RIJKSPENSIOEN DONDERDAG 31 DECEMBER 1936 DE I.E'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BOE WORDT HET WEER ■TEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: in het Noord-Westen: Meest matige Zuid- Westelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. In het Zuid-Oosten: zwakke tot matige Zuidelijke tot Zaid-Westelijke wind, nevelig tot licht of half bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 779.3 te Budapest. Laagste barometerst.: 732.2 te Ingö. Het hoogedruk gebied in Centraal Eu ropa is thans in zijn kern versterkt. De vorst is echter aanmerkelijk afgenomen en niet meer dan licht. Lichte vorst komt verder voor over kleine gebieden in Frank rijk en Scandinavië. De temperaturen blij ven in bijna het geheele waarnemingsge bied ver boven de normale waarde. De de pressie in het Noord-Westen drong verder naar de Britsche Eilanden en Scandinavië door. De luchtdrukgradient nam in het algemeen toe, zoodat langs de Noorsche kust en op diverse plaatsen in Groot-Brit- tannië en Ierland een krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind waait. Onder in vloed van de depressie -blijft het weer in het Noord-Westen nog somber, met plaat selijk vrij flinken regen. Over Centraal Europa klaart de lucht wat op doch ver schillende stations melden nog mist. Het weer in onze omgeving zal in de verschil lende gedeelten van ons land nog al uiteen loopen. Het Noord-Westen zal onder in vloed van de depressiekern met vrij zware bewolking, het Zuid-Oosten onder invloed van het hoogedruk gebied met aanzienlijk minder bewolking en temperatuur om het vriespunt des nachts staan. Overigens wij zen de verdere vooruitzichten op het aan houden van den hoogedruk toestand, waar bij waarschijnlijk geleidelijk sterkere mist- vorming op zal treden. LUCHTTEMPERATUUR. 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FLZTSERS e. a. Van Donderdagnam. 4.25 uur tot Vrij dagmorgen 7.42 uur. Van Vrijdagnam. 4.24 uur tot Zaterdagmorgen 7.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 1 Januari voorm. 5.20 uur en nam. 5.44 uur. Zater dag 2 Januari voorm. 6.05 uur en nam. 6.29 uur. en van practischen zin getuigende advie zen, welke hij spr. gegeven had. Als blijk van aandenken bood spr. hem namens de ambtenaren een rijwiel aan be nevens een oorkonde met de namen der schenkers. Namens de werklieden sprak vervolgens de heer A. C. v. d. Woerd woorden van dank, terwijl hij hem ter herinnering aan zijn personeel een wandelstok overhandig de. Daarna sprak de adjunct-directeur van Gemeentewerken, ir. D. Boogerd, die zijn groote waardeering uitte voor de wijze waarop de heer de Goederen zijn taak ver vuld had. Spr. wees erop, dat de heer de Goederen niet stond voor groote bouwwerken, doch voor tal van kleine technische vraagstuk ken, met de uitvoering waarvan hy betrok kenen niet altijd kon tevreden stellen, hetgeen echter niet lag aan zijn bekwaam heid, -doch omdat er steeds uit een karige beuis gewerkt moest worden. Niettemin mocht de heer de Goederen groote voldoe ning van zyn werk genieten en spr. dankt hem ook recht hartelijk voor de prettige samenwerking gedurende vijf jaar. De heer de Goederen nam hierna zelf het woord en wist op de van hem bekende wijze ieder te danken tegenover wien hij meen de verplicht te zijn een dankwoord te spre ken. Hij betrok hierin zijn chefs en zijn oud-chef, ir. Driessen, de ambtenaren, zijn oud-collega's en de werklieden. Nadat onder leiding van den heer A. C. v. d. Woerd een voordracht ten beste was gegeven sprak vervolgens nog de oud directeur van Gemeentewerken, de heer ir. G. L. Driessen, die erop wees, dat de heer de Goederen ook onder zijn directeurschap zich steeds uitstekend van zijn taak ge kweten had en dat door den vriendschap- pelijken omgang met elkaar een hechte vriendschapsband was ontstaan. Spr. uitte vervolgens zijn voldoening over het feit. dat ook na zijn directeurschap de dienst zoo voortreffelijk is voortgezet. Bij zijn vele wandelingen door de stad mag spr. dit herhaaldelijk constateeren. Hierna bleef men nog eenige uren ge zellig bijeen. We twijfelen er niet aan of deze afscheidsavond zal bij allen, doch voor al bij den heer de Goederen en zijn familie nog