UIT DE OMGEVING PINSDAG 19 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. KATWIJK. Geboren: Engelbert Herman, zoon van H. N. v. d. Plas en T. Dexel Maria, dochter van A. den Hollander en W. Jur- gens Pieter Otto, zoon van A. C. Hof- kes en C. Burgerhout Jan, zoon van H. van Duyn en L. Plug. Getrouwd: J. Kuyt en D. Ouwer- sloot N, P. van Dijk en M. van Duyn J. Haasnoot en D. Messemaker. Overleden: C. de Mol, oud 54 jaren gehuwd met J. de Mol A. W. van de Plas oud 61 jaren geh. met C. Kulk. DE KWAKEL. Staatspartij. Vergadering in café C. Pouw. Na opening en notulen volgen 5 verslagen van Kieskring en Kamer-Cen trale door J. Voorn. J. Voorn en Mars. Kleijn worden hei-kozen als afgevaardig den. M. B. C. van Egmond, Johs. Schelling en W. Vermeij worden herkozen als be stuursleden. De secretaris-penningmeester boekt een batig saldo van 39.16. Als Tweede Kamer-candidaten worden gesteld de heeren: Groen, Stumpel, de Bilt, Pater Beaufort, Loerakker en v. d. Weijden. On der de jongeren zal propaganda gemaakt worden om lid te worden der E. K. Staats partij. De school gesloten. Vanwege de vele griepgevallen zal de school, die jongstle den MaaAdag is gesloten, gesloten blijven tot Donderdag 21 Januari a.s. LEIMUIDEN. Staatspartij. Vrijdagavond hield de RK. Staatspartij afd. Leimuiden-Rijnzater- woude hare ledenvergadering, tevens jaar vergadering bij den heer J. de Prie. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord, inzonder tot den Pas toor en Kapelaan. Aan de orde was nu 't uitbrengen van het jaarverslag door den secr., waaruit bleek, dat het aantal leden per 1 Jan. 363 bedroeg. De penningmeester bracht nu het finantieel verslag uit. De in komsten bedroegen 205.68, de uitgaven 151.28, zoodat er een batig saldo was van ƒ54.40. De heeren S. J. Visser en G. v. d. Meer zagen rekening en bescheiden na en rapporteerden, dat ze alles keurig itn orde hadden bevonden. De beide periodiek aftredende bestuurs leden, de heeren J. J. Hoogervorst en N. Disseldorp, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Het stembureau werd waargenomen door de heeren B Bartels en W. Visser. Tot afgevaardigde en plaatsver vanger voor Kring Leiden werden respec tievelijk bij acclamatie herkozen de heeren W. Compeer en S. J. Visser en voor de Statenkring Gouda de heeren P. J. Janssen en J. l'Ami. Nu volgde voorloopige aanwijzing van Candida ten voor de Tweede Kamer als volgt: M. P. v. cl Weijden, Jac. Groen, Loer akker, Pater Beaufort en oud-minister Steenberghe. Tot leden van de stembureaux werden o.a. benoemd de heeren B. Verheugd, B. Bartels en C. Overdevest. De zitting wordt gehouden aan Kattenbrug, bij den heer S. J. Hoogervorst, te Bilderdam bij den heer Bartels. Te Leimuiden in de Zustersschool. De rondvraag leverde niet veel bijzon ders. Naar aanleiding van een vraag door den Kapelaan, of er voor de verkiezing nog een vergadering, liefst met spreker, gehou den wordt, en een aansporing van den Pastoor om niet bij de pakken neer te zit ten, zegt de voorzitter toe, dat het bestuur dit punt in overweging zal nemen. Na allen e hebben gedankt voor hun opkomst en hun medewerking, sloot de voorz. deze ge animeerde vergadering met den clir. groet. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Op 1 Januri 1936 bedroeg de loop der be volking dezer gemeente: -882 mannen, 866 vrouwen. Totaal 1748 zielen. Geboren: 16 m., 17 vrouwen, gevestigd 75 m., 91 vr. Totaal 973 m., 974 vr. Totaal 1947 zielen. Overleden 8 m., 16 vr., vertrokken 81 m., 92 vr. De bevolking bedroeg op 31 Decem ber 1936: 892 mannen, 866 vrouwen. To taal 1758 zielen. „Lach door 't leven". A.s. Donderdag 21 Januari zal de Tooneelvereeniging „Inter Nos" alhier wederom een uitvoering geven in hotel Schreuder. Hebben wy de tooneel- ülub midden November zien speleft het too- neelstuk „Offerande", dat goed geslaagd is, deze keer zal zij ons onthalen op een spel vol vreugde en vroolijkheid. Opgevoerd zal worden de Cabaretrevue in 25 tafereelen „Lach door 't leven". De regie berust by den heer L. de Boer, wien wij een groot succes toewenschen. Werkloozenzorg. De plaatsjesdag al hier gehouden, ten bate van de zorg voor de R.K. jeugdige werkloozen heeft opge bracht ƒ6.45. Voorts vernemen wij, dat zich ter plaat sing in het R.K. Werkkamp „Vredesteyn" 10 werkloozen hebben aangemeld. NOORDWIJK. Landstorm. De landstormers van de afd. Noord wijk worden er aan herinnerd, dat de schietoefeningen wederom zijn be gonnen en vervolgens iederen Vrijdag avond gehouden zullen worden op den ge wonen tijd en plaats. Een ieder zorge dus weder aanwezig te zijn. ROELOFARENDSVEEN. Tweede lustrum van D. O. S. Het 10-jarig bestaan der R. K. S. V. „D. O. S." werd Zondag 17 Januari herdacht. Ter in leiding van dit feest was een feestkrantje bij alle parochianen aan huis bezorgd. Zon dagmorgen te acht uur werd een H. Mis opgedragen met Algemeene H. Communie voor levende en overleden der Vereeni- ging, waarbij, uitgezonderd een paar zie ken, allen tegenwoordig waren. Hierna was er een gemeenschappelijk ontbijt in het clublocaal. Onder het ontbijt sprak de Geestelijk Adviseur, kap. Buijs, woorden van gelukwensch tot het bestuur en leden, vooral tot de bestuursleden C. Boeker en H. F. van Ruiten als oprichters der Ver- eeniging, eerstgenoemde tevens 10 jaar als voorzitter. Hierna werden allen, onge veer 70 op de foto vereeuwigd, 's Middags om 2 uur werd er een feestwecLstrijd ge speeld tusschen D. O. S. en V. V. P. uit Den Haag, onder leiding van den heer Vrisekoop welke door D. O. S. met 41 werd gewonnen, waardoor de prachtige lustrumbeker, beschikbaar gesteld door den eigenaar van het Hotel „De Vier Heemskinderen", naar den D. O. S. me- da.Tlekast verhuisde. Om vijf uur vond er een receptie plaats waar bijna alle plaat selijke vereenigingen een vertegenwoor diger zonden en verschillende bloemstuk ken werden aangeboden. Ook door parti culieren werd er een druk gebruik van gemaakt en ook onze buurtvereenigingen lieten zich niet onbetuigd; er kwamen veel persoonlijke- en telegraphische gelukwen- schen. Om zeven uur begon de feestavond voor bestuur en leden met hun dames, waar door den voorzitter een nieuwe club- vlag werd aangeboden. De heer W. van Ruiten gaf een prachtig overzicht van de verloopen 10 jax-en, alles op muziek en veel op bekende wijzen, zoodat door allen het refrein kon worden meegezongen, waar door de stemming, bij D. O, S. welbekend, er. al spoedig in zat. Dit overzicht wordt ook voorgedragen bij de uitvoeringen van de volgende week en alleen dit x-eeds is het bezoeken der uitvoering waard. Daaraa vond een huldiging plaats van voorzitter en junioren secretaris als op richters der vereeniging. Namens de ver- eeniging werd hun een prachtig schilderij aangeboden in de D. O. S.-kleuren, terwijl de voorzitter nog een prachtige hanglamp van de leden ontving, als bewijs van hun erkentelijkheid voor de leiding, welke hij hun 10 jaar als voorzitter heeft gegeven. De voorzitter dankte mede namens zijn echtgenoote hartelijk voor de ontvangen cadeaux. Ook de heer H. van Ruiten be dankte en zeide toe, dat het cadeau een extra plaats in het houten huisje op de Zuidhoek zou krijgen. Daarna werd nog het woord gevoerd door de Geestelijke adviseur. Ook de trainex-, de heer Schouten uit Gouda, nam nog even het wooi'd en richtte zich vooral tot de eerste elftallers. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen, waarna deze uitstekend geslaag de dag, welke in ieders belangstelling stond, tot het verleden behoox'de. RIJPWETERING. Staatspartij. - De afdeeling Rijpwete- ring van de R.K. Staatspartij hield haar jaarvergadering in het café „Concordia" alhier. Zooals gewoonlijk was deze bijeen komst slechts matig bezocht, een omstan digheid, die ditmaal niet geheel aan gemis van belangstelling mag woi-den toegeschre ven, daar de griep hier nogal heersoht en het weer uitermate slecht was. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, heette de aanwezigen wel kom en sprak zijn beste wenschen uit voor het pas begonnen jaar. Dan liet spr. het af geloopen jaar in 'tkort de revue passee- ren, daarbij memoreerende de devaluatie, die in de land- en tuinbouwcentra nog geenszins verbetering van den economi sch en toestand heeft gebracht, doch veeleer het tegenovergestelde. Voor de R.K. Staats partij echter mag 1936 een jaar van voor uitgang heeten, immers, waar men op 't eind van het afgeloopen jaar van alle kan ten een groote aanwas van het ledental kon vermelden, daar bleef onze afdeeling niet achter en zag het aantal harer leden met bijna 70 toenemen. Dti vooral meende spr. als een lichtpunt in onze donkere dagen te mogen beschouwen, wijl het bewijst, dat vele afgedwaald en terugkeeren en vele nieuwelingen toetreden tot de partij, waar in zij hun hoogste bezit, n.l. hun gods dienstige overtuiging, veilig weten. Met den wensoh, dat 1937 in dit opzicht het afgeloopen jaar moge evenaren en dat alle R.K. kiezeressen en kiezers hun stem mo gen uitbi-engen op no. 1 van de R.K, lijst, besloot spr. zyn inleidend woord. De secretaris las hierna zijn keurig ver zorgde notulen van de vorige algemeene vergadering, die zonder op- of aanmerkin gen, met een woord van dank aan den se cretaris werden vastgesteld. Ook voor zijn uitgebreid en nauwkeurig jaarverslag oogstte de secretaris een welgemeend dank woord, onderstreept door een hartelijk ap plaus der aanwezigen. De penningmeester bracht daarna ver slag uit over de financieele toestand, die verre van rooskleurig bleek te zijn. Er was n.l. een kastekort van xnxim 17, waar-voor een oplossing dient te worden gezocht. De heeren P. v. d. Geest en J. Juffermans on derzochten de boeken en bescheiden van den penningmeester en verklaarden alles in de beste orde te hebben bevonden, waar op de penningmeester met een woord van dank voor zijn beheer werd gedéchargeerd. Het verslag der kringvergaderingen moest wegens ongesteldheid van den afge vaardigde, den heer H. G. v. d. Poel, achter wege blijven, waarop als laatste punt gele genheid werd gegeven tot het stellen van candidaten voor de groslijst, waaruit de candidaten voor de Tweede Kamer moe ten worden gekozen. Na een opwekkend woord van den secretaris werden de zitten de leden der verbonden kieskringen candi- daat gesteld, benevens pater mr. dr. Beaufort. Met een woord van dank aan de aanwe zigen en een opwekking om dit jaar als één man op te trekken ter stembus tot steun van de R.K. Staatspartij, sloot de voorzitter de bijeenkomst. SASSENHEIM. TULPENTENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". Openingswoord van wethouder Waraaar. Hedenmiddag is het tentoonstellingsge bouw „Bloemlust" geopend en wederom het brandpunt van de belangstelling der vak- menschen in de bollenstreek. Deze speciale tulpententoonstelling geeft weer een beeld van de veelkleurige schakeeringen van de Mendeltulpensoortexx. Voor deze show be stond zeer veel belangstelling, waarvan we als inzenders o.a. noemen Wax-naar en Co., T. Vos en Zn., K. Oudshoorn, allen te Sas- senheim. Voorts Gebr Eggink te Voorscho ten, H. de Graaf en Zn te Lisse, Vereen. Cultures Noordwijk en J. Nijssen te Voor hout. Ter opluistering zijn nog eenige pot ten naxcissen. aangebracht. De jury be stond uit de heeren F T. Chr. Dix, W. Jonk heer, J. W. A. Lefeber, L. v. Leeuwen en