WOENSDAG 20 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING DE KAAG Staatspartij. Gisteravond vergaderde in het café „Het Compas" de afdeeling van de R.K. Staatspartij. Aanwezig waren bij na alle leden. De voorzitter, de heer J. Clemens, bracht dank voor de groote op komst, sprak den wensch uit, dat de R.K. Staatspartij met een flinke overwinning uit den verkiezingsstrijd zou komen. Als I alle katholieke kiezers goed stemmen, dan is succes verzekerd. De secretaris, de heer H. P. Akerboom, leest de notulen voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer Th. Vermey, wordt financieel verslag uitge bracht; boeken en bescheiden worden na gezien door de heeren J. v. d. Aar en L. Loogman, en in orde bevonden. Hierna verkiezing definitief bestuur; het zittend voorloopig bestuur wordt onge wijzigd gehandhaafd, bestaande uit de heeren: J. Clemens, voorzitter; H. P. Aker boom, secretaris; Th. Vermey, penning meester; G. W. v. Gent, 2e voorzitter; J. P. de Vries, 2e secretaris. Na behandeling ingekomen stukken wordt overgegaan tot het belangrijkste punt: candidaatstelling voor de voorloopi- ge groslijst voor de a.s. Tweede Kamer verkiezingen. Als candidaten werden op de groslijst geplaatst: pater mr. dr. Beaufort, Utrecht, A. J. Loerakker, Haarlem, mr. Marchant, J. M. Stumpel, Hoorn, M. P. v. d. Weij- den, Zevenhoven en Jac. Groen te Noord- Scharwoude. Tot afgevaardigde naar den Kieskring Leiden en Stafenkring Bouda werd benoemd de heer H. P. Akerboom. Hierna rondvraag. Op een vraag of het goed zou zijn om een aspirant-lid zitting te geven in het bestuur, werd geantwoord, dat deze vraag niet behandeld kon wor den omdat zij niet op de convocatie vooï*- komt. Het bestuur vestigde de aandacht op het blad „De Opmarsch", welk blad ieder R.K. kiezer moet lezen en vooral nu in het verkiezingsjaar. Door den voorz. zal getracht worden om eenige exempla ren onder de leden te laten circuleeren. Hierna volgde sluiting dezer druk be zochte vergadering. Jammer, dat niet steeds alle leden opkomen, want al lezen 2ij dit korte verslag thuis, het moest als plicht gevoeld worden, dat elk lid op de vergadering behoort te komen. LISSE. St. Joseph's Gezellenvereeniging. In de gisteravond gehouden vergadering der St. Joseph's Gezellenvereeniging werd al lereerst door den Senior, den heer G. Weyers, de nieuwe vice-praeses, kapelaan Egberts, welkom geheeten. Kapelaan Nico- laas, die tot dan toe vice-praeses was, zal, naar men ons meedeelt, het adviseurs schap der Sociale Stands en Vakorganisa ties voor zijn rekening nemen. Vervolgens riep de Senior het welkom toe aan den heer J. v. d. Voet, bestuurslid van de R.-K. Staatspartij alhier, wien hij direct het woord verleende en die een lezing hield over de Staatspolitiek. Met tal van voor beelden uit Mexico, Rusland, Duitschland en Spanje toonde spr. aan in welke ver keerde banen de politiek terecht komt, als de Katholieken i.iet op hun qui vive zijn. De verschrikkelijke priestermoorden en kerkvervolgingen zijn mede ook te wijten aan de slappe houding der Katholieken in die staten. In die landen legt men beslag op de jeugd en voedt men deze op vol gens heidensche beginselen. Onze taak als Katholieke voormannen in de politiek of op sociaal terrein moet er dan ook op gericht zijn de jeugd te trai nen voor de Katholieke zaak. In de Ka tholieke jeugdvereenigingen moeten de jongelui geschikt gemaakt worden pal te staan in hun Katholieke overtuiging en leeren de zaak van Christus te verdedigen! Allereerst dient hun ook te worden ge leerd, hoe onze partijverhoudingen zijn en hoe een Regeering wordt gevormd. Van alles wat er in de politiek te doen is moe ten de Joseph's GezeUen op de hoogte zijn. Spreker gaf vervolgens een beeld, hoe Nederland thans wordt geregeerd en hoe de partijverhoudingen zijn. Al hebben de Joseph's Gezellen nog geen stemrecht, toch kunnen^ zij reeds veel doen bijv. in de pro- pagandaclubs der R.