FILNIAC lederen werkdag van 12 loi 6 uur DINSDAG 12 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 7 HOE WORDT HET WEER NOG WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuide lijke wind. Aanvankelijk helder tot licht bewolkt, later toenemende bewolking met kans op mist. Droog weer. Lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt. Hoogste barometerst.: 786.2 te Kuopio (Finland). Laagste barometerst.: 727.0 te Isafjord. Het gebied van hoogen luchtdruk nam in Finland nog in beteekenis toe. Het maximum boven Centraal Europa nam daarentegen af, terwijl aldaar ook de bewolking toenam en plaatselijk mist voor komt. De diepe depressies blijven ver in het Noordwesten en trekken langs de Oost kust var Groenland naar de Poolzee. Secundairen brengen regen tot aan de Westkust van Engeland en een zeer warme luchtstroom uit het Zuiden strijkt over de Golf van Biscaje. het Kanaal, de Britsche eilanden en de Noorsche zee. Tot ver binnen den Poolcirkel is de tem peratuur hoog en op Spitsbergen vriest het niet meer dan twee graden. In Noord- Zweden nam de vorst weer af tot matig en in geheel Zweden is op enkele uitzonde ringen na. de lucht betrokken. Het gebied van matige voFSt in Centraal Europa breidt zich een weinig uit, in Polen nam de vorst toe tot matig en is de lucht eveneens betrokken. In het Westen van het vasteland blijft het in de bovenlucht warm en droog en in de Alpen blijft de temperatuur eveneens hoog met groote droogte. Op het vasteland viel nergens neerslag. In de kustlanden blijft de vorst onbetee- kenend. Aanvankelijk is nog weinig ver andering in den toestand te voorzien. LUCHTTEMPERATUUR. 2.8 gr. C. LICHT OP VOOR FLSTSERS e. a. Van Dinsdagnam. 4.41 uur tot Woens- dagmoigen 7.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 13 Jan. voorin. 3.10 uur en nam. 3.34 uur. Gevestigd ie TRIANON THEATER BREESTRAAT 31 vertooning van de schitterend geslaagde Reportage van het bracht. Wanneer Coöperaties op consigna tie-basis producten naar het buitenland zenden, wordt daardoor dikwijls de prijs grondig bedorven. Op de zeer zware belasting van het weg verkeer, die het voor sommige onderne mers zeer moeilijk maakt hun vracht en/of reizigersauto aan te houden, wordt her haaldelijk gewezen. Helaas is de benzine prijs sinds eenigen tijd wederom met een halve cent per liter verhoogd. Voor enkelen zal deze verhooging niet op te brengen zijn. Onaangenaam, om geen ander woord te gebruiken, gestemd is men voorts over de heffing, diversen bedrijven opgelegd krach tens de Warenwet. De maar steeds toene mende belastingdruk, juist in een tijd waarin meerderen zelfs niet met zeer groo te moeite er in slagen, de uitkomsten van het bedrijf sluitend te maken, heeft bij ve len een geest van ontevredenheid en verzet gekweekt. Bij de Warenwet kwam dit ver zet mede daarom zoo sterk tot uiting, om dat de maatstaf van de heffing zoo uiterst onredelijk is. Voorts moge niet onvermeld blijven, dat men in Land- en Tuinbouwkringen het van het hoogste belang acht, dat de goede ver standhouding in de betrekkingen met Duitschland niet verstoord worden. Men is in deze kringen er zich terdege van bewust, dat het zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk is, voor een zoo belangrijk afzetgebied als Duitschland voor ons land is, een equiva lent te vinden. Het in dit opzicht zoo prijzenswaardig initiatief van dr. Henry Deterding, wordt dan ook in breede kringen in ons district zeer gewaardeerd. Nu wij. naar ik meen te mogen aanne men, door het diepste punt van de crisis heen zijn, lijkt het mij niet ondienstig schattingsbewijs te vermelden, welke be drijven van