WOENSDAG 20 JANUARI 1937 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HAZERSWOODE Wethoudersverkiezing In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering is tot nieuw lid geïnstalleerd de heer Y. Bol (A.R.) en tot wethouder is gekozen in de vacture de Bruyn (A.R.) de heer A. J. de Jong (R.K.), De heer de Jong verkreeg 6 stemmen, de heer M. Scheel (R.K. 4 stemmen. Het raadslid Buitenhuis (C.H.) was wegens ongesteld heid niet aanwezig. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. leidsche universiteit. Benoeming privaat-docent. Bij beschikking van den minister van O., K. en W. is toegelaten als privaat-do cent in de faculteit der wis- en natuur kunde aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de geschiedenis en de didactiek der biologie: dr. A. Schier- beek, te 's Gravenhage. Bucharin werden ook Rykof en Tomski genoemd. Tomski sloeg de hand aan zich zelf en de openbare aanklager verklaarde in de loop van het proces, dat Bucharin en Rykof niets met het complot te maken hadden. Bucharin bleef hoofdredacteur van de „Isvestia" tot Zondag jl. doch geen bui tenlander heeft hem meer gezien na de persconferentie van 3 November jl. Hij zag er toen zeer verouderd uit. Hij is thans 48 jaar oud. Men weet niet of Bucharin is ontslagen als een „gebroken man", dan wel omdat toch een vervolging tegen hem wordt in gesteld. De correspondent van de „Daily Tele graph" wijst er op, dat Rykof, hoewel hij van schuld werd vrijgesproken, toch werd ontslagen als commissaris van Post en Te legrafie. Donderdag jl. zag de correspon dent Rykof nog in de straten van Mos kou loopen, hij zag er armzalig en misera bel uit en de correspondent vraagt, of deze beide eminente mannen thans evenals Radek, Sokolnikof. Putna, Piatakof en an deren als terroristen gevangen zullen wor den gezet. RECHTZAKEN vereeniging van taxi- en luxe automobielverhuurinrichtingen voor rijnland. Het spoedig komende Rijksvergunnings stelsel in het taxi-bedrijf. Nu het motorwegverkeer kan verwach ten, dat binnen korten tijd regelen zullen worden gesteld voor het verleen en van vergunningen o.a. voor openbaar perso nenvervoer heeft de 15 Januari j.l. opge richte Vereeniging van Taxi- en Luxe Automobielverhuurinrichtingen in Rijn land besloten zoo spoedig mogelijk alle be langhebbenden. die hun bedrijf in het dis trict van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland uitoefenen, te raadplegen omtrent de wenschen, welke ter zake worden gekoesterd. Daar de tijd zéér dringt heeft de ver eeniging reeds de hoofdbesturen van de Ned. Unie van Chauffeurs en overig auto- mobielpersoneel, den R. K. Bond van Transportarbeiders St. Bonifacius en van den Nederl. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders uitgenoodigd ieder één vertegenwoordiger aan te wijzen, ten ein de met drie harer eigen leden de gemeen schappelijke wenschen van werknemers en werkgevers te bespreken en te komen tot definitieve opstelling van aan de des betreffende Overheidscollege's te zenden adressen. De vereeniging heeft voorloopig als haar drie vertegenwoordigers aange wezen de heeren W. C. A van Kerkhoff, (Ideaal-Tax), A. P. Steutel (Groenlicht- •tax) en Th. J. van der Heijden (secretaris- adviseur der vereeniging). en als plaats vervangers de heeren H. Kan bier (Lux- tax) en P. van Ulden (N.V. Eltax). Het ligt in de bedoeling te bevorderen dat in alle gemeenten van het district van bovengenoemde Kamer zoo uniform mo gelijke regelingen worden getroffen. Tram gederailleerd. Gisteravond is door een defecten wissel op de Hoogewoerd nabij de Koenesteeg een motorwagen van de N.Z H.T.M. gederail leerd en dwars over den weg komen te staan. Het duurde een uur alvorens een en ander was hersteld, zoodat het