STADS V NIEUWS DINSDAG 26 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WAARSCHIJNLIJK NOG SNEEl'W. DE BILT SEINT: In het Noorden matige tot krachtige wind uit Oostelijke richtingen, in het Zui den zwakke tot matige veranderlijke, la ter Zuidelijke tot Oostelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog sneeuw, in het Zuiden natte sneeuw, ma tige vorst in het Noorden, in het Zuiden om het vriespunt tot lichte vorst. X Hoogste barometerst.: 780.7 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 740.7 te Valentia. 15e hoogedrukking is in de kern wel iets afgenomen, maar heeft zich sterk in het Poolgebied uitgebreid, en een nieuwe da ling in de Golf van Biscaye zal de Oosten winden over het algemeen doen aanhou den. Een kleine secundaire, die gisteren over Frankrijk lag, heeft zich naar ons land verplaatst, zoodat in het Zuiden tij delijk temperatuiu- om het vriespunt met lichten regen voorfcomt, terwijl in het Noorden de vorst bijna streng werd en de sneeuw nog voortduurt. In Scandinavië nam de vorst plaatselijk tot Streng toe, in Polen en de Randstaten bleef zij zeer streng, strenge vorst breidde zich uit tot Hamburg, terwijl lichte vorst zich tot over de Noordzee uitstrekt. In Duitschland is de bewolking toegenomen, in het Zuid- Westen trad lichte dooi in. Om de Oostzee stormt het nog uit Oost, ook op de Noor delijke Noordzee waait nog een sneeuw storm. In Frankrijk is de temperatuur sterk gedaald, ook op de Britsche Eilanden werd het kouder, om het Kanaal valt plaatselijk regen, bij de Golf van Biscaye begint het krachtig te waaien uit Zuid-Oost. Over het algemeen is aanhouden en later in Zuiden toenemen van de vorst te wachten, aanvankelijk nog met sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR. 0.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.04 uur tot Woensdagmorgen 7.21 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 27 Jan. voorm. 3.uur en nam. 3.24 uur. Sneeuw en ijs in het Noorden des Lands SNEEUWBARRIèRES OP DRENTSCHE WEGEN. Verschillende dorpen geïsoleerd. De ijzige stormwind, die van Zondag avond af uit oostelijke richtingen over het noorden van ons land waait en die gister ochtend een ongekende hoeveelheid sneeuw over de drie noordelijke provincies uit stortte, is vandaag weliswaar in kracht iets afgenomen, maar de snerpende koude is er zeker niet minder door geworden. De stormwind joeg gisteren en vannacht de fijne sneeuw op tot hooge bergen en het merkwaardige feit deed zich voor, dat terwijl op sommige plaatsen geen sneeuw was te vinden, op andere plekken de sneeuw zich opstapelde tot hoogten, waar geen doorkomen aan was. Vooral in Oost- Drente, zoo osn. op den weg van Zuid- Laren naar Anloo vormden zich bergen sneeuw, die de wegen volkomen blokkeer den. Sneeuwbarrières van twee meter hoogte en zes meter lengte over de geheele breedte van den weg zijn geen uitzonderin- ring. Verschillende auto's bleven reeds in dergelijke hoopen steken, sneeuwden ge heel in en konden voor, noch achteruit. Verschillende Drentsche dorpen waren gisteravond van de britenwereld afgeslo ten. In de noordelijke binnenwateren, welke dichtgevroren zijn, is het verkeer geheel gestremd. De geregelde dienst van de „Hunze"-booten is stopgezet en ijsbrekers met een ijsploeg zijn vanochtend van Har- lingen naar Groningen vertrokken om te trachten een geul vrij te maken. Wanneer dit gelukt en de ijsbrekers vanavond in Groningen aankomen, zou het voor de .,Hunze"-booten mogelijk zijn om via Nieu- wediep Amsterdam te bereiken. Ook de Lemmer-booten, die vannacht uit Amster dam naar Groningen vertrokken, kregen van de Lemmer af met groote moeilijkhe den te kampen. Zij worden voorafgegaan door ongeladen vaartuigen, die dienst doen als ijsbrekers. De reis vordert uiterst langzaam, steeds moet worden achteruit gestoomd om met nieuwe kracht