langen tijd in de herinnering voort leven. AFSCHEID DR. H. E. TH. VAN SILLEVOLDT. Gistermiddag is dr. H. E. Th. van Sille- voldt, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd ontslag heeft genomen al directeur van het Rijkszuivel- station te Leiden, bij zijn afscheid gehul digd. In den „Vergulden Turk", waar het af scheid plaats had, waren o.m. aanwezig: ir Roebroek, directeur-generaal van den landbouw, mede als vertegenwoordiger van den minister van landbouw en visscherij, de heer H. Leignes Bakhoven, inspecteur van het veeteelt- en zuivelwezen, dr. A. J. Swaving, oud-inspecteur van het zuivel wezen, verschillende directeuren van con trole-stations uit het geheele land, afge vaardigden van bes+uren van verschillende vereenigingen, o.a. van de vereeniging Het Kaasmerk en zeer vele anderen. Bij deze huldiging zijn verschillende toe spraken gehouden. De hee. G. Nobel, voor zitter van de vereeniging „Het Kaasmerk" bood den heer van Sillvoldt namens zeer vele vereenigingen en instanties een foto grafietoestel en mevr. van Sillevoldt bloe men aan. De heer ir. Roebroek schetste hoe de heer van Sillevoldt een groot deel van zijn leven heeft gesteld in dienst van den strijd voor zuiverheid van de zuivelproducten. Aan den thans scheidenden directeur is voor een groot deel de controle op boter en kaas te danken. De -.ortreffelijke ver houding tusschen I.et rijkszuivelstation en de betrokken crisisinstanties is ook voor een groot deel aan hem te danken. Spr. be sloot met woerden van dank namens de Regeering voor hei vele, dat de heer van Villevoldt in den loop der jaren ter bevor dering van de belangen van de Nederland- sche zuivelproducten heeft bijgedragen. Achtereenvolgens voerden nog het woord de heer G. J. Blink, namens de Ver. voor zuivelindustrie en melkhygiëne, dr. J. G. Ubbels, wnd. voorzitter van de afd. Leiden en omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, de heer A. Kooi- stra namens het kaascontrolestation Fries land en den Fer. Algem. Ned. Zuivelbond, de heer C. Bouwhuizen namens de commis sie van toezicht, de heer J. Paro namens het college van directeuren van boter- en kaascontrolestations en de heer J. van der Koogh namens de drie Haagsche contro lestations. De heer Van Sillevolt sprak tot allen woorden van dank, waarna men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd ver- eenigde. DE A.S. FEESTELIJKHEDEN. Verzoek der Contact-Commissie. De Contact-Commissie van Organisaties op Nationalen Grondslag te Leiden ver zoekt ons in verband met de feestviering op 4 Januari a.s. het volgende te willen berichten: lo. De Contact-Commissie zal het bij zonder op prijs stellen indien de werk gevers op dien datum den werknemers vrij af geven. Voor fabrieken heeft de Minister bepaald, dat in overwerk mag worden in gehaald. Voor het winkelpersoneel zal het, gezien den aard der festiviteiten, welke in verband met het jaargetijde slechts voor een ge deelte buiten zullen kunnen plaats vinden, desnoods voldoende zijn, indien het vrijaf heeft van 9.30 uur v.m. tot 3 uur n.m. 2o. De Contact-Commissie verzoekt de burgerij op 4 Januari as. alle vlaggen te willen uitsteken! Nog te vaak komt het voor, dat een huis wel voorzien is van een vlaggestok, doch niet van een vlag! Deelnemers aan den optocht van versierde rijwielen. De commissie voor den optocht van ver sierde rijwielen, welke zal gehouden wor den op a.s. Maandag 4 Januari 1937, deelt aan belanghebbenden mede, dat zij uiter lijk om één uur aanwezig moeten zijn op het veilingsterrein aan de Zoeterwoudsche weg. De prijzen welke voor dezen optocht zijn aangekocht, zijn geëtaleerd bij de firma van Rossum du Chattel en Driessen, Bree- straat 95. Gelegenheid tot inschrijving sluit uiter lijk Zaterdag 2 Januari 1937, 4 uur nam. Zie voor verdere bijzonderheden de feestwijzer. De Foto- en Filmwedstrijd der Nationale Contact-Commissie. Men weet, dat een foto- en smalfilm wedstrijd, oorspronkelijk uitgeschreven is voor foto's en smalfilms van al, wat ver band houdt met de Leidsche viering van het a.s. Prinselijk huwelijk. Wij vernemen thans, ,dat het onderwerp voor de smal films is uitgebreid: zij behoeven nu niet meer uitsluitend Leiden te betreffen, aan gezien anders