Ts GRIEP DREIGT! I» RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 20 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Auto op vier menschen ingereden Eén doode, drie gewonden. Gisteravond is de 35-jarige autoverhuur der J. P. uit Grauw (Z. VI.) te Kieldrecht op een aantal menschen ingereden, waar* door één persoon gedood en drie andere gewand werden. Een aantal leden van de zangvereeniging „Broedermin" te Kieldrecht (op de Belgi sche grens) bevond zich gisteravond in café „De Vrachtwagen" van den heer E. Lam- bin te Kieldrecht. Toen het gezelschap, dat in genoemd café feestvierde, wilde vertrek ken, passeerde een motortraim. Hierna stak een groepje van vier heeren den weg over. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een personen-auto, bestuurd door den 35-jarigen autoverhuurder J. P. uit Grauw. De bestuurder, die verblind was door de lichten van de motortram, reed op het gezelschap in. Alle vier personen werden tegen den grond geslingerd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het bleek echter, dat de heer C. Verplancken uit Kieldrecht reeds was over leden. De drie overigen waren gewond, waarvan de 45-jarige L. Debbauts, even eens uit Kieldrecht, zeer ernstig. Men vreest voor zijn leven. Daar zich in de buurt geen ziekenhuis bevindt, werden de gewonden naar hun respectieve woningen in Kieldrecht over gebracht. Het stoffelijk overschot van den heer Verplancken, die gehuwd was en va der van drie kinderen, werd naar het lij kenhuisje vervoerd. De auto is in beslag genomen, terwijl de bestuurder werd gearresteerd. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ AMSTERDAM. Vier leden van Tooneelgezelschap gewond. Op den Hemweg, ter hoogte van de Ma- riahoeve, is gistermiddag tegen vijf uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waar bij vier leden van het tooneelgezelschap van Cees Laseur, dat op weg was naar Leeu warden, zijn gewond. De acteur J. Baaij, wonende te" Heem stede, is er het ergste aan toe. Hij is met zware hoofdwonden naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. Zijn toestand is, naar men ons gisterenavond mededeelde, gun stig. Mevrouw v. d. BoschSoesman, wonen de te Amsterdam, liep ontvellingen op en eenige niet ernstige snij wonden. Zij is na in het Wilhelminagasthuis te zijn verbon den, naar huis gebracht. Mevr. Bertha Westeringv. d. Erve kreeg schaafwonden aan beide beenen. Ook zij is in het Wilhelminagasthuis verbonden en naar haar woning vervoerd. De acteur Lucas Wensing, is eveneens licht gewond. Hij kon echter per taxi naar zijn woonplaats Hilversum gaan. Op genoemd tijdstip reed een tractor via een oprit den Hemweg op. De chauffeur had zich richtingwijzer uitstaan en wilde in de richting Amsterdam rijden. Boven dien gaf hij signalen. Van de zijde van de stad kwamen met vrij groote snelheid twee luxe-auto's aan, waarin zich het gezelschap Laseur bevond. De chauffeur van den voorsten wagen zag plotseling den tractor op den weg ver schijnen. Hij remde zoo krachtig mogelijk, doch de tweede wagen kon ni^t zien, wat er voor den eersten op den weg gebeur de, remde niet tijdig, doch poogde nog links langs den eersten wagen en den tractor te schieten. Dit gelukte echter niet en met een zwaren slag botste de auto tegen het achtergedeelte van den tractor. De eerste auto was tijdig tot staan gekomen, doch de chauffeur kon niet verhinderen, dat ook deze wagen nog in lichte botsing met het zware voertuig kwam, waardoor' enkele ruiten braken. De tweede wagen is vrijwel geheel vernield. De acteur Baaij, die op de achterbank zat met mevr. v. d. Bosch Soesman en mevr. Bertha Westerinkv. d. Erve, sloegen door de tusschenruit. De chauffeur van de auto werd licht gewond. In de eerste auto, waarvan de inzitten den met den schrik vrij kwamen, bevon den zich mevr. Dresselhuijs, mej. Keezer en de acteurs G. Tersteeg en G. Schildt. Onmiddellijk waarschuwde men den ge neeskundigen dienst en de politie, die de gewonden naar het ziekenhuis transpor teerde. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. BEKNELD IN EEN MENGAPPARAAT. Tragisch ongeval te Gouda. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur is in de stoomzeepziederij „De Hamer", van de firma T. P. Viruly en Co., te Gouda, een doodelijk ongeluk geschied. In een van de zeepketels was liet meng- a.pparaat m de zeepbrei vastgeloopen. Ten einde de storing te verhelpen, begaf de 34- jarige arbeider Van V. zich in den ketel. Hierbij moet hij vergeten hebben de ma chine, welke het apparaat in werking brengt, uit te schakelen, want toen hij de zeepbrei van den bodem had losgewerkt, kwam het apparaat in beweging en geraak te de man ernstig bekneld. Toen men den ongelukkige had bevrijd, bleek zijn toe stand hopeloos. Tijdens zijn overbrenging naar het Van iterson-ziekenhuis is hij be zweken. Hij laat een vrouw en vier kinde ren na. ^WYBERT, als IT "SiïZ wiiumi Moordaanslag te Beugen, Boerenzoon op eenzamen weg overvallen. Met schoten uit jachtgeweer verwond. In het Brabantsche dorpje Beugen heeft een lafhartige moordaanslag plaats gehad, waarvan een boerenzoon het slachtoffer is geworden, meldt de „Tijd". De jongeman, J. B., die dein avond bij kennissen had doorgebracht, begaf zich huiswaarts, toen hij op een donkeren en eenzamen weg plotseling werd aangeval len. Eenige onbekend gebleven personen losten met een jachtgeweer een aantal schoten hagel op den niets kwaads ver moedenden B. De hagelkorrels drongen het slachtoffer in den hals. Hiermede nog niet tevreden, wierpen de aanvallers zich op B. en brachten hem eenige zware slagen met de kolf van het geweer toe, waardoor hevig bloedende hoofdwonde ontstond. Toen de ongelukkige bewusteloos neerviel namen de aanranders de vlucht. Nadat het slachtoffer weer tot bewust zijn was gekomen is hij zoo goedr en zoo kwaad als het ging een naburige woning binnengestrompeld. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Ofschoon de toestand van den gewonde aanvankelijk zorgwekkend was, is het le vensgevaar thans geweken. De politie stelt een onderzoek in naar de laffe daders. Waarschijnlijk is hier een wraakneming in het spel. POGING TOT DOODSLAG. Bestuurder van een auto tracht ambtenaren van de rijksbelastingen omver te rijden. Toen ambtenaren der rijksbelastingen Maandagavond dienst deden in de buurt schap De Pollen bij Friezenveen kwam uit de richting Duitsche grens een auto. Ten einde dezen te visiteeren werd het sein tot stoppen gegeven, doch hieraan werd niet voldaan. De auto reed met groote snelheid verder, zoodat de ambtenaar Kor ijlings ter zijde moest springen om niet ova den te worden. Aannemende, dat zich in den auto smokkelaars bevonden, werden eenige schoten gelost, die geen doel trof fen. Later in den avond gelukte het den amb tenaren met behulp van de rijks- en ge meentepolitie den auto met den bestuurder, zekeren S. uit De Pollen, aan te houden. Het bleek, dat de auto de smokkelaars L. H. uit Almelo en G. G. uit Friezenveen had vervoerd. Het staat niet vast of de auto ook smokkelwaar heeft vervoerd. Dè auto is in beslag genomen. Dat S. doorreed na het stopsein is te wijten aan de bevelen wan de mede-inzittenden. S. wien poging tot doodslag ten Jaste wordt gelegd, is voor den officier van justitie te Almelo geleid, waarna hij in het huis van bewaring aldaar is opgesloten. „N. R. Crt." OP STROOPTOCHT IN GEMEENTE PARK. Brutale jagers ingerekend. ts Maandagavond omstreeks zes uur hoor den de omwonenden van het Willem Bil- derdijkplantsoen te Bussum, dat uit dit plantsoen geweerschoten weerklonken. Zij waarschuwden de politie die een onder zoek instelde. Bij het naderen van de politie vluchtten eensklaps een tweetal personer uit het park met achterlating van een paar rijwie len. Bij de fietsen bleker een paar doode eenden te liggen, zoodat duidelijk was, dat het tweetal bezig was de gemeente Bus sum van haar eenden te ontdoen. Waar dit plantsoen gelegen is in een drukbewoonde wijk en geheel is ingesloten door villa's mag dit wel een zeer brutaal stukje genoemd worden. Een der vluchtenden was spoedig gegre pen, doch daar de man zich hevig verzette, was de arrestatie niet zoo gemakkelijk. Later op den avond arresteerde de poli tie den ander te Hilversum. Het. waren de 23- en 24-jarige S. en T., beiden uit Hilver sum afkomstig. Ze bekenden de eenden in het park te hebben geschoten. Een der gearresteerden was sinds een maand uit de gevangenis ontslagen waar hij anderhalf jaar heeft doorgebracht we gens diefstal. De Bussumsche politie heeft met deze arrestatie vermoedelij1- een goeden vangst gedaan daar den laatsten tijd verschillen de aan de gemeente