DINSDAG 19 JANUARI 1937 DE IvmVfflL COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BOUWVAKARBEIDERSBOND „ST. JOSEPH". In de geheel gevulde zaal van Café Rest. „Zomerlust" had gisteren een feestavond' plaats van den bouw\'akarbeidersbond „St. Joseph". Te 8.15 uur opende de voorzitter, de heei S. P. Strijk, deze bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord aan allen en in t bijzonder aan den Geestelijk Adviseur, wiens tegenwoordigheid het bestuur op ihoog en prijs stelde. Eveneens verwelkom de hij den heer D. Haverkorn, afgevaardig de van den R. K. Volksbond afd. Leiden en het muziekgezelschap Franz Schweitzer. Het is een gelukkig verschijnsel, aldus spr., dat dit muziekgezelschap op bijna geen en kelen feestavond van Roomsch Katholieken ontbreekt en hij maakte hieruit de gevolg trekking, dat hun werk ten hoogste wordt gewaardeerd. Evenals het comité dat dezen avond or ganiseerde, hoopte hij, dat dit feest er toe zou bedragen, de propaganda voor de or ganisaties in R. K. verband, meer naar bui ten te brengen, tot grooteren bloei van de bouwvakarbeideisvereeniging ,,St. Joseph". Na allen een prettigen avond te hebben toegewen^ht, kon met het programma een aanvang w orden gemaakt. Het was vooral, zonder aan de verdien sten van andere medespelenden te kort te doen, Franz Schweitzer's orkest, dat het programma vulde met goede en pittige mu ziek. Onder leiding van den heer A. Brunt bracht het gezelschap een goede selectie muziekstukken ten gehoore. welke aan het eind van ieder nummer met een daverend applaus bekroond werden. Verschillende leuke tooneelstukjes wer den op uitmuntende wijze voor het voet licht gebracht door het Cabaretgezelschap „Tempo" onder leiding van den heer Jean van Zijp. De clou van het programma vormde wel het stukje „De muzikale clown", waarbij uitbundig werd. Voor de pauze sprak de Geestelijk Ad viseur een korte rede uit, waar, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van R. K. vakvereenigingen. Wij hebben, .vooral in de^en tijd, aldus spr mannen noodig. Ka tholieken, die zich voor de volle 100% geven. Wij moeten een stuwdam opwerpen, tegen de naderende gevaren, om ons Ka tholieke huis te beschermen. Zulk een stuwdam kunnen we het best vormen door ons, volgens het verlangen van Z.H. den Paus, te vereenigen in een Katholieke or ganisatie. De bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" kan met genoegen terugzien op dezen goed geslaagden avond. Heden slaagde voor Engelsche handels correspondentie, dipl. Mercurius, de heer A. van Royen, alhier, leerling van den heer N. Spijker, alhier. TO°NEEL. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Prinzenhochzeit. Het was in dezen tijd, nu geheel Holland vol is van het huwelijk van prinses Juliana, een zeer gelukkige greep van Fritz Hirsch, toen hij deze operette op zijn program zette, Nu is weliswaar een Prinzenhochzeit niets bijzonders in een operette, want wij hebben in dit genre al heel wat prinsessen gezien, die beurtelings gelukkig en ongelukkig wa ren en tenslotte toch terecht kwamen in de armen van een prins, die al evenzeer ge zweefd had in de hoogste Sferen der geluk zaligheid en neergeploft was in de diepste afgronden van wanhoop en ellende. Het is het eeuwenoude sprookje, dat nimmer ver veelt. Thans gaf onze prinselijke „Hochzeit" aan deze aardige operette echter nog een extra charme en de Hirschianen hebben daarvan gebruik gemaakt. Zij hebben ook niet na gelaten om de- feestelijkheden van de af- geloopen weken zooveel mogelijk te trek ken binnen het kader van deze operette. Wat