voorwaarts te gaan. Vannacht vroor het te Groningen tien graden. Vanmiddag om twaalf uur was de temperatuur nog vijf graden beneden het vriespunt, het ijs op de ijsbanen is door den sneeuwstorm niet mooi. De Groninger ijsbanen zullen waarschijnlijk morgen open gaan. BINNENLAND DE MINISTERS DECKERS EN GELISSEN IN DEN HAAG TERUG De indrukken tijdens de reis opgedaan Gisteravond acht uur zijn de ministers Deckers en Gelissen, die in gezelschap van de heeren Lamping, directeur van de han- delsaccoorden en ir. Peters, secretaris van den minister van landbouw en visscherij, een reis naar Scandinavië hebben gemaakt, in Den Haag teruggekeerd. Het gezelschap was zoo welwillend aan een vertegenwoordiger van het A.N.P., die hun een eindweegs tegemoet was gereisd, eenige indrukken van hun reis mee te deelen. Het bezoek zeer gewaardeerd. Beide ministers waren zeer ingenomen met de wijze, waarop zij in Zweden en Noorwegen ontvangen zijn. Beide Scandi navische regeeringen hebben zich uitgeput in vriendelijkheden om het den Nederland- schen gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Van de grens af was een salonwa gen te hunner beschikking gesteld en ook op andere manieren heeft men getracht de reis een zoo vlot mogelijk verloop te doen hebben. De overtuiging, dat dergelijke be zoeken zeer nuttig zijn, was bijzonder le vendig bij de ambtgenooten van de heeren Deckers en Gelissen in het noorden en bij de betrokken kringen van landbouw, han del en industrie. Ook de Nederlandsche di plomatieke vertegenwoordigers in die lan den waren zeer verheugd over het Neder- landsche bezoek, omdat daardoor het in zicht in de handelsbetrekkingen verdiept kan worden. Groote bedrijvigheid in Scandinavië. Wat den algemeenen oeconomischen toe stand van de landen, welke zij bezocht heb ben, betreft, waren de beide ministers een stemmig van oordeel, dat men inderdaad van een hoogconjunctuur in die landen kan spreken. Wanneer men de verschillende fabrieken bezoekt, ziet men, dat deze over al in volle gang zijn. De werkloosheid is uiterst gering en uit alles blijkt, dat de be drijvigheid nog-steeds een opgaande lijn vertoont. Sterk krijgt men den indruk, dat de fabrieken eigenlijk „overbezet" zijn. Koortsachtig wordt overal gewerkt en van verschillende kanten vernamen de Neder landsche bezoekers, dat tal van industrieën thans eigenlijk meer produceeren dan de capaciteit bedraagt. Als voorbeeld hiervan vertelde minister Gelissen, dat een papierfabrikant hem me degedeeld had. dat hij 40 pet. meer zou kunnen produceeren en ook zou kunnen omzetten, als er maar boomen genoeg wa ren. Helaas groeien de boomen te lang zaam. Deze eischen een bepaald aantal ja ren voor hun groei en dit tempo is klaar blijkelijk te langzaam voor den huidigen vraag naar papier. De export van de Zweedsche industrieele producten biedt niet zooveel moeilijkhe den. De producten, welke hier gemaakt worden, zijn meerendeels eenig in hun soort en kunnen nergens anders gemaakt worden. Het initiatief van minister Colijn Het gesprek kwam ook op de bekende uitlatingen van den minister-president, dr. Colijn, ten aanzien van het streven naar een vrijer en ruimer handels- en goederen verkeer. Beide ministers verklaarden dat hun reis en het door den heer Colijn ge sprokene met elkaar in geen enkel recht streeks verband stonden. Het was slechts een toevallig samentreffen. Wel hadden de ministers zeer sterk den indruk, dat men in Zweden en Noorwegen veel voelt voor een grootere vrijheid. Qe moeilijkheid is echter: hoe moet men den toestand van nu en dien van een vrijer ruilverkeer in de toekomst overbruggen? Als er ooit, aldus minister Gelissen, een bespreking tusschen de z.g. Oslo-staten zal plaats hebben, dan zal de formuleering van de gemeenschappelijke gedachte weinig moeite geven, doch wel de wijze waarop men die gedachte wil