Als Uw kind hoest ABDIJSIROOP MM» RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 6 JANUARI 193 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Bij het passeeren van twee autp's op den rijksstraatweg te Dordrecht, week gister middag een Belgische wagen te veel uit naar rechts, waardoor hij op het fietspad terecht kwam en den daar fietsenden J. van Hoven wonende in do Lingestraat te Dor drecht, omver reed. De wielrijder werd zoodanig geraakt, dat hij van den weg ia een sloot werd geslin gerd en op slag werd gedood. De Belgische auto stopte aanvankelijk, doch reed later in de richting Noord-Bra bant door Door de motorpolitie werd de automobilist echter spoedig achterhaald. Het 36-jarige slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. ZIJN WONING IN BRAND GESTOKEN? In den nacht van 25 op 26 December is op den Muiderstraatweg te Diemen bij het Merwedekanaal, zooals gemeld, een woon- huisje geheel afgebrand. Als verdacht van brandstichting is nu de bewoner, een 30- jarige werklooze, in verzekerde bewaring gesteld. De man had Zaterdagmiddag in een cafétje, in een dronken bui in scherven van een bierglas geslagen en verwondingen aan de hand opgeloopen, waarvoor hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De Diemenaar verkeerde in sterk overspannen toestand en ging bij der. dokter zoo hevig te keer, dat deze hem onmogelijk kon ver binden. De politie heeft den woesteling ten slotte naar het arrestantenlokaal moe ten overbrengèn. Hier zeide de man de brand in de woning zelf gesticht te hebben. Eenmaal ontnuchterd sprak hij deze ver klaring echter weer pejti'nent tegen. Niet temin achtte de Diemensche politie vol doende termen aanwezig hem gevangen te houden. Gisteren is de man voor den Officier van Justitie geleid en in het Huis van Beha ring ingesloten. MOTORWAGEN TE GOUDA UIT DE RAILS GELOOPEN. Hetgeen veel hinder-veroorzaakte. De ontsporing van een motorwagen heeft gisteravond groot ongerief veroorzaakt- op het Goudsche stationsemplacement. Een motorwagen van de lijn Gouda Bos koop, Alphen, Leiden liep qmstreeks 5 upr bij 't rangeeren, door het ontijdig omtrek^ ken van een wissel, even.bipten 't perron uit de r-ails, waardoor het voertuig dwars over de sporen kwam te- staan.-De ontspo ring geschiedde wel op een zeer ongelegen punt, want niet alleen het kopspoor, waar op de treinen naar en van Alphen aan den Rijn vertrekken en aankomen, maar bo vendien het hoofdspoor van Rotterdam en Den Haag naar Utrecht werd versperd. Hierdoor moesten de treinen voor Utrecht over een zijspoor binnen geleid worden, om een eind verder o> het hoofdspoor te ko men. Het was hierdoor niet mogelijk de treinen van Rotterdam en Den Haag in Gouda te koppelen, zooals altijd gebeurt, waardoor zij thans apart naar Utrecht moesten worden doorgevoerd. De treinen van en naar Alphen werden over het an der hoofdspoor geleid. Verschillende trei nen op dit baanvak werden 's middags op geheven. In verband met het zeer drukke reizi- gersvervoer naar en van. Dèn Haag kostte het het spoorwegpersoneel groote moeite het verkeer in goede banen te leiden, maar met hard werken is dit gelukt, al viel uiteraard eenige vertraging in den trei nenloop niet te vermijden. Uit, Utrecht is een ongevallentrein gekomen. Eenige uren later had men den ontspoor den wagen weer .'n de rails. Schade heeft het ongeval niet veroorzaakt. GROOTE VISCHOTTER GEVANGEN. Een maand geleden hebben wtf gemeld, dat onder Loozen (gem. Gramsbergen) een klein meisje door een vischotter was aan gevallen, welk dier door zijn groote afme tingen ontzag inboezemde. Thans heeft een arbeider te Stad-Hardenberg,de heer W. v. d. Veen aan het