rij verkeer moest worden omgelegd. Voor het Mercurius examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagde Mej. To Lau, alhier, leerlinge van Mej. Nell Kagie. Namens Wijtenburg's Edelachtbaar-Siga renfabrieken hier ter stede, werd door den architect B. J. Koldeweij te Voorburg he den aanbesteed de ombouw der Weverij van de voormalige Leidsche Katoenmaat schappij aan den Ziilsingel alhier. De in schrijving was als volgt: F. C. Kokshoorn, Voorburg 54.450, Ingenieursbureau v. Bouwnijverh., Oegstgeest ƒ53.200, J. C. v. d. Steen, Leiden 51.998, N.V. Mij. „Erica" Aann. Bedr. v.h. W. P. de Vreede, Noord- wijk 51.200, G. Splinter en Zoon, Leiden ƒ50.550, A. Kokshoorn, Voorburg ƒ49.900, Bik en Bredeveld, Leiden 49.480. Begroo ting 49.98w. De opdracht werd verleend aan de firma Bik Bredeveld. Gistermorgen is de 77-jarige P. P. v. d. S. op de Steenstraat aangereden door een taxi, waardoor de man een bekkenfractuur opliep. Hij is naai het Ct. Ehsabeth-Zieken- huis vervoerd. Getuigen van deze aanrij ding worden verzocht zich bij de politie, afd. recherche te willen melden. UIT DE RIJNSTREEK bodegraven Staatspartij. In het Parochiehuis ver gaderde de kiesvereeniging „Onze Plicht" onder presidium van den heer E. A. Bo- gaart. De voorzitter opende met een wel komstwoord en illustreerde de belangrijk heid van het jaar 1937 voor de Staats party. De secretaris, de heer J. Verlaat, las de notulen, welke onveranderd onder een woord van dank werden vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat er slechts een saldo van ƒ17.73 aanwezig is. De secretaris spreekt zijn bange vrees uit voor het komende verkiezingsjaar met een zoo laag saldo. De heer v. d. Heyden betreurt het, dat de lijsten van vrijwilli ge bijdragen nog niet zijn geind en ver zoekt dit alsnog te laten doen. De heer P. Bakker gaf een keurig overzicht van de gedane werkzaamheden. Thans is de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren de heeren C. de Groot, M. Twaalfhoven, A. Wolswijk en v. Zoest (Meye). Laatstgenoemde zal een herbenoeming niet meer aanvaarden. Na gehouden stemming blijkt, dat herkozen zijn de heeren C. de Groot en N. Twaalf hoven en gekozen de heeren P. Bakker en J. v. Zoest De voorz. bedankt de vertrekkenden uit het bestuur voor den omvangrijken arbeid, dat zij hebben verricht in het belang van de Staatspartij. Voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer werden candidaat gesteld de hee ren: H. J. v. d. Poll, M. P. v. d. Weijden, mej. dr. Hillen, A. C. Deerenberg, A. J. Loerakker, W. Steinmetz en mr. Steen- berghe. Door den heer A. R. v. d. Heyden werd een keurig verslag uitgebracht over het beleid der R.K. Raadsfractie. Een aangename causerie volgde hierop. De heer H. J. v. d. Poll, voorzitter der plaatselijke Lichtcomissie geeft in 't kort een uiteenzetting van het Vastrecht-tarief. De voorz. bedankt beide sprekers. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op, waarna sluiting volgde. volksbond-nieuws. Derde ontwikkelingsavond. Morgen, Woensdagavond, te 8 uur. wordt in het gebouw van den Ned. r.K Voiles- bond, afd. Leiden, de derde ontwikkelings avond voor de leden gehouden. Spreker op dezen avond is de heer J. Andriessen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal en voorz. van den Ned. R.K. Bouw- vakbond. Het onderwerp, dat door hem zal worden behandeld is getiteld. „Arbei dende menschen arbeid in Rerum Novaruro en Quadragesimo Anno". De bijeenkomst is gratis toegankelijk voor alle leden. Wedstrijden (prijsjassen). Het ligt in de bedoeling de nog restende Zondag-avonden voor de Vasten, kaart avonden in het Bondsgebouw te houden, waarbij gelegenheid tot prijsjassen. Zij die daaraan wenschen deel te nemen kunnen zich opgeven aan den