren, doch het leek er veel op. Hij zelf had twee lekke achterbanden gehad, ten van de andere deelnemers zelfs vier. De ontvangst was volgens hem overal schitterend geweest. Wat het traject Berlijn—HannoverVen lo betrof, op de nieuwe autostrada was nog al veel sneeuw gevallen. Een duizend man waren er aan het scheppen om den weg vrij te maken, doch het hielp niet veel. Op het laatste gedeelte had hij zelfs met een sneeuwstorm te kampen gehad. Weer konden wij niet lang met dezen rallye-rijder praten, want hij werd door anderen in beslag genomen. Vrienden en familieleden kwamen aan om hem te be groeten, hij moest nog wat gaan slapen, hij moest wat schrijver» hij moest nog wat brieven lezen, en zoo ging de tijd om en zoo naderde het uur van twee-en, waar op de eerste ralleye-rijders van Venlo. de officieele controleplaats in Nederland, zouden vertrekken op weg naar Brussel, naar het Zuiden, waar men hoopte op betere weersomstandigheden, dan men tot nu toe had meegemaakt. Alle Nederlandsche equipes op tijd gepasseerd. Om 2.05 uur in den morgen kon de eerste deelnemer van Venlo vertrekken voor de volgende etappe, VenioBrussel, een af stand van 152 K.M. Geruimen tijd daar- vooi waren de meeste deelnemers, die uit Amsterdam moesten komen, reeds te Venlo gesignaleerd. Successievelijk vertrokken de andere rallye-rijders. Het werd al stiller aan de controle. Om vier uur kon men zeggen, dat dege nen, die verwacht werden, ook door waren. De organisatie klopte precies. Alleen ver wonderde het ons, te vernemen, dat er totaal geen contact bestond tusschen de voorlaatste controleposten, dus Hannover en Amsterdam met Venlo en Venlo weer met de eerstvolgende controle Brussel. Men was nu totaal n i e t op de hoogte, wie reeds opgegeven had. En zoo hoorden we bij de controle namen van rallye-rijders noemen, die te Venlo om vier nog verwacht werden, doch waarvan wij van andere zijde reeds vernomen hadden, dat deze deelnemers of niet gestart, of den strijd ergens in Noor wegen of Zweden reeds opgegeven hadden. Een overzicht van degenen, die strafpun ten hadden opgeloopen, was natuurlijk niet te verkrijgen, doch wij vernemen, dat alle Nederlanders nog zonder strafpunten in den strijd waren. Van degenen, die in Tallinn, Umea, Stavanger, Koningsbergen of Amsterdam waren gestart, ontbraken te Venlo slechts twee, n.l. de equipes Buis kool en Oosten. Vijftien deelnemers uit Am sterdam vertrokken. Gisteravond zijn ock de deelnemers uit Amsterdam, als kortste afstand naar Monte Carlo en laatste startolaats van den sterrit, vertrokken. Vijftien deelnemende equipes moesten van 22.47 uur af, bij het Amstel- hotel om de minuut gas geven en slechts veertien stonden er. De vijftiende had, voordat de strijd begonnen was, reeds pech. De heer Westerman, die als tweede had moeten starten, had een onwillige motor en stond met zijn wagen nog in de binnenstad. Er was geen groote schare aan het Am- stelnotel, doch het was een geestdriftig troepje kennissen en belangstellenden, die den rijders uitgeleide deden. Tegen kwart voor elt stonden de wagens klaar en de starters, de heeren van Haaren en ir. von Hemert, leden van de sportcom missie van de K.N A.C., riepen den eersten wagen voor den ingang van het hotel. Het was de heer Hofmans met zijn Ford, die om 22.47 had moeten starten, maar een document, zonder hetwelk hij niet kon ver trekken, deed de heer Hofmans eerst eenige minuten later op het gaspedaal drukken. Persfotografen liet het eenige malen „blik semen" en met vele „vaarwels" en „goede reizen" startte de eerste deelnemer uit Am sterdam. De dames-equipe, bestaande uit jkvr. A. van Vredenburch en gravin van Lim burg Stirum, had prachtige bloemen ge kregen en opgeruimd en welgemoed gin gen ook de Nederlandsche dames op weg. Twee groote autobussen, ook tot de deel nemers behoorend, vol met vroolijke jonge lui, berenmutsen op, vingen onder het zin gen van vroolijke liederen de reis aan. Verder startten twee buitenlandsche equipes, n.l. maj. D. E. M. Douglas Morris met een Hillman (Engeland) en de heeren Nord en prins von Hohenlohe met Merce- oes-Benz (Duitschlano). Kort nadat de laatste deelnemer vertrokken was, ver scheen de heer Westerman en ook hij start te naar het Zuiden. De controle te München. Bij de controle te München waren heden morgen omstreeks half elf vier rallye rijders aangekomen. Het waren de