nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 2 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE plaatselijke centrale arbeidersbeweging ZALIG NIEUWJAAR. Alle jaren vergaan in de wenteling der eeuwen. Menschen komen en gaan, ge slachten sterven uit. Dwalingen op alle gebied verheffen zich met beangstigende driestheid, maar verdwijnen ook weer in de zekerheid der ontbinding. Alleen wat waarde heeft voor de eeuwigheid, dat blijft. Het jaar 1936 is weggerold. Wat het aan ieder onzer persoonlijk gaf en wat wij per soonlijk gaven aan de vereeniging, dat is de verdienste van ons gezamenlijk werk voor het groote Kolpingswerk. Een nieuw jaar is begonnen. En 1937 moet een goed jaar worden voor het Ge- zellenwerk, omdat wij door de Gez. Ver. moeten behouden en herwinnen voor Christus-Koning de honderden katholieke jongemannen van ons district, die het Kol- pings-insigne op hun revèrs en den Kol- pings-geest in hun hart dragen. En dit laatste is het voornaamste. Wat we noodig hebben? Jonge kerels, die in de kentering van onzen tijd hun plicht begrijpen en volbren gen. Heldere koppen, die het program van Kolping in zich opnemen; durvende krach ten, die omwille van hun mede-broeders hard werken in de vereeniging, kortom karaktervolle menschen. Er ligt nog zoo'n groot terrein braak. Nog zijn er vereenigingen, die niet veel meer zijn dan een knus onder-ons-je, waar een paar biljarts en wat beduimelde kaar ten de „activiteit" uitmaken. Wie dat niet ombouwt toont de ernst van onzen tijd niet te beseffen! Leekeleiders, verstaat de roep om sterke menschen. Bouwt met uw Praesides mede op goede, sterke vereenigingen. Gezellen, toont in alles uw sterke trouw aan onzen -grooten Kolping. Dan wordt '37 een „Zalig Nieuwjaar". Districts-S enior. EEN JAAR HISTORIE. Nu 1936 voorbij is lijkt het ons nuttig diverse gebeurtenissen uit onze vereeni ging per „overzicht" te memoreeren. Januari bracht den „socialen Zon dag" van de vereeniging Katholiek Lei den, waaraan een aantal bestuurlsleden deelnam. Een wel wat late, maar toch wel geslaagde Kerstavond viel in diezelfde maand. Op den laatsten Zondag werd de „Districts-Tooneelmiddag" gehouden met een deelname van bijna 100 tooneelisten; opgevoerd werd het moderne spel „De Verdungangers". Februari boodt op Zondag 9 het ge slaagde Vastenavondfeest. Op Dinsdag 25 gaven tooneelclub en muziekgezelschap een vroolijken avond in. het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis. Voor het werk der clubs viel een groeiende belangstelling te constateeren. Maart, de maand van onzen grooten Patroon St. Joseph; op zijn feestdag werd een H. Mis gelezen en gingen velen ter H. Tafel. Opgericht werd een Damclub, actie werd gevoerd voor het Liebaard- kwartje en tientallen Gezellen namen deel aan den Stillen Omgang. In de vergade ring van Dinsdag 24 werd een halfcommis- sariaat hernieuwd. Zang- en muziekclub oogstten veel succes met een uitvoering in „Endegeest". April toonde ons een retaiteclub zonder centen, die er echter toch wel aan kwam door een groote tombola! Eenvoudig was de viering van den vei"jaardag van onzen V.-Praeses, echter met een flinke belang stelling der leden. In Mei viel de „Leidersdag" van het district. „Fr. Schweitzer" vierde haar 2de lustrum met een kerkelijk en huiselijk feest. De Studieclub gaf een slotavond, die werkelijk sloot als een bus. En de Retraite- club organiseerde een zeer fijnen feestdag bij haar 10-jarig bestaan. Juni en Juli, de twee „stille" maan den voor menige Gez. Ver., maar zoo niet bij ons. Alle clubs hielden jaarvergadering en uit de verslagen bleek opgang bij vele. daling bij enkele clubs. Vasthouden, alle maal! De z.g. familieraad toonde zijn nut in opkomst en bespreking. Augustus bracht leven in de zaak en de K. L. in Nijmegen bij het zoo goed ver- loopen congres der katholieke jongeren. September met de grootsche van Nispen-herdenking zal ons allen nog lang heugen. Zaterdag 12 