RIJKSPENSIOEN VOV MAANDAG 25 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER VORST DE BILT SEINT: Meest krachtige Zuid-Oostelijke tot Oos telijke .wind, aanvankelijk betrokken tot zwaar bewolkt met sneeuw overdag, opkla rend met weinig of geen neerslag, matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. Hoogste barometerst.: 787.5 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 724.3 te Vestmanoer. Het hooggedruk gebied in het Oosten waarvan de kern over Finland is gelegen, houdt nog steeds stand. Het reikt nog van de Poolzee tot Centraal-Europa. In het Noordelijk gedeelte (over Scandinavië) is de lucht betrokken met matige tot lichte vorst, in het Zuidelijk gedeelte (de Rand staten, Centraal-Europa en Duitschland) is het helder met buitengewoon strenge tot strenge vorst. In het Westen houdt de Oceaan depressie nog stand, al verliest zij tengevolge van den stijgenden barometer over de Britsche Eilanden, thaar invloed in onze omgeving. Daalgebieden, welke Zuid-Noordwaarts trokken, deden in het Noorden van ons land, de Noordelijke Noordzee en Denemarken, de wind tot stormkracht groeien. In Noord-Nederland viel hedenmorgen bevroren regen, terwijl in het midden van ons land de regen op de boomen enz. tot een doorzichtige ijslaag invroor. De wind is over onze omgeving Zuid-Oost tot Oost, in het Noorden van ons land is de vorst reeds ingevalen en het is te wachten, dat verdere daling van tem peratuur (tot onder minus vijf eraden Celsius) ook in het overige gedeelte zal volgen. De sterke dalingen van den lucht druk in Frankrijk maken de kans op het intreden van een vorstperiode van betee- kenis vrij groot. Aanvankelijk is eenige sneeuw te wachten, later volgt opklaring met weinig of geen neerslag. LUCHTTEMPERATUUR. 1.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5 uur tot Dinsdagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 26 Jan. voorm. 2.10 en nam. 2.34 uur. Dwangarbeiders aan het muiten geslagen. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat 12 dwangarbeiders om het leven zijn gekomen tijdens een vechpartij in de straf gevangenis te Frankfort (staat Kentucky), welke half onder water stond. De gedetineerden waren aan het muiten geslagen, daar zij vreesden in hun cellen te zullen verdrinken. Alles voor de hulpverleening gerequireerd. President Roosevelt heeft bepaald, dat de kustwacht, de reddingdiensten en het Roo- de Kruis op oorlogsformatie moeten wor den gebracht om hulp te bieden aan de slachtoffers der overstroomingen. Alle departementen zullen continu wer ken. De president zelf wil dag en nacht van alles op de hoogte worden gehouden. Hij verklaarde alle krachten, welke ter beschikking van de regeering staan, te zul len aanwenden om het lijden der slachtof fers te verzachten. Generaal-majoor Craig, de chef van den generaier staf van het leger, heeft alle re serves van de intendance ter beschikking gesteld van de hulporganisaties. Hij heeft bedden, tenten, geneesmiddelen en 4500 man troepen gezonden naar de geteisterde gebieden. Officieele kringen noemen de overstroo mingen een nationale ramp. Het noodweer houdt aan. Het regent nog steeds. Men meldt in Ar kansas drie dooden, in Illinois drie, in Mis souri twee, Pennsyivanië een. West-Virgi- nië even, Ohio acht en Kijtucky twaalf dooden. behalve de slachtoffers te Cincin nati en Frankfort. De schade wordt volgens Reuter geschat op 270 millioen dollars. Het Roode Kruis vreest, dat het aantal slachtoffers meer dan honderd zal bedragen. De bevolking van Louisville is voor twee derde gedeelte dak loos geraakt. De stad is in het duister ge huld, daar de electrische centrale onder water staat. Geheele steden langs de oevers van de rivier zijn geëvacueerd door natio nale garde, die wordt bijgestaan door man schappen van de kustwacht en marine vliegers. HETZIJ GROOT OF KLEIN, IEDEREEN EEN RAAD VAN ARBEID DOOR MIDDEL VAN DE Ondanks strenge maatregelen en waar schuwingen wordt te