STADS Autobus ELTAX NIEUWS WOENSDAG 6 JANUARI 193, DE I.ElOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. z HOE WORDT HET WEER NOG BUIIG. DE BILT SEINT: Aanvankelijk krachtige, later r««iige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk opkla rend, aanvankelijk nog regenbuien, iets zachter. Hoogste barometerst.: 775.2 te Toulouse. Laagste barometerst.: 719.9 te Ingö. Het hoogedrukgebied breidde zich over het Zuid-Oostelijke deel van het waarne mingsgebied uit er nam in beteekenis toe. Fsn secundaire depressie naderde snel uit iiet Westen en veroorzaakte groote lucht drukdalingen op de Britsche Eilanden en onze omgeving. Als gevolg van de gewij zigde luchtdrukverdeeling nam het lucht- drukverval over ons land, het Kanaal en het Zuidelijk deel van de Noordzee toe, zoodat hier hedenmorgen een storm uit het Zuid-Westen waait met betrokken lucht en ï-egenbuien. Op de Britsche Eilan den waaien krachtige Westelijke winden met regen, in Noord-Frankrijk waaien krachtige Zuid-Westelijke winder even eens met regen. In Zuid-Frankrijk is de wind zwak met gedeeltelijk bewolkte lucht. De temperatuur is daar om het vriecpunt. In Duitschland neemt de wind onder in vloed van de nvierende secundaire de pressie toe, de bewolking neemt eveneens toe. Noord-Scandinavië bevindt zich nog onder invloed van de oude deoressie. Er waaien krachtige Noord-Westelijke win den met sneeuw of regen. In geheel Scan dinavië is de temperatuur ver boven nor maal Alleen in Midden-Zweden heerscht nog matige vorst. De Alpenstations boven 2000 meter melden helder weer met mati gen wind en temperatuur van ruim 15 graden vorst. De lagere bergstations lig gen in de wolken. LUCHTTEMPERATUUR. 9.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. Van Woensdagnamiddag 4.33 ur tot Donderdagmorgen 7.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 7 Jan. voorm. 10.20 en nam. 10.44 uur. EERE-AVOND IN GEBOUW VOOR K. en W. te 's-GRAVENHAGE. KONINKLIJKE FAMILIE ONDER DE GASTEN. Het comité voor de luisterrijke viering heeft gisteravond in net gebouw voar K. en W. te Den Haag een eere-avond gegeven. De zaal bood een schitterenden aanblik. Tal van buitenla .dsehe vorstelijke perso nen, gezanten van vreemde mogendheden, ministers en andere autoriteitei de meeste vergezeld van hun dames, woonden dezen avond bij. De gasten van H. M. de Koningin arri veerden tusschen half negen en negen uur aan het gebouw. De Hertog van Kent kreeg wederom een ovatie van het talrijke pu bliek dat zich langs de route van het pa leis Noordeinde tot het Gebouw had opge steld. Even negen uur hield een hofauto met den Koninklijken standaard voor het gebouw stil. H. M de Koningin, het Prin selijk Bruidspaar en Z. K. H. dt Groother tog van Mecklenburg stapten uit en wer den in de* hall van het gebouw welkom ge- heeten door de commissie van ontvangst, bestaande uit generaal-majoor Wagner en de heeren F. N. V. Quant, van der Heyden, mr. Paite, A. Vrolijk;, jhr. D. G. de Graeff en De Buisson. H. M. was gekleed in een parel-grijze ro be en droeg het grootkruis eener Lippische orde. De Prinses droeg een crême-satijnen robe en evenals de Koningin een tiara in het haar. Prins Bernhard droeg de ceremo- nieele tenue van ritmeester der blauwe hu zaren en het groot-kruis der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Ter eere van de komst van de vorstelij ke personen speelde een ensemble van lee raren en leerlingen van het Kon. Conser vatorium voor muziek onder leiding van den directeui een compositie van dr. Johan Wagenaar voor koperen blaasinstrumenten en pauken. Aan de arm van den Groothertog van Mecklenburg besteeg H. M. de trap, ge volgd door het Prinselijk Bruidspaar en begeleid door eenige heeren van het co mité om zich naar de Koninklijke loge te begeven. Toen de hooge gasten de loge betraden zette het Residentie-Orkest het Wilhelmus in, dat door alle aanwezigen staande werd medegezongen. Vervolgens