heer A. J. v. Dam en den concierge. Mooie prijzen worden be schikbaar gesteld. Nu nog deelnemers en "de kaartavonden kunnen doorgang vinden. Door de .politie alhier is aangehouden de 26-jarige H. R., die nog vijf dagen hecht e- nisstraf tegoed had. omgeving. oegstgeest Sint Martinus Vereeniging. In aan sluiting met het jaarverslag v. d. B. v. Gr. Gez. van j.l. Zaterdag, vermeldt de St. Martinus Vereeniging in haar jaarver slag het volgende. Zij kan met groote tevredenheid op een jaar van charitatief werk terugzien. Het heele jaar door werkten de dames op vaste tijden. Het is aangenaam te weten, dat de dames met ijver en liefde voor het goede doel wekelijks samen komen, en hun vrijen tijd daaraan besteden. Laten we hopen, dat zij jarenlang voor de St. Mart.nus Vereeniging nog blijven werken, tot eer van God en tot welzijn van zoo vele groote gezinnen. De kleedingstukken in allerlei vorm, die werden uitgereikt, waren talrijk. 250 nieuwe stuks, w.o. damesmantel, jongens- heerenjas, jongenspakjes, blouses, jas- schorten, pyama's, fl. nachtponnen, ja ponnetjes heeren- en dames onderklee- ding, wollen en molton dekens, lakens, sloopen en baby-artikelen. De oude kVeding die in den loop van het jaar werd gegeven, wisten zij om te tooveren in n'euvve. Ter gelegei heid der le H. C. werden gekleed pen meisje en een jongen, terwijl een dame aanbood de St. Martinus Ver eeniging op daadwerkelijke wijze te hel pen. Een milde gever deed het bestuur mooie c upons stof toekomen voor de ver vaardiging van dames- en jongensboven- kleeding. Me* Kerstmis waren we in de gelegenheid gebreid wollen baby-artikelen in allerlei voim uit te, reiken, dat ons door gu'le handen werd geschonken. Bij huisbezoeken hoort men, hoe groot de noodtn en boe leeg de linnenkasten zijn Het damesbestuur brengt daarom op de allereerste plaats hartelijk dank aan al degenen, die de St. Martinus Ver. op een of andere wijze steunden, en hoopt in het jaai 1937 ruimschoots aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Aan de dames van de G. A. W. O.-club oprecht dank voor haar arbeid. buitenland. bucharin in ongenade. MOSKOU, 19 Jan. (A. N. P.). De „Daily Telegraph" meldt, dat de oude bolsjewiek Bucharin is ontheven van zijn post van hoofdredacteur van de „Isvestia" Hiervan is geen mededeeling' gedaan, doch zijn naam wordt niet langer in het blad ge noemd. Na den dood van Lenin was Bucharin lid van ret Politbureau en hoofdredac teur van de „Pravda". Wegens zijn oppo sitie tegen de uitvoering van het eerste vijf-jaarplan werd hij uit het Politbureau gestooten en verloor hij zijn post bij de „Pravda", doch spoedig daarna werd hij hoofdredacteur van de Isvestia". I In Augustus jl. werd zijn naam genoemd in het proces tegen Zinofjef en zijn 15 rae- j debeklaagden, die beschuldigd werden van samenzweren tegen Stalin. Tezamen met. doodelijke aanrijding te leiden Verzwaring van straf geëischt. In den ochtend van Zondag 3 Mei van het vorig jaar is op de Br eestraat te Lei- d e n, een daime, mevrouw van L die al daar op het trottoir liep, door een auto, be stuurd door den monteur J. P. van P. uit Leiden aangereden, met doodelijk gevolg, waarna deze auto nog de winkelpui van den bloemist Hosman vernielde. Van P. is wegens dit feit door de rechtbank veroor deeld tot drie maanden hechtenis met in trekking van het rijbewijs gedurende één jaar. De koopman S. van der H., uit Delft, die mede terecht had gestaan, omdat hij zijn stilstaande auto in beweging bracht en zonder behoorlijk een teeken te hebben ge geven naar links is uitgeweken is door de rechtbank vrijgesproken. Beide verdachten stonden thans in hoo- ger beroep terecht voor het Haagsche Hof. Van P., die nog geen rijbewijs voor vier wielige motorrijtuigen