Cincinnati en elders nog steeds geplunderd. Naar nader wordt gemeld, zijn bij de muiterij in de gevangenis van Frankfort vijftien gevangenen, blanken en negers, ge dood. WATER EN VUUR TE CINCINNATI. Reusachtige grand in een olie-raffinaderij. Gistermorgen heeft in een olieraffina derij van de Standaard Oil Company te Cincinnati, een ontploffing plaats gehad, tij gevolge waarvan een geweldige brand ontstond. Het blusschingswerk werd ten zeerste belemmerd door den hoogen wa terstand, tengevolge waarvan de brand weerlieden soms tot de schouders in het water stonden. De vlammen bereikten een hoogte van honderd meter. Met razende snelheid greep het vuur om zich heen, en binnen korten tijd waren minstens 32 belendende gebou wen door het vuur aangetast. Andere ge bouwen worden bedreigd door de vaten met olie welke op het water drijven. Nader wordt gemeld: De geweldige brand die te Cincinnati woedt, breidde zich gistermiddag uit over een front van met een lengte van ruim 5.5 kilometer en een diepte van 800 meter. In een straat welke vier huizenblokken lang is, is alles vernield. Tien tanks van de Standard Oil, met een inhoud van 50.000 gallon elk, zijn in de lucht gevlogen en de schade, die deze maatschappij lijdt, wordt alleen reeds op een millioen dollar geschat. Gebrek aan drinkwater. Uit Cincinnati wordt voorts nog ge meld: De toestand der bewoners der over stroomde gebieden wordt erger, aangezien zij thans niet alleen bedreigd worden door de ontketende elementen, maar bovendien door voedselgebrek en een tekort aan drink water. In verscheidene districten is reeds typhus ontstaan, terwijl zich ook tal van gevallen van longontsteking voordoen. In één dorp hebben reeds twintig personen longontsteking gekregen. In tal van stra ten in Cincinnati staat het water vijf meter hoog. OOK OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND Tengevolge van den regenval in de laat ste dagen zijn in Zuid-Engeland ernstige overstroomingen ontstaan. De Theems is buiten de oevers getreden, waardoor het verkeer op verscheidene wegen onmoge lijk is geworden. Aan de kust verkeeren verscheidene schepen in moeilijkheden. RECHTZAKEN dezen getuige opwachten bij de Postbrug te Sassenheim, alwaar verdere instructies zouden gegeven worden. De expediteur was daarna meegenomen naar een pakhuis van zekeren Z. te Sassenheim alwaar hij een partij kisten en manden in moest la den. Daarna ging men naar een ander adres en daar werden boven op de manden en kisten mei1 bel en geladen. Bij een grens- kantoor was de auto echter geheel onder zocht en kwamen de manden en kisten te voorschijn. Te voren had rr en nog getracht; men merkte toen al dat 't mis zou loopen daar de auto toen al achtervolgd werd om de kisten en manden te lossen in een ga rage. De opsporingsambtenaren hadden toen nog juist bijtijds ingegrepen. Nadat een ambtenaar van den plantenziektekun- digen dienst nog had verklaard, dat er geen geleide-biljet voor deze partij was afgegeven achtte de ambtenaar het wettig en overtuigend bewijs ook hier geleverd en hield zich geheel aan zijn requisitoir ge houden in dt eerste zaak. Ook hier eischte hij een bote van ƒ300 subs. 3 maanden hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen bollen. Uitspraak 200 subs. 1 maand hechte nis met verbeurd verklaring. UITVERKOOPEN EN OPRUIMEN De kantonrechter te Amsterdam heeft de directeuren der firma Vroom en Drees- mann aldaar veroordeeld tot 5 boete subs. 2 dagen hechtenis wegens overtre ding van art. 3 der wet betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkel bedrijf. Voor de ramen der uitstalkasten van het magazijn in de Kalverstraat was namelijk een „recordverkoop" aangekon digd, zonder dat aan de vocischriften, bij deze wet gesteld, was voldaan. In cassatie heeft mr. P. J. Witteman uit Amsterdam het cassatie-beroep in deze zaak toegelicht en erop gewezen, dat de wet betreffende het uitverkoopen en op ruimen een zeer beperkte strekking heeft. Naar