MAANDAG 25 JANUARI 1937 DE LLIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. lli BINNENLAND KIESKRING LEIDEN. Voorloopig: aangewezen Kamercandidaten R. K. Staatspartij. In den Kieskring Leiden der R. K. Staatspartij zijn de volgende personen voor loopig aangewezen als candidaten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het cijfer achter den naam stelt het aan tal malen voor, dat de candidaat in de 56 afdeelingen is aangewezen. Mr. P. J. M. Aalberse 's-Gravenhage 4 Mr. F. J. H. Bach, Voorburg 4 W. J. Andriessen, Utrecht 2 Generaal M. Bajetto, Nijmegen 2 J. Bakker, Voorburg 2 Prof. Dr. J. A. J. Barge, Leiden 1 Prof. Dr. C. Chr. Berg, Leiden 1 Pater Mr. Dr. D. Beaufort o.f jn., Utrecht 41 H. G. de Boer, Noordwijk 2 Mr. E. J. M. H. Bolsius Leiden l A. C. de Bruyn, Utrecht 1 H. E. v. d. Brule, Rotterdam 12 W. L. M. Daniëls, Hillegersberg l A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven 9 J. G. van Eed en, Noordwijk 3 Th. P. J. Eisen, Naaldwijk 1 Mr. C. M. J. F. Goseling, Amsterdam 4 H. de Greeve pr., Haarlem 3 Jac. Groen, Zuidscharwoude 22 Mr. H. van Haastert, 's-Gravenhage 1 Mej. Dr. M. J. C. W. Hill en, Amsterdam 9 H. Jansen, Amsterdam 1 Prof. H. A. Kaag, Tilburg 3 J. G. Kampschöer, Monster 2 J. D. de Kok, Loosduinen 12 Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, 's-Hage 1 Dr. L. G. Kortenhorst, 's-Gravenhage 1 W. J. Kriek, Leiden 1 Mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam 1 H. J. Kuiper, Haarlem 8 D. W. Lefeber, Lisse 2 E. Th. Lockefeer, Hulst 1 A. J. Loerakker, Haarlem 47 Mr. H. P. Marchant, 's-Gravenhage 12 J. W. F. van Meegeren, Venlo 2 F. L. D. Nivard, Rotterdam 3 Dr. A. J. B. Oom en. Utrecht 1 H. J. v. d. Poll, Bodegraven 2 Max van Poll, 's-Gravenhage 4 Mr. E. P. M. Romme, Amsterdam 2 Prof. Dr. Ir. J .1. J. M. Schmutzer, Utrecht 5 Mr. M. P. L. Steenberghe, Tilburg 18 W. Steinmetz, Amsterdam 7 E. J. M. Stumpel, Hoorn 22 J. G. Suring, Utrecht 3 Mr. T. J. Verschuur, Voorburg 1 Ch. J. I. Weiter, 's-Gravenhage 3 M. P. van der Weijden, Zevenhoven 45 Mr. Dr. P. J. Witteman, O ver veen 1 Baron Dr. S. F. C. M. v. Wijnbergen, Lisse 1 Precies 50. Het aantal is niet te gering *n de keuze niet te klein. Er moest op ge wezen zijn, dat zittende Kamerleden, die weer op een vaste plaats kunnen rekenen in een bepaalden Kieskring, zoodat hun herverkiezing verzekerd is, en zulke can didaten zijn er toch verscheidene niet óók in andere Kieskringen op de candi- datenlijst behoeven te prijken! Dan zou den er van de 50 in den Leidschen Kies kring waarschijnlijk althans enkele zijn afgevallen, wat aan de overzichtelijkheid van de lijst eenigermate ten goede zou zijn gekomen. VERGUNNINGSTELSEL VOOR DE BAKKERIJEN IN AMSTERDAM EN ROTTERDAM. Vragen aan den Minister. Het Eerste Kamerlid Pollema, heeft aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. Is het juist, dat blijkens een in de dagbladen van 19 Januari jd. verschenen bericht na de weigering van den minis ter om de algemeene verbindendverklaring van de ondernemersovereenkomsten in het bakkersbedrijf te Amsterdam en te Rot terdam te bevorderen, thans voor genoem de plaatsen een vergunningstelsel voor de bakkerijen is ingesteld? 2. Is het juist, dat een vergunning om het bakkersbedrijf ter plaatse uit te oefe nen door de Nederlandsche Meelcentrale slechts aan die bakkers zal worden ver strekt, die op 21 Januari 1937 hun beroep of bedrijf daadwerkelijk uitoefenden en dat deze maatregel is genomen door toe passing van het crisistarwebesluit 1936 II en dus door toepassing van de landbouw- crisiswet, waarop genoemd besluit berust? 