Instantine MAANDAG 25 JANUARI 1937 DE LE'DSCHE COfFRANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SLIEDRECHT—U.V.S. 1—2. U.V.S. kwam in den uitwedstrijd tegen Sliedrecht met een invaller voor van Goor j uit. De voorhoede was van l.n.r. als voigt: J. Onvlee, Platteel, Knul, P. Onvlee, Oostrom. Het is geen mooie, maar een uiterst spannende wedstrijd geworden. De Sliedrechtenaren speelden, alsof hun leven er van afhing, maar door te veel enthou siasme liepen zij vaak den bal voorbij en misten ze vele kansen. Het grootste strui kelblok was echter de U.V.S.-achterhoede met Burgy aan het hoofd, die alle aanval len schitterend afsloegen; voeg hierbij, dat ook keeper Kramp een bijzonder goeden dag had en zoo is het te verklaren, dat Slie drecht niet meer scoorde. U.V.S. won den toss en aanvoerder Kramp verkoos den wind, die van doel tot doel stond, mede. Sliedrecht trapte af en direct zaten ze voor- het doel van U V.S. De eerste Sliedrechtsche aanval was reeds uiterst gevaarlijk, echter Kramp liep tijdig zijn doel uit en zoo kon de Dal gestopt wor den. Nog steeds trachtte Sliedrecht het spel in handen te houden door flink open spel, maar de U.V.S.-backs Burgy en Delfos wa ren op hun post en retourneerden alles. De aanvallen van U.V.S. waren veel beter op gezet en steeds gevaar.ijk, al waren de aan vallen niet zoo talrijk In de zesde minuut ontving Platteel den bal, vlug passeerde hij twee Slièdrechtspelers en gaf dan een enorm hard schot dat tegen de bovenlat terecht kwam waarva:. de bal in het veld terugsprong. Knul was er als de kippen bij en scoorde het eerste doelpunt voor de Leidenaars (01). Sliedrecht gaf zich niet gewonnen, het spel bleef vlug, maar in deze periode speelde U.V.S. beslist beter voetbal. Weer bemachtigde Platteel den bal en gaf dezen met een langen trap naar Oosterom, die even doorliep en dan een lagen voorzet gaf, dien Knul mooi in schoot (02). Sliedrecht zakte nu wat af en U.V.S bleef sterker. In deze periode is wel wat veel op den U.V.S.-linksbuiten ge speeld, die de geheele eerste helft uit zijn spel was en er niets van maakte; men had toen beter gedaan den bal naar rechts te spelen, aangezien Oosterom nu te weinig ballen kreeg. Rust ging spoedig in met een 20 voorsprong voor U.V.S. Na de rust hadden de blauw-witten wind tegen en was Sliedrecht doorloopend in het veld sterker. Maar de U.V.S.-achter hoede hield stand. In deze periode hield Kramp er twee ballen vallende schitterend uit, maar Burgy was ongenaakbaar, hij trapte in alle standen en tot 30 minuten na rust bleef de stand zoo, tot de Sliedrecht- spil met een enorm nard schat een ver dienden tegengoal scoorde. Er waren dus nog 15 minuten te speien. Het talrijke Slie drechtsche publiek schreeuwde als dol en de spelers zwoegden voor den gelijkmaker, maar U.V.S. trok de binnenspelen» nu ook geheel terug. Zelfs vier corners voor Slie drecht leverde niets op. Steeds was er weer een U.V.S.-er, die den bal bemachtigde en de enkele uitvallen waren dan steeds ge vaarlijk. Drie minuten voor tijd viel Wal- laart uit en kwam nog even Laman als in valler in den strijd. Dan floot de goed lei dende scneidsrechter einde van een wel niet mooien, maar spannend en wedstrijd. De U.V.S.-ers namen een 21 overwinning mede naar de Sleutelstad. Het veld was uiterst moeilijk te bespe len waardoor de balbehandeling erg leed. De uitblinkers bij U.V.S. waren zeker dezen middag Burgy en Kramp, maar ook Delfos, v. d. Reijden, Regeer, Platteel en Oostrom hebben verdienstelijk gespeeld. Knul stond als middenvoor opgesteld en heeft zich kranig geweerd. Wallaard speel de dezen middag beneden zijn kunnen. U. V. V.