zullen wij vertellen van de historie? Prinzessin Charlotte.is vanaf haar prille jeugd verloofd met een prins, maar heeft haar bruidegom nog nooit gezien. Op den trouwdag verschijnt de prins 'niet, doch wel zijn gevolmachtigde baron Mucki (Paul Harden). De prins wenscht niet getrouwd te worden en vermaakt zich in het „Blaue Rössl" am Wolfgangsee. De prinses erop af. Zij verkleedt zich als kellnerin en nauwe lijks heeft de prins dit hubsche kellnerin- netje gezien of hij is smoorlijk verliefd en zoo komen die twee toch bij elkaar. Zoo gaat dat in het operette-land der onbe grensde toevalligheden. Martha Wagner was de prinses met al de natuurlijke gratie van haar persoonlijk heid en de prins was Henk Speyer, een jon ge kracht met een fraaie stem. Voor de humor zorgden op de eerste plaats Fritz Hirsch, die hier een opperhof meester was, soms ook huisknecht en in die laatste kwaliteit het te kwaad had met koffers; en vervolgens Paul Harden, door Liesl Frank „Mucki Maus" genoemd; Wal ter Triebei, die zich in zijn rol van „Wirt" uitstekend thuis voelde; Jula Rillo als Oberhofmeisterin met laat-amoureuze nei gingen, enz. Het spel der beproefde krachten van het gezelschap was wederom tot in de puntjes af, evenals de decors, de dansen en de mu ziek. Een Tiroolsch ensemble zorgde voor de „locale kleur". Een zeer aardige vondst was de parodie op de bekende „groene ta fel" uit het ballet Jooss, terwijl ook de Nieuwjaarswensehen van het gezelschap ten zeerste werden gewaardeerd. Fritz Hirsch bleek zich in de jaren, dat hij hier in Holland heeft vertoefd, de kennis van het Hollandsch eigen te hebben gemaakt en gaf daarvan staaltjes ten beste. Tengevolge van het extra slechte weer van gisteravond was de Schouwburg niet zoo bezet als anders, maar de aanwezigen hebben volop te genieten gekregen van de eigen sfeer van het Fritz Hirsch-gezel- schap. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Tentoonstelling en bazar. Zondag en Maandag werd er door de Naaikrans in de oude jongensschool een tentoonstelling en bazar gehouden, waarvan de netto op brengst komt aan 't R.-K. Armbestuur. De lokalen waren netjes versierd en de verschillende aardige stands trokken de bezoekers wel aan. Men behoefde niet op een droogje te zitten, daar er door eenige jonge dames voortdurend koffie en thee werd geschonken met wat er zoo bijbe- hoorde. Ook was er voor gezorfgd, dat de aanwezigen zich niet zouden vervelen. Al lerhande attracties met vermaak voor iedereen waren er genoeg om maar eens op te noemen: de *ent van de waarzegster, een schiettent, sjoelbakken, enz. Daarbij kon men nog raden naar 't aantal erwten in een bus, naar de plaats waar de zuster naar toe ging enz. Ook hadden er Maan dagavond nog verlotingen plaats o.a. wer-' den 3 prachtige bedspreien verloot. Of de winnaars in hun nopjes waren n.l. mej. Kok, de heer H. Vink en N.N. Mocht dit jaar de belangstelling niet zoo groot zijn a^s 't vorig jaar, toch kunnen de dames van de naaikrans met tevredenheid op den bazar terugzien, want er zal nog wel wat voor de armen overschieten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Staatspartij. Gisteravond vergaderde op de bovenzaal der oude school de afd. afd. Alphen van de R.K. Staatspartij. Aan wezig waren pl.m. 50 leden. Na opening door den voorzitter, en lezing der notulen bracht de secretaris, de heer S. van Leeu wen, verslag uit van de Kamer-Centrale Leiden en Staten-Centrale Gouda. Als candidaten op de voorloopige gros lijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezin gen werden gekozen: 1. Pater