3. Kan de minister mededeelen, waarom hij te dezer zake niet heeft afgewacht de totstandkoming van de wet op de vesti- gingseischen voor den middenstand en thans heeft toegepast de landbouw-crisis- wet, die slechts dient om „in de tegen woordige buitengewone omstandigheden bijzondere maatregelen te treffen in het belang van den landbouw, daar toch voor een ieder duidelijk moet zijn, dat de be perking van de vestiging van bakkerijen in Amsterdam en Rotterdam misschien een belang der bakkers ter plaatse is, maar zeer zeker met de landbouw belan gen geenerlei verband houdt? 4. Is de minister niet van meening, dat, zoo het bovenstaande juist mocht zijn, dan ten onrechte gebruik is gemaakt van de verstrekkende bevoegdheden, welke aan de landbouwcrisiswet kunnen worden ont leend, wordende immers ook thans weder deze bevoegdheden gebruikt voor een doel, waarvoor zij niet gegeven zijn, door welk een en ander de eerbied voor de wet en haar gevolgen zelfs van hoogerhand wordt verzwakt? PROF. J. C. ANDRIESSEN OVERLEDEN. Na een korte ongesteldheid is Zaterdag avond te Rijswijk overleden Prof. J. C. Andriessen, die sedert 1921 hoogleeraar was in de werktuigbouwkunde aan de Tech nische Hoogeschool te Delft. TEXTIELCONFERENTIE. Begin April te houden in Washington. De Raad van Beheer van het Internatio naal Arbeidsbureau heeft besloten een drie- deelige conferentie bijeen te roepen ter on derzoeking van de vraagstukken betreffen de de textielindustrie. Tevens besloot de Raad van Beheer ge volg te geven aan de uitnoodiging van den president van de Vereenigde Staten, deze conferentie in Washington te houden. De regeeringen van alle landen, waar de textielindustrie een belangrijk element van de nationale economie vormt, heeft de Raad van Beheer uitgenoodigd afgevaardigden en technische adviseurs, bekend met de pro blemen van de textielindustrie, naar deze conferentie, die 2 April 1937 een aanvang neemt, te zenden. De Nederlandsche regeering heeft beslo ten aan deze uitnoodiging gevolg te geven. De arbeidsvakcentralen kunnen één af gevaardigde en twee technische adviseurs zenden, zoodat de geheele delegatie, be staande uit regeerings-, werkgevers- en werknemers-afgevaardigden en -adviseurs, waarschijnlijk uit negen personen zal be staan. R.K. UNIVERSITEIT. Ambtsaanvaarding prof. dr. R. Post. In tegenwoordigheid van H.H. Excellen ties mgr. de Jong, aartsbisschop van Utrecht en mgr. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft hedenmiddag de nieuwe hoogleeraar der R.K. Universiteit te Nijmegen, prof. dr. R. Post, zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een in augurale rede, handelende over het Vati- caansch archief in het verleden en in het heden. HET PARKEERVERBOD. Soepel optreden van de politie bepleit. Het gebeurt meermalen, dat proces-ver baal wordt opgemaakt tegen personen, die op een verboden plaats parkeeren, zonder dat zij zich hiervan bewust zijn, omdat het parkeerverbod minder duidelijk is aange geven. Ingezetenen zijn meestal wel onge veer met de parkeerregeling in hun woon plaats op de hoogte en in elk geval vèr- trouwd met de wijze van aanduiding er van. Voor vreemdelingen echter leveren de talrijke parkeerverboden dikwijls groote moeilijkheden op, vooral ook omdat een aantal gemeenten nog niet zijn overgegaan tot het vervangen van verouderde verkeers borden door de thans voorgeschrevene. De A.N.W.B. heeft daarom aan de be sturen van grootere gemeenten verzocht, voorzoover noodig, de politie op te dragen, tegenover te goeder trouw zijnde vreemde lingen eenigszins soepel op te treden ter zake van overtredingen van een parkeer verbod en niet direct tot het opmaken van proces-verbaal over te gaan, doch meer