Bussum behoorende eenden uit dit park en uit de vijvers in de buitenwijken van Naarden zijn verdwe nen. SMOKKELAARSBENDE ONTMASKERD. Groot aantal arrestaties. Uit Nijmegen wordt aan het „Hbld." ge meld: De Duitsche douane is erin geslaagd een smokkelaarsbende op het spoor te ko men, die gedurende geruimen tijd met zeer veel succes geopereerd heeft in het Lim- burgsch-Duitsche grensgebied. De laatste jaren was de smokkelarij in deze streken aanzienlijk afgenomen. Van gepantserde auto's werd nimmer meer iets vernomen en de zgn. „Boeten", houten loodsen, waar in een compleet winkelbe drijf ten behoeve van de smokkelarij werd uitgeoefend en die tot voor enkele jaren als het ware langs de Nederlandsch-Duit- sche grens gezaaid stonden, zijn alle ver dwenen. De smokkelarij was, zoo scheen het althans, beperkt tot steenkool, tabak en andere waren, uitsluitend voor eigen gebruik bestemd. Mogelijk is de bewaking van de grens door dezen gang van zaken min of meer verslapt, en werd de meeste aandacht besteed aan deviezensmokke- laars. Althans de bende, die thans ontmas kerd is, heeft zeker wel drie jaar onge stoord haar gang kunnen gaan en heeft daarvan gebruik gemaakt om groote par tijen cigaretten, tabak, cigarettenpapier en koffie over de grens te brengen. Tot de bende behooren zoowel Nederlanders als Doitschers en Belgen, en het arbeidsterrein strekte zich langs vrijwel de geheele Lim- burgsche grens uit, zoodat ook dit een verklaring is voor het feit, dat het zoo lang duurde, voor er verdenking rees, daar men steeds van plaats over de grens te trekken, veranderde. De bende beschikte in Duitschland over een groot afzetgebied, dat zich tot diep in het Rijnland en het Roergebied uitstrekte. Gewoonlijk werden waren naar de groote plaatsen zooals Keulen, Düsseldorf, Duisburg en Essen ver voerd, vanwaar zij verder hun bestemming vonden. In tegenstelling met vroeger pasten de smokkelaars niet de tactiek toe met auto's grens te passeeren, maar maakten zij voor het gevaarlijkste deel van het werk gebruik van dragers, die zorgvuldig de we gen varmeden en des nachts door bosschen en over heidevelden diep Duitschland bin nendrongen, waar op bepaalde plaatsen de smokkelwaar werd opgeslagen. Vandaar geschiedde het transport verder met vracht auto's. Door een onvoorzichtige uitlating werd de douanedienst van het bedrijf der smok kelaars op de hoogte gesteld en omzichtig werd een onderzoek ingesteld, wat aan vankelijk door de hierboven geschetste standigheden weinig resultaat opleverde. In het geheim echter werd de bewaking van de grens verscherpt en nu duurde het niet lang meer of men slaagde erin eenige dragers op heeterdaad te betrappen. Na een langdurig verhoor kwamen deze mannen tot een bekentenis, waarbij ze wel niet alle bijzonderheden over de organisatie der benden konden mededeelen, maar niette min toch zooveel aanwijzingen verstrekten, dat tot arrestatie van een vijftal personen kon warden overgegaan, die de smokkela rij georganiseerd en gefinanceerd hadden. Ook deze lieden hebben reeds een be kentenis afgelegd, waaruit gebleken is, dat de bende tientallen leden telde. Daar een deel van de smokkelaars, zooals gezegd, uit Nederland en België afkomstig is, blijven deze voorloopig nog buiten schot. Het on derzoek wordt echter voortgezet en het is te verwachten, dat nog meer arrestaties zullen volgen. NACHTELIJKE JACHT NAAR EEN RADIO-ZENDER. Politie en P. T. T.-ambtenaren hebben Zaterdagnacht in Twello twee Deventena- ren betrapt, toen zij bezig waren met het doen van radio-uitzendingen met hun ge heimen zender, dien zij ..Op hoop van ze gen" hadden gedoopt. Over 't opsporen daarvan meldt het „O. D." het volgende: Het was in verband met deze zaak aan de rechercheurs van politie te Deventer, Schoemaker en Caspers opgevallen, dat verschillende personen geregeld bijeen kwamen in een woning aan de Vonder- straat in de Hoven, welke personen meer malen, koffers of doozen dragende, ir groepjes het huis verlieten. De politie-man- nen onthielden deze personen met het oog op latere te verwachten experimenten met den geheimen zender in deze omgeving. Spoedig dacht men te kunnen ingrijpen. Zaterdagavond waarschuwde inspecteur Van Doorn aldaar den opsporingsdienst van de P. T. T. in Den Haag, welke onmid dellijk kwam met een opsporingsgroep