STADS NIEUWS ZATERDAG 16 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE BEYERSCHE KERMIS IN HET ST. ANTONIUS CLUBHUIS. Van jeugd, jolijt en nog iets. Een Nederlander is van nature een nuch ter mensch. Vooral den laatsten tijd is dit heel duidelijk gebleken. Geef hem echter een gelegenheid om deze nuchterheid af te werpen, geef hem een kermis, laat hem de gelegenheid om in een behendigheidsspel zich de meerdere te toonen over zijn mede- mensch en laat hem... den boel stuk gooien, ziedaar de factoren, die de K.J.C. van de Hartebrug Parochie hoeft gebruikt om haar kermis in het Clubhuis aan de Mare te doen slagen. We zeggen doen sla gen, maar dan is er nog iets en dat is de medewerking der ouderen. Gezien die medewerking mogen we constateeren, dat deze, althans gisterenavond bij de opening er was. Maar dat is maar één avond en er komen er nog irie. Ook deze avonden zul len echter een groot aantal een tocht naar „Beyeren" ondernemen om hun steentje bij te dragen voor het mooie en sympa thieke jeugdwerk van de K.J.C. der Harte brug Parochie. De officieele opening. Het was reeds vol feesigedruisch toen de zeereerw. heer R. Smitz, pastoor der Pa rochie, het podium beklom om eenrge' woorden te spreken. Gisterenavond, aldus spr., hebben wij hier nog zitten luisteren naar een buiten gewoon mooie rede. Thans, 24 uur later, zitten wij midden in een kermis boven op de besneeuwde Alpen Zulk een amusement doet ook wel goed in dezen tijd. Wie an dere jaren onze kermissen heeft meege maakt heeft moeten constateeren, dat er een vruolijke stemming heerschte. Moge het ook dit jaar zoo zijn. Maar deze „lol lige" boe; heeft een heel ernstigen onder grond. De K.J.C zoekt naar middelen voor de jeugdbewegnig, om deze uit te bouwen. De jeugd heeft zelf de handen uit de mou wen gestoken en zie hier het resultaat: een kermis, die er zijn mag. Laten wij, ouderen, de jeugd dan een beetje helpen door daad werkelijke belangstelling voor hun werk te toonen. Laten wij allen ge zamel ijk met onze vrienden en kennissen vroolijk ker mis vieren, dan slaagt deze onderneming en is de K.J.C. in staat om haar mooie werk uit te bouwen. Dat de verwachtingen verre overtroffen moge worden. Een rondgang over de kermister reinen. Reeds dadelijk bij het binnenkomen krijgt men een voortieffelijken indruk van wat hier in een korte spanne tijds in el kaar is gezet Spoedig is men in de juiste stemming om kermis te vieren, daar zorgt de vroolijkheid van de reeds aanwezigen wel voor. De aanwezige dames en heeren, allen in Tiroler costuum gestoken, zijn volop in de weer om U m te wijden in de geheimen van allerlei geheimzinnige in strumenten, waar men zijn behendigheid kan demonstreeren en zich meten met zijn tegenpartij wie wel de meest „linke" op dit gebied is. Een waardevolle prijs is dan de belooning voor hem of haar, die zijn mededinger te vlug af is geweest. Alle ver makelijkheden opnoemen is ondoenlijk, het zijn er tientallen. On? er eenige te noemen, daar gaan we dan: Vliegmachientjes, U weet wel net als met 3 October, de winnaar krijgt een doos bonbons. Een officieele schiettent, met schitterende prijzen. Spij kers slaan, in een balk. Een heer zou dat ook eens even doen, want hij was timmer man, sloeg echter alle keeren mis en kwam toen mei het verhaal dat hij het met zijn eigen hamer wei kon. Slechte schrijvers.. Verder is er een pracht van een vroolijke keuken met een uitgebreide collectie thee potten en hoe zulke huishoudelijke voor