pleiter zeide, houdt de wet logisch verband met jaars- of seizoenswisselingen, maar in het feitelijk ten laste gelegde en bewezen verklaarde is niet voldoende te vinden om een aankondiging van verkoo- pen in verband met jaar- of seizoenswisse lingen, in den zin van art. 3, aanwezig te achten. Dit cassatiemiddel heeft de advocaat-ge neraal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt heden in zijn conclusie juist geoordeeld. Ook hij wees op de beperkte strekking van de wet en meende, dat „recordver koop" niet den indruk van een opruiming wekt. Mr. Wijnveldt concludeerde tot ver nietiging van het vonnis tot tot ontslag van rechtsvervolging. Arrest 22 Februari. KANTONGERECHT TE LEIDEN. UIT DE OMGEVING I ERNSTIGE BLOEMBOLLEN KNOEIERIJ. Zieke bollen en knollen uitgevoerd naar i het buitenland. J. J. A., bloembollenhandelaar te Sas-' senheim, die verstek liet gaan, heeft getracht een groote hoeveelheid bollen en knollen o.a. van crosussen, irissen, hyacin then, anemonen enz. uit te voeren naar België. Verdachte was als volgt te werk gegaan. Hij had een hoeveelheid bollen ter keuring aangeboden aan een ambtenaar van den plantenziektekundigegn dienst. Deze had echter een gedeelte van de ter keuring aangeboden partij wegens ziekte af moeten keuren. Een geleide-biljet kon dus niet worden gegeven. Een dag later was deze getuige opgebeld vanuit Breda, dat daar een vrachtauto was aangehouden en inbeslaggenomen met een groote hoe veelheid bollen. De getuige was daarna naar Breda gereisd en had geconstateerd, dat bij deze inbeslag genomen partij ook de afgekeurde bollen waren. De bestuurder van de auto verklaarde, als getuige ge hoord, dat hij de bollen niet bij verdachte had ingeladen, maar bij zekere B. te Sas senheim. Hij moest met de ingeladen vracht naar België. Bij een grenskantoor echter was hij aangehouden. De verdachte zelf had het transport vergezeld in zijn eigen auto. De ambtenaar noemde deze overtreding zeer ernstig. Er zijn twee redenen, dat het in het bloembollenvak zoo slecht gaat en wel ten eerste de crisis en ten tweede de verregaande knoeierijen. Zelfs is wegens deze knoeierijen de Amerikaansche markt een tijd lang gesloten geweest, aangezien men niet meer durfde kropen in Neder land. Zulke overtreders doen het geheele Nederlandsche vak ernstige schade en moeten ernstig gestraft worden. Eisch 30C subs. 3 maanden hechtenis en verbeurdverklaring van de inbeslag ge nomen bollen. Uitspraak 200 subs, een maand hech tenis met verbeurdverklaring. Dezelfde verdachte moest daarna nog maals verschijnen voor een dergelijke overtreding. Ook nu had verdachte een groote hoeveelheid bloembollen en knol len trachten uit te voeren naar België zon der een geleidebiljet. Hier was verdach te nog geraffineerder te v:erk gegaan dan in het eerste geval. Aan den expediteur B. '>-» Leiden had hij verzocht een verhuizing te doen van Sassenheim naar België. Daartoe zou hij LEID SCHEND AM. Ie lustrum K. J. M. V. Op waardige en alleszins geslaagde wijze heeft de K. J. M. V. gisteren haar le lustrum gevierd. Des morgens te 7 uur werd een H. Mis van dankbaarheid en tot intentie der ver- eeniging opgedragen door den eerw. Mo derator, terwijl na deze H. Mis er een al- gemeene H. Communie der leden was. Des avonds had in de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw de eigen lijke feestviering plaats. Om 7.45 uur was de zaal stampvol met genoodigden en le den; onder de aanwezigen merkten wij o.m. op, de moderator, burg. Keijzer en mevrouw, de gemeente-secretaris, de wet houders van Stompwijk en Veur, de dok toren van Zeeland en Perquin, het bonds- bestuur, besturen van de K.J.M.V. uit de omliggende gemeenten, afgevaardigden van de standsorganisaties en jeugdvereni gingen, terwijl de pastoor en kap. Went- holt later van hun belangstelling blijk gaven. De voorzitter, de heer Wim Bleijs, open de met den K.J.M.V.-groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom op dit K. J. M. V.