EBT MAANDAG 4 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Hulp voor kleine boeren PLAATSING IN WERKVERSCHAFFING OP EIGEN BEDRIJF. De minister van sociale zaken heeft een rondschrijven gericht tot de 13 inspecties voor de werkverschaffing, waarin de mi nister mededeelt, dat de regeering beslo ten heeft, de mogelijkheid onder de oogen te zien, om te komen tot uitbreiding van de hulp aan kleine boeren en tuinders door plaatsing van deze in werkverschaf fing en, waar mogelijk en verantwoord, op eigen bedrijf. Het gaat hier om een proef, waarvoor in elke inspectie 3 gemeenten zullen worden aangewezen. Er is voor deze proef een nauwe samenwerking tot stand gebracht, tussohen den dienst van de klei ne boeren bij het departement van land bouw en visscherij, waarvan directeur is de heer ir. Const. Stevens en de afdeeling werkverschaffing van het departement van sociale zaken. De heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing, is door den minister van sociale zaken in het bijzonder aangewezen voor het te voe ren overleg. De bedrijfsconsulenten, verbonden aan den dienst van de kleine boeren, zullen voor het organiseeren van deze proef sa menwerken met de inspecteurs voor de werkverschaffing en gemeenschappelijk verbinding zoeken met burgemeester en wethouders van de gekozen proefgemeen- ten en met deze colleges nagaan, welke kleine boeren en tuinders voor hulp, als hiervoren bedoeld, in aanmerking komen. Onder kleine boeren en kleine tuinders worden verstaan zij, die, hoewel zij een eigen bedrijf hebben, onder de gegeven omstandigheden op dat bedrijf geen of on voldoende inkomsten kunnen verkrijgen en derhalve arbeidskracht „over" hebben. Hoofd voor hoofd wordt vastgesteld, welke kleine boeren c.q. tuinders zullen moeten worden geholpen. De bedrijfsconsulent en diens assistent gaan bij de aangewezen kleine boeren en/ of tuinders na, of en zoo ja, welk duidelijk en controleerbaar werk in werkverschaf fing op het bedrijf kan worden verricht. Hiervan wordt een lijst opgemaakt. Onder „zichtbaar werk" worden verstaan die werkzaamheden, welke een duidelijk, over zichtelijk, op zich zelf staand en afgerond geheel vormen. Hiermede worden bedoeld: le. het ontginnen van een stuk heide; 2e. het omspitten van weiland tot bouw land; 3e. het draineeren van het land en 4e. het opbrengen van bagger. Als een duidelijk, overzichtelijk en op zich zelf staand en afgerond stuk werk verschaffing zullen in bepaalde gevallen ook kunnen worden beschouwd het gra ven van nieuwe slooten, het in orde maken van een weg en het in orde maken van een houtwal. De minister wijst in zijn aanschrijving erop, dat werkzaamheden als het inhalen van 'den oogst, het wieden van de gewas sen, kortom alle normale arbeid welke bij en op de boerderij moet worden verricht, niet als zichtbaar werk, waarvoor subsidie kan worden verleend, mogen worden be schouwd. Voor werkzaamheden, anders dan hier voren genoemd onder 1, 2, 3 en 4, moet afzonderlijk toestemming van den minis ter van sociale zaken worden gevraagd. In de aanschrijving van den minister wordt dan verder met voorbeelden toege licht, hoe de regeling in de practijk zal kunnen werken. Als voorbeeld wordt o.a. genoemd het ontginnen van een stuk heide. De bedrijfsconsulent geeft aan, dat het spitten van deze heide (dus een zichtbaar stuk werk) in vrij werk naar raming f 100.