bezat en die gevolgd werd door zijn instructeur, zeide, dat hij bij het passeeren van de auto van den me deverdachte schrok, toen hij zag dat deze plotseling naar links uitweek, waardoor hij genoodzaakt was zich op de trambaan te begeven, juist op het oogenblik dat een tram naderde. Hij is toen even met deze tram in botsing gekomen en reed vervol gens het trottoir op met bovenvermeld ge volg. Verdachte verzoekt met een geld boete te worden gestraft. Verdachte Van der H. zeide, dat hij zich door in een spiegel te kijken, vooraf heeft vergewist, dat de weg vrij was. Hij heeft onmiddellijk geremd, toen hij de auto van den medeverdachte zag. De advocaat-generaal mr. L. J. B. Ver meulen merkte op, dat Van P. plotseling is geschrokken, toen hij een moeilijkheid zag. Maar op Zondagochtend is de Bree- straat te Leiden betrekkelijk stil en alles wijst er op, dat deze verdachte, nog onbe kwaam in het besturen van een auto, hoogst roekeloos met het leven van zijn me- demenschen omsprong door met een snel heid van 40 a 50 K.M. te rijden, terwijl ter plaatse toch elk oogenblik moeilijkheden kon verwachten, die elk bekwaan. chauf feur moet weten te voorkomen. Tegen chauf feurs als deze moet streng worden opge treden. Spr. vroeg ten slotte vernietiging van het vonnis en verzwaring van de opgelegde straf tot zes maanden gevangenisstraf met dezelfde bijkomende straf. Wat den verdachte v. d. H. betreft zei de spr. zich te kunnen vereenigen met het vrijsprekend vonnis der rechtbank, omdat er geen causaal verband bestaat tusschen de, overigens onvoorzichtige handelingen van dezen verdachte, en de gevolgen van de aanrijding. verduistering door een post bode te hazerswoude. De gewezen postbode L. van G. uit H a- zerswoude is door de rechtbank, te Den Haag, wegens verduistering en ver- valsching van boeken, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, welk vonnis door het Hof bij verstek is bevestigd. Tegen dit arrest heeft, verdachte verzet aangeteekend en heden stond hij voor het Hof terecht, waar hij opnieuw volhardde in de door hem in eerste instantie aange nomen houding, dat hij onschuldig is, Jioe- wel hij indertijd bij zijn verhoor door den burgemeester van Hazerswoude, de feiten had toegegeven, welke hierin bestaan, dat hem in zijn hoedanigheid van postbode, door de administratie te Leiden een bedrag van 226.68 was toegezonden, tot het doen van betalingen, hetgeen J 100.te veel was, welk bedrag hij dan ook na afwikke ling van zijn zaken overhield, waarna hij in het zakboekje het bedrag veranderde. Ook nu beweerde verdachte, dat hij des tijds tegenover den burgemeester bekend heeft, omdat hij hoopte daardoor niet ge vangen te worden gezet. Na getuigenver hoor, waarbjj ook eenige getuigen a dé charge werden gehoord, heeft de advocaat- generaal, Mr. L. B. J. Vermeulen, gecon cludeerd tot bevestiging van het vonnis op grond dat uit allé omstandigheden is gebleken, dat verdachte's oorspronkelijke verklaringen, de juiste waren. Mr. de Clercq uit Leiden pleitte tot vrij spraak, wegens gebrek aan bewijs. Arrest 3 Februari a.s. Twee jaar geëischt tegen e 'meente ontvanger van Hindeloopen. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwar den vorderde hedenmiddag tegen den 25- jarigen P. van V.. vroeger gemeente-ont vanger te Hindeloopen, wegens verduiste ring van 5000 gulden met welk bedrag hij de wijk nam naar Zuid-Frankrijk, waar hij te Nice werd aangehouden, twee jaar gevangenisstraf. LAATSTE BERICHTEN De vliegramp bij Senlis VLEUGELBREUK ALS OORZAAK AANGENOMEN Rapport van deskundigen gereed Het rapport naar de oorzaak van de vliegramp bij Senlis, opgemaakt door den technischen dienst van het Fransche mi nisterie voor de luchtvaart met medewer king van den Parijschen