-festijn. Onze Leidschendamsche K.J.M.V., aldus de voorzitter viert feest, al is het ook in het bescheid ene en wij mogen het feit herdenken, dat de vereeniging voor 5 jaar terug werd opgericht. Geen wonder dan ook, dat wij bij dit le lustrum naar buiten willen treden om uiting te geven aan onze blijdschap en God dankbaar te zijn. Waar zijn de 5 jaar gebleven. Het zou te ver voe ren om u te gaan vertellen, hoe de K.J.M.V. tot stand kwam, enz., neen, maar wel wil len wij naar voren brengen, dat er in die 5 jaar wat bereikt is. Spreker memoreert dan, dat in die 5 jaar er 135 ontwikkelings avonden en een achttal propagandafeest- avonden werden georganiseerd, een 22-tal vergaderingen werden belegd, 2 maal een triduum en 2 maal een verzorgde vakcur sus, een gewestelijke brood- en beschuit- wedstrijd, annex een tentoonstelling, enz. Hij memoreert de prettige samenwerking met de standsorganisaties, enz., de acties, welke zijn gevoerd, de critiek, welke is ontvangen en gegeven. Wij hebben bereikt een naam, die ons niet is gegeven maar die verdiend is; wij hebben slapers wakker geschud en zijn gestadig voortgegaan; er is een andere mentaliteit gekweekt. In de achter ons liggende jaren heeft de K. J. M. V. in het algemeen een enorme vlucht genomen; er zijn krachten ge kweekt voor de toekomst. O, onze K. J. M. V. is niet de minste, hetgeen wij dan ken aan uwe daadwerkelijke medewerking en wij hebben veel kunnen bereiken dank zij den steun, die wij financieel en moreel van u mochten ondervinden. Spreker ont leed nog een lustrumgedachte, waarin hij doet uitkomen, hoe er met goeden wil ge werkt is en getracht een diepere beleving te verkrijgen. Ten slotte richt de voorzit ter zich tot de K. J. M. V.'ers zelf en zegt. o.m. toont je blijheid, maar toont ook je dankbaarheid aan O. L. Heer, maar vraagt dan tevens kracht voor de toekomst, geeft de verzekering om voortaan niets te doen, dat afbrekend werkt, laat het lustrum oor zaak worden van hernieuwde activiteit. Werkt allen mede, opdat onder Gods zegen en door den Grooten St. Albertus Magnus in de volgende vijf jaren nog heel veel wordt tot stand gebracht. Mededeeling wordt gedaan, dat diverse schriftelijke felicitaties zijn ingekomen, o.m. van verschillende zusterafdeelingen, terwijl ook verschillende berichten van verhindering waren ingekomen, o.m. van den Bondsmoderator, den zeereerw. heer L. Beune. Bloemstukken waren ingekomen van de Hanze, Volksbond, de St. Josephsgezellen- vereeniging, enz. Na het zingen van een couplet van het Bondslied verkrijgt de feestredenaar kape laan van Alphen het woord, die in een enthousiaste en mooie rede de groote werkkracht, enz. schildert van de K. J. M. V. van Leidschendam en haar noemt de buitengewone, de hoogst zeldzame en bijzonder hulde brengt aan den voorzit ter. Spreker ontwikkelt eenige mooie ge dachten en geeft eenige practische wen ken voor de toekomst. Het woord wordt dan gevoerd door den moderator, kap. Vugt, die ook bijzonder prijst het werk en de werkkracht van den voorzitter en hem namens de leden hier voor een prachtig cadeau aanbiedt. Wij krijgen dan het optreden van de Vereenigde Haagsche Spelers, artistiek leider Pierre Balledux. Opgevoerd werd „De Rare", blijspel in 3 bedrijven. Wij be hoeven over het spel niet veel te zeggen, hiervoor zijn de Haagsche Spelers te goed bekend en wij kunnen dan ook volstaan met te zeggen, het was af en wij zijn over tuigd. dat een ieder overvoldaan was en werkelijk van dit spel volop genoten heb ben. Na de pauze werd nog het woord ge voerd namens het Hoofdbestuur en na mens het Nationaal Verbond, door den heer Scholtes, voorzitter van de Hanze, ter wijl nog vele aanwezigen het woord wenschten te voeren, waarvan echter met het oog op het late uur moest worden af gezien. Vermeld zij ook, dat de dames werden getracteerd op een fijn bonbonnetje en de heeren op een lekker sigaartje, terwijl de familie WesselingVerkleij voor een aan gename muzikale afwisseling zorg droeg. Op het einde werd door den voorzitter dank gebracht aan allen voor de belang stelling en de groote medewerking, niet in het minst werd dank gebracht aan de Ver eenigde Haagsche Spelers en ook de muzi kale medewerkers, waarbij aan de dames prachtige bloemen werden aangeboden. Met den K. J. M. V.