— zal kosten. De bijdrage van de overheid, dus van het werkloosheidssub- 6idiefonds en de gemeente, zal hier bij wijze van voorbeeld dienen te bedragen 75 pet. van het door den bedrijfsconsulent aangegeven bedrag. Wanneer de bedrijfsconsulenten bezig zijn na te gaan, welk zichtbaar werk bij de aangewezen boeren en tuinders kan wor den verricht, worden gelijktijdig door bur gemeester en wethouders op de gebrui kelijke wijze de gewone aanvraagkaarten opgemaakt en bij de inspectie voor de werkverschaffing ingediend. Aan de hand van deze kaarten stelt de inspectie vast, in welke mate de betrokkenen moeten wor den geholpen, bijvoorbeeld door plaatsing gedurende 3 dagen per week, of om de andore week, of 2 dagen per week, of 4 van de 5 weken, enz. Wanneer nu verder wordt aangehouden het hiervorengenoemde voorbeeld van 100.werk bij een kleinen boer, waar voor een overheidsubsidie noodig is van 75 pet., dan kan aan den betrokken boer een subsidietoezegging worden gedaan van 75 pet. van de geraamde f 100, is 75. Door de inspectie is verder bepaald, (ook weer slechts als voorbeeld) dat de betrok ken kleine boer (tuinder) in aanmerking komt voor hulp, welke overeenkomt met 3 dagen plaatsing per week. De hierbe- doelde kleine boer (tuinder) moet dus om 75.te kunnen ontvangen en aangeno men, dat het loon bij 3 dagen werken on geveer 6.— bedraagt, geacht worden 12 a 13 weken door deze hulp op zijn bedrijf te kunnen werken. In dit geval wordt dus voor dezen boer (tuinder) bepaald, dat dit bedrag en de toegestane hulp geldt voor een periode, gelijk aan 13 weken (elke werkweek in dit geval genomen op 3 hulpdagen) ingaande den dag, waarop burgemeester en wethouders van den mi nister bericht hebben ontvangen, dat de lijst, hiervoren bedoeld, geheel of gedeel telik is goedgekeurd. Burgemeester en wethouders weten dan ook, voor hoe lang de hulp geldt. De bedrijfsconsulent moet regelmatig controleeren, of de kleine boer (tuinder) de werkzaamheden naar behooren ver- EEN ONSCHULDIGE GRIEP. TALLOOZE SLACHTOFFERS. „De griep-epidemie, die Nederland thans in haar greep heeft gevangen, vertoont ge lukkig over het algemeen geen kwaadaar- dik karakter. Ieder jaar om dezen tijd zijn er griep-patiënten, dit jaar iets meer dan andere jaren, doch lang niet zoo erg als in de werkelijke griepj-ren 1918-1919. Bo vendien kan men op grond van betrouw bare gegevens vaststellen, dat op het oogenblik het aantad gevallen zich in da lende lijn beweegt". Ziedaar de conclusie, waartoe de leider van den Geneeskundigen Dienst van Am- ster, de heer L. Heijermans, kwam, toen de „Telegraaf' hem naar zijn indrukken vroeg over de griepgevallen, zooals deze zich heden ten dage in stad en lande voor doen: „Het grootere aantal griepgevallen, dat onzen dienst en den practiseerenden ge- neesheeren op het oogenblik zoo druk werk bezorgt, hebben wij zien aankomen", al dus de heer Heijeremans. „Meestal gaat 't van land naar land, van stad tot stad. Zoo dra wij o.m. uit Enschede berichten kregen over een grooter aantal griepgevallen dan normaal, mochten wij verwachten, dat ook de hoofdstad niet verschoon zou blijven." „Het aantal sterfgevallen over de week van 20 tot 23 December bedroeg aan in fluenza 24, aan longonsteking 16. Over hetzelfde tijdvak een vorig jaar bedroegen deze cijfers respectievelijk 4 en 7. Dat is dus iets hooger. Maar wij mogen zeggen, dat de griep ditmaal niet het karakter draagt van een absolute epidemie. Er doen zich weinig