BIOSCOPEN WOENSDAG 27 JANUARI 1037 DE LEIDSCHE COURANT EERST# BLAD - PAG. 3 WOUBRUGGE. Botsing; door de gladheid. Onder de gemeente Leimuiden had de alhier wonen de V. tijdens de gladheid van den weg een ongeluk, dat bovenmate goed is afgeloopen. Toen V. met zijn auto, waarin gezeten was de wethouder uit deze gemeente, de heer v. d. N., wjlde uitwijken voor een te genligger, een vrachtauto, gleed deze auto uit en kwam met de personenauto in bot sing. De auto van V. werd op zij geduwd en kwam terecht langs den wegkant. Ge lukkig was de vaart van beide auto's niet groot, anders was het ergste te vreszen geweest. De personenauto was dermate be schadigd, dat zij met een kraanwagen moest worden weggesleept. De heer v. d. N. bekwam een letsel aan het been. Radio-distributie. Door het gemeente bestuur is aan G. Spruitenburg te Nieuwer- Amstel, concessie verleend tot het exploi- teeren van een radio-disributie-bedrijf bin nen deze gemeente (met inbegrip van Hoogmade) Eerlang zal met den aanleg van het net een aanvang gemaakt worden. Het ligt in de bedoeling vooralsnog drie uitzendingen te verzorgen. Ministerieele goedkeuring is inmiddels afgekomen. Wachtgeldregeling industrie-arbeiders. De Minister van Sociale Zaken heeft voor het jaar 1937 goedkeuring verleend aan de door de N.V. Dakpannen- en Kleiwaren- fabrieken te Alphen aan den Rijn in het leven geroepen wachtgeldregeling voor haar arbeiders. Deze gemeente is tot deze regeling toegetreden. De regeling komt hiercp neer, dat arbeiders, tijdens den duur der werkloosheid, niet in eenige on-, dersteuning worden opgenomen, doch uit- keering ontvangen van hun werkgever, in welke uitkeering rijk en gemeente ieder voor een gedeelte bijdragen. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Bijdrage tot de kermis per psycnologie en der hypno-therapie van de essentieele flypertensie met behulp van de voortdurende, automatische bloeddruk- registreering", de heer B. B. Stokvis, ge boren te Amsterdam. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter G de heer A. L. Backer, Vlaardin- gen; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Scheikunde, mej. J. H. B. Pol der, Den Haag en de heer B. Vis, Dirks- land; candidaatsexamen Indisch Recht mej. A. H. E. Claus, Den Haag en de heer J. Diep- huis, Den Haag. SPORT AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Goede berichten van onze landgenooten. De eerste nacht van den sterrit naar Mome Carlo heelt op cie verscniilende ctee- len van het Europcascne frpnt voor onze lanagenooten een gunsug verloop genad. Volgens teiegrammen, cue ons Der eikten door bemiddeling van de Koninklijke Ne- derlandscne Auiomooie! Club, zijn cte equi pes dr. J, J. Sprenger van Eyx en ir. A. Paulen met Lincom Zepnyr, G. Zeehuisen en J. der Kinderen met B.M.W. en B. J. T. van der Hoek met Packard op tijd de con trole te Napels gepasseerd. Alie landge nooten heboen het Ö7Ö K.M. lange traject ReggioNapels m goede conditie afgelegd. Omstreeks uur in den morgen werd de reis naar Rome voortgezet, op 236 K.M. af stand van Napels gelegep. Uit Oslo meidde men ons dat het gedeel te KristiansandOslo niet zooveel moei lijkheden voor de rallyerijders heeft opge leverd als dat tusschen Stavanger en Kris tiansand. De equipe van Beeck Calkoen, mr. Lamberts hurrelbnnck en K. Ton met Ford en de Buickrijders Jacobs en de Boer zijn op tijd de controle in de Noorsche hoofdstad gepasseerd, de eersten om 7.08 uur, de laaisten om 7.24 uur. De Lincoln Zephyr-equipe van den heer en mevrouw Buiskool heboen Kristiansand kunnen bereiken, doch waren ver over