—ALPHEN 1—2. Alphen is tijdens dezen wedstrijd bijna voortdurend in de meerderheid geweest. Vooral in de eerste helft waren de bezoe kers beduidend sterker en kwamen de Utrechtenaren slechts sporadisch over de middenhelft. Hun voorhoede, waarin v.n. de vleugel Vrisekoopvan Leeuwen een keurige partij speelde, combineerde uitste kend. De verhouding tijdens dezen strijd tusschen de beide partijen was goed, wat niet gezegd kan. worden' van het Utrecht- sche publiek, dat zich hoogst onhebbelijk tegen de bezoekers en tegen den scheids rechter gedroeg en voor UW nog wel eens nadeelige gevolgen kan hebben. Di rect na aanvang, het spel is nauwelijks een minuut oud heeft UVV reeds de leiding genomen. De Utrechtenaren loopen hard van stapel, want in dit moment wordt een tweemaal ingeschoten bal door Stegeman reeds benut (10). Alphen begint dade lijk energiek aan te pakken en van af dit moment, kwam UVV er niet meer aan te pas en werd bijna voortdurend op eigen helft teruggedrongen. Aanval op aanval der bezoekers volgt; de Utrechtsche verde diging. die nu juist geen al te betrouwba ren indruk maakt, houdt voorloopig stand, na pl.m. 20 min. evenwel komt de gelijk maker, de linksback van UW wil den bal terug plaatsen naar den doelman, hij doet dit wat onhandig en dan is het de snel toeloopende Bezemer, die het leder oppikt en onhoudbaar inschiet (11). De bezoe kers krijgen thans voorgoed den smaak te pakken. Gevaarlijke aanvallen op het UW-doel, schoten van Tuinenburg en Mulder, komen naast of scheren de boven lat. Een nieuwe snelle aanval der bezoekers verschaft hun de leiding. Tuinenburg brengt snel op, een pass naar Bezemer. die op zijn beurt Vrisekoop in de gelegenheid stelt te doelpunten (12). Door dezen voorsprong moreel gesteund blijft Alphen het beste van het spel behouden. UW heeft absoluut niets in te brengen, vooral de aanvalslinie van Alphen, waarin van Leeuwen een uitstekende partij speelt, bezorgt de UW-verdediging menig be nauwd moment. Zij houdt echter stand, zoodat ongewijzigd de rust komt. De tweede helft vangt aan met goede aanvallen van UVV. De schutters in de Utrechtsche voorhoede schutteren er ech- ter nog al eens naast en met de weinige goede schoten, weet overigens doelman Tuinenburg wel raad. Na pl.m. 10 min. krijgt Hardeman een goede kans om gelijk te maken, doch op het moment dat hij zal schieten, wordt hij gehinderd doof v. d. Woensel, waardoor de bal naast komt. UVV legt het bijltje weer neer en Alphen komt aan bod. De Utrechtsche verdediging wordt thans op een zware proef gesteld, doch de verdediging weet doelpunten te voorko men. Nog enkele gevaarlijke aanvallen der UW'ers leveren niet meer dan een corner op. Even voor het einde komt Al phen nogmaals geweldig opzetten, doch in den stand komt geen verandering meer. De leiding was in goede handen. HILLINENA.S.C. 1—4. ASC heeft gisteren in Hillegom een even verdiende als fraaie overwinning be vochten op Hillinen. Verdiend v.n.l. door betere schotvaardigheid. Terwijl dit bij Hillinen veel te wenschen overliet, was dit bij de roodzwarten in tegenstelling met vo rige wedstrijden goed verzorgd. ASC moest ter elfder ure nog eenige wijzigingen in haar team aanbrengen. Wurzer en v. Duin waren n.l. door ziekte verhinderd, v. Duu- ren en v. d. Meer namen hun plaatsen in. Vooral laatstgenoemde bleek bij herhaling een goeden kijk op het spel te hebben, hoe wel hij echter de noodige snelheid miste, v. Duuren was iets minder, v.n.l. door het zeer harde spel van den