Tegen GRIEP akkers Abdijsiroop WOENSDAG 20 JANUARI 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VERKEERSVERBETERING IN DE HAARLEMMERMEER Overbrugging van de hoofdvaart. De A.N.WJ3. meldt: Op 5 Februari a.s. zal te Haarlem worden aanbesteed het maken van een overbrugging ten behoe ve van de kruising van den rijksweg no. 4 gedeelte AmsterdamSassenheim met de Hoofd vaart en de daarlangs gelegen hoofdwegen in den Haarlemmermeerpol der. Deze overbrugging bestaat naar de A.N. W.B. meldt, uit een laag gelegen brug over de Hoofdvaart voor het plaatselijk ver keer en een daarboven gelegen brug, wel ke deze vaart en de daarlangs gelegen wegen overspant, uitsluitend bestemd voor het verkeer over den autoweg. Beide kunst-' werken worden gemaakt van gewapend beton en hebben een gemeenschappelijke fundeering. De hooge brug heeft twee rijbanen ter breedte van 6 M., gescheiden door een ruim 2 M. hoogen wand. Aan weerszijden van de rijbanen zijn verhoogingen aangebracht, br^ed 0.5 M. De lage brug heeft twee rijbanen elk breed 5 M., aan weerszijden waarvan aan de buitenzijde een 0.5 M. breede verhoo ging en aan den binnenkant een tus- schenwand met een aan weerszijdén ver hoogd pad wordt aangebracht, elk breed 0.9 M. Het werk, waarvan de raming f 148.000 bedraagt, moet uiterlijk twaalf maanden na den datum van aanvang zijn voltooid. Vergadering van de afdeeling Zuid Holland van den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren. Te Rotterdam had Zaterdagmiddag een vergadering plaats van de afdeeling Zuid- Holland van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambtenaren Bij de opening heet te de voorzitter, de heer D. Fonkert, ge meente-ontvanger van Oud-Beijerland, in zonderheid welkom den heer J. Kamman, algemeen voorzitter van den bond en wenschte hij het bestuurslid, den heer H. Robin, geluk met zijn bevordering tot re ferendaris b ter secretarie van 's-Graven- hage, en den heer mr. Toebes met zijn be noeming tot hoofdambtenaar bij de ver- eeniging van Nederlandsche gemeenten. De secretaris der afdeeling, de heer K. de Boer, gemeente-secretaris van Hardinxveïd, bracht een jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het getal leden van de afdeeling tot boven 1000 is gestegen. Het verslag geeft voorts een overzicht van de gevoerde acties en van de gehouden lezingen en cursorische voordrachten De door den heer A. P. Tolk, hoofd ambtenaar ter secretarie te Aiphen aan den Rijn, overgelegde rekening over 1935 werd na voorlezing van het daaromtrent opgemaakt rapport van de onderafdeeling Hillegersberg e.o. vastgesteld. Lang werd gediscussieerd over de voorstellen, tot wij ziging van de statuten, het huishoudelijk reglement en het werkprogram van den bond. Aan het hoofdbestuur zullen verschil lende wijzigingen in overweging worden gegeven. De vergadering sprak zich uit voor op name van een bepaling in het werkpro gram, dat geijverd zal worden voor recht op eervol ontslag met pensioen na 40 dienst jaren of na het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. Tegen het opnemen van een be paling in de statuten, dat de directeur van e'en bond tevens secretaris van de vereeni- ging zal zijn werden bezwaren ingebracht, waarbij echter hulde werd gebracht voor de wijze., waarop mr. Ubink deze beide functies vervult. „Prix de Rome" voor schoone bouwkunst In overeenstemming met het advies van de Commissie van toezicht op de Rijks- akademie van beeldende kunsten, uitge bracht aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is aan den heer A. Staal voor de tweede m'aaJ een jaargeld verleend, ten einde hem in staat te stellen, zich in de