verwezenlijken. In elk geval, de tijd is rijp voor het lancee- ren van de idee. een idee, welke zeer zeker in Scandinavië sympathiek zal worden be groet. Indien de Nederlandsche x-egeering van oordeel zou zijn dat het tijdstip voor een bespreking van de z.g. Oslo-staten gunstig zou zijn en minister Colijn zou de Scandi navische regeeringen daartoe uitnoodigen, ben ik zeker, aldus minister Gelissen. dat de uitnoodiging zal worden aanvaard. Maar het spreekt vanzelf, dat men dan eerst de zekerheid moet hebben dat deze besprekingen niet vruchteloos zullen ver- loopen, maar dat de basis om tot een resul taat te komen inderdaad aanwezig is. Deze reis was geheel bedoeld als een reis om eenig inzicht te krijgen in de be trekkingen tusschen Zweden en Noorwe gen. De ministers hebben dan ook geen onderhandelingen gevoerd. Wel heeft de heer Lamping gelegenheid gehad zijn col lega's te ontmoeten en in wederzijdsche besprekingen zijn de handelspolitieke syste men in de verschillende landen uiteengezet Enkele desiderata werden naar voren ge bracht en de heer Lamping heeft toegezegd deze te zullen overwegen en met de be trokken autoriteiten te zullen bespreken. Minister Colijn terug. De Minister-President, dr. H. Colijn is van zjjn buitenlandsch verblijf in Den Haag teruggekeerd en heeft hedenochtend zijn ambtsbezigheden hervat. VERTREK INDISCHE DELEGATIES. Voor een rondreis door Europa. Met den Pullman-trein naar Brussel, hebben gistermiddag twee delegaties van inlandsche zelfbesturen op Java de resi dentie verlaten. Het waren de delegatie van den Soesoehoenan van Soerakarta, be staande uit Pangeran Ario Soerjohamid- jojo en echtgenoote en die van den Pakoe Alem, vei'tegenwoordigd door Pangeran Ario Praboe Soerjodilogo, zoon van Z. H. en kapitein bij den generalen staf van het Indische leger. In de gereserveerde le klasse wachtka mer, waren velen aanwezig om den ver- trekkenden uitgeleide te doen. De Konixxgin was vertegenwoordigd door majoor Phaff, adjudant van H. M. en de minister van Koloniën, door den chef van zijn kabinet, den heer J. Petrus Bloem- berger. Voorts wai*en er de Mangkoe Negoro en de Ratoe Timoer de heer Zuijderhoff, voorzitter van de vereeniging Oost en West en verschillende andere vertegen woordigers uit het Indische verenigings leven te Den Haag. alsook enkele familie leden van de vertrekkenden. De delegaties zullen, vergezeld van den heer F. J. W. J. Scheurleer, secretaris van de Ned.-Egyptische Kamer van Koophan del, een rondreis door Europa maken en via Brussel door Zwitserland, Italië, Hon garije, Oostenrijk, Tsjecho Slowakije, Duitschland1 en Frankrijk reizen. Einde Maart komen de delegaties in Nederland om, na een verblijf van een maand, naar Engeland te vertrekken voor de bijwoning van de Kroningsfeesten. Na afloop van deze feestelijkheden zullen de delegaties wederom, in gezelschap van den heer Scheurleer, naar Egypte reizen, om daar eenigen tijd te verblijven. Van Egypte zullen zij tenslotte de reis naar Nederlandsch-Indië maken. De heer Scheurleer blijft dan nog eenigen tijd in Egypte ter behartiging van de handelsbe langen tusschen Egypte en Nederland. Indische delegatie te Oldenzaal. Gistermiddag heeft de delegatie van den sultan van Djocjakarta, bestaande uit diens oudste dochter met haar echtgenoot en twee zijner zoons, van wie er een te Lei den studeert, een bezoek aan de textiel fabrieken van de firma H. P. Gelderman en Zonen N.V. te Oldenzaal gebracht. Een der directeuren, de heer Joan Gelderman, bracht het hooge gezelschap met een auto van Enschede waar men zijn intrek had genomen in het hotel „De Graaff" naar Oldenzaal. Hier hebben de gasten onder geleide van de directeuren Joan Gelder man en H. J. Gelderman C.Mzn. de ver schillende weverijen, de spinnerij en ver verij bezichtigd. Het gezelschap toonde in alles groote belangstelling. Na afloop werd