Hillinen-linkshalf. Trouwens, deze was niet de eenige speler, die zich aan ruw spel bezondigde. Ook de Hillegomsche centervoor maakt zich daar dikwijls aan schuldig. Over den wedstrijd het volgende: Na eenig terreinverkennen, waarbij ASC direct reeds gevaarlijk is, komt spoedig het eerste doelpunt. Mooten krijgt den bal te pakken, omspeelt een te genstander en plaatst vervolgens naar v. d. Leeden, die den bal onberispelijk langs den uitloopenden v. d. Jagt in het net schiet (01). Hillinen beantwoordt dit doelpunt met een serie tegen-aanvallen. De ASC-achterhoede weet echter steeds het gevaar te bezweren. Tallooze corners wor den op het ASC-doel genomen, doch steeds zonder succes. Dan neemt ASC het initia tief over. Uitstekend combineerend trekt zij ten aanval en tenslotte scoort Mooten uit een scrimmage met een hard schot het tweede doelpunt02). Gedurende langen tijd aanschouwen we nu een heftig ASC- offensief. Steeds weer trekt zij, goed ge steund door de halflinie, waarin alleen Abelman iets beneden zijn vorm speelt, ten aanval. Uit een hiervan lost v. a. Leeden een ontzaglijken kogel laag in den hoek, doch v. d. Jagt redt op schitterende wijze. Even later knalt Mooten rakelings langs de paal. Ondertusschen zit Hillinen ook niet stil en onderneemt een paar zeer gevaar lijke aanvallen. Een prachtkans wordt ech ter door haar rechtsbuiten verknoeid, als hij vlak voor het doel staande, hard over schiet. Beter lukt het aan de andere zijde, waar v. d. Meer een foutieve opstelling van v. d. Jagt benut, door den bal schitterend over hem heen te spelen (03). Nauwelijks een kwartier na de hervatting kreeg ASC een penalty te nemen, die Secrève hard naast schoot. Dit leek het keerpunt in den wedstrijd te worden, want gedurende lan gen tijd liet ASC zich op haar eigen helft terugdringen. Steeds weer kwam Hillinen terug. En hoe er ook door de ASC-ers ge werkt werd: een doelpunt kon niet uit blij ven. Deze kwam dan ook eindelijk, toen de H.-linksbuiten uit een doelworsteling hard langs Freyser schoot (1—3). Hillinen, door dit doelpunt aangemoedigd, gooide er nog een schepje bovenop, zoodat het er voor de Leidenaars donker begon uit te zien, vooral toen Hillinen een penalty te nemen kreeg. Freyer wist echter den door den Hillinen- linkshalf ingezetten bal schitterend te stoppen. Dit was de laatste kans voor de Hillegommers, want ASC nam hierna het spel in handen. Eerst kogelde Mooten van grooten afstand tegen de kruising en daar na was het v. d. Meer, die een geweldig schot loste, dat van den onderkant van de lat in het veld terug sprong. Hillinen moest nu alle zeilen bijzetten, om verder onheil te voorkomen, wat haar aanvankelijk nog gelukte. Reeds verzoende men zich met den stand 3—1 in het voordeel van ASC toen van der Leeden schitterend den Hillinen rechtsback passeerde, een goeden voorzet gaf, waarna v. Duuren den bal ongehinderd langs van der Jagt kon tikken (1—4). Di rect hierna kondigde scheidsrechter L. Sok, die een moeilijke taak had, doch deze naar behooren vervulde, het einde aan van een wedstrijd, waarin de rood-zwarten getoond hebben, bij grootere schotvaardigheid een gevaarlijk tegenstander te zijn. S. V. C.