W. A. Filippo. Hedenmiddag te half drie werd deze ten toonstelling officieel geopend door den eere-voorzitter, den heer W. Warnaar, die de volgende toespraak hield: De Commissie heeft mij gevraagd om eenige mededeelingen te doen over „Bloem lust". Gaarne voldoe ik hieraan, want het doel dat men zich stelt, heeft mijn sym pathie. Laat mij beginnen met in gedachte te brengen de hier gehouden Kersttentoon stelling. Doel was de bruikbaarheid van onze geprepareerde hyacinthen voor Kerst mis, zoowel in wit als rood te laten zien en tevens te toonen, dat om dien tijd ook reeds de markt kan voorzien worden van goede langstelige tulpen, eveneens door een voor behandeling daartoe geschikt gemaakt. Dat gestelde doel is voor 100 pet bereikt. Maar bovendien werd er, als een „openbaring", t bewijs geleverd, dat mooie narcissen ook dan reeds in grooten overvloed waren aan te bieden Wetenschappelijk was het al meermalen getoond.. Hier sprak de prak tijk We hopen tot ons voordeel. Narcissen in December in goede kwali teit en niet duur. Nu hebben we een Tulpententoonstelling. Doel is om in kistjes gebroeide tulpen te xaten zien en de mooiste 10 soorten te be kronen. Behalve het beantwooi-den van de prijs- vx-aag zal er voor descherpzinnigen iets op te pikken zijn, waai-door de nuttigheid van ons werk blijken zal. Tulpen, moet ik die voor vakmen- schen aanprijzen? Ik meen: neen. Ze prij zen zichzelf wel aan. Drie weken geleden opgenomen met teere spruiten uit de donkere aax-de, kunnen we ze nu bewonderen in volle pracht van vorm en kleui\ Dit kan, ook al is er in die 3 weken bijna geen zonneschijn geweest. Zulk een artikel aanprijzen, de waarde ervan aantoonen, zou de indruk kunnen wek ken van overbodigheid. Men maakt geen X'eclame voor zon en lenteregen, die het gelaat dei- aarde vernieuwen, las ik on langs We laten zien, wat we met Tulpen kunnen doen. We laten zien hoe het kan en hoe het moet en deze tentoonstelling zal ongetwijfeld die kennis vermeerderen. En over 4 weken hopen we weer hier te zijn. Dan is er een Narcissententoonstelling. De kamp om den wisselbeker. Uit wat ik hxer en daar opving, trek ik de conclusie dat collecties Narcissen zullen opgesteld worden, zooals tot hiertoe, noch m binnen land, noch in buitenland ooit zijn te z en geweest. Ook dan zal er voor den vak man wel iets te beleven zijn! Ik ga hierop niet verder xn, ook weersta ik de verlok king. om te midden van al dit moois en omringd door bekenden, een vakpraatje te houden. Doel van mijn betoog was aan te toonen, dat „Bloemlust" een nuttige in stelling is. Wij willen „Bloemlust" houden! Vorige jaar hebben we Uw hulp ingeroe pen en wij danken allen hartelijk voor de wijze waarop aan die oproep is voldaan. Wij ontvingen bijdragen in geld en in bol len, kunnen een mooie veiling houden en hopen dit in 1938 met uw hulp nog eens te doen, en meen en dat dat dan de doods klok kan geluid worden over de groote plannen en de ruime bijdragen in de dagen van hoogconjuctuur gedaan. Maar dan kan ook de vroolijke geboorteklok hier blijven kleppen om te demonstx-eereh „hoe het kan en hoe het moet en. wat het waard is". En als een „sef-supporting"-stichting kan „Bloemlust" blijven bestaan. Ten slotte breng ik gaarne dank aan de inzenders op deze tentoonstelling. Veel werk van voorbereiding, veel kosten zyn er voor gemaakt. De uitkomst loont den ar beid. Den schenkers van de mooie bekro ningen dank, de jury voor de betoonde toe gewijde arbeid. Onze gelukwenschen aan den winnaar van den beker. Moge elk der inzenders een troostprijs ontvangen in den zin, dat wat ze hier doen, voor hen loon end is. Ernstig ongeluk op de spoorbaan. Gistermiddag omstreeks 2 uur stak de 21-jarige arbeider Krol wonende te 's-Gra- venhage, die werkzaam is bij den aanleg