begon het reeds met het Se nioren-congres en Zondag d.a.v. namen duizenden Gezellen deel aan de feesten. Vooral de bijeenkomst in Carré met de toespraak van onzen beminden Bisschop was een climax, een nooit te vergeten hoogtepunt. Onze nieuwe Centraal-Praes- ses kwam in die maand kennis maken en bracht groote geestdrift onder onze Ge zellen en de aspiranten. Ook werd onze student te Candy tot priester gewijd. October, feestmaand aller Leidenaars, maar ook-voor de Gez. Ver. door haar 49e Stichtingsfeest. De K. L. bewerkte een aan tal candidaten, in groote lijnen werd de BIJ DE INTREDE VAN 1937. Voorbijhet oude jaar is heen Met al zijn lief en leed; Het nieuwe daar, nog onbekend Dat thans zijn entree deed. Het oude heeft ons veel geleerd, Van hoe het niet moet zijn: Gaf werkloosheid, gebrek, verdriet, En weinig zonneschijn. Maar Hij, de Schepper, Hij slechts weet Wat toekomst brengen zal; Vertrouwen wij op Hem alléén, Op Hem steeds bovenal! Hij kan ons helpen in den nood, Hij onzer Heer en God; In Zijne hand berust alleen, Uw aller menschen lot. Kom richten wfj tot Hem de beê, Bij aanvang van dit jaar: „O God, vol goedheid, schenkt ons kracht „In 't pas begonnen jaar!" ZALIG NIEUWJAAR. Het jaar 1936 ligt weer achter ons, dat, we mogen het gerust zeggen, nu niet zoo rijk was aan veel levensvreugde. Vele moei lijkheden en bekommernissen heeft het ons gebracht, veel zorg en onrust heeft het voor ons er de onzen gegeven. We staren het voorbije na, om tot ons zelf te komen en rusten een oogenblikje uit. 1936 nog slechts een herinnering, eex. droom. Doch 1937 is aangetreden. Vol blijheid zien wij het tegemoet, vol hoop op de toe komst, die eenige opleving doet zien op economisch terein, maar zwarte perspec tieven biedt als we om ons heen blikken naar het wereldgebeuren, waar allerlei ge varen ons dreigen. De strijd voor allen zal daarom in het nieuw begonnen jaar niet minder zijn, maar veel ligt het aan ons, hoe wij de wereld, het leven bezien. Voor ons, Katholieken, liggen in dat le ven schoone beloften, omdat de wereld niet ons doel is, maar middel om uiteinde lijk te komen tot het betere waarachtige en eeuwige leven. Zoo dienen wij het te zien, wij moeten ons richten naar Hem, den Schepper van alle goeds en trachten voor Hem en door Hem dit leven deelachtig te worden. Als we zoo het nieuwe jaar ingaan, onze gedachten zich culmineeren op Hem, het Eeuwige Licht, dan kunnen wij elkaar op recht de hand drukken bij deze jaarwis seling en toewenschen: „Zalig Nieuwjaar". VOORAL.... EENHEID! De Paus en het Herderlijk Schrijven van het Episcopaat dringt aan op grooter sa menwerking, op meer eenheid onder de Katholieken. Ook op de Standsorganisatie viering van ons gouden feest ontworpen. In distritsverband werd o.a. besloten tot het houden van een bloemententoonstel ling. November en December boden sociale, leerzame avonden. Voorts nog de vroolijke St. Nicolaas-avond, het zilveren feest der tooneelclub, de ir-tallatie der ad- spiranten en als fijne apotheose de Kerst- retraite. Gememoreerd mag ook wel: de maand vergaderingen (nu 2 per maand gewor den) werden matig bezocht ;de recollecties hadden groeiende belangsteling, diverse clubs groeiden in ledental; het ledental der vereeniging bleef stabiel. Alles bijeen was er gezonde activiteit, dank zij vooral een grocte kern van ware Kolpingszonen. Moge die kern steeds meer en meer groeien! SENIOR. DE KERSTRETRAITE. Als je nog nooit ter retraite bent geweest moet je niet probeeren er over mee te pra ten, moet je nooit je schouders ophalen en zeker niet probeeren om er over te lachen. Wie dat toch doet demonstreert niet bepaald de grootheid van zijn verstand. Stellen we dit voorop, dan begrijpen we ook anderzijds veel beter de groote vol doening, welke retrailanten bezielt, als ze het Retraitenhuis hebben verlaten. Daar toch is dusdanig gevormd en gebouwd aan het geestelijk leven, dat het bij iedereen „vol goeden wil" tevredenheid