BIOSCOPEN ZATERDAG 16 JANUARI 193/ DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. i. HOE WORDT HET WEER OPKLARING. DE BILT SEINT: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind, aanvankelijk betrokken tot zwaar bewolkt later opklarend, waar schijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets zachter, later weer kouder. Hoogste barometerst.: 782 0 te Kuopio (Finland) Laagste barometerst.: 730.2 te Vestmanoer. De baan der depressiecentra in het Noord-Westen blijft langs de Oostkust van Groenland. Het luchtdrukverval op den Oceaan is thans regelmatiger en kleiner geworden en daarmede de windkrachten geringer. De secundaire depressies trekken over het Kanaal en de Noordzee en ver dwijnen langs de Noorsche kust naar de Poolzee, waar de temperatuur bij voortdu ring boven het vriespunt blijft. In het Oos ten houdt het gebied van hoogen luchtdruk stand. In Centraal-Europa heerschen conti nentale /vinden en neemt de vorst toe vein licht ten Oosten van 10, graden O. L. tot streng vanaf 20 graden OL. In het vorstgebied heerscht helder of licht be wolkt weer met hier en daar wat lichten sneeuwval. De toppen der middelgeberg ten zijn alle in wolken gehuld met in het Oosten zeer lage temperaturen (Schnee- koppe 12 graden Celsius). De Zwitser- sche Alpenstations melden helder weer en lagere temperaturen dan de laatste da gen. In Frankrijk werd het veel kouder en komt in het Oosten en Zuiden zelfs lichte vorst voor. In het Westen vielen nog zware regens, op het vasteland hielden de zware neerslagen op. Het is te voorzien, dat de dooi zal aanhouden, echter met tem peraturen slechts weinig boven het vries punt en dat met terugkeer der vorst re kening moet worden gehouden. LUCHTTEMPERATUUR. 4.6 gr. C. LICHÏ OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.48 uur tot Zondagmorgen 7.32 uur en Zondagnamid dag 4.49 tot Maandagmorgen 7.31 uur. RECHTZAKEN ONRECHTMATIG STEUN TREKKEN. Voor den politierechter te Arnhem heb ben gisteren eenige leden van de N.S.B. te recht gestaan, aan wien was ten laste ge legd, dat zij inkomsten hadden genoten wegens werkzaamheden voor de beweging, welke zij niet hebben pgegeven aan Maat schappelijk Hulpbetoon, waarvan zij steun genoten. Verdachte B. bekende het ten laste ge legde. Uit de verklaring van H. T. bleek, dat er op het kringhuis van de N. S. B. reeds een en ander hierover te doen was geweest, daar men het systeem niet goed keurde, wat tengevolge had, dat twee kringleiders bedankten. T. zelf wenschte voor de zaak evenmin verantwoordelijk ge steld te worden. De officier van justitie eischte veroordee ling tot een week gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De verdediger, mr. Couvret, pleitte cle mentie. Daarna heeft terecht gestaan J. H. M., aan wien een dergelijk feit was ten laste gelegd. Ook deze verdachte had de ver dienste, welke hij in het kringhuis had, niet opgegeven. Verdachte bekende het ten laste gelegde, doch zeide in de meening te hebben ver keerd, dat de getuige T. het wel in orde zou maken, hetgeen T. ontkende. Wel had hij van anderen gehoord, dat het in orde zou komen. Bovendien wilde men niet,* dat de menschen, die in het kringhuis werkzaam waren, geld verdienden. De werkzaamhe den moesten geschieden uit opofferingsge zindheid, waarvoor de heer Mussert het voorbeeld gaf. Op de publieke tribune maakte men zich hierover zeer vroolijk. Ook tegen dezen verdachte vroeg de of ficier een gevangenisstraf van één week voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De verdediger pleitte clementie. „N. R. Crt." ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteern en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Peasant uprising in Japan of the Tokugawa period", de heer H. Borton, geboren te Moorestown, N.J. idem, tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „De gonadotrope func tie van de ratten-Hypophyse tijdens de zwangerschap en onder invloed van Hor monen", de heer J. G. H. Bokslag, gebo ren Caub a/Rhein. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag te 11.30 en na het Lof bijeenkomst. Des avonds te 8 uur adspiranten cursus. Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 77.50 uur herhalingscur sus. Donderdag te half acht Biljartclub A.D.O. en Vrijdag te 8 uur jaarvergadering too- neelclub „Adolf Kolping". K. J. M. V. Maandag 18 Januari: Ont wikkelingsavond. De weleerw. pater drs. W. Heijmeyer S.J. spreekt over: „Huwelijk en de moderne mensch". Dinsdag 19 Januari te 7.30 uur: Maria- Congregatie. Donderdag 21 Januari: Studie clubavond. Apologetische voordracht door den weleerw. moderator over: „Klooster en Kerk". LISSE. Staatspartij. Onze afdeeling van de R K Staatspartij hield gisteravond haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw onder presidium van haar 2en voorzitter, den heer J W. A. Lefeber. De opkomst was alweer, gelet nog we.' op de belangrijke agenda, niet best. De eere-voorzitter, Pas toor v. Zuylen, was mede ter vergadering aanwezig De voorzitter sprak een openingswoord. De secretaris bracht een Keurig jaarverslag uit. De heer H. v d. Poel bracht vervolgens als penningmeester vers.ag uit van het fi nancieel beht^r Hieruit bleek dat aan ont vangsten 349 90 aan uitgaven 345.41 geboeKt was zoodat een voordeelig saldo aanwezig was van f 4.49. Daar de Pastoor niet langer kon blijven, richte hij even het woord tot de vergader den, waarbij hij vooral wees op de groote belangrijkheidv der verkiezingen; spr. uitte een wensch dat allen hun best zouden doen het aantal Katholieke stemmen zoo hoog mogelijk op te voeren opdat de overwin ning aan ons.zij De voorzitter deelde mede, dat door de ijver der propagandaclub het ledental is opgevoerd var 800 tot 1135, ter wijl mede door haar ijver het finantieele evenwicht weer is bereikt. Inmiddels hadoen de heeren P Warmer dam en P. Romijn de bescheiden van den penningmeester gecontroleerd en in orde bevonden, wesnalve den penningmeester een woord van dank werd gebracht. Aan de orde is alsnu candidaalstelling voor de groslijst der Tweede Kamer der Stten-Generaal. Als candidaten werden aangewezen de heeren A J. Loerakker, H. E v. d. Brule, Mr. v Haasiert, A P. v d. Weijden, Mi. Di. de Beaufort, H. J Kuij- per en Mr. Steenberghe Hierna sluiting. NOORDWIJK. Staatspartij. De afdeeling Noordwijk der R.K. Staatspartij hield in het Juve naatsgebouw een slechts matig bezochte vergadering, met als hoofdpunt der agenda het stellen van candidaten voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. De voorz., de heer W. Braun, opende deze bijeenkomst met den chr. groet en memoreerde de groo te activiteit welke in onze R.K. Staats partij heerscht. Spr. hoopt ook, dat allen in eigen kring veel propagandistisch werk zullen leveren voor den komenden verkie zingsstrijd en steeds onze katholieke zaak zullen voorstaan. Het stellen van candida ten had tot uitslag, dat de navolgende per sonen zullen worden voorgedragen: mr. F. J. Bach te Voorburg, mr. dr. Beaufort te Utrecht, H. G. de Boer te Noordwijk, J. G. v. Eeden te Noordwijk, A. J. Ix>erakker te Haarlem, E. J. M. Stumpel te Hoorn en M. P. v. d. Weyden te Zevenhoven. Hierna verkreeg de heer A. H. J. Engels het woord, die op een eenvoudige en begrijpelijke wijze een stukje tragiek van