werpen nog meer moge heeten. Er staat b.v. ook een groote Keulsche pot, die alle werpers tart door maar niet stuk te willen gaan. Het is werkelijk om je nijdig te ma ken. Ook kan men er nog biljarten, aan paardenrennen meedoen, zijn behendigheid beproeven op geheimzinnig uitziende machinerieën. Grabbelen, slaan, trekken, smijten, kortom allerlei eerste klas ver- rnaKelijkheden. Is men moe van het harde werken dan gaai men heel rustig iets zit ten gebruiken in het echt Tiroler Taveern- tje. Bediening eerste klasse, fooien geen verplichting. En heeft men alles meege maakt en zijn hartversterking genuttigd dan gaat men nog niet weg, integendeel, dan is er nog iets bijzonders te aanschou wen en wel de film der Huwelijksplechtig heden in den Haag. De eerste voorstelling was totaal uitver kocht, terwijl men voor de tweede ver tooning in de rij stond te wachten. Deze film is alleen al een gang naar de Mare waard. De opnamen zijn buitenge woon geslaagd en glashelder. Wij hebben de films der huwelijksfeesten gezien van Nedenandsche en buitenlandsche filmon dernemingen. Die waren goed, heel goed sommige maar hetgeen de Kodak Safety Film brengt spant toch wel de kroon. We maken den' gehetlen stoei mee van het pa leis, naai het stadhuis en vervolgens naar de kerk. Ook de zegetocht door de versierde straten is prachtig opgenomen en geeft een uitstekend beeld van het geheei In tegen stelling met sommige journaais krijgt men ook een duidelijk beeld van de aanwezige vorstelijke personen, de bruidsmeisjes en bruidsjonkers enz. In het voorprogramma draait een uitgebreide reportage van de be- eediging van Prins Bernhard en andere actualiteiten. Ook het afscheid en vertrek der missio narissen uit de Hartebrugskerk is in het voorprogramma opgenomen en het aanzien ten volle waard. De entreeprijs kan voor niemand een bezwaar zyn. Zij bedraagt slechts 10 cent. Door deze opsomming, die absoluut on volledig is, hebben wij getracht U een klein overzicht te gei'en van alles wat er alzoo te zien en te beleven valt. Gaat daar om in zoo grooten getale als mogelijk is naar het St. Antonius Clubhuis aan de Mare. Gij krijgt waar voor Uw geld, de K.J.C. krijgt dat goed bestede geld van U en is daardoor in de gelegenheid haar mooi- en en u-nerlijken arbeid verder uit te bou wen, want gedenkt wel en dat is nu dat „iets": wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Voordracht Charlotte Kohier. In de Stadsgehoorzaal heeft de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde gisteravond haar maandelijksche vergade ring gehouden, welke een feestelijk ka rakter had naar aanleiding van het hu welijk van haar buitengewoon eerelid, Prinses Juliana. De avond was gewijd aan voordracht van Nederlandsche gedichten door Charlotte Kohier. De voorzitter, prof. G. G. Kloeke, heeft een inleidend woord gesproken, waarbij hij de keuze van het programma door de kunstenares bijzonder prees. Met strophen van het Wilhelmus heeft Charlotte Kohier haar programma ingezet. Met haar nuanceeringen van gevoel, humor en zelfs guitigheid heeft zij vervolgens een beknopt overzicht van onze dichtkunst ge geven: onbekende middeleeuwsche dichters, Heinsius, Hooft, Bredero, Vondel, Luyken, Poot, Bilderdijk en Potgieter; na een kor te pauze Willem Kloos, Gorter, Boutens, Jan Prins, A. Roland Holst en M. Nijhoff. Het hoogtepunt was wel het prachtig ont roerend gezegde korte gedicht van Herman Gorter: Zie je, ik hou van jeEn Het Bruidje van M. Nijhoff vormde