op het kantoor der firma thee, geserveerd. Des avonds was de delegatie de gast van den heer Joan Gelderman op huize „De Hulst" te Oldenzaal. Het lag in de bedoe ling van het Indische gezelschap, om he denochtend een bezoek te brengen aan de Twentsche bleekerij te Goor. Hofbericht. H. M. de Koningin zal zich Donderdag 28 Januari bij de universitaire plechtigheden in de R. K. Universiteit te Nijmegen naar aanleiding van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard, doen verte genwoordigen door haar Kamerheer i. b. d. jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen. CONCENTRATIE R.K. FILMACTIE Pater A. v. Schalen O.F.M. verzoekt ons mede te deelen, dat zijn tot nu toe gevoer de filmpropaganda practisch kan worden beschouwd als een voorbereiding van de groote algemeene actie, welke thans, na de door het Doorluchtig Episcopaat goed gekeurde concentratie van het R.K. Film wezen, gaat beginnen en waarbij Pater van Schalen zich geheel heeft aangesloten. De thans reeds tot de actie van pater van Schalen toegetreden donateurs zullen dus automatisch in deze algemeene R.K. Film actie worden opgenomen, terwijl voorts kan worden meegedeeld, dat voor het in dertijd toegezegde populaire filmblad voor bereidingen worden getroffen, waaromtrent binnen kort nader zal worden bericht. DE UITVOER VAN TUINBOUW PRODUCTEN NAAR BELGIë. Dreigende moeilijkheden grootendeels uit den weg geruimd. De vorige week werd gemeld dat de in voer van alle soorten versche groenten en vruchten in België onderhevig zou zijn aan een machtiging van het Belgische Ministe rie van Landbouw. Het lag voorts in de bedoeling der Belgische Regeering dat de invoervergunningen alleen aan die hande laars zouden worden verstrekt, die gedu rende minstens een jaar in België geves tigd zijn. Daar deze regeling een groot gevaar met zich bracht voor den groentenexport heeft het Centraal Bureau zich met een adres tot de Regeering gewend met het verzoek bij de Belgische Regeering stappen te doen teneinde een dergelijke handelsbelemme ring te voorkomen. Ook werd verzocht om te willen bewerkstelligen, dat, indien Bel gië er werkelijk op staat om den invoer van versche groenten en fruit te binden aan de overlegging van een vergunning, de afgifte dezer vergunningen zou plaats hebben door de Nederlandsche Regeering. Inmiddels heeft het Centraal Bureau een fraai succes geboekt, daar aan beide ver langens geheel tegemoet gekomen werd. Reeds spoedig, werd van de Directie be richt ontvangen dat de uitvoering der re geling eenige dagen zou worden opge schort. terwijl enkele dagen later de Groenten- en Fruitcentrale meldde dat de afgifte der vergunningen in de toekomst door haar geschieden zou. DE TUINBOUWEXPORT IN DECEMBER. Belangrijk betere resultaten. Het Centraal Bureau van Veilingen pu bliceert het overzicht van den tuinbouw- export over de maand December. Wij ont- leenen het volgende: Zoowel naar 't gewicht als naar de waar de geeft de December-export een belang rijke stijging te zien vergeleken met Dec. 1935. De oorzaak hiervan ligt zoowel aan de hoogei'e prijzen, die voor sommige pro ducten gemaakt werden als aan de groo tere uitgevoerde hoeveelheid. In totaal werd geëxporteerd 33.990.000 K.G. (v. j. 23.953.000 K.G.) voor een waarde van 1.675.000 (v. j. 1.234.000). De uitvoer naar Duitschland nam toe met 26 pet. naar de waarde en verminder de met 21 pet. naar de hoeveelheid. De oorzaak hiervan moet vooral gezocht wor den in den hoogeren prijs, die voor appe len en druiven gemaakt werd. De export naar Engeland steeg met 62 pet. naar de hoeveelheid en 47 pet. naar de waarde. Een eigenaardig beeld geeft het over zicht van den export van sluitkool. De waarde bedroeg slechts 35 pet. van het vorige jaar, hoewel de hoeveelheid ruim verdubbelde. De uitvoer van uien steeg in gewicht van 43 pet., doch in waarde slechts