VRIJDAG 8 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDERDORP. Oranjefeest, dat niet doorging. Men schrijft ons: Het Oranjefeest was vastgesteld op 6 Januari. Door het buitengewone slechte weer stond het comité den morgen van den 6den Januari voor een zeer moeilijke taak. Daar het programma was vastgesteld zag het comité zich geplaatst om er van te ma ken wat er van te maken was. Na korte beraadslaging werd besloten het kinderfeest te doen doorgaan in de Ger. Kerk, waartoe inmiddels de toezegging was verkregen. Daarna moest het programma worden omgewerkt vanwege den aanhoudenden stroomenden regen. Besloten werd de boomplanting te doen pcaats nebben 's namiddags half drie waar door het ringsteken moest vervallen. Na de boomplanting was de tijd aangebroken voor het comité om te besluiten of het pro gramma des avonds zou doorgaan, wegens medewerking van elders. Daar het weer toen nog slecht was en de inmiddels ingewonnen weerberichten on gunstig luidden werd besloten de verdere festiviteiten af te lasten, waarvoor direct de noodige maatregelen werden genomen als: omroep door de gemente en telefonisch. Direct werd opdracht gegeven aan den omroeper tot bekendmaking, maar later bleek dat deze zich niet van zijn taak had gekweten. Dit had tot gevolg: Dat velen zich alsnog opmaakten hun medewerking te verleenen tot slagen van het avondfeest tot groote verwondering van het comité, dat niets onbeproefd had gelaten om het publiek er van in kennis te stellen dat tot nader order all es was afgelast. Staatspartij. Gisteravond heeft onder voorzitterschap van den heer W. P. v. d. Geest de jaarvergadering plaats gehad van de R.-K. Kiesvereeniging in de vergader zaal van dey> heer Ramaker. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het aan staande huwelijk van onze geliefde Prin ses Juliana. Hierna had plaats voorlezing der notulen en jaarverslag door den secre taris. den heer I. J. Klaver. Deze werden onder applaus der vergadering vastgesteld en geteekend. Hierna kwam de penning meester met zijn inkomsten en uitgaven aan de beurt. Er was nog in kas 6.46, de inkomsten bedroegen ƒ20.80. De uitgaven waren 14.91, aldus een batig saldo van 12.55. De voorzitter verzocht den heer Goddijn en mej. Ramaker Verdegaal de boe ken en bescheiden van den penningmees ter na te zien. Deze werden accoord bevon den en geteekend. De voorzitter bedankte allen voor de gedane werkzaamheden. Hierna had plaats de aanwijzing van can- didaten voor de groslijst. De volgende hee- ren werden gesteld: v. d. Weijden, van Ze venhoven, Jac. Groen, te Zuid-Scharwou- de, A. J. Loerakker te Haarlem, dr. Beau fort, te Delft en mr. Steenberghe, oud-mi nister. Hierna bestuursverkiezing. Er was een vacature wegens vertrek van den heer Cozijn uit de gemeente Leiderdorp en een aftredende. Er had- een vrije stemming plaats. De uitslag was dat met meerderheid van stemmen werden gekozen de heer God dijn en mej. Ramaker Verdegaal. De voor- zitter stelde voor om een dankschrijven te richten aan den heer M. Cozijn, als ijverig bestuurslid der R.