een schoo- ne afsluiting van het eerste gedeelte. Na de pauze heeft de voordraagster geboeid met .Maria Lecina" van J. W. F. Werumeus Buning. De secretaris, dr. J. J. de Gelder, heeft Charlotte Kohier bloemen aangeboden en prof. Kloeke heeft woorden van dank ge sproken. MIJ. VOOR TOONKUNST. Het secretariaat der Maatschappij voor Toonkunst is na het aftreden van den heer G. W. Groen opgedragen aan den heer mr. P. J. Teebaal, Terweeweg 49, Oegstgeest. MUZIEKUITVOERING OP ENDEGEEST. Onder leiding van mej. Harry v. d. Harst had gisteravond een zeer goed ge slaagde muziekuitvoering plaats in de ont spanningszaal van het gesticht „Ende geest". De zaal was met vele belangstel lenden bezet, w o. ook de geneesheer-di- recteur dr. Stuurman met zijn echtgenoo- te. Voor de pauze speelde de violist de heer F. Wensink, eenige nummers. Mevr. KoelmanStrotmann, sopraan-zangeres, gaf na de pauze 2 walzerliederen van Ar- diti, het bekende „II Bacio" en de Parla- walzer. Beiden oogstten een welverdiend applaus. Na de pauze trad het koor onder leiding van mej. v. d. Harst voor het voetlicht, dat met groot enthousiasme het Wilhelmus in zette. Verder werden nog eenige Oranje liederen, enkele nummers van Röntgen en Cath. v. Rennes op voortreffelijke wijze 'uitgevoerd. Mevr. v. d. HeijdenBrakel begeleidde de koornummers. Aan de solis ten werden mooie bloemen aangeboden. Als intermezzo speelde de heer D. v. d. Vij ver eenige pittige marschen. 't Was weer een mooie en prettige avond waarvoor dr. Stuurman de leidster, solis ten en koor hartelijk dank bracht. Openbare verkooping. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier: Huis en erf Nieuwe Beestenmarkt 19 in bod op 2200.kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. alhier voor 2600.Huis met afz. bovenwoning Heerensingel 10 10a in bod 3500.kooper de heer W. L. F. J. Vorst q.q. alhier voor 3725.—. Huis en erf Morschstraat 45 in bod f 1040! kooper de heer J. de Wólf alhier voor 1048.Huis en erf 2e Looierstraat 58 in bod 810.kooper de heer J. A. Vree burg q.u. alhier voor 810. Ten overstaan van notaris S. J. Ruize- veld te Zoeterwoude: 20 Huizen en erven te Zoeterwoude aan den Schenkelweg en een perceel bouwter rein aldaar samen groot 93.68 Aren in bod resp. 28 026.— en 10.500.—, kooper de heer mr. H. van Wijk Czn. q.q. te 's-Gr.a- venhage voor 40.026. Aankoop van slachtvee voor het plan-Deterding. Op de veemarkt alhier is gisteren veel slachtvee voor het plan-Deterding aange kocht. Er werden prijzen besteed van 60 65 cent per K.G. geslacht. Geslaagd voor het examen boekhouden, handelsreken en en handelsrecht, afgeno men door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, de heeren P van Ommen, Leiden en J. Timmermans Jr. te Katwijk aan Zee, leerlingen van den heer J. A. Christiaanse te Leiden. Door dien Provincialen Waterstaat van Zuid-Holland is het onderhoud van ver keerswegen, bestek no. 2 van 1937, gegund aan de aannemers A. v. Halem en I. Door nik, hier ter stede voor de som van 14670. „ZOEK DE ZON OP". Morgenavond komt de N.V. Nationale Revue in de Stadsgehoorzaal een opvoering geven van de groote lachrevue „Zoek de Zon op!", het zesde product van de Natio nale Revue, waarin Lou Bandy, onze beken de komiek, weer op uitbundige wijze vroo lijkheid weet te brengen en ons voor eenige uren alle zorgen doet vergeten. Het is de groote verdienste van dit ernstig werkend gezelschap, dat het er naar streeft het ver trouwen van het Publiek waardig