-groet werd deze al leszins geslaagde en schitterende feest avond gesloten, waarop de K. J. M. V. zeer zeker met groote voldoening en trots kan terugzien. NIEUWVEEN. NIEUW LEVEN IN DE AFD. DER HANZE Na een toespraak van den heer Mol. De op Vrijdagavond 22 dezer aangekon digde propaganda-vergadering voor de middenstand stond in het teeken der be langstelling. De waarnemend voorzitter, de heer J. J. de Groot, opende de vergade ring. De heer J. Mol hield een gloedvol plei dooi om de afdeeling Nieuwveen en Zeven hoven tot grooter bloei te brengen. Door samenwerking moeten wij herstel zoeken, voor de in groote nood verkeerende mid denstand. De middenstand, die van alle kanten bedreigd wordt, vooral cToor de grootbedrijven, moet er voor zorgen, het saamhoorigheidsgevoel te versterken. Wan neer de middenstand werd opgeruimd, dan pas zouden allen te hoop loopen in de or ganisatie, het is dus hoog noodig er voor te waken, en zich daarom hecht aaneen te scharen, om elkander te steunen en te hel pen. De middenstanders zelf moeten zich onthouden te koopen in de grootbedrijven. Zij toch zijn de doodgravers van den mid denstand. Wij kunnen niets bereiken wan neer wij zelf daarin het slechte voorbeeld geven. Door samenwerking moeten wij ook trachten te bereiken. Jat de bevolking van Nieuwveen alles ter plaatse zal koopen. Wanneer wij dit kunnen bereiken, dan zou de positie der plaatselijke middenstanders reeds aanmerkelijk versterkt zyn Ook de Bond kan bij verschillende moeilijke pro blemen de helpende hand toereiken, echter is er niets te beginnen zonder een goede plaatselijke vereeniging Van verschillende nuttige instellingen kan gebruik worden gemaakt, o.a. is er een commissie van bij stand, welke ter liefde Gods hulp kan ver- leenen aan hen die in moeilijkheden ver keeren. De bond bezit een instelling, welke kleine voorschotten verschaft, waarvan ook de afdeeling Nieuwven—Zevenhoven gebruik kan maken. De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 6.per jaar. te betalen zoo noodig in ter mijnen naar 't oordeel van het bestuur. Zij, die deze lage premie nog niet kunnen betalen, kunnen toch lid worden der vereeniging met behoud van alle rech ten. Door lid te worden kan men zich ook op gunstige voorwaarden verzekeren bij brand- en levensverzekering voor een zeer lage premie. Vervolgens ontvangt ieder lid gratis de wekelijks verschijnende mid denstandskrant, het lijfblad van de geor ganiseerde middenstand. Dan niet te ver geten de Santos-beweging, welke wordt in stand gehouden door vrijwilliige bijdragen der leden, waardoor aan onbemiddelde AGENDA LEIDEN. Maandag, Actief Stadsgehoorzaal, Groote Zaal, 8.15 uur. Vrijdag, R, K. Vèr. van Handelsreizigers, „De Harmonie", spreker C G. Bek kering over de rechtspositie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan a.s. waargeno men door de apotheken M. Boekwijt, Visch- markt 4. Telef. 552 en J. Doedens. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. R. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gcwenschte inlichtingen, aanmelden van contribucerénde leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. standgenooten, lijdende aan T.B.C., uitzen ding naar sanatoria mogelijk is. De vereeniging zal zich vooral bezig moe ten houden met de moeilijkheden die zich plaatselijk zullen voordoen. Echter zal ook hierin altijd wel wat te wenschen overblij ven. In smenwerking met den bond zullen wij mede moeten werken, om het groote doel: verbetering van het middenstands- bedrijf in Katholieke geest te bereiken. Een goede Katholieke geest moet spreken uit al ons doen en handelen. Als echte Katholieke