voor 50 jaren naar voren bracht, hetwelk zeker allen tol nadenken zal stemmen, want al beleven wij nu moeilijke en kommervolle tijden, toe standen zooals spr. deze aan den lijve heeft ondervonden zijn er gelukkig niet meer. De oproep van den grooten Paus Leo XIII met zijn Rerum Novarum is het gevolg ge weest, dat ook in ons land mannen zijn opgestaan en spr. wees in deze met trots op mgr. Ariëns, die de stoot hebben ge geven tot de sociale omvorming van ons land. Dankbaar herdacht spr. ook dr. Schaepman, den man van de R.K. Staats partij. Met een verleden, zooals deze R.K. Staatspartij achter zich heeft, ziet spr. de komende strijd met volkomen gerustheid tegemoet, doch hierbij zullen wij onze een heid hoog moeten houden, want in eenheid ligt onze kracht en het heil des volks is onze hoogste wet. Na een korte gedachtenwisseling dankte de voorz. den spreker voor zijn leerzaam en tot nadenken stemmend onderwerp en sprak den wensch uit, dat allen hieruit de noodige conclusies zullen trekken en steeds de zaak van de R.K. Staatspartij zullen voorstaan. SASSENHEIM. Tulpententoonstelling. De tentoonstel- lings-commissie .Bloemlust" zal van 19 tot 23 Januari een speciale tulpententoonstel ling houden. Voor deze tentoonstelling be staat veel belangstelling van de zijde der tulpenkweeKers, door wie vele en groote inzendingen zijn toegezegd van de beste en nieuwste soorten tmpen. De opening zal plaats hebben Dinsdag 19 Januari a.s., des namiddags te hall drie, door den heer W. Warnaar, als eere-voorzitter van „Bloemlust". Wij twijfelen niet of voor deze speciale tentoonstelling bestaat weer veel belangstelling. Retraiteclub. Gisteravond hield de re- traiteclub St. Willibrord" haar jaarverga dering in het K S.A.-gebouw. De voorzit ter de heer J Hoogenstraten opende deze vergadering en bespiak den stand der ver- eeniging, welke achteruitgaande is. Door den penningmeester werd verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de kas met ten voordeelig saldo sloot. De oescheiden werden nagezien en in besten staat bevon den. Vervolgens werden 5 kaarten verloot, welke ten deel vielen aan J. Kortekaas, M. A. v. d Meer, C. v. d. Berg, C Ripp.ng en P. Schrama De retra.te is bepaald van 27 Febr. tot 2 Maart. De secretaris werd her benoemd. Ten slotte werd meegedeeld, dat het innen van contributie voortaan eerder zal geschieden, om de jaarvergadering eer der te kunnen houden. Hierna rondvraag en sluiting. Gasbedrijf. Hoewel het contract met de gem. Lisse met 1 Jan zou intreden voor net leveren van gas aan Sassenheim, is het niet eerder mogelijk geweest dit te doen. De reden hiervan is geweest dat nog en- Kele werkzaamheden van technischen aard in de gemeente Lisse moesten gebeuren; aeze zijn thans geschiedt De gemeente Lei den heeft tot nu toe de leveranties gedaan en zal dit ook tijdelijk blijven doen voor de verbruikers aan der. rijksstraatweg van af den Warmonderdam tot de Leidsche Vaart. Hiervoor zal een distributieleiding worden aangelegd, waarvan reeds eerder melding is gemaakt. De buizen zijn heden aangekomen; er zal in den loop van de vol gende week met den aanleg begonnen wor den. Inmiddels zal Lisse een pompinstalla- tie bouwen, zoodat omstreeks Maart de ge- heele leverantie over Lisse zal gaan. NIEUWVEEN. Staatspartij. Gisterenavond vergader de de R. K. Kiesvereeniging in café Th. Bezuien. Te ongeveer acht uur wordt de vergadering door den 2den voorz., den heer P. Vink geopend, onder mededeeling dat de voorzitter de heer H. Ran, door on gesteldheid verhinderd is de vergadering te leiden. De secretaris, de heer F. v. d. Berg, leest de notulen, welke