te blij ven. Dat de directie van de Nationale Re vue er met haar nieuwe product weer in ge slaagd is de revue op een nog hooger peil ce brengen, blijkt wel afdoende uit de una niem schitterende persoordeelen. Zoo schrijft „De Maasbode": „In „Zoek de Zon op!" heeft men een gelukkige com binatie gevonden van de schittering der revue met het bekorende yan het vlotte klein-tooneel. De draad die er doorheen loopt is er een van onbezorgde vroolijkheid. Dez* vroolijkheid gaat nergens over de schreef en ze is vaak spontaan. De costuums zijn fraai en menig tooneeltje is een ju weeltje van revuebouw. Zoodat „Zoek de Zon op" behoort tot het beste wat er in dit genre geboden wordt. Behalve Lou Bandy werken mede, Wiesje Bouwmeestei, Clairette Hammé, Mimi Lebret, Dries Kryn, Frans Bogaert, Henk Didama, Louis Bouwmeester, Henri Preston en de Nationaai Girls. Behalve een groot aantal komische sce nes, bevat de revue 6 groote finales, zooals „Watersymphonie", .Bloeiende Mimosa", „Feest op Cuba", „Paletten", „Bengaalsche landers' en „Kostschoolmeisjes". Het orkest staat onder leiding van Julius Susan. Choreografie «'an „The Muriloff's". Decors en costumes vervaardigd naar ontwerpen van Freddy Wittop, in de ateliers van Max Weldy Parijs en op eigen ate.iers. Produces van de revue is Bob Peters. Dat de Nationale Revue ook in het bui tenland een goede naam heeft gekregen, bewijst wel net feit dat de revue momen teel reeds sedert maanden in Engeland wordt opgevoerd onder de titel „Search for the sun", waar zij onder leiding van den heer Bob Peters werd ingestudeerd. Bovendien werd de Nationale Revue aan gezocht met haar geheele gezelschap ge durende de maand April een serie gast- vourstellingen te geven in Zürich en Basel, aan welke uitnoodiging gevolg zal worden gegeven. BIOSCOPEN. Luxor. Nog steeds weet de film van het vorste lijk huwelijk veler belangstelling te trek ken en met aandacht is door de talrijke aanwezigen, waarvan de meesten toch on getwijfeld deze rolprent gezien zullen heb ben, het plechtig gebeuren van 7 Januari gevolgd, zoodat veien ongetwijfeld een on vergetelijke herinnering aan dit nationale feest zullen behouden. De hoofdfilm van deze week is een dol komisch nieuw meesterwerk van Willy Forst, die ais regisseur evenveel lauweren schijnt te gaan oogsten als hij aestijds als filmspeler behaalde. Deze nieuwe film luistert naar den iet wat zonderlingen naam van „Allotria" en geeft de vroolijke geschiedenis weer van vier menschen, die in de grappigste situa ties en verwikkelingen geraken Deze film is een eigen vinding van Willy Forst in rieuwen stijl en vol originaliteit. Waar het stuk zich afspeelt, weet niemand en het doet er trouwens ook heel weinig toe. Hoofdzaak is, dat de vijf filmsterren, die in deze film hun medewerking verleenen, n.l. Renate Müller, Jenny Jugo, Hilde Hil- debrand, Adolf Wohlbrück en Heinz Rüh- mann, hun toeschouwers van begin tot ein de weten te boeien in een schitterend mu zikaal geïllustreerde geschiedenis, waarbij de dolste situaties voorkomen. Om de uit beelding van enkele artisten moeten we echter voorbehoud voor volwassenen ma ken. Voor de pauze gaai als hoofdfilm: „De Vrouw, die den moed had". Deze vrouw wordt vertolkt door Barbara Stanwyck, die heel haar dramatisch taient hiei op bijzon dere wijze tot uiting doet komen, maar oaarbij in Frank Morgan een tegenspeler heeft, die zich door haar niet laat over treffen. Wat het verhaaJ zelf betreft, 't is de geschiedenis van