brengt. Eerste Kerstdag gingen 49 Gezellen ter retraite in ..St. Clemens" te Noordwijker- hout. Bij aankomst werden zij hartelijk verwelkomd door de eerw. retraite-leiders, de paters v. Baarle, Hildebrand en Mulders. In de openingspreek (startsein der re traite) werd op klare wijze voor ons dui delijk gemaakt, dat „ter retraite gaan" feitelijk is een groote genade voor de men- schenziel. En dan begon op 2den Kerstdag de opbouw van het thema: we zijn van God, we gaan met God, we moeten naar God. Het is enkel waarheid, al wat men hoort. En je leert het op de catechismus, en je hoort er over preeken Zondag na Zon dag, en toch klinkt dat alles in de rustige sfeer van een retraite zoo geheel anders. De genade-leer der Kerk, steunend op de liefde van Christus, staat niet tegenover, maar past volkomen in de rechtvaardig heid Gods. Dat werd ons aangetoond op den wordt door hen het oog gericht, en de aandacht der leden kan niet genoeg op dit verzoek gevestigd worden. Weten de leden wel wat dit verzoek, zoo nadrukkelijk en beklemtoond tot ons gericht, beteekent. Deten en begrijpen zij, dat daarvoor in de eerste plaats éénheid noodig is in eigen gelederen, bij eigen standgenooten, dus in eigen Standsorgani satie! Éénheid, dus in alles elkaar begrijpen!.. Laat allen dit, in deze tijden, nu linksche en rechtsche extremisten steeds drister den kop opsteken, voor gezegd zijn! Een gewaarschuwd man telt voor twee. Men moge met elkaar van meening ver schillen, gezonde en opbouwende critiek uitoefenen, maar men houde steeds verre datgene, wat de éénheid, de oprechte broe derlijke samenwerking kan schaden. Niets werkt funster dan verdeeldheid in eigen kamp, niets is verderfelijker voor de één heid, die wij trots alles toch in de eerste plaats dienen te bewaren en te verstevigen. Hoe inniger de samenwerking, en de band die allen verbindt, hoe sterker wij staan! We zijn daardoor beschut tegen de ons omringende gevaren en kunnen door onze éénheid de op ons aanstormende uit wassen der hedendaagsche samenleving volkomen het hoofd bieden. Van dit alles moet een ieder onzer door drongen zijn! Men overwege bij den aanvang van dit nieuwe jaar deze gedachtengang eens, en bedenke daarbij dat slechts eendracht tot macht leidt. Laten wij daarom bij deze jaarwisseling niet alleen het voornemen maken, maar vóóral de daad bij het woord voegen om actief en daadwerkelijk mee te werken aan het groote belang van onze mooie Stands organisatie, aan het uitbouwen van de Ka tholieke Gemeenschap, maar vooral ook uit te dragen ons Katholiek principe! Wij moeten ten voorbeeld gesteld kun nen worden aan allen! Alles moeten wij doen fer wille van de éénheid, geen offer moge te zwaar vallen, want, het is onze plicht! Wij moeten zijn Katholieken van den daad!!! VAN DE LEDENVERGADERING De ledenvergadering, waar de begroo- tin 1937 zou worden behandeld, is Woens dag 23 December gehouden, maarvan behandeling en vaststelling der begrooting is niets, maar dan ook niets terecht geko men, hetgeen wij toch wel eenigszins moe ten betreuren. Dit vond zijn oorzaak in het feit: „Ver plicht abonnement op het Verbondsblad". Er was n.l. een schrijven van het Centraal Bestuur binnengekomen, waarin werd me* Zondag, toen in klare taal gewezen werd op de twee groote Sacramenten van Biecht en Communie; maar vooral ook toen in de Maria-preek de Christus-liefde van den kruisdood en 'de Moederliefde van Maria werd saamgebonden in dat woord: ziele liefde. De sluitingsdag werd begonnen met het „Veni Creator", waarna onder de H. Mis allen ter H. Tafel naderden. Dat moment is de culminatie der geheele retraite, dat is te schoon om er over te schrijven. Het sluitingslof werd gecelebreerd door onzen vice-Praeses, geassisteerd door kap. Wentholt van Leidschendam als diaken en pater Rijnsoever Cs.s.R. als sub-diaken. (Gezellen van Leidschendam vulden ni. de retraite aan). Na het diner volgde in den namiddag het eenigszins