tijd door de controle gegaan. Zij begaven zich nog op weg naar Oslo, doch na 25 K.M. staakte men den strijd en werd naar Kris tiansand teruggekeerd. Vandaar zullen on ze landgenooten de boot naar Frederiks- haven nemen. Mot de Umearijders gaat alles naar wensch. Van Sundsvall werd over Gaevle naar Stockholm gereden, waar onze land genooten ongeveer tegelijkertijd aankwa men. omstreeks half acht in den morgen. Van Stockholm werd de reis voortgezet naar Linkoping op 220 K.M. afstand der Zweedsche hoofdstad gelegen. Met de Ne- derlandsche equipes, die van Cornelius en van Rossum met D.K W., Bakker Schut en Mutsaerts met Lincoln Zephyr, Habnit met Ford en Gatsonides en Sanders met Hill- man, is alles wel. Tenslotte kunnen we nog mededeelen, dat de equipe van van Strien met Ford Kapnas is gepasseerd en thans op weg is naar Koningsbergen. STADSNIEUWS Aug. L. Reimeringer f In den ouderdom van 76 jaar is te Was senaar, alwaar hij de laatste jaren woonach tig was, overleden de heer A. L. Reime ringer, oud-wethouder dezer gemeente. August Leonard Reimeringer werd den 12en Nov. 1860 hier ter stede geboren en was vooral in de finantieele wereld bekend wijl hij commissionair was in effecten. In den zomer van 1905 liet hij zich door de Liberale Partij candidaat stellen voor den gemeenteraad als hoedanig hij van 5 Sept. 1905 tot Sept. 1919 zitting had in den raad. Bij de verkiezing in 1919 had hij zich niet voor het raadslidmaatschap herkiesbaar gesteld, doch bij de volgende verkiezing stond hij weer op de lijst. Zijn tweede raadslidmaatschap was voor hem van bijzondere beteekenis, wijl hij in die periode tevens wethouder dezer ge meente en bij ontstentenis en na het af treden van jhr. de Gijselaar. als burge meester als loco-burgemeester fungeerde. Als wethouder was de heer Reimeringer belast met de zaken: bevolking, aangele genheden der gestichten Endegeest, Rhijn- geest en Voorgeest, Openbaar slachthuis, markt- en havendienst, Gemeentelijk waschbedrijf, controle over de Bank van Leening, waarvan hij van 1929—1S31 tevens voorzitter was, controle over de Leidsche Duinwater Maatschappij, de Gem. Genees kundigen Dienst en den Keuringsdienst van Waren. De heer Reimeringer was verder o.m. vertegenwoordiger van het college van B en W. in de Vereeniging Oud Leiden. Ook in het kerkelijk leven nam de heer Reimeringer een vooraanstaande plaats in. Zoo was hij jarenlang lid van den kerke- raad der Evang. Luthersche gemeente en regent-diaken van het Evang. Luthersche weeshuis. Toen hij zich uit zijn zaken terugtrok en tevens bedankte als wethouder vestigde hij zich in het voorjaar van 1932 te Wassenaar. D-en heer Reimeringer hebben wij le-sren waard eeren als een eerlijk en rechtschapen mensch Wie met hem mocht samenwer ken kon volstrekt er op rekenen, dat hij zijn bedoeling steeds ronduit en duidelijk te kennen gaf en reent op zijn doel afg.ng. Hij hield in den gemeenteraad als Raads lid en ook als wethouder geen lange rede voeringen integendeel, hij was altijd zeer kort. Maar er is in den loop der jaren geen enkel Raadslid geweest dat durven wij zonder aarzeling getuigen die ook maar een oogenblik heeft getwijfeld aan de oprechtheid zijner bedoelingen en aan het feit, dat hij de zaken voorstelde, zoo als hij ze zag en eerlijk meende, dat ze voorgesteld moesten worden: De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats hebben a.s. Zaterdagmid dag te 1 uur op de begraafplaats Rhijnhof te Oegstgeest. MEJ. DR. A. J. STEENHAUER. Belast met onderwijs in de vergifleer. Bij Kon. Besluit is mejuffrouw dr. A. J. Steenhauer, conservator bij de pharmacie aan de Rijksuniversiteit alhier met den persoonlijken titel van lector, in plaats van met het onderwijs in de pharmaceutische scheikunde belast met het onderwijs in de vergifleer. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1795: The American Office Supply Company, Leiden, Botermarkt 4, hoofdz.: Haarlem, Spaarne 48, handel in Underwood schrijfmachines, kantoormeu belen en aanverw. artikelen. De volmacht van H. J. Hoekstra is ingetrokken, d.d. 15 Januari 1937. Het filiaal wordt thans ge dreven onder den naam: J. M. Gerding. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een extra opvoe ring van Dr. Sally door. Litteris Sacrum ten bate van het Leidsche Dierenasyl. Gistermiddag te 2 uur is de 55-jarige mevr. C. v. d. Z.R. uit Lisse op den Rijns- burgerweg ter hoogte van den Wassenaar- sche weg bij het oversteken aangereden door e-in luxe auto, bestuurd door mej. L. W. De aangeredene liep een linkerbeen fractuur op en werd door den EHD naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring.... LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Nicolai Orloff Over een piano-avond van Nicolai Or loff schrijven blijft voor ons nog altijd een groote aantrekkelijkheid. Zoo'n concert be- teekent een avond van hoog artistiek kunst genot. Voor een nagenoeg volle zaal speelde hij 't volgende programma „Rondo" van Schu bert, „Etudes symphoniques" van Schu mann. Dan een aantal Chopins „Jeux d'eau" van Ravel. „Prélude" van Rachmani noff en „Caprice" van v. Dohnanyi. Men ziet: geen kleinigheid. Den gan- schen avond boeit hij, houdt hij vast met zijn zeer persoonlijke in-muzikale visie. Het wil ons voorkomen, dat hij vanuit de rijke verscheidenheid van zijn* ranken vederlich ten en gespierden, sterk coloristischen aan slag, zijn geheele Toerdracht opbouwt en uitwerkt. Wat een zeldzaam pianist. Wat een bevoorrecht poëet, wat een doorwrocht klavier-filosoof, een begenadigd gevoels- en klankontdekker, die zich volkomen on dergeschikt maakt aan de werken die hij vertolkt. En dat doet samen met zijn fa meus pianistisch vermogen de grootheid van interpreteeren ontstaan. Hoe Orloff gespeeld heeft? Zeldzaam schoon. Hoor eens aan. Zoo'n „Rondo" van Schubert, hce joyeus, eenvoudig en onge kunsteld. Schumann in de volle kracht zij ner belovende creatieve bevoorrechting in zijn Etudes Symphoniques, speelt Orloff een melodie van enkele noten, 't Is of de zaal vol klanken staat. Hij davert, stoeit en dreunt met klanken en accoorden. Metpas- sagespel en trillers. De aanslag raak en glashelder. De voordracht diep doorvoeld knap. De piano voortreffelijk. Maar 't meest van al hoort men; men moet hooren naar zijn Chópin. Daar is geen ontkomen aan. Men raakt over Chopin nooit uitgedacht, nooit cp hem klaar en duidelijk uitgeke ken, als een groot kunstenaar en vriend van Chopin ons van zijn eigen Chcpin-ge- waarwordingen en aanvoelingen verhaalt. Hoor dezen honderd maal, telkens is hij an ders voor u. Hij heeft telkens een anderen lach, een andere streeling, een andere me lancholieke bitterheid. Dezen avond was 't weer zco, een groote Chopin-kenner. Orloff gaf een groote reeks Chopin-werken, „Scherzo Cis kl. t.". „Impromptu as gr. t.", „Ballade f gr. t." en de weinig gespeelde „Tarantella" en 't werd een Chopin-ver- eering, een groot pianistisch feest. Orloff loorleeft Chopin (niet alleen sensitief) zon der ook de diepst doorwrochte geestelijke accentuaties te hebben opengelegd. Luister naar al deze werken en gij hebt weer mogen hoeren Chopin's zeer eigene taal, de meest zuivere Chopin-atmosfeer Hoe de