schoone bouwkunst te volmaken. „Msbd." Een aanmaning tot voorzichtigheid. Er wordt in den laatsten tijd e§n circu laire uitgezonden in het Nederlandsch ge steld, afgezonden door Katholieke Missie Tajimi. De circulaire wordt niet onder teekend met een persoonsnaam, maar vraagt gelden te storten op een Nederland sche postrekening ten name van iémand in Zwittau C.S.R. Het is waarschijnlijk goed het volgende op te merken: In het jaarboek „L'Eglise Catholique dans L'Empire Japonais", dat in 1935 is uitgegeven, en dat alle plaatsen geeft waar Katholieke Kerken in Japan zijn met het daaraan verbonden personeel, wordt het plaatsje Tajimi, Gifu-ken, Shudoin niet opgenoemd. De Nederlandsche Missionarissen, die in mijn register zijn aangeteekend als werk zaam in Japan, geven geen van allen een adres als de circulaire opgeeft. De heer Hans Koukal te Zwittau is mij volkomen onbekend. Het is natuurlijk mogelijk, dat alles toch in orde is: de schrijfwijze der plaatsna men in het Oosten is dikwijls zoo ver schillend; maar ik acht het toch veiliger een niet onderteekende circulaire, welker feitelijke gegevens niet te verifieeren zijn, onbeantwoord te laten. TH. M. P. BEKKERS, Nat. Seer. P. M. B. RECHTZAKEN HUWELIJKSDRAMA VOOR DE RECHTBANK. Garagehouder pleegde aanslag op een vrouw. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond vandaag de 38-jarige garagehouder G. J. T. terecht, verdacht van poging tot moord op mevr. N. R. De dagvaarding legde hem ten laste, dat hij op 22 September j.l. na in rijp beraad en kalm overleg het voornemen te hebben opgevat en het besluit te hebben genomen om Nelly R. opzette'ijk van het leven te be- rooven, ter uitvoering van zijn voornemen, zioh heeft begeven naar een perceel in de Euterpestraat te Amsterdam, waar de vrouw zich bevond. Toen hij tot de woning was toegelaten, trok hij een met scherp geladen automa tisch pistool, richtte het op haar borst en trok twee maal af. De schoten gingen ech ter niet af, daar de slagpen niet diep ge noeg in de patronen sloeg. Subsidiair was poging tot doodslag ten laste gelegd. De aanslag is het gevolg van een huwe lijkstragedie. De vrouw, gehuwd met een makelaar, woonde oorspronkelijk in En schede. Daar was het echtpaar bevriend met den garagehouder T. en zijn vrouw. De garagehouder vluchtte met de vrouw van den makelaar naar Amsterdam, waar ze sa men gingen wonen. Na korten tijd kwam de vrouw van den garagehouder, die een kind van zes weken had, bij hen inwonen. Lang bleef de verhouding tussahen den man en zijn vriendin niet goed. Zij wilde weer naar haar echtgenoot terug. Doch hij wist haar steeds over te halen om te blijven. Tenslotte verliet zij de woning en huurde een kamer in Zuid. De wapendeskundige inspecteur Kruyne verklaarde, dat het pistool schietklaar was, toen verd. het op de vrouw richtte. Slechts door een toeval ging het schot niet af, daar de slagpen niet ver genoeg doordrong. De vrouw, waarop de aanslag was ge pleegd, kwam hierop voor het hekje. Verd. had haar aldus verklaarde zij her haaldelijk bedreigd. Getuige was tenslotte alleen gaan wonen en had een kamer ge huurd in de Euterpestraat. Op den dag waarop zy haar kamer betrok, kwam verd. 