UIT DE OMGEVING VRIJDAG 8 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ORANJEFEEST Woensdagavond zijn de feesten ter gele genheid van het vorstelijk huwelijk hier begonnen met te half 8 uur een dank- en bidstond in alle kerken. Alle bedhuizen waren tjokvol. De burgemeester woonde omhangen met de ambtsketen het plechtig Lof bij in de Sint Martinuskerk. Te 9 uur werd Donderdagmorgen door de Hillegomsche Harmonie het feest ge opend. Des voormiddags te 11.15 tot 11.30 luid den de klokken van alle kerkgebouwen. Te 2 uur werden op de Sixlaan verschil lende kinderspelen uitgevoerd: hardloopen en mastvechten door jongens, Haal den trein en Plankrijden op de fiets door meis jes. Muziek luisterde de spelen op.- On danks dat het frisch was, getuigden velen van hun belangstelling. Des avonds te 7 uur had op den Hout tuin een zanghulde plaats door plaatselijke zangvereenigingen. Ook hierbij een enor me belangstelling. Heden (Vkijdag) worden de feesten voortgezet. Dr. L. H. H. Hanrath Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat dr. Hanrath met Februari de praktijk zal neerleggen en Hillegom gaat verlaten. Ge durende ruim 30 jaar heeft de dokter hier de lijdende menschheid bijgestaan. Ook was dr. Hanrath gedurende jaren voorzit ter der Hillegomsche Vereeniging tot Be strijding der tuberculose en lid van het Kerkbestuur van Sint Martinus. De heer Hanrath gaat zich metterwoon te Nijme gen vestigen. Hopen wij, dat hij met me- rouw Hanrath nog vele jaren van een welverdiende rust moge genieten. KATWIJK. Personalia. De heer C. Schaap alhier is benoemd tot agent van politie te Hilligers- berg. Gevlogen. Een nog onbekende nam van den heer M. in de Annastraat een 24- tal kanaries mee zonder z'n adres achter te laten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het vorstelijk huwelijk. Gisteren wer den de leerlingen der lagere scholen door het gemeentebestuur getracteerd in ver band met het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Elk kind ontving een zakje bruidssuikers, terwijl de oudste van elk gezin als blijvende herinnering een wandbordje van Katwijksch aardewerk ont ving, dat speciaal voor deze gelegenheid was vervaardigd. Door de Oranjevereeniging alhier werden gelukstelegrammen verzonden. Ten slotte werd gisteravond in de Ned. Herv. Kerk een gebedsure gehouden, die zoowel voor Hervormden als Gereformeer den toegankelijk was. Het ruime kerkge bouw was bijna geheel gevuld. Tuinbouw.. De afgeloopen week gaf een meevallertje. Voor bijna alle artikelen was plaats, althans zeker voor wat men goede kwaliteit kon noemen. Zoo ging waspeen b.v. in de goede kwaliteit voor 0.45 tot 0.80 per kist van 20 K.G. Wel ging een gedeelte voor 0.20 tot f 0.35 doch deze kon moeilijk tot de beste kwali teit gerekend worden. Zoo was het ook met Andijvie Een bepaald kwantum kon niet meer opbrengen dan 0.30 tot 0.40 per kist van 6 K.G. doen een ander gedeelte bracht van 0.50 tot 1.per kist op. Kwaliteit werd duur betaald. Met de ver hooging der minimumprijzen voor roode en gele kool was de uitkomst van dit pro duct ook aanmerkelijk beter. Roode kool in de goede kwaliteit ging daardoor voor 1.40 tot 1.80 per 100 K.G. Gele kool bracht van 1.20 tot f 1.50 op. Voor Prei en Uien was onvoldoende vraag. Hierdoor was ook de prijs onvoldoende. Prei ging voor 0.90 tot 1.50 per 100 bos en de no teering voor uien was 1.40 tot 1.90 per 100 K.G. Deze prijs is voor de tuinders ge heel onvoldoende. Groene kool kon ge makkelijk geplaatst worden en bracht van 1.40 tot 3.20 per 100 stuks op, naar ge lang van kwaliteit. Voor Kroten is minder animo dan voorheen. Ook hiervoor is de noteering onvoldoende, 1.25 tot 1.50 per 100 K.G. KATWIJK AAN ZEE. Herinneringsboom. Ook ons dorp heeft ter gelegenheid van het huwelijk van Prin ses Juliana en Prins Bernhard een herin neringsboom gekregen. Deze is