met 14 pet. VERDEELING OPBRENGST WELDADIG HEIDSPOSTZEGELS VOOR HET KIND De centrale propaganda-commissie voor de weldadigheidspostzegels deelt mede, dat de vereenigingen, welke in aanmerking wenschen te komen voor een aandeel uit de opbrengst der weldadigheidspostzegels en prentbriefkaarten voor het kind, zich kunnen aanmelden bij het secretariaat, Ni- colaistraat 17, Den Haag. Aan de instellin gen die verleden jaar reeds tot de deelge- rechtigden behoorden, werd een aanvraag formulier toegezonden. Ingevolge beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken kunnen voor een aandeel in aanmerking komen vereeni gingen, die zich belasten met de verzor- K.J.M.V. „ST. PETER KANIS". „De bedrijfsleiding in de practijk". In het „Eigen Huis" hield de heer B. Ter- steeg gisterenavond een causerie over het onderwerp: ;,De Bedrijfsleiding in de Prac tijk". De waarn. voorzitter, de heer J. Janssen, opende den avond met den groet der Ka tholieke Jongeren, waarna de heer B. Ter- steeg het woord kreeg voor het houden van zijn causerie. Na een korte inleiding schetste spr. aan de hand van zijn schema bedrijfsplan een tijdsindeeling in ruime trekken, terwijl het administratieve gedeelte van dit plan tot in de perfectie zou moeten worden uitge werkt, evenals de kostprijscalculatie, iets waarmee de meeste middenstanders het op het oogenblik niet'zoo nauw nemen. Aan de hand van vele voorbeelden toont spr. ver volgens de onmisbaarheid van een goed geordende boekhouding in iedere vooruit strevende middenstandszaak. Na een korte pauze beantwoorde de heer Tersteeg enkele vragen, waarna de waarn. voorzitter, de heer Janssen, de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Bij de mededeelingen kwam de vergade ring van Woensdag a.s., bij welke jaarver gadering natuurlijk iedere K.J.M.V.-er wordt uitgenoodigd, ter sprake, evenals de retraite, welke begin Februari gehouden zal worden. JEUGDWERKLOOZENZORG. Opbrengst plaatjesdag. Naar wij vernemen heeft de „Plaatjes dag" van Zondag 17 Jan., ten bate van de werkkampen voor katholieke jeugdige werkloozen in onze Stad opgebracht 198.42. Over de parochies verdeeld als volgt: H. Petrus f 87.60; O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen 84.74 y. en Leonardus a P. M. 26.07 SINT ELISABETH-VEREENIGING. Jaarverslag over 1936. Men zendt ons volgend verslag over het afgeloopen jaar. 1936 was voor onze vereeniging een groot en een vol jaar. Groot omdat wij in dit jaar het 75-jarig bestaan onzer vereeni ging mochten gedenken, vol wijl het getal der zieken door de werkende leden be zocht, dat van voorafgaande jaren verre overtrof, terwijl ook onze gaven naar ver houding op overvloedige wijze werden uitgereikt. Dit te vermelden is tevens vast leggen en dankbaar gedenken, dat de goe de God het schoone werk onzer vereeni ging zichtbaar gezegend heeft, terwijl het tevens een dankbare hulde is aan onze vele weldoeners en weldoensters, wier gaven ons tot dit alles in staat stelden. Ge durende het afgeloopen jaar kwam geen verandering noch in het bestuur, noch in het aantal werkende leden. De wekelijk- sche vergadex'ing werd geregeld gehouden terwijl ook de bestuursvergaderingen vol gens voorschrift op geregelde tijden plaats vonden. De H. Mis voor de overledene zieken tijdens hun ziekte bezocht door de dames der St. Elisabethvereeniging, werd om de 3 maanden gelezen, als nog een H. Mis voor de weldoeners in November. Bij gelegenheid van het Kei-stfeest wer den als extra gave 80 pakketten uitgereikt Van verschillende leden en oud-leden werd wederom een groot aantal kleeding- stukken ontvangen, terwijl de Nederland- AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, „De Harmonie", spreker C. G. Bek kering over de rechtspositie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan a.s. waargeno men door de apotheken