mi*, dr. Beau fort, Utrecht; 2. M. P. v. d. Weijden, Ze venhoven; 3. W. Steinmetz, Amsterdam; 4. Mr. Steenberghe, Den Haag; 5 A. C. Dee- renberg', Schoonhoven; 6. H. J. Kuiper, Utrecht; 7. A. J. Loerakker, Haarlem. Besloten werd vervolgens in Februari de jaarvergadering te houden. Mededseling werd gedaan, dat de afdeeling dit jaar 50 jaar bestaat, welk feit in Juni feestelijk zal worden herdacht. Na rondvraag sluiting. Auto-botsing. Gisteren had in den Hoorn een vrij ernstige auto-botsing plaats, doordat de bestuurder eener luxe wagen, welke achter een vrachtauto reed, deze wil de passeeren, terwijl tezelfder tijd uit te genovergestelde richting een andere auto naderde. Beide wagens werden belangrijk beschadigd; de inzittende kwamen met den schrik vrij. ZEVENHOVEN Gemeenteraad- De raad dezer ge meente komt op Donderdag 21 Jan. des voormiddags om 9.15 ten raadhuize in open bare vergadering bijeen, De agenda bevat een 10-tal punten ter behandeling. Staatspartij. Vorige week kwam de afd. Zevenhoven van de R.K. Staatspartij in jaarvergadering bijeen in caié Veenb-er. Om 7 uur riep de voorz. ,de heer A. P. v. d. Weijden, de aanwezigen een hartelijk welkom tot in het bijzonder den burge meester. De secretaris, de heer A. J. de Groot H.Pzn., kreeg nu gelegenheid de notulen te lezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd.. De heer Könst gaf eenige inlichtingen aangaande een vorige Vergadering. Daarna bracht de afgev., de heer W. Kerkhoven, verslag uit van de Kamercentrale Leiden. De Sècretaris gaf hierna zijn jaarverslag. Er zijn 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderin gen gehouden; het bestuur bleef intact; het ledental bedraagt thans 215. Er zijn er nog altijd, die geen lid wenschen te worden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Kerkhoven, bleek, dat de inkomsten bedroegen 88.75 en de uitgaven ƒ98.01, nadeelig saldo f 9.2o In kas 44.13. af nadeelig 9.26, bleef 34.87, op de Boerenleenbank 2.63, totaal in kas op 1 Jan. '37 ƒ37.50. De voorz. benoemde tot verificateurs de heeren J. Könst en Jb. v. d. Hulst, die na grondig onderzoek, bij monde van laatstge noemde, verklaarden dat alles prompt in orde was. Thans het cardinale punt; candidaatstel- ling voor de Tweede Kamer. Gesteld wer den de heeren A. J. Loerakker en M. P. van der Weijden. Bij de rondvraag besprak de heer N. Bos het verspreiden van de „Opmarsch". De secretaris besprak het oprichten van een propagandaclub, in overleg met den Volks bond. Besloten werd een propagandaclub op te richten, waarvoor de heer Bos zich opgaf. Hierna werd nog eenigen tijd gediscus sieerd over een bijzonder geval, waarbij eenige leden een beetje persoonlijk wer den. Hierna sluiting. Volksbond. Vorige week kwam de R.K. Volksbond in vergadering bijeen. Op vast- gestelden tijd hetete de voorz., de heer A. J. de Groot H.Pz., de aanwezigen wel kom, in het bijzonder den geestel. adviseur en den heer Angenent, agent van de Volkskrant. Hierna kreeg de heer Angenent gele genheid om een propagndistisch woord te spreken. Ingekomen was een schrijven van de R.K. mariniers le Den Helder om een gift als feestgave voor den vlootaalmoezenier, den zeereerw. heer Bangert, te besteden voor een vereenigingsgebouw. Besloten werd ƒ2.50 toe te zenden. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven werden plannen overwogen tot oprichting van een propagandaclub. Thans verleende de voorz. het woord aan den geestel. adviseur, die dezen avond zou spreken over: „Waarom de Paus zoo waarschuwt tegen het communisme". Zijn- eerw. verdeelde zijn rede in vier deelen en toonde aan waarom het communisme zoo verderfelijk is. Maatschappij, godsdienst, huwelijk, alles wordt uit elkaar gerukt. Na zijn leerzame en duidelijke rede volgde een hartelijk applaus. Hierna volgde nog eenige gedachtewisseling, welke een bevre digende oplossing gaf. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Lou- wers of het vergaderbezoek niet beter kon wezen. De voorz. zeide, dat het slechte weer en zieke leden hier vanavond wel een groote rol spelen. Besloten werd in het vervolg, bij wijze van proef, boeken te verloten onder de aanwezigen. De voorz. zegt wel te mogen veronder stellen, te spreken uit naam van allen, wan neer hij den geestel. adviseur hartelijk dank brengt voor zijn duidelijke en leer zame rede. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE (H.R.). Fil m vertoon ing. Gisterenavond werd in ons blad een aankondiging geplaatst van 'n tweetal filmvertooningen op a.s. Woens dag met de huwelijksfilm van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. Ter voorkoming van misverstand deelen wij mede; dat deze vertooningen worden gegeven in het Patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk. ZWAMMERDAM. Staatspartij. Met het bijna voltallige bestuur kwam onder leiding van den voor zitter, den heer Van Rossum, deze kiesver- eeniging in jaarvergadering bijeen. Onze beide RK. Raadsleden en Kapelaan van Teijlingen waren mede aanwezig. De no tulen van den wnd. secretaris, den heer H. P. Verver, werden onveranderd goedge keurd. Medegedeeld werd eerr schrijven van het gemeentebestuur van Zwammer- dam, dat gevolg was gegeven aan het ver zoek der kiesver. om de bewoners in de buurt van de Gasfabriek in te deelen bij stemdistrict II, zoodat zij voortaan in het Patronaat en niet op het raadhuis hun stem kunnen uitbrengen. De penningmeester vermeldde een batig saldo van 14.92. Toen hebben de aanwezigen allen een fijne Vic tor Hugo in rook doen opgaan! In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer N. van Leeuwen, werd voor zien door de verkiezing van den heer Joh. Vernooij. De aftredende bestuursleden, de heeren Bentveld, Vink en Veelenturf, wer den herkozen. Als voorloopige eaodidaten voor de groslijst werden gesteld de heeren Deerenberg te Schoonhoven, H. J. van de Poll te Bodegraven en de heer Loerakker, thans Kamerlid. Na informatie bij de rond vraag deelt de voorzitter nog mede, dat het aantal leden is toegenomen. Het im mer brandende punt: contributie, bracht nog verscheidene tongen in beweging. De heer Vernooij stelde mg voor mèt Bode graven samen een bekend spreker b.v. Hen ri de Greeve, uit te noodigen tot het houden van een propaganda-rede. Hierna volgde sluiting. Jammer, dat niet veel meer leden aanwezig waren. Want al Lezen zy nu thuis in een gemakkelijke stoel dit beknopt ver slag, het is veel en veel beter vooral dit jaar der verkiezingen de vergaderingen van de Kiesvereeniiging trouw te bezoeken. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage LEIDEN. ONTVREEMDE AUTO OPGESPOORD. Gisteravond te 11 uur werd aan de po litie kennis gegeven, da' voor het Motor huis aan den Morschsingel een auto, toe- behoorend aan den garagehouder K. te Oegsïgeest, was ontvreemd. De auto was Naar te 8 uur geparkeerd. Het signalement van de auto werd daar op verspreid. Te kwart voor 12 zag een surveilleerend agent van politie op den Morschsingel een auto plotseling met gedoofde licht er snel vandoor gaan. Hij fietste de auto achterna en haalde den wagen bij de Landbouw op aen Rijnsburgersingel in. De twee inzitten de personen namen