gisteren door de schoolkinderen bij tramhalte Duin oord geplant. De burgemeester voerde hier bij het woord. RIJNSBURG. Tuinbouw. De verhooging der mini mumprijzen van sommige producten, met name van Roode en Gele kool heeft hier voor de tuinders eenige oevrediging ge schonken. Deze was voor Roode en Gele kool 1.per 100 K.G. en werd resp. 1.40 en 1.20 per 100 K.G. Hierdoor werd direct een iets betere uitkomst verkregen. Gele kool werd verkocht voor 1.20 tot 1.40 en Roode bracht van 1.40 tot f 1.70 per 100 K.G. op. De verhooging der prijzen van b.v. bloemkool, bospeen, witlof, gaf voor hier geen wijziging. Deze producten komen hier niet meer voor. Uien gaan traag. Brengen van 1.50 tot 1.80 per 100 K.G. op. En Kroten zijn ook al niet in crek. Prijs 1.25 tot 1.45 per 100 K.G. Waspeen ging iets beter en kon geplaatst worden voor 2.50 tot f 3.80 per 100 K.G. Andij vie gaat vlug weg tegen 7.— tot 15.— per 100 K.G. Knolselderie van f 2.70 tot 3.70 per 100 knollen. LISSE ORANJEFEEST. De laatste dag van de vier dagen, dat de huwelijksfeesten hebben geduurd is een glorievolle dag geweest. Evenals Maandagmorgen werden de feestelijkheden begonnen met een reveille door drie herauten te paard, voorafgegaan door de vaandeldragers en de politie te paard. De koraalmuziek liet zich wederom hoo- ren vanaf den toren van de R.K. kerk. Des morgens werd in de R.K kerken een plechtige H. Mis opgedragen voor het vor stelijk bruidspaar, die door talrijke geloo- vigen werden bijgewoond. Den verderen morgen was er niets te doen, omdat het Oranje-comité een ieder in de gelegenheid wilde stellen om de belangrijke gebeurte nissen van den dag per radio te volgen. Des 's middags was de drukte enorm groot en het bleek dan ook wel, dat de menschen dezen als een nationalen feest- oag beschouwden en hun werkzaamheden een dag lieten rusten. Tegen 2 uur in den namiddag gingen drommen menschen naar het H.B.G.-ge- bouw om getuigen te wezen bij de uittrek king van de grandiose (folkloristische) bruiloftsstoet van geheel feestvierend Lis. se. Iedere straat vormde een gezelschap bruiloftsgasten. Even over 2 uur trok de kleurige stoet in de volgende formatie uit. Voorop de Harmonie „Trou moet Blijcken", gevolgd door een open landauer, waarin het Oran je-comité had plaats genomen. Achtereen volgens volgde toen groep Wagenstraat, voorstellende een kermiswagen, gevuld met bruiloftsgasten; groep Kanaalstraat een Tyroolsche bruiloft per wagen; groep van der Veldstraat een gewone dorpsbrui loft; de groep Veldhorststraat een 3-tal wagens voorstellende een zigeunersfamilie, die een bruiloft vierde; thans volgde de muziekvereeniging V.O.O.A. uit Haarlem mermeer, die assistentie verleende, daar na groep Vierkant I een kinderbruiloft; het Buurtschap „de Engel" volgde thans met 3 groepen voorstellende 3 boerenbrui loften; groep Gracht weg voorstellende een bosrenmuziekkorps „Harmonie stemloos", opgericht in 1539; groep Heereweg voor stellende de bruiloft van Kloris en Roos je; groep H.B.G.; groep Heereweg een brui loft per arresleden voorstellende; groep Vierkant een modern bruidspaar voorstel lende per tandem; en tenslotte groep Vier kant (groote groep) een boerenbruiloft van de elf provinciën van Nederland. Deze stoet was kleurig, fleurig, vroolijk en uitstekend geslaagd. Zij trokken dan ook met plezier door de straten van ons dorp. Wat de mooiste groep vormde kunnen wij moeilijk zeggen omdat alle groepen even origineel waren en goed vertolkt. De koddigste groep was ongetwijfeld het boe- renmuziekkorps getiteld „Harmonie stem loos" van 1539. Des avonds zouden nog enkele gebeurte nissen plaats hebben n.l. de vlagstrijking en het ontsteken van vreugdevuren. Deze gebeurtenissen zullen wij morgen de revue laten passeeren. NO ORDWIJKERHO UT. Het prinselijk huwelijk. Feesten zijn alhier in verband met het huwelijk van de Prinses