-K. Staatspartij en doen reeds hun invloed gelden. Daar ook kunnen zij nog beter ontwikkeld worden op politiek terrein. Spreker zette voorts uiteen, hoe de verschillende wetsontwer pen tót stand komen en schetste de werk wijze van Eerste en Tweede Kamer. In een mooie peroratie deed spreker nog uitko men hoe de sociale verhoudingen waren in vroeger jaren en hoe deze door krachtige samenwerking zijn verbeterd. Een dankbaar applaus volgde op deze leerzame lezing. Na het dankwoord van den Senior sloot de vice-praeses met het avondgebed. Personalia. De heer M. van Waveren, werkzaam aan de Gemeentebedrijven, slaagde voor het examen diploma boek houden, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden. De heer J. Beider, alhier, slaagde voor het diploma boekhouden voor de Vereeni ging van Leeraren in het Boekhouden. Onbewoonbaarverklaring woningen. B. en W. stellen den Raad dezer gemeen te voor om de woningen plaatselijk ge merkt Heereweg no. 363, 365, 369, 371, 373, 375, 377 en 379, toebehoorende aan den heer C. v. d. Zaal Azn., alhier; de wonin gen plaatselijk gemerkt Heereweg nos, 400, 402 en 404, toebehoorende aan den heer G. Mens, alhier; de woningen Heere weg nos. 410, 412, 414 en 416,, toebehoo rende aan den heer Joh. Kortekaas Th.zn. en cons., de woningen Heereweg nos. 428, 430, 432, 434, 438 en 440, toebehoorende aan den heer W. van der Peet; de woning Heereweg 449 toebehoorende aan den heer Ant. van Ruiten, alhier; de woning Eerste Poellaan 18, toebehoorende aan Wilha. M. Akerboom; en de woningen Achterweg nos. 42 en 44, toebehoorende aan mevr. de Vink, geb. Verhoeff, onbewoonbaar te verklaren. Het aantal voorgestelde onbewoonbaar- verklaarde woningen is 26. Voorschotten kleine zelfstandigen. Mede naar aanleiding van de besprekingen in de raadsvergadering van den 28sten December 1936 hebben B. en W. een na der onderzoek ingesteld naar de omstan digheden, waarin enkele kleine tuinders- cedrijven in deze gemeente verkeeren. Hun is daarbij gebleken, dat deze be drijven zonder hulp van Overheidswege zoo goed als onmogelijk kunnen worden voortgezet en dat het derhalve in het be lang der gemeente is aan deze z.g. kleine zelfstandigen een voorschot uit de ge meentekas voor het aankoopen van mest, zadep enz. te verstrekken. B. en W. stellen den Raad dan ook voor hen te machtigen in overleg met de Com missie van Advies voor de verstrekking van kweekerscredieten aan de daarvoor in aanmerking komende „kleine zelfstandi gen" een crediet te verleenen, bij de be paling waarvan 10 pet. van het in 1936 geveilde bedrag als basis zal worden geno men. De totale aflossing van het voorschot zal vóór 1 Januari 1938 moeten plaatsheb ben. Indien het geheele bedrag reeds vóór 1 November 1937 zal zijn terugbetaald, zal het voorschot renteloos zijn; bij latere betaling zal echter over den geheelen looptijd van het voorschot een rente, be rekend naar 5 pet. per jaar, moeten wor den vergoed. Alvorens de voorschotten worden toe gekend, zullen de tuinders zich moeten verbinden, om al hun producten te doen veilen en er genoegen mede te nemen, dat vanwege het veilingbestuur ten behoeve der gemeente 15 pet. van het door hen ge