—BODEGRAVEN 3—1. De verleden week geleden nederlaag, heeft niet nagelaten een ongunstigen in vloed op het Bodegraven team'uit te oefe nen. Niet minder dan drie spelers ontbra ken voor den uitwedstrijd tegen SVC op het appèl, en waar bovendien spil en links half op de ziekenlijst stonden, trad Bode graven met 5 invallers aan. Dat deze ge havende ploeg nog slechts met 3—1 ver loor van het sterke Haagsche SVC valt werkelijk nog mee. De thuisclub nam de leiding, doch spoedig maakte Bodegraven door midvoor Freijee gelijk. Wel kwam SVC toen in de meerderheid, doch haar overwicht werd met slechts één en nog wel bijzonder gelukkig doelpunt bekroond. Met 21 werd van doel gewisseld. Na de rust speelde Bodegraven tegen wind, waar door de thuisclub het meest in den aanval was, doch slecht schieten der gastheeren deed de score tot één doelpunt beperken, terwijl aan de overzijde Bodegraven en kele goede kansen niet wist te benutten. Zelfs werden in het laatste kwartier de Gebr. Freijee wegens ongeoorloofd spel naar de kleedkamers verwezen, doch met negen man hield Bodegraven moedig stand en benam de Hagenaars elke verdere sco- ringkans, zoodat met onveranderden stand het einde kwam. LUGDUNUM—HILLEGOM 5—1. Op een zeer zwaar terrein brengt Hille gom den bal aan het rollen, maar dadelijk neemt Lugdunum den aanval over en ge steund door een schuin staanden wind be gint een serie aanvallen op het doel der gasten. Voorloopig blijkt de goede richting der schoten, die in groot aantal op het Hil- legommer doel afgaan, echter ver te zoe ken. Nadat ook Hillegom het eens gepro beerd heeft, zet Vermond opeens goed voor en met een hard onhoudbaar schot geeft Weerlee zijn club de leiding (10. Daar mee heeft de thuisclub voorloopig al haar kruit verschoten alhoewel zij het beste van het spel blijft behouden. Hillegom probeert met open aanvallen den stand gelijk te maken, maar al spoedig merkt men. hoe goed de aanvallen soms opgebracht worden, in de voorhoede de afwerker van de aan vallen, de man die een ferm schot weet te lossen, ontbreekt. Tot 10 minuten voor de rust gebeurd er niets bijzonders. Behoudens enkele tamme schoten blijven de verde digingen den toestand meester. Dan zet Lugdunum een goeden aanval op Koolloos krijgt den bal goed toegespeeld, maar op het moment, dat hij schieten zal, wordt hij door een tegenstander vastgehouden, juist in het strafschopgeschied. Den scheids rechter was deze overtreding niet ontgaan en hij gaf zeer terecht een penalty. Deze, goed genomen door Koolloos. brengt den stand op 20 voor de thuisclub, met wel ken stand tevens de rust ingaat De tweede helft begint met een overwicht van Hillegom, maar ook nu speelt de voor hoede zeer onproductief, temeer nog blij ven doelpunten uit,, daar 't terrein hoe lan ger hoe zwaarder te oespelen raakt. Nadat de aanvallen van Hillegom alle op de hech te Lugdunum-verdediging te pletter zijn geloopen, gaat Lugdunum het weer eens probeeren. Een goed doelpunt van Ver mond wordt daarbij wegens een vermeend buitenspel onnoodig geannuleerd. He; is echter uitstel van executie, want even later schiet van Berkel onhoudbaar het derde doelpunt in (30). Even is Hillegom ont moedigd, van welke gelegenheid Lugdunum dankbaar profiteert om steeds om het vij andelijk doel te zwerven. Vermond lost een vleugelschot en tot aller verrassing laat de keeper den bal uit de handen vallen, zoo dat Lugdunum al heel goedkoop aan een doelpunt komt (40) Fel valt Hillegom nu aan om een zoo behoorlijk mogelijk re sultaat te behalen. Soms wordt het spel wel eens te fel, zoodat de scheidsrechter een:ge vrije schoppen uit moet deelen. In deze periode van Hillegom-overwicht gelukt het aan den midvoor een tegenpunt te maken (41). De resteerende 10 minuten zijn ge heel voor de thuisclub geweest. Met een klein beetje geluk had zij nog wel een half dozijn doelpunten kunnen maken. Vijf zekere kansen werden onbenut gelaten, een werd door Weerlee in een doelpunt omge zet (51). Onveranderd kwam het einde van dezen in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. FRANKRIJK—OOSTENRIJK 1—2. 