niet gehouden. Alleen het raad huis was smaakvol versierd, terwijl enkele particulieren hunne woningen hadden ver sierd en verlicht. De vaderlandsche drie kleur was echter alom uitgestoken. Zooals in andere plaatsen werden in de drie pa rochiekerken en in de Ned. Herv. kerk, diensten gehouden om Gods zegen over het huwelijk van de Prinses af te smeeken. Op 11 Januari zullen in alle scholen de kinderen worden getracteerd. Staatspartij. In café „de Zwaan" hield de af deeling Noord wij kerhout van de R. K. Staatspartij een propaganda-vergadering. Als spreker trad op de heer M. P. v. d. Weijden, lid van de Tweede Kamer. De vergadering werd met den Chr. groet geopend door den voorzitter, den heer J. Roelin. Deze heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den spre ker van den avond. De opkomst was niet zoo groot, hetgeen wel een oorzaak zal hebben gehad in het feit, dat vele men schen ziek zijn. De voorzitter wenschte Zalig Nieuwjaar en sprak de hoop uit, dat 1937, wat het materieele betreft beter moge zijn dan 1936. Hierna werd het woord verleend aan den heer van der Weijden, die zijn rede in 2 gedeelten had gesplitst Het eerste gedeelte ging over de economische zijde van de politieke vraagstukken en het 2e gedeelte over den strijd om de geestelijke overheid. In het le gedeelte werd de economische kant van de politieke vraagstukken door spreker zeer uitvoerig en duidelijk behan deld. Hij begon met een waarschuwing te laten hooren tegen overschatting in de po litiek en besprak de invloed van de poli tiek in de maatschappelijke en economische verhoudingen in ons land. Uitvoerig wees hij op het gevaarlijke van de Staatsleer der N.S.B. en ging duidelijk in op het ver schil van de Staatsleer van de R. K. Staats partij en de N.S.B. Bij de eerste wordt bij alles wat er ge daan wordt gevraagd, waar gaan we heen? Zullen wij door dit of dat te doen onze eindbestemming bereiken? Bij de 2e wordt alleen gevraagd: zijt gij van voldoende be- teekenis voor den Staat? De politiek propageeren tot een levens beschouwing, aldus spreker, is fout. Spre ker besprak de onbillijke verwijten welke in den loop der jaren tot de R. K. Staatspartij werden gericht, o.a. dat de partij zich nooit tegen het beleid van mi nister Colijn heeft verklaard. Dit heeft de partij wel gedaan. De katholieke kamer- fractie heeft zich steeds verzet tegen de eenzijdige aanpassingspolitiek van het cabinet Colijn. Hierbij wees spreker op de I bekende „6 punten" van Prof. Aalberse. Spreker besprak de gevolgen van de plaats gehad hebbende muntcorrrectie en liet zeer duidelijk uitkomen dat het voor den land- en tuinbouw, zoolang de regeering niet toestaat dat de producten van deze be drijven verhoogd worden, niet vol te hou den is. Bekend is dat de prijzen van deze producten 70% bedragen van de prijzen van vóór den oorlog. Aan het einde van het le deel zei spre ker dat de R. K. -Staatspartij, wil ze groot worden, alle katholieken achter zich moet hebben. Onder de pauze had de voorloopige aan wijzing van candidaten plaats, voor de de a.s. Tweede Kamerverkieezing. Aangewe zen werden: M. P. v. d. Weijden, Pater de Beaufort, Mr. Bach, A. J. Loerakker, H. Kuijper, H. P. Marchant en D. W. Le- feber. Hierna ving de heer v. d. Weijden aan met het 2e gedeelte ran zijn rede, waarin hij wees op het gevaar van het katholieke geloof bij aansluiting bij de N.S.B. In dit verband wees hij op den toestand van de katholieken in Duitschland. De Nederlan ders, aldus spreker, kunnen zich gelukkig achten, dat zij zich zelf nog regeeren mogen. Spreker spoorde aan tot waakzaam heid om de katholieke gemeenschap te be waren. Hij spoorde rooral de kiezers aan vertrouwen te geven aan degenen die aan de leiding gezet zijn en een katholieke daad te stellen op politiek gebied. Aan het einde van zijn rede dankte spreker de aan wezigen voor hun