-K. Kiesvereeniging, waartoe werd besloten. Na rondvraag slui ting. ZOETERWOUDE. „Herwonnen Levenskracht". Men schrijft ons: Het pl. comité van „Herw. Levens kracht" hield zijn jaarvergadering in het Patronaat. Na opening door den voorz., den heer W. Loos, werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Wij willen geen volledig verslag geven van deze vergadering, maar even stilstaan bij verslag van den penningmeester. Hieruit zien wij dat 1936 voor H. L. althans plaat selijk niet slecht is te noemen, alleen de Speldjesdag kon het saldo van 1935 niet halen. FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 45) Ik was nog maar enkele dagen thuis toen de lust me bekroop ze te laten zien, dat ik toch wel iets geleerd had in dat jaar. Ik bood aan, soezen te bakken voor dessert en voegde er aan toe, dat ik ze gewoonlijk maakte, zoo groot als kinderhoofdjes. Had ik nu maar niet zoo opgesneden: ze vie len allermiserabelst uit, klein en vast als baksteenen. Zoo'n pech! Maar tante was allerliefst. Zooiets kan oe beste overkomen, zei ze, en daarmee was het afgeloopen. Uiterlijk is tante echt klein-steedsch, maar op beslissende momenten weet zij zich op te heffen tot een enorme hoogte. Ik ge loof, dat de grond goed is hm? Het was echter een eerzaak voor me, m'n blunder weer goed te maken, dus beval ik tante en ons meisje den volgenden och tend, uit de keuken te blijven; ik wilde al leen voor het eten zorgen: prei-soep, kalfs- carbonaden met groente en sneeuwballen. Dit kende ik zoo goed, dat het onmogelijk verkeerd kon gaan, en ik oogstte dan ook buitengewonen lof. Tante prees me; de goeie ziel wil niets liever dan me in de hoogte steken, maar de aanleidingen zijn zoo schaarsch geweest. Zelf kon ik van pure opwinding niet eten, kon alleen maar met Laurense zeg gen: Zoo hebben we vandaag dan ook y/eer ons maal! Ik kan de dagen tellen, Maar het is voornamelijk de vrijw. con tributie welke wij onder de aandacht wil len brengen; immers door het energiek werken van onzen bode is dit jaar een be drag ontvangen van ƒ80.75, het welk sinds jaren niet is bereikt. Het hoofdbestuur wil door het voeren eener jubileumactie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan op 15 Juni 1938, de wachtlijst doen verdwijnen. Welnu langs dezen weg vragen wij u, stui vers-vrijwilligers helpt ons deze actie doen slagen door trouw uw stuiver te blijven geven. Tevens zal het pl. comité zoo mo gelijk nog nieuwe vrijwilligers inlijven. Nog willen wij langs dezen weg danken al len die in 1936 medewerkten door het or- ganiseeren van den Speldjesdag, het ver- koopen van loten, enz. enz. en besluiten met de woorden van den voorzitter aan het eind der vergadering, dat het streven van het hoofdbestuur moge beloond worden en de wachtlijst spoedig zal verdwijnen. Ziekenhuisfonds. Het R.K. Ziekenhuis fonds hield Woensdagavond in het Patro De vergadering werd aangevangen met den naatsgebouw de algemeene jaarvergadering. Christel ij ken groet, waarna de voorzitter, de heer Jac. van Leeuwen, een eerbiedige hulde bracht aan het overleden bestuurs lid, de heer P. Beijk. De vergadering hoor de deze woorden staande aan en bad daar na voor de zielerust van den overledene. In de voortzetting van de openingsrede met de gebruikelijke nieuwjaarswensch moest de voorzitter van het jaar 1936 ge tuigen, dat de financieele uitkomsten slecht zijn geweest; de belangrijkheid van het fonds was des te grooter, maar toch wordt het bestuur tot uiterste voorzichtigheid ge dwongen, zooals uit de verdere behandeling van de voorstellen zal blijken. De secretaris, de heer J. Vaneman, las de notulen en bracht vervolgens het jaarverslag uit. Het ledental heeft zich goed gehandhaafd en is zelfs nog vooruitgegaan. De uitbreiding is echter in de laagste klas het grootste le klas 45 leden v.j. 42; 2e klas 303, v.j. 313; 3e klas 720, v.j. 652, totaal 