officieele afscheid, waarbij de Praesides van Leiden en Leidschendam hun Gezellen feliciteerden met deze zeer mooi verloopen en fijn-geslaagde retraite. De club-voorzitter van Leiden sprak na mens de retraitanten in dankbare woorden ae eerw. Paters toe. Hij schetste de groote Godsgave van een retraite, die dienende priesterliefde der Paters en uitte den wensch, dat alle Gezellen hun roeping be grijpend bouwers-van zielen zullen zijn om waar te maken het woord van Kolping: Midden in de maalstroom van den t ijd bouwen wij een huis van vrede! Pater van Baarle dankte voor de woor den van sympathie, doch voornamelijk voor de ernst, waarmee de retraitanten hun retraite hielden. Dan koffers pakken en afscheid nemen, waarna met. auto-bussen de reis naar Lei den spoedig ten einde was. Moge de vrucht zijn: Door Kolping trouw aan Christus! S. M. EN NU DE DAAD! Terug van de retraite. En natuurlijk vol daan. Nu niet meer.praten van: ik zou wel ^villennu geldt het: doen! Dus praten, iedere week bij den huismeester. En daar bij :trou\v naar de recollecties komen! Vrienden, nu de daad! Het Bestuur. VOOR HET DISTRICT. Dinsdagmiddag half 4 vergadering van de V.-Presidenten der St. Joseph-Gezellen van ons district. Laten allen present zijn. degedeeld dat vanaf 1 Januari 1937 het Verbondsblad, dat in een nieuwe gedaante vanaf dien datum den naam zal dragen „Herstel", voor alle leden, aangesloten bij den Ned. R.K. Volksbond, verplichtend is gesteld I Wij geven gaarne toe, dat een zoo in grijpend besluit van het Centraal Bestuur, in opdracht van het R.K. Werkliedenver bond, zoo maar niet ineens, vooral met het oog op de daarmee gepaard, gaande groote uitgaven, in orde is. De kosten aan deze verplichting verbonden zijn aanzienlijk en I wil men succes met de verspreiding van I het weekblad .Herstel" bereiken, dan wilde het bestur ook overtuigd zijn dat ieder lid in het bezit kwam van dit blad. Dit was j een zeer juist standpunt, maai", gezien de daaruit voortvloeiende contributieverhoo- ging van 2 cent per week en per lid, niet naar den zin van de aanwezige leden. De leden wilden daar niets van weten. In dezen tijd een contributieverhooging, 'me kwam men daarbij? Dit zou niet gaan! Het gevolg was dan opk, na langdurige bespre kingen, waarbij af en toe wel ens iets on gemotiveerds om den hoek kwam kijken, dat het bestuursvoorstel met groote meer derheid werd verworpen. Ook een tweede voorstel van het bestuur om de contributie met 1 cent per week en j per lid te verhoogen, maar dan de resp. af- j deelingen te verzoeken zorg te dragen voor i de verspreiding onder haar leden van het 1 weekblad „Herstel", kon evenmin een meer- derheid verwerven. Zonder genade werd j het van de hand gewezen. Maar wat er wél is gebleven, dat is de verplichting om „Herstel" te accepteeren. Nu kan men over de opdracht door het Centraal Bestuur aan de afdeeling Leiden van Ned. R.K. Volksbond denken zoo men wil, de verplichting is er, maar het geld, daarvoor benoodigd, dat is er nog niet. De ledenvergadering heeft het bestuur, door I de verwerping van beide voorstellen, voor een moeliijk probleem geplaatst! Daarom de vraag wat nu? Jammer was het daarom, dat de begroo- ting, ondanks alles, toch niet is behandeld en wel om de volgende redenen: „Dan waren de. leden in de gelegenheid gesteld geworden om aan te toonen, dat de ziens wijze van het bestuur tot contributiever hooging niet juist was, zij hadden dan te vens aan de hand van de begrooting kun nen aantoonen het waarom". Post voor post had men dit kunnen na gaan, en schrijver dezes gelooft, dat het' bestuur gaarne van de daarbij gegeven voorlichtingen en adviezen gebruik had kunnen maken. Dan was niet alleen bij het bestuur maar óók bij de leden naar vo ren getreden dat zij er grooten prijs op stelden in het hebben van een sluitende begrooting. Bovendien had men dan in samenwer king met elkaar volop gelegenheid gehad het vóór en tegen aan elkaar te