ylings de vlucht, doch ae agent slaagde er in een hunner aan te houden. Het bleek te zyn de 18-jarige J. v. d. M. Hij bekende zich de auto te heb ben toegeëigend en met de andere inzitten de zekeren D. M. uit Alphen aan den Rijn te hebben rondgetoerd. De aanhouding van dezen laatste is thans verzocht. AUTOBELASTING-TAXATIE. In het begin van elk jaar dient men, ten behoeve van den aanslag in de Personeele Belasting, de waarde van zijn auto op te geven. Bij de schating dezer waarde doen zich voor den ondeskundigen particulier vele moeilijkheden voor; te hooge aangifte kost hem onnoodig hooge belasting, te lage aan gifte wordt gestraft met boete en boven dien komt er thans, als gevolg van de mo netaire maatregelen der Regeering, nog deze moeilijkheid bij, dat de prijzen van de wa gens onzeker zijn geworden, hetgeen de taxatie voor een niet-deskundige nog lasti ger maakt. Om aan deze bezwaren tegemoet te ko men, laat de A.N.W.B. voor zijn leden in vele plaatsen van ons land zitting houden door een expert, wiens waardeschatting, naar de ervaring geleerd heeft, practisch door de belastingautoriteiten aanvaard wordt. A.N.W.B.-leden kunnen, na vooraf gaande aanmelding, tegen belating van een geringe taxatie-vergoeding, daar hun wa gen laten taxeeren. Taxatiekosten ad 2.50 per wagen u i t- sluitend op zitdagen te voldoen aan den expert. Voorafgaande aanmelding is noodzake- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendricus Cornells Petrus, z. van P. H. C. Vintges en J. W. v. Klink Adriana Maria Helena, d. van J. Hoppen brouwer en M. C. Merts Jan Adrianue, z. van P. Vis en L. J. v. d. Wülik Jo hannes Marinus, z. van M. W. v. Zijl en E. H. Ottes Franciscus, z. van J. M. Hom berg en C. Hockx Elizabeth Helena Ma ria, d. van G. A. v. d. Meer en A. C. v. Haestregt Goverdina, d. van M. v. Rijs wijk en G. v. Rijswijk Bastiaan, z. van A. v. 't Voort en H. Abbink Hermien Elisa beth Petronella, d. van J. M. v. d. Lubbe en M. H. Marijt Johanna Margaretha Hendrika, d. van H. J. Parlevliet en J. L. Versteegen Johan, z. van D. N. Bekker en A. Colpa Cornelia Nelly Theodora, d. van F. J. v. d. Berg en P. Duivenvoor den Maria, d. van R. v. Dijk en M. J. Koster Willem Pieter Izak, z. van W. P. Holswilder en E. M. W. de Jong. Gehuwd: A. v. Wijk jm. en B. J. de Vries jd. Overleden: L. A. Francken zn. 20 mnd. W. die Stigter dr. 34 j. D. J. Fa bel zn. 20 dgn. N. Zonneveld wedn. 77 j. W. Westendorff-Siemons wede. 78 j. M. Gans-Brokaar wede. 90 j. L. B. ZeiLstra m. 66 j. C. Wij ling dr. 3 mnd. P. C. Hocks m. 76 j. lijk. Adres: Parkstraat 1820 Den Haag. Bovenbedoelde zitdag zal o.m. gehouden worden te L e i d e n op Dinsdag 26 Januari, van 912 uur, Café-Rest. „Zomerzorg", Stationsweg. BINNENLAND. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD Autobestuurder en inzittende gewond Vanmiddag tegen twaalf uur heeft in de Boschlaan te Emmen een ongeluk plaats gehad, waarbij een wielrijder gedood werd en twee inzit lenden van een personenauto verwondingen bekwamen. De onge> eer 50-jarige schoenmaker H. Berends kwam per rijwiel van rechts uit de Denneniaan en wilde de Boschlaan over steken, teen uit de richting Emmer Com- pascuum een auto van den garagehouder Tholen uit Emmer Compascuum, naderde. De chauffeur, G. Grootoonk, trachtte den wielrijder te ontwijken, waarbij de auto slipte en in botsing kwam met een boom aan de linkerzijde van den weg. De wagen slingerde daardoor over den weg, greep den wielrijder en kwam aan den anderen kant. in omgekeerde richting staande, te gen een boom terecht. Berends bleef ern stig gewond