eeyige beteekenis in den na- oorlogstijd in het district der Kamer zijn opgeheven of gesloten. Ik kom dan tot het resultaat, dat opge heven of gesloten zijn in totaal niet minder dan 25 bedrijven, waarvan vele reeds 50 jaar of langer bestonden. Het betreft: 3 fa brieken van schelpkalk, 2 scheepsbouwwer- ven, 2 dakpannenfabrieken, 3 steenfabrie ken, 2 kalkzandsteenfabrieken, 1 dekenfa- briek, 2 jamfabrieken (vruchtensap en jam), 2 olieslageryen, 1 nettenfabriek, 1 zeepfabriek, 1 sigarenfabriek, 1 bisquitfa- briek, 1 vlaggendoekfabriek, 1 katoenwe verij en -spinnerij, 1 koekfabriek, 1 stoom- gistfabriek. Volgens voorzichtige raming verschaften deze bedrijven aan ongeveer 1400 arbeiders werk. Ter voorkoming van oritiek merk ik op, dat deze opsomming geen aanspraak maakt op volledigheid. Voorts dient vermeld, dat een gedeelte van de vrijgekomen arbeidskrachten plaat sing heeft kunnen vinden in concurreeren- de bedrijven, die sindsdien aan beteekenis hebben gewonnen. Aan het uitvoerig gespecialiseerd over zicht, hierna door den voorzitter der Ka mer gegeven, ontleenen we hier de vol gende gegevens: Bloembollen-export. De vraag in het buitenland was goed. De uitvoer in K.G. is gelijk gebleven aan het vorige jaar, doch is in geldswaarde ruim 1 millioen gulden hooger. De totale export bedroeg in het jaar 1936: 43.500.000 K.G. tegen een waarde van on geveer 23 millioen gulden, en het jaar te voren 44.100.000 .K.G. tegen een waarde van ƒ21.600.000. Woningbouw. Volgens de statistische gegevens werd in de eerste 10 maanden van het afgeloopen jaar aangevangen met den bouw van 23.599 woningen, tegen 34.123 woningen in het vorige jaar en 41.477 in 1934, een terug gang in twee jaren tijds met dus niet min der dan 42 pet. Het totale bedrag aan ver strekte hypotheken bedroeg over de eerste 10 maanden in 1936: 179 millioen, over de zelfde periode in 1935, 278 millioen en over 1934: 440 millioen. Badseizoen Noordwijk en' Katwijk. Voor de hotels en pensions in onze Noordzeebadplaatsen Noordwijk en Kat wijk, was het voorseizoen door het zeer slechte weder, ongunstig, waardoor voor al in Katwijk ook de uitkomsten van het winkelbedrijf nadeelig beinvloed werden. Het aantal badgasten in Noorwijk nam in vergelijking met het vorig jaar toe en bedroeg circa 14000. De bezetting van ho tels en pensions van half Juli tot eind Augustus was goed te noemen. In Juli en Augustus vertoefden in Katwijk 12742 vreemdelingen, waaronder 242 v„an bui- tenlandsche nationaliteit. De omstandigheden in aanmerking ne mende, kan men over het algemeen over de resultaten van het afgeloopen badsei zoen niet ontevreden zijn. Bloemtrekkers-bedrijf. Door de Regeering werd voor dezen tak van bedrijf een bedrag van 300.000 be schikbaar gesteld voor het afkoopen van producten, die een al te laag prijspeil be reikten. Deze steun heeft gunstig gewerkt, doch de moeilijkheden niet weggenomen. De omzet van de Veilingsvereeniging „Flora" te Rijnsburg was in het afgeloo pen jaar 81.000 hooger dan in 1935 en bedroeg in totaal ƒ909.235. Tuinbouw. De omzet van de Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveilingvei*eeniging „Leiden en Omstreken" bedroeg in 1936 664.646.67 tegen 672.943 in 1935 en 734.772 in 1934. Deze omzet loopt dus nog regelmatig terug. Ook de omzet van de R.