zwoel-romantische schoonheid op heffend wordt aangevoeld en in telkens ander subtiel klank-kristal tot de werke lijkheid wordt gebracht en door de analys- tische uitgelezenheid tot een gevoeligen of onstuimigen aanslag wordt aangezet. Ook het „Jeux d'eau" van Ravel was van een zeldzaam pianistisch schoon en van een al les omvattende verscheidenheid en dichter lijke begaafdheid. Zoo was het ook in de Prélude van Rachmaninoff en in de „Ca price" van Dohnanyi. Alles gespeeld met fantastische grootheid, die niet te omschrij ven valt. Men begreep hem en 't werd een ovationeel applaus, dat de onvermoeide kunstenaar er toe bracht de opgetogen menschenschaar nogmaals te vergasten op een Etude en Valse van Chopin. J. K. TWEEDE KAMER Vergadering van heden. GRONDWETSHERZIENING. Voortgezet wordt de behandeling der wetsontwerpen in zake grondwetswijzi ging. De heer Schouten (A.-R.) betoogt, dat de bestaande Grondwet niet in den weg staat aan het invoeren van nieuwe denkbeelden. Dit geldt o.m. ook voor de ordening van het maatschappelijk leven. Tot Grondwetsherziening moet in het al gemeen niét worden overgegaan dan om vastheid en consolidatie te geven aan ge groeide verhoudingen. Anti-revolutionai ren moeten zorgen, nooit anti-constitutio neel te worden. Vooral de heer Lingbeek moge dit bedenken. Spr. waarschuwt te gen delegatie van macht, wanneer die niet strikt noodzak f ijk is. In dit opzicht sluit spr. zich grootendeels aan bij de woorden van den heer Goseling. Wat art. 7 der Grondwet betreft, spr. heeft bezwaar tegen hetgeen de staatscom missie wil t.o.v. de persvrijheid. Het arti kel is van beperkter strekking dan menig een wel aanneemt. Het verbiedt kort en goed voorafgaande censuur en omschrijft verder ieders verantwoordelijkheid voor hst door hem openbaar gemaakte. De wet gever kon zooveel repressieve maatregelen voorschrijven als hij verkiest. Er is veelal meer uit dit Grondwetsartikel afgeleid dan er in staat. Daarom wordt er dikwijls voortgebouwd op een onjuisten grondslag. Wat de staatscommissie wil, is ook nu niet in strijd met art. 7. Ook een verschijnings verbod is thans geoorloofd, zuiver als re pressieve maatregel. Spr. is het ten deze eens met de regeering in de memorie van antwoord. Er moet niet te spoedig tot Grondwets herziening worden overgegaan. Ook thans is er voldoende te bereiken zonder. De ge schiedenis leert dit voldoende. LAATSTE BERICHTEN DE VERJAARDAG VAN EX-KEIZER WILHELM In intiemen kring op huize Doorn doorgebracht Ter gelegenheid van den 78sten verjaar dag van ex-keizer Wilhelm is hedenmorgen op huize Doorn een godsdienstoefening ge houden, welke geleid is door pastor Schneller uit Keulen. De preek van den predikant was geba seerd op den door den ex-keizer zelf geko zen tekst: „Das Licht leuchtet in der Fin ternis". Na de godsdienstoefening was er voor het personeel en voor de leden der hofhou ding gelegenheid, den ex-monarch te com plimenteeren. Den verderen dag bracht ex-keizer Wil helm in intiemen kring door, aangezien, daar hij herstellende is van den lichten griepaanval, welke hem korten tijd ge dwongen heeft, zijn kamer te houden, geen gasten waren uitgencodigd. Wel zijn enkeTe postzakken vol brieven, tal van telegrafische gelukwenschen en zeer vele bloemstukken op huize Doorn bezorgd. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Durf te leven Zijn schoonste lied Romantisch Romantisch Dagelijks 8.15 uur Zonaag doorl. voor stelling van 2—7 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Goedgekeurd. Luxor: Rubber De vrouw van een Staatsvijand. Verhalena Sensationeel Dagelijks 8 uur Zondags bovendien 2—7 uur Zat., Woensdag en Donderdag matinée 2 uur. Volwassenen Trianon: Afgekeurd VERGADERING CREDITEUREN BOAZ-BANK In het Paleis van Justitie te Haarlem is hedenmorgen een vergadering gehouden van crediteuren in het faillissement d.er Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank Boaz, gevestigd te IJmuiden. De curator, mr. dr. F. van der Goot, constateerde in zijn rapport, dat de Spaar bank, zonder daarvoor over de noodige outillage te beschikken, de allures heeft aangenomen van een credietinstelling, wel ke zich liet verleiden tot interessen in spe culatieve zaken als bouw- en "isscherij- on dernemingen. De liquiditeit der spaarsaldi was verwaarloosd en de dekking der voor schotten zeer onvoldoende. De liquidatie der groote crediteuren leverde dan ook moeilijkheden op. De curator heeft voorgesteld de leden der coöperatie voor 25 gulden aansprakelijk te stellen in de geleden verliezen. Overwogen wordt, of de leden van het bestuur én van den raad van toezicht ook aansprakelijk gesteld kunnen worden. Met den rechter-commissaris wordt overleg ge pleegd over de vraag, of zal worden over gegaan tot vervolging van bepaalde be stuursleden en bepaalde leden van den raad van toezicht. Ter verificatie hebben zich aangemeld 207 spaarder-crediteuren en 15 andere schuldeischers, tezamen uit makende een passief van 61.806 gulden con current en 652 gulden preferent, benevens een hypothecaire vordering van 4.300 gul den, welke vermoedelijk slechts ten deele door het onderpand wordt gedekt. De cura tor verwacht, dat een uitdeelingspercen- tage van 28 op den duur bereikt zal wor den. STOKER TENGEVOLGE VAN KOLEN DAMPVERGIFTIGING OVERLEDEN. In het een dezer dagen gereed gekomen Cinetone bioscooptheater aan de Groote Markt te Haarlem, heeft zich een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat aan den ongeveer 45-jarigen G. J. H. het leven heeft gekost. H., een gepension- neerd Indisch militair, die sinds korten tijd door de directie was aangesteld als peneieren 3.304.50, 3000 henneneieren 3.003.30, 200 eendeneieren 3.10 en 7 ganzeneieren 5 per 100 stuks. 471 kippen 0.401.00, 1 eend f 1.53 konijnen 0.202.50, 6 duiven 15 cent per stuk. WOERDEN, 27 Jan. Kaas. Aanvoer 61 partijen kaas: met rijksmerk le kwal. 20.50—22.50, 2e kwal. j 19—20. Handel mat.g. stoker-portier, kwam eiken morgen om acht uur de verwarmingsinstallatie in den kelder van het gebouw controleeren. He denmorgen was hij echter reeds voor zes uur in den kelder afgedaald, waarbij hij een ladder van in het theater werkzaam zijnde electriciens gebruikte. Toen een der electriciens hedenmorgen omstreeks acht uur den ladder ging zoeken, vond hij H. bewusteloos in den kelder, welke geheel met kolendamp was gevuld. Samen met een collega bracht hij H. naar boven, waar na een inmiddels gewaarschuwde genees heer door kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofapparaat de le vensgeesten trachtte op te wekken, echter zonder resultaat. Het stoffelijk overschot van H. is naar het St. Elisabeth-gasthuis overgebracht. Men vermoedt dat H., toen hij hedenmor gen in den kelder afdaalde, bij vergissing het luik achter zich heeft dicht getrok ken, hetgeen hem noodlottig is geworden. POSTBOOT OP DE WADDEN IN IJS GERAAKT. Toen gisteravond de postboot de „Wad denzee", die den dagelijkschen dienst tus- scher Nes en Holwerd onderhoudt, te acht uur 20 op den gewonen tijd met tien pas- sagiers en post van drie dagen kon ver- j trekken, meende men dat het isolement van Ameland zou zijn opgeheven. Op vijftig meter afstand van de