bracht het or kest, dat door kap. C. Waither Boer gedi rigeerd werd, het Duitsche en het Engel- sche volkslied ten gehonre. (De Duitsche gasten hoorden de uitvoe ring der volksliederen met opgeheven hand aan. ue overigen onthielden zich daarvan). Het programma werd geopend met een voordracht van Jkvr. Claudine Witsen Elias, bestaande uit een gedicht van J. W. F. Werumeus Buning, opgedragen aan het Prinselijk Bruidspaar. Het Residentie-Or kest speelde vervolgen- het voorspel van het derde bedrijf uit Lohengrin, het orkest stond onder leiding van dr. Peter van An- rooy, waarna het koor, dat werd gevormd door leden der Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst, afdeeling 's-Graven- hage en omstheken, op schitterende wijze het „Bruidskoor" uitvoerde. Hierna werden eenige volksliedjes uit verschillende tijden door Harry van Oss ge zongen, die begeleid werd door Felix de Nobel. De leden van het A.B.C.-cabaret, onder leiding van Louis Gimberg. die ook waren uitgenoodigd om aan de gala-avond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen mede te werken en daar o.a. een sketchje zouden opvoeren „Jalousie internationale", hebben op het laatste oogenblik mededee- ling gekregen, dat men op hun optreden geen prijs stelde. Zij hebben gisteravond dan ook niet aan het programma medege werkt. Dit sketchje, van den heer Wim Kan dat door het gezelschap is opgevoerd in de eerste revue, die het gaf, „Daar zit muziek in" toont den Engelschen, den Fran- schen en den Duitschen echtgenoot, die meent door zijn vrouw bedrogen te wor den. Wij weten niet hoe 'it sketchje zou ge weest zijn, maar wat de plaatsvervan gers boden kon toch heusch niet als een der beste uitingen van de Nederlandsche kunst worden beschouw! Darja Collin met haar dansgroep voerde hierna eenige indrukken uit het oude Wee- nen op: een schitterend ballet entworpen op orkest-compositie van Johan Wage naar, die het orkest dirigeerde. Er was hierna 20 minuten pauze. Voor de vorstelijke gasten waren achter het balcon buffetten aangericht. Na de pauze werd de „Verloving bij lantaarnlicht",, een heel aardige operette van Offenbach, opgevoerd. Het symphonie- orkest der Kon. Mil. Kapel, dat voor de begeleiding zorgde, werd door kap. C. L. Walther Boer gedirigeerd. Het koor be stond uit leden van de Haagsche onderwij- zerszangvereeniging. Mevrouw J. Meihui zen ter braake voerde de regie. Ten slotte werd een apotheose, welke tot uitdrukking brach* een hulde van Neder land en de Overzeesche gebieden aan het Prineslijk Bruidspaar uitgevoerd. De bege leidende muziek uitgevoerd door het Sym- phonieorkest der Kon. Mil. Kapel, ver sterkt door eenige leden van het Residentie Orkest, is opgedragen aan Prinses Juliana en Prins Bernhard en gecomponeerd door dr. H. E. Enthoven. Het programma was hiermede ten einde. Nog werd het Wilhelmus gespeeld, dat met warme geestdrift door allen werd meege zongen. Spontaan bracht het publiek een lang durige ovatie aan H. M. de Koningin en het Prinselijk Paar, welke ovatie door mi nister Deckers was ingezet. De hooge gas ten werden door dezelfde heeren van ont vangst uitgeleide gedaan. De voorsteling was ruim 9 uur begonnen en eindigde ruim elf uur. PRINS BERNHARD OP SCHIPHOL. Toen vanmiddag om twaalf uur de brui loftsgasten bij het ouwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard dit in den na middag een bezoek zouden brengen aan de bloemenlentoonstelling „Lente in Janu ari" te Aalsmeei, in autobussen en eenige particuliere wagens op Schiphol aankwa men, bevond z^ch in het gezelschap, tot aller verrassing, ook Prins Bernhard Onder de zes en zeventig bruiloftgasten waren o.a Prinses Kira van Rusland, de Prinsessen Woiziawa en Thy ra van Meck- lenbuig, dt Prinsessen Siegunde en Elisa beth zur Lippe, twe* Prinsen zur L*ppe, twee baronnen von Cramm en de bruids- meisjes-studiegenootun van Prinses Juliana. Vooi uer lunch bezichtigden de gasten, die zich