's avonds op bezoek. Toen hij de kamer binnen was, wierp hij de vrouw op den grond, zette zijn knie op haar borst en trok een revolver. De eerste keer drukte hij het wapen tegen het lichaam en haalde den trekker over. Ook de tweede keer weigerde het pistool. De vrouw riep om hulp en toen kwam verd. tot zichzelf, aldus verklaarde getuige. „Hij was erg zenuwachtig en waarschijn lijk bedoelde hij het nie* zoo erg". Pres.: Maar wanneer de revolver niet ge weigerd had, zou het uw dood zijn ge weest. Getuige zette haar verhaal voort: verd. had haar gesmeekt de politie buiten het ge val te laten. Hij had het wapen in een kast verstopt en was weggegaan „Ik heb het eerst niet aangegeven, ik had medelijden, maar hij hield niet op. Ik kreeg brieven waarin hij weer dreigemen ten uittetoen heb ik aangifte gedaan. Verd.: Ik heb die revolver alleen maar in mijn handen gehad. Het wapen stond op veilig. Ik wilde alleen maar pressie op haar uitoefenen; ik hield van haar en wil de haar noch dooden, noch verwonden. Pres.: Het staat vast, dat de patroon, die voorzat, door den slagpen geraakt is. De vrouw hield vol, dat verd. twee maal de trekker had overgehaald. „Ik keek er met belangstelling na, ik was toch immei's hoofdpersoon in dit drama. Hij morrelde nog. wat aan het wapen, maar het lukte niet.... Wel riep hij: „Dit heb ik speciaal voor je gekocht in Antwerpen, nu ga je ei' aan". De vrouw van verdachte, als getuige ge hoord verklaarde, dat haar man met haar geld een taxi-onderneming was begonnen. De zaak was echter mis gegaan. Haar man was samen gaan wonen met mevrouw R. Later had zij eveneens haar intrek bij verd. genomen. Requisitoir. De officier van justitie, mr. Wassenbergh, zeide in zijn requisitoir, dat de feiten heel anders zijn dan verd. voorgeeft. Verd. wilde mevr. R. niet met rust laten, en hij was woedend, toen zij weer naar haar man terug wilde gaan. Toen zij hem verliet en een kamer in de Euterpestraat huurde, spoorde hy haar op, diende zich aan als haar man en kwam met getrokken revolver de ka mer binnen. Hij werpt haar op den grond en poogt twee maal op haar te schieten. Het is lou ter toeval, dat de schoten niet afgingen en de vrouw niet is gedood. Deze verdachte aldus de officier' maakt op mij een hoogst ongunstigen in druk. Hy is zoowel in zijn verklaringen als in zijn brieven volkomen onwaar. Deze man wilde die vrouw niet loslaten en, kon hy haai- niet hebben, dan zou nie mand haar meer hebben. Hij heeft alles gedaan wat een moordenaar doet. Alle voorzorgen waren genomen, zijn plan om haar te dooden stond vast. Ik requireer tegen dezen verdachte we gens poging tot moord een gevaugenisstraf van zes jaar. Verdachte en diens vrouw, die in de ge tuigenbank zit, barstten in snikken uit. De verdediger, mr. C. W. van Rhijn uit Hengelo, zeide in zijn pleidooi, dat er z.i. van poging tot moord geen sprake was. Er is niet bewezen, dat de trekker op het be wuste moment is overgegaan, dal kan eer- I1 der of later zijn gebeurd, de aangifte heeft immers pas 14 dagen later plaats gehad. Hij heeft de vrouw slechts bedreigd. Vonnis 3 Februari. Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akkers Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoeststillende werking, haar ziektekiem- doodende eigenschappen, haar gunstigen. invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is de bekende, van ouds geprezen het beproefde middel in griep-tijd. Overal verkrijgbaar. In flacons vanaf f 0.75 POGING TOT DOODSLAG De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde den 36-jargien opperman P. A. K., wegens poging tot doodslag tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O. M. had een jaar geëischt. Op 13 September had hij den arbeider W. F. in diens woning in de Thecphile de Bockstraat te Amsterdam na een dronken- mansruzie met een dolksmes tusschen de schouderbladen gestoken. GEFINGEERDE INBRAAK Duitscher tot een jaar veroordeeld De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde heden den 52-jarigen Duitscher W. R. wegens poging tot oplichting van een verzekeringsmaatschappij en het doen van een valsche aangifte tot een jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De man had zich bij de politie te Die- men, waar hij woont, vervoegd met de mededeeling, dat er bij hem was ingebro ken en o.a. een postzegelverzameling ter waarde van 70.000 frcs. was gestolen en een aantal sieraden. Uit het politieonder zoek bleek, dat van inbraak geen sprake was. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. -= De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 25 Januari a.s. des namiddags 7 uur. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van de Chr. zangvereeniging „Hosan na", om voor het vervolg vrijgesteld te worden van de betaling van vermakelijk heidsbelasting voor de uitvoering van ora toria. 6. Voorstel van B. en W. inzake een mis sive van Gedeputeerde Staten, houdende het verzoek in te trekken, bepaalde raads besluiten, betreffende de wedden van den keuringsveearts en de hulpkeurmeester en vaststelling dier wedden op de door hen aangegeven bedragen. 7. Voorste] van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan de Brede- rodestraat, aan den heer N. Rietveld q.q. (375 M2. voor den prijs van 5.— per M2.). 8. Voorstel van B. en W. inzake aankoop van een perceeltje voetstraat, gelegen voor het kantoor der posterijen, telegrafie en telefonie, van het Rijk. 0 9. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van de afd. Alphen aan den Rijn van den Centralen bond van transportarbeiders, betreffende het lossen van kolen voor de gasfabriek. 10. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek vain het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van lager en meer uitgebreid Christelijk schoolonderwijs, alhier, om be schikbaarstelling van geldein voor de aan schaffing van een nieuwe ketel voor de centrale verwarming in het schoolgebouw der Vereeniging aan de Julian astraat no. 93. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van het grasgevas op het terrein van de schietbaan aan de Verlengde Aar kade. 12. Verdeeling van den Raad in afdee- lingen. 13. Voorstel van B. en W. inzake het ne men van maatregelen tot handhaving van de eigendomsrechten dei- gemeente, ten aanzien van gedeelten voortuin langs de Stationsstraat. 14. Voorste] van B. en W. inzake uitne ming uit het Grondbedrijf van de gron den, bestemd voor den bouw van een raad huis. 15. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een verkeersv erordening 16. Benoeming van de leden en den voor zitter van de met ingang van 1 Januari 1937 in haar geheel periodiek afgetreden commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling. 17. Voorstel van B. en W. inzake aan koop van eenige perceelen wei- en tuin land, van mevrouw de Weduwe D. van dei- Ent Braat. 18. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der gemeente-begrooting, dienst 1936. 19. Voorstel van B. en W. inzake het uit- leenen van kasgelden. Postd ui ven ten toonstelling. Dinsdag avond werd de tweedaagsche clubtentoon- stelling van de Postduiven vereeniging „De Gevleugelde Vrienden" welke wordt ge houden op de bovenzaal van het Volks gebouw, geopend. De belangstelling voor deze tentoonstelling was zeer goed, in to taal waren er niet minder dan 135 inzen dingen. De keuring werd verricht door den heer keurmeester, den heer A. J. Unter- horst van Rotterdam, die over gehalte en kwaliteit der vogels zeer gunstig oordeel de. De tentoonstelling werd met een kort speechje door den' voorzitter, den heer H. W. Martens, geopend. Direct na de opening bestond reeds groote belangstelling, wat niet is te verwonderen, daar het zeer be kend is, dat tal van leden dezer vereeni