een aardige film bijna alleen op 4 Januari te maken zou zijn; voor de foto's zijn echter door de komende ver sieringen, en vooral de verlichtingen, vol doende onderwerpen mogelijk, terwijl men daarbij niet tot één dag is beperkt. Naast de twee penningen, door de Con tact-Commissie beschikbaar gesteld, zijn nu 9 prijzen afgestaan door verschillende foto-handelaren, in wier étalages deze prijzen liggen tentoongesteld. Pro-Patria werkt ook mede! Aan de militaire rondwandeling en het défilé op 4 Januari a.s. zal ook de Stu- denten-weerbaarheidsvereeniging „Pro Pa- tria" deelnemen. Zooals bekend, is Pro Patria de eer te beurt gevallen, een eere- wacht te vormen bij 't Prinselijk huwelijk. In overleg met de Contactcommissie zal de reeds aangekondigde jpoottocht met mu ziek in de Oude Vest in plaats van 3 Ja nuari op Maandag 4 Januari des avonds tusschen 8 en 11 uur plaats hebben. BEZOEK VAN ZUID-AFRIKAANSCHE STUDENTEN. Naar wij vernemen zullen in de volgen de maand 80 a 90 Zuid-Afrikaansche stu denten een bezoek aan ons land brengen. Het programma vermeldt o.a. een bezoek aan Amsterdam, waar Rijksmuseum en Ste delijk Museum bezichtigd zullen worden en een tocht door de grachten zal plaats vinden. De kaasmarkt të Alkmaar, de Zui derzeewerken en Volendarn zullen op een excursie bezocht worden. Daarna volgen de Leidsche Academie en Delftsche Hooge- school, terwijl in Den Haag o.m. een be zoek aan het Vredespaleis op het program ma staat, In de Universiteitssteden wor den de studenten door de onderscheidene studenten-corporaties ontvangen. Zijne Ex cellentie dr. H. D. van Broekhuizen zal hen op het Zuid-Afrikaansche gezantschap in Den Haag een ontvangst bereiden. Aan dezen tocht, die van 20 tot 25 Ja nuari plaats vindt, nemen mannelijke en vrouwelijke studenten deel uit: Kaapstad, Durban, Pretoria, Bloemfontein, Graham- stown, Maritzburg en Witwatersrand. Het gezelschap maakt een reis door Europa on der auspiciën van The National Union of Students te Londen, terwijl het bezoek aan Nederland geheel door het Nederlandsch Bureau voor Buitenlandsche Betrekkingen te Leiden is gearrangeerd. RAAD VAN ARBEID VOOR U EN UW VROUW I VOOR UW KINDEREN EN UW PERSONEEL I Zilveren jubilea. A.s. Zaterdag hopen onze stadgenooten P. Burgerjon en C. Glasbergen, resp. opper man bij den bestratingsdienst en hulpstraat- maker, den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in dienst bij de gemeente kwa men. Onze stadgenoot, de heer J. F. Meijeraan, behaalde gisteren de schoolakte M. O. Boekhouden (akte K XII en Q). - De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd Zaterdag a.s. spreekuur te houden. De afd. Leiden van het Nationaal Jon geren Verbond verzoek ons mede te dee- len, dat wegens vertrek naar elders van den voorzitter, den heer P. J. Yperlaan, zijn functie tijdelijk zal worden waarge nomen door den Districts-Secretaris, den heer I. Opstelten. Het bestuur ondergaat overigens geen wijziging; het secretariaat blijft dus Coüetstraat 89. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 9.474.57 aan de Rijksontvanger afgedragen, benevens ƒ821.30 aan den gemeente-ontvanger. Het totaal der afdrachten in 1936 aan de Rijksontvanger beliep 148.312,41, dat aan den gemeente-ontvanger in dit tijdvak 13.560.94, zoodat in 1936 in totaal een be drag van 161.873.35 werd afgedragen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. De Commissaris van Polit._ te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. DE DUITSCHE VLAG. Dezer dagen is door het Duitscuc ge zantschap te 's-Gravenhage de aandacht der Nederlandsche autoriteiten gevestigd geworden op een onaangename bejegening van een Duitsche vlag, welke in een volks buurt zou hebben plaatsgevonden. Hier over is van Nederlandsche zijde accep- teerende dat alles zich had toegedragen als geschetst was aanstonds leedwezen uitgesproken. Wy deelen dit mede ter weerlegging van geruchten als zou tusschen Duitschland en Nederland..., een vlag-incident zijn voor gevallen! In een deel der Duitsche pers wordt cri- tiek geoefend op het feit, dat by de feeste lijkheden ter eere van het prinselijk bruids paar in Nederland naast de Nederlandsche nationale vlag en de kleuren van het Oran jehuis