complexen voor, zoodat men den thans heerschenden toestand niet mag vergelijken met de echte griep-epidemie van de beruchte jaren 19181919. Toen hadden wij met een echte griep-epidemie te doen: op het oogenblik is het aantal zie ken alleen iets hooger dan vorige jaren. Het best is de periode, die wij thans mee maken, te vergelijken met het epidemie- tje van vier jaar geleden." Oorzaak onbekend. „Over de oorzaken tasten wij nog altijd in het duister. Wij kunnen alleen vaststel len, dat deze ziekte het meest voorkomt in het meer koudere jaargetijde. Den natten, betrekkelijk zoelen winter, dien wij thans beleven, mogen wij niet als de vermoede lijke oorzaak noemen. Ook bij vriezend winterweer zijn wel abnormaal veel griep gevallen voorgekomen." „Het is een eigenaardige ziekte: zij spaart de jongeren niet en houdt al even min rekening met voedingstoestanden. Hebben wij in de oorlogsparen niet gezien, dat de slachtoffers in landen, die van voed- selschaarschte niet den minsten last had den, zooals Zuid-Afrika, De Kaap, Trans vaal, al evenmin gespaard blijven voor de toen kwaadaardig heerschende epidemie". In de jaren 19181919 heeft de griep aan ruim twintig millioen slachtoffers het leven gekost, wat enorm veel is, als men weet, dat de wereldoorlog vijf millioen slachtoffers heeft geteld. Thans is de griep van dien aard, dat er voor ons geen aanleiding bestaat bijzon dere adviezen te geven, zooals den raad geen groote vergaderingen te bezoeken of vertooningen, waar veel menschen opeen gehoopt eenige uren verblijven. Zooals het steeds gaat en zoowel on ze gemeente-artsen als de practiseerende geneesheeren hebben dit kunnen consta- teeren beschouwen vele patiënten een zware verkoudheid gepaard met een gerin ge verhooging ten onrechte al dadelijk als griep. Dat is natuurlijk verkeerd, al blijft voorzichtigheid geboden. „Al bestaat er geen middel om zich ab soluut tegen griep te vrijwaren, toch zijn er wel eenige voorzorgsmaatregelen, die men in dezen tijd meer dan gewoonlijk in acht moet nemen. In de eerste plaats zorge men voor veel frissche lucht. Een goede ventilatie is altijd het beste voorbehoedmid del tegen griep. En dan houde me steeds in het oog. dat griep een infectueus karakter draagt. Wan neer een der gezinsleden wordt aangetast, ziet men al spoedig dat anderen volgen. Bij voorkeur moet men dus zoo mogelijk het bezoek aan gezinnen, waar griep heerscht, trachten te vermijden", aldus dr. Heijer mans. rioht. Mochten deze binnen de vastgestel de periode, waarvoor de hulp is verleend, met het werk klaar zijn, dan wordt in die periode geen nieuwe hulp verleend. De minister wijst er nog op, dat de plaat sing op het eigen bedrijf geenszins uit sluit, dat de betrokkene ook nog bij de ge wone werkverschaffing wordt geplaatst. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn met een kiemen boer, die op den zandgrond een bedrijfje heeft van circa 1J4 H.A. De man is hoofd van een groot gezin, zijn be drijfje is al aardig in orde, zoodat daarop, voor een heel jaar genomen, niet meer dan 50.