kanaal met een klem een zeer grooten otter gevangen. Het dier meet 104 c.M. en daar dit een zeer zeld zame afmeting is, is men er vrij zeker van, dat het deze otter is geweest, die het doch tertje van den heer v. d. Haar te Loozen heeft aangevallen, bericht het „Vad." PRETTIGE BEZOEKERS. De Kon. marechaussee te Veghel heeft gis teren twee inwoners van het naburige Eer de gearresteerd, die verdacht worden zich aan ernstige mishandeling schuldig te heb ben gemaakt. Zij waren in beschonken toe stand het café van den heër V. binnenge komen en hadden weldra oneenigheid ge kregen met den caféhouder en diens zoon, welke op een verwoede vechtpartij uitliep en waarbij gebruik werd gemaakt van bil jartqueues. Niet *leen werd alles in hel café kort en klein geslagen, maar de café houder en zijn zoon werden zoo ernstig tóe- getakeld, dat de ontboden geneesheer hun overbrenging naar het ziekenhuis te Veghel noodzakelijk vond. Beide verdachten zullen ter beschikking van den Officier van Justitie te 's-Herto- genbosch worden gesteld. „Vad." geeft het dan dadelijk het béste, verlies dan géén kostbaren tijd met nuttelooze huismiddeltjes, maar grijp krachtig in en help Uw kind direct van zijn hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdijsiroop. Akker's Abdijsiroop helpt nu nog veel sneller dan vroeger. Vanouds Is Abdijsiroop een natuurlijk kruiden-middel, dat zacht doch goed en grondig aandoeningen der adèmhalings-organen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de werking van Abdijsiroop op verrassende wijze verhoogd door toevoegingvan de hoest-bedwingende stof codèïne. die snel en afdoend de hoest en de slijm verdruft. Ge zult verbaasd staan en binnen weinige dagen zult Gij, evenals zoovelen voor U. uit eigen onder vindingzeggen ,,'b Werelds béste Hoest-siroop" is: AKKER's verstèrkte Verlaagde prijzenf 0.75, t L2S, f 2.-, f a50 p. flacon BELGISCHE TRAWLER IN MOEILIJKHEDEN. Door sleepboot „Oceaan" op sleeptouw genomen. De zeesleepboot „Oceaan" van de firma Wijsmuller te IJmuiden heeft gisteren zee gekozen om zoo noodig assistentie te ver- leenen aan 'n Belgisch visschersvaartuig, dat óp 26 mijl ten Noordwesten van IJmui den, wegens motor-defect moeilijkheden had. Het schip bevond zich gisterochtend om 10.50 uur op 52 graden 40 minuten Noor derbreedte en 3 graden 52 mnuten Ooster lengte. Het dreef hulpeloos rond doordat de motor was gebroken. Een Duitsch vracht schip, dat zich in de nabijheid - bevond, heeft draadloos om assistentie verzocht. Daarop zijn de sleepbooten „Oceaan" te IJmuiden en „Witte Zee" te Hoek van Hol land uitgevaren. De „Oceaan" bereikte het schip gisteravond om halfzeven. Men bleek te doen te hebben met den kleinen logger „Dolfijn" uit Oostende, gemerkt O. 36. De „Oceaan", heeft onmiddellijk vastgemaakt en daarna koers gezet naar Rotterdam, waar getracht zal worden de schade te hèr- stellèn, terwijl daar voorts de lading zal worden gelost. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. ORANJEFEEST De feestelijkheden ter gelegenheid van het Vorstelijk huwelijk, zijn gistermiddag ingezet met een samenkomst in de met bloemen versierde Raadzaal, waar door B. en W. en de dames Mevr. v. Gerrevink, Mevr. v. Egmond en Mevr. Zandbergen werden ontvangen o.a. het bestuur der Oranjevereeniging - met de Winkelweek commissie, de plaatselijke predikanten Ds. T. J. Jansen Schoonhoven, Ds. K. H. Boer- sema, Ds. Jac. Eringa, verschillende raads leden en diverse afgevaardigden van Mid denstands-organisaties. Toen allen waren gezeten werd aan Mevr. van Gerrevink een prachtig bloem stuk in Oegstgeester kleuren met Oranje lint aangeboden door een dochtertje van den heer