veilde bruto-bedrag wordt ingehouden ter aflossing van het voorschot. Volgens berekening zal in totaal een be drag van ongeveer 1000 noodig zijn. Belast zich met den aan- of verkoop van effecten en staat II gaarne ter zijde met inlichtingen omtrent aandeelen of obligaties. NOORDWIJKERHOUT. Collecte Mgr. Stam. De collecte voor de Missie van Mgr. Stam heeft in de St. Jozef parochie opgebracht de som van t 262 50. Muziekuitvoering „St. Jeanne d'Arc. ln Hotel Gouwenberg gaf de R. K. Muziek- vereeniging „St. Jeanne d'Arc" haar jaar lij ksche uitvoering voor kunstlievende leden donateurs en genoodigden De avond werd geopend door den heer H. Zwaan, die alle aanwezigen een hartelijk welkom toe riep. Hij herdacht het muziekconcours dat vorig jaar alhier gehouden is van den Bond van R. K. Muziekgezelschappen in Zuid- Holland. Dit concours heeft, aldus spreker, geen goed financieel resultaat gehad voor de muziekvereeniging, hoewel er zoo op gehoopt werd. Hij deed een beroep op de donateurs en kunstlievende leden om de vereeniging zoo goed mogelijk te steunen, daar er noodzakelijk nieuwe instrumenten aangeschaft moeten worden. Spreker sprak in het bijzonder een hartelijk woord van welkom tot Pastoor Maas, eere-voorzitter aer vereeniging. Hij sprak de hoop uit dat de Pastoor de voetstappen mocht drukken van zijn voorganger Pastoor Quant, die eveneens tal van jaren eere-voorzitter van „St. Jeanne d'Arc" is geweest en op wiens steun de muziekvereeniging altijd kon reke nen. Hierna werd het „Wilhelmus" gespeeld, aat door de aanwezigen staande werd aan hoord. Vervolgens begon men met de af werking van het muzikale gedeelte van de- uitvoering. Op" zeer verdienstelijke wijze werd achtereenvolgens gespeeld: On the Quarter Deck (Marsch) Egmont (Ouver ture); Vlaamsch feest; Wiener Bürger (Wal- zer); Les Saltimbanques (Fantasie sur Opera); Met moed voorwaarts (Marsch) en Finale. Van elk muzieknummer gaf de directeur G. Dik uitlegging, zoodat het publiek er veel meer van begreep en beter waardeerde. Na het muzikale gedeelte begon het ko mische, hetgeen verzorgd werd op beste wijze door het Duo Leo van Norde en Henk Smal. Het was een buitengewoon gezellige avond. Aan het einde ervan dankte de heer H: Zwaan voor de opkomst en den steun aan de vereeniging gegeven In den loop van den avond gaf de Burgemeester eveneens blijk van medeleven met de vereeniging door zijn aanwezigheid. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de vereeniging. ROELOFARENDSVEEN Staatspartij. Gisteravond had in café van der Geest de jaarvergadering plaats voor de leden der R.K. Staatspartij, afdee ling Roelof arendsveen en Nieuwe-Wete- ring. De voorzitter, de heer J. J. de Ko ning noemde het een verheugend feit, dat tot optimisme stemt, dat het ledental in ale afdeebngen is toegenomen. Dank zij de groote propaganda-vergadering op 3 De cember met als spreker Borromaeus de Greeve in het hierna gevolgde huisbezoek is het ledental gestegen van 531 tot 873. De schitterende resultaten der alom ge voerde acties doen ons hopen en vertrou wen, dat de Katholieke Staatspartij zich bij de a.s. verkiezingen zal handhaven en niet tot verbrokkelen aanleiding zal geven Notulen en jaarverslag werden onder dank vastgesteld. Uit het financieel ver slag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 8.95. Tot kas- nazieners werden aangewezen de heeren Van Klink en Van der Meer, die na afloop hunne^ werkzaamheden aan de vergade ring mededeelden, boeken en bescheiden volkomen in orde te hebben bevonden. In verband met de