FILMAC TRIANON -THEATER ST.JACOBSKERK Huwelijksinzegening Zaterdagmiddag VRIJDAG 8 JANUARI 1937 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DROOG EN KOUDER. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke, later wellicht weer toenemende Westelijke tot Zuidelijke" wind, helder tot licht bewolkt, later wel licht toenemende bewolking, aanvankelijk nog droog, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 776.9 Rochefort. Laagste barometerst.: 725.7 te Reykjavik. De hooge drukking breidt zich achter de snel afnemende depressie steeds sneller Noord-Oostwaarts uit, maar neemt af in het Zuid-Westen. Bij IJsland is een zeer diep en nog snel toenemende depressie verschenen, die hoofdzakelijk Noord-Oost waarts schijnt te trekken, maar ook op de Britsche Eilanden den barometer doet dalen. Over de Iersche en Schotsche kust waaien krachtige tot stormachtige Zuidè- lïjke winden en valt hier en daar regen. Engeland heeft fraai, weei na lichte plaat selijke vorst. In Scandinavië stijgt de ba rometer nog sterk en breidde de vorst zich Zuidwaarts uit. terwijl zij in het Midden en Noorden streng bleef Aan de Noord- West kust waait het nog krachtig uit West en valt plaatselijk sneeuw. Om de Oostzee waaien nog krachtige tot stormachtige Noordelijke winden en in Oost-Pruisen valt sneeuw. Ook elders in Duitschland is de temperatuur gedaald, de wind is matig tot krachtig uit Noord-West en in de bergen valt overal sneeuw, terwijl de bovenlucht op 5 k.m. hoogte tot minus 30 graden Cel sius is gedaald. Frankrijk heeft grooten- deels windstilte met mist op veel plaatsen en lichte' vorst in het midden. In de Alpen valt sneeuw tot op de hoogste toppen, bij temperaturen van minus 10 graden tot minus 20 graden Celsius. Voorloopig is hier te lande afnemende wind met helder tot licht bewolkt weer en lichte vorst in den nacht in het binnenland te wachten. Later is wellicht in verband met de depressie in het Westen, eenige toeneming van de be wolking te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 7.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 4.35 uur tot Zaterdagmorgen 7.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 9 Jan.: voorm. 0.15 en nam. 12.39 uur. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK. Zilveren bestuursfeest R. K. Volksbond. De volgende week zal de R. K. Volks bond afd. Noordwijk haar 25-jarig bestaan herdenken. De viering van dit heuglijk feit zal Zondag 10 Januari worden ingezet met een H. Mis te 7 uur voor levenden en Overleden leden, waaronder een algemee- ne H. Communie voor de leden terwijl te 10 uur een plechtige H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedragen. Zonder twij fel zullen alle leden aan deze prachtige inzet ter gielegenheid van het Zilveren bestaansfeest deelnemen. Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Januari zal er een feestelijke bijeenkomst plaats hebben in de groote concertzaal van Ho tel „Doyal", waar na een kort herden kingswoord zal spreken het R. K. gemengd Tooneelgezelschap „De vereenigde Haag- sche spelers" waarvan de geestelijke leider is dr. H. Duurkens S.J. Dit uitnemend gezelschap zal ten too- neele brengen „De Dorpspoëet", blijspel van Jac. Ballands, terwijl regie en decor ontwerp van Pierre Balledux zijn. Wij ver trouwen dat onze Volksbonders op waar dige wijze dit bestaansfeest zullen vie ren door op de x er Ij plaats de kerkelijke viering mede te maken. Wat het genoege- lijke gedeelte betreft: reeds de faam van 't gezelschap, de leiders en het prachtige stuk waarborgen een genoeglijke maar ook leerzame avond. Feestavond Hanze. Een goed zaken man moet vooral in dezen