van vijf personen, onder leiding van den heer Groen. Deze groep ging ig Twello zetelen, omdat de politie Zaterdagavond waarnam, dat de van het uitzenden verdachten zich, voorzien van koffers, naar Twello had den begeven. De burgemeester van Voorst, mr. A. C, Baron van der Feltz. voegde zich met den chef-veldwachter Nagtegaal bij de opspo ringsgroep te zamen met de politie uit De venter, die gekomen was met de inspec teurs Van Doorn er Veninga. Men ging werken in twee aldeelingen, ieder voorzien van een peil-apparaat. In Twello had men met de verdachten alle contact verloren. Spoedig evenwel hadden de peilapparaten even na twaalven richting te pakken. De toestellen wezen uit, dat men den zender in de richting van de Posteren moest zoeken. De opsporingsgroepen gingen op grond van de peilingen recht op het doel af, over heg en sloot, nu en dan wegduikend in het terrein, als voorbijgangers naderden. Het was daar, in het duister op de vel den, een glibberig en riskant werk, waarbij de politie en postambtenaren menigmaal raar terecht kwamen in modder en slijk. Een der opsporingsgroepen kwam met het peilapparaat terecht voor een groep DONDERDAG 21 JANUARI. Hilversum II 301 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd halfuurtje. 12 15 KRO-Orkest en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkles. 3.003 45 Orgelspel. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d jeugd. 5.30 Radiotooneel voor de kinderen. 6.00 Cedo en piano. 6.45 Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Gramofoonplaten. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Oratorium-uitzending m.m.v. solis ten, het Deventer Chr. Gem. koor, verst. Deventer Strijkje". (Om 9.45 Gramofoon platen en om 10.00 Berichten ANP). 11.1512.00 Gramofoonplaten. Hilversum L 1875 M. AVRO-uitzendng. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Onbekend. 10.30 Omroeporkest en Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Omroeporkest. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Postzegelpraatje. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs lajos' orkest, en orgelspel. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen en Gramofoonplaten. .15 Concertgebouw-orkest en solist. (In de pauze: Gramofoonpl.). 10 20 „Amsterdam heeft grootsche plan nen" (Gramofoonpl., toespraken en repor tage). II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 A VRO-Dansorkest Droitwicb 1500 M. 11.2511.50 Gramofoonplaten. 12.10 BBC-Welsch orkest en zang. 1.05 Sopraan en bariton. I.35 J. Reynders' orkest. J 2.20 Vooi de scholen. 3.10 „Men talking" causerie. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, m.m.v. solist. 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-orkest, m.m.v. solist. 8.00 Revue-programma. 9.00 Causerie over de ontwikkeling van het theater. 9 20 Berichten. 9.40 Piano^fcpordracht. 10.05 Declamatie. 10.29 Kerkdienst. 10.40 Het Bridgewaterkwintet. II.20 BBC-Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radic/ Paris, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gramofoonplaten. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Zang. 5.20 Radiotooneel. 8 20 Vocaal kwintet „Do Sol". 8.50 Programma gewijd aan het Engadin. 10.20 Kamermuziek. 11.2012.35 Pascal-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Omroeporkest. 7.50 E. Börschel's orkest. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.20 Omroep-Amusements-orkest. 4.20 Viola en piano 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 7.30 Omroeporkest. 9.5011.20 Landesorkest Gouw Württem- berg-HohenzoUern en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest en cabaret. 1.30 Omroeporkest en cabaret. 2.002 20 Gramofoonplaten. 5 20 Kleinorkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsympohnie-orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonplaten. I.50 Vioolrecital. 2.102.20 en 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Omroepkleinorkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Oude muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Reichsparteitag der Ehre 1936". 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. II.20 Parijs Radio. 13.05 Brussel VI. 14.20 Parijs Radio. 15.20 Keulen. 16.00 Londen Reg. 16.50 Keulen. 19.00 Beromunster. 21.20 Boedapest. 