middenstanders hebben wij ons te bemoei en met onze Katholieke standgenooten maar ook met anderen. Wij moeten het voorbeeld geven, te willen medewerken tot betere verhouding onder elkaar. Katho lieke actie is zelfverloochening, zich zelf verloochenen ten gunste van anderen, dat moet zijn onze leus. Met den wensch dat de afd. Nieuwveen en Zevenhoven zal medewerken om de algeheele actie te versterken, besloot spr. zijn door allen in ademlooze stilte beluis terde rede, waarop een luid applaus weer klonk. Hierna volgde een kort pauze. Intusschen was de Geest. Adviseur, de zeereerw. heer C. M. Mol, ter vergadering gekomen. Z.Eerw. wenschte op deze bijeen komst gemoedelijk met elkaar te praten. U begrijpt, vervolgde spr., met welk een belangstelling ik deze vergadering heb tegemoet gezien in verband met mijn so ciale leven, waarin vergaderen en adviseur zijn het hoofdwerk was. Een van de groote rampen, meende spr.. was dat het publiek de zakenmenschen veel te lang op het geld, dat dezen toekomt, laten wachten. Wij moe ten laten zien dat wij als Katholieken moe ten doen zooals het behoort, maar, waar blijft dan vraagt de eerw. spr. de R. K. middenstand? Als er hier tientallen zijn, kunnen wij elkaar- het beste helpen. Ieder beschouwt het als een eer goed Katholiek te zijn. Men moet dan ook op de eerste plaats niet vragen: Wat zal het mij kosten? Wat krijg ik daarvoor terug? Wij moeten hier kunnen wijzen, allereerst op een actieve R. K. middenstand. Als de midden stand elkander helpt en steunt behoeven zij niet te bezwijken, daarom aaneen ge schaard, een bloc vormend, opdat wij al len en bloc in goede harmonie zullen sa menwerken, dan is er voor Nieuwveen en Zevenhoven nog wel een plaatsje te berei ken. Laat dan het kenmerk van Nieuw veen zijn, dat allen schouder aan schouder zullen staan, om elkanders belangen te be hartigen. Wat er gebeuren moet als straks de afdeeling met verscheidene leden is ver sterkt, meent Z.Eerw. dat allen nog wel zooveel vertrouwen in hun Pastoor zullen stellen, dat hij met het voltallig bestuur geen pogingen onbeproefd zal laten, alles in goede banen te leiden. Z.Eerw. brengt ten slotte dank aan allen voor hun aan dacht en voor de medewerking, reeds van verschillende zijde ontvangen en hoopt dat wij dezen avond nog goede resultaten zul len bereiken. De voorzitter dankt den Geest. Adv. voor de hartelijke woorden en acht nu de tijd- gekomen of hun woorden vruchten zullen dragen. De rondgang door den voorzitter- bij de aanwezigen men kan het reeds in zijn verheugde gelaatstrekken lezen is een succes, 14 nieuwe leden hebben zich opgegeven. De heer J. Mol meende, nu maar spijkers met koppen te slaan om terstond over te gaan tot het kiezen van een nieuw bestuur. De uitslag was, dat gekozen zijn de heeren P. de Groot en S. Bader uit Zevenhoven en Joh Janmaat. J. Speet Jr. en P. Stouten te Nieuwveen. Het nieuwe bestuur kan zijn taak met 25 leden beginnen. De Geestel. Adv. sprak er zijn voldoening over uit, dat het zoo bovenmate is gelukt ae afd. te versterken. De voorzitter dankte nogmaals den Adv. alsook den heer J. Mol voor hun hartelijke woorden, de aan wezigen voor hun belangstelling en sloot hiermede de vex-gadering op gebruikelijke wijze. Alzoo is deze afdeeling, na een slui mering van verscheidene jaren, naar wij hopen tot een bloeiend leven opgewekt en wij mogen verwachten, dat van bestuur en leden volkomen samenwerking zal uitgaan om tot steeds hooger bloei te geraken. Door de brug gezakt. Zaterdagmiddag zakte een der wielen van de auto van den heer J. v. 't Kruis alhier, welke beladen was met bieten, door de over de ringvaart gelegen brug bij de sluis aan de Katten- brug. De wagen werd met spoed van zijn zware last ontdaan, waarna deze met ver eende krachten wederom op effen baan werd gebracht. Behoudens een vermorzeld gedeelte van het brugdek, is dit ongeval zonder verdere ongelukken afgeloopen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2