a.s. verkiezingen werd nog besloten donateurs aan te wer ven, ter bestrijding van de kosten voor propaganda. De heer N. Bakker bracht hierna verslag uit als afgevaardigde naar de Kamer-Centrale en Staten-Kieskring. De heeren W. Rietbroek en N. Bakker Hz die periodiek moesten aftreden werden wederom herbenoemd. Öe contributie voor het jaar 1937 werd vastgesteld op ƒ0.30 per lid. Candidaten voor de groslijst wer den gesteld n.l. de heeren: Loerakker, van der Weijden, mr. Jteenberghe, mr. Mar chant, pater Beaufort, Deerenberg en Jac. Groen. Bij de rondvraag werd door een lid bij het bestuur aangedrongen pogingen in het werk te stellen tot verlaging van de stroom- tarieven voor de tuinders ten behoeve van hun bedrijven (spuiten in kassen). De voorz. verklaarde zich bereid zich nader met het gemeentebestuur in verbinding te stellen. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Bekroningen Tulpententoonstelling. Op de tulpententoonstelling, die Dinsdag middag in .Bloemlust" werd geopend, wer den de volgende onderscheidingen toege kend: Groote zilveren beker voor de beste col lectie van 10 variëteiten tulpen, 24 stuks van iedere variëteit, ongeacht het ras, aan N.V. Gebr. Eggink te Voorschoten Groote gouden medaille voor mooie col- lectia tulpen aan N.V. Warnaar Co., Sas- senheim. Kleine gouden medaille voor mooie col lectie tulpen aan L. Schoorl, Lisse. Verguld zilveren medaille voor mooie collectie tulpen aan Gebr. C. en A. van Schouwen, Zuid-Beijerland. Zilveren medaille voor mooie collectie tulpen aan H. de Graaf Zonen" N.V. te Lisse. Voorts ontving de firma D. W. Lefeber Co. te Lisse een certificaat met lof der Jury voor een fraaie inzending tulpen, terwijl aan de N.V Vereenigde Culturen te Noord- wijk en aan den heer Frans Roozen Lzn. te Vogelenzang eveneens een certificaat werd toegekend. De datum der in de openingsrede van den neer Warnaar aangekondigde groote Nar- cissententoonstelling is 16 Februari a.s. Prijsuitreiking winkelweek. Gisteren avond had in de zaal van „Het Bruine Paard" de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de prijsvraag, welke geduren de de winkelweek gehouden is Deze prijs vraag bestond uit het raden hoeveel oran jelint zich in de étalage bevond. In totaal bedroeg dit 1755,10 M. Alle winkeliers, 60 in getal, hadden een prijs uitgeloofd. De heer Teernstra, als commissielid, voerde het woord, en besprak de medewerking van de burgerij, en hoopte, dat de winke liers, welke te samen voor meer dan 150 aan prijzen beschikbaar stelden, ook hier van de vruchten zullen plukken. Van de 623 inzenders waren- 61 de gelukkigen, die voldaan met een prijs huiswaarts keer den. Biljarten. De stand om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim luidt: gesp. gew. gel. pnt. C. Guldemond 12 10 20 Grd Zandbergen 12 10 20 A. H. Copini 11 9 18 B. Schreuder 11 6 1 13 G van Diest 10 6 12 J. van Reisen 11 6 -12 Ep. Postma 9 5 1 11 H. Schoo 11 4 8 J. Gardien 9 3 17 Th. Landweer 10 3 1 7 A J. v. d. Wiel 10 3 6 Chr. Homan 10 3 6 Piet Koning 12 3 6 Th. van Velzen 12 2 4 De beste partij dezen avond speelden de heeren C. Guldemond en Grd Zand bergen. beiden met een gemiddelde van 5.—. De hoogste serie staat nog op naam van Grd Zanobergen met 38. Voortzetting dezer wedstrijd Donderdag en Maandagavond a.s half zeven precies in café de Oude Post. Thans moeten er. nog 16 partijen worden gespeeld. STOMPWIJK. Geboren: Hendrika Petronella Maria d. van C. Kersten en J. J. Smulders. Jan z. van H. Roos en E. Weening. Arie Cor nells z. van C. G. Hartland en H. J. Din- gemans. Ondertrouwd:: J. Munnikhof en H. Wytzes. A. Dommerholt en H. E. Heu- ves. Overleden: Elisabeth Berkel 66 j. VEUR. Geboren: Gerardus Jacobus, z. van J. Hage en A. van Boheemen Hendrica Ca tharine Maria, d. van P. H. van Kampen en M. W. Heijne Piet, z. van W. G. Schinkels en M. Huisman Petrus Gerar dus Antonius, z. van P. de Groot en C. v. 