1068, v.j. 1007, vermeerdering van 59 leden. Het aantal verpleegden en verpleegdagen is dit jaar ongekend hoog n.l. 62 patiënten met totaal 1068 verpleegdagen v.j. 32 en 877. De 62 patiënten waren verdeeld: in het St. Elisabethgesticht 43 en in het Acade misch Ziekenhuis 19. Het verslag vermeldt verder verschillen de conferenties en vergaderingen in het fe deratief verband. Na het jaarverslag, mede door den heer Vaneman als penningmeester ter tafel ge bracht, bleken de uitgaven: verpleegkosten le klas 2 personen 87 dagen a 10.— 870.2e klas 14 personen 255 dagen 5.1275.3e klas 14 personen 292 dagen a 2.50 7.30.le klas 1 kind 12 dagen a ƒ4.ƒ48.2e klas 15 kin deren ƒ3.50 ƒ472.50; 3e klas 16 kinderen 287 dagen a 2.50 717.50, totaal voor de leden ƒ2875.voor kinderen beneden 14 jaar ƒ1238.totaal ƒ4113.— v.j. ƒ2067.50. Verdere uitgaven zijn o.m. vervoer 89.80, vergaderkosten 32.82, kantoorbe hoeften drukwerk 41.93, secretariaat 300.controle f 35.bode 436.24. To taal bedrag der uitgaven 5066.79. De inkomsten zijn: contributie le klas 45 leden 450.2e klas 303 leden 1571.90; 3e klas 720 leden 1819.45, totaal contribu tie ƒ3841.35 v.j. ƒ3816.70, de rente was 82.82, totaal bedrag der inkomsten ƒ3924.17. Nadeelig saldo ƒ1142.52. Uit he verder financieel overzicht bleek, dat het bezit op 1 Januari 1936 bedroeg 3224.26, zoodat na afschrijving van het verlies 1936 de reserve gedaald is tot 2091.64. Namens de commissie van onderzoek be staande uit de heeren J. van Rossum en C. van Leeuwen Joh.z. rapporteerde eerstge noemde gunstig, waarna décharge van den penningmeester volgde. De bestuursvoorstellen inzake vergoe ding secretaris-penningmeester en H. Mis sen by bediening van leden werden weder aangenomen, waarna het voorstel tot wij ziging van het reglement in behandeling kwam. Het voorstel luidde wijziging van art. 10 waarop Laurense het niet heeft gezegd, ter wijl ze me rood en hijgend de laatste schaal in m'n handen duwde. Gelukkig was ik allen, toen ik Jorgen voor den eersten keer ontmoette. Hij was niet doodongelukkig, maar danig uit z'n humeur. Eerstdaags zul je je diamanten ring hebben, zei hij. Is het te verwonderen, dat hij de smoor in had, nu hij een duren ring moest ge ven aan een verloofd jong meisje. Zeg, we moeten dat van dien ring maar laten, zei ik; m'n verloofde heeft er niet veel mee op om je de waarheid te zeggen. Jorgen was aanmerkelijk opgelucht en deed vergeefs z'n best, het niet te laten blijken. Wat een nonsens, zei hij, maar als je hem dan met alle geweld niet wilt, kunnen we inplaats daarvan een fuif je geven ter eere van jullie. He+ was trou wens heelemaal niet in m'n bedoeling, dat je zou gaan en je met een ander verloven, toen we die weddenschap aangingen. Ik vroeg naar de dame in het blauw, juf frouw Haug of noe ze heette. Stel je voor, hij herinnerde zich haar niet eens! Consul Bech en zyn vrouw arrangeer den een groot feest voor ons, vóór we van Vinger vertrokken: een tuinfeest met een buffet buiten, lampions, vuurpijlen en nog veel meer. Mevrouw Bech had vreemde hulp aangenomen, zoodat het heele eigen personeel vrij had en de halve buurt was uitgenoodigd Aan tafel zat Laurense trotsch en stijf naast Opstad, danig ver eerd wanneer hij z'n glas ophief en met haar klonk, maar ook nu, als bij alle fees telijke gelegenheden, gepijnigd door te klei ne schoenen, die haar beletten zich ge en 13 door opheffing le klas en gelijkstel ling van uitkeering van niet-betalende le den (kinderen