aandacht en den Bur gemeester en Pastoor Maas voor hun aan wezigheid. Hierna werden nog eenige vra gen gesteld welke naar genoegen werden beantwoord. Sluiting volgde met den Chr. groet. ROELOFARENDSVEEN. ORANJEFEEST. Het bestuur van de Oranjevereeniging heeft de goede gedachte gehad om het heuglijk feit van het vorstelijk huwelijk, ondanks de buitengewoon zorgelijke tij den, welke onze plaats doormaakt, toch niet zonder meer te laten passeeren. In dit licht bezien mag ook gezegd worden, dat de viering buitengewoon goed is geslaagd. Er was wel niet de uiterlijke opgewekt heid van vroegere jaren, toen er allerwege welvaart heerschte in de plaats, doch bij de hulde-betooging, welke in het veiling gebouw plaats had, vond het smeulend Oranje vuur toch ruimschoots gelegenheid om naar buiten uit te laaien en zoodoende is dit hoofdmoment in het programma ge worden tot een heerlijke betooging van aanhankelijkheid der inwoners en van die uit de omgeving aan ons dierbaar vorsten huis. Nadat in de Parochiekerk een Plechtige H. Mis aan God was opgedragen om Gods zegen over het prinselijk paar af te smee ken, werd een optocht door de plaats ge houden, waaraan alle schoolkinderen en ook de vertegenwoordigers van verschil lende vereenigingen en corporaties deel namen. Het was een fleurig gezicht deze talrijke kinderschaar met de vlaggen en oranje getooid en met vreugde op het ge laat te zien voorbijtrekken. Onze „Ko ninklijke" zon deed dit alles in nog scher per mate uitkomen. De vereenigings-ver- tegenwoordigers voerden hun vaandels en spandoeken mede, terwijl enkele vereeni gingen met specifieke emblemen getooid waren. Na een tocht door de geheele plaats werd de veiling door de kinderschaar binnen getreden, terwijl ook de overige deelne mers aan den optocht zich bij de aldaar reeds verzamelde genoodigden voegden, De beide muziekcorpsen, n.l. de Harmo nie van hier en de Fanfare uit Nieuwe- Wetering bliezen er lustig op los, zoodat er ook binnen dit gebouw een opgewekte stemming heerschte. De voorz. der Juliana-vereeniging bracht hierna in een keurige rede hulde aan het koninklijk bruidspaar en deed daarna uit komen de beteekenis der Oranjevereeni ging hier ter plaatse. Daarna werd nog 't woord gevoerd door den zeereerw. heer pastoor, den weleerw. heer ds. Heijn uit Oudewetering, kap. Buijs namens de St. Joseph-Gezellen en den heer W. P. van Ruiten, namens de arbeidersbeweging. De kinderen zongen enkele toepasselijke lie deren, terwijl de muziekcorpsen zich ook niet onbetuigd lieten. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze uitstekend ge slaagde hulde-betooging, nadat de heer De Koning een slcJtwoord had gesproken, besloten. Des namiddags hadden wederom in het veilinggebouw de kinderspelen plaats, ter wijl op het DOS-terrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd werd gehouden. Het officieele gedeelte van het program ma werd besloten met een lichtstoet, waar voor heel veel belangstelling was. Het was inderdaad een gepaste en goed geslaagde feestviering. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Woensdagavond kwam de Raad der ge meente Stompwijk in openbare vergade ring bijeen. Wegens ongesteldheid van Bur gemeester Kejjzer staat de vergadering on der leiding van wethouder van Wijk. Aan wezig zijn alle leden, behalve de heeren Willemse en Smits wegens ziekte. Secre taris is de heer H. J. van Delft. Opening met gebed. Allereerst wijdt de voorzitter enkele woorden aan de heugelijke gebeurtenis van het vorstelijk huwelijk, hetwelk zal worden voltrokken, en deelt mede, dat namens B. en W. en den Raad schriftelijke gelukwen- schen zijn gezonden aan het Bruidspaar en H. M. de Koningin. Het aantal inwoners. Vervolgens wenscht de voorzitter allen een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar en memoreert enkele feiten, o.m. dat de be volking op 