liggen en was zoo goed als op slag dood. Grootoonk had vrij ernstige verwondingen aan hoofd en handen, de handelsreziger Krammer uit Zwolle, kreeg Jichte verwondingen aan het hoofd. De auto werd totaal vernield. De doktoren Groenveld en de la Parra waren spoedig ter plaatse. Beide gewonden konden, na verbonden te zijn, naar hun wooplaats terugkeeren. KIND DOOR AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD Zondagavond werd het 4-jarig dochtertje van den heer V. te Diessen, dat bij het spe len den rijweg overstak, door een passee- rende autobus gegrepen. Het kind was op slag dood. Den chauffeur van de bus treft geen schuld. WIELRIJDER TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 21-jarige ongehuwde J. Roozendaal, inwonende knecht bij den landbouwer M. de Vries te Zuidhorn, werd sedert Vrijdag avond vermist. Thans is zijn lijk uit het Hoendiep opgehaald. Men vermoedt, dat de jongeman, die de woning der rijwiel had verlaten, door den mist misleid te water is gereden en verdronken. TELEGRAMMEN DE CERRO DE LOS ANGELES BEZET. MADRID, 19 Jan. (A. N. P.). Om kwart overelf werd vernomen, dat de regeerings- troepen vannacht den heuvel Los Angeles geheel omsingeld hebben met de officie ren en manschappen van het rebelleerende garnizoen van Getafe. MADRID, 19 Jan. (A. N. P.) De regee- ringstroepen hebben den Cerro de los Angeles geheel bezet en daarbij meer dan 200 gevangenen gemaakt. FELLE KOUDE IN OOST-POLEN. WARSCHAU, 19 Januari. (A. N. P.). Ge heel Polen, doch vooral het Oosten des lands wordt door een felle koude geteis terd. De temperatuur is hier gedaald tot 23 graden onder nul. Te Warschau is de Weichsel bevroren. IJsbrekers zijn onophoudelijk in de golf van Dantzig in de weer. Te Lwow (Lemberg) zijn gisteren 87 personen in de ziekenhuizen behandeld, waar zij hulp waren komen zoeken wegens bevroren handen, voeten en ooren. HEVIGE KOUDE IN ANATOLIë. ANKARA, 19 Jan. (A. N. P.). Geheel Anatolië wordt door een felle koude ge teisterd; de sneeuwval heeft het verkeer gestremd. Verscheidene personen zijn ten gevolge van de koude om het leven geko men; eenigen van hen bevonden zich in het veld en zijn met hun rijdieren omge komen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Jan. Gr oenten veiling. Per 100 stuks: bloemkool f 4.207.20, roode- kool 1.50—3.90, savoyekool 1.203.10, groenekool 1.00—2.80, pieterselie f 1.50 —2.20, prei 0.80—1.90, kropsalade 1.50— 2.90, selderie 0.70—1.50, knolselderie 2.00—3.50, per 100 kg.: kroten f 0.90— 1.50, kroten, gekookt 4, witloof 214, boerenkool 23,, spinazie f 2832, uien 1.10—2.30, wortelen f 1.00—2.60. spruiten I 2—6, spruiten II f 1.50—4.—, andijvie 6—3, Nero f 9—10. Vette Verkens. Totale aanvoer 297 stuks, waarvan 280 zwaar 4344 cent en 17 licht 41 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel tamelijk vlug, enkele hok ken 45 cent. BODEGRAVEN, 19 Jan. Kaas. Aange voerd 131 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 5895 stuks, wegende 53055 kg. Prijs met R. M. Ie soort f 21 22.50, 2e soort f 18.50—20. Handel matig. ROTTERDAM, 19 Jan. Vee. Totale aan voer 3633 stuks. 213 paarden, 3 veul. s, 950 magere runderen, 817 vette runderen, 103 vette kalveren, 7 graskalveren, 1090 nuchtere kalveren, 268 schapen en lamme ren, 4 zuiglammeren, 1 varken, en 76 gei ten of bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 64, 57 en 4348 cent, vette ossen 61 54 en 4550 cent, stieren 60, 52 en 48 cent, vette kalveren 100, 90 en 6777 cent; scha pen 46, 39 en 32 cent, lammeren 49, 40 en 30 cent, graskalveren 60, en 50 cent, nuch tere kwalveren 48, 43 en 38 cent, slacht- paarden 47. 