50.000 Toeschouwers woonden gisteren te Parijs den lend en wedstrijd Frankrijk Oostenrijk bij, welke op het Pare des Prin- ces-veld werd gespeelu Oostenrijk won met 21, nadat de rust met gelijken stand 11 was ingegaan. Eerst scoorde Stroh, de rechtsbinnen van Oostenrijk, uit een straf- schot, waarna Janin, de linksbinnen van Frankrijk, gelijk maakte. In de tweede helft wist de midvoor Binder een tweede doelpunt voor zijn land te scoren. Met 21 kwam het einde. TWEE SCHEIDSRECHTERS IN ENGELAND? Een cStefani-bericht uit Londen meldt: De Football Association besloot dat de wedstrijden voor het nationale kampioen schap in de toekomst zullen geleid worden door twee scheidsrechters. Deze maatre gel zal ook aangenomen worden voor wed strijden tusschen Engelsche en buitenland- sche ploegen. SCHAATSENRIJDEN DRIE NIEUWE WERELDRECORDS OP DE SCHAATS. Op de 500 en 1500 M. dames. De Noorsche schaatsenrijdster Laila Schou Nielsen heeft tijdens wedstrijden in het hardrijden op de schaats voor da mes twee nieuwe wereldrecords gevestigd. Zij reed de 500 M. in den tijd van 47.9 sec., waarmede zij het wereldrecord over dien afstand, dat zij op 9 Januari j.l. even eens te Oslo met 48 6 sec. had gevestigd, met 0.9 sec. verbeterde. Daarna kwam de Noorsche rijdster uit op de 1500 meter. Ook dezen afstand legde zij in nieuwen wereldrecordtijd af, n.l. in 2 min. 381 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van haar landgenoote Un- dis Blikken, die dit record op 12 Februari 1934 te Oslo had gevestigd. Laila Schou Nilsen verbeterde gisteren het wereldrecord 3000 meter hardrijden voor dames door dezen afstand af te leg gen in den tijd van 5 minuten 47.5 sec. Het oude record stond op naam van Kit Klein (V. S.) met een tij'' van 6 minuten 12 sec., gevestigd op 1 Febr. 1936 te Stock holm. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOOR DAMES. Mej. Donker ingeschreven. Naar wij vernemen, is door het presi dium van den Kon. Ned. Schaatsenrijders- Bond mej. G. Donker uit Ilpendam inge schreven voor de wereldkampioenschap pen in het hardrijden voor dames, welke 30 en 31 Januari a.s. te Davos worden ge houden. Deze rijdster heeft tijdens de training te Davos blijk gegeven zooveel vorderingen te hebben gemaakt, dat deelneming aan de wereldkampioenschappen alleszins ge wettigd mag worden genoemd. TB bij hoofdpijn migraine sfilj en voorkom! GYMNASTIEK R. K. DAMES-GYMNASTIEKVEREEN. „GROEN WIT". Een goed geslaagd eerste op.treden. Voor een geheel bezetten foyer van de Stadsgehoorzaal gaf de dames gymnas tiekclub „Groen Wit" gisteravond haar eerste uitvoering. En wij kunnen niet an ders constateeren dan dat dit eerste optre den naar buiten geslaagd is. Geslaagd in tweeërlei opzicht, ten eerste om de over- groote belangstelling en ten tweede van wege het gepresteerde. Zeker, er kleefden wel eenige foutjes hier en daar, maar de ze konden geen afbreuk doen aan het ge heel, dat een .aangenamen indruk achter liet. We zullen niet den loftrompet steken voor het vele dat aan deze uitvoering is voorafgegaan, maar een uitzondering wil len wij toch maken, zonder natuurlijk de anderen tekort te doen, en dat is voor de wakkere leidster en leevares mej. W. Die ben, die zoo heel veel voor de vereeniging heeft gedaan. De avond werd geopend met een wel komstwoord, uitgesproken door de voor zitster mevr. E. v. d. LindenSchalks, die de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep in h,et bijzonder aan de eerepresiden te, mevr. BergersVerbrugge