pier te Holwerd geraakte de boot echter in het ijs vast, zoodat men den geheelen nacht op de Wadden heeft moeten doorbrengen. Pas hedenochtend om half twaalf heeft men de passagiers en de post met de sloep te Holwerd aan land kunnen zetten. De boot kan tengevolge van ijsgang en lagen waterstand op de wadden de terug reis niet aanvaarden. Men heeft thans bereikt, dat passagiers van Ameland alsmede de post van drie dagen op den vasten wal is. Ameland is echter reeds vier dagen van nieuws- en familieberichten verstoken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes, zoon van H. J. Teeuwen en T. J. Erades. Overleden: G. Brune ongh. m. 73 jaar P. J. Fehmers wedn. 82 jaar A. Webber m. 51 jaar M. van Zeist, dr. 3 maanden J. E. v. d. Hoeven, dr. 60 jaar N. MartijnBuys, wede. 74 jaar C. P. Gastelaars ongeh. vr. 83 jaar. TELEGRAMMEN DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN Z. H. DEN PAUS. VATIKAANSTAD, 7 Januari. (A. N. P.). De gezondheidstoestand van den Hei ligen Vader blijft bevredigend. Sedert gis teren wordt de zieke behandeld met een bestralingsapparaat, netwelk den bloeds omloop vergemakkelijkt. Hedenochtend heeft de Paus Kardinaal Pacelli en Mgr. Mercati. den prefect van de Vatikaansche bibliotheek ontvangen. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. Mededeelingen van regeeringszijde. MADRID, 27 Januari. (A. N. P.). Uit "Malaga*wordt gemeld, dat sedert Zaterdag j.l. de regen alle operaties onmogelijk maakt, ook de luchtmacht is niet in actie getreden. Na hun aanval in het gebied van Este- pona zijn de opstandelingen ten getale van 5000 man onder generaal Varela overge gaan tot een aanval op Alhama Grenada. De aanval werd voorbereid door een hevig artillerievuur en bombardementen uit de lucht. Uit Gij on wordt medegedeeld, dat de regeeringstroepen een aanval hebben ge daan op San Claudio. Zij behaalden een aanzienlijken buit. Terzelfdertijd rukten andere troepen op naar Leriana. De vijand leed hier aanzienlijke verliezen. Na hun doel te hebben bereikt trokken de regee ringstroepen op hun uitgangsstellingen te rug. De regeeringstroepen voor Oviedo blij ven druk uitoefenen. Zij bombardeeren de stellingen van de opstandelingen en het garnizoen leed zware verliezen. Ook de materieele schade is aanzienlijk. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEEREN i =a MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 27 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 231 vette kalveren: 6064, 5459 en 5053 cent per kg levend gewicht; 28 nuchtere kalve ren 7—11 per stuk, 239 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 kg, 5253 cent, zware 51—52 cent en vette 5051 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons gedachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: vette kalveren matige aan voer, handel traag en nauwelijks prijshou dend; Varkens korte aanvoer, handel slee- pend en nauwelijks prijshoudend. KOUDEKERK, 23 Jan. Vrije veiling. Aanvoer eieren 2512 stuks. Kipeieren 3 3.70, eendeieren 3, boter 6568 ct. per pond, kaas 2224 ct. per p. kippen 4080 ct. per stuk, eendeieren 4075 ct. per stuk. VOORSCHOTEN. 26 Jan. Vrije veiling. Eieren 100 st. 2.903.40, kuikeneieren 2.30 -3, kippen 5070 ct., konijnen 80 ƒ1.30. duiven 1016 ct. VEUR, 26 Jan. Eicrenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 21356 kip- W1SSELNOTEEK1NÜEN (AMSTERDAM) Londen 8.94". 3 Berlijn 73.47 Parijs 8.51 Brussel 30 771/3 Zwitserland 41.76 Kopenhagen 39 95 Stockholm 46 15 Oslo 44.971/., New York !-825/3 Praag 6.37

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3