ging bijzonder mooie vogels bezitten. Over het geheel maakt de expositie een keurige indruk. Ook vandaag is de tentoonstelling nog geopend. De 4 beschikbare wisselbekers werden toegekend aan de heeren P. G. Borgers, J. v. Leeuwen en C. v. Ofwegen (2 stuks). Hoe bestaat 't? Alphen staat momen teel in het teeken der revue. „Hoe bestaat 't'\ is ook de aanhef van de revue, welke gisteravond op initiatief van de R.K. Har monie-vereen. „Leo XIII" door Leo's revue- gezelschap in de St. Josephzaal voor de eer ste maal werd opgevoerd. Dit gebeuren heeft niet alleen heel wat tongen, maar ook beenen in beweging gebracht. De zaal was tot in de uiterste hoeken met aanwezigen gevuld, toen de Harmonie onder bekwa me leiding van den directeur, den heer Gregoire uit Bodegraven, als inzet de Ko ning Voetbal-marsch van Willi Schoote- meijer ten gehoore bracht. De rechte stem ming was - er reeds; het werk van den auteur, den heer W. van der Louw, zou nu zijn vertolking gaan vinden, 't Bleek een aaneenschakeling van ernst en luim, reclame voor het Nederlandsch product, ko mische duetten met refrein-zang", verdeeld in 14 tafereelen, met ais slot een schitte rend tableau, met speciale belichting en tooneel-décor. 't Zou te ver voeren ieder ta fereel te beschrijven. Een uitzondering ver dient evenwel het 2e tafereel „De oogst", tooneelspel en declamatie met solozang door mej. To van Gils. Deze sopraan-so liste, bekend om haar zuivere en beschaaf de voordracht en klankvol geluid, viel een welverdiend applaus ten deel. In hooge ma te steeg de lachlust bij de opvoering van het elfde tafereel, voorstellende een trouw partij, toen Burgemeester's woorden waar heid werden en een reuzen-spin, op het hoofd van het jonge paar viel. Het laat ste tafereel vertolkte de elf provinciën als Neerlands glorie, een uitstekend geslaagde scène. Tusschen de verschillende bedrijven bracht de Harmonie vroolijke marschmu- ziek ten gehoore, terwijl voorts musicale medewerking verleende P. v. d. Stoel (pia no), P. Koren (viool), H. Kleijn (trom); „Leo XIII" heeft er slag van avonden te organiseeren, welke inslaan. De aanwezigen waren ten hoogste voldaan over hetgeen zij hadden genoten. „Hoe bestaat 't" zal he den- en morgenavond ongetwijfeld volle zalen trekken. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1832 G. H. KLEIÜHA3U3 Pieter oe ia Counstraa. 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 gangen van de Kath. Illustratie en 11 van St. Bavo. Intussohen is nog een mooi bedrag be schikbaar om binnenkort opnieuw in te slaan. Het leesgeld bedraagt slechts 3 ets. per week. Het bestuur van de Bibliotheek bestaat uit de heeren J. G. Vroonhof, voor zitter; G. Pauelsen P.zn., M. Zijerveld, C. Boekhorst en L. Groenendijk. Ongeval. Een knechtje van een stee- nensohipper uit Ouderkerk a. d. IJsel was gistermorgen op het bouwwerk van Gebr. Westmaas in het Zuideinde alhier bezig een schuit met steenen te lossen. Toen hij met een afgeladen kruiwagen met steenen over de loopplank van het schip reed kon hij de kruiwagen niet houden en viel met kruiwagen en al in het ruim van het schip, De jongen kwam met zijn hoofd op een ijzeren pen tereóht en bezeerde rich zoo danig, dat hij rioh onder doktersbehande ling moest stellen. ZOETERWOUDE. De meeldiefstal. Naar we vernemen zijn de daders van den meeldiefstal en de diverse diefstallen van veervoeder, die zij in deze en omlig gende gemeenten hebben gepleegd, n.l. van den E. uit Zoeterwoude, C. P. S. uit Lei den en de heler v. Z. uit Leiden, Maandag middag voor den officier van justitie ge leid en in het huis van bewaring ingeslo ten. Personalia. Mej. C. J. van