tijd kunnen zor gen: Maar één avondje al deze zorgen op zij te zetten, heeft toch wel zijn goede zijde, zoo dachten ook de Hanze-leden er over op den vooravond van het vorstelijk huwelijk op de feestelijke bijeenkomst in Hotel „Royal". En, al was de voorzitter van de feestcommissie zeer bescheiden bij zijn welkom op den vooravond, wij kunnen getuigen, dat het een dubbele-knal-avond is geworden waar velen met groot genoe gen op zullen terugzien. De vroolijke „Flora Band" maakte het entree reeds genoeglijk, ter Wijl de fleurig versierde zaal op allen een aangenamen indruk maakte. De voorzitter van de Hanze, de heer V. Ph. Braun, sprak bij de opening cezer bijeenkomst zijl. genoegen uit over de spontane opkomst, hij heette in het bij zonder welkom den eerw. Geestelijk Ad viseur, kap. Sluis, de beide andere Pa rochiekapelaans, den heer J. G. v. Eeden en de aanwezige eere-ieden. En onder dank voor de organisatie van dezen feestavond aan het adres der feestcommissie, hoopte hij, dat allen een recht genoeglijken avond mochien hebben. De verdere leiding berustte nu bij den voorzitter der feestcommissie, den heer H. v d. Werf, welke met een gloedvolle en met humor doorspekte „redevoering" zijn menscher wist te brengen, waar hij ze heb ben wilde. En onde± het genot van een kopje troost met een taartje zat de stem ming er reeds direct in. Als conferencier trad dezen avond op de heer Harry Wood ward, welke met een beschaafd en geestig repertoire de lachspieren danig aan het werk zette, terwijl hij ook als Prof. Groot Ham, de groote goocnelaar, optrad en door menige, seance bewondering afdwong. Op buitengewone wijze heeft deze kunstenaar allen eenige uren gezellig bezig gehouden. Het verdere gedeelte van dezen bijzonder goed geslaagden avond (want van naar huis wist men voorloopig niet), stond onder lei ding van den heer Evert Castelein, welke op zijn manier de stemming ei wist in te houden. Vooral ook somt een woord van lof toe aan de musici Bemelmann c.s., welke onafgebroken hun jolige muziek hebben doen klinken en voox een gepast dansje hebben zorg gedragen. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. ORANJEFEEST. De groote zaal van Hotel van Rossum was reeds voor den aanvangstijd overvol met belangstellenden. De heer I. Hoogen- doorn opent en laat dan zingen 2 couplet ten van het Wilhelmus. Hierna houdt de heeren Hoogendoorn een korte toespraak, die door de aanwezigen met aandacht werd aangehoord. Vervolgens werden door de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" eenige nummers ten gehoore gebracht, waaronder de Lippe-Detmold-marsch, 'n potpourri van Vaderlandsche liederen e.a. Na de pauze trad het bekende Meisjeskoor „Hallelujah" op. Hadden we reeds van „Soli" verschillende mooie nummers ge hoord, de door het Meisjeskoor ten gehoore gebrachte stukjes waren er niet minder mooi om. De moeite waard om vermeld te worden is wel het lied „Regen", gezongen door mej. Gré Doornik met pianobegelei ding van den heer J. M. Kouwenhoven. De avond werd verder afgewisseld met samen zang .terwijl door den heer M. Hensen een tweetal voordrachten werden gedaan. Deze avond is voor het comité een groot succes geworden. De kolfbaan van Hotel van Haef- ten was eivol en men hoorde hier ook vol doende belangstelling voor de Oranje avond. Deze bijeenkomst stond onder prae- siaium van den heer A. H. v. d. Most, die met een kernachtig woord dezen avond opende. Medewerking werd verlèend door het Bodegravensch Muziekgezelschap o. 1. v den heer F. A. Grégoire en door het R.K. Dameskoor „St. Caecilia" o. 1. v. den heer J. M. Kouwenhoven. De uitgevoerde mu zieknummers en zangstukjes werden onbe rispelijk uitgevoerd. Eveneens had veel bij val het woord dat gesproken werd door den heer v. d. Most, betreffende de huwe lijksplechtigheid van de Prinses en den Prins. Het publiek zong vaderlandsche lie deren. Ook het Z.