êw% BELEENING VAN EFFECTEN WOENSDAG 27 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 OM HEI VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Matige, later tijdelijk krachtige, Ooste lijke tot Noord-Oostelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt met opklaringen, weinig of geen neerslag, matige tot lichte vorst des nachts, overlag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 777.8 te Ingö. Laagste barometerst.: 737.8 te Valentia. De kern van hoogedrukgebied trok van de omgeving van de Finsche Golf naar Lapland. De barometer is rond da Oostzee en de Botnische Gulf aanzienlijk gedaald, doch thans is over Finland de luchtdruk weer stijgende. Intusschen heeft zich het hoogedrukgebied naar de omgeving van IJsland verder uitgebreid. De vorst bleef over Zweden. Noorwegen,^ Finland, de randstaaten, Polen en Oost-Duitschland nog zeer streng tot streng. Over Denemar ken, Midden-, Zuid- en West-Duitschland vroor het matig, in Oost-Nederland licht. De secundaire depressie, welke gisteren over ons land lag, is geheel verdwenen. Over Frankrijk en het Iberisch Schier eiland is de luchtdruk weer flink gedaald ten gevolge van het indringen van een vrij diepe depressie uit het Zuid-Westen. De temperatuur is in Noord-Frankrijk wat la ger, in Zuid-Frankrijk wat hooger gewor den. Over de Britsche Eilanden is de toe stand weinig veranderd. De geschetste luchtdrukverandenngen deden in het Noorden van ons land den Oostenwind in kracht afnemen, in het Zuiden kromp de wind van West via Zuid naar Oost. Tijde lijk is zelfs verder draaiing naar Noord- Oost te wachten met toeneming van de windkracht. Zoodoende kan weer aanvoer van koude lucht uit het Oosten plaats vin den, waarmede de vorsttoestand bestendig blijft. De neerslagkansen zijn gering, tijde lijke opklaringen zijn te wachten. LUC HTTEMFERATUUR. 1.4 gr. C. LICHï OP VOOR FLITSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 5.06 ur tot Donderdagmorgen 7.19 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 28 Jan. nam. 3.45 uur en nam. 4.09 uur. UIT BE OMGEVING NOOTDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is op Vrijdag 29 Januari a.s. des avonds half acht in openbare vergadering ten Raadhuize njeangeroepen. De agenda vermeldt: Opening. Mededeelingen. Notu len, Voorstel van B. en W. inzake belas tingen. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van eervol ontslag aan den heer G. de Jong als gemeente-ontvanger en admi nistrateur van het electriciteitsbedrijf te Nootdorp. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de zekerheid van de nieuw te benoemen ambtenaren. Benoeming van den gemeente-ontvanger en den directeur- administrateur van het G. E. B. Voorloo- pige vaststelling der rekening van de stich ting Waterleiding „De Tien Gemeenten" over 1934 en 1935. Goedkeuring der be grooting 1937 van voornoemde stichting. Benoeming leden van het Stembureau. Voorstel van B. en W. tot het benoemen der leden van de Commissie tot Wering van schoolverzuim. Voorstel van B. en W. inzake de jaarwedden van het gemeente- personeel. Begrootir.gswijziging 1936 en 1937. Rondvraag. Siuiting. Gemeente-ontvanger, Met ingang van 1 Februari a.s. heeft de heer G. de Jong ontslag gevraagd uit de betrekkingen van gemeente-ontvanger en administrateur van het Gemeentelijk Elec triciteitsbedrijf van Nootdorp. B. en W. stel len den Raad voor het gevraagde ontslag eervol te verleen en. Voor beide funties heeft het college van B. en W. den Raad een aanbeveling doen toekomen, waarop als No. 1 