in vijf autobussen in even zoovele groepen verdeelden, het vliegveld, onder leiding van de heeren A. Plesman en P. Guüonard directeuren der K M L U. F. M. Deliaert havenmeestw van Schiphol, A. S. Thomson, stationschei en G Spit, chef van den lijndienst. In verband met het stormweer werd af gezien van een demonstratie, welke kapi tein van Weerden Poelman met de J.A.V.A. zou hebben gegeven. De K. L. M. had in loods B een kleine tentoonstelling ingericht van vliegtuigon- derdeelen en van de radio-uitrusting van haar toestellen, w-arvoor het gezelschap veel belangstelling toonde. In een andere loods stonden verschillende typen van vliegtuigen ter bezichtiging, zooals de oude Fokker-machine „Spin", de F 36 „Arend", de moderne D.C. 3 „Ibis" en een D.C. 2 in Europeesche en een in Indische uitrusting. De gasten bezichtigden nog de stations gebouwen en de motorafdeeling en ver- eenigden zich te ongeveer een uur aan den lunch in de versierde bovenzaal van het restaurant. Tegen twee uur heeft het gezelschap zich naar Aalsmeer begeven. ENGELSCH BEZOEK AAN HET MAURITSHUIS De Hertog van Kent, Prinses Alice en de Graaf van Athlone, Lady May Abel Smith en Major Abel Smith hebben heden ochtend eer. bezoek aan het Mauritshuis ge bi acht. De Engelsche gasten van de Koningin werden door den directeur van het Mu seum, prof dr W. Martin, rondgeleid. Het bezoek duurde ruim een uur. De hooge gasten plaatsten hun handteekening m het daaivoor bestemde gulden boek en kregen de nieuwe geïllustreerde Fransche catalogus ten geschenke. PROF. HUIZINGA GETUIGE BIJ HET PRINSELIJK HUWELIJK. Naar wy vernemen is prof. J. Huizinga, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit, aangezocht om als getuige op te treden bij het huwelijk van Prinses Juliana, ter ver vanging van den prins van Wied, die, zoo als bekend, verhinderd is de plechtigheid bij te wonen. GROOTHERTOG ADOLF FRIEDRICH BEZOEKT HET GRAF VAN PRINS HENDRIK. Groothertog Adolph Friedrich von Meck lenburg, heeft vanochtend om negen uur in gezelschap van jhr. mr. Laman Trip, ad judant van wijlen Prins Hendrik, een be zoek gebracht aan de nieuwe kerk te Delft. Vergezeld van den burgemeester, mr. G. van Baren, vertoefde de groothertog eeni- gen tyd in den koninklijken grafkelder, waar hy een tak witte seringen legde op de kist van zijn broeder, Prins Hendrik. DE FILMS VAN PRINS BERNHARD. Een vertooning in het Odeontheater te 's-Gravenhage, bijgewoond door het Prinselijke paar. De zaal van het Odeon-theater te 's-Gra venhage bood een ongewoon levendigen aanblik, toen gisteren tusschen half drie en drie uur steeds meer genoodigden van het Prinselijke bruidspaar en alle bruilofts gasten geleidelijk binnenkwamen om de vertooning van de door Prins Bernhard opgenomen films by te wonen. Toen te ruim drie uur het Prinselijke Bruidspaar, begeleid door Prinses Arm gard en Prins Aschvvin, de zaal betrad, rezen alle aanwezigen van hun zetels op en zette de muziek het Wilhelmus in. De hooge bezoekers namen plaats in het mid den van de eerste rij van het balcon. waar van de balustrade met tapijten was ge tooid. De voorstelling nam daarna onmiddellijk een aanvang. Begonnen werd met de histo rische film van Polygoon: Neerland's bruidspaar. Deze film werd gevolgd door een aantal filmpjes, die Prins Bernhard zelf heeft op genomen of heeft laten opnemen. De langste van deze smalfilms had Prins Bernhard opgenomen tijdens zijn reis met Prinses Juliana in Duitschland in October van het vorige jaar, hun verblijf te Rec- kenwalde. bezoeken aan verschillende vrienden en familieleden in Silezië en in Lippe, een jachtpartij bij Reckenwalde, familiebezoek te Detmold enz. Kortere smalfilmpjes toonden de St. Hu- bertusjacht op het Loo, de jongste jacht partij op Schiermonnikoog en het bezoek van Prins Bernhard aan het detachement pantserwagens te 's-Hertogenbosch. Tenslotte werden nog een teekenfilmpje van Popeye the sailorman en een teeken film