vertegenwoordi ger van de K.L.M., den heer Mohr, is thans gereed. De conclusie luidt, dat een vleugelbreuk in de lucht als oorzaak van den val van de Ph. M. A. G. moet worden beschouwd. Wel is er een cylinder gevonden, welke vondst, naar door sommigen werd aange nomen, zou wijzen op een warmloopen van den motor, maar deze veronderstelling mist eiken grond, omdat ih vastgesteld, dat deze cylinder als onderdeel in de ca bine werd vervoerd. Over een motorische storing is nog niets bekend, omdat de motor nog niet geheel is uitgegraven. De officieele identificatie van de stoffe lijke overblijfselen van de slachtoffers zal hedenmiddag geschieden. Naar men weet zijn de lijken van de vier slachtoffers in een chapelle ardente te Senlis opgebaard. Onmiddellijk na verkregen toestemming van de justitieele autoriteiten, zullen de overblijfselen van de slachtoffers naar Nederland worden getransporteerd. TELEGRAMMEN kardinaal bertram bezoekt den paus VATIKAANSTAD, 20 Januari (A.N.P.). In den gezondheindstoestand van Z. H. den Paus is geen verbetering getreden. De lange audiëntie, welke Z. H. den laatsten tijd, gelegen op ligstoel, heeft verleend, hebben hem zeer vermoeid en hij zal dan ook niet meer zoolang het bed verlaten als de vorige week het geval was. Hedenochtend heeft hij evenwel nog de kardinalen Pacelli en Bertram ontvangen. Met dezen laatste, de aartsbisschop van Breslau, besprak hij de Duitsche kwestie. Reeds Zondag j.l. was hij, tezamen met de vier overige leden van hst Duitsche Epis copaat, die te Rome vertoeven, door den Paus ontvangen. Deze eerste audiëntie is gevolgd door een aantal besprekingen van de Duitsche prelaten met de autoriteiten van het Vatikaan. Kardinaal Bertram is de eerste van de viif, die naar Duitschland terug zal kee- ren. In politieke aringen geloof men, dat de kwestie der Duitsche Ka*holieken ook be sproken is tijdens het onderhoud van Mus solini met Goering. Mussolini zou aange spoord hebben tot matiging. nachtelijk bombardement van madrid. MADRID, 20 Januari. (A. N. P.). Om kwart voor drie vannacht heeft de lucht macht der nationalisten bommen uitgewor pen boven Madrid. weer vliegtuigen boven madrid. Om kwart voor tien zijn drie djjiemoto- rige vliegtuigen, begeleid door eenige jachtvliegtuigen boven Madrid versche nen. Zij hebben de Puente-de Vallecas, in het Zuid-Oosten van Madrid, gebombar deerd. De bommen nebben eenige schade aangericht. Bij het verschijnen van jacht vliegtuigen der regeering zijn de nationa listen gevlucht. Eenige personen zijn bij het bombardement jedood of gewond. Tot de slachtoffers behooren kinderen. de kwestie der niet-inmenging in spanje. Controle-plan der militaire deskundigen. LONDEN, 20 Jan. (A. N. P.). De militaire deskundigen van de niet-inmengingscom missie zijn gereed gekomen met de uit werking van een controleplan, dat beoogt het binnenkomen van oorlogsmateriaal en vrijwilligers in Spanje te ver' inderen. De „Morning Post" meent te weten, dat de voor Spanje bestemde schepen te voren een neutrale haven zouden moeten aan doen, waar zij zouden worden gevisiteerd door vertegenwoordigers der niet-inmen- gingscommissie, welke eventueel een cer tificaat kunnen uitgeven, dat zich aan boord geen oorlogsmateriaal of contingent bevindt. Duitschers en Italianen zouden de regeeringshavens bewaken, terwijl de Rus sen en Franschen het toezicht zouden uit oefenen op de havens der opstandelingen. Groot-Brittannië zou als arbiter optre den. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Wilhelm Karei z. v. J. W. v. d. Horst en M. A. v. Rijn. Adriaan z. v. L. Bogaards en J. v. Evert. Overleden: A. C. Uittenhout ongeh. vr. 83 j. A. E. Groll, ongeh. vr. 80 j. J. M Vos m. 74 j. M. SpaargarenLan- ser vr. 43 j. J. 7e Wolf d. 29 j. J. A. Heintjes m. 83 j. G. H. v. d. Ham ongeh. vr. 51 j. De Fransch-Spaansche grens zou geslo ten worden en vreemde waarnemers zou den er toezien, opdat geen vrijwilligers ter sluiks Spanje zouden binnenkomen. Aan de Portugeesche grens zouden overeenkom stige maatregelen worden genomen. de strijd om de cerro duurt voort. MADRID, 20 Jan. (A. N P.). Vanochtend is bericht ontvangen, dat de strijd om den Cerro den geheelen dag heeft voortge duurd. De Nationalisten zijn de kerk en het dorpslogement binnengevlucht, die boven op den heuvel gelegen zijn. Zij hebben zich nog niet overgegeven. De regeeringsbatterijen hebben twee ge bouwen bestookt. ALLE ontvluchte gevangenen weer gegrepen. GUELPH, (Ontario), 20 Jan. (A. N. P.) Alle 70 gevangenen, die tijdens de muite rij van Zondagavond uit de gevangenis waren ontvlucht, zijn weer gegrepen. RUSSISCH STOOMSCHIP STUURLOOS. OSLO, 20 Jan. (A. N. P.). Het Russische stoomschip „Ilmen" heeft draadloos me degedeeld, dat het van negen uur af zon der roer ronddrijft. Het heeft hulp ver zocht, daar zijn situatie uiterst hachelijk is. DE „TRYM" IN NOOD. Zeer onstuimige zee. OSLO, 20 Jan. (A. N. P.). De bemanning van de „Trym" moest afzien van haar po gingen met de reddingbooten de „Venus" te bereiken, daar de zee zeer onstuimig' was. De „Venus" deelde per radio mede, dat zij zou trachten twee sloepen uit te zetten om de bemanning van het in nood verkee- rende schip op te pikken. Om vijf minuten over half twaalf gistei*- avond heeft de „Trym" draadloos mede gedeeld, dat haar toestand van minuut tot minuut ernstiger werd. De „Venus" kan er niet in slagen de boo ten uit te zetten, terwijl de bemanning voortgaat olie op de golven te werpen, die de „Trym" geheel dreigen te vernietigen. moordenaar ter dood veroordeeld. MOSKOU, 20 Jan. (A. N. P.). De recht bank van Melekess heeft heden den moor denaar van de afgevaardigde naar het Sov jet-congres, Pronma, tot den dood door den kogel veroordeeld. Twee medeplichtigen werden veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 245 vette kalveren 5664 4854 en 4047 cent per kg. levend gewicht; 51 nuchtere kalveren 71 per stuk; 202 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 5253 cent zware 5152 cent, vette 5051 cent per kg. slacntgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte renderen uit Denemarken. Over zicht: vette kalveren zeer ruime aanvoer, handel sleepend, prijzen lager, nuchtere kalveren, korte aanvoer, handel vlug en prijzen constant. Varkens zeer korte aan voer, trage handel, prijzen onveranderd. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 19 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 1917 stuks. Prijzen kippeneieren 3.304.00 per 100 stuks, boter 6972 cent en kaas 2324 cent per pond. HAZERSWOUDE, 25 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 2993 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.053.75, eendeneieren 3.603.70 per 1.00 stuks, ganzeneieren 8 cent per stuk. RIJPWETERING, 19 Jan. Veiling R. P. V. Aanvoer 2313 kippeneieren 2.303.20, 10 eendeneieren f 3.00 per 100 stuks, 1 haan 1.45, 2 kippen f 1.26, 8 konijnen 0.80 1.10 per stuk. VOORSCHOTEN, 19 Jan. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.504.00, eenden eieren 3 003.70, kuikeneieren f 3.00 3.30 per 100 stuks, konijnen 1.001.30. kipoen 0.400.65, duiven 1012 cent per stuk. WOERDEN, 20 Jan. Kaas. Aanvoer 62 partijen. Met rijksmerk le kwal. 21 22.50, 2e kwal. 18.5020. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.961/o Berlijn 73.461/., Parijs 8.521/2 Brussel 30 771/o Zwitserland 41.93 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.05 New York 1.825/s Praag 6.371/0

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3