voorkomt de heer A. K. H. B-"baart te Nootdorp en als No. 2 de heer F. V. A. Quadekker, te 's-Gravenhage. Benoeming 2den ambtenaar ter secre tarie. B. en W. hebben besloten den volontair ter secretarie alhier, den heer L. G. de Koning met ingang van 1 Februari a.s. te benoemen tot 2en ambtenaar ter se- crtarie. Zij stellen den Raad voor de jaar wedde op 600 te bepalen. Loop der bevolking. De bevolking dezer gemeente is in den loop van 1936 toegenomen met 87 en be draagt thans 1600 zielen. Op 1 Januari 1936 bestond de bevolking uit 801 mannen en 712 vrouwen, totaal 1513. In het afgeloopen jaar zijn geboren 49 personen (21 m. en 28 vr.) en hebben zich alhier gevestigd 140 personen (70 M. en 70 vr.); totale vermeerdering 198 per sonen. Overleden zijn in 1936 21 personen, waarvan 10 m. er 11 vr.; vertrokken naar andere gemeenten zijn 81 personen, waar van 46 m. en 35 vr.; totale vermindering 102 personen. NOORDWIJK. Verbetering Kettingsteeg. De Ketting- steeg, in den volksmond ook wel aange duid met de minder fraaie benaming van „muizensteeg", gaat een betere toekomst tegemoet. Immers reeds in de laatste raads vergadering in December j.l. besloot de Raad o.m. tot verbreediftg van en vaststel ling van een bouwregeling voor deze steeg. Naar wij vernemen, stellen B. en W. thans den Raad voor, voor de verbreeding en vernieuwing van een en ander en voor de herstrating een crediet beschikbaar te stel len van 3200. Doordat deze steeg alsdan een geheel ander cachet zal krijgen, stel len B. en W. tevens voor haar naam te veranderen in „Lindenhofstraat", zulks ter herinnering aan den ouden Lindenhof. Het waaggebouw gaat verdwijnen. Naar wij vernemen, stellen B. en W. den Raad voor het voormalige waaggebouw aan den Hserenweg, momenteel nog in huur bij de provincie, af te breken, om zoodoende de entrée van het dorp te kun nen verfraaien. Daartoe zal het o.m. noo- dig zijn, dat ook eenigê minder fraaie op stallen in de omgeving verdwijnen. Voorts zal ter plaatse een beplanting worden aan gelegd. Deze verbetering is zeker geen overbodige luxe en zal het aanzien van het dorp ongetwijfeld ten goede komen! Ned. Maatsch. v. Tuinbouw en Planten kunde. In hotel „Royal" had de maande- lijksche bijeenkomst plaats waarvoor goede belangstelling bestond en een flinke col lectie bloemen en planten waren ingezon den. De voorz.. de heer H. de Boer, sprak een inleidend woord. Het tweede gedeelte van den bindcur- sus is onder de bekwame leiding van den heer Buurman aangevangen, de deelname is goed en s£r. vertrouwt, dat de noodige activiteit door de deelnemers wordt ont plooid, ter vermeerdering van hun vakbe kwaamheid. Nadat de heer Overvelde dank had gebracht voor de geuite wen- schen en het hem aangeboden cadeau bij zijn huwelijk, ging men over tot het punt bestuursver'-'-zing. Aftredend waren H. de Boer J. v. Schooten en W. Botman, waar van de beide laatste reglementair niet her kiesbaar waren. Herkozen werd de heer H. de Boer, die cnder applaus zijn herbe noeming aannam. Gekozen werden de hee- ren L. J. v. d. Meer en H. C. Wieringen. Met enkele welgekozen en verdiende dankwoorden aan het adres der afgetre den bestuursleden, waarvan hij verwacht te dat zij ook in de toekomst actieve leden zullen blijven, verwelkomde hij de nieuwe bestuursleden. Het bestuur had nog een on derhoud gehad met den burgemeester van Noordwijkerhout, waar ock meerdere leden wonen om aldus ook een Oranje-boom te plaatsen waar men echter niets voor voel de, vervolgens in Voorhout waar de bur gemeester direct en