en den al gemeen sportadv'seur, rector L. Beune. Verder sprak zij woorden van dank tot de ouders der werkende leden, die de taak van het bestuur steeds hebben weten te waardeeren en hun kinderen niet hebben teruggetrokken, ook toen er moeilijkheden waren. Spr. hoopt, dat dit in de toekomst ook zoo mag blijven. Na deze woorden kon het programma een aanvang nemen. Na den opmarsch van alle leden en den vaandelgroet werd begonnen met vrije oefeningen voor dames. Dit openingsnum mer deed al veel verwachtingen ontstaan voor het verdere verloop. Het was keurig en beheerscht van uitvoering. Vervolgens werd aan de ouders getoond hoe hun kin deren les krijgen. Het was alleraardigst om te zien met hoeveel toewijding deze kleuters de opdrachten uitvoerden. Ook het nummer evenwichtslacten voor adspi- ranten A. en B. liet vele staaltjes goede gymnastiek zien. Na een spel en een dansje kwam als laatste nummer voor de pauze de keurploeg der dames ten tooneele voor de vrije oefeningen Dit was wel de clou van het eerste gedeelte. In een vlot tempo werd dit zeer zware programmagedeelte uitgevoerd. Het dankbaar applaus was maar een matige belooning voor het ge- bodene. Het tweede gedeelte kunnen wij het mooiste noemen, temeer daar dit laatste tevens een streeling voor het oog was. Na eenige keurig uitgevoerde brug- en knots oefeningen kwamen de adspiranten weer aan de beurt voor een vlagoefening, die een kleurrijk effect teweeg bracht. Nog meer was dit het geval met het nu volgen de nummer nl. een volksdans. De jeugdige deelneemsters waren hier allen in een Ty- roler costuum gestoken wat een aardig ge zicht opleverde. Zonder herhaling kwamen ze er dan ook niet van af. Het mooiste van den geheelen avond was echter wel het slotnummer, een groeps- dans voor de damesleden. Met verschil lende lichteffecten leverde het geheel een fantastisch gezicht. Ook hier moest een herhaling gegeven worden voor het ap- plaudisseerend publiek. Na dit nummer, dat besloten werd met een stand, kwamen de woorden van dank en huldiging los. Deze woorden gingen geheel naar den heer Han Zirkzee die op. de bekende wijze weer voor de pianobegeleiding had gezorgd en waar de leidster mej. W. Dieben. Aan beiden werd naast !n woord van dank een stoffelijk blijk van waardeering geschon ken. Tot slot sprak rector L. Beune nog eenige woorden vai; dank, opwekking en aanspo ring om op den ingeslagen weg voort te gaan en voort te bouwen om de vereeni ging „Groen Wit" nog hooger te brengen. Met een driewerf hoera werd deze uitmun tend geslaagde avond besloten. De dans- lustigen kregen daarna gelegenheid om een dansje te maken onder leiding van den heer E. Castelein en met muzikale mede werking van „The Roto Players" Moge in de toekomst aan de leden dan deze regel uit hun clublied steeds voor oogen blijven. ..Groen Wit wij zijn U trouw, naast Oran- je, Rood. Wit en Blauw". SCHERMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN „DE VRIJE WAPENBROEDERS" De uitslagen van de jubileumwedstrijden van de schermvereeniging „De Vrije Wa penbroeders" te 's Gravenhage, ter gele genheid van haar gouden jubileum luiden als volgt:, Nationale wedstrijd op floret voor eer ste klasse schermers: 1. J. Booy (Cyrano, Rotterdam) met 8 gew. part., 19 ontv. en 34 geg. treffers. 2. J. van Jole (V.W.B., Den Haag) met 719 32, 3. N. Nederpeld (St. Michael, Den Haag), 7—23—34. 4. J. van Rooy (St. Mi- cnaël, Den Haag, 53026. 5. P. Frater- man (St. Michaël, Den Haag), 4—2827. 6. J. van Egmond (V.W.B., Den Haag), 4 3226. 