in kleuren van Mickey Mouse ver toond. waarna een pauze werd gehouden. In verband met het gevorderde uur het was inmiddels 5 uur geworden konden Prinses Juliana en Prins Bernhard, als mede vele andere hooge bezoekers, niet langer blijven. Voor de genoodigden, die nog bleven, bestond er in de foyers van het theater gelegenheid tot het gebruiken van verver- schingen, waarna nog een korte twee- acter, Stan Laurel en Oliver Hardy in Speelgo"bdland, werd vertoond. EEN JOURNALISTENLUNCH Hèt Comité voor de persbelangen heelt in hotel de Wittebrug een lunch aangebo den aan de journalisten uit het buitenland en uit de provincie, die voor het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard naar de Residentie zijn overgekomen. De voorzitter van dit comité, mr. J. J. van Bolhuis, heeft dit déjeuner geopend met een feestdronk op de staatshoofden van alle landen, die door dagbladschrijvers aan den disch vertegenwoordigd waren, en daarna de gasten kortelings in het Fransch, Duitsch, Engelsch en Nederlandsch toege sproken. Aan zijn Nederlandsche speech ontlee- nen wij het volgende: In menig opzicht mogen wij zeer erken telijk zijn voor de medewerking van de autoriteiten, niet in de laatste plaatst van de regeering, die hier vertegenwoordigd is door onze eminente oud-collega's de heeren Lievegoed en Lambooy. Intusschen be kruipt velen onzer de angst, dat door een te straffe organisatie en door een te stren ge afzetting en afsluiting van den weg het werk der journalisten in meerdere mate bemoeilijkt zal worden dan noodzakelijk is Mocht dit het geval zijn, dan zal niet slechts het publiek in het overgroote deel van Nederland, dat reikhalzend uitziet naar nieuws uit Den Haag, in hooge mate gedupeerd worden, maar zal bovendien me nig buitenlandsch journalist ten zeerste worden teleurgesteld. Een journauist, die bij wijze van spreken contact heeft met de gansche wereld, kan zijn mooie werk tegen de bedoeling gesaboteerd zien door een en kel afwijzend gbaar van een handhaver der openbare ore, die niet besrypt. of niet wil begrijpen, dat een oponthoud van enkele minuten uit journalistiek oogpunt niets minder dan een calamiteit kan zijn. Het comité voor de persbelangen, hoe dank baar ook voor de in menig opzicht van overheidswege ondervonden medwerking, meent niettemin het volle licht te moeten laten vallen op het gevaar, dat hier zon der eenigen twijfel dreigt. Ook van andere zijde is het woord ge voerd, o.a. door den heer A. L. Lievegced, chef van den regeeringspersdienst, onder wiens leiding daarna een voorbezichtiging van de Groote Kerk heeft plaats gehad. PLECHTIG TE DEUM TE PARIJS. De Parysche correspondent van de „Msb." meldt: Zooals gemeld, zorgt de Vereeniging van Katholieke Nederlanders te Parijs voor de godsdienstige plechtigheid, door het Ne derlandsche Episcopaat voorgeschreven ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De voorzitter der vereeniging, mocht van Z.H.Exc. Mgr. Chaptal, assistent-bisschop van Parijs, den wensch vernemen, de plechtigheid, die hedenavond te kwart voor zeven plaats heeft, te komen presideeren en het Te Deum -an te heffen. De plechtigheid, waaraan door de ge- heele Nederlandsche kolonie te Parijs wordt deelgenomen, heeft plaats in de kerk der Eerw. Zusters van Liefde in de Rue d'Oudinot, die steeds ter beschikking van onze landgenooten staat. KRABBENDIJKE VIERT TOCH FEEST! Commissaris der Koningin bemiddelt. De Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. Quarles van Ufford, heeft een bezoek aan Krabbendijke gebracht en een bespreking gehouden, waarbij de waarne mend burgemeester de heer De Kok en de voorzitter van het Oranjecomité, de heer Ferlier,' aanwezig waren. Hier is insloten, dat de georganiseerde optochten tni door gang mogen vinden, op voorwaarde, dat daarbij uitsluitend vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht zullen worden. Het Oranjecomité zal alles in het werk stellen