onder dank ongewijzigd worden goedgekeurd. De pen ningmeester. de heer D. Akerboom, doet vervolgens rekening en verantwoording. Het batig saldo vorig jaar bedroeg 15.72, aan contributie en verdere -baten ontvan gen 61.30. Uitgaven f 53.69, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van 23.31. De rekening wordt bij monde van den heer C. de Groot in orde bevonden. Den penningmeester wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Vervolgens leest de secretaris een goed verzorgd jaarver slag, hetwelk eindigde met de vermelding, dat het ledental ontstellend is gedaald; zoo laag als het thans is (173) is nog nimmer voorgekomen. De voorz. dankt den secr. voor zijn verslag en deelt de vergadering mede. dat door de propaganda, de laatste weken gevoerd, het ledental wederom in stijgende lijn is en op 't oogenblik de 212 heeft bereikt. Echter, vervolgt spr.. zijn er nog 62 personen. ,die met geen mogelijkheid te bewegen zijn lid te worden, terwijl ook nog 30 adspirantleden ingelijfd zouden kunnen worden. De voorz. spoort allen aan, alles in 't werk te stellen zoo veel mogelijk leden te werven. Hierna volgt bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van P. J. Wijfje en C. A. Campfens, die met bijne algemee- ne stemmen zijn herkozen. Nu volgde de candidaalstelling voor de Tweede Kamer. Het bestuur stelde als candidaten de hee ren M. P. v. d. Weijden en A. J. Loerak ker; uit de vergadering werd hieraan toe gevoegd pater mr. dr. D. Beaufort. Na beëindiging der discussies bij de rondvraag, welke wij hier niet de plaats achten te vermelden, volgde sluiting op gebruikelijke wyze. Damwedstrijd. Donderdagavond werd alhier in het Onthoudersgebouw een com petitiewedstrijd gehouden, tusschen de damclub Nieuwveen I en A.D.C. II (Hazers- woude). Nieuwveen I ADC. Hazerswoude D. SpekA. Hoogendoorn 20, C. v. Veen—K. Matze (res.) 0—2, R. de Boer— A. Dompeling 1—1. G. Rietveld—M. Kroon 20, C. v. Leteuwen (res.)J. v. Rijsel 1 —1, J. v. DoornE. v. Veen 02, P. v. Veen—H. Loman 1—1, D. v. Leeuwen—P. Wieringen 02, M. Miedema—P. v. Veen 20, C. v. Leeuwen (res.)J. v. Rijsel 1 2, totaal 9—11. Overleden: T. S. Hoekstra 68 j. RIJPWETERING. Filmvertooning Huwelijksfeesten. A.s. Dinsdag zullen in de zaal van „Rustoord" een drietal film vertooningen worden gege ven van de film van de feestelijkheden op den huwelijksdag van Prinses Juliana en Prins Bernhard De vertooningen hebben plaats om half vier voor de jeugd en om half acht en half negen voor de volwasse nen. De film geeft schitterende opnamen van de bruidsstoet, vertrek paleis, aankomst en vertrek stadhuis en kerk, verdere tocht langs de enthousiaste tienduizenden langs den bruidsweg. Bovendien wordt een leuk bij programma vertoond. Zie verder advertentie in dit blad. VOORHOUT. Jaarfeest der C.JJV1.V. „Bid en Werk" en de C.M.V. „Irene". Dit jaarfeest, hetwelk werd gehouden in de Chr. school alhier, werd geopend door den voorzitter ds. J. J. H Klomp1 Allereerst werd gemeenschap pelijk gezongen Ps. 119 5 waarna door as. Klomp voorgegaan werd in gebed. Na allen met een toepasselijk woord welkom geheeten te hebben, gaf ae voorzitter beide vereenigingen gelegenheid tot het zingen van hun bondsliederen. Dit werd door de vereenigingen afzonderlijk gedaan, waarna gezamenlijk door hen werd gezongen: „Grijpt toch de kansen, door God u gege ven". Hierna volgden de jaarverslagen der belle vereenigingen, resp van de Meisjes- vereeniging dooi Mej. J v. d. Pol en van de Jongemannenvereeniging dooi den heer W. v Bladel. Beide verslagen werden op voortreffelijke wijze door voornoemde per sonen gegeven. Nu volgde een Bijbelinleiding