'd. Togt Jacobus Johannes Antonius, z. van F. W. M. Togni en Th. H. Schroder Cecilia Petronella Cornelia en Anna Maria Helena, d. van W. H. den Hertogh en C. Blommenstein. Ondertrou(wd: A. A. Vreeswijk en J. H. van der Meer Chr. A. v. d. Geest en S. C. Hendriks. Overleden: Klasina Gerarda van Halm 44 j. NIEUWVEEN. Feestavond R.K. Volksbond. Door den heer Th. Brouwer wordt deze feestelijke bijeenkomst met een kort maar hartelijk welkom aan de aanwezigen geopend. Spre ker hoopt, dat deze avond naar ieders wensch mag slagen, en dat deze ook in op gewekte stemming zal wórden doorge bracht. De voorz. drukt zijn spijt uit, dat tegen het besluit in, bezoekers aanwezig zijn, die op deze avond geen recht hebben, spr. zal om moeilijkheden te voorkomen niemand uit de zaal laten verwijderen, maar zal in 't vervolg maatregelen nemen, dat dit ongeoorloofd bezoek niet meer zal plaats hebben. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat een verloting zal gehouden wor den en spoort ieder aan zoo veel mogelijk loten te koopen, teneinde daardoor de kos ten van dezen avond eenigszins te kunnen dekken. Spr. wensoht allen een genoege- lijke avond, en verzoekt deze, met het Bondslied „Roomsche Blijdschap" in te zetten. En dat 't een genoegelijke avond was hebben wij kunnen constateeren. Door den hotelhouder, den heer Schreuder, was de zaal smaakvol gerangschikt. Er vormden zich verschillende clubjes om met elkan der in vroolijk samenzijn den avond door te brengen. Een jolig stukje muziek zette kracht bij, de stemming niet alleen er in te brengen, maar ook er in te houden, wat dan ook tot het einde toe is gelukt. Zoo nu en dan werd de muziek door enkele leuke voordrachten afgewisseld, welke meerma len een lachbui deden weerklinken. Het duo Enfchoven en Lek had veel succes, hetwelk door een langdurig applaus herhaalde ma len werd bewezen. Bijzonder veel succes oogstten zij met hun lied bij ons in den Haag en Amsterdam, waarvan het refrein door de zaal werd mede gezongen. Zoo als aan alles, kwam ook aan dit fees telijk bijeenzijn een einde. In zijn sluitings woord verzocht de voorz., dat in 't vervolg meerdere leden op de vergaderingen tegen woordig zullen zijn, en dankte ten slotte allen, voor de samenwerking, waardoor deze avond vol vreugd en vroolijkheid zoo buitengewoon is TER AAR Bijz. Vrijw. Landstorm. In het café v d. Acker hield de afdeeling „Ter Aar" van den Bij zonderen Vrij willigen Land storm haar aigemeene ledenvergadering. In afwijking van vorige malen was nu de opkomst schitterend met uitzondering van de plaatselijke commissie, welke zeer slecht vertegenwoordigd was. Een lid van de commissie, de heer J. Hoogenboom, opende de bijeenkomst, en na allen verwelkomd te hebben, wordt terstond het woord gegeven aan den plaat selijken leider, den heer E. de Goede, die mededeelingen doet van de resultaten, be haald met de schietoefeningen, en nog een toelichting geeft omtrent de indeeling der verschillende klassen. Volgens rapport be schikt de afdeeling over vele scherpe schut ters, want een gemiddelde van 49 is een moyenne, waarrr^e men gerust voor den dag kan komen. De uitslag was als volgt: klasse A: A. v. Acker, Pijper, v. Emmerik, Rietveld, Ver