spontaan zijn mede werking gaf, zoodat nu 1.1. Woensdag op of- ficieele wijze aldaar een boom is geplant en evenals in Noordwijk zal ook in Voor hout een passend bijschrift worden aan gebracht. Na een korte pauze hield de voorzitter een causerie, waarin hij de over gang in de natuur behandeld*; een pracht onderwerp, waarbij hij er op wees, dat reeds in den ouden tijd zoo juist werd be grepen de strijd van de natuur, hetwelk wij zoo juist kunnen oeluisteren in de loopen- de legenden. De strijd heeft nu plaats tus- schen winter en iente en zooals steeds wijst alles er op dat de winter het weer verliezen moet, zie maar naar de zwellen de boomknoppsn, de verschillende bloeien de Jasminiums, de Tamamelis of Tooverha- zelaar. Dahpne op peperboompje, terwijl de Pruphussoorten klaar staan om hun rijke tooi ten toon te spreiden. Spr. hoopt dat allen een open oog voor onze schoone na tuur mogen hebben. De Hyacinthen-expositie werd voorloo- pig vastgesteld op de 3e week van Febr., waarvan nog nadere aankondiging volgt, er.kele reserve potten zijn nog beschikbaar tot 28 Jan. voor degenen, welwke mogelijke mislukte exemplaren in het bezit hebben, terwijl voor artikelen welke nog niet aan deze broei wedstrijd deelnemer een geheele collectie (9 potten) beschikbaar zijn om als nog te kuqnen meedoen. Het bestuursvoor stel om dit: jaar weer een onderlinge La thyrus-tentoonstelling te houden, vond al ler instemming, zoodat het*bestuur deze plannen nader zal uitwerken. Hiprna volg de nog keuring en verloting van de aan wezige bloemen en planten, waarna de voorz. onder dank voor opkomst deze zeer geanimeerde vergadering sloot. Fanfarecorps. Dat kunstlievend Noordwijk het goede op de juiste waarde weet te schatten, komt wel het beste tot uiting op de jaarlijksche uitvoeringen van het Fanfarecorps „Excelsior", want niet minder dan drie avonden is de groote zaal van het Juvenaat tot in de uiterste hoekjes bezet geweest om te komen genieten van het kunstvolle programma, dat zij telkens weer ten gehoore brengen. Het program ma. hetwelk zij nu weer ten gehoore brach ten, doet aan hun devies „Excelsior" alle eer aan en waar zij nu uitkomen in de af- deeling „Uitmuntendheid", kunnen wij, ge tuige deze uitvoering, met een gerust hart er bij voegen, dat hun muzikale prestaties uitmuntend zijn. Voor een groot gedeelte heeft het kranig korps dit te danken aan den steeds jongen ijver, waarmede zij hun taak in volkomen saamhoorigheid, waar aan vele vereenigingen een lesje kunnen nemen, opnemen. Doch voor het overgroote deel zijn hun goede prestaties te danken aan hun eminenten direceur, den heer C. de Haan uit Leiden, die door zijn juiste lei ding „Excelsior" op een steeds hooger plan weet te brengen, zoo zelfs, dat nu het korps in het afgeloopen jaar voor het eerst in de afd. Uitmuntendheid aan het concours deelnam, zij een tweede prijs met 294 pun ten voor het verplichte en vrije nummer behaalden en een le prijs in den Marsch- wedstrijd met 96 punten, een prestatie waarop korps en directeur trotsch kunnen zijn. Kapelaan Abeln, die als vice-praeses der St. Joseph's-Gezellen dezen avond opende, heette de aanwezigen kunstlieven de leden van harte welkom en hoopte, dat allen ook in de toekomst het korps daad werkelijk zullen blijven steunen. Waar men de contributie zelfs in 10 termijnen van 10 cent kan voldoen, zal bijna ieder het mooie maar ook trotsche bezit van onze Paro chie kunnen blijven steunen. Met den wensch, dat het aantal kunstlievende leden zoodanig moge toenemen, dat een volgend