-K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Eend acht maakt Macht" te Roelofarendsveen verminderde in het afgeloopen jaar van ƒ442.818 in 1935 tot ƒ408.718 in 1936. Voor kleine tuinders is een werkver schaffing in het leven geroepen, teneinde tegemoet te komen aan den nood welke in verschillende gezinnen heerscht. In de ge meente Alkemade zijn 90 personen bij deze werkverschaffing te werk gesteld. N. Z. H. Tramweg-Mij. Zoowel op de lijn ScheveningenDen HaagLeidenKatwijkNoordwijk, in clusief de stadslijn LeidenOegstgeest, alsook op de lijn LeidenHaarlem, liep in vergelijking met de eerste 11 maanden van het jaar 1935, het vervoer over dezelfde periode in 1936, terug. Over beide lijnen werden in deze perio de 1935 vervoerd 10.008.574 reizigers, in 1936: 9.522.075 reizigers of wel 486.499 rei zigers minder. De opbrengst per dag-kilometer van de lijn Scheveningen, Leiden, Noordwijk, in clusief wederom de stadslijn Leiden Oegstgeest, liep terug van 73.79 tot 70.16 Op de lijn LeidenHaarlem van 28.86 tot J 24.55. Over de beide lijnen bedroegen de ont vangsten in de genoemde periode in 1935: 1.294.707; in 1936: 1.202.095. Haagsche Tramweg-Mij. Het in de eerste 11 maanden van 1936 vervoerde aantal reizigers op het traject LeidenZijdeweg bij dit bedrijf was iets grooter dan in dezelfde periode van 1935. Desondanks was echter de opbrengst door tariefverlaging geringer en liep _deze te rug vanƒ 201.625 tot 196.394. Posterijen en telegrafie. De totalen, verkregen door vermenigvul diging van de uitkomsten der tellingen over diverse tijdvakken, geven als resul taat, dat aan het Postkantoor te Leiden m het afgeloopen jaar ontvangen werden 6.868.888 brieven en briefkaarten, hetgeen 312.080 stuks meer bedraagt dan in het vorige jaar. In Alphen aan den Rijn werd in het af geloopen jaar ontvangen aan brieven, brief kaarten en drukwerken 1.769.600 stuks, het geen 107.100 stuks meer bedraagt dan in het vorige jaar. H. VORMSEL AAN VOLWASSENEN Nogmaa's worden belanghebbenden er aan herinnerd, dat het H. Vormsel door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem aan volwassenen wordt toegediend op Zondag a.s. 17 Januari des avonds om 7 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph (Heerensingel) alhier. Voor hen zijn de voorbereidings oefeningen in diezelfde kerk op 13, 14, 15 Jan. dus V oer.sdag, Donderdag en Vrij dag-avond om kwartier voor negen uur precies. Niet slechts volwassenen uit de stad Leiden, maar ook uit de omgeving kunnen daaraan deelnemen. Op den avond van het H. Vormsel moe ten allen uiterlijk kwart voor 7 uur in de kerk aanwezig zijn, terwijl zij plaats ne men in de voorste banken van het mid denschip. Deken A. HOMULLE. AGENDA LEIDEN. Dinsdag-. Vergadering Jongeren R. K. Staatspartij. Clubhuis St. Antonius Mare 8.15 uur. Spreker Rector Beune. Dinsdag, De Hanze, jaarvergadering, In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Woensdag. Vergadering R. K. Staatspar tij, Café „Harmonie", Breestraat, 8.15 uur. Woensdag, R.K. Rijtuig- en Wagenmakers patroon sver., hotel Bremmer, Bees tenmarkt 34, 4 uur. Donderdag, St. Raphael, Jaarvergadering, Bondsgebouw 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Woensdag 11 tot en met Zondag 17 Jan a.s. waarge nomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Markt- en Havendienst. De ongunstige positie, waarin de binnen scheepvaart nog steeds verkeert, teekende zich ook af bij de ontvangsten van het Haven- en Bruggeld te Leiden. Deze be droegen in de eerste 11 maanden van dit jaar 22.395 en in dezelfde periode van het vorig jaar 24.887. Werd in 1934-slechts 3 3/4 pet. minder ontvangen dan in het voorgaande jaar, in 1935 werd 7 pet. en in 1936 10 pet. minder ontvangen, op basis telkens van het vo rige jaar. De nadeelige verschillen zijn dus in den loop der laatste jaren, in pro centen uitgedrukt, steeds grooter gewor den. Ook de opbrengst aan marktgelden van de diverse markten was dit jaar wederom geringer. Bedroegen deze