J. den Ouden, voorzitter van de W.W. commissie. Hierha werd de vergadering geopend door den loco-Burgemeester, den heer T. van Egmond, die allen hartelijk welkom toeriep inzonderheid de diverse vertegen woordigers'. Het is, zoo ving spr. zijn rede aan, voor ons allen een groote teleurstelling dat de Burgemeester persoonlijk deze samen komst niet kan bijwonen wegens ongesteld heid. Daarom is mij als zyn vertegenwoor diger de taak opgedragen het openings woord te spreken. Het stemt ons college dan ook tot vreugde dit gebeuren hier van uit, het gemeentehuis te doen ingaan ten eerste met de opening van een Winkelweek waarvoor de deelnemers hopen gunstige resultaten te bereiken, ten tweede om uiting te geven aan onze vreugde ter ge legenheid van het Vorstelijke huwelijk en ten derde om als blij /ende herinnering een Julianaboom te planten. Voorwaar een drievoudig schoone gelegenheid tot feest vreugde. Er gaat dan ook over geheel ons volk een toon van vreugde uit waardoor een ieder is aangegrepen. Ziende op ons Nederlandsche wik dat in zijn geheel, van welken stand of godsdienst dan ook, een groot bewijs van saamhoorigheid heeft be toond in spannende dagen, was het geen wonder dat, toen in September j.l. de mare door het land gine "-«lelijke ver loving, ieder r? 'rider in vuur en vlam Spr. schetste s volks niet alleen eent ..op, maar ook als een dankbcu.t ruep tot God, uit aller harte, die in de ontwikkeling van den Oranjeboom ook dit heeft willen schen ken. Een drievoudig snoer, Nederland, God en Oranje, is het waar ons volk naar hoort, omdat ons Vorstenhuis niet van bovenaf op het vofk ziet, maai zich geeft aan het volk van beneden af. Spr. besloot zijn rede met het uitspre ken van de hoop dat het God moge be hagen het jeugdig Vorstelijk Paar met een gelukkig huwelijk te zegenen en dat ons volk dit leven moge helpen uitdragen. Een „Lang leve de Koningin en het Vorstelijk bruidspaar" werd met een krach tig „hoera" door de aanwezigen besloten. Hierna sprak de heer G. P J. Paarde- kooper als voorzitter van de Oranjevereeni ging een kort woord waarin ook hij zijn teleurstelling uitsprak over de verhinde ring van den Burgemeester Hij dankte het dag" "bestuur der gemeente voor de ontvangst en-de aanwezigheid van diverse Middenstandsorganisaties die met de O.V. bereid zijn gevonden een waardig feest te vieren dat de O.V bij deze heug lijke gebeurtenis in -hel -Oranjehuis op be scheiden wijze heeft trachten te organi seer en. Hij hoopte dat ook dit feest moge mede werken tol een blijvende vriendschap in de gemeente. Namens de Oranjevereeniging werd dan een telegram verzonden aan het Vorstelijk Bruidspaar waarin - geluk wensch en werden aangeboden. Vervolgens sprak d* heer_ J. den Ouden, als voorzitter van het Winkel week-comité, die in zijn rede getuigde-van een spontane médewerking en deelname. Hij verheugde zich dat bij de talrijk versierde winkel etalages de kleuren van ons Vorstenhuis zijn hooggehouden, en hoopte dat de Bur gemeester, die met-de—winkelweekactie steèds heeft medegeleèfd, weer spoedig in rijn ambt moge terugKeeren. (Applaus). Hij dankte dar. de organisaties voor hun be toonde daadwerkelijk medeléven en gaf daarop een kort overzicht_van de te houden etalagewedstrijd en de versieringen. Hij verzocht daarop Mevr. van Gerre vink de winkelweek daadwerkelijk te wil len openen, waartoe net geheele gezelschap zich naar buiten begaf. Voor het Raadhuis stond een 4-tal herauten te paard gereed om na bazuinge schal den inwoners mededeeling te doen van het voorgenomen huwelijk van H K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard, waarvan de voltrekku.g zal plaats hebben op