jaar zelfs vier avonden moeten gegeven worden, wenschte Z.eerw. allen een ge noeglijken maar ook kunstvoilen avond toe. Direct hierop was het woord aan het blinkende en kwinkelende koper, met het navolgende program: 1. My Regiment, March, H. L. Blankenburg, 2. Ouverture Orphee aux Enfers, J. Offenbach-Rugers; 3. Meine Kömgin, Walzer, Ch. Coots-Ver- hey; 4. Fantaisie sur l'Opera, Guillaume Tell, Rossini-Martin; 5. Frag. La Mascotte, d'Audran-Muldermans; 6. potpourri, Ra dio-journaal, Joh. Broohouse-Tierolff en 7. Barataria, Marsch, C. Komzak-Dreissen. Op buitengewoon goede wijze werden deze nummers ten gehoore gebracht em een dankbaar applaus wees er op, dai allen dit op de juiste waarde wisten te schatten. Na de pauze ontpopten de muzikanten zich in een andere hoedanigheid en zeker met niet minder succes en wel als toonee- listen in het blijspel in 3 bedrijven „Waar zijn de juweelen", dat een amusante uit werking op alle toeschouwers had. Het ge heel was een kunstvolle en genoeglijke avond, „Excelsior" waardig. Een ieder zal met ons instemmen als wij zeggen „tot volgende keer". Hedenavond zal de derde en laatste uitvoering plaats, hebben. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering „D. V. V." St. Victor-Parochie. In het Parochiehuis van de St. Victor- parochie alhier had een uitvoering plaats door de tooneelvereeniging „D. V. V." ten bate van het jeugdwerk der Parochie. De uitvoering werd geopend door kapelaan Hofstede. Nadat deze alle aanwezigen har telijk welkom had geheeten gaf hij een uitleg van het tooneelspel dat gegeven zou worden n.L het spel „Gods Wegen". Hierna speelde de in de zaal aanwezige band eenige nummertjes zoodat de stem ming er vlug inzat. Onder de aanwezigen merkten we op de hoogeerw. heer pastoor Westerwoudt en dr. WÖsten met mevrouw. Nadat de band had gespeeld ving men aan met het le be drijf van het tooneelspel. Tusschen het 2e en 3e bedrijf werd de pauze gehouden, waaronder de traditioneele taarten wer den verloot. Het spel vlotte goed en het moet gezegd zijn, alle jongens deden hun uiterste best om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Zonder te kort te doen aan de andere spelers moeten we vooral roemen het mooie, ongekunstelde spel wat gegeven werd door Rinus Voncken, den bakkersknecht en dat door den ouden Al- bert Sassen. Na afloop van het laatste be drijf en toen het applaus bedaard was nam de hoogeerw. heer pastoor Westerwoudt 't woord om te spreken tot de spelers. Hij ver geleek zijn parochie met de parochie, welke in het stuk voorkomt, doch, aldus zijn hoogeerw., al heb ik geen baron in mijn parochie die zooveel geld beschikbaar stelt, met mijn eigen goede parochianen zal ik het ook wel klaar spelen. Door hun veel vuldig bezoek aan de tooneelvoorstellingen doen zij wat ze kunnen voor het jeugd werk in de parochie. Zijn hoogeerw. zeide erg in zijn schik te te zijn met de too neelvereeniging, hij noemde het gebcdene van den avond zeer leerzaam en goed ge slaagd. Hij bracht dank aan de spelers voor alles wat ze voor het jeugdwerk doen. Hier na volgde sluiting* van den best geslaag den avond. Zij nog vermeld dat de wel- eerw. heer kapelaan de Kleermaker van de St. Jozefparochie ook blijk van belang stelling gaf door zijn aanwezigheid. Landarbeidersbond. In café „De Zwaan" alhier hield de R.