Engel- schen Healy (Triumph) en Hunter (Bent- »ey) en de Poolsche equipe MarekJaku- bowski (Polski-Fiat) en verder de Neder landers Zeehuizen en Derkinderen (beiden met B.M.W.). Thans zijn in totaal tien rijders München gepasseerd. Alle Athene-rijders vallen uit. Een van de belangrijkste feiten op den derden dag der Rallye Monte-Carlo was wel, dat alle deelnemers, die te Athene zijn gestart, gedwongei. waren op te geven. Wel bedroeg het aantal Athene-rijders slechts 4, doch net is in zooverre van groot belang, dat zij, die AtheneMonte-Carlo zonder strafpunten zouden halen ook het maximum aantal punten verkregen en dus concurrenten waren van Stavanger, Tal linn en Umea, om Boekarest niet te ver geten. Zware sneeuwval is oorzaak geweest, dat de Athene-rijders het niet verder dan Sa- loniki hebben kunnen brengen. De Boekarest-rjjders hebben het eerste gedeelte van hun reit. zonder veel moei lijkheden afgelegd, doch uit Tsjechoslo- Onder voorzitterschap van burgemeester van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente gistermiddag te drie uur in open bare vergadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer C. van der Wiel. De voorz. ving aan met de gebruikelijke Nieuwjaarswertschen. Wederkeerige wen- schen bracht hierna het oudste lid in ja ren van den Raad, de heer Alkemade, uit. Na de mededeeling van diverse goed keuringsbesluiten van Ged. Staten werden een tweetal adressen, n.l. van den heer Dobben de Bruyn om verder gaande ver laging van pacht voor teelland in het Langeveld, en van de bewoners van de Scheveningschestraat om verbetering van die straat, in handen gesteld van B. en W. om advies. Naar aanleiding van het eerste adres deelde de voorz. terloops me de, dat de heer J. C. van der Meer door B. en W. was benoemd tot voorzitter van de z.g. „agrarische commissie", waarmede een einde is gemaakt aan de in de raads vergadering meermalen ontstane puzzle omtrent de vraag: wie de leiding in deze commissie heeft. Besmettelijke ziekten op schooL Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling der verordening ter voorkoming, we ring of beteugeling van besmettelijke ziek ten in scholen en kinderbewaarplaatsen bracht heel wat stemmen in beroering. Be doelde verordening heeft in hoofdzaak be trekking op de besmettelijke ziekten, waarvoor geen wettelijke regeling is ge troffen. zooals mazelen, kinkhoest, water pokken, bof, roode hond, besmettelijke haar- of huidziekte en tuberculose van de ademhalingsorganen. De commissie van beheer voor den schoolartsendienst Hille- gom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk en Noordwijkerhout had op aanneming van deze verordening in alle tot haar rayon behooyende gemeenten, dus ook voor Noordwijk, aangedrongen, doch het bjj de stukken liegende rapport van de plaatse lijke schoolcommissie ontried aanneming daarvan. De heer Vogelaar acht laatstge noemd rapport van groote beteekenis. het geen de voorz. ontkent. De heer Vogelaar meent, dat de overheid zich niet moet be moeien met dergelijke zaken, die alleen de ouders aanbelangen. De heer de Vreede onderschrijft bet gesprokene door den heer Vogelaar en maakt ook het tweede be zwaar var» de plaatselijke schoolcommissie tot de zyne. n.l. dat de hoofden van scho len dan nog meer werk krijgen te ver richten, dat niet rechtstreeks met het ge ven van onderwijs in verband staat. De schoolartsendienst b.v. vordert reeds ge noeg werk voor hen, terwijl naar spr.'s meening ook de schoolarts alsdan te zwaar belast zal worden. Spr. raadt iedere huisvader en huismoeder aan zelf goed voor hun kinderen te zorgen. Vele andere sprekers zien niet zulke groote bezwaren in de aanneming der verordening of jui chen zelfs aanneming daarvan toe. Weth. de Witt verdedigt het voorstel, dat z.i. ook om principieele redenen aanvaardbaar is. De voorz. sluit de discussiën hierover door erop te wijzen, dat de verordening is gpmaakt in het belang van de niet-zorg- zame ouders, ten bate van de zorgzame ouders en tenslotte ook in het belang van wakije wordt sneeuwval gemeld en men vermoedt, dat de automobüisten het in dat land niet gemakkelijk zullen krijgen. MOTORSPORT MOTORCLUB „LEIDEN EN OMSTR." Nationale terreinrit in het Langeveld. De Motorclub „Leiden en Omstreken" organiseert op Zondag 28 Februari a.s. een groote Nationale Terreinrit op de uitge strekte terreinen in „Het Langeveld" te Noordwijkerhout. In dezen rit welke zal worden verreden onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandsche Motorrijders Vereeniging, zal in 2 klassen worden gestart: een oefen klasse en een wedstrijdklasse, welke on derling weer in 4 klassen zijn verdeeld, nJ. motoren met een inhoud van 125, 250, 350 en 500 cM3. Fraaie prijzen zullen worden aange kocht, terwijl in de wedstrijdklasse door alle deelnemers zal worden gestreden om een grooteren zilveren wisselbeker, wel willend beschikbaar gesteld door de En- kes Fabrieken te Voorburg. Over enkele dagen zullen de reglemen ten worden verzonden, terwijl nadere bij zonderheden zoo spoedig mogelijk zullen worden bekend gemaakt. Alle verdere in lichtingen worden verstrekt door het se cretariaat: Schoolstraat 74, Wassenaar. de ouders, die niet weten, dat hun kind door een dergelijke besmettelijke ziekte is aangetast. De verordening wordt hierna aangenomen met op één na algemeene stemmen, n.l. die van den heer Vogelaar. Onderwijszaken» Hierna wordt aan het bestuur der ver eeniging voor christelijk onderwijs te Noordwijk a. Zee (School met den Bijbel) ingev. art. 72 der L.O. wet medewerking verleend voor het bouwen van een rij wielbergplaats, het betegelen van een nog niet betegeld gedeelte der speelplaats en het aanschafen van een „tuimelaar" voor het rekenonderwijs. Voorts wordt aan de bijzonder scholen een voorschot verleend op de vergoeding over 1937 van de kosten van instandhou ding hunner scholen, krachtens art. 101 der voornoemde wet. Deze voorschotten be dragen voor de R.K. Jongensschool 6250.59; voor de R.K. Meisjesschool 5831.79; voor de Wilhelminaschcol 2345.28; voor de Herv. School te N. aan Zee 3029.32; voor de scholo met den Bij bel 2778.04, en voor de Chr. ulo. school 1131.89. Tevens had met laatstgenoem de school de afrekenng van de exploitatie vergoeding over 1934 plaats, waarbij bleek dat aan deze school nog een bedrag van 473.85 moest worden uitbetaald. Met K. Giezen, aannemer, had een kleine ruiling van grond aan de De Ruij terstraat plaats en van de N.V. Bevea werd een stiook grond aangekocht ter lengte van 97 meter en ter breedte van 12 meter, n.l. het gedeelte van den Golfweg gelegen tus schen den Jan van Henegouwenweg en den Oranjeweg, benevens een 20 meter van de Zoutmanstraat, in totaal voor een kwar tje, waarbij tevens een crediet werd toege kend voor den aanleg van den Golfweg van 1336 in totaal. De Kettingsteeg promoveert! Voor den aanleg van de Ketttingsteeg, die een geheele metamorphose zal onder gaan, werd een crediet beschikbaar ge steld van 3200, terwijl haar naam in over eenstemming met het gewijzigd karakter dat zij zal krijgen, werd omgedoopt in „Lindenhofstraat", ter herinnering aan den ouden Lindenhof. Voor den nieuw aan te leggen verbin dingsweg met den rijksweg Den Haag Amsterdam wordt een bijdrage aan de pro vincie in de onderhoudskosten toegekend van 750. Hierdoor zal de gemeente een aan de eischen van het moderne wegver keer beantwoordende aansluiting aan het rijkswegennet verkrijgen, welke aansluiting thans nog zeer veel te wenschen overlaat. Voorts wordt besloten tot afbraak van het voormalige waaggebouw aan den hóek HoogewegHeerenweg en voor de verfraaiing van de entree tot de kom van het dorp een crediet beschikbaar gesteld van 285. De voorz. voegt er nog toe, dat de heer de Vreede thans zijn hartewensch in vervulling ziet gaan. Overeenkomstig een daartoe geuite wensch van Ged. Staten hadden B. en W. den Raad voorgesteld in verband met de in de vorige vergadering vastgestelde huurprijzen voor de z.g. 22 huurkoopwo ningen, de verhuring te doen geschieden voor 5 jaren. Verschillende heeren voel den meer voor een verhuring van jaar tot PROFESSOR SLIM jaar De stemming wees uit, dat de meer derheid (8) met het voorstel van B. en W. mee gingen. De heeren Liefferink, Vo gelaar, Alkemade, Wassenaar, de Vreede en van der Meer verklaarden zich tegen. Het uitbreidingsplan und kein ende! Vervolgens stelden B. en W. den Raad voor een verklaring af te leggen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding in voorbereiding is. Gevolg van deze ver klaring is, dat aanvragen om bouwvergun ningen, welke in strijd zijn met het te ontwerpen uitbreidingsplan, kunnen wor den aangehouden, zoodat daardoor niet of moeilijk te herstellen situaties met betrek king tot het uitbreidingsplan