31 Dec. 1935 bedroeg 5443 zielen en op 31 Dec. 1936 5566 zielen, zoodat de bevolking toenam met 123. Het gemiddelde aantal werkloozen was 106 en dat der steuntrekkenden 80, terwijl aan de werk loozen een bedrag van 38.000 werd uit gekeerd. De voorzitter hoopt ook voor 1937 op aller medewerking te mogen kunnen rekenen. Dé heer Vink dankt den voorzitter voor zijn wenschen en wenscht wederkeerig al len een gelukkig jaar toe, niet het minst ook hen, die thans wegens ziekte verhin derd zijn deze vergadering bij te wonen. Enkele ingekomen stukken worden hier na voor kennisgeving aangenomen. Borgstellingsfonds. Aan de orde kdmt het voorstel tot toe treding tot het borgstellingsfonds voor den Middenstand. De heer Vink zal gaarne van harte aan dit voorstel medewerken en meent hier over ook in het openbaar iets te moeten zeggen, omdat velen de juiste werking enz. van het fonds nog niet volkomen begrijpen. O.m. wordt op duidelijke wijze de werk wijze en het doel van het fonds door spre ker uiteengezet en speciaal ook gewezen op de voorlichtingen, welke gegeven wor den en die voor velen van zeer groot nut kunnen zijn. De voorzitter merkt op, dat zeer zeker ook velen zullen teleurgesteld worden, doch er kan zeer veel goeds tot stand worden ge bracht. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aange nomen. Het voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting, dienst 1936, wordt z.h.s. aangenomen. In behandeling komt het voorloopig ont werp van wet tot vereeniging van de Ge meenten Veur en Stompwijk en wijziging van de grens tusschen de Gemeenten Leid- schendam en Nootdorp. De vereeniging van Stomp wijk en Veur. De heer Vink zegt, het zeer te betreuren, dat Ged. Staten blijven volharden in hun meening. dat de Veenweg wordt afgesne den van de nieuwe Gemeente Leidschen- dam, te meer omdat daardoor diverse levenssappen van de nieuwe gemeente worden afgenomen; duidelijk zet spreker zijn meening uiteen. Over de zaak zelf zal hij niet veel zeggen; van de tegenstanders neeft hij nog geen argument gehoord, dat steekhoudend is. Hij meent, dat de samen voeging geen vreeselijke voordeelen zal brengen; het zal wel voordeel, doch geen enkel nadeel brengen. Spreker protesteert met klem tegen de uitlating, dat deze rege ling genomen wordt, omdat men verlegen zit met enkele personen en deze regeling dus alleen genomen wordt in het voordeel van deze personen. Dat zijn argumenten, welke niet naar voren mogen worden ge bracht, daai hiervan de samenvoeging zeker niet zal afhangen. De voorzitter onderstreept de woorden van den heer Vink. De heer de Langen is het geheel met den heer Vink eens en verzet zich ten sterkste tegen de afscheiding van den Veenweg en dringt er op aan, dat dit ter kennis zal wor den gebracht van Ged. Staten. Ook de heer Waaijer sluit zich bij de twee vorige sprekers aan. Ook de heer Mooijman voert nog het woord, waarna de voorzitter de heeren nog nader van antwoord dient, waarop een en ander z.h.s. wordt aangenomen. Hierna volgt sluiting. TER-AAR. ORANJEFEEST. Op deze grootsche nationale dag wap perden in onze gemeente van alle daken en huizen de vlag. Uiting werd gegeven aan de vreugde, welke heerscht bij de menschen, ook ten plattelande bij het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Woensdagavond werd In de Ned. Herv. en Geref. Kerk een dienst gehouden. De Katholieken gingen gisteren allen kerkwaarts ter bijwoning van de plechti ge gezongen H. Mis, opgedragen door den Pastoor. Velen naderden ter H. Tafel. Na het H. Misoffer werd het „Te Deum" en het gebed voor H. M. de Koningin gezon gen. Om negen uur begonnen de klokken te luiden; de R. K. Muziekver. „Arti et Religioni" bracht op verschillende plaat sen van de gemeente, Korteraar, Aardam, Papeveer en .Langeraar, eenige muziek nummers ten gehoore. Tegen half tien trokken de schoolkin deren, getooid