een jonge vrouw, die zich aan den vooravond van haar huwe lijk haai bruidegom door den dood ontno men ziet en zich later overgeeft aan een ouderen man, die haar leven gered heeft, doch voor wien zij niet die liefde kan ge voelen, die hij. haar toedraagt. Eerst als zij door misdragingen den man bijna ten onder ziet gaan, vat zij moed om het leven met hem in te gaan; ten moed, welke wel wat erg laat tot uiting komt. Lido. Wanneer wij in één woord het karakter zouden moeten aanduiden van het pro gramma, dat Lido deze week ten beste geeft, dan zouden w;j zonder eenigen twij fel het programma als „romantisch" moe ten betitelen. Zoowel de hoofdfilm vóór de pauze als die na de pauze draaien om de liefde, om de romantische liefde. De eerste film „De lieveling der vrou wen" (wij vermoeden, dat deze benaming betrekking heeft op de hoofdpersoon Nino Martini, maar overigens staat de titel ge heel los van den inhoud) laat ons genieten van het buitengewoon fraaie stemgeluid van egn nieuwen ster aan den zang-hemel, n 1. Nino Martini. Deze is in het verhaal een jong en onbekend student in de edele zangkunst, die, door een rijke Amerikaan- sche geprotegeerd wordt. Hij raakt ver liefd op en verloofd met een danseresje te Parijs, dat hij echter verliest door de al te opdringerige protectie van de Ameri- kaansche. Later in New-York vinden zij el kaar terug; zij is een beroemde danseres geworden, hij zingt in een warenhuis mop jes op verzoek. Nu ja, u begrijpt, dat hij toch „ontdekt" wordt en tenslotte een reuzensucces boekt met zijn stem, van welker welluidendheid het publiek over vloedig kan genieten. In de tweede film „Meisjes-lyceum" zit ten wij nog dieper in de romantiek. Daar wordt n.l. een leerlinge van het lyceum verliefd op den directeur van deze inrich ting. Zij schrijft hem een liefdesbrief, evenwel zonder adres en zonder ondertee- kening. De brief wordt door een leerares gevonden en deze brengt dit „misdadige" product in den raad van leeraren. De af faire veroorzaakt een heele opschudding op school, dank zij het drijven van één der leeraren en als in den daarop volgenden nacht een hevig onweer losbarst, vlucht het meisje de bergen in van Montreux, waar het lyceum gelegen is. De directeur gaat haar zoeken en op die nachtelijke tocht wordt het den directeur duidelijk dat het meisje op hem verliefd is en dat hij zelf ook op het meisje verliefd is. Even worden wij nog in twijfel gehouden of dat huwelijk wel door zal gaan, maar ten slotte krijgen ze mekaar. Wat wij in deze laatste film vooral kunnen bewonderen, is het beheerschte en fraaie spel van Herbert Marshall als direc teur en van Simone Simon als het verlief de kostschoolmeisje. De huwelijksfilm, die verleden week zoo velen naar het theater trok, blijft ook deze week op het programma. Het geheel is een aantrekkelijk program ma voor volwassenen. Trianon. Tusschen de twee films, die als hoofd schotel deze week aan de Trianon-gasten worden opgediend bestaat een groote over eenkomst en een groot verschil. De groote overeenkomst is, dat beide het leven van den joligen kamt bekijken. Het groot ver schil vormt, om het eens deftig te zeggen, het maatschappelijke milieu, waarin beide films zich afspelen. Met „Oranje Hein" in de naam smeult nog iets na van de huwelijksfuif komt een volledige Amsterdamsche achterbuurt familie op de planken. Op de planken is juist uitgedrukt, want van cinematogra- phisch standpunt bekeken, blijft deze film op het peil van goed en