M. Boekwijt, Visch- markt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, TeL 274. ging van bescherming- en hulpbehoevende kinderen in het algemeen, met uitzonde- rig van zuigelingenverzorging. Toelage en pensioenen voor Kamerleden De heer Vervoorn heeft een amendement ingedien om de toelage voor de Tweede Kamerleden te bepalen 2.000 per jaar en het pensioen voor aftredende leden te stel len op 60 's jaars voor elk jaar, geduren de hetwelk zij lid der Kamer waren, tot een maximum van 1400. Voorts hebben de heer van den Heuvel c.s. een amendement ingediend, om het maximaal pensioen der Kamerleden te be palen op 2400, terwijl zij tevens een wijziging voorstellen, als gevolg waarvan het pensioen niet genoten zal worden zoo lang een afgetreden lid het ambt van mi nister bekleedt. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de hee ren H. P. Veldhuijzen, Leiden, G. de Wit, Wassenaar; doctoraal examen Indisch recht de heer F. H. J. Bal, den Haag. sche naaivereeniging ongeveer 75 klee- dingstukken zond. Overbodig te zeggen, dat dit alles in groote dankbaarheid werd aanvaard. Er werd uitgereikt 2008 L. melk en 11615 eieren, 61 pakjes aan kraamvrouwen en 14 andere pakjes. De ontvangsten be droegen 4151.37, de uitgaven 4542.13. nadeelig saldo ff 390.76. Er werden 3574 huisbezoeken gedaan, verdeeld over 445 gezinnen waarvan: 193 van de parochie O. L. V. Hemelvaart en St. Jozef; 97 van de parochie v. d. H. Pe trus; 78 van de parochie O. L. V. Onb. Ontv.; 77 van de parochie v. d. H. Leonar dus. Zooals wij in den aanvang van dit ver slag mededeelden was het terecht een vol jaar. De schaduwzijde hiervan echter is, dat de beurs thans leeg is. De liefde is echter vindingrijk en wij maken van deze gelegenheid gebruik om de Leidsche liefdadige stadgenooten mede te deelen, dat het plan gerijpt is in den loop van het jaar 1937 op geregelde tijden een kleine geldinzameling te houden, waarvan de vorm nader zal worden be kend gemaakt. Vast verti-ouwen wij, dat uwe bekende liefdadigheid ons ook wederom ditmaal niet in den steek zal laten en wij zijn het nieuwe jaar ingetreden, dankbaar voor uw steun en vervuld met nieuwen moed om ook wederom 1937 onder Gods zegen tot een succesvol jaar te maken voor onze dierbare St. Elisabeth-vereeniging. Pastoor Th. Beukers, Directeur; D. Coe- bergh. Presidente; J. A. FilbryKlooster huis, Vice-Presidente; J. A. Gründemann Hofman, le secretaresse; M. Coeberghv. Cranenburgh, 2e secretaresse; J. Noord man, penningmeesteresse; E. v. d. Laan Claessens, le magazijnm.esse; S. Govaart Veeger, 2e magazijnm.esse. BAD- EN ZWEMINRICHTING IN DE HAARLEMMERSTRAAT. Men vraagt van meerdere kanten belang stellend, hoe 't staat met de nieuwe bad en zweminrichting, welke zou komen op de plaats van de oude Mon-Père-kerk. Wij meenen zeker te weten, dat, wan neer de bouwvergunning alléén afhanke lijk zou zijn van de goedkeuring van B. en W., deze reeds lang zou zijn gegeven. Naar wij echter hebben vernomen, wacht de definitieve goedkeuring nog op een be slissing van de Regeering, die voor het ver- leenen van de bouwvergunning voor ge bouwen van dergelijke grootte in ver band met de luchtbeschermingswet ter zake moet worden erkendt om in de gele genheid te zijn, desgewenscht voorwaarden te steller. Voordracht Prof. dr. P. Niggli uit Zürich. Op uitnoodiging van de organisatie van Natuurphilosophische en Technologische Faculteiten in Nederland zal prof. dr. P Niggli uit Zürich een reeks lezingen in ons land houden, waarvan op Donderdag 4 Fe bruari hier ter stede over: „Molekular- und Kristallchemic". Handelsregister K. v. K. Wijziging: 2972. Wed. Joh. Lakeman, Voorhout, Jac. van Beyerenweg 18, smede rij en rijwielhandel. Uittr. E.: Wed. M. M. LakemanDijkers, Voorhout. Wijz. han- delsn. in: J. Lakeman. N. E.: J. P. Lake man.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2