van een nieuwen rijksweg in Sassenhexm, met een plank over den schouder, de spoor baan over Juist op dit oogenblik naderde de sneltrein uit de richting Haarlem. De plank kreeg een duw van den trein, met het gevolg, dat K. tegen den grond werd gesmakt. Ernstig gewond aan den slaap is het slachtoffer, na door dokter Hueber te zijn verbonden, naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebi acht. De trein had ongeveer tien minuten ver traging. Staatspartij. Gisterenavond hield de R. K. Kiesvereeniging „Eenheid" haar jaar vergadering in de zaal van „Het Bruine Paai-d". De voorzitter, de heer H. Bader, opende deze vei-gadering met een kernachtig woord, waarbij hij herdacht het overleden bestuurslid N. v. d. Zwaan. Spreker belicht dan de toestand van het vak, waarin eenig perspectief is te constateeren. De notulen der twee vorige vergaderin gen worden onder dank vastgesteld. Door den heer W. J. Rozema werd als afgevaar digde een keurig verslag uitgebi*acht van de Kamer-Centrale, te Leiden gehouden. De penningmeester bracht hierna ver slag uit, waaruit bleek dat het batig saldo bedraagt 31.39 1/2. De bescheiden, nage zien door de heeren Beekman, Baggen en v Dijk, waren in orde bevonden, waarna de voorzitter dank bracht voor het nauw keurig beheer. Voorts bracht de voorzitter dank aan de propagandaclub, door welke 124 nieuwe leden waren geworven. De secretaris bracht hierna een jaarver slag uit waarin ook het geluid van een krachtige actie werd vernomen en erop werd gewezen, dat'zij, die meer kunnen missen de minderbedeelden in contributie- betalen behooren te helpen. De heer Elfrink sprak hierna een propa gandistisch woordje voor het orgaan de „Opmarsch", waarop men zich kan abon neer en voor ƒ1.per jaar. De agenda en conceptreglement van de R. K. Statenkring werden hierna puntsge wijze behandeld en aangenomen. Als can didaten voor de Tweede Kamer 'werden gesteld de heeren A. J. Loerakker. H. Kui per, Jac. Groen, Mej dr Hillen, M. v. d. Weijden, J. Stumpel en S. v. Brule, Paler Beaufort en als plaatsvervanger A. Deeren- berg. Als laatste mededeeling werd bekend ge maakt, dat volgend jaar het bestuur en bloc aftreed. WASSENAAR. Staatspartij. Maandagavond verga derde in het vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat de R. K. Staatspartij, afdeeling Wassenaar. Medegedeeld weixJ, da+ de op de vori ge vergadei-ing geuite wenschen ten op zichte van het program door den kring Leiden nagenoeg allen waren overgeno men. Hierna werd overgegaan tot de voorloo pige aanwijzing van candidaten. Door he1 bestuur werden voorgedragen Pater Di Beaufort en de heeren Bach, Goseling. Loerakker, Stumpel en Suring. Door de vergadering werden deze candidaten over genomen, terwijl bovendien nog werden gesteld Mej. Hillen te Amsterdam, de heer H. E. van den Brule te Rotterdam en de weleerw. heer H. de Greeve. Bij de rondvraag memoreerde de voor zitter de behandeling der begrooting van de gemeente voor 1937. Hij wees er op, dat één lid der R. K. fractie bij de algemeene beschouwingen had te kennen gegeven niet te zullen terugkomen op de bezwaren het vorig jaar door hem naar voren ge bracht, tegen het aanvaarden van de be drijfswinsten tot sluitend maken van de begrooting. Spreker betreurde dit, omdat hij in de hooge tarieven een verkapte be lasting zag. Hij vond het beter en eerlijker de inkomstenbelasting te vex-hoogen. Hij vroeg daarom aan de fractie volgend jaar hieraan aandacht te schenken. De heer Van Moorsel wees erop. dat dit probleem niet eenvoudig is. Hij deelde mede, dat de meeste menschen bij vesti ging in deze gemeente vragen hoe hoog de belastingen zijn, niet, welke tarieven de gemeente heeft. Wanneer de belastin gen derhalve woi-den verhoogd, dan zal de vestiging minder worden