7. J. van Zuilen (Zaal Oegst- geest), 3—2823. BILJARTEN NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN POORT VAN CLEEF. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef 2L.U.T.O. 2 Lisse luidt: A. v. Dijk (L.U.TO.) 125 48 14 2 6 A. H. Waller (P.v.Cl.) 85 48 9 1.77 C. Kortekaas 125 40 18 3.12 N Mulder 52 40 6 1.30 J. Langeveld 125 49 24 2.55 W. Dool 101 49 9 2.06 P Halfschepel 125 60 9 2.83 H. v. d. Berg 95 60 11 1.58 L.U.T.O. wint met 167 cai-amboles. De uitslag van den wedstrijd P. V. Cleef 3—T.O.P. luidt: B. Boom (T.O.P.) 100 44 10 2.27 N. v. Valderen (P.v.Cl.) 61 44 6 1.38 M. Hendriks 100 73 11 1.35 W. Dool 94 73 7 1.28 J Bonnet 100 42 10 2.38 W. Dool res. 82 42 15 1.95 G H. 100 65 9 1.53 H. v. d. Berg 82 65 7 1.26 WATERPOLO BELGIë—NEDERLAND TE OSTENDE Naar wij vernemen zal op 4 Juli a.s. te Gst«.-nde een water polo wedstrijd worden gespeeld tusschen België en Nederland. Op het programma staat tevens de 4 x 200 M. borstcrawlestafette. Veertien dagen later, op 18 Juli, vindt de ontmoeting NederlandDuilschland plaats, welke waarschijnlijk te Haarlem zal worden gespeeld^ Besprekingen zijn te dien opzichte nog gaande. T.O.P. wint met 81 caramboles. TIEDTKE WINT HET DRIEBANDEN- TOURNOOI TE HAARLEM Gisteren werd het driebandentournooi dat door de B. C. „Sociëteit Vereeniging" te Haarlem werd georganiseerd, beëindigd De eindstand is. Tiedtke 3 3 120 233 5 0.515 Sengers 3 2 119 179 6 0.666 De Foeljager 1 95 248 3 0.392 Visser 3 0 79 228 4 0.345 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN O. Beslissing over afgebroken partijen en eindstanden. Studentenfed. IIR.K. Sch. De 2 Kon. II: P. O. KuipersJ. v. d. Drift 10, J. QuakL. Thoolen ViDe Studentenfed. I] wint van de 2 Kon. II met 5)44 )4, Leiderdorp IVoorschoten I: M. v. Kla verenK. A. Waasdorp 10 Leiderdorp I en Voorschoten I spelen gelijk (55). Katwijk a. Zee IITaveno II: A. v. d. OeverC. Looman 10: Katwijk a. Zee II wint met 6)43)4 van Taveno II. Het programma der week Dinsdag: Studentenfed.Philidor I (le kl.), L.S.G. IIBodegraven I (le kl„ Roe- lofarendsveen INoordwijk I (2e kl. B). Woensdag: L. Arb. IILisse I (3e kl. A Donderdag: Kampioenschap van Lei den (le ronde) Vrijdag: Simultaanséance Taveno. Groote sïmultaan-séance in Taveno A.s. Vrijdag 29 Januari zal in het club lokaal van Taveno (Het Nut aan de Steen- schuur te Leiden) een groote simultaan séance gegeven worden n.l. aan 50 borden. De heeren Johs. van Veen te Hazerswou- de en G. Bosscha te Leiden zullen ieder 25 borden voor hun rekening nemen. HET TOURNOOI TE STOCKHOLM Fine wint den eersten prijs. De eindstand van het tournooi te Stock holm is: 1. Fine 8 p., 2. Stahlberg 6)4 p„ 3. en 4. Stoltz en Danielsson 5)4 p., 5. Bargqvist 5 p., 6. Lundin 4)4 p. 7. Sund- berg 3)4 p., 8. Landau 3 p. 9. Holm 2 p. 10 Collett 1)4 p. DAMMEN JEUGO KAMPIOENSCHAP 1937 Door de L.D.V. zal een kampioenschap 1937 voor Leiden en omgeving verspeeld, worden, voor de jeugd. Alle jonge dammers van plm. 1217 jaar kunnen hieraan deel nemen. Het is de bedoeling om in twee klassen te spelen, zoodat ook beginners hieraan kunnen deelnemen. De kosten zijn 10 et. per speelavond. De prijzen, o.a. een beker, worden direct eigendom der win naars. Er wordt gespeeld iederen Donder dag van 79 uur in het clublokaal café restaurant Zomerlust te Leiden. Aanvang 2 Febr. Inlichtingen en opgaven a.s. Don derdagavond in het clublokaal en aan dc volgende adressen: J. Klinkenberg, v. Spiegelstraat 32; W. Klein, v. Speijkstraat 30, te Leiden. B. Slegtenhorst, Eikenlaan 8, Leiderdorp. Leeftijd bij opgaven vermelden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7