door den heer P Schuringk, over Hand. 22 121, waarna een voordracht werd gehouden door P. v. Leeuwen. H'erna volgde een samenspraak welke als succesnummer van den geheelen avond kan genoemd worden. Deze samenspraak, welke werd opgevoerd in vijf bedryven, door 12 personen, was ge titeld „De Deserteur". De geschiedenis niervan, welke zich afspeelde in den tijd van het Tsarenbewind in Rusland, werd op buitengewone en luisterrijke wijze opge voerd, hetgeen wel bleek uit de ovaties, welke op elk bedrijf volgden. Na de pauze werd de uitvoering voortge zet, afgewisseld door nog enkele voor drachten en samenspraken, welke steeds op voorbeeldige wijze werden voorgedra gen. Als afwisseling werden door de Meis- jesvereeniging liederen gezongen. Nadat het feestprogramma afgewerkt was, werd door den voorzitter ds. Klomp, aen dankwoord gebracht aan allen die tot het slagen van dezen avond hebben mogen medewerken. Gemeenschappelijk werd nu gezongen Gezang 96 1, waarna door ds. Klomp werd gesloten met dankgebed. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een vinger afgerukt. Gisteren had zeker S., werkzaam op de motoren-fabriek „De Industrie", het on geluk onder een vliegwiel bekneld te ra ken, waardoor een zijner vingers werd af gerukt. BOSKOOP. Auto te water. Donderdagavond is al hier op den hoek ReyerskoopZwarteweg een auto te water geraakt, bestuurd door den heer Vreugdenhil uit Hazerswoude.. Door de mist bemerkte de heer V., die uit de richting Boskoop kwam, niet, dat de weg naar rechts draaide, waardoor hij recht door reed en in de wetering terecht kwam. waar de wagen met de achterwielen op den kant bleef hangen. De bestuurder, welke geheel alleen in den wagen zat, kon zich spoedig uit zijn netelige positie bevrijden en kwam er met een nat pak en de schrik af De wagen is later, door een kraanwagen gelicht. KOUDEKERK. Aanrijding. Vrijdagmorgen te om streeks 11 uur, had op de brug bij de steen fabriek van den heer van Beers in de Hoo- gewaard alhier, een aanrijding plaats tus schen een luxe auto bestuurd door zekeren Averdick uit Leiden en een vrachtauto, be stuurd door zekeren J. Kempeneer, even eens uit Leiden. De vrachtauto werd van achter door de luxe auto van de brug geschoven en bleef hangen aan de totaal vernielde brugleuning met het daaraan bevestigde ijzer-raster werk, terwijl van de vrachtauto%nog een band werd vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Tegen den bestuurder van de luxe auto is#proces-verbaal opgemaakt. NIEUWKOOP. Ontwikkelingsavond. De hem: J. M. Steinmetz, lid van de Tweede Kamer en lid van den gemeenteraad te Amsterdam, gaf gisteravond den laatsten ontwikke lingsavond voor den R.K. Volksbond. De vele ziektegevallen en het ongunstige we der zuilen wel oorzaak geweest zijn, dat de opkomst niet zoo groot was als de vo rige keeren. Na een inleidend woord van voorz. Alb. van Houten kreeg de heer Steinmetz het woord ter behandeling van het onderwerp: Onze moderne kruistocht. Spr. 'toonde aan wat de positieve taak is van eiken katholiek zonder uitzondering in de bestrijding van het Communisme en van het Nationaal-Socialisme. Deze twee stelsels zijn in wezen gelijk, alles moet on dergeschikt gemaakt worden aan de dicta tuur van de levensbeschouwing. Ons de vies kan niet zijn: Hitier wil het of Mus sert wil het, neen, alleen: God wil het. Het communisme kunnen wij het best be strijden door verbetering van net geeste lijk en economisch leven. Spr. hekelt de halfslachtige houding en levenswijze van sommige zich Christen noemende men- AGENDA LEIDEN. Zaterdag: 2.30—6 u.: 8 —11 u.: Zondag, 2.30—6 u. 8 —11 u. Maandag, 8 —11 u. I Beyersche Kermis in het St. Anto- nius Clubhuis, Mare 43, tegen over Marekerk. Doorloopende film voorstellingen. Vertooning van de Huwelijksfilm Afscheid en ver trek missionaris sen uit Harte- brugskerk. Toe gang 0.10, ten bate Kath. Jeugd- werk. Zondag N. V. Nationale Revue „Zoek de zon op", Gehoorzaal, 8 uur. Maandag, R K. Bakkerspatroonsvereen. „St. Clemens", Hotel Central, 8 uur Maandag, Fritz Hirsch Operette „Prinzen- hochzeit", Schouwburg, 8.15 uur. Donderdag, Filmvoorsielling „naar het Oer- land van de Dajaks", Stadsgehoor zaal, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Niemer, Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Woensdag 11 lot en met Zondag 17 Jan a.s. waarge nomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18, teief. 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. schen, zij zijn gelijk te stellen met de communisten, gevaarlijk zijn zij in nog hooger mate, omdat zij zich bij tijd en wijle aandienen als Christen of als Katho liek, het zijn groote ergernisgevers. Het gaat om het geloof in Moscou of om het geloof in God. iedere katholiek zij op zijn post, alles onder de beproefde leiding van de Kerk. Het was een leerzame avond en we' mogen den Volksbond dankbaar zijn voor den nuttigen en interessanten cursus, dezen winter weer gegeven. Vaartverkeer. In 1936 werden door de twee sluizen van den Polder Nieuw koop en Noorden geschut 7030 vaartuigen, waarvan 1928 door de sluis te Slikkendam en 5102 door de Ziendesluis. Hiervan kwa men voor rekening van het vuilvervoer uit Leiden en Wassenaar 2690 schuttingen. De geldelijke opbrengst was 2102.90, waarvan aan de sluis te Slikkendam ƒ585.14, en aan de Ziendesluis 1646.76, waarvan voor ae- kening van het vuilvervoer ƒ608. WOERDEN. Loop der bevolking. Geboren 93 mannen, 93 vrouwen. Ge vestigd 245 m., 283 vr., totaal 338 m., 376 vt. Overleden 43 m„ 50 vr. Vertrokken 201 m., 279 vr. Vermeerderd 94 vr., 47 m. To taal aantal inwoners op 31 Dec. 1935: 4031 m., 4314 vr. 31 Dec. 1936: 4125 m4361 vr. Totaal aantal inwoners op 31 Dec. 1936 be droeg dus 8486, 31 Dec. 1935: 8345. In 1936 werden 60 huwelijken voltrokken. Naar het museum. Als een blijvende herinnering aan de gehouden Oranjefeesten te Woerden heeft de Burgemeester dezer gemeente het plan een album aan te leg gen van foto's van versieringen etc., dat dan in het Museum zal worden bewaard. Gaarne zullen afdrukken van foto's in ont vangst worden genomen. Kaasbestelling. Ook hier ter stede is bij eenige firma's 'n kaasbestelling gedaan van ruim 100.000 K.G., voor levering aan Duitschland door de heer Henry Deterding. Personalia. Voor het practijkexamen Boekhouden slaagde de heer A. Standaan. alhier. ZOETERWOUDE (Dorp). Rectificatie Kruisvaart. Zaterdagavond 16 Januari a.s. zal er door bijzondere om standigheden geen ban-uur worden gehou den, de K.J.C.'ers gelieven hier goede nota van te nemen. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Oranje-Hein Komisch Dagelijks 8 urn- Volwassenen Luxe Vrouwtje Komisch Zondags bovendien 2—7 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2 uur. Lido: Meisjes-Lyceum Romantisch Dagelijks 8.15 uur /ol wapenen De lieveling der Romantisch Zonnag doorl. voor vrouwen stelling ven 27 uur Zatevd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Luxor: Allotria Komisch DagcUjks 8 uur Volwassenen De vrouw, die den Dramatisch Zondacs bovendien moed had 2—7 uur Zat., Woensdag en donderdag matinée 2 uur. N.B. De „Filmac" in Trianon-Theater (prinselijk huwelijk) wordt deze week geprologeerd; toegang vai. 2 tot 6 uur.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2