en dan rijst de vraag, of de ingezetenen en in het bijzon der de minst draagkrachtigen en midden stand daarbij belang zohden hebben. Daarbij zou een vei-laging der tarieven hen slechts een gering voordeel opleveren. Het onderweirp is in de fractie al vaak bekeken. Aanvankelijk stond spreker ook op het standpunt van lagere tarieven, maar de practijk heeft hem b°wezcn, dat zulks niet moet gaan ten koste van hoogere belas tingen. Bovendien, wanneer de tarieven met 1 cent per eenheid worden verlaagd, is de winst al ongeveer verdwenen. De vooraitter blijft meer heil zien in een be1 acting naar draagkracht. De heer Van Moorsel wijst nogmaals op de theorie en de practijk. Hij behandelde, of de kleine man in deze gemeente gebaad zou zijn bij lagere tarie ven en verhooging der belasting, al moet hij toegeven, dat er in het algemeen meer rechtvaardigheid in het laatste schuilt. Echter houde men met de practijk reke ning. Hierna werd de geanimeerde vergade ring gesloten. Roode Kruis. Door de afdeeling Was senaar van het Ned. Roode Kruis werd onder voorzitterschap van jhr. W. K. von Weiier eene ledenvei'gadering gehouden in Bellevue. Na opening wei-den door den secretaris penningmeester, den heer Pfundt de notulen voorgelezen, die onveranderd wei-den vastgesteld. Bij de ingekomen stuk ken was een aanbieding tot vertooning van de Roode Ki*uis-film. waarbij de reis en het verblijf van het Roode Ki-uis is Abessi- nië wordt weergegeven en waarbij dr. Ve neklaas de noodige explicaties geeft. Het bestuur zal een plan uitwerken om tevens als px-opaganda deze film te Wassenaar te doen vertoonen. Verder werd goedgekeurd het feit, dat door het bestuur uit de kas der vereeni ging een bedrag werd geschonken aan het Hoofdbestuur, bestemd als een speciaal R. Ki\ cadeau voor het prinselijk paar, waarvoor een huisapotheek zal worden ingericht. Aan de oi-de was vervolgens de behande ling van de begrooting. Deze was ge raamd in ontvangst en uitgaaf op 616. Hierover ontstonden uitvoerige discussies en werd aangedrongen op uitbreiding van de uitrusting zoowel voor de leden van de transportcolonne als die van de helpsters. Tenslotte wei-d besloten uit het reserve fonds een bedrag van 400.te putten om aan de geuite wenschen tegemoet te ko men. Hanze-feestavond. Zondagavond werd alhier in het R. K. Vereenigingsgebouw een feestavond gegeven van de Hanze-afdee- ling. De voorzitter, de heer H. C. J. van Os, verwelkomde de talrijke aanwezigen, bij zonder ook de Geestelijken. Spr. wees op hetgeen voor de middenstanders zoowel op wetgevend gebied als plaatselijk is gedaan en wekte op tot medewerking aan de ver- krfjging van een christelijk geordende maatschappij. Bijzonder verwelkomde hij ook de uitgenoodigde K J.M.V.-ers, die als de middenstanders van morgen ons werk zullen overnamen, voortzetten en verbete- Hierna trad Bex-t Brugman op met zijn Marionetten-theater dat een vertolking gaf van Dr Faust, terwijl na de pauze in een cabaret taJ van bekende persoonlijkheden ten tooneele werden uitgebeeld. Bert Brug man oogstte heel veel succes en er was dan ook veel en dankbaar applaus. Na de pauze sprak nog de Geestelijk Ad viseur van de afdeeling, kapelaan Kraak man, die bijzonder opwekte tot steun aan zieke standgenooten en aan hen die dooi de omstandigheden gedwongen een beroep moeten doen op de Commissie van Bijstand en het Voorschotfonds, in welk laatste ver band spr. de Lodino-loterij aanbeval. Een Rad van Avontuur maakte na het eerste gedeelte van den avond nog velen gelukkig, waarna nog een gezellig samen zijn volgde, waarbij menig dansje werd ge maakt. The Funny Boys verzorgden het muzikale gedeelte. Het was een zeer geslaagde, op hoog peil staande feestavond. „Blauw Zwart. In het gebouw Centraal werd bij gelegenheid