DONDERDAG 31 DECEMBER 193o DE LE1DSCHE COURANT ZESDE BLAD. - PAG. 23 Het bolsjewistisch gevaar in Spanje HERDERLIJK SCHRIJVEN VAN AARTSBISSCHOP VAN TOLEDO. De Aartsbisschop van Toledo, kar dinaal Goma y Tomas, die destijds uit zijn Vaderland moest vluchten en te Rome een veilig toevluchts oord vond, is thanj naar Spanje teruggekeerd, waar de Kerkvorst, vanuit Pampeluna een Herderlijk Schrijven heeft gericht tot zijn Dio- cesanen, dat zoowel om het onder werp dat het behandelt als vanwe ge het innig contact waarmede deze Kerkvorst met den H. Stoel staat, van het allergrootste belang genoemd moet worden. Jeze oorlog die zoo ontzaggelijk wreed is, zoo begint de kardinaal zijn Herderlijk Schrijven, is in haar diepste wezen een be ginselstrijd, een oorlog tusschen twee we reldbeschouwingen; een strijd van 'n le vensopvatting en sociale werkelijkheid die lijnrecht staat tegenover een heel andere; een strijd van de ecne beschaving tegen de ander. Het is de oorