ZATERDAG 23 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OUD-MINISTER MARCÏIANT. Geen candidatuur voor de Tweede Kamer. De parlementaire redacteur van de „Msbd." meldt, dat mr. H. P. Marchant, oud-minister van Onderwys, die op ver scheidene plaatsen in Katholieke kiesver- eenigingen candidaat is gesteld voor de Tweede Kamer, niet bereid is een Kamer zetel te aanvaarden. RADIOCENTRALES EN RECLAME UITZENDINGEN Doorgeven van buitenlandsche reclame uitzendingen verboden Bij ministerieelen brief van 20 Januari lis aan exploitanten van radiocentrales de volgende verbodsbepaling opgelegd: Bui tenlandsche programma's, welke reclame bevatten, mogen niet worden doorgegeven. Voorts mogen niet worden gedistribueerd de programma's van omroepstations, wel ke hoofdzakelijk reclame-uitzendingen ver zorgen, in verband waarmede de program ma's van het zendstation te Luxemburg onder geen enkele omstandigheid mogen worden doorgegeven. REGELING BEVROREN BRAZILIAANSCHE VORDERINGEN? Naar wij vernemen, zal een regeling in zake de bevroren Brazilaansche vorderin gen waarschijnlijk binnen korten tijd tot stand komen. De vorderingen zouden in twee jaren in maandelijksche termijnen worden betaald, waarbij de Hollandsche Bank Unie is belast met de uitvoering. Zoo dra de overeenkomst tusschen de Neder- landsche regeering en de Braziliaansche re geering definitief geteekend is, zullen na dere bijzonderheden volgen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De geschatte ontvangsten van de maand December 1936 (incl. die der geëxploiteer de spoor- en tramwegen) bedroegen: Rei zigers 4.031.000, bagage 44.000, brief en pakketpost 230.000, goederen 3.152.000 levende dieren en lijken 23.200. diversen 139.700. Totaal 7.619.900.—. De totale ontvangst van 1 Jan. 1936 af be droeg 94.460.579.96 tegen 101.l20.313.79 (definitief) in 1935. Het gemiddeld aantal kilometers in ex ploitatie bedroeg van 1 Jan. af 3.421 tegen 3.531 in 1935. De ontvangst per dagkilometer bedroeg derhalve in 1936: 75.45 tegen 78.46 in 1935. Schoolkwestie te Waddinxveen. De Ned. Herv. Schoolvereeniging te Waddinxveen is in beroep gegaan bij de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij haar beroep tegen het besluit van den gemeenteraad, die weigerde mede te werken aan de stichting van een Herv. school, ongegrond is verklaard. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Geboren: Hendricus Petrus z. van R. W. Turk en H. C. Kuijpers. Leotina Agatha d. van J. C. Zoet en M. C. Zaal. Catharina Helena d. van F. P. Huigsloot en J. A. Walraven. Ondertrouwd: A. Verhoef jm. 31 j. en P. Vis jd. 24 j. H. J. Berst jm. 35 j. en A. G. Schrijvers jd. 37 j. P. Th. C van Leeuwen jm 24 j. en M. C. Bakker jd. 32 j. N. W. Droogh jm. 31 j. en W. A. Wolvers jd. 25 j. Getrouwd: P. Kennis 58 j. wedr. en KI. Bouwmeester wed. 50 j. B._ M. Th. Keijzer jm. 35 j. en H. E. A. Kalker jd. 33 j. H. J. Vaneman jm. 41 j. en M. M. Bakker jd. 40 j. Overleden: Theresia M. M. Klink 19 m. Maria G. J. de Jong 3 j. HILLEGOM. Jaarvergadering Hill. Beurs. Gisteren hield de Hillegomsche Beurscommissie haar jaarvergadering in Floraa Het jaarverslag wees op den gestadigen bloei der Beurs en de belangrijke zaken, die daar worden gedaan. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van ƒ7.16. Besloten werd voor het jaar 1937 aan Bloembollen cultuur 25 subsidie te vragen, aan het H. B. G. 15. NOORDWIJK. Godsdienststatistiek. Op 1 Januari 1937 bedroeg het aantal inwoners dezer ge meente 11.638. Hiervan zijn er 6067 Roomsch Katholiek, 3358 Ned. Hervormd, 1607 Gereformeerd, terwijl er 233 bij di verse andere kerkgenootschappen zijn aan gesloten. en 373 tot geen kerkgenootschap behooren. Bouwen. B. en W. hebben aan den lieer L. Steenvoorden vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan de Douzastraat, aan den heer R. Tappenbeck voor het bouwen van een woonhuis aan den Beethovenweg en aan den heer B. van der Wiel voor het bouwen van drie woon huizen aan de Zoutmanstraat. NOORDWIJKERHOUT Loop der bevolking Hel aantal inwoners bedroeg per 1 Ja nuari 1936: 3880 mannen en 2980 vrou wen, totaal 6860. De vermeerdering bedroeg: door ge boorte in de gemeente: 74 m., 78 vi\, tot. 152; door geboorte elders: 23 m., 15 vr. tot. 38; door vestiging 160 nj., 145 vr., tot. 305; de geheele vermeerdering bedroeg 257 m., 238 vr. totaal 495. Vermindering: door overlijden in de gemeente: 38 m, 17 vr., tot. 55; door over lijden elders: 8 m., 6 vr., tot. 14; door ver trek: 139 m., 155 vr., tot. 294; totale ver mindering: 185 m., 178 vr. totaal 363. Het verschil tusschen de geheele vermeerde ring bedraagt dus 72 m. en 60 vr. is 132. De bevolking is dus vermeerderd met 132 zielen en bedraagt thans per 1 Ja nuari: 3952 m. en 3040 vr. Totaal: 6992. Er werden 34 huwelijken gesloten; 2 echtscheidingen werden ingeschreven, Kleinvee-veiling. In,café „De Luifel", aan den Zeeweg, alhier, kwamen een 20- tal personen bijeen om te bespreken de oprichtig van een Kleinveehouders-veree- ging. De besprekingen leidden tot het re sultaat dat een vereeniging werd opge richt. Besloten werd de nieuwe vereeni ging den naam te geven van „K.V.V.". Het ligt in de bedoeling van de Ver eeniging elke week in bovengenoemd café een veiling te houden op Vrijdag. Geveild zal alsda worden pluimvee, konijnen en dergelijke. Het bestuur van de vereeni ging werd als volgt samengesteld: Voor zitter: W. Kortekaas; Secretaris: A. Steen voorden; penningmeester: C. Kortekaas; commissarissen: N. van den Berg en N. Duivenvoorden D.zn. Degenen die lid wil len worden van deze vereeniging kunnen zich bij een der bovengenoemde heeren opgeven. Vrijdag a.s. zal de eerste veiling gehouden worden. ZILK. Voetbalvereen. „Van Nispen". In het parochiehuis alhier hield de Voetbalver. „Van Nispen" haar 5de jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer v. d. Ploeg. Notulen en jaarverslag werden goed gekeurd. Uit het versiag van den penning meester C. de Winter bleek, dat de ver eeniging ook al van de crisis te lijden heeft, hoewel men door uiterst zuinig beleid nog een batig saldo in kas had van 11. Hierna had de periodieke verkiezing plaats van drie aftredende bestuursleden. Na gehouden stemming bleek dat twee be stuursleden herkozen waren, terwijl de functie van secretaris, wegens niet her kiesbaar stellen, zal worden vervuld door den heer F. N. v d. Ploeg. Als nieuw be stuurslid werd gekozen de heer L. v. Maris. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van den scheidenden secretaris voor de vele werkzaamheden door hem verricht. Bij de bestuursmededeelingen werd hoofdzakelijk besproken het plan om een reis te organiseeren zooals zulks ieder jaar het geval is en heeft plaats gehad. De wensch werd uitgesproken, dat allen zoo veel doenlijk aan deze reis zullen deel nemen. Gekomen aan de rondvraag kwa men veel tongen los, maar werden alle ge stelde vragen tot voldoening beantwoord. Hierna sluiting. ROELOFARENDSVEEN Uitvoering Volksbond. Gisteravond gaf de R.K. Volksbond voor zijn leden een feestavond in hotel de Vier Heemskinde ren. Toen de voorz., de heer W. van Rui ten, om 7 uur een woord ter opening sprak was de zaal tot in haar uiterste hoeken bezet. Spr. sprak hierover zijn verheuge nis uit. Indien het vergaderingbezoek even eens op een dergelijke opkomst zou kun nen rekenen, dan was hij er zeker van, dat „de vereeniging nog meer in groei en bloei zou toenemen. In het verleden was bet bezoek niet altijd rooskleurig te noe men, vandaar dat spr. nogmaals een be roep doet op de leden en hun vrouwen om op de volgende lezing, welke op 19 Fe bruari zal worden gehouden door onzen nieuwen centraal geestelijk-adviseur in grooten getale aanwezig te zijn, Hierna trad de tooneelclub voor het voetlicht met een vroolijk spel, getiteld: ,,'t Kan nou lijden". Het stuk werd vlot gespeeld; dat de aanwezigen hebben geno ten bleek uit de lachsalvo's, welke niet van de lucht waren en het daverend ap plaus na elk bedrijf. Het dankwoord van den voorzitter aan het einde van het spel was dan ook zeer op zijn plaats. De arbei ders hebben 'n feestavond gehad hun allen waardig. Naar wij vernemen, zal wegens hetenorme succes op Tweeden Paaschdag bet tooneelstuk worden herhaald. De op brengst is dan ten bate van de werklooze leden. Rest ons nog te vermelden, dat de grimeering iri handen was van den too- neelkapper v. d. Pijl uit Leiden, die keu rig werkl leverde. Met een gezellig sa menzijn werd de avond gesloten. Maria-congregatie. Gisteravond gaf de Mariacongregatie in de groote Pancra- tiuszaal haar jaarlijksche uitvoering. De avond werd geopend door den geestelijk adviseur, kap. Hofstede, die allen harte lijk welkom heette. Door het dameszang koor werd onder leiding van mej. C. Stock- mann een feestcantate gezongen, welke keurig werd uitgevoerd. Vooral de solo partijen waren af. Vervolgens gaf de da- mestooneelclub een aardig blijspel ten gehoore. Ook dit spel viel zeer in den smaak en oogstte veel bijval. Na een dank woord van den geestelijk adviseur werd deze welgeslaagde avond gesloten. TER AAR Leerzame avond. Door bemiddeling van de Centrale Veiling werd in de Kof fiekamer een leerzame avond gehouden. De assistent-rijkstuinbouwconsulent, de heer Jamelat, (ir. Riemens was door ziek te verhinderd) hield daar een lezing over de „tomatenteelt", geïllustreerd met licht beelden. Het was den voorzitter, den heer C. v. d. Hoorn Azn., een groot genoegen het groot aantal kweekers hartelijk te ver welkomen. Achtereenvolgens werden nu door den heer Jamelat behandeld de ver schillende ziekten in de tomaten, het grondonderzoek, de bemesting en de soor ten, een en ander verduidelijkt door licht beelden. Met de grootste aandacht volgde men deze uiteenzettingen. Van de gelegen heid tot vragen stellen over dit onder werp, werd door velen ruimschoots ge bruik gemaakt. Denk om je rijwielplaatje. Tegen ze keren S. is door de politie proces-verbaal opgemaakt terzake van diefstal van rijwiel plaatjes. VOORHOUT. Filinvertooning. Over de film van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, welke a.s. Zondag in het pa rochiehuis wordt vertoond, schreef de „Leidsche Courant": „Deze film is aleen een gang naar de waard, de opnamen zijn glashelder en geslaagd. We maken den geheelen stoet rnee van het paleis naar het stadhuis en vervolgens naar die kerk. Ook de zege tocht door de versierde straten is prachtig opgenomen en geeft een uitstekend beeld van het geheel". WARMOND. Filmvertooning. A.s. Dinsdag zullen in de zaal van ,De Stad Rome" alhier een tweetal filmvertooningen plaats hebben met een zeer geslaagde opname van de feesten op 7 Januari te Den Haag. De film geeft o.a. een prachtig beeld van de bruidsstoet van Prinses Juliana en Frms Bernhard; vertrek van het paleis, aankomst en vertrek stadhuis en kerk en de zegetocht door de versierde straten langs de enthousiaste menschenmenigte. 's Middags kwart over vier heeft een verlooning voor de jeugd en 's avonds 8 uur voor de ouderen plaats. Behalve de huwelijksfilm zal een uitge breid programma van komischen aard worden vertoond. WASSENAAR. Geboren: Marianne, d. van M. Elion en M. R. Nieuwkerk Klaas Johannis, van J. van Lit en C. van Waardhuizen Franciscus Adrianus Willem Marie, z. van A. G. Bakker en M. W. A. Drabbe Ma ria Johanna Theodora, d. van W. A. van Leeuwen en C. E. Looijestein Johanna Elisabeth, d. van A. M. Beijersbergen en E. W. van der Krogt Catharina Gerarda, d. van W. J. van der Kooij en A. C. Putker Agnes Johanna, d. van W. J. van der Kooij en A. C. Putker Leonardos Jaco bus, z. van J. L. Borsboom en E. M. van der Spek. Ondertrouwd: M. C. Strubbe en M. A. van den Brink A. Langerak en II. A. van Kekem J. P. Hoeksma en G. J. Thierry G. S. Verkerk en J. C. Heemrood Getrouwd: B. E. San Giorgi en C. C. J. M. Huibers. Overleden: Alida Maria Voorham, 10 dagen Hendricus Johannes Matthijs- sen 70 j. echtgenoot van W. L. Pastoor Willem van Kleef, 74' j., echtgenoot van J. Elberse. Gevestigd: G. Bakhuis, N.H., dienst bode, uit Leiden, van der Oudermeulen- laan 4 J. van Berkel, R.K., z.b., uit Amersfoort, van der Oudermeulenlaan 4 H P. Biezenaar, R.K., z.b., uit Hasselt (B.), Sdhouwweg 26 R. Boele, geen, z.b., uit den Haag, Prinsenweg 14 C. van den Bosch en echtgenoote, N.H., onderwijzer U.L.O., uit Hellevoetsluis, Middelweg 20 I. B. Brauer, Vreemd, Ev. dienstbode, uit den Haag, Oud-Wassenaarseheweg 4 C. de Bruijn, geen, onderwijzeres, uit den Haag, Weteringlaan 9 A. Harmse en ge zin, geen, z.b., uit Oegstgeest, Lange Kerk- dam 9 A. Hoekstra, D.G., z.b., uit Rot terdam. de Lus 2 A. J. Hoogervorst, R.K., dienstbode, uit Voorhout, Rijksstraatweg 225 A. M. C. Bauer geb. Janssen, Vreemd, R.K., z.b., uit den Haag, Hout laan 8 H. de Jong, N.H., boerenknecht, uit Katwijk, Raaphorstlaan 11 E. Kamps, N.H., dienstbode, uit den Haag, Heerenweg 11 P. A. Kloote, N.H., stucadoor, uit Den Haag, Maaldrift 2 E. Krebs, Vreemd, Ev. L., dienstbode, uit den Haag, Prinsenweg 14 S. W. F. Marx, R.K., zonder beroep, uit den Haag, Maaldrift 2 C. W. de Nachtegaal, H.Ev.L., leerling-verpleegster, uit Amster dam, Acacialaan 13 J. L. van Ronkel, N H., zonder beroep, uit den Haag, Ridder laan 1 A. de Rooij, R.K., dienstbode, uit Oosterhout, van Heeckerenstraat 4 G. van Rossem en gezin, Rem., kapitein in fanterie, uit den Haag, Bloemcamplaan 51 J. H. van Roij, N.H., sergeant-capitulant, uit Rotterdam, Barakkenkamp Waalsdorp S. W. Schortinghuis, geen, boomkweeker, uit Serooskerke, Louisestraat 44 W. C. Schuttenhelm. R.K., vertegenwoordiger uit den Haag, Acacialaan 14 W. W. van Valkenburg, geen, zonder beroep, uit Lei den, Schouwweg 48 Ch. L. Versluijs, N.H.. kantoorbediende, uit Antwerpen, Santhorstlaan 63 P. Vooys, G.K., ver pleegster, uit Oud-Tonge, Gravestraat 1 K. Weenig, N.H., huisknecht, uit den Haag, Bloemcamplaan 51 J. M. E. M. A. Zon- nenberg, R.K., ass. econ. techn. inst., uit Rotterdam, Narcislaan 2 E. M. Zuur, R.K., kantoorbediende Octrooiraad, uit Baarn, van Bronckhorstlaan 20. Vertrokken: R. Schriebl naar den Haag, Adelheidstraat 27 I. Johl naar den Haag, Bezuidenhout 68 Chr. S. Lechner en vrouw'naar Bangkok (Eng. In- dië) M. Krotki naar den Haag, Haese- broekstraat 102 J. Westhoek en dochter naar Rotterdam, Rembrandtstraat 18 B UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De agenda van de ge meenteraadszitting op Maandag a.s. is aan gevuld met de volgende punten. 15a. Voorstel van B. en W. in zake het verleenen van een jaarlijksche bijdrage in de onderhoudskosten van den aan te leg gen provincialen weg RijnbrugHeeren weg. 17a. Voorstel van B. en W. in zake aan koop van een perceel land. Het terrein voor het nieuwe Raadhuis. In de Raadsvergadering van 25 November 1935 werd besloten tot den bouw van een nieuw raadhuis en in de vergadering van den 17 Februari 1936 werd als plaats waar het gemeentehuis zal moeten verrij zen aangewezen het terrein, liggende in het verlengde van de Lemzonlaan en wes telijk begrensd door de verlengde Dr. Lo- vinklaan. Het voor den bouw aangewezen terrein is het eigendom der gemeente en in het be heer bij het gemeentelijk grondbedrijf. Bedoeld terrein moet thans, op grond van artikel 16. lid 3, van de verordening op het beheer van het grondbedrijf uit het grondbedrijf worden genomen tegen de geschatte waarde, en deze handeling wordt dan, volgens da beheersverordening, be schouwd als een verkoop in den zin van de verordening. Door ons aldus schrijven B en W. is aan de commissie van bijstand voor het grondbedrijf gevraagd, welke de waarde van den grond, naar de meening van die commisise, is. Daarop hebben wij van genoemde com missie een advies ontvangen, waarvan af druk hiernevens gaat. Bedoeld advies werd door de commissie vastgesteld, nadat het oordeel van den accountant van het bedrijf was ingewonnen en luidt overeenkomstig het ingewonnen advies. Hoewel tot heden hier niet het systeem is gevolgd, dat de gemeente aan het grond bedrijf voor terreinen, welke de bestem ming tot para of plantsoen verkrijgen, de waarde vergoedt, hebben wij in dit geval geen bezwaar tegen een betaling, daar de toegang tot het in de omgeving van het raadhuis aan te leggen plantsoen wellicht aan eenige beperking zal worden onder worpen. Aankoop weiland. Bij openbare vrij willige verkooping werd ten overstaan van notaris Jhr. G. J. Stoop, alhier, geveild een perceel weiland, welk perceel ten noorden grenst aan de nieuw aangelegde algemeene begraafplaats aan de Aarkade en 'ten wes ten aan een perceel weiland eigendom der gemeente en behoorende tot de boerderij „Florahoeve". Door de gunstige ligging van het perceel ten opzichte van de reeds in het bezit der gemeente zijnde eigendom men kwam het B. en W. gewenscht voor om van de gelegenheid gebruik te maken en B. en W. te verzekeren van den eigen dom ervan, te meer, waar B. en W. de som, waarvoor het perceel in bod kwam, billijk voorkwam. B. en W. hebben daarom opdracht gege ven het perveel op een bedrag van 350. af te mijnen waardoor het perceel in to taal zou komen op 3050 Aan de op dracht is voldaan en het perceel is aan de meente in eigendom toegewezen. B. en W. stellen den Raad voor den aankoop goed te keuren. Bijdrage weg Gouwsluis (Rijnbrug) Heerenweg. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij besluit van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is op het provinciaal wegen plan gebracht de weg, die de verbinding zal vormen tusschen de te bouwen over brugging over het Aarkanaal nabij den Rijn en den Heerenweg alhier en een onderdeel zal vormen van den weg RijnbrugAlphen RijnsaterwoudeHaarlemmermeerpolder. Voor het deel van dezen weg van Alphen naar den Haarlemmermeerpolder (Heeren weg en verder) is de vereisente jaarlijksche bijdrage in de onderhoudskosten, ad 600 per K.M., door de localiteit verleend. Het onderdeel AlphenRijnsaterwoude van bewust en weg is reeds tot stand gekomen. Voor het deel RijnbrugHeerenweg, dat thans aan den evenbedoelden weg is toe- A. Pleune en gezin naar den Haag, Ceder- straat 154 H. J. Rooseboom naar Rot terdam, Parklaan 38 J. P. A. Huibers naar Haarlem, Ridderstraat 17 rood J. M. L. Schouten naar den Haag, Roelof- straat 109 F. W. van der Horst naar Haarlem, Mr. Cornelisstraat 130 E. Hille naar den Haag, Oude Scheveningscheweg 76 M. K. van Dop naar den Haag, Wete ringkade 65 J. van 't Veer naar Steen- wijkerwold, Onna E. Roetman naar den Haag, Theresiastraat 160 A. C. Sterk en gezin naar den Haag, Joris v. d. Haegen- straat 1 P. Wirth naar Rotterdam, Zwar te Paardenstraat 96a E. W. Horwitz naai den Haag, P. Gabrielstraat 52 C. Pros man naar den Haag, PahudStraat 48 C. de Borst naar Delft, Rotterdamscheweg 9 M. M. G. Woensdregt en gezin naar Se- marang (N.O.I.) M. M. M. Neumann naar den Haag, Hoogwerflaan 7a E. Niehaus na^r den Haag, Bankaplein 5 A. M. K( f naar Delft, Willem de Zwij gerstraat b P. A. Zuiderduin naar Delft, Johanna Paulinalaan 50 Wed. A. A. Hoogerwerff geb. Lammerse naar Den Haag, Wassenaarscheweg 119 P. Hoo gerwerff naar den Haag, van Alkema- delaan 350, Flat Duinwijk H. E. E. San- der naar den Haag, Wassenaarscheweg 119 A. J. Ruys naar den Haag, Juliana van Stolberglaan 103 J. G. Gregory naar Leiden, Groenhovenstraat 6 G. A. Ne ring Bögel naar den Haag, Statenlaan 111 J. Brouwer naar Voorburg, Woelwijk straat 5. gevoegd, is de vereischte jaarlijksche bij drage in de onderhoudskosten, ten bedrage van 600.per K.M. per jaar, nog niet door de belanghebbende localiteit, i.e. onze gemeente, toegezegd. Door de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland wordt ons thans verzocht, te be vorderen, dat de even bedoelde bijdrage voor dit weggedeelte, hetwelk een lengte zal hebben van plm. 3 K.Mworde ver leend, daar zij het gewenscht achten, dat met den aanleg van dezen verbindingsweg spoedig een aanvang worde gemaakt, nu de Rijnbrug binnen niet te langen tijd ge reed zal zijn. Het behoeft o.i. geen betoog, dat deze nieuw aan te leggen weg. welke straks een uitstekende verbinding zal vormen tus schen den Heerenweg en den nieuw aan te leggen verkeersweg langs de Gouwe mede het verkeer in de Raadhuisstraat, Van Man- dersloostraat en Hooftstraat in de toekomst belangrijk zal ontlasten. Door dezen weg toch zal het doorgaand verkeer uit de genoemde straten, die ten deele zeer nauw zijn, kunnen worden ge weerd, hetgeen,'gelet op den huidigen toe stand, een groote verbetering mag worden genoemd. Voorts zal ongetwijfeld, wanneer deze nieuwe verbindingsweg tot stand zal zijn gekomen, ook het doorgaand verkeer langs de hooge zijde tusschen Gouwsluis en Bruggestraat niet onbelangrijk kunnen kunnen worden ontlast. Tenslotte is, naast deze en andere op den voorgrond tredende verkeersverbeteringen de nieuwe weg voor onze gemeente zeer zeker in het algemeen van belang te ach ten. Gelet op het vorenstaande is, naar de meening van ons college het verleenen door onze gemeente van de