-H. Koffiehuis was ge vuld met belangstellenden. Deze samen komst stond onder leiding van den heer C. G. Karssen. Na 't openingswoord wer den door de zangvereeniging van Volkson derwijs, onder leiding van den heer De Beun, eenige liederen gezongen, terwijl ook medewerking werd verleend door de Chr. Mondaccordeonclub „Excelsior", en de Mu ziekvereeniging „Musik musz sein". Even als in de andere lokaliteiten zong ook hier het publiek goed mee. De Oranjeavond in het Beursgebouw stond onder leiding van den heer H. J. v. d. Poll. Na de opening speelde „Crescendo" enkele marschen en vaderlandsche liederen. De Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" o. 1. v. den heer J. M. Kouwenhoven zong en kele welgekozen nummers. Vermeld dient nog te worden het solonummer van den heer A. Aengenent. Deze nationale Oranje-avond is in Bode graven zeer goed geslaagd. Uitslag aanbesteding Gemeentewerk. Timmerwerk: A. Calis f 205.50, S. Oos- terom f299, A. Ooms f198, P. Veelenturf f 273, P. v. d. Neut f 298, Gebr. Mulder f 285. Metselwerk: N. Hoogendoorn f 14.97, A. Ooms f 13.70, P. v. Katwijk f 12.95, M. v. Vliet f 13.90. Schilderwerk: D. Scheer f 577.50, G. Hoo- geveen f 354, G. Heemskerk f 594, H. v. Velsen f322.75. Ondertrouwd: A. van der Meer 50 j. en A. Baas 53 j. Getrouwd: D. Noorlander 21 j. en D. Verboom 17 j. Overleden: J. Hoogendoorn 76 j. Gevestigd: P. de Wijs en gezin van Made c.a. M. Hendriks van Ede J. H. Baars van Zwammerdam F. J. van Ros sum van Jutphaas J. Postma van Steen- wijk. Vertrokken: J. Bijman naar 's-Gra- venhage M. Ceton naar Leiden T. J. van Veen naar Utrecht P. H. Vos naar Ermelo M. J. van Dieijen naar Zwam merdam P. Kapteijn naar Nieuwkoop. NIEUWKOOP. ORANJEFEEST. Het liet zich vooraf niet aanzien, doch ook ditmaal hebb n de Nieuwkoopers ge toond volbloed Oranjeklanten te zijn. Van de versiering was niet veel werk gemaakt, de verlichting was wat beter, bij de villa ,,'t Anker" was zij zelfs schitterend, maar op den dag zelf sloeg de geestdrift los. De dag werd begonnen met een dienst in alle kerken, welke bezet waren als op Zondag. Tot twee uur liet men de gelegen heid open om de plechtigheid in Den Haag te beluisteren, waarvoor in het voorma lige Gementehuis voor de Kerkstraat een luidspreker was opgesteld ten behoeve van hen die zelf niet in het bezit waren van een radiotoestel. Om ruim twee uur opende de voorzitter van het comité, de heer P. Stam, de festi viteiten in de openstaande serre van het gemeentehuis, waar het comité, de leden van den Raad en meer vooraanstaande per sonen aanwezig waren, terwijl het publiek in eefi groot getal geschaard stond achter het gemeentehuis. De heer Stam wees in zijn openingsrede op de groote beteekenis van dezen dag en bracht bij voorbaat dank voor de gulle medewerking voor het vullen van het feestprogramma. Tot aller leedwezen moest echter op het laatste oogenblik wegens ziekte van de directeuren het optreden ach terwege blijven van de gemengde zang verenigingen Amicitia en de Lofstem. Het eerst trad nu op in de muziektent de R.