Donderdag 7 Januari as. Vanaf het bordes van- het keurig ver sierde Raadhuis werd deze aankondiging door het gezelschap in ontvangst genomen waarop Mevr. van Gerrevink en Mevr. van Egmond met de loco-Burgemeester en de weth., de heer N. Zandbergen, in een open rijtuig piaats namen. Vanaf het Raadhuis - naar de halte En degeest stond een eere'wacht opgesteld met vlaggen van het Oegstgeester Jeugdgiide, afd van het Centraal Jeugdcomité. Met muziek voorop van-de R. K. Harmo nie .Triumph" onder leiding van den heer den Haan werd tot daar gemarcheerd. Mevr. van Gerrevink werd door een der leden van het Jeugdgiide een schaar' aan geboden liggende op een kussen in de Oegstgeester kleuren. Hierop wetd het over den toegang tot het winkelcentrum gespannen Oranjelint door- geknipt, voor welke daad de voorzitter van de W.W. commissie aan Mevr. v. Ger revink zijn dank betuigde; en is de eerste muzikale rondwandeling door het centrum der gemeente gebracht?" Gisteravond had wederom een muzikale rondgang plaats door de -Harmonie „Triumph Omstreeks acht uur kwamen talrijke personen samen bij het Patronaats gebouw, voorzien van lampion, en in op tocht trok men de gemeente door. Bij het gemeentehuis hield de heer J. Kamsteeg een koite toespraak, waarin hij allen dank te, die tot het welslagen medewerking gaven op verschillende plaats. Waar de optocht voorbij trok wer-d-Bengaalsch vuur afgestoken. Het bleet den ganschen avond, nog druk op de straat en er heerschte een opge wekte stemming. Donderdagavond te acht uur houdt de Harmonie „Triumph" wederom een muzi kale omgang. KATWIJK AAN DEN RUN. ORANJEFEEST. Gisteren heeft de bevolking alhier uiting gegeven aan haar vreugde over het a.s. huwelijk van onze Kroonprinses. Reetfs des morgens werden de vlaggen, die met het regenachtige weer van de vorige dagen waren ingehaald weei uitgestoken. Des namiddags verzamelden de kinderen van alle scholen zich op het Kerkplein. In fleurigen optocht liep ook meei de Mond- accordeonvereeniging- „Crescendo". Onder groote belangstelling werd afgemarcheerd raar den driesprong KerkstraatAchter weg, waar de planting van den Julianaboom zou plaats hebben. Onder de officieel ge- noodigden merkten we o.a. de burgemees ter en de gemeente-secretaris, Ir. de Bruijn, directeur van Gemeentewerken, Dr. J. Hueting, Ds. H. Meijering, de heer Mat- thijse notaris, en velt raadsleden. Nadat de voorzittel der Oranjevereeni ging, de heer A. Wassenaar, in een kort openingswoord de genoodigden had wel kom geheeten, werd, begeleid door „Cres cendo", het 1ste couplet van het Wilhelmus gezongen. Hierna had onder bijzondere be langstelling de planting plaats van den Ju lianaboom. Hiertoe waren aangewezen een jongen en een meisje van de hoogste klasse van iedere school. De schoolkinderen zon gen een voor deze gelegenheid toepasselijk lied het z.g. „plantlied". Vervolgens hield de burgemeester, Mr W. J. Woldringh v. d. Hoop een toespraak. Spr. wees op de histo rische beteekenis van hetgeen zoo juist had plaats gehad. Met het planten van dezen boom willen we uiting geven aan onze i Oranjeliefde, die zoo diep wortelt in ons 1 aller hert. Wij zijn blijoe-met het vorstelijk I bruidspaar. Zooals *yijhopen, dat deze j boom voorspoedig zal groeien, zoo hopen wij ook, dat de Oranjeboom weer zal gaan bloeien. Als de kinderen later groot zijn zullen ze nog wijzen, op .dezen boom en in de herinnering terugroepen de blijde dagen, die wfj thans ueleven. Spr. eindigde met het verzoek een driewerf hoera uit te bren gen op het bruidspaar, waaraan met groot enthousiasme werd voldaan. DONDERDAG 7 JANUARI. Hilversum I, 1875 M. 8.00—2.00 AVRO, KRO, NCRV en VARA. 2.00—12.00 AVRO. Het programma van 8.002.00 uur wordt verzorgd door de gezamenlijke 4 Nederl. Omroepvereenigihgen. ,(Voor détails zie Progr. Hilversum II). 