22.20 Brussel VI. 22.35 Boedapest. 23.25 Parijs Radio. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Parijs Radio. 10.35 Londen Reg. 15.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.00 Droitwich. 19.30 Sportpraatje door den heer Janssen 20.00 Droitwich. 22.45 Londen Reg. huizen, van welke men vermoedde, dat in een er van zich de zender moest bevinden, hetgeen later juist bleek te zijn. Voor men een inval kon doen met eenige zekerheid, het juiste huis te pakken te hebben, had men nog tegenslag, omdat plotseling in deze buurt een autt stopte en de politie mannen belichtten. De politie greep in, door een der huizen, uit welke men beweging opmerkte, binnen te vallen. Het was de woning van de familie v. B., waarbinnen men den zender in volle werking aantrof. Een zekere K., uit Deven ter, was bezig, n zender te bedienen, ter wijl een andere Deventernaar, ook een ze kere G., de uitgezonden gramofoonplaatjes deed draaien. De inval ging zeer snel en direct er na kwam ook de tweede opsporingsgroep bij de bedoelde woning aan. Men had nog twee personen zien vluchten, zekere E. en v. L., beiden uit Deventer. Men vermoedt, dat zij als uitkijkposten hebben dienst gedaan en vond, bij de wo ning v. B., hun fietsen en petten. De beide K.'s bekenden de uitzending en worden deswege vervolgd. Erg veel be rouw toonden zij niet en bij de verhooren ging alles gemoedelijk toe. Het bleek, dat v. B., ten huize van wien men den zender vond, was aangesproken op Zaterdagavond j.l. op den weg door hem onbekende personen, die hem vroegen, of zy in zijn huis wel mochten uitzenden, het geen hij, zonder de vragers te kennen, zon der meer had toegestaan. AANGEWORVEN VOOR DE SPAANSCHE REGEERINGS- TROEPEN. Twee jongelui nog tijdig tot inkeer gekomen. Verleden week Maandag kwamen twee jongelieden uit Venlo in contact met den in Venlo als communist bekend staanden V. Het gesprek ging over de toestanden in Spanje. V. wist de beide jongelui er toe te bewegen den daarop volgenden Woens dagavond naar een café aan het Mgr. No- lensplein te komen, waar zij kennis maak ten met een heer uit Tilburg, die het twee tal allerlei aanlokkelijke voorstellen deed, wanneer zij zich bereid verklaarden in Spanje bij de regeeringstroepen in dienst te treden. „Jullie moet goed begrijpen", zoo zeide deze persoon, „wij ronselen niet, wij werven jullie niet aan, maar jullie gaat geheel vrijwillig naar Spanje." Ten slotte werd de zaak aldus geregeld, dat de beide jongelui ieder 8 zakgeld kregen en een spoorkaartje tot Luik, waar zij zich tot een bepaald adres moesten wen den van waaruit zij verder naar Parijs ge dirigeerd zouden worden. Een der jongelieden, die Donderdagmor gen met zijn metgezel vertrok, kreeg, toen hij in Luik was aangekomen, spijt over zijn voornemen en wist zich, nadat hij zich aan het bepaalde adres als een Fransch- man had voorgedaan, met zijn metgezel naar Nederland te begeven Maandag kwa men zij weer in Venlo aan, waar zij een en ander aan de politie ter kennis brach ten. De Venlosche recherche heeft de zaak nader in onderzoek. „Msbd." WILT U IETS WETEN? Vraag inzake een landhuurder, die de volle huursom niet wenscht te betalen. Antwoord: Al is het land kleiner dan de huurder dacht, dan geeft hem dit in het onderhavige geval nog niet het recht om de huursom te verminderen. Een onfeilbaar, pijnloos en kosteloos middel om dat geld in z'n bezit te krijgen is nog niet uitge vonden. Wend u tot een deurwaarder. Vraag inzake het recht op de nalaten schap van een overleden man, zonder kin deren; geen testament. Antwoord: In dat geval is de. vrouw de eenige erfgenaam. De familie heeft geen recht op een gedeelte. Vraag naar de revue van Buziau. Antwoord: Buziau's revue gaat op het oogenblik in den Grooten Schouwburg te Rotterdam. Hoe lang de revue daar blijft, is ons onbekend, doch waarschijnlijk wel de geheele maand Januari. Vraag: Kunt U mij misschien opgeven of er aan de St. Martinus-parochie te Voor- ourg een patronaat of iets dergelijks voor jongens verbonden is? Zoo ja, waar moet ik mij vervoegen voor opgave als lid. Zoo neen, is dit dan wel bij de parochie O. L. Hemelvaart aldaar? Antwoord: Wend U daarvoor tot Kapelaan J. Verhaar directeur der K.J.C. in de St. Mart in us parochie, Oosteinde 54 Voorburg.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9