„zichtbaar" werk kan worden verricht. Ook al wordt in een dergelijk geval zelfs 80 pet. toegekend, dan is de be trokkene niet in staat daarvan te leven. In een dergelijk geval kan tevens plaat sing bij de gewone werkverschaffing ge schieden. De minister wijst er nadrukkelijk op, dat medewerking van het gemeentebestuur onontbeerlijk is, omdat hier subsidieering uit het werkloosheidssubsidiefonds zal plaats vinden. KERKNIEUWS BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. de Bischop van Haarlem heeft benoemd: tot oeconoom van het Seminarie Hage- veld te Heemstede den weleerw. zeergel. heer J. P. de Jong, thans leeraar van het zelfde Seminarie; tot rector van de St. Joannes de Deo- stichting te Amsterdam den weleerw. heer W. Q. Verstegen, te Amsterdam. PATER BONAVENTURA. t Bij de Provinciale Curie der Paters Pas- sionisten te Haastrecht is telegrafisch be richt ontvangen van het overlijden van den zeereerw. pater Bonaventura (J. Verberkt) missionaris in de Missie van Noord-Bul- garije. Pater Verberkt was in 1874 te Boxmeer geboren en in 1896 naar de Bulgaarsche Missie vertrokken. Juist enkele maanden geleden had hij in stilte zijn veertigjarig verblijf in de missie herdacht. LUCHTVAART VLIEGTUIGONGELUKKEN IN AMERIKA. Drie dooden. Vrijdag is onderweg van Virginia naar Alabama een legervliegtuig met drie of ficieren neergestort. Zaterdag is het op 40 mijl ten Oosten van Birmingham ver woest en verbrand teruggevonden. De in zittenden waren om het leven gekomen. Voorts is een bombardementsvliegtuig van het federale leger kort na den start bij het vliegveld van Long Island in brand geraakt. De bestuurder wist met de para chute in veiligheid te komen. Het bran dende toestel viel op een woonhuis, waar drie kinderen zwaar werden gewond. BRITSCH VLIEGTUIG IN ITALIË NEERGESTORT. Bestuurder gedood. Zaterdagmiddag tegen drie uur is op de hoogvlakte van Lomaso in Italië een twee- motorig Britsch vliegtuig tegen een moer bezieboom gevlogen en vernield. De be stuurder was op slag dood. Een onmiddel lijk ingesteld onderzoek wees uit, dat het hier gaat om het toestel, gemerkt „G. A. A. M. D." en voorzien van het woord „Bri tish". De bestuurder zat alleen in het toe stel. Hij is inmiddels geïdentificeerd als baron Henry Derlangel uit Londen. Wat de oorzaak van het ongeval aangaat ver onderstelt men, dat een der motoren niet heeft gefunctionneerd tengevolge van ge brek aan benzine en dat de bestuurder ge tracht heeft een landing te maken. UIT DE RIJNSTREEK Gaspedalen zijn gewillig! Maar ab ww auto«nelheid verdubbelt wordt ww remweg (afstand, noodig om «e stoppen) 2X2=4 maal zoo groot! ALPHEN AAN DEN RUN. NOODLOTTIG ONGELUK. Slippende auto tegen een boom verbrijzeld. Vier personen zeer ernstig gewond. Zaterdagavond omstreeks half acht is al hier een zeer ernsti- auto-ongeluk gebeurd. Op den Kortsteekterweg is een luxe-auto, die met flinke snelheid reed in een bocht op het betonnen wegdek geslipt en tegen een boom gereden. Omwonenden, die ijlings toesnelden, vonden in den zwaar be schadigden wagen vier personen, die allen ernstig waren gewond. Het bleken te zijn de heer Schafer, eerste luitenant bij het. zesde regiment infanterie te Amersfoort, diens vrouw, 15-jarige zoon en 17-jarige dochter. De gewonden werden uit de auto gehaald en binnengedragen bij den land bouwer Domburg, alwaar den slachtoffers op de meest liefderijke wijze bijstand werd verleend. De heer S., die de auto had bestuurd, had ernstige verwondingen aan het hoofd opgeloopen en een gebroken neusbeen, maar was er nog het best van allen aan toe, zijn echtgenoote was even eens aan het hoofd gewond en had boven dien een dijbeen gebroken. Erger was het gesteld met den zoon Dr. Schreuder uit Zwammerdam constateerde bij hem een schedelfractuur