toetsen! Wellicht dat dan de begrootingsvergade- rmg een beter en doeltreffender resultaat had bereikt! En daar moet het tenslotte toch naar toe!! BESTUURSRAADVERGADERING We zijn nog net zoo ver als op 8 Dec. 1.1. toen we de begrooting op de op dien datum gehouden bestuursraadvergadering aan de orde stelden. Daar werd geen resultaat be reikt evenmin als op de onlangs gehou den ledenvergadering. Het verplichtend stellen van het nieuwe weekblad „Herstel" is daar niet vreemd aan. Dit neemt echter niet weg, dat de begrooting voor het jaar 1937 kan blijven liggen. De financieele zijde is en blijft wel het moeilijkste pro bleem, maar het moet opgelost worden. Daar is nu eenmaal niets aan te verande ren. Wederom moet de begrooting bespro ken worden met al zijn aankleve en ten einde daartoe in de gelegenheid te zijn wordt op Woensdag 13 Januari a.s. een bestuursraadvergadering gehouden, waar de behandeling opnieuw aan de orde zal wor den gesteld. Er wordt verwacht, dat de besturen der resp. afdeelingen in groote getale aanwezig zullen zijn. Verzocht wordt om genoemden datum vrij te houden, want er dient toch gehandeld te worden daar de verplichting ons opgelegd er nu een maal is. BESTUURSVERGADERING Voor Woensdag 6 Januari staat op het program een bestuursvergadering. Deze is zeer belangrijk en er wordt op gerekend dat ale bestuursleden dien avond aanwezig- zullen zijn. INNERLIJKE VERSTEVIGING Wanneer er gesproken wordt over de vreeselijke toestanden in verschillendelan den, waar het weer de de Katholieken zijn, die het kind van de rekening worden, volgt meestal de geruststellende verzekering: „dat zooiets in ons land niet kan gebeuren, dank zij het bestaan van onze katholieke organi saties". Nu zullen wij de laatste zijn, die de macht en de invloed van onze beweging zullen onderschatten, doch ook overschat ting kan aanleiding geven tot de gedachte, dai we er wel zijn!? Een feit is toch, dat, met name in onze arbeidersbeweging, de laatste jaren ele menten zijn gekomen, die aan de leiders de grootste zorgen baren. Dan is er het weinig medeleven van zoovelen,1 die nog wel lid zijn en aan hun uiterste verplich tingen voldoen, maar die daadwerkelijk niets voor hun organisatie over hebben. Neem daarbij nog de werkloosheid met zijn neerdrukkende invloed en het optre den der z.g. extremisten, die óók katholiek georganiseerde arbeiders niet zonder kleer scheuren hebben gelaten, en ieder verstan dig mensch zal begrijpen, dat innerlijke versteviging onzer organisaties broodnoo- dig is. En waardoor zal innerlijke verstevi ging beter kunnen worden bereikt dan door godsdienstige vorming en vei'dieping, geestelijke ontwikkeling en juiste voorlich ting der leden. Om hieraan werkzaam te zijn, heeft het R.K. Werkliedenvex-bond gemeend, het weekblad „Herstel", hetwelk met 1 Ja nuari in de plaats komt voor het bestaan de „Verbondsblad", verplichtend te stel len voor de bij den R.K. Volksbond aange sloten leden. Alles wordt in het werk ge steld om deze verbeterde uitgave aan het bovenomschreven doel te doen beantwoor den, waardoor onze Katholieke Arbeiders beweging in het bezit zal komen van een. blad, dal niet alleen ons van alles op de hoogte houdt wat de beweging betreft, maar ook ons tot voorlichting op geestelijk terrein zal dienen. In deze tijd van verwarring en depressie is zulks hard noodig en al worden van ons offers gevraagd mogen deze geen bezwaar zijn om afwijzend te staan tegen het ver plichtend stellen van dit weekblad. Innerlijke versteviging is hard noodig in dezen tijd en daarom kan het weekblad „Hers+el voor velen van groot nut zijn in het harde werkelijke leven! DERDE ONTWIKKELINGAVOND. Wij herinneren er aan, dat op 20 Ja nuari a.s. de dex-de ontwikkelingsavond voor de leden van den R.K. Volksbond in het Bondsgebouw, Steenschuur 15, zal wor den gehouden. Door het bestuur zijn kosten nog moeiten gespaax-d om deze avonden voor de leden zoo leerrijk mogelijk te doen