-K. Zangvereeniging voor dames, ón der leiding van N. van de Haak, met eenige keurig uitgevoerde nummers. Vervolgens kwam aan de beurt de Accordeonvereni ging, onder leiding van dirigent Bloos, met een eveneens goed verzorgd programma. Op het terrein van het gemeentehuis achter de muziektent werd nu door de twee jongste leerlingen van elk der scho len, omdat zij er het langst heugenis van kunnen hebben, een mooie zilverlinde ge poot, welk feit tevens op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Volgens het programma zou burgemees ter van der Weyden hierbij een rede uit spreken. Z.Edelachtb. wa« wegens ziekte verhinderd, waarom dit geschiedde door den heer P. de Graaf, gepensionneerd hoofd van de O. L. School alhier. De heer De Graaf is bekend om zijn ken nis van Nieuwkoopsche platen en vogel wereld, doch is niet minder bekend met Nieuwkoop's geschiedenis. In een keurig voorgedragen rede schetste hij in korte trekken het verband dat er in den loop der eeuwen was tusschen het oude dorp Nieüwkoop en de Oranjes en wees er o.a op, hoer onze voorouders in 1672 den doortocht van de Franschen hebben belet naar Den Haag. Blijkens mondelinge overlevering heb ben de Nieuwkoopers in 1813 bij het her stel van Neerland's onafhankelijkheid even eens een oranjeboom'gepoot en wel achter het dorp op den ringdijk, kort na de droog making van den polder, welke boom is op gegroeid en nog dagelijks getuigenis af legt van de oranjeliefde onzer voor ouders. Spreker hoopt, dat de nu geplante boom minstens evenzoovele jafen de na ons ko mende geslachten herinneren zal aan het gebeuren in Nieuwkoop op 7 Januari 1937. Vervolgens richt de heer De Graaf zich tot het gemeentebestuur, draagt namens het feestcomité den boom over aan de ge meente en verzoekt hem goed te verzor gen, opdat de oranjeboom moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen als sym bool van onze liefde voor het Oranjehuis. Wethouder Breedijk spreekt nu namens het gemeentebestuur een dankwoord tot het comité, zegt een goede verzorging van den boom gaarne toe en hoopt, dat de oranjeliefde immer gegrift mag blijven in het hart van eiken Nieuwkooper. Spr. stelt nu voor het Wilhelmus in te zetten, dat be geleid door de tonen van de fanfare „Eens gezind" uit vollen borst door de verzamel de gemeente gezongen werd. De fanfare on der leiding van haar vive dirigent J. G. Zwart, zette nu achtereenvolgens een drie tal nummers volkszang in en bracht daar na door marschmuziek een groot 'aantal aanwezigen aan het marcheeren rond de muziektent, wat een uiterst vroolijke stem ming bracht. De heer Stam besloot met een enthousiast dankwoord een driewerf hoe ra op het vorstelijk bruidspaar. Des avonds werd een optocht gehouden met fakkels en flambouwen onder begelei ding van de fanfare. Eerst trok mén naar het Zuideinde en vervolgens naar de Sta tionslaan waar een groot vreugdevuur ont stoken werd. De belangstelling was enorm groot en de geestdrift daaraan evenredig. Nieuwkoop heeft op waardige wijze het vórstelijk huwelijk medegevierd. ZEVENHOVEN. Liefdadigheid. Evenals in vorige jaren zal ook nu weer een Tentoonstelling gehouden worden. A.s. Zaterdagavond zal de zeereerw. heer Pastoor deze openen. De meisjes, ongeveer 15 van de Mariacongre- gatie, zullen laten zien, wat zij in het af- geloopen jaar (nauwelijko 10 maanden), hebben vervaardigd, zooals kleedingstuk- ken, kousen enz., totaal 320 stuks) met het schoone doel deze uit te reiken aan de arme groote en behoeftige gezinnen. Wij kunnen dan ook niet anders dan deze cha ritatieve daad prijzen. Het is onze plicht deze dames zooveel mogelijk te helpen, vooral met onze geldelijke steun. Aan deze tentoonstelling zijn ook verschillende at tracties verbonden, zooals grabbelton, ho metrainer, rad van avontuur, schieten en spijkerslaan. De dames rekenen op een druk bezoek. Zondag a.s. na de Hoogmis is de zaal geopend^ Ook is er een verlo ting aan verbonden, ieder die daaraan iets wenscht te geven, kan dit bij het bestuur inleveren. STADSNIEUWS