kunnen wor den voorkomen. De heer Alkemade voelde aanvankelijk niet veel voor het afleggen dezer verklaring. De voorz. en weth. Meijer antwoordden, dat zulks vroeger toch ook meermalen gebeurd is. Deze ver- klarmg, aldus de voorz., heeft alleen ten doel net bouwen op critieke punten te voorkomen. Zij geldt tot het ontwerp-uit- breidingsplan is vastgesteld. De heer van der Meer meent, dat we dan nog wel tien jaar den tijd hebben. De voorz. heeft ech ter gegronde hoop, dat we in 1937 een heel eind verder met het uitbreidingsplan zullen komen. Hierna wordt de destijds door bemidde ling van de fa. Staal en Co. te Den Haag aangegane kasgeldleening van een halven ton wederom voor drie maanden geconti nueerd, ditmaal tegen een rente van 1% pet. per jaar en een provisie van yK pet. per jaar. De begrootingswijziging van den dienst 1936 geeft de heer Schelvis tenslotte aan leiding tot het maken van een opmerking omtrent enkele nagekomen rekeningen van verteringen aan de stembureaux te Noordwijk aan Zee. Spr. vraagt of die re- I kenirxgen de totale kosten zijn die die stembureaux hebben gemaakt. De voorz. antwoordt bevestigend. Weth. Alkemade merkt naar aanleiding hiervan op, dat een en ander zoo'n vaart niet loopt. Hijzelf heeft als lid van het stembureau nog on geveer 3 toe moeten betalen. „Dan heb ben jullie hem wel goed geraakt", betoogt de heer Liefferink, onder algemeene hila riteit. Weth. de Witt wil in dit verband toch nog even naar voren brengen, dat de eerstvolgende maal een geheel andere re geling hiervoor zal worden getroffen. Rondvraag. De heer Caspers heeft gezien, dat de mu ziektent op he't Lindenplein is afgebroken. Spr. zou gaarne de tent weer op dezelfde plaats laten neerzetten. De voorz. ant woordt, dat dat niet gaat. In een vorige raadsvergadering is besloten een verplaats bare tent te maken. De heer Caspers ont kent zulks. „Maar u was er toch zelf bij, toen dat besloten werd", zegt de voorz. Blijkbaar is dit den heer C. ontgaan. Voorts dringt de heer de Vreede aan om een royaler gebruik van onze mooie zand- strooimachine bij gladde wegen en vraagt de heer Vink naar de komst van de wol len dekens, welke voor de werkloozen be schikbaar zouden worden gesteld. Weth. de Witt antwoordt op laatstgenoemde vraag dat eeTst op 21 Jan. j.l. het bericht van Departement is binnengekomen, dat een aantal wollen dekens beschikbaar zul len worden gesteld. De dekens zijn even wel neg niet gearriveerd. De voorz. hoopt, dat ze spoedig zullen komen, vooral in verband met de huidige koude. Hierna ontspint zich een breedvoerige discussie omtrent rioleering in de A. van Royen- straat, welk werk door de gemeente in eigen beheer is uitgevoerd. De meening schijnt bh sommige leden te hebben post gevat, dat in een vorige raadsvergadering zou zyn besloten tot openbare aanbeste ding van dit werk en uitvoering in werk verschaffing. Dit is volgens weth. Meijer niet zco. Vooral de heeren de Vreede en Vogelaar zijn danig ontstemd over het feit, dat B. en W. dit werk in eigen be heer hebben uitgevoerd. Het werd wordt nu veel duurder en de uitvoering slechter. Ter argumentatie van het laatste wordt de van Panhuysstraat als bewijsstuk aange haald. De voorz. zegt, dat het werk aan vankelijk is aanbesteed. Maar tengevolge van diverse omstandigheden heeft de aan nemer zich teruggetrokken. Toen hebben B. en W gemeend, omdat de zaak toch al zoolang getraineerd had, het werk maar in eigen beheer te moeten uitvoeren. De heer van der Niet kan zich met de meening van B. en W. heel goed vereenigen. De heeren Alkemade en Liefferink vermanen B. en W. dan toch vooral goed toe te zien, dat het werk goed en vlug wordt uitge voerd, welke vermaning het dagelijksch bestuur gaarne ter harte zal nemen. Hierna wordt de vergadering geschorst en gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren. EN ZOON. 145. Een agent ging er tr.et de groote dassenboor op uit I 146. Ik zoek een professor, antwoordde de agent. Ik heb om den professor te halen. De agent kende Professor Slim opdracht hem uit te boren, maar dat valt niet mee. Ik heb echter niet. Deze kroop door een ander gat naar buiten en nog nooit Dassen geboord. Wil ik je misschien even helpen? bleef vlak bij den agent staan. Zoekt u iets, vroeg de pro- vroeg de heer Slim ondeugend, lessor doodleuk GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10