alleen de Lippische kleuren wor den gezien en niet de Duitsche nationale vlag. Wij kunnen hierbij opmerken, dat de prinselijke bruidegom niet is een prins van Duitschland, doch een prins van Lip- pe-Biesterfeld. Bovendien wordt de Duitsche nationale vlag, de haken-kruis-vlag, hier te lande door velen ook beschouwd als uitdrukking van een bepaalde politieke gezindheid. Intusschen is nadien gebleken, dat het een natuurlijk: afkeuringswaardige kwajongensstreek is geweest. Credietverleening aan den middenstand. Teneinde meer bekendheid te geven aan de werking en de beteekenis van den in 1934 getroffen regeeringsmaatregel voor den middenstand, welke ten doel heeft het ver- leenen van crediet aan overigens volwaar dige middenstandsbedrijven, welke, uitslui tend tengevolge van crisisomstandigheden in liquiditeitsmoeilijkheden zijn geraakt, wordt dienaangaande van officieele zijde het volgende medegedeeld. Sedert de inwerkingtreding der rege ling (Juni 1934) tot 31 October 1936 wer den in behandeling genomen 2892 crediet- aanvragen tot een totaalbedrag van 9.456.000. Toegestaan werden 696 posten met een totaal van ƒ2.176.000, in 59 gevallen met een totaal van 133.800 konden aanvra gers niet aan de gestelde voorwaarden voldoen, zoodat per saldo 637 credieten werden geopend met een totaal van 2.042.200. Het uitgezette bedrag vermin derd door periodieke aflossingen met 180.000e blijft 637 credieten tot een to taal bedrag van 1.862.200. terwijl geheel werden afgelost of met verlies afgewikkeld 25 credieten ten bedrag van 76.200; zoo dat per 31 October 1936 uitstonden 612 cre dieten met een tot. bedrag van 1.786.000. In den eersten tijd werd de Nederland sche middenstandsbank overstelpt met aan vragen, welke echter voor 90 a 95 pet. moesten worden afgewezen, daar de aan vragers niet aan de gestelde voorwaarden voldeden. Geëischt moet toch worden, dat om voor een crisiscrediet in aanmerking te komen, het middenstandsbedrenf op gezonde com- mercieele basis moet zijn gevestigd en le vensvatbaarheid moet bezitten. De moei lijkheden, waarin de onderneming die een crisiscrediet vroegen verkeerden, waren niet altijd in de eerste plaats een gevolg van de economische crisis, doch ook wel van een verkeerden opzet of van minder juist beleid. In dergelijke gevallen zou het zoowel met het oog op de gevolgen voor 's rijks financiën als met het oog op de belangen van den middenstand zelf niet verantwoord zijn het voortbestaan dier zaken te rekken met regeeringssteun. Naarmate in middenstandskringen het be sef doordrong, dat voor crisiscrediet uit sluitend in aanmerking kunnen komen be drijven waarvan de levensvatbaarheid en het bestaansrecht vaststaan of althans aan nemelijk kunnen worden gemaakt, is het aantal vopr verleening in aanmerking komende aanvragen grooter geworden en het percentage der toewijzingen geleide lijk gestegen van 5 a 10 tot 30 a 44, zoo dat van het totaal aantal ingediende aan vragen gemiddeld 24% kon worden goed gekeurd. Het getaxeerde risico in de verleende credieten is hoog, aangezien in de meeste gevallen geen dekking kan worden aan geboden, en, voor zoover dit wel het ge val is, de zekerheden toch niet als prima kunnen worden beschouwd. De kapitaal kracht en het weerstand-vermogen der be trokken bedrijven is menigmaal dusdanig verzwakt, dat het verleende crisiscrediet practisch de functie van het kapitaal gaat vervullen en dientengevolge het geheele undernerningsrisico draagt. De hier en daar in middenstandskringen tot uiting gekomen meening. dat het risico in deze credietverleening voor het Rijk niet meer zou bedragen dan 10 a 20%, is dan ook niet gegrond. Hoewel derhalve rekening gehouden moet worden met de waarschijnlijkheid, dat door de gemeenschap een belangrijk offer moet worden gebracht vooi deze hulpverleening aan den middenstand, kan worden gecon stateerd dat de reeds bereikte en nog te verwachten resultaten dit offer wettigen. Het is n.l. gebleken, dat de Nederland sche middenstandsbank in tal van gevallen in staat is geweest aan de crisiscrediet- verleening een afdoende saneering van het betrokken bedrijf te verbinden, waardoor ondernemingen, waar :n veelal verschillen de gezinnen een bestaan gevonden, doch welke met ondergang werden bedreigd, weer op gezonde basis werden gebracht en we derom levensvatbaarheid verkregen. Hoewel het aantal belangrijk minder is dan in den aanvang, komen toch nog regel matig aanvragen binnen en breidt de cri- siscredietverleening zich nog steeds uit. GEMEENTEL AANKONDIGINGEN. OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van den Gem. Reinigings- eji Ontsmettingsdienst brengt ter alge- meene kennis, dat op Vrijdag 1 Januari en Maandag 4 Januari 1937 geen huisvuil zal worden opgehaald. In verband hiermede zullen op Zaterdag 2 Januari 1937 alle perceelen worden bediend. 