en een zware hersenschud ding. Het meisje had behalve verschillen de kwetsuren ook een been gebroken. Na dat dokter S. den gewonden de eerste hulp had verleend, zijn de slachtoffers in zieken auto's van de heeren Timmer te Bodegra ven en Vreeswijk, alhier, naar het Diaco- nessenhuis te Leiden vervoerd. Hoewel de toestand der gewonden, vooral van den zoon, zorgelijk was, bleek dadelijk levens gevaar nog niet aanwezig. Bij informatie vernamen wij, dat de toe stand van mevrouw Scvhafer ernstig is. de toestand van mej. Schafer is niet direct zorgwekkend, die van den zoon redelijk. De heer Schafer is heden te Amersfoort teruggekeerd, waar hij verder zal worden verpleegd. Voor zoover uit het onderzoek van de po litie is komen vast te staan, reed de heer Schafer met een huuratuo, welke toebe hoorde aan een garagehouder te Amers foort. De resten van de auto zijn heden door een kraanwagen weggesleept. Tocht door de gemeente. Hedenavond zullen de burgemeester de heer Th. Colijn, de beide wethouders de heeren G. H. Herngreen en W. Sprey, de gemeentesecretaris mr. F. A. Helmstrijd met de algemeene commissie, zijnde de voorzitters der subcommissies en de alge meene verlichtings- en versieringscom missie, een rondrit per auto maken door de gemeente ten einde de aangebrachte verlichting en versieringen in oogenschouw te nemen. Vertrek van den stoet 6 uur vanaf de dr. Lovinklaan. Tentoonstelling St. Annavereeniging. De St. Annavereeniging die thans haar 15- jarig bestaan herdenkt en gedurende deze langen tijd met zooveel ijver haar chari tatief werk verricht in het vervaardigen van kleedingstukken voor de meer be- hoeftigen dezer porochie, heeft Vrijdag en gisteren in het Patron atsgebouw haar jaarlijksche tentoonstelling gehouden van de vervaardigde kleedingstukken in het af- geloopen jaar. Als gewoonlijk was er voor deze tentoonstelling, waaraan enkele at tracties waren verbonden, veel belangstel ling. We hopen, dat de opbrengst evenre dig zal zijn, opdat de St. Annavereeniging ook in dit jaar haar schoone taak met op gewektheid tot steun der armen kan ver vullen. BODEGRAVEN. DOOR EEN AUTO GEGREPEN EN OVERLEDEN. Gisteravond is de 78-jarige B., wonende aan de Vlietkade alhier, bij het overste ken van den weg nabij de boerderij van den heer S. op de Dammekant, door een auto gegrepen en overreden. Hevig ver minkt werd de ongelukkige opgenomen en overleed vrijwel onmiddellijk. Een onder zoek wordt ingesteld. Missie-avond. Door den zeereerw. heer A. Verheggen, werden onder de H.H. Mis sen van gisteren predicaties gehouden over de Surinaamsche Missie der Paters Re demptoristen. Voor een goed bezette zaal werd des avonds een missieavond gehouden. De pater gaf een leerzame uiteenzetting der me- laatschheid en stelde in het licht, wat de christelijke charitas daartegen doet. Oranje-avond. Hedenavond zullen in hotel van Haaften, van Rossum, Beursge bouw en 't Z.H. Koffiehuis Oranje-avon den gehouden worden, waarop verschillen de Oranje-comité-leden het woord zullen voeren, benevens muziek en zang van de plaatselijke vereenigingen. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. HAZERSWOUDE (Groenendijk) H. Rotteveel f Gistermorgen is alhier na een ongesteld heid van enkele dagen overleden de heer H. Rotteveel, in leven sedert enkele jaren voorzitter van het Parochieel Armbestuur. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven. Hij ruste in vrede. HAZERSWOUDE. Feestelijkheden. Het programma der feestelijkheden in deze week is als volgt: Woensdag 6 Januari: Kinderfeesten op de scholen. Des avonds groote Lichtstoet aan den Rijndijk. De stoet zal om 7 uur 's avonds worden opgesteld op het rijwiel pad van het gedeelte van den Gemeeneweg tusschen den Rijksstraatweg en den Spoor weg en gaat eerst ongeveer tot de R.K. kerk in het Zwaantje en daarna tot de R.K. kerk in den Groenendijk. Donderdag 7 Januari: 8.308.45 uur klokgelui. 9 uur: aanvang dienst in alle kerken; 14.30 uur: Volksspelen op het Dorp, welke zullen worden opgeluisterd met muziek; 78.30 uur: Muziek- en zang uitvoeringen met vrijen toegang in de vol gende gebouwen: de Ned. Herv. kerk; het gymnastieklokaal van de Chr. school (Dorp); de R.K. Par. School in den Groe nendijk; 9 uur: Muzikale omgang door het Dorp. De feestcommissie, die aan deze om gang deelneemt, verzoekt ook de burgerij met een brandende fakkel of lampion aan te sluiten. Plaats van opstelling: speelplaats Chr. school Dorp. 10 uur: Ontsteking van een vreugdevuur in de nabijheid van de nieuwe Gemeenewegsbrug. Het Gemeentebestuur en de Feestcom missie doen een dringend beroep op alle werkgevers om hun personeel zooveel mo gelijk vrijaf te geven met behoud van loon. INGEZONDEN STUKKEN guur weer! Met parapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen 't barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen: Wybert voorkomt verkoudheid en keelontsteking I 50 - 35 2C ct. 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 4 Januari 1937 Hooge Prijzen 1500— 17247 Onze Straatversiering en het R. K. Bouwblad. RECTIFICATIE. Zeer geachte redactie. Het zetfoutenduiveltje heeft mij parten gespeeld, door het weglaten van het woord „geaccentueerd" in m'n stukje over de versieringscritiek van het R. K. Bouwblad. Ik verzoek u daarom als rectificatie her plaatsing van de volgende passage: „Als 's avonds de vreugdevuren bran den hoog tegen de lucht van de Vijverdam; als het Binnenhof, waar door de verlich ting de oude archjtectuurvormen worden geaccentueerd, waar de Regeering over de elf Provinciën en de Overzeesche gewes ten van Oost en West wordt vertolkt door de zeker niet te klein van schaal aange brachte wapens en een haag van licht en groen u voert naar het lichtende Buitenhof Groenmarkt, Prinsestraat en verder dan waant ge u in een sprookjesland". Met vriendelijke dank en hoogachting, M. VAN DER SCHRIECK, Katwijk. Bouwkundig Publiciste. 1000— 1462 15358 200— 9050 100— 2828 4506 6412 7389 7976 11625 Prijzen van f 65— 61 64 108 114 163 226 247 268 269 304 328 383 412 474 511 514 549 624 666 721 784 793 796 809 950 954 999 1024 1042 1077 1121 1130 1149 1154 1163 1164 1166 1187 1223 1292 1403 1539 1569 1603 1610 1642 1643 1688 1698 1729 1785 1790 1815 1832 1840 1878 1883 1887 1948 2008 2027 2028 2131 2147 2157 2176 2224 2303 2328 2438 2462 2466 2483 2518 2548 2557 2646 2649 2669 2672 2698 2700 2702 2737 2743 2775 2784 2852 2882 2917 2921 2948 2980 3000 3083 3111 3132 3139 3146 3178 3183 3185 3200 3206 3210 3224 3283 3301 3308 3320 3348 3425 3438 3527 3649 3697 3709 3721 3723 3739 3740 3760 3768 3769 3771 3796 3833 3841 3844 3856 3862 3945 3960 4002 4036 4061 4066 4084 4119 4152 4214 4224 4241 4254 4267 4272 4278 4314 4327 4358 4393 4494 4590 4643 4664 4709 4746 47f» 4763 4858 4880 4886 4930 4965 4966 4983 4984 5021 5029 5035 5036 5065 5073 5087 5144 5193 5209 