ontvangsten in totaal over de eerste 11 maanden in 1935: f 54.997, in het afgeloopen jaar was dit to taal: 52.372. Spoorweg-vervoer. Gedurende het jaar 1936 tot en met eind November, werd aan de stations H. S. M. en S.S. te Leiden aan reizigersvervoer ont vangen een bedrag van 799.618.36, tegen .f842 632.61 in 1935 en ƒ908.192 in 1934. De in dit jaar geboekte vermindering uit dien hoofde bedroeg ten opzichte van het vorige jaar dus 43.014.25. Aan vrachtgoed en snelgoed werd in to taal verzonden 7.542.716 K.G., tegenover 7.324.313 K.G. in dezelfde periode van het vorig jaar. Bruggelden en doorvaart. In 1935 bedroeg het, aantal in de Alphen- sche Brug doorvarende schepen, waarvoor bruggeld geheven werd, in de periode van 1 Jan. tot 1 Deo. 21.706 met een opbrengst van 2.474.80. Over dezelfde periode van het afgeloopen jaar werd door 21 304 sche pen een bedrag aan bruggeld betaald groot 2.439.80. De doorvaart door de Spanjaardsbrug te Leiden vond in dezelfde periode plaats door 6640 schepen met een opbrengst van 355.35 aan bruggeld en in 1936 over de zelfde periode door 6422 schepen met een opbrengst van 345.20. De totale opbrengst van rechten Rijn en Schiekanaal bedroeg in de periode van 1 Januari tot 1 December 1935 66 549.10 in dezelfde periode in 1936 slechts 59.181.38. Bevraclitings-commissie. In het afgeloopen jaar werd door de Be- vTachtingscommissie te Leiden tot en met eind November bevracht in totaal 33.810 ton tegenover 31.947 ton in het vorig jaar. Van de werkzaamheden der Kamer noe men we het volgende: Handelsregister, enz. Het aantal dossiers in het afgeloopen jaar nam toe met 161 stuks en bedroeg op 31 December 1936: 6864. In den loop van het jaar werden ingeschreven 1274 opga ven van wijzigingen. Het aantal persoon lijke inzagen dér in het Handelsregister be rustende dossiers bedroeg 2138, het aan tal schriftelijke 701. Het aantal ten behoe ve van het Handelsregister verzonden brie ven bedroeg 951, dat der ingekomen brie ven 2608. Bovendien werden ontvangen 2853 en verzonden 1972 brieven die meer op het algemeene werk der Kamer betrek king hadden. Verleend werden 1029 certi ficaten van oorsprong en 164 handteeke- ningen werden gelegaliseerd. Het aantal faillissementen in het dis trict der Kamer bedroeg in het afgeloopen jaar 94; voor 1935 luidt dit cijfer 107. De voorz. besloot ten slotte met een woord van dank tot allen, die de Kamer van vorlichting dienden, alsmede voor den steun van leden en personeel der Kamer. HOUDERS VAN MOTORRIJTUIGEN EN PLEZIERVAARTUIGEN. Houders van motorrijtuigen en plezier vaartuigen worden eraan herinnerd dat, in dien zij voornemens zijn deze objecten ge- gedurende het geheele jaar 1937 niet te ge bruiken en derhalve na afloop van het be lastingjaar teruggave van belasting willen verzoeken, moeten vóór 20 Januari a.s. hiervan schriftelijk kennisgeven aan den Inspecteur der directe belastingen, in wiens inspectie de aanslag voor het motorrijtuig of pleiziervaartuig zal worden opgelegd. Handelsregister K. v. K. W y z 1 g i n g. 3424. P. J. Mathot, Rijns burg, Vliet N.Z. 76, handel in kruideniers- I waren, comestibles. Wijz. handelsn. in: Ma- thóts Winkel Combinatie. Oph. fil.: Kat wijk a. Zee, Jan Tooropstraat 49; d.d. 28 1 Dec. 1936. STICHTING TOT WERKVERSCHAFFING AAN JEUGDIGE WERKLOOZEN, TER VERSTREKKING VAN WONINGEN AAN OUDEN VAN DAGEN. Gisteren ishier ter stede opgericht een „Stichting tot werkverschaffing aan jeugdi ge werkloozen, ter verstrekking van wo ningen aan ouden van dagen". Deze Stichting is gevestigd te Leiden, en opgericht bij akte van 11 Januari 1937, door den te Leiden gevestigden notaris mr. H. M A'. Coebergh verleden. De Stichting is gevormd door de W.B.