-K. Landarbei dersbond een vergadering onder voorzit terschap van den heer J. v. d. Voet. Bespro ken werd de steunregeling in verband met de uitkeerïng uit de werkloozenkassen. Ver volgens bracht de voorzitter verslag uit over den onlangs te Haarlem gehouden Bondsraad. Hij zeide, dat. er niet veel over de verschillende voorstellen van de afdee- lingen te zeggen valt. Van belang achtte hij de openingsrede van den voorzitter, welke rede daarom in zijn geheel werd voorgelezen. Hierna geschiedde de perio diek terugkeerende mededeeling over de ziektewetuitkeeringen. Medegedeeld werd, dat a.s. Zondag 31 Januari om 10 uur in de St. Jozefkerk een H. Mis wordt opgedra gen voor het overleden lid N. v. d. Voort, die op zoo'n tragische wijze onlangs om het leven is gekomen. Er werd vervolgens door den voorzitter op gewezen, dat het verboden is in het ontspanningslokaal te kaarten om geld. Medegedeeld werd dat drie jongens uit Noordwijkerhout voor zes weken zijn vertrokken naar het werkkamp in Egmond. Daarna vroeg de voorzitter de sanctie van de vergadering voor de uitgaaf van gelden indien noodig, voor het nieuwe Verbondsblad „Herstel". De vergadering keurde de eventueele uitgaaf goed. Aan het einde van de vergadering sprak de voor zitter een krachtig propagandawoord voor de Staatspartij en vroeg ook de medewer king van alle leden voor de actie welke op touw is gezet voor de eigen afdeeling. Hier na volgde sluiting met den chr. groet. OEGSTGEEST. Uitvaart en teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. J. Felimers. Hedenmorgen had in de R.K. St. Wille- brorduskerk onder groote belangstelling de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer P. J. Fehmers, in leven oud-directeur van de Inrichting voor Doof stommen te Rotterdam, die dezer dagen op 82-jarigen leeftijd alhier overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeereerw. Pater Pauwels O.P., neef van den overledene, uit Zwolle, met assistentie van den zeereerw. Pastoor P. M. de Vetten en den weleerw. Kapelaan A. Martens der St. Willebrorduskerk te Oegst- geest. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op mr. G. H. Lambert, voorzitter van de Inrichting voor Doofstommen-onderwijs te Rotterdam en den heer P. Linthorst, di recteur van genoemde Inrichting, den heer B. Hioolen, voorzitter David Hirsch Fonds te Rotterdam, vele oud-collega's en vele oud-leerlingen, doofstommen uit Rotterdam en van elders, benevens vele bekenden en vrienden uit Oagstgeest en uit andere plaatsen. De groote belang stelling was een treffend blijk van de waar deering, die de overledene in breede krin gen genoot, niet in 't minst bij hen, wier sympathieke leermeester hij was geweest. De beaarding werd verricht door Pas toor J. M. de Vetten, De zoon van den overledene, de heer dr. ir. P. Fehmers, dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling en in het bijzon der hen, die aan de Doofstommen-Inrich ting te Rotterdam zijn verbonden. Vele kransen dekten de kist, w.o. een van de Inrichting voor Doofstommen-onderwijs te Rotterdam. RIJNSATERWOUDE. Ziekenhuisverpleging. De Vereeni- ging ziekenhuisverpleging „Eendracht maakt Macht" hield haar jaarvergadering in café de Boer alhier. De opkomst was zeer gering. De voorzitter, de heer L. Den ker, opende met even weinig woorden als er leden waren op deze vergadering. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer B. J. Jans sen, voorgelezen en onveranderd vastge steld. Daarna bracht de secretaris een keu rig verzorgd jaarverslag uit. waaruit bleek dat de vereeniging 294 leden telt. Hierop volgde rekening en verantwoording van den penningmeestei den heer J. W. de Boer. De commissie die een paar dagen voor de vergadering kas en boeken had den gecontroleerd haddei alles keurig in orde bevonden. Uit kas en boeken bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 820.22 en de uitgaven f 507.05. Er was een batig saldo aanwezig groot f 315.67. De veree niging staat er veel beter voor dan in het begin van het jaar 1936. toen begon men met een tekort van f 1.40. De extra rond gang door het Bestuur ir 1936 had opge bracht 192.