om de feestvierenden aan te sporen zich zoodanig te gedragen, dat de openbare orde en zedelijkheid in geen enkel opzicht wor den gestoord. HULDIGING MAJOOR M. VAN MENS. Commandant der Leidsche Burgerwacht. Ter gelegenheid van het feit, dat hij tien jaar aan de Leidsche Burgerwacht als com mandant was verbonden, is gisteravond majoor M, van Mens in café-restaurant „Zomerzorg" een spontane hulde bereid door de leden der Burgerwacht. Toen de commandant met zijn echtge- noote en dochter en enkele familieleden „Zomerzorg" binnenkwam stond de mobiele garde onder commando van den heer D. Gljsberti Hodenpijl in 't gelid en onder het roffelen der trommels schreden de gasten van dezen avond naar de voor hen aange wezen plaatsen. De voorzitter der Leidsche Burgerwacht, mr. F. J. J. Trapman, heette allen hartelijk welkom, speciaal den jubilaris met zijn familie, en dankte de velt- aanwezigen, dat zij in zoo grooten getale aan den oproep van het comité hadden gehoor gegeven. Spr. deelde mede, dat de vertegenwoor diger van den inspecteur der Burgerwach ten berient van verhindering had gezonden evenals de burgemeester van Leiden, die door ambtsbezigheden verhinderd was. Verder hpette spr. welkom den commis saris van politie, den heer R. Meijer, den vertegenwoordiger van de Haarlemsche Burgerwacht, de leden ;un de Contact- Commissie en den heei W. Sillevis, eere- lia der Leidsche Burgerwacht. Na een stukje muziek van „Orpheus" nam mr. Trapman weer het woord om bij verhindering van den eere-voorzitter mr. P. A. Pijn acker Hordijk, overste v. Mens te huldigen. Spr. zeide, dat spontaan uit de leden der B. W. het veria.igen naar voren was gekomen om hun commandant bij zijn tien jarig juoileum een bewijs van hulde en erkentelijkheid te geven. Het ligt evenwel met L den aard van den commandan. in het publiek bewierookt te worden. T0ch hal r.en gemeend goed te doen deze g»-legenheid aan te grypen om den commandant te laten zien hoe de le den tegenover hem staan. Als huldeblijk voor zijn verdiensten bood sp. vervolgens den heer v. Mens, die een enthousiast philatelist is, een postzegel album aan e.: een verzameling zegels, wel ke naar bij nauwkeurig onderzoek- is ge bleken zich nog niet in zijn collectie be vinden. Een hartelijk applaus en een „lang zal hij leven" volgde op deze toespraak, waar na overste van Mens zeicte ten zeerste ver rast te zijn door deze hulde. Wel had hij iets opgevangen en gehoord, dat er iets te gebeuren stond, doch wat dit moest zijn, was hem verborgen gehouden. Spr. stond er versteld van zooals de leden hun commandant thans te pakken hebben gehad. Niettemin dankte hij allen harte lijk voor de welgemeende hulde en het aandenken, hem geschonken. Terwijl de aanwezigen gezellig bijeen zaten, kwam de garnizoenscommandant, overste Koningsfeld de zaal binnen. Nadat door den heer Steenbergen een woord van trouw en aanhankelijkheid aan zijn commandant was geuit, verkreeg overste Koningcfeld het woord. Deze wenschte overste van Mens geluk met het feit, dat hij tien jaar lang het commando had mo«en voeren over deze schoone Burgerwacht. In deze tijden van beroering, waarin we niet weten waar we naar toe gaan, aldus spreker, is het heerlijk te weten een voor treffelijke, toegewijde Burgerwacht te bezitten; een burgerwacht, waarop we kunnen vertrouwen. Het is bedroevend te moeten constatee- ren, dat in een plaats als Leiden betrek kelijk zoo weinigen zich bij de Burger wacht hebben aangesloten. Ieder die iets voelt voor het Vorstenhuis, voor Oranje behoort hier te «taan, aangesloten te zijn AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Zitting R.-K. Reclass.Vereeniging 89 uur 'n het gebouw der St.- Vincentius-vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32. Zondag, Oranjefeest afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, Groote Burchtzaal, 8.15 uur. De avond-, nachL en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donder da g 7 Jan. a.s. waar genomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dljl, Haven 18, tel. 8'; Vrijdag 8 tot en met Zondag 10 J a n.. a.s. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en D. J. van Driesum, Mare -110, tel. 406. Voor Oegstgeëst worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, tel. 274 Wilhelminaparkt 8 7 Jan. a.s. vanaf 5 min. voor 6 uur v.m. 10 MINUTENDIENST COBEFSTRAAT—STATION —■-===k bij de Burgerwacht en zijn trouw te zwe ren aan commandant ,v. Mens. Op deze woorden brak een stormachtig applaus loó en een donderend Wilhelmus volgde onmiddellijk daarop. Hierna sprak de ondervoorzitter, mr. G. H. E. Nord Thomson, die deze gelegenheid gaarne aangreep om te wijzen op de bij zondere karaktereigenschappen van com mandant v. Mens Zijn vriendelijkheid en hartelijkheid, zijn opgewekt en innemend karakter komen steeds naar voren. Spr. uit den wensch, dat ommandant v. Mens deze bijzondere karaktereigenschappen moge blijven behouden, dan zal het leven geen te zware offers van hem hebben ge vraagd. In de hoop, dat hij nog vele jaren met alleen aller commandant maar ook al ler vriend en medelid zor mogen zijn be sloot spr. zijn toespraak. Weer klonk hier op een „lang zal hij leven". Daarna sprak de heer F. van der Mark, die er op wees, dat een 32-jarige ervaring hem geleerd had, dat de commandant niet alleen v. Mens heet maar ook mensch is en mensch zal blijven. Als gewoon soldaat is hij daarvan ten sterkste overtuigd. Van de meening van zijn manschappen is spr. echter eveneens overtuigd. En als de tijd het noodig maakt, weet spr. zeker, dat er geen thuisblijvers zullen zijn. Spr. weet echter eveneens, dat de com mandant het leven van zijn manschappen lief heeft, dat hij ook het leven van zijn vijanden niet zal verwoesten. Spr. hoopt, dat commrndant v. Mens nog vele jaren het geloof in het Vorstenhuis zal beschermen en als de nood aan den man komt, weet spr., dat meerderen dan men denkt naast hem zullen staan en zich onder zijn commando zullen scharen. De commissaris ran politie sloot de rij der sprekers. De heer Meyer herinnerde er aan, dat de Burgerwacht zich ter be schikking stelt van den burgemeester, wan neer zulks noodig is. Dit geschiedt mid dels den commissaris var politie. Als zoo danig heeft spr. erschillende malen met overste van Mens rrogen confereeren. Daarbij heeft spr. steeds den indruk ge kregen, dat onder de bekwame leiding van overste van Mens de politie een grooten sleun aan de Burgerwacht zal hebben. Spr. hoopt echter, dat de voorbereidingen in dien geest nog lange jaren mogen duren en dat in tijden van nood de samenwer king even vriendschappelijk mogen zijn. Mr. Trapman sprak daarna een woord van dank tot allen, die aan dezen huldi gingsavond hun medewerking hadden ver- leend, in het bijzonder overste Konings feld en het muziekgezelschap Orpheus. Nadat wederom het Wilhelmus was ge zongen, sloot overste van Mens met een hartelijk dankwoord tot de aanwezigen voor de hem bereide hulde, welke hij zijn leven lang niet zal vergeten. FEESTVIERING CONTACT COMMISSIE. Uitslag wedstrijd versierde fietsen. De uitlag van den wedstrijd voor ver sierde fietsen is ais volgt: Groepsprijzen: le prijs: „The J. B. Jacket Boys"; 2e prijs De Oranje Garde IndivKlueele prijzen: le prijs Wim Era dus, bloemenbuotje; 2e prijs Kitty Edelaar, Sneeuwmannetje, Annie Edeiaar, Kerst mannetje, 3e prijs B. Broers, Leidsche wees jongen uit 1500, L. van Leeuwen, Nationaal versierde fiets; 4e prijs R. Zandvliet, aar dig versierde fiets; ot pr. Joh. Veerman, huwelijks jacht. Bovenaien heeft d-e Contact-Commissie gemeend een bijzondere herinnering te moeten aanbieden aan De Oranje Garde, die door naar groote deelname zooveel heeft bijgedragen aan het welslagen van den optocht dei versierde fietsen. De prijzenzullen officieel worden uit gereikt op een nader te bepalen datum.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2