geestig tooneel- spel. Als amusement is de film uitstekend geslaagd, vol echte, oi. gezouten, Amster damsche volks-humor, met een sympathie ke strekking. Er wordt flink geborreld in deze film met alle vroolijkheid daarvan; en te véél geborreld met alle narigheid daarvan. Maar het einde van de verwikke ling is vrede en verzoening. „Luxe Vrouwtje" de naam geeft ook hier hét karakter van de film aan. Het is een kostelijk verhaaltje van amoureuse vergissingen, waarbij de kern van de pre- dicatie is: dat liefde met geen geld te koop is Een film van verkneuterende pret! Een aardig kleuren-filmpje, de zeer-ge slaagde reportage van het Prinselijk huwe lijk, een Indisch-filmjournaal etc. comple- teeren dit programma tot een avond van gezellig amusement. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Wilhelmina Nelly d. d. J. W. Wolters en N. v. d. Kooy Gijs- bertus z. van L. H. v. d. Voet en C. L. v. d Vos Hendrikus z van F. C. v. d. Velden en M. Etienne Teunis Gerbert z. van D. Offerman en J. Mulder Harry z. van W. A. Uilenburg en J. H. Boone Johanne Klasina d. van P. J. Sprengers en C. C. Prins Albertus Christianus Wilhelmus z. van A. Lok en E. F. v. d. Berg Cor- nelis z. van J. v. Weert en J. M. Ooste waal Fredericus Johannes Jacobus z. v. F. G. W. Voorham en M. K. J. Haasnoot Hermanus Jan z. van H. Kamp en G. J. v. d. Ree Cornells Matthijs z. van M. Kloots en A. D. de Vink Weunsie Hen- dricus z. van J. J. Verberg en M. J. Adema O n d er t r o u w d: D. v. Laar jm. 24 j. en M. de Wit jd. 22 j. G. M. Seugling wedr. 41 j. en J. Oostveen jd. 40 j. A. Imthorn jm. 40 j. en M. G. Kiel jd. 37 j. Overleden: E. v. d. SteenKoops vr. 29 j. R. v. Duuren dr. 37 j. J. De- vilee m. 56 j. E. Y. v. d. Kamp dr 14 d. J. Robbers m. 66 j. naar aanleiding van een medisch onderzoek overgebracht naar een zenuwinrichting in Noord-Brabant. Reeds vroeger is hjj in die provincie, van waar hy afkomstig is, in een zenuwinrich ting verpleegd. TELEGRAMMEN MASSA-TERECHTSTELLING VAN SPIONNEN PEKING, 16 Jan. (A.N.P.) Twintig spionnen, die militaire geheimen aan Ja pan hadden verkocht met het oog op een Japansch-MansjoerijschMongoolschen in val in de provincie Soei Youan zijn te Te Toeng terechtgesteld. INCIDENT AAN DE LITAUSCHE GRENS WARSCHAU, 16 Jan. (A.N.P.). De chef van de grenspost Kiwanischki, welke aan de Poolsch-Litausche grens is gelegen bij Swieciany, wilde met grensbeambten een omgevallen grenspaal weer overeind zeten. Toen zij daarmede bezig waren wer den van Litausche zijde achttien schoten in hun richting gelost. z z Men bemerkte, dat zich aan Litausche zijde negen agenten van politie met den districtscommandant, een sergeant en twee burgers bevonden. Niemand werd gedood of gewond. De bladen melden, dat de anti-Poolsche campagne in Litauen den laatsten tijd een bijzonder fel karakter heeft aangenomen. MARKTBERICHTEN DE REIS VAN H.M. DE KONINGIN Een klein oponthoud onderweg- Naar wij vernemen, is de reis van H.M. de Koningin naar Igls volgens ontvangen berichten, voorspoedig verloopen, behou dens een onbeduidend oponthoud by de Nederland schDuitsche grens. In het Duitsche grensplaatsje Cranen- burg bleek, dat het speciale slaaprytuig RotterdamMünchen, waarin Hare Majes teit de eris maakte, door de spoorwegauto riteiten moest worden afgekeurd, in ver band met het feit, dat er in het onderstel een veer was gebroken. Hare Majesteit heeft toen in een gewonen slaapwagen, welke in den trein was voor het traject AmsterdamBazel, de