40 en 34 cent. Prijzen pes stuk: schapen f 251814, lammeren 2118 12, nuchtere slachtkalveren 14127, nuchtere fokkalveren f 191715, slacht- paarden 195140100, werkpaarden 235—145—100, hitten f 130—105—70, stie ren 280—250—105, kalfkoeien 235—200 120, melkkoeien 240190135, vare koeien 165—130—90, vaarzen f 125—100 75, graskalveren 705025; bokken of geiten f 1284. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer grooter, handel vasthouden, prijzen lager, 3e kwaliteit os sen onveranderd, prima koe 68, os 64 cent; stieren aanvoer ruimer, handel stug, prij zen niet hooger; vette kalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen prijshoudend, prima 1.10, schapen en lammeren aanvoer korter, handel kalm, prijzen als gisteren, Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk prijzen voor de dood staande, voor het leven hoö- ger; paarden aanvoer grooter, handel vasthoudend, prijzen le kwaliteit slacht- paarden hooger, overige onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel ma tig, prijzen constant; varekoeien aanvoer als vorige week, handel sleepend, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aan voer tamelijk, handel stil, prijzen stabiel; graskalveren aanvoer iet ruimer, handel matig, prijzen onveranderd; bokken of geiten aanvoer iets grooter, handel vlot, prijzen hooger. ROTTERDAM, 18 Jan. Buitenl. Granen. Stamming lusteloos. Rogge: 74/75 kg. Bahia Blanca, dispon. 10, 74/75 kg. dito stoomend f 9.95, 72/73 kg. La Plata disp. f 9.75. Gerst 68/59 kg. La Plata disp. f 177, 69/70 kg. dito stoomend f 174, 65/66 kg. dito stoomend naar aankomst f 172.50171, 65/66 kg. La Plata ladend 170, 61/62 kg. Roemeensch disp. f 179, 64/65 kg. dito dito 176, 67/68 kg. dito dito 176, Irak stoo mend 167, Karson stoomend 169. Mais per 2000 kg. Gele La Plata aange komen 137.50, dito stoomend naar aan komst 138139, La Plata linquantine disp. 145. UTRECHT, 18 Jan. Paarden. Aanvoer 430 stuks paarden en veulens. Handel vlug Prijzen: luxe paarden 300350, werk paarden 225275 oude paarden f 80150, 1-jarige paarden f 150180, 2-iarige paar den 210—150, hitten 100—170, alles per stuk. BOSKOOP, 18 Jan. Bloemenveiling. Rozen uer bos van 10 stuks: Hadley 2430 cent, Claudius Pernet f 0.801.40, Colum bia 4060 cent, Butterfly 4581 cent, Wilh. Kordes f 1.10—1.60, Rosalandia 4075 cent. Briarcliff 5080 cent, Aug. Noack 6080 cent, Azalea 0 801.20, Se ringen 50—80 cent. Tulpen 20 cent, Prunus triloba 1728 cent, Amandelen 42 cent, Funkia per stuk 47 cent, Andromeda 10 cent, Berberis 16 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Jan. Groenten- veiling. Waspeen 3555 cent, kroten 15 25 cent per kist van 20 kg., groenekool 1.702.50, knolselderie f 4.105 20 per 100 stuks, uiten 1.401.70. gelekool 1.20 1.40, roodekool 1.401.70 per 100 kg., andijvie 7485 cenut per kist van 6 kg. ZOETERWOUDE, 19 Jan. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 1700 eieren. Kippen eieren 3.003.50 per 100 stuks, kaas 17 24 cent per pond, kippen 25 cent, hanen 60 cent en konijnen 1.102.05 per stuk. VINKEVEEN, 18 Jan. Groentenveiling. Witlof I 8.50—9.50, idem II 5—6, en idem III 34 per 100* kg. 'S HERTOGENBOSCH, 19 Jan. Boter. Aanvoer 14925 kg. Hoogste prijs f 1.55, laagste prijs 1.46 en middelprijs f 1.53 per kg. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.96 n/16 Berlijn 73.46 Parijs 8.523/( Brussel 30 78 Zwitserland 41 93 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.05 New York 1.82ö/8 Praag 6.373/4

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3