Rijn alhier is toegelaten als kweelinge met akte aan de R.K. Meisjesschool in de Zuidbuurt alhier. HAZERSWOUDE Loop der bevolking De beyolking bedroeg per 1 Januari 1936 2495 m. en 2475 vr. is 4970 zielen. Zij vermeerderde door: vestiging: 88 m. en 138 vr. es 26 zielen; geboorte: a. in de gemeente 58 m. en 55 vr. is 113 zielen; b. buiten de gemeente: 11 m. en 3 vr. is 14 zielen, totaal 157 m. en 196 vr. is 353 zielen Zij verminderde door: vertrek: 107 m. en 163 vr. is 270 zielen; overlijden 22 m. en 18 vr. is 40 zielen; tot. 19 m. en 181 vr. is 310 zielen. Totale vermeerdering: 28 m. en 15 vr. is 43 zielen, vr. Bevolking op 31 De cember 1936: 2523 m. en 2490 vr. is 5013 zielen. Levenloos aangegeven 1; 2 overle denen, niet tot de bevolking dezer gemeen te behoorende. 'KOUDEKERK. Jaarvergadering „E.V.K.R." Maandag avond werd op de bovenzaal van den heer T. den Bruin de algemeene jaarvergadering der „Eierenveiling Koudekerk-Rijndijk", gevestigd te Koudekerk, onder voorzitter schap van den heer W. Wille gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris kan men constateeren, dat deze Veiling ondanks den druk der tijden een goed jaar heeft ge maakt; het ledental is met 19 vermeerderd en telde op 31 Dec. 80 leden, er waren ge veild 275856 stuks kip- of eendeneieren, 984 pond boter, 3683 pond kaas, plus ver schillende kippen, konijnen enz. De gelde lijke opbrengst was f 7789.89. Door den zelfden functionaris, die tevens als pen ningmeester het beheer der financiën heeft, werd ook hiervan een uitgebreid verslag uitgebracht, de kas der vereen, sloot met een batig saldo van f 45.04; op 31 Dec. 1935 was er een saldo van f 5.20, zoodat er op 31 Deo. 1936 j.l. in kas was f 5U.24. Door de heeren A. Suidwijk, J. Reyneveld en P. van Kempen werden de rekeningen en be scheiden nagezien, die bij monde van eerst genoemde voorstelden de rekening goed te keuren. De begrooting voor het jaar 1937 werd goedgekeurd op een bedrag aan in komsten van 496.39 e'n aan uitgaven van ƒ473.80. Uit deze begrooting bleek duide lijk, dat de veilingskosten voor het nieuwe jaar hetzelfde zullen zijn als in 1936. Het aftredende bestuurslid, de heer D. de Wit, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. Aan de leden werd, zooals gewoonlijk, een gratis consumptie verstrekt, waarna de gratis verloting, die verschillende aanwezigen leden verrastte. Na rondvraag sluiting. Na afloop werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: W. Wille 1ste voorz., A. van der Hulst, 2de voorz., H. J. Borst, 1ste secr.-penningm. en W. Sohellingerhout, 2de penningm. NIEUWKOOP. R.K. Bibliotheek. De voorzitter van de R.K. Bibliotheek heeft een catalogus sa mengesteld, welke tegen de geringe ver goeding van de drukkosten verkrijgbaar is en waarin zijn opgenomen alle in de Bi bliotheek aanwezige boeken. Zij zijn alpha- betisch, naar den naam van den schrijver, gerangschikt. Men vindt er de werken in van Benson, Conscience. Coolen, Chesterton, Dickens, Jorgensen, Melati van Java, Jules Vernes, Vesters e.a., terwijl bij afzonder lijke rubrieken een mooie collectie levens van Heiligen en kinderboeken is aangege- ven, alles te zamen tot een getal van niet I minder dan 789, met daarnaast nog 54 jaar- 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 20 Janukri 1937 Hooge Prijzen 1000.— 4915 16435 400.— 13064 16800 18209 19179 200.— 5180 6259 6874 12874 16381 16611 100.— 1784 3437 4202 7721 7748 10124 15280 15482 16062 Prijzen van 70.