—. Hierna verkiezing van twee aftredende bestuursleden de heeren J. W. de Boer en G. Eikelenboom. Deze werden bij accla matie herkozen en namen hunne benoe ming aan. Hierna sluiting. Als een unicum kan nog worden ver meld, dat in dit kleine plaatsje de leden nog steeds het voorrecht hebben wanneer hun iets mocht overkomen van onbeperkte ligdagen in het 'ziekenhuis. Dit is in geen enkele vereeniging het geval. Sneeuwvermaak. Van de alhier ge vallen sneeuw hebben dbezitters van een arreslede vlug een dankbaar gebruik gemaakt. Deze aloude vermakelijkheid is ook hier nog niet uitgestorven. Vooral op de tegenwoordige verharde en bitumen wegen is dit een heerlijke winterattractie Wanneer de sneeuw nog even blijft liggen zal dan ook menigeen naar hartelust kun nen genieten. TER AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. Ieder jaar houdt de plaatselijke afdeeling een groote propaganda-avond, welke zich telkenmale in een groote belangstelling mag ver heugen. Zoo ook dezer dagen was het café v. d. Acker tof in alle hoeken bezet, toen de voorz. van de plaatselijke commis sie, de heer P. Kroon, de feestvergadering opende, precies op het aangegeven uur. Bijzonder werden verwelkomd Burge meester .Hogenboom, Majoor Boots Kapi tein Karres, Secr. van Zuid-Holland, afd. West. Luitenant Borst, Oud-Indisch Offi cier, Luitenant Verleun, en tot slot de lei der E. de Goede met z'n Landstormers en genoodigden. Het is Overste Boots, die de rij der sprekers opent en z'n vreugde uit over de zoo groote opkomst, wat zeker wel een bewijs is van medeleven met de Landstorm. Op kernachtige wijze geeft spr. het doel weer van dit instituut, signaleert terloops de veranderde houding van een bepaalde groep der bevolking, welke nu plotseling sympathiseert met hei Koninklijk Huis, en dringt er tot slot met klem op aan, steeds vast, krachtig aaneengesloten te blijven, AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, „De Harmonie", spreker C. G. Bek kering over de rechtspositie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan a.s. waargeno men door de apotheken M. Boekwijt, Visch- markt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. en, wanneer het noodig is ter verdediging van het wettig gezag, pa) te staan. Ook Kapitein Karres en Luitenant >Borst kon den het niet nalaten op deze mooie avond een hartelijk speechje af tf steken, waarbij vooral tot uitdrukking kwam, hoe andere landen snakken naar een instituut als de Landstorm. Een extra oluim mocht de heer de Goede incasseeren voor zijn werk zaamheid rr.et den uitnemend geslaagden landdag en voor het vele werk wat hij verricht bij de plaatselijke af deelingen. Als Burgemeester Hogenboom nog een opwekkend woord heeft gericht tot de Landstormers, wordt overgegaan tot de vertooning van enkele films. Allereerst een aardige teekenfilm, waarop direct aan sloot een z.g. Journaal, alhoewel de voor gestelde gebeurtenissen niet van recente data waren. De verschillende opnamen van de Landdag en Huwelijksplechtigheden van het Prinselijk paar konden ons nog het meest bekoren. Tijdens de pauze en de film, zorgde een geluidsinstallatie voor passende, populaire