5212 5220 5231 5285 5313 5326 5361 5376 5393 5489 5492 5521 5524 5547 5567 5702 5703 5711 5766 5787 5808 5829 5844 5893 5898 5918 5924 5978 5987 5994 6056 6061 6073 6101 6142 6144 6153 6190 6211 6247 6252 6255 6323 6356 6372 6377 6420 6446 6451 6472 6474 6553 6572 6620 6737 6753 6784 6800 6852 6906 7001 7020 7052 7092 7109 7121 7172 7232 7270 7294 7301 7307 7310 7339 7388 7499 7520 7587 7592 7621 7667 7708 7773 7804 7839 7855 7877 7879 7891 7902 7930 7939 7974 7986 8000 8051 8124 8161 8171 8240 8245 8250 8283 8304 8367 8393 8426 8522 8542 8560 8575 8581 8600 8615 8658 8670 8687 8806 8813 8845 8947 8963 8967 8980 8984 9006 9007 9054 9086 9106 9176 9182 9211 9244 9247 9287 9304 9308 9324 9339 9416 9450 9457 9487 9488 9503 9540 9544 9570 9582 9591 9617 9635 9650 9672 9709 9769 9774 9822 9834 9880 9923 9945 10002 10007 10101 10140 10145 10161 10169 10177 10188 10239 10290 10304 10323 10331 10355 10429 10440 10441 10471 10477 10497 10523 10660 10718 10726 10737 10807 10883 10909 10925 11003 11026 11100 11130 11135 11140 11168 11216 11251 11255 11286 11305 11318 11319 11336 11350 11470 11506 11541 11561 11569 11574 11618 11621 11641 11649 11658 11659 11663 11720 11726 11751 11754 11766 11771 11779 11788 11827 11856 11885 12044 12052 12117 12145 12167 12202 12221 12233 12258 12262 12282 12293 12375 12428 12430 12442 12465 12501 12525 12611 12619 12628 12633 12647 12669 12707 12747 12759 12764 12781 12805 12812 12859 12884 12901 12938 13020 13061 13063 13067 13068 13095 13097 13105 13145 13163 13203 13226 13236 13238 13256 13274 13287 13297 13342 13374 13376 13426 13498 13512 13542 13569 13579 13624 13672 13678 13592 13758 13800 13807 13817 13838 13944 13951 13987 14048 14148 14206 14215 14222 14234 14265 14270 14302 14303 14312 14352 14416 14424 14470 14498 14510 14547 14585 14602 14616 14623 14734 14736 14782 14799 14809 14813 14815 14822 14827 14909 14928 14936 14938 14950 14963 14964 14983 15011 15039 15049 15090 15121 15139 15156 15168 15218 15222 15229 15293 15306 15444 15469 15472 15477 15561 15585 15597 15609 15679 15684 15689 15718 15745 15779 15784 15813 15816 15859 15874 15927 15964 15996 16013 16067 16070 16075 16087 16105 16137 16162 16192 16199 16301 16309 16338 16343 16412 16429 16434 16512 16515 16589 16610 16651 16652 16653 16657 16709 16752 16983 16762 16893 16923 16952 16958 16979 16982 17120 17023 17043 17049 17110 17117 17119 17135 17203 17223 17243 17288 17305 17336 17343 17383 17431 17454 17464 17500 17503 17504 17596 17608 17839 17612 17652 17692 17720 17727 17764 17820 17847 17885 17888 17889 17918 17025 17995 18020 18021 18034 18110 18129 18131 18150 18152 18159 18174 18261 18388 18263 18293 18303 18305 18313 18318 18379 18389 18415 18419 18451 18486 18521 18531 18532 18620 18346 18642 18722 18755 18766 18782 18823 18824 18889 18906 18923 19008 19040 19650 19128 19208 19234 19236 19259 19291 19331 19349 19362 19367 19376 19403 19408 19523 19572 19591 19665 19704 19948 19730 19751 19797 19823 19828 19922 19935 19950 19957 20048 20054 20067 20080 20091 20229 20096 20098 20108 20176 20179 20219 20225 20254 20272 20290 20300 20325 20332 20359 20382 20438 20458 20464 20508 20554 20581 20594 20601 20615 20635 20641 20714 20722 20774 20918 DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat S Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SO MER WIL O ooge woerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10