— 111 135 186 333 382 414 555 580 755 816 835 941 1353 1408 1578 1851 1892 1991 2127 2199 2463 2762 2972 2937 2988 3053 3245 3322 3395 3526 3528 3581 3657 3882 4041 4115 4248 4289 4300 4311 4383 4480 4736 4758 4945 5031 5128 5433 5667 5695 6300 6331 6422 6430 6431 6521 6723 6758 7080 7205 7396 7563 7598 7742 7831 7896 7904 8056 8120 8260 8443 8455 8801 9012 9027 9252 9268 9698 9803 10168 10644 10676 10693 10738 10822 1101)0 11190 11596 11634 11656 11747 11H48 11872 11899 12109 12199 12242 12415 12503 12631 12639 12718 12753 12837 12898 12899 13011 13016 13232 13254 13255 13399 13452 13475 13496 13506 13666 13676 13738 13183 13842 14189 14195 14552 14566 14632 14660 14633 14700 15186 15242 15372 15423 15441 15445 15838 15854 16002 16209 16357.36437 16569 16641 16759 16955 17052 17114 17266 17706 17897 18005 18309 18094 18194 18215 18393 18693 18714 18762 19148 19261 19339 19347 19398 19544 19578 19581 19589 19660 19666 19842 19846 20027 20347 20465 20647 20807 20829 Nieten 45 60 92 144 146 211 237 248 389 402 494 532 556 664 668 722 775 820 857 937 981 1032 1058 1129 1155 1181 1220 1221 1232 1273 1289 1322 1415 1473 1480 1509 1538 1571 1575 1607 1608 1633 1678 1761 1860 1865 1868 1900 1960 2006 2022 2030 2093 2135 2178 2204 2237 2245 2296 2339 2372 2396 2553 2558 2563 2611 2714 2786 2806 2808 2812 2846 2863 2894 2957 2963 3009 3057 3101 3182 3198 3234 3250 2433 3471 3478 3547 3600 3632 S665 3753 3813 3974 4068 4138 4157 4168 4235 4239 4276 4304 4307 4356 4396 4456 4469 4477 4478 4594 4601 4625 4627 4637 4666 4711 4745 4779 4739 4806 4821 4823 4927 4997 5075 5126 5206 5242 5268 5303 5390 5417 5471 5485 5501 5530 5610 5651 5657 5727 5875 5984 6038 6051 6102 6105 6107 6116 6138 6162 6215 6237 6263 6327 6342 6366 6380 6396 6500 6561 6629 6647 6664 6690 6755 6756 6759 6857 6998 7000 7067 7077 7089 7105 7145 7167 7198 7230 7284 7328 7334 7469 7544 7545 7694 7713 7725 7777 7851 7922 8151 8198 8215 8225 8341 8374 8417 8475 8609 8618 8763 8799 8834 8908 8954 8957 9062 9035 9100 9101 9134 9139 9167 9227 9277 9325 9329 9338 9383 9387 9389 9500 9505 .9512 9537 9572 9658 9688 9699 9704 9735 9758 9766 9767 9820 9919 9920 9933 9953 9966 9967 10152 10153 10170 10200 10208 10229 10312 10335 10398 10412 10414 10483 10563 10584 10589 10504 10655 10S78 10687 10743 10767 10789 10801 10880 10910 10944 10949 10952 11041 11105 11153 11169 11227 11234 11347 11360 11364 11408 11503 11510 11551 11660 11669 11675 11762 11908 11926 11928 11985 12102 12170 12210 12225 12239 12292 12507 12530 12563 12566 12599 12641 12761 12762 12852 12975 12985 13013 13056 13082 13269 13326 12348 13378 13417 13423 13445 13509 13539 13543 13549 13567 13574 13596 13601 13610 13630 13654 13663 13681 13768 13846 13868 13902 13922 13940 13962 14017 14050 14119 14159 14274 14295 14333 14334 14341 14345 14348 14392 14408 14444 14451 14455 14472 14491 14499 14509 14597 14606 14650 14657 14707 14743 14748 14879 14973 14974 14977 15053 15170 15173 15192 15251 15230 15334 15337 15333 15408 15483 15505 15543 15553 15623 15665 15666 15667 15742 15751 15820 15844 15952 16086 16123 16132 16211 16242 16314 16324 16370 16422 16424 16491 16514 16557 16662 16708 16749 16777 16935 16984 17008 17093 17102 17116 17149 17156 17186 17211 17221 17275 17320 17327 17334 17388 17396 17414 17527 17572 17653 17662 17708 17805 17831 17900 17920 17952 17984 18006 18011 18066 18070 18079 18155 18169 18240 18265 18294 18320 18355 18394 18432 18437 18502 18505 18582 18593 18772 18817 18836 18900 18905 18909 19007 19123 19240 19318 19319 19375 19468 19566 19706 19807 19832 19843 19862 19876 19917 20120 20195 20203 20242 20271 20275 20276 20415 20416 20447 20486 20565 20596 20602 20633 20658 20603 20780 20788 20801 20859 20871 20919 20965 20993

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7