waarschuwend op te treden. STEUN AAN DE GROOTE GEZINNEN Een sympathiek pleidooi van Eerste Kamerleden Aan het Voorloopig Verslag van de Eer ste Kamer betreffende de algemeene be schouwingen over de Rijksbegrooting 1937 ontleenen we het volgende: Verscheidene leden verdedigden het standpunt, dat de Staat verplicht is, het gezin bij het vervullen van zijn taak krachtig bij te staan en de voorwaarden te scheppen, waaronder het in zedelijk, maatschappelijk en economisch opzicht tot volle ontplooiing van komen. Om dat doel te bereiken, achtten zij noodzakelijk, dat een consequente gezinspolitiek worde ge voerd, vooral in dezen tijd van hooge be lastingen, zware accijnzen en speciale hef fingen op de eerste levensbehoeften. Van zoodanige politiek echter is, zoo betoog den zij, hier te lande geen sprake. In ver gelijking met Frankrijk, België, Italië, Duitschland, Polen en Groot-Brittannië zijn wij op dit stuk verre ten achter. Ofschoon de hier aan het woord zijnde leden erkenden, dat bij de rijksinkomsten belasting en de gemeentefondsbelasting een kinderaftrek wordt toegepast, welke mede door de talrijke heffingen van op een en van groote beteekenis is, dat de wijziging in de schoolgeldheffingen bij het middelbaar, voorbereidend hooger en la ger onderwijs aan het groote gezin ten goede is gekomen en dat indertijd de cri sisheffing op de suiker is afgeschaft en zij met instemming kennis hadden genomen van het feit, dat de Regeering de heffing van een vrijgezellenbelasting overweegt, zoo meenden zij nochtans op verder strek kende maatregelen te moeten aandringen. Deze leden bepleitten de totstandkoming van een. complex van voorzieningen ter bescherming van het groote gezin, waarbij zij o.a. het oog hadden op vermindering van de indirecte belastingen en op eene zoodanige wijze van heffing der personeele en der successiebelasting, dat voldoende wordt gerekend met de samenstelling van het gezin. Ook op de invoering van kinderbijslagen in Overheidsdiensten en -bedrijven „Overheid" hier genomen in den meest uitgebreiden zin des woords, dus met in begrip van de lagere publiekrechtelijke corporaties en, zoo mogelijk, in het par ticuliere bedrijf zulks op eene ruimere schaal dan thans geschiedt, drongen zij aan. In elk geval achten zij de instelling ge- wenscht van eene Staatscommissie ter be studeering van dit onderwerp op korten termijn. Zij stelden zich voor op de door hen ter sprake gebrachte aangelegenheid bij de behandeling van enkele hoofdstuk ken der Rijksbegrooting nader terug te komen. Vervalsching van oormerken Uitgebreide zwendel met vele slachtoffers KOOPMAN AANGEHOUDEN. De politie en een controleur der Var kenscentrale zijn er in geslaagd te Heken dorp een persoon aan te houden, die ver dacht wordt van het. op groote schaal in omloop brengen van valsche oormerken voor varkens. Een groot aantal varkens is reeds door de politie in beslag genomen en naar de slachterijen te Uithoorn ver voerd. Een controleur der centrale had by een der landbouwers te Waarder ontdekt, dat deze varkens had, welke gemerkt waren met valsche oormerken. Deze controleur bracht hierover rapport uit, waarna de controleur Elzinga te Arnhem een uitge breid onderzoek instelde, daarbij geassi steerd door den majoor der rijksveldwacht te Woerden en den rijksveldwachter te Nieuwerbrug. Het onderzoek bracht den politieman nen al spoedig aan het licht, dat hier een vervalsching op groote schaal plaats had. In vele gemeenten in de provincie Zuid- Holland bleken varkens aanwezig te zijn met valsche oormerken. Zoo heeft de po litie varkens in beslag genomen te Waar- der, Lange Ruige Weide, Hekendorp, Nieuwpoort en