DE STRAAT-VERSIERING. Uitspraak der jury. De Nationale Contact-Commissie bericht ons, dat de jury voor de beoordeeling van de versiering en verlichting der verschil lende straatgedeelten als volgt heeft beslist: le prijs Dief steeg, 2e prijs Breestraat, 3e prijs Nieuwe Rijn-Botermarkt, terwijl de Hooigracht, „Eensgezindheid" en „Vogelbuurt" gelijkwaardig werden be vonden, aan welke dan ook t.z.t. eenzelfde onderscheiding zal worden uitgereikt. Het publiceeren van bovenstaande be slissing heeft gewacht op mededeelingen van de buurtvereeniging over de prijs winnaars in hun wijk. Deze mededeelingen zijn nog niet alle binnen gekomen. BRUIDSSUIKERDAG. De Maandag gehouden collecte voor de samenwerkende T. B. C.-fondsen heeft f 807.25 opgebracht. Film prinselijk huwelijk. In het St. Antonius-clubhuis wordt uitgaande van de K.J.C. in den loop van de volgende week een film van het Prin selijk Huwelijk vertoond. - '6 Onze stadgenoot, Dom. Theodor Strot- mann O.S.B., monnik van de Benedictijner abdij te Amay a. m. (België) heeft op Drie koningen-dag uit handen van mgr. Jevrej- noff (de onlangs gewijde Russisch-Katho- lieke bisschop) de H. Subdiaconaatswijding ontvangen volgens den Sl^visch-Byzan- tijnschen ritus. SPORT LAWNTENNIS 1500.— VOOR EEN GAME. Perry heeft zijn eersten profwedstrijd in vier sets van Vines gewonnen. Sportief mocht hij zich na deze overwinning we reldkampioen der beroepsspelers noemen. En financieel is dit begin ook niet onver dienstelijk geweest. Het contract voor deze ontmoeting was aldus geformuleerd, dat Perry 37 y, procent van de recette zou ontvangen. En aangezien het aantal toe schouwers 18.000 bedroeg en de prijzen der toegangsbewijzen prijzig waren, kreeg Perry na vier sets behalve een hand van Vines ook nog ongeveer 33.000. Een eenvoudig rekensommetje leert dat Perry per game hij won met 7—5. 3—6, 63, 64 1500.— ontvipg. De ontmoeting had 88 minuten geduurd. Vines ontving wat minder, nl. ongeveer 13.000,— ook niet slecht voor zoo'n eersten-verloren-wed strijd. LAATSTE BERICHTEN GELDSWAARDIGE PAPIEREN GESTOLEN. Woensdagnacht hebben onbekenden zich toegang verschaft tot de woning van J. S., aan den Beukelsweg te Rotterdam. De die ven, van wie tot dusver geen spoor is ge vonden, hebben een ijzeren geldkistje medegenomen, waarin voor ruim zeven tienhonderd gulden aan geldswaardige pa pieren geborgen was, t.w. een obligatie vier procent Nederland 1934 nominaal 1000 (nr. 30306), twee obligaties Neder- landsch Indië 1934, nominaal 100 (nrs. 648254 en 648255), vijf obligaties vier pro cent Nederland 1933. nominaal 100. (nrs. 614136 tot en niet 614139) en 61217) alsmede vier spaarbankboekjes, waarop vermoedelijk ook nog eenige honderden guldens gestort zijn, twee trouwboekjes, polissen en andere papieren en een gladde, gouden damesring met monogram J. S. De politie stelt een onderzoek in. RUSSISCH STOOMSCHIP IN NOOD. Het Russische s.s. „Uralmach", komende van Gent, heeft hedenmorgen, bij het pas- seeren van de haven te Vlissingen, gerap porteerd dat zij assistentie heeft verleend aan een Russisch stoomschip, vermoedelijk de „Jacor Svendlov", op weg van Gent naar Murmansk, dat tusschen de lichtsche pen Maas en Haaks voortdreef. TELEGRAMMEN HEVIGE GRIEP-EPIDEMIE IN DE VER. STATEN. NEW YORK, 8 Januari. (A.N.P.) Uit ver scheidene deelen van Amerika wordt een toenemend aantal sterfgevallen tengevolge van griep gemeld. Alleen reeds in de stad New York zijn in de afgeloopen 24 uur 88 personen aan deze ziekte overleden. In de geheele week bedraagt het aantal dooden 299 in New York en 189 in Chicago. GEEN ANTWOORD OP HET ULTIMATUM VAN DEN DUITSCHEN ADMIRAAL. BERLIJN, 8 Januari. (A.N.P.) De com mandant van den kruiser „Koenigsberg" heeft medegedeeld, dat de regeering van Valencia niet heeft geantwoord op de jong ste draadlooze nota van den admiraal der Duitsche zeestrijdmacht in de Spaansche wateren. De termijn, welke in deze nota was ge steld, is thans verstreken. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Zitting R.-K. Reclass.Vereeniging 89 uur :n het gebouw der St.- Vincentius-vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32. Zondag, Oranjefeest afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, Groote Burchtzaal, 8.15 uur. Zondag, Vereeniging „Katholiek Leiden", Sociale Zondag R.K. H.B.S.; 8.30 uur H, Mis, daarna rede van Prof. dr. A. Steger. Dinsdag. Vergadering Jongeren R. K. Staatspartij. Clubhuis St. Antonius Mare 8.15 uur. Spreker Rector Beune. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van V r ij d a g 8 tot en met Zondag 10 J a n.. a.s. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, tel. 274 Wilhelminaparkt 8. vertoont hedenavond de Volledige Reportage van de in Den Haag van 12-6 uur MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Jan. Vee. Totaal: 466 runde ren, 224 kalveren, 1277 schapen, 835 var kens, 6 bokken of geiten. Prijzen: 102 kalf- en melkkoeien 140235, handel kalm; 174 varekoein e.a. 125190, handel tamelijk vlug; 178 vette koeien 140265, schoon gewicht 46--67 cent, handel vlug; fokkal- veren f 1316, 37 vette kalveren f 50100 schoon gewicht 6096 cent, 187 nuchtere kalveren 813, 100 vette schapen f 18 24. 277 vette lammeren 1520. en 900 wei- deschapen f 1217, handel vlug; 20 zeu gen 3855, 434 mestvarkëns f 1433 en 381 biggen f 811.50, handel goed; 6 bok ken of geiten 614. handel vlug. Kaas. Aanvoer 69 partijen waarvan 58 partijen Goudsche kaas le soort f 21 22 en 2e soort f 1920, 11 partijen Leid- sche kaas le soort 1921 per 50 kg. Han del matig. ALKMAAR, 8 Jan. Kaas. Aanvoer 35 stapels, zijnde 55.000 kg. Fabriekskaas klei ne 21, boerenkaas kleine 17.50 per 50 kg. Handel goed. VOORSCHOTEN, 7 Jan. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren 3.104.00 per 100 stuks, konijnen f 0.751.35 per stuk. LEEUWARDEN, 8 Jan. Vee. 35 Enter- Stieren; 74 Twenterstieren f 185285, 320 vette koeien f 110225 per stuk, 3656 cent per kg.; 505 melk- en kalfkoeien f 110 230. 36 pinken f 30105, 30 vette kalve ren 2570, 569 nuchtere kalveren 410 561 vette schapen f 1526, 54 weidescha- pen 1020, 520 lammeren 919. 522 vette varkens f 25115 per stuk, 3743 cent per kg., 38 magere varkens f 1540, 89 kleine biggen 610, per stuk, 19 bok ken of geiten, 24 paarden. Totaal aanvoer 3386 stuks. Kaas. Goudakaas f i428, Edammer kaas f 1628. Aanvoer 1270 kg. Boter. Mijnboter f 1.38, veilingboter 1.37—1.27 per kg., Aanvoer 8 zesde va ten. Commissie 65 cent. BODEGRAVEN, 6 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 8684 stuks, prijs: kippeneieren wit 3.00—3.50, bruin f 3.60—4.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Jan. Groenten- veiling. Waspeen 5565 cent, kroten 20 30 cent per kist van 20 kg.; groene kool 1.603.60. knolselderie f 2.203.70 per 100 stuks: prei 0.901.60 per 100 bos; uien 1.501.80, gelekool 1.201 50, roodekool f 1.402.00 per 100 kg., andijvie 3455 cent per kist van 6 kg. 'S HERTOGENBOSCH. 9 Jan. Boter. Aanvoer 20400 kg. Hoogste prijs 1.53, middel f 1.51 en laagste prijs f 1.46 per kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.97 Berlijn 73.461/2 Parijs 8.53 Brussel 30 79 Zwitserland 41.97 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46.25 Oslo 45.05 New York 1.82"»/^ Praag 6.40

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2