2.00 Declamatie en Orgelspel. 3.15 Gram.pl. 3.30 Voor zieken en thuisrittenden. 4.00 Gram.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Kovacs Lajos' orkest. 6.00 De groote dag in Indië. 6.20 AVRO-Dansorkest. 7.00 Het Omroeporkest, gem. koor en so listen. 8.00 Berichten ANP. Mededeel in gen. 8.15 Herhaling Uitzending der Huwelijks plechtigheden. 9.30 Concert m. m. v. het Concertgebouw orkest, Rotterd. Gem. Koor, Kinderkoor „Zanglüst" en solisten. 10:0012.00 AVRO-Dansorkest, Kovacs Lajos' orkest en Feestklanken uit Den Haag. H i 1 v e r s u m II, 301 M. 3.00—2.00 AVRO, KRO, NCRV en VARA. 2.00—12.00 NCRV. Het programma van 8.00—2.00 uur wordt verzorgd door de gezamenlijke 4 Nederl Omroep vereen igingefi 8.00 Uurslag Kon. Paleis. 8.02 Carillonspel. 8.10 Koorconóert. 8.25 Gram.pl. 8.30 Carillonspel, Harniónie „Soli Deo Gloria" en Bazuinblazers.- 8.40 Gram.pl. 9.00 Kinderkoor „Zanglust" en orkest. 9.30 Grarti.pl. 9.40 Oud-Holland zingt en danst. 9.55 Gram.pl. 10.00 Grara.pl. 10.30 Reportage van de Huwelijksplech tigheid en de Officieele Rijtoer dóór Den Haag. 2.00 Gram.pl. 3.00 Orgelspel." 4.00 Bijbellezing. 5.0Ó Gram.pl. 5.30- Amsterd. Salonork^ 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Gram.pl. 7.45 Reportage. 8.00Berichten ANP. 8.15 Herhaling van de Gedeeit. Uitzen ding der Huwelijksplechtigheden. 9^a Berichten ANP.- - 9:45 NCRV-Avorrcbm. m. v. NCRV-orkest en solisten. 10.4512.00 Gram.pl. Hierna: Schriftle zing - Droitwich, 1500 M. 11.20 Reportage v. d. Huwelijksplechtig heid in Den Haag. 12.40 Gram.pl. 1.05 Sopraan en Bariton. 1.35 H. Fawcett's orkest. 2.35 Gram.pl. 3.10 Actueele causerie. 3.35 Sted.orkest Bournemouth n «olist. 5.05 Gram.pl. 5.35 Jack Harris' Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-Harmonie-orkest. 7.35 Pianorecital. 8.00 Revue-programma. 9.00 The Free man in Siciety, causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Het Willoughby Strijkkwartet. 10.00 Declamatie. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het Orchestre Raymonde. 11.20 BBC-Dansorkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) Radio Paris, 1648 M 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 3.20 Zang. 3.35 Gram.pl. 4.50 dito. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Koorconcert. 9.05 Omroepkwintet. 10.05 Omroeporkest. 11.2012.35 Pascal-Dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Plietzsch Marko orkest. 7.50 Omroepkleinorkest. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Keülsch Philh. orkest. 12.35 Kurhessisch Landesorl:-"' 1.35 Omroepkwintet. 3.20 Omroeporkest. 4.40 Zang. 5.20 Militair concert. 7.30 Omroepklienorkest, vocaal sextet en solisten. 10.3511.20 Omroeporkest. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest en Cabaret. 1.30 Omroeporkest en Cabaret. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroepsymphonieorkest, 10.3011.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.302.20 Gram.pl. 5.20 Fluitrecital. 6.50 Salonorkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroèpkleinorkest en Gram.pl. 10.00 Kamermuziek. 10.3011.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Declamatie. 7.50 Omroeporkest en solist. 9.20 Berichten. 9.50 Blaaskwintet. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek (Gr.pl.) Gemeentelijk Radiodistribntiebedrijf. 8.00 Keulen of diversen. 9.20 Paris Radio. 11.05 London Reg. 12.05 Paris Radio. 13.05 Brussel VI. 14.20 London Reg. 17.20 Keulen. 18.20 London Reg. 19.00 diversen. 19.20 Brussel VI. 19.50 Berlijn. 