met Oranje-sjerpen, petten en strikken, naar het Parochiehuis en de Chr. Nat. School, alwaar zu een mooie film mochten aanschouwen en tevens wer den onthaald op enkele versnaperingen. Des avonds werd wederom een groote bios coop-voorstelling gegeven in genoemde ge bouwen. Deze voorstelling was gratis, ten minste voor twee personen uit één gezin. De belangstelling was groot. Namens het comité sprak de Pastoor eenige hartelijke woorden in verband met de heuglijke dag en ter bestrijding der onkosten werd een collecte gehouden. Vermelden wij nog dat enkele particulie re huizen prachtig geïllumineerd zijn; de parochiekerk stond iederen avond majes tueus in de schijnwerpers. De buurtbewo ners van de Kleine naar de Groote brug hebben de straat aldaar heel mooi ver sierd en verlicht. Jammer, dat dit maar het eenigste deel was van de gemeente, waar men zoo iets kon bespeuren. Ook de Geref. Kerk stak uit door haar mooie ver lichting. Ter Aar heeft blijk gegeven van medeleven met ons Oranjehuis. WARMOND. ORANJEFEEST Het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard is voor de ingezetenen de zer gemeente een ongezochte aanleiding geweest om uiting te geven aan de sym pathie voor ons Oranjehuis. Daags voor het huwelijk vond op de scholen de tractatie der schoolkinderen plaats en dat dit bij zonder in den smaak der kleinen viel be hoeft voorzeker geen betoog. Des avonds om 6 uur werd een herdenkingsavond ge houden in de Ned. Herv. kerk. De dienst werd geleid door Ds. G. de Bel, die in mooie en welgekozen woorden het aanstaande huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard memoreerde. Na afloop werden door de vele aanwezigen gezamenlijk de eerste twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Om half acht vond in de R. K. kerk een plechtig Lof plaats, gecelebreerd door Prof. J. H. Niekel, Directeur van het Fhilosophicum alhier. Beide diensten wer den bijgewoond door Burgemeester en Wet houders, Raadsleden en de Oranje-Com missie. De eerste avond werd besloten met een feestelijke samenkomst in Hotel de Zon van de verschillende Protestantsche Christelijke Vereenigingen, waarvoor een ongekende belangstelling bestond. Op den huwelijksdag werd des morgens door den Pastoor een plechtige H. Mis op gedragen, welke door zeer velen werd bij gewoond. Om 9 uur brachten de beide mu ziekkorpsen, voorafgegaan door herauten en de Oranje-Commissie aan den Burge meester als vertegenwoordiger van H.M. de Konnigin een muzikale hulde. Zoowel door aen voorzitter als den burgemeester wer den hartelijke woorden gewisseld aan het bruidspaar en werd door de vele aanwe zigen een driewerf hoera uitgebracht op Bruid en Bruidegom. Des middags om half drie vond op het terrein van S.M.C. een gecostumeerde voet balwedstrijd plaats, waarvoor groote be langstelling bestond. Het was een geani meerde en vermakelijke wedstrijd en sport buiten beschouwing gelaten is er naar har telust genoten. Het feest werd besloten met een keurige lichtstoet, waarvoor buiten verwachting veel animo bestond. Het vlaggen was alge meen en ook verschillende gevels waren keurig versierd. Warmond heeft zich ook bij dit feest weer van zijn beste zijde ge toond en wij willen hiervoor de inwoners een woord van hulde brengen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 109. Het werd een wilde jacht. De muis kroop achter ta feltjes om en de professor kroop er onder door. De scherven van bloempotten vlogen in het rond, doch de professor dacht niet aan opgeven. Eindelijk had hij de muis bij zijn staart I te pakken, tot groot vermaak van Pietje. 110. Op dit oogenblik gebeurde er iets vreeselijks. Pietje had n.l. zijr knikkers in de kamer laten slingeren, en op enkele daarvan stapte nu zijn vader. Daar had je het al. Floep ging zijn vader tegen den vloer.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14