haar, J. Sanders, v. Veen, Vlielander, v. d. Have, J. v. Kints, Slootweg, Zwanen burg, Vis, Verhoef, Balvert en A. de Jong. Klasse B: Rodenburg, Kroon, de Bruyn, Spek, Heemskerk, Kemp, Akerboom, Key- zer, Zevenhoven, Mulder, Otto.' v. d. Hoorn, Koning, Vork, Kalshoven, Slof, Goedhart, v. Eyk, Zwirs en Valk. Klasse C: Rijnsburger, v. d. Meer, Hoo- gervorst. Klasse E: Sassen, Luberts, v. Kessel, Hoogervorst, Visser, Hijdra, Slof, de Vo gel, v. Tol, Schellingerhout en Egberts. Deze klasse zijn hoofdzakelijk nieuwe schutters. Afdeeling A loopt van de 150 naar de 146; B: 145—140; C: 136—140. Al deze winnaars hadden een mooie prijs in ontvangst te nemen. De uitdee- ling geschiedde door den heer Hogen- boom, vergezeld met een toepasselijk woord en een aansporing tot een nog grootere deelname. Bij de bespreking feestavond werd me degedeeld, dat de avonden voor onze af deeling zijn vastgesteld op 25 en 26 Ja nuari. Waren voorheen deze propaganda- avonden in een café, nu werden er enkele principieele bezwaren tegen gemaakt, en om deze op te heffen, kon het de goedkeu ring verkrijgen van de aanwezigen, ook een filmvoorstelling in de gymnastiekzaal te geven. De heer de Goede gaf een sche ma van het voorloopige programma, wat zal bestaan uit een officieel en ontspan ningsgedeelte. Eerst zullen enkele hoog geplaatste autoriteiten het woord voeren en dan volgt de vertooning van de huwe lijksfilm van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Ook zal getracht worden de film van den Landdag te Alphen a. d. Rijn cp deze avonden te demonsteeren. Ter af wisseling wordt gezorgd voor populaire muziek. Ontegenzeggelijk beloven het dus prettige avonden te worden, waarvoor veel belangstelling van de zijde der gemeente naren wordt verwacht. De entree is laag. Vermelden wij, dat de eerste avond ge houden wrdt in café v. d. Acker, de volgende, dus Dinsdag 26 Januari, in het café Hoogendijk. Nadat nog enkele puntjes afgehandeld zijn, gaat de heer Hogenboom over tot sluiting, de hoop uitsprekende, dat alle iandstormers op voornoemde propaganda- avonden op het appèl zullen zijn. waar dan weer eens opnieuw de band versterkt zal worden. VOORSCHOTEN. Volksbond. De Volksbond vergaderde op Maandag 18 Januari onder voorzitter schap van den, heer N. Lamboo. Deze heet te allereerst welkom den gestelijk adviseur en den spreker van dezen avond, den heer v. d. Akker. Allereerst werd medegedeeld, dat het jaarfeest door ziekte moest uitge steld worden tot den 2den Paaschdag. Ook de jaarvergadering werd eenigen tijd uit gesteld. Punt 4 bevatte een voorstel van het bestuur om de contributie met één cent te verhoogen. De voorzitter lichtte toe. dat door het verplichtend worden van het nieuwe verbondsblad, thans „Herstel" ge heeten, het bestuur zich genoodzaakt zag dit voorstel te doen. Aanvankelijk stuitte dit voorstel nog al op tegenstand. Doch na dat de heer v. d. Akker nog eens uitvoe rig had aangetoond, dr t het in dezen tijd een eerste eisch is, dat het Werkliedenver bond geregeld contact houdt met alle leden en dat zij ook hiervoor een financieel offer brengt, en nadat spr. gezegd had, dat hij het niet verantwoord zou vinden van de le den, wanneer zij het afd. bestuur voor moeilijkheden zouden plaatsen, werd het voorstel aangenomen. Deze verhooging gaat in met 1 Februari. Vervolgens werd na eenige bespreking besloten een subsidie aan de retraiteclub te verleenen van 25. Hierna hield de heer van den Akker zijn 3de les over het communisme en wat wij er tegen moeten doen. Zijn rede had, even als de vorige, de volle belangstelling. Na afloop dankte de voorzitter en stelde een drietal personen enkele vragen, welke door den heer v. d. Akker beantwoord werden. Nadat de rondvraag gehouden was, welke een oogenblik tot levendige besprekingen aanleiding gaf, sloot de voorzitter de ver gadering op de gebruikelijke wijze. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag 21 Januari a.s. Agenda: 1. Nieuwjaarsrede van den bur gemeester; 2. Notulen der vergadering van 11 December 1936; 3 Ingekomen stukken; 4 Verzoek van J. Hufner, om het onbe woonbaar verklaarde perceel Hoofdstraat 48, alsnog bewoonbaar te verklaren; 5. Voorstel van B. en W. tot conversie der geldleening, pro resto: 112.569,24; 6. Voor stel van B. en W. ten aanzien van wedden en personeel; 7 Voorstel van B. en W. om de huur van de woning Mgr. Broerestraat 13 nader te bepalen op f 4.75 per week; 8. Voorstel van B. en W. tot tweede wij ziging gemeentebegrooting 1937; 9. Rond vraag en sluiting. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijze res aan de Chr. School alhier, is benoemd Mej. G. Kockmeyer, geboren te Oudega, thans komende uit 's-Gravenhage. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkun de haar eerste ledenvergadering in dit jaar, onder voorzitterschap van den heer Polderman. In de kas-commissie werden benoemd de heeren D. van Barneveld en G. Ver- lind. Een 17-tal nieuwe leden werd met aigemeene stemmen toegelaten. Vervol gens had de uitreiking plaats van de in het afgeloopen jaar behaalde prijzen, ver diend met inzendingen op uitgeschreven prijsvragen en voor het puntenstelsel. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden vervolgens aangewezen de heeren Wiegerinck, Ruitenbeek en van Noort. Na de pauze bracht eerstgenoemde verslag uit, en werden diverse punten toegekend. Door den secretaris werd hierop het jaarverslag uitgebracht. Uit dit verslag be luisterden wij, dat het ledental zich in stijgenden lijn begeeft en per 1 Januari bedroeg 139. Verder dat het cursuswezen, waaronder begrepen de cursus in Engel- sche taal, gegeven door den heer Kar stens, in goeden bloei verkeert, voorts dat de tuïnkeuring hoewel dit buitengewoon veel werk vereischt. veel succes beleeft en algemeen zeer wordt gewaardeerd. Als afgevaardigde in het Oranjecomité bracht hierop de voorz. verslag uit. Na vragenbus sluiting. WARMOND De dader aangehouden. De dader van van een onlangs in deze gemeente plaats gehad hebbende meel-diefstal, is door de politie achterhaald. Het bleek, dat de te Leiden v/onenae P. C. S. de dader was, die het meel verkocht heeft aan C. v. Z. te Leiden. Beiden zijn in het huis van Be waring te 'sGravenhage ingesloten. Tevens heeft de politie bij die gelegen heid de dader gevonden van een inbraak in het bootenhuis van den heer M. alhier. Hier werd vooral de door den dader ach tergelaten voetafdruk noodlottig. Een ge deelte van het ontvreemde is op verschil lende plaatsen te Leiden in beslag geno men. Wegverbreeding. De gemeente is overgegaan tot aankoop van een gedeelte vijver, en tuin van de buitenplaats van mevr. A. P. J. Tegelaar Baasbank in de verlengde Dorpsstraat, met het doel de weg daar ter plaatse aanzienlijk te ver- breeden. Gezien het druxke verkeer in dat gedeelte van het dorp zal de toestand daar aanmerkelijk worden verbeterd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. H. P. Stolk, houder van een Electro- technisch Bureau tc Wassenaar. Schoutstraat 7. Cur. mr. J van der Veen Vonk. te Wassenaar.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11