8165 De Directeur, J. H. DE JONG. Leiden, 31 December 1936. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt Vrijdag 1 Januari (Nieuwjaars dag) waargenomen door de dokters Van Alphen, Kors, Meyboom en Simons, De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt Nieuwjaarsdag waargenomen door dok ter Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met Vrijdag 1 Jan. 1937 (Nieuwjaarsdag), waargenomen door apotheek: M. Boekwyt, Vischmarkt 4, te lefoon 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. a.s. nemen waar de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A, J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIKTEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SO MER WIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Door de gladheid van den weg. Vanochtend om negen uur is op den rijksstraatweg een personenauto, op weg van Amsterdam naar den Haag, tengevolge van de gladheid van den weg over den kop geslagen. Drie inzittenden werden gewond. In den wagen bevonden zich mevrouw Duyn en haar beide dochtertjes. De heer Duyn chauffeerde. Kort na het ongeval was een dokter ter plaatse. Hij constateerde bij mevrouw Duyn ernstige verwondingen aan den rug en achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Een der meisjes was eveneens ernstig gewond. Haar zusje be kwam snij wonden, terwijl de heer Duyn ongedeerd bleef. Mevrouw Duyn en haar dochtertje wer den naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De auto werd geheel vernield. LEIDERDORP. Jubileum. De heer M. H. Schaap viert morgen een jubileum; hij is dan namelijk 12 y2 jaar veldwachter in onze gemeente. Voordien was hij 6 jaar in politiedienst te Leiden. Begin van brand. Gistermiddag brak in den hooiberg van den landbouwer Th. J. V. plotseling brand uit. Door het kracht dadig optreden van de omwonenden werd echter uitbreiding voorkomen. Zoodat de ze brand beperkt is gebleven tot een hoe veelheid hooi aan den buitenkant van den berg. De brandspuit, die zeer spoedig op de plaats aanwezig was, behoefde geen diensten meer te bewijzen. De oorzaak is vermoedelijk het spelen met lucifers door kinderen. NIEUWVEEN. Feestviering. Onze verwachting reeds in een der vorige berichten uitgesproken, dat andere dorpsgedeelten, door het voor beeld van de Indische Buurt, het dorp een feestelijk aanzien te geven geprikkeld, zou den volgen, is Dinsdagavond een feit ge worden. Ons dorp is bij nationale gebeur tenissen van oudsher in drie buurten ver- j deeld, ziet U! In de Indische Buurt zijn de voorbereidingen reeds getroffen, de Jordaan is daar met de meeste spoed op gevolgd. De Apollolaan, daar waar de aristocratie van Nieuwveen gezeteld 'is, kon dus zeker niet achterblijven, en zij zou zeker een slecht figuur gemaakt hebben, ware het niet dat ook daar enkele Buurtbewoners het initiatief genomen hebben zich bij de an- aere aan te sluiten. De strijd zal dus nu wel in alle hevigheid ontbranden. Wij wachten nu vol spanning af, wie wel de smaakvolste versiering te voorschijn zal brengen. WASSENAAR. De herinneringseik. De herinnerings eik, welke op 5 Januari a.s. zal worden ge plant, zal geplaatst worden ir. het plant soen bij de O. L. school aan de v. Zuylen v Nijeveltstraat. Voorts is het comité door bijdragen nog in staat gesteld om behalve het plein in het dorp ook de Langstraat te doen verlichten. Personalia. Door B. en W. zijn met in gang van 1 Jan. a.s. bevorderd tot com mies ter secretarie de heer C. Moerkei'k en tot adjunct-commies ter secretarie de heeren C. Versteeg Jr. en W. Smeets.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2