zijn. Sprekers van naam treden op en de stof welke door hen behandeld wordt is actueel. Wat heeft de heer Serrarens ons de vorige maal doen genieten van zijn ge documenteerd betoog: „Het coixxmunisme economisch een mislukking, gezien naar Rusland", en nu, nu komt de heer J. An- driessen, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van den Ned. R.K. Bouwvakar beidersbond, voor ons een uiteenzetting houden. Het onderwerp, dat hij zal behan delen, is vervat in het volgende: „Onze eigen Kruistocht, Corporatieve Maatschap pij gedragen door Christelijke krachten". Veel behoeven we hier niet aan toe te voe gen, alleen willen we afspreken dat zjj, die maar eenigszins kunnen, Woensdag 20 Ja nuari aanwezig moeten zijn. De moeite zal rijkelijk beloond worden! MAANDAG 4 JANUARI A.S. zal in de St. Lode wij kskerk, aan de Steenschuur, des morgens te n°gen uur een H. Mis worden opgedragen voor de R.K. werkloozen, waarbij een korte predicatie zal worden gehouden. We vertrouwen, dat velen dien morgen ter kerke zuïlen gaan. Bovendien voldoet men dan tevens aan het verzoek van onzen Geestelijken Advi seur prof. A. Cleophas, wien het geestelijk welzijn van zijn Volksbonders altijd zoo ter harte gaat. EEN ONTSPANNINGSAVOND zal wederom op 12 Januari a.s. worden ge geven, doch nu voor de vrouwen van de R.K. werkloozen. Ook zij hebben daar wel eens recht op, immers het schrijnende leed van de werkloosheid wordt door hen het meest gevoeld. Zij zijn het, die zwaar door de finantieele zorgen gebukt gaan, zij zijn het daarom, die wel eens even de dagelijk- sche sleixr mogen vergeten om zich te ver- poozen in het Bondsgebouw aan de Steen schuur. De mannen zullen aan hun vrou wen gaarne deze ^ntspanning gunnen en daarom dien avond voor hen reserveeren. Dus de mannen blijf en thuis en de vrou wen komen om eenige uren aangenaam te worden beziggehouden. EEN SYMPATHIEKE DAAD. De R.K. Coöperatie „De Eendracht" U.A. heeft haar werklooze leden dit jaar weer een paar aangename Kerstdagen bezorgd. Hoewel door de H.A.K.A. dit jaar daaraan geen medewerking werd verleend, werd toch besloten aan haar werklooze leden een Kerstgave te verstrekken. Deze bestond uit een pakket levensmiddelen waaraan toegevoegd een Kerstbrood van een K.G. Voor de werkloozen was dit een verrassing in dezen voor hen toch zoo moeilijken tijd en we vertrouwen, dat onze Volksbonders deze sympathieke daad van de R.K. Coö peratie ten volle zullen weten te waardee- ren. NOG EVEN HERINNEREN WE ER AAN dat Zondag 10 Januari a.s. door „Katholiek Leiden" een Sociale Zondagmorgen zal worden gehouden. Vele bestuurders vaix onze vakafdeeli'ngen gaven zich reeds op en we vertrouwen, dat alle afdeelingen vertegenwoordigd zullen zijn. De mox'gen wordt gehouden in de R.K. H.B.S. De dag wordt begonnen met een H. Mis des mor gens om half negen in de kapel. Prof. A. Steger spreekt over het onderwerp: „De Katholieken in het openbare leven". WE GAAN NAAR ROME!!!? In Mei 1941 zal het 50 jaren geleden zijn, dat de encycliek „Rerum Novarum" werd uitgevaardigd en 10 jaren, dat de encycliek „Quadragesimo Anno" verscheen. Het behoeft dus niet te verwonderen, dat plannen werden gemaakt, om bij die gele genheid van het gouden jubileum van Re- rum Novarum en het tweede lustrum van Quadragesimo Anno iets heel bijzonders te doen. Het denkbeeld werd namelijk geop- pex-d om in 1941 in massa naar Rome op te trekken, zooals Fransche en Belgische ar beiders reeds enkele malen hebben gedaan. Het bestuur van het R.K. Werkliedenver bond heeft aan deze plannen haai goedkeu ring gehecht. Maar daarover een volgende maal. VAN DE REDACTIE. Alle correspondentie, deze Rubriek be treffende, moet worden gezonden aan het Redactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende Rubriek verschijnt op Zaterdag 23 Januari a.s. Bijdx*agen daar voor bestemd, worden ingewacht tot uit" lijk Woensdag 20 Januari.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10