- Ver. „De Tuinstadwijk", „De Eendracht", „Ons Doel" en „Ons Belang", allen geves tigd te Leiden, en de W.B.-Ver. „Buiten- lust" te Oegstgeest en „Spinoza" te Rijns- burg. Het bestuur van de Stichting is samen gesteld uit de besturen van de medewer kende Vereenigingen, zoodanig, dat van elk bestuur één afgevaardigde zitting heeft in het bestuur der Stichting. Het secretariaat is gevestigd Marnix- straat 11. Het doel van de Stichting is de werk verschaffing aan en het onderhouden en uitbreiden van vakkennis bij jeugdige bouwvakarbeiders, door het bouwen en in richten van woningen ten verkoop, ter ver huring of ter gebruikgeving aan ouden van dagen". De Stichting zal haar doel nastreven door het doen bouwen, verbouwen en in richten van huizen, gebouwen en woning complexen en al hetgeen daarbij noodig en nuttig is, de daartoe vereischte werkzaam heden zullen voorzoover mogelijk moeten geschieden door jeugdige werkloozen, dus danig dat door dezen arbeid hun vakkennis en arbeidslust wordt aangekweekt en op gewekt. De Stichting beoogt dus een tweeledig so ciaal doel: le. zij wil trachten voor zooveel als haar mogelijk is, de jeugdige bouwvakar beiders op te halen uit den sleur van werk loos rondloopen, en om hen passenden en productieven arbeid te verschaffen. 2e. de door die jeugdige bouwvakarbei ders te bouwen woningen te bestemmen voor ouden van dagen, leden van de me dewerkende Woningbouwvereenigingen. De Stichting heeft deze bestemming vooropgesteld, omdat zij geen arbeid wilde onttrekken aan de vrije arbeidsmarkt. De Stichting zal haar werk aanvangen met den bouw van een tiental eenvoudige doch zeer geriefelijke eengezinswoningen, welke ontworpen zijn door den heer M. Vrijenhoek architect. Het Gemeentebestuur van Leiden, heeft zeer welwillend voor dit complex een stuk bouwterrein in erfpacht ter beschikking gesteld, gelegen aan de Dozystraat groot 1040 M2. Het is de bedoeling dat alle werkstukken voor dit werk benoodigd, op het werk zelve uit de hand worden vervaardigd. De medewerking tot deze Stichting ge schiedt door allen op ideëele gronden, ook de heer M. Vrijenhoek, architect, en de heer mr. H. M. A. Coebergh, notaris, ver leen en hun medewerking op genoemde gronden. Een oproep aan de jeugdige bouwvak arbeiders zal te zijner tijd in dit blad wor den geplaatst. R.-K. Statenkrïng „Leiden". De R.-K. Statenkring komt in vergade ring bijeen op Zaterdag 6 Maart des na middags te 3 uur, in „Den Éurcht" te Lei den. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Reke ning en verantwoording van den penning meester. 3. Herziening van het reglement van de R.-K. Statenkring alsmede wijzi ging van de regelen bedoeld in artikel 4 van het Bijzonder Reglement V. B. 4. Rond vraag en sluiting. DOOR EEN LICHTRAAM GEVALLEN Gisteren is de 25-jarige dienstbode P. S. bij het ruiten-zeemen in hotel Centraal aan de Breestraat toen zij haar evenwicht vei- loor door een lichtraam van gewapend glas gevallen. De val werd daardoor niet weinig gebroken, zoodat de dienstbode op een lager gelegen glas in loodraam bleef liggen. De hotelhouder slaagde erin haar uit haai' benarde positie te bevrijden. Zy kwam er met eenige snijwonden aan hoofd en handen af. Door den E.H.D. werd zy naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter behandeling. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen ter ver krijging van het „Mercurius"-diploma in het Boekhouden slaagde de heer F. A. J. van der Stok. De heer Van dei Stok werd opgeleid door den heer J. J. M. Bruschke, Aceraar Boekhouden M.O. aan de R. K. Jongensschool voor Ulo alhier. WARMOND. Uitvoering „St. Mathias". Voor de derde winteruitvoering van de R. K. Mu ziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mathias" bestond een ongekende belang stelling. De feestzaal van Hotel de Zon was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen ce voorzitter de bije inkomst opende. Spre ker sprak een woord van welkom tot den Pastoor, kapelaan en afgevaardigden van ee zustervereeniging „de Warmondsche Fanfare". Mede werd een woord van dank gebracht aan allen die op welke wijze ook de vereeniging in het afgeloopen jaar had den gesteund. Door deze steun is het moge lijk geworden, dat de afdeeling harmonie kon overgaan tot aanschaffing van nieuwe instrumenten. Spreker hoopte en vertrouw de dat de ingezetenen deze onmisbare steun in 1937 de vereeniging evenmin zal worden onthouden. Vervolgens hecht de voorzitter de op het concours te Noord wij kerhout be haalde lauwertak aan het vaandel. Thans was het woord aan de afdeeling Harmonie en aangezien allen nog in de feeststemming verkeerden van het huwe lijk van Prinses Juliana werd allereerst het Wilhelmus gespeeld dat door de aan wezigen spontaan en uit volle borst werd medegezongen. De hierna ten gehoore ge brachte Oranje Triomphmarsch van Bih- nesse, oogstte veel succes. Op het program ma kwamen een drietal nieuwe stukken voor, die zeer verdienstelijk werden ge speeld. L'Arlesienne van Straus-Wittman stelde aan het orkest zeer zware eischen en een woord van lof komt toe aan den direc teur, den heer G. Dik, voor de prestaties van het korps, want de vertolking was meer aan voldoende. Na afloop beloonde een hartelijk applaus speiers en directeur voor de mooie muziek, die bij de aanwezigen zeer in den smaak was gevallen. Na de pauze trad de afdeeling tooneel voor het voetlicht met de klucht in drie bedrijven getiteld „De onwillige erfoom", van S. Cuyk, Het wa* een stuk vol grap pige momenten, dat vlot werd gespeeld, zoodat vanzelf een groot succes verzekerd was. Er is hartelijk en smakelijk gelachen en een woord van lof komt toe aan spelers en regisseur. De aanwezigen gaven door herhaaldelijk applaus te kennen dat zij naar hartelust genoten. Na afloop dankte de voorzitter allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt waarbij hij niet wilde ver geten de „Warmondsche Band", die onder leiding van den heer G. te Wiel zorgde voor vroolijke muziek en voor het onontbeerlijke dansje. Het was een succesvolle avond. LISSE. Georgius Vreeburg, f In den ouderdom van 89 jaar is gisteren overleden de heer Georgius Vreeburg, oud kerkmeester der St. Agatha-parochie. De heer Vreeburg werd, wegens zijn groote verdiensten voor kerk en gemeenschap, begiftigd met het Gouden Kruis „Pro Ec clesia et Pontifice". UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Diamanten arbeidsjubilcum. Heden was het 60 jaar geleden, dat J. Weerden burg alhier te werk gesteld werd in de ijzerwarenfabriek, thans eigendom van de firma Gebrs. Bodegraven, waar hij al die jaren tot op den dag van heden trouw en eerlijk zijn patroon gediend heeft. De firma erkende dit door hem heden een bijzondere hulde te brengen en in het bij zijn van alle employe's zijn verdiensten in het licht te stellen. De jubilaris is 73 jaar oud en geniet nog een goede gezondheid. Opmerkelijk is dat ook de vader van Weer denburg eveneons gedurende 60 jaren ach tereen in hetzelfde bedrijf werkzaam s ge weest. ZOETERWOUDE. Graalwacht. Dinsdag 7.30 uur knip cursus. Donderdag 7.30 uur geestelijke avond door den zeereew. hooggeleerden heer prior van Hees. Alle leden worden dien avond verwacht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2