reis voortgezet tot Keulen, waar inmiddels door de goede zorgen der Duitsche Spoor wegen een speciaal slaaprijtuig in gereed heid was gebracht in de onmiddellijke na bijheid van de plaats van aankomst van den trein Aangezien dit rytuig een stoomverwar- ming had, moesten de Duitsche spoorwe gen een voorziening treffen in zake de tractie, aangezien op het traject Stuttgart- München electrische tractie bestaat. De trein werd voor deze gelegenheid daarom voorzien van stoomtractie. De Duitsche spoorwegautoriteiten heb ben alle medewerking verleend, om het oponthoud voor Hare Majesteit zoo weinig mogelijk hinderlijk te doen zijn. Een der leden van de Deutsche Reichsbahnen, Di rection Koeln, heeft de reis medegemaakt, om zich er van te vergewissen, dat alles een vlot verloop had. DE ONTVLUCHTE DUITSCHER IN IJMUIDEN AANGEHOUDEN. De Duitscher die eenige dagen geleden, toen hy zou worden uitgeleid naar zijn geboorteland, nabij Arnhem uit den trein sprong en sindsdien onvindbaar was, is gisteren door de politie van IJmuiden al daar aangehouden. Hij is voorloopig op het bureau van politie opgesloten. DE MANTELSNIJDER? De vijftigjarige man, die dezer dagen in de Kalverstraat te Amsterdam door recher cheurs van het hoofdbureau van politie werd gearresteerd op het vermoeden, dat hij de man zou zijn, die mantels en jassen beschadigde door sneden met een mes, is LEIDEN, 15 Jan. Groentenveiling. per 100 stuks: bloemkool I 3 707.50. roodekool 1.003.50. savoyekool 1.20— 2.80, groenekool 12. pieterselie 0 50 2.50, prei 0 802 20, kropsalade 1.90 3.60. selderie 0 602.— knolselderie 2.003.60, per 100 kg.: kroten 1 00 1.50. kroten, gekookt f 24, witloof 2 14, boerenkool f 1.503 00 spinazie f 25. uien 1.101.90, wortelen 1.002 70, spruiten I f 27, soruiten TI 1.504.00, andijvies f 314, Nero 8.70. 16 Jan. Boter. Aanvoer 220 kg. Prij zen: fabrieksboter prima 1.59 en boeren- boter idem 1.501.55 per kg. Handel vlug. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Jan. Lange turf geen aanvoer prijzen f 68 per 1000 stuks. VÏNKEVEEN. 15 Jan. Groentenveiling Witlof I 710.50. idem II 56. idem III 34, boerenkool 1.502.50, groenekool 12 per 100 kg. knolselderie 3 per 100 stuks. TER AAR, 15 Jan. Centrale Veiling Somazie 18 cent, andijvie 3742 cent. sla 2 70, slavellen 33 cent. breekoeen 3 00 3 50, uien f 1.001.60. spruitkool 2.40 6.80. witlof 4 608.20. boerenkool 8 11 cent. selderie f 2.50. groenekool 1 30. Volgende week Woensdag en Vrijdag vei ling. BOSKOOP, 15 Jan. Bloemenveiling. Hadley 1830 cente Claudius Pernet 80 130 cent, Columbia 4080 cent. Butterfly 60—92 cent, Wilh. Kordes 1.50—1.90. Ro- salandia 5080 cent, Briarcliff 5080 ce?it Aug. Noack 5090 cent. Seringen 4070 cent. Azalea 4580 cent. Prunus Triloba 1625 cent. Andromeda 1016 cent, Ma- honia 1018 cent. KATW'-TK a. d. RIJN. 15 Jan. Groenten- veiling. Waspeen 3555 cent, kroten 15 30 cent Der kist van 20 kg.: groenekool 1.702.60. knolselderie f 3.205.60 per 100 rfuks; uien 1.402.20 gelekool f 1.20 1.50, roodekool 1.4C1 80 per 100 kg., prei 1.802.10 per 100 kg., andijvie per kist van 6 k3557 cent. NIEUW VF.EN. 14 Jan. Eieren veiling. Aanvoer: 1181 kiDpeneieren f 1.954 50 en 27 eendeneieren f 1.80 per 100 stuks: kaas 22 cent per pond. WÏSSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.96,3/j6 Berlijn 73.45 Parijs 8.58 Brussel 30 1 Zwitserland 41 Kopenhagen 4'Vö Stockholm 46. Oslo 45.10 New York 1 Praag 6.37'

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3