andere plaatsen. Bij de meeste landbouwers werden een paar var kens gevonden, welke van deze valsche merken waren voorzien. Slechts bij één landbouwer bleken er acht aanwezig te zijn. Dit toonde tevens aan hoe voorzichtig de vervalscher te werk was gegaan, door niet alle varkens van valsche merken te voorzien, doch slechts enkele. De politie nam al deze varkens in beslag en maakte tegen de landbouwers proces verbaal op wegens het voorhanden hebben van ongemerkte varkens. Bij het verhoor van de verschillende landbouwers bleek al spoedig, dat deze er waren ingeloopen, daar zij allen de var kens hadden gekocht van een koopman te Hekendorp en zich wel vergewist hadden of er oormerken aanwezig waren, doch niet over valsche merken hadden gedacht. Niet minder dan vijftig varkens, waar onder dieren van 200 en 170 K.G., zijn dooi de politie in beslag genomen en naar de slachtplaats te Uithoorn vervoerd. Als verdacht van deze vervalsching is de politie overgegaan tot arrestatie van den koopman W. te Hekendorp. Deze ont kende iets met dit alles uit te staan te hebben en deelde de politie mede de mer ken te hebben gekocht van een zekeren Reinier. De politie heeft toen een gehee- len morgen met den koopman W. de markt te Utrecht afgeloopen, waar de koopman dien zekeren Reinier zou aanwijzen. De koopman heeft dit echter niet kunnen doen, daar bleek dat Reinier niet bestond. De koopman heeft echter nog niet bekend en wil ook de politie niet mededeelen, waar de blikjes vandaan komen. Tegen W., die in vrijheid is gesteld, is procesverbaal opgemaakt. De politie hééft hiermede een goede vangst gedaan. Vele landbouwers echter die onschuldig zijn aan het voorgevallene, hebben hier door een grooten schadepost, daar zij hun varkens kwijt zijn en nog een proces-ver baal op den koop toe hebben. Het ligt op den weg der overheid, dat het plicht van de overheid is te zorgen, dat bedoelde schade zoo klein moge- 1 ij k zij, indien zij niet geheel en al kan worden voorkomen. f i WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Goede opbrengst! -Het voorloopige resultaat van den ver- kcyop van de weldadigheidspostzegels blijkt gunstig te zijn; dit jaar zal 15 000 méér dan het vorige jaar ter beschikking van de kinderverzorging gesteld kunnen worden. Het vorig jaar was het totaal der op brengst 128.600; dit jaar 143 600. Er werden 5.024.166 zegels verkocht tegen 4.519.474 het jaar daarvoor. Alleen bij de vijfcentszegels deed zich een daling van de verkoop voor; deze werd veroorzaakt door de wijziging van het locale briefport van 5 op 3 cent. Overigens steeg de ver koop op alle waarden beduidend. Van de 11/2 cents zegels werden er 1.808.041 (1.611.540) verkocht, van de 5 cents 936 550 (962.941), van de 6 cents 1.724.826 (1.498.196) en van de 12 1/2 cents zegels 554.749 (446.797). HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 24 tot en met 30 Januari vastgesteld op 85 cent per kilogram, behoudens tus- schentij'dsche wijzigingen. WIJZIGING BONIFICATIE TARWEBLOEM a. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat met ingang van 25 Januari a.s. de bonifi catie op tarwebloem a bij een gemiddelde c. i. f. noteering voor manitoba 2 en ma- nitoba 3 pacific van dollar 5.10 en daar boven zal bedragen per 100 kg. 0.90. Ligt genoemde gemiddelde tarwenotee- ring bepeden dollar 5.10, dan wordt de bo nificatie per 100 kg. tarwebloem a ver laagd met 0.016 per dollar cent. De bo nificatie op tarwebloem a zal minimum 0.50 per 100 kg. bedragen. Tevens wordt de speciale prijs van t. c, tarwe met ingang van 25 Januari a.s. ge bracht van 9.00 op 9.40, de bonificatie op ongebuild tarwemeel wordt daaraan aangepast. De bonificatie per 100 kg. tarwebloem b is met ingang van 25 Januari a.s. be paald op het verschil tu<^chen het totale invoer-monopolie prijsverschil op tarwe bloem b en 3.15. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN MINISTER EN MINISTERRAAD. Meermalen is het reeds gebeurd, dat een der ministers zich, bij de verdediging van zijn beleid, beriep op een besluit van den ministerraad. Zoo deed dit nog onlangs de minister van sociale zaken in de Tweede Kamer. Thans weer lezen wij in den gepubli- ceerden brief van den minister van Han del, Nijverheid en Scheepvaart d.d. 5 Ja nuari 1937 aan den Baksteenbond: „In overeenstemming met het gevoelen van den ministerraad, waar ik deze zaak opnieuw ter sprake bracht, deel ik u thans het volgende als mijn beslissing mede". De Maasbode vindt hierin aanleiding tot volgende opmerking: „Wat er in den raad van ministers be sproken en beslist wordt, heeft het geheim van de regeering te blijven. Daar heeft de Tweede Kamer of de Baksteenbond niets hoegenaamd mee te maken. Het is de ver antwoordelijke minister, die beslist, niet iemand anders. Het geldt hier een zaak van groot staats rechtelijk en practisch belang. De ministerieele verantwoordelijkheid is de hoeksteen van het parlementair-consti- 'tutioneele stelsel, dat met haar staat of valt. Een minister, die zich verschuilt achter een bespreking in den ministerraad, geeft bewijs van gebrek aan moed, om de ver antwoordelijkheid voor zijn eigen hande ling te dragen. Want wat er ook in den ministerraad moge besproken of zelfs beslist zijn, het is de minister, die handelt en de minister, en hij alleen, die daarvoor verantwoorde lijk is. Daarom is een beroep van een minister op een beslissing van den ministerraad staatsrechtelijk fout, omdat hij daarmee de mm'sterieele verantwoordelijkheid ver- s Thorbecke waarschuwde hiertegen ïm in zijn beroemde „Bijdrage" (blz. 12 .oen hij schreef: „Wanneer elk minister zich naar verkie zing achter den ministerraad verschuilt, zal zijne bijzondere aansprakelijkheid, waar op alles aankomt, overgaan in eene solidari teit zonder wezenlijke beteekenis of wer king". Zoo is het. Gedeelde verantwoordelijkheid gesteld zij ware toelaatbaar is verzwakte ver antwoordelijkheid". Moge dit aan de volksvertegenwoordiging niet ontgaan! besluit het blad. Het is haar taak, er angstvallig voor te waken, dat de goede parlementaire-consti- tutioneele verhoudingen niet onzuiver wor den gemaakt". BOUTENS' VERS. De Avondpost schrijft: Een medewerker van de „N. R. Crt." heeft den dichter Boutens geïnterviewd over zijn gedicht op de Rijmprent. Boutens verdedigde in dat onderhoud den inhoud van dat gedicht. Maar: daarover ging het bij ernstige menschen niet. Werk van Boutens heeft als zoodanig geen verdediging noodig. Ook wij hebben onmiddellijk de schoonheid en den fijnen klank van het vers geloofd. De vraag was, of d i t vers voor school jeugd geschikt was. Dit ontkennen wjj en blijven wij ontkennen. Dr. Boutens maakt de opmerking, dat „over twintig jaar" niemand meer weet, wat de kranten geschreven hebben, maar zijn „vers zal dan heusch nog wel bestaan; het is wel erg, als ze het dan pas mooi vin den". Welk een opvatting! Moet er in 1937 een vers aan de schooljeugd worden ver strekt ter herinnering aan een belangrijke STORMWEER OP SCHIERMONNIKOOG. In verband met den lagen waterstand, waardoor de rijks veerboot „Brakzand" niet van Oostmahorn kan vertrekken, ver nemen wij nader, dat op Schiermonnik oog een stormachtige sneeuwjacht uit het Zuid-Oosten heerscht, als gevolg waarvan geen vloedstroom doorkomt. Volgens mededeelingen van de getij- waarnemei's is in dertig jaar zulk zwaar weer niet voorgekomen. De passagiers van de „Brakzand" zijn naar hun haardsteden teruggekeerd. AMELAND DOOR DEN LAGEN WATER STAND GEÏSOLEERD. Door den zwaren Zuid-Ooster storm is de waterstand reeds een paar dagen zoo laag, dat de postboot „Nes" niet kan va ren, waardoor het eiland Ameland reeds twee dagen geisoleerd is. Gesloten verklaring voor wielrijders in beide richtingen van den weg Gouda Bodegraven. De A. N. W. B. meldt, dat Gedeputeer de Staten var. Zuid-Holland hebben beslo ten met intrekking van him besluit van 18 November 1935 no. 208 de voor het alge meen rijverkeer bestemde gedeelten van den weg GoudaBodegraven, waarlangs een rijwielpad is gelegen, gesloten te ver klaren voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen. Kooi-eenden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten, dat de kooiman in 1937 verplicht is de kooieenden opgesloten of gehokt te houden van 1 Juli af tot den dag, waarop in dat jaar het vangen van water wild door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan. gebeurtenis, dat misschien „over twintig jaar" mooi gevonden zal worden? Is dat de bedoeling? Maar, nog eens, het gaat niet over de schoonheid van dit vers; die is onmisken baar. Dat dr. Boutens zélf in dit onderhoud een paraphrase er van gaf, ter verklaring en opheldering, bewijst voldoende, dat het vér boven het bevattingsvermogen der jeugd uitgaat, evenals trouwens bo ven dat van verreweg de meeste anderen. Waar dit zoo is, moet van een mislukking worden gewaagd. Ook al hebben, zei dr. Boutens, „mis schien sommigen" van de jongeren, als ze de prent bewaren, „haar later toch liever dan een chocolade-letter". Wij hopen dat de jeugd nu reeds liever de prent heeft dan zulk een letter. Al was het alleen maar als herinnering. Maar van het vers snapt ze geen sikkepit. En dit is jammer. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 25 Januari 1937 Hooge Prijzen 5000.- 14221 1000.— 9039 12729 400.— 1057 5795 8042 8774 9864 10030 12060 13795 200.— 559 2158 20403 20994 100.— 8441 10041 11299 12537 Prijzen van 70.— 187 296 441 489 655 681 730 762 879 956 968 1066 1085 1160 1208 1356 1389 1425 1479 1522 1613 1621 1632 1666 1890 1945 2428 2470 2479 2480 2584 2635 2666 2685 2712 2898 3010 3090 3097 3143 3181 3212 3531 3607 '3786 3817 3943 3949 4005 4261 4262 4336 4408 4445 4448 4537 4675 4815 4882 5000 5007 5050 5134 5222 5494 5673 5675 5870 6077 6223 6224 6406 6447 6461 6526 6597 6744 6826 6849 6887 6877 6936 7015 7115 7120 7207 7293 7476 7485 7494 7630 7801 7900 7931 7959 7992 8029 8053 8149 8224 8489 8697 8940 9082 9246 9258 9292 9316 9336 9674 9747 9970 9976 10035 10176 10251 10301 10303 10311 10387 10476 10487 10493 10614 10629 10836 10857 10939 11045 11099 11165 11177 11225 11515 11694 11854 11869 11915 12159 12204 12253 12254 12688 12740 12808 12829 13111 13129 13304 13528 13550 13557 13581 13644 13833 13953 13997 14103 14158 14262 14267 14337 14468 14528 14580 14696 14959 15099 15117 15151 15281 15339 15422 15464 15504 15508 15594 15721 15860 15861 15889 15898 16036 16203 16271 16281 16312 16404 16432 16497 1"522 16560 16630 16707 16781 16927 16986 17291 17532 17543 17555 17630 17651 17677 17767 17807 17843 17949 18029 18186 18250 18329 18435 18586 18707 18779 18785 18934 18939 18958 19178 19338 19340 19426 19440 19718 19758 19840 19903 19921 20107 20212 20305 20471 20520 20765 20787 20951 20990 Nieten 7 26 34 42 48 50 66 89 153 156 157 219 252 315 361 364 401 458 475 476 509 516 540 610 629 634 716 768 803 832 870 899 976 992 1056 1063 1075 1089 1099 1128 1138 1171 1174 1198 1228 1252 1276 1278 1330 1338 1418 1433 1504 1590 1598 1600 1723 1735 1749 1752 1798 1825 1930 1931 1943 1956 1961 1985 1999 2029 2036 2070 2104 2129 2144 2197 2211 2213 2222 2248 2266 2286 2292 2308 2309 2336 2333 2362 2395 2427 2437 2440 2532 2542 2554 2575 2594 2618 2673 2681 2682 2735 2769 2783 2820 2868 2869 3028 3035 3042 3045 3074 3081 3034 3169 3220 3225 3248 3321 3365 3423 3426 3475 3497 3512 3518 3522 3566 3568 3574 3601 3610 3612 3614 3635 3713 3759 3825 3845 3865 3921 3984 4003 4035 4117 4127 4162 4280 4412 4413 4433 4440 4441 4458 4565 4629 4706 4708 4760 4782 4838 4839 4887 4902 4918 4967 4972 5122 5151 5155 5236 5321 5358 5381 5415 5446 5453 5461 5465 5469 5472 5480 5507 5514 5527 5573 5615 5748 5776 5828 5836 5868 5882 5936 5986 6018 6053 6100 6103 6197 6205 6242 6289 6297 6299 6317 6333 6387 6402 6435 6455 6484 6502 6503 6570 6594 6606 6635 6653 6727 6728 6739 6768 6793 6799 6835 6840 6842 6882 6941 6960 6973 6982 7029 7117 7140 7202 7203 7225 7241 7243 7296 7332 7443 7450 7458 7468 7489 7505 7522 7551 7564 7566 7577 7599 7650 7660 7664 7672 7680 7683 7805 7894 7918 7988 8012 8067 8074 8134 8409 8411 8445 8457 8473 8479 8497 8509 8514 8590 8608 8644 8678 8732 8736 8737 8745 8839 8858 8863 8868 8905 8964 9029 9030 9042 9064 9107 9116 9141 9157 9178 9230 9255 9307 9392 9403 9431 9444 9493 9586 9599 9625 9650 9660 9662 9670 9677 9710 9713 9736 9808 9850 9861 9867 9887 9913 99SO 10011 10013 10014 10053 10071 10102 10182 10193 10296 10317 10328 10341 10369 10383 10396 10427 10442 10445 10452 10455 10472 10492 10495 10521 10558 10648 10701 10788 10795 10832 10842 10854 10918 10935 11002 11006 11019 11020 11053 11088 11189 11244 11298 11397 11404 11428 11445 11458 11465 11523 11598 11644 11662 11667 11671 11692 11711 11746 11773 11793 11838 11889 11913 11945 11952 12012 12017 12025 12119 12163 12173 12174 12240 12314 12318 12323 12377 12380 12389 12395 12398 12431 12433 12455 12463 12467 12515 12543 12581 12592 12601 12605 12609 12616 12673 12681 12748 12751 12760 12827 12868 12882 12981 12984 13053 13131 13166 13204 13212 13247 13253 13280 13310 13355 13364 13387 13460 13479 13487 13533 13627 13640 13643 13682 13712 13720 13728 13798 13815 13816 13854 13865 13871 13882 13891 13896 13899 14007 14052 14060 14065 14087 14091 14142 14161 14293 14300 14309 14324 14365 14396 14581 14620 14680 14718 14720 14753 14825 14832 14842 14881 14833 14896 14922. 14972 14988 14993 15001 15007 15068 15094 15111 15135 15141 15163 15164 15232 15254 15308 15427 15462 15486 15495 15520 15544 15546 15583 15681 15697 15720 15722 15726 15766 15789 15817 15826 15881 15885 15900 15920 15945 15978 15992 16012 16030 16044 16049 16098 16109 16130 16138 16207 16226 16263 16339 16372 16415 16438 16494 16502 16509 16511 16549 16553 16572 16578 16603 16632 16645 16704 16750 16756 16758 16794 16805 16807 16817 16884 16904 16910 16963 17009 17067 17104 17122 17141 17143 17171 17205 17209 17210 17226 17313 17400 17460 17469 17471 17526 17601 17664 17696 17795 17830 17846 17915 17936 17943 17971 17998 18001 18033 18102 18156 18267 18273 18274 18279 18323 18373 18391 18423 18439 18457 18468 18540 18547 18559 18562 18573 18575 18583 18610 18627 18636 18649 18657 18664 18682 18699 18731 18734 18795 18822 18857 18914 18916 18959 18965 18987 19010 19043 19191 19193 19239 19290 19302 19306 19356 19358 19391 19437 19461 19510 19552 19556 19611 19633 19637 19720 19721 19729 19732 19752 19764 19789 19808 19861 19944 19977 19985 20078 20101 20115 20141 20163 20211 20240 20245 20283 20309 20414 20421 20551 20572 20661 20673 20713 20751 20851 20887 20916 20981 20989 Verbet. 5e klasse, 4e lijst: 13592 m. z. 13593.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10