muziek, wat de stem ming aanmerkelijk verhoogde. Niet zoo bijzonder laat was het geworden, toen de voorz. overging tot sluiting van deze ge zellige bijeenkomst. Allen werd dank ge bracht voor de getoonde belangstelling. Vermelden wij nog dat de heeren Boots en Karres, een smakelijk cadeau in ont vangst mochten nemen van de afdeeling, waarvoor zij erkentelijk waren. VEUR. Geboren: Henrica Petronella Maria d. van C. Vester en J. J. Smulders. Ondertrouwd: Chr. M. Bossaert en C. A. Berk. WARMOND Oranje-commissie. De heer C. Schöl- vinck heeft wegens vertrek naar elders ont slag genomen als voorzitter van de Oranje- Commissie, welke functie hij slechts en kele maanden geleden heeft aanvaard. Woningwet. Bij B. en W. is een ver zoek binnengekomen om vergunning tot den bouw van een boerderij vóór rekening van den heer J. van Rijn alhier aan de ri vier de Leede, naast het bekende Pavil joen „de Leede". Inenting. Op Woensdag 3 Februari, des namiddags 2 uur, zal in een der loka len van de O. L. School gelegenheid be staan voor kostelooze inenting en herin- enting. Geboren: Cornelia Hendrina d. van H. Landman en N. M. Herreur Willem Johannes Jozef z. van J. van Winsen en G. G. Hoek Adriana Cornelia d. van A. J. Heemskerk en G. v. d. Hulst. Overleden: J. Verwoerd 61 j. geh. met J. G. Roodenburg. WASSENAAR. Oud-leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de afdeeling Wassenaar van den Bond van Vereen, van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen een ledenverga dering. Uit het jaarverslag ontleenen wij dat het ledental het afgeloopen jaar met 3 was voor uit gegaan, zoodat dit nu 34 telt. Door den Penningmeester werd hierop verslag gedaan van het door hem gevoer de beleid. De inkomsten hadden bedragen f 106.05, de uitgaven 75.30 alzoo een ba tig slot van 30.75, zoodat er met de bati ge sloten van vorige jaren een batig saldo is van 84.50. De begrooting voor 1937 wordt vastgesteld in ontvangsten op 83.50 en uitgaven op 117.50, nadeelig slot f 29. Begroot werd een bedrag van f 25.voor vergoeding van 1.per lid bij deelname van den bondsdag. Hierop had bestuurs verkiezing plaats wegens periodieke af treding. Herkozen werd de heer G. Ver- lind tot 2de voorzitter, in de vacature J. Wensveen, 2de secretaris (niet herkies baar) werd gekozen de heer W. van Zetten. Door den heer van Linschooten werd hier op beantwoord de vraag hoe Cycassen worden gekweekt en of de cultuur hier loo- nend is. hoe de bladen worden geprepa reerd. Volgens spr. is die cultuur hier niet loonend. In verband met een andere vraag werd door den heer Verlind een mededee ling gedaan over Californische papavers. Uit de vragenbus kwam vervolgens naar voren: Wat hst verschil is tusschen cohae- sie en adhaesie. De voorzitter nam op zich die vraag op de eerstvolgende vergadering te beantwoorden. Bij de rondvraag vroeg men hoe Ehe- veria metallica gestekt moet worden ten einde niet-bloeiende planten te verkrijgen, welke vraag ter vergadering werd beant woord. Comité Huldeblijk. Het Plaatselijk Comité voor het Nationaal Huldeblijk heeft dezer dagen haar laatste bijeenkomst gehouden onder leiding xan den burge meester. In die bijeenkomst is aan den penningmeester, wiens rekening te voren was nagezien en in orde bevonden, déchar ge verleend. Na aftrek van enkele nood zakelijke kosten kon aan het Provinciaal Comité worden afgedragen een bedrag van 5579.04. Nadat de voorzitter alle leden voor hun arbeid had dank gezegd, werd het comité ontbonden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2