door de Gedeputeer de Staten gevraagde jaarlijksche bijdrage van 600.per K.M. of plm. 1800.in totaal, in de onderhoudskosten van dezen nieuwen verbindingsweg, dan ook gerecht vaardigd en verantwoord. Botsing. Op het kruispunt van den Heerenweg had gisteren een ernstige auto botsing plaats, waarbij de bestuurders niet den schrik zijn vrijgekomen. Op genoemd kruispunt kwam de luxe bestelauto van Z. alhier met een uit de richting Alphen komende auto. bestuurd door H. uit Rot terdam. Beide wagens botsten in volle vaart op elkaar. De Rotterdamsche wagen, die midden aan een der zijkanten werd aangereden, werd bijna geheel vernield, terwijl ook de auto van Z. zwaar werd be schadigd. Beide auto's werden door een kraanwagen van den heer Jac. Boot weg gesleept. Aangehouden. Door de politie werd aangehouden een zekere R. B., verblijf houdende in het woonwagenkamp alhier, die geen gevolg had gegeven aan den op roep tot eerste inlijving bij de militairen dienst, waarvoor hij deswege in het politie blad als deserteur stond gesignaleerd. De aangehoudene is overgebracht naar het gar nizoen te Nijmegen. HAZERSWOUDE. Hanze. Woensdag 20 Jan. hield boven genoemde vereeniging haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer F. J. Kou ven hoven, zegt in zijn openingswoord blij te zijn weer eenige nieuwe gezichten te zien. De Lodivico-loterij werd door den voorzit ter warm aanbevolen en het W.V.L. be sproken. Betreffende dit laatste zullen ook dit jaar weer de rekenplichtige besturen worden aangeschreven. Het jaarverslag van den secretaris en het financieel verslag van den penningmeester, hetwelk met een klein batig saldo sloot, werden onder dank goedgekeurd. Uit het verslag van Santos bleek, dat dit jaar 96.91 kon worden afgezonden. Een veri ficatie-commissie voor 1937 werd benoemd De aftredende bestuursleden de heeren J L. v. Bennekom en H. Straver werden her kozen; in de vacature ontstaan door het ver trek van den heer H. A. Koot werd als be stuurslid gekozen de heer C. Zuidwijk. Van de rondvraag werd een buitenge woon groot gebruik gemaakt en bijna alle zaken betreffende de middenstand bespro ken en door den voorzitter beantwoord Ook eenige kwesties werden tot aller ge noegen opgelost, waarna de voorzitter dankte voor de zakelijke besprekingen en sloot met de gebruikelijke groet. KOUDEKERK. „Kunst na Arbeid". De muzick.c:- eeniging „Kunst Na Arbeid" alhier hield in het lokaal van de O. L. school haar jaar vergadering onder leiding van den voorzit ter, den heer P. Bervoets. Door den secretaris, den heer K. Schel lingerhout, werden notulen gelezen en ver slag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester, de heer R. Vergunst bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 558.63 1/2 en de uitgaven 547.44, batig saldo 11.19 1/2. Tot het nazien van de re kening werden benoemd de heeren C. de Wit en A. van Gessel, die de bescheiden in orde bevonden. In de plaats van den hee H. de Jong werd tot bestuurslid gekozen de heer N. van Ginhoven. Besloten werd dit jaar weer deel te nemen aan een con cours. NIEUWKOOP. Geboren: Anna Maria, d, v. G L. Wil denburg en A. W. M. van Leeuwen. Jo- hanns Nicolaas, z. v. C. van Wengerden en H. J. Vonk. Ondertrouw d:M. Zwart, 26 jaar wonende te Hilvarenbeek en C. M. de Pater 24 jaar. Overleden: C. H. Kiebert, 50 jaar: Th. van Wijk, 83 jaar echtgenoot van N Kneppers; N. Kneppers, 82 jaar, weduwe van Th. van Wijk.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7