van de trekking der laterij ter bestrijding van de kosten van inrichting der voetbalterreinen aan den Katwijksche weg een feestelijke bijeen komst gehouden, welke zich in een goede belangstelling mocht verheugen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer H. Brouwer, die allen een hartelijk welkom toeriep, in de eerste plaats de leden der vereeniging, de steunpilaren van Blauw- vart zonder wie de vereeniging niet zou taan, de vrienden van BI. Zwart, die vereeniging helpen in haar finan- -ieele zorgen, verder alle anderen, die door hun aanwezigheid blijk geven Blauw Zwart een warm hart toe te dragen. Ver der bracht hij hulde aan allen, die belang loos hadden bijgedragen om een program voor dezen avond in elkaar te zetten, waarbij hy vooral noemde het gezelschap Knijnenburg, van Wijk, Paardekooper en Post, goede bekenden in Wassenaar die de afdeeling tooneel zouden verzorgen. Spre ker memoreerde vervolgens dat het hoofd moment van dezen avond is de trekking van de loterij. Het was spreker een be hoefte, dank te zeggen aan de verkoopers der loten, aan de Wassenaarsche Midden stand die niet minder dan 60 prijzen be schikbaar stelde, aan de familie de Smit, die het initiatief had genomen, om prijzen in te zamelen en haar winkel voor de uit stalling beschikbaar had gesteld. Met een hartelijk applaus werden deze woorden onderstreept. Spreker wenscht verder allen een genoeg lijken avond en gaf hierop het wooi-d aan het tooneelgezelschap. Dit gaf door ver schillende éénactertjes al spoedig blijk, dat het geen plankenvrees kende. Na de pauze heeft dit gezelschap zich beijverd om de onverkochte loten aan den man te bren gen, hetgeen hun volkomen mocht geluk ken, zoodat voor Blauw Zwart een volle dig succes der loterij was verzekerd. Na dit evenement had de lang verwach te trekking plaats. De hoofdprijzen, een heerenrijwiel en een autoped vielen onder de aanwezigen. Het was jammer, dat er voor het tooneel gezelschap geen tijd overbleef om nog meer van hun kunnen te laten zien. Met een hartelijk dankwoord van den voorzitter voor de allerwege ondervonden medewerking, werd de avoxid besloten. Postduivententoonstelling. Zaterdag avond had in „Het Wapen van Wasenaar" de opening plaats van de 6de onderlinge postduivententoonstelling georganiseerd door de P. V. „De Gevleugelde Vrienden", alhier. Door den voorzitter, den heer Flo- russe werden de leden en belangstellenden met een kort woord toegesproken, waar bij hij deed uitkomen dat gezien het aan tal leden, het aantal ingezonden vogels van 170 buitengewoon genoemd kan wor den en waax-uit blijkt dat de leden al het mogelijke hebben gedaan om deze tentoon stelling te doen slagen. Verder bracht spx-eker dank aan den keurmeester, den heer A. M. Rampaart, uit Den Haag, voor zijn serieuse keuring. Het standaardtype heeft als uitgangspunt ge diend en het doel is op de hokken hier door betere exemplaren te krijgen. Verder bracht hij dank aan hen die had den medegewerkt zoowel in het bijeenbren gen als in het schenken van eere-prijzen. Hierop deed spreker mededeeling van de behaalde prijzen. Hierop werd onder leiding van den voor zitter en den keurmeester een rondgang ge maakt langs de kooien. VOORHOUT. Planting- van een herinneringsboom. De planting van een boom ter herinnering aan het prinselijk huwelijk moest wegens de vorst uitgesteld worden. Morgen zal deze boomplanting plaats hebben te 3 uur in het plantsoentje bij de spooi-weghalte. Twee kinderen van elk der lagere scholen zullen de planting verrichten in tegenwoordigheid van den burgemeester. Aan de kinderen wordt een herinneringsoorkonde uitgereikt, terwijl aan iedere klas van de lagere school eveneens een ooi-konde wordt uitgereikt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7