21.20 Rome. 22.05 Paris Radio. 4e Programm 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 19.00 Droitwich. 21.40 Brussel Fr. 22.20 Droitwich. De voorzitter der Oranjevereeniging sprak nog een slotwoord, waarbij hij dank bracht aan den burgemeester enook aan den heei De Bruijn directeur van Ge meentewerken, voor de betoonde mede werking. Hierna werd nog gezamenlijk ge zongen het 2de couplet van het Wilhelmus. Vervolgens werden de kinderen weer op gesteld en ging het naar het O verrijn, waar in de aula van het St. Willibrorduscollege een filmvoorstelling gegeven werd betref fende ons Vorstenhuis. De voorzitter der Oranjevereeniging sprak nog een kort openingswoord waarbij hij dank bracht aan den rector van het Col lege voor het afstaan van de aula, die voor deze gelegenheid zoo bijzonder ge schikt is. Bij het naar huis gaan werden de kinderen nog getracteerd. Hierna werden in de zaal van de Chr. J.V. een tweetal filmvoorstellingen gege ven, voor de leden van de Oranjevereeni ging. Ook hiervoor bestond groote belang stelling. Des avonds werd er op het Kerkplein een lichtstoet samengesteld, waarbij de Har monie medewerking verleende. Na een op tocht door het dorp ging het naar het Ge meentehuis aan den Zeeweg, waar van Ge meentewege Bengaalsch vuur werd ontsto ken. Ook van Katwijk aan Zee kwam een fakkeloptocht naar het Gemeentehuis. Het geheel werd een fantastisch schouwspel, waarvan duizenden hebben genoten. Ondersteuningsfonds. Gisteravond ver gaderde de leden van het Ondersteunings fonds „St Joannes de Dooper" in het Pa rochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering. Notulen en jaarverslag van den secretaris, den heer H. A. Bellekom, werden goedgekeurd. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat in 1936 de inkomsten waren 145.70, de uitgaven 65.50,, alZoo een batig saldo van 80.20. De penningmeester van „Hulp in Nood", de heer L. v. d. Geer, heeft, 'in geval van nood, ook nog wat in het laadje. De controle-commissie deelde mede alles in orde te hebben bevonden. Aan beide functionarissen wordt dank gebracht voor het accuraat beheer. De aftredende be stuursleden, de heeren C. v. d. Lubbe. Th. M. v. Schie, L. v. d. Geer en H. van Rijn, werden herkozen. De contributie en uitkee- ring zal over 1937 hetzelfde zijn als in 1936. Bij de mededeelingen zegt de voorzitter dat het 25 jaar geleden is dat deze vereeni- ging is opgericht. De heeren bestuursleden J. v. Schie Zn., L. v. d. Geer en C. v. d. Lubbe jubileeren evenzoo. Zondag a.s. zal een H. Mis van dankbaarheid worden op gedragen. De voorzitter verzoekt de leden zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn. Dan spreekt de voorzitter een woord van dank aan donateurs en weldoeners der vereeni- ging voor hun daadwerkelijken steun in het afgeloopen jaar. Ook tot zijn mede jubilarissen richt de voorzitter eenige woor den van dank. De zeereerw. heer Pastoor, het woord verkrijgende, richt eenige hartelijke wóór den tot de jubilarissen en de jubileerende Vereeniging. De heer J. v. Schie spreekt nog namens het bestuur en de heer C. van der Kamp uit zich in denzelfden geest na mens de leden. Een te houden, feestvergadering zal nog nader worden bekend gemaakt. Uit de gegevens van den penningmeester blijkt dat in de afgeloopen 25 jaren een bedrag van f 5589.32 is uitgekeerd.' Bij de rondvraag maakt de heer Warmen- hoven aanmerking over de uitkeering. Be doelde gevallen zullen door het bestuur onderzocht' worden. Na enkele minder be langrijke vragen te hebben besproken slu dé voorzitter deze geanimeerde vergr riïig op de gebruikelijke wyze.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9