beneden 14 jaar) tot een maximum van ƒ2.50 per dag. De voorzitter zette uiteen, dat de le klas een zeer groot risico is. Deze klasse had er eigenlijk nooit moeten zijn; in dit jaar heeft één patiënt 560.gekost n.l. het maximum van 56 dagen. De verkleining van de reserve gebiedt tot voorzichtigheid. De heer C. P. J. Paardekooper vraagt of het bestuur ook overwogen heeft, dat de le klas leden, die zooveel jaren een hooge contributie hebben betaald de kans nu ont nomen wordt de door deze gewenschte hoo- gere dekking te behouden. Spr. wijst er op, dat de le klasse in de eerste jaren de re serve heeft gemaakt en nu ook blijkens een door hem aangehouden statistiek geen nadeel heeft opgeleverd, terwijl de reserve in die jaren met 3000.is teruggeloopen. Strikt genomen is het risico lager, want in de derde klasse is de uitkeering voor kin deren even hoog als de verzekerde en in de le klas is dit 40 pet. Spr. geeft in over weging de leden der le klas te laten blijven en geen nieuwe leden meer aan te nemen, er zijn er maar 45 en er zullen vanzelf wel meer leden naar lagere klasse gaan. De voorzitter zegt, dat het bestuur al deze overwegingen ook heeft gemaakt, waarna de heer C. P. J. Paardekooper de verantwoordelijkheid van het behoud der le klasse niet verder wil opdringen aan het bestuur. Ook de heer P. C. Paardekooper blijft aandringen op het behoud van de le klasse voor de bestaande leden, waarop de voor zitter te kennen geeft, dat de vereeniging hier geen verplichtingen heeft; immers zoolang de hoogere premie is betaald, is ook hooger risico gedragen. De beide voorstellen worden zonder stemming aangenomen. Bij de bestuursverkiezingen worden de aftredende bestuursleden Joh. Berk Gz. en Chr. M. v. d. Meer bij acclamatie herko zen. In de vacature, ontstaan door overlij den van den heer P. Beijk, waren door het bestuur candidaat gesteld de heeren Jac. Overdevest en Joh. Vreewijk. De voorzitter van den R.K. Volksbond, de heer C. J. van Haastregt, uit de bevreem ding, dat de plaats van een Volksbonder niet weder door de candidaatstelling aan gevuld wordt en stelt de heer W. Loos can didaat. De eerste stemming: Loos 21, Over devest 12, Vreeswijk 9. Blanco 1; geen meerderheid. Tweede stemming: Loos 26, Overdevest 16; gekozen de heer W. Loos. De voorzitter doet nog mededeeling van een maatregel, waarbij de leden bij opname in een Ziekenhuis zich verbinden na 28 da gen weder opnieuw een doktersverklaring te zullen overleggen. Op een vraag omtrent buiten de gemeen te wonende kinderen boven 14 jaar wordt medegedeeld, dat deze lid kunnen blijven op voorwaarde, dat de ouders voor de con tributie zorgen. De vergadering wordt daarna door den voorzitter gesloten onder dank voor de goede opkomst en aangename discussies. HAZERSWOUDE. ORANJEFEEST. Het Vorstelijk huwelijk is alhier op zeer passende wijze gevierd. Woensdag 6 Ja nuari 's middags was er feest voor alle schoolkinderen, de kinderen werden bezig gehouden met alle spelen, waarvoor aardi ge prijzen werden uitgereikt, terwijl de noodige tractaties niet ontbraken. Denzelfden avond werd aan den Rijn dijk een groote lichtstoet gehouden, waar voor het feest groote animo bestond. Er waren o.a. wel een dertigtal vereenigingen vertegenwoordigd. De stevige Westen wind bemoeilijkte nogal het dragen van fakkels en lampions. Een tweetal muziekkorpsen luisterden de stoet op. De Burgerwacht in hun mooie nieuwe uniform, zorgde voor een goede regeling. In den optocht werden het dagelijksch bestuur der gemeente en de be sturen van bijna alle organisaties. heel over te geven aan de vreugde. Op- stad en ik deden of er niets tusschen ons was voorgevallen. Ik geloof dat hij ten laatste oog heeft gekregen voor Lauren- se's groote verdiensten. Van het hoofd tot de voeten in een Schotschen pleid gehuld vanwege de jicht, hield meneer Bech een geestige en gevoe lige toespraak tegen zijn personeel. Tot Laurense zei hij: Dank zij jou, Laurense, heb ik in vijftien jaar geen aangebrand eten gehad. Na die woorden moest Laurense haar zakdoek te verschijn krijgen, en diep ontroerd fluisterde ze tegen me: Wat een goeie jongen, wat een goeie jongen! Tegen Hans en mij zei hij: Wees er van overtuigd, dat jullie beiden hier op Vin ger tot een legende zult worden. Na eenig nadenken heb ik besloten, dit al een reus achtig compliment op te vatten. Ik zal ze wel gaan missen, Laurense met haar soliede figuur en moederlijken boe zem, Olga met haar gullen lach, Oio met z'n vroolijke oogen, Andreas met z'n prachtig blauw-cheviot pak, Lotten met haar beschaafde, kleurlooze kristalheldere stem, Astrid, Bech, mevrouw Bech al len. Ik heb Olga beloofd over te komen voor de doopplechtigheid. Het was goed te zijn op Vinger, zelfs voor hen, die niet den hoofdingang gebruikten. En ik zal m'n eschdoorn missen, glan zend in de morgenzon, die voor een oogen- blik mijn ziel kon losmaken van de aard- sche banden van het gewone leven, om haar op te heffen tot een zaligheid, ver uit gaand boven alle menschelijk begrip. En ik zal de stromende -rivier missen, waar van ik een glimp kon zien vanuit mijn ka mer, soms blauw als de hemel, soms met zilver, soms zwart als fluweel, maar altijd LAND- EN TUINBOUW GROEPEERING VAN BLOEMEN. NUTTIGE WENKEN. De wintertijd is er om het werk voor den komenden zomer te overdenken. Zoo willen we nu er even op wijzen, dat zij, die bloe- mengroepen hebben aan te brengen, wel degelijk dienen te «vèten, welke kleuren bij elkaar behooren, welke niet. Dezelfde regels, die bij de Schilderkunst gelden, kunnen we in den tuin met succes toepassen. Hoewel we er op den voorgrond aan toevoegen, dat waar we met levend materiaal te doen hebben, de grenzen niet zoo scherp zijn aan te geven, en we ons dikwijls, tegen die regels in zonder be zwaar kunnen bezondigen. In de eerste plaats hebben we te weten, welke kleuren er bestaan. Er zijn 3 enkelvoudige kleuren, ook wel grondkleuren of primaire kleuren genoemd n.l. rood, geel en blauw. Uit deze drie en kelvoudige kleuren kunnen alle andere kleuren worden samengesteld. (Wit, als zijnde geen kleur, blijft voorloppig buiten beschouwing; in de plantkunde'wordt wit wel degelijk als een kleur aangemerkt maar is groen niet in tel). We hebben eveneens drie samengestelde kleuren, ook wel se cundaire kleuren genoemd, te weten oranje (rood en geel), groen (geel en blauw) en paars (rood en blauw). De samengestelde kleuren zijn dus verkregen door twee en kelvoudige kleuren, in gelijke hoeveelheid met elkaar te vermengen. We kunnen nog verder gaan en spreken van tertiaire kleu ren, die men verkrijgt door een primaire en een secondaire kleur samen te voegen. Dit zou echter te ver voeren en gemaks halve zullen we daarom volstaan met te vertellen, dat we in de samengestelde kleu ren nuanceeringen hebben, die zijn ver kregen, door van de eene enkelvoudige kleur méér, van de andere minder te ge bruiken. Verder spreekt men in de schilderkunst van complementaire kleuren. Een complementaire kleur is die kleur welke toegevoegd aan een andere de drie enkelvoudigie kleuren oplevert; een van de beide moet dus steeds een samengestelde kleur zijn Zoo is groen (geel en blauw) de complementaire kleur van rood oranje, (geel en rood), de complementaire kleur van blauw en paars (rood en blauw) de complementaire kleur van geel. Deze com plementaire kleuren nu passen steeds goed bij ^Lkaar, mogen dus tezamen worden aangebracht Een enkel voorbeeld. Dat groen en rood goed samengaan, weet ieder een; denk slechts aan een mooi vak Paul Crampel midden in een groen grasveld; Oranje met blauw: een groep lichtblauwe Delphiniums met een dito hooge oranje Afrikaan. Goudsbloem naast Ageratum, Erysimum aurantiacus naast Erigeron spe- ciosus; Paars naast geel: Pinksterbloemen in een weiland met boterbloemen, Aster Alpinus met lage zonnebloemen, een veld je met paarse en gele Crocus. Eveneens kan men altijd naast elkander gebruiken de samengestelde kleuren, zoo kleurt groen goed bij oranje en bij paars, zoo ook Oranje bij paars. Met de enkelvoudige kleuren moet men voorzichtig zijn; men mag ze bij elkaar gebruiken, mits ze niex te scherp zijn. Zoo vinden een vakje met roode Zonalen en gele Calceoliria's altijd een zeer gewaagde combinatie. Ook kan bijv. een vak met hel- derroode Salvia spendens, waarom een rand van blauwe Ageratum, ons minder bekoren. \yil men de enkelvoudige kleuren toch bij elkaar gebruiken, dan zouden we aanraden, wat witte bloemen er doorheen te werken, het harde, het schreeuwende gaat dan een boel verloren. in beweging, voortstroomend gelijk het le ven zelf. En ik kan niet anders dan te rugverlangen naar de lieflijk rondende heuvels en hellingen, waar bij de rivier de bloemen aan alle kanten hun kopjes opstaken uit den grond, en waar het gras zoo zacht was en groen, en willoos zich voegde naar den wind. Dit zijn geen ver langens, die iemand pijn doen; maar soms kan, wanneer ik alleen ben, een vaag ver driet in me opkomen over alles, wat voor bijgaat. Het zal wel weer lente worden; doch de lente, die was, komt nimmer te rug; de toekomst kan veel voor mij in haar schoot hebben, maar nooit meer wordt ik nog eens twintig; de rivier stroomt en stroomt zonder ophouden, zelf is men mis schien als de kleine golf, die zich gedu rende het tiende gedeelte eener seconde verheft, om dan te verglijden onder de andere golfjes. Maar nu genoeg met al die diepzinnige sentimenteele vergelijkingen. Als men zulk soort dingen in zijn brieven schrijft, staat men 's morgens om 6 uur op en gaat naar den trein om den postbode op te wachten en den compromitteerenden brief te brengen vóór anderen dien hebben ge zien. Terug naar het veilige leven van el- ken dag, waar nun hoofdpersoon is; waar het sociale gedoe de groote realiteit is, waar amusementen een wezenlijke rol spe len, waar liefde poëzie is en heerlijkheid en niet slechts eenvoudige noodzaak, een schakel in de ketting van het voortbe staan Wanneer ik een enkele maal op de zwakke en tamelijx onbetrouwbare vleu gelen mijner gedachten wil trachten uit te vliegen in de groote, wijde wereld ruimte, om van daaruit de dingen te be zien, keer ik altijd haastig terug naar de Wat we niet bij elkaar mogen zetten dat zijn de samengestelde kleuren en die waar van ze gevormd zijn. Zoo behoort oranje niet bij geel en niet bij rood, paars niet bij rood en niet bij blauw, groen niet bij geel en niet bij blauw. Bovendien zeiden we reeds, dat we moeilijk een grens kunnen bepalen. Zoo hebben we b.v. planten van eenzelfde soort die in verschillende kleuren bloeien, dan zetten we ze wel degelijk bij elkaar, ook al gaan de kleuren niet samen. Zoo zal niemand een groep Papaver nudi- caule leeiijk vinden waar naast de gele kleur ook de oranje voorkomt; meer voor beelden willen we niet aanhalen: wie even nadenkt, heeft ze als 't ware voor het grij pen. Als in verschillende tuinen den volgen den zomer wat meer harmonie in kleuren komt, is ons doel weer bereikt. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. J. P. COEN (uitr.) vertr. 6 Jan. v. Suez. KON NED. STOOMB. MIJ. BENNEKOM vertr. 7 Jan. van Amster dam naar Hamburg. MEROPE arr. 7 Jan. van Amsterdam te IJmuiden (uitgaande vastgemaakt). ORESTES arr. 7 Jan. van Istanboul te Amsterdam. TRITON arr. 7 Jan. van Valencia te Am sterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN arr. 6 Jan. van Sjanghai te Port Louis (Maur.). TASMAN van Hongkong naar Mahe (Seychellen), vertr. 6 'Jan. van Singapore. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BLOMMERSDÏJK vertr. 7 Jan. van Rot terdam naar New York. BURGERDIJK van Philadelphia naar Rotterdam, 6 Jan. 2.29 uur nam. 570 mijl W. v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR (thuisr.) pass. 7 Jan. Kaap del Armi. BUITENZORG (uitr.) pass. 7 Jan. te Perim. KOTA PINANG (thuisr.) vertr. 7 Jan. van Havre naar Londen. SLAMAT (uitr.) arr. 7 Jan. te Batavia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. DOLIUS, JavaAmsterdam vertr. 6 Jan. van Padang. HECTOR vertr. 5 Jan. van Kobe naar Rotterdam. PHRONTIS arr. 7 Jan. van Batavia te Amsterdam. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. (Holland—Afrika Lijn.) BOSCHFONTEIN (uitr.) 6 Jan. ter hoog te van Oporto. JAGERSFONTEIN (thuisr.) pass. 6 Jan. Vlissingen naarf Antwerpen. (HollandAustralië Lijn) ALUDRA vertr. 7 Jan. van Hamburg n. Rotterdam. (HollandOost Azië lijn). GAASTERKERK (uitr.) pass. 6 Januari Gibraltar. veilige aarde, waar huizen zijn en tafels en stoelen, en men vasten grond heeft on der de voeten. Dus nu ben ik hier thuis op het vaste punt in mijn ereld, dat Ekebakke heet. En het valt niet te ontkennen, dat het z'n groote voordeelen heeft te rus ten in den schoot zijner familie en dat het heerlijk is, naar eigen verkiezing te kun nen beschikken over z'n dag. Maar ik ver sta de kunst van niets-doen niet meer zoo goed als vroeger. Als ik 's morgens op den divan een boek lig te lezen, kan ik ineens gewetenswroeging krijgen, die me niet met rust laat voor ik opsta en iets ga uitvoeren. Dat Hans er voortdurend den nadruk op legt, dat de productieve mensch de meest waardevolle is, zal hierop ook wel van invloed zijn. Hans houdt er twee strijdleuzen op na; de eene is: werken, de andere: moed. Ik spreek hem weliswaar een beetje tegen, wanneer hij deze begrippen als de aller hoogste verkondigt, je kunt niet steeds in alles meegaan, hoe zouden de mannen dan worden? maar eigenlijk ben ik het misschien in m'n hart met hem eens. Tot slot wil ik de goede Olga citeeren: Schiet nou ook een beetje op en verloof je. Wat zou het niet gezellig zijn, als we eindelooze beraadslagingen konden houden over servetten en geborduurde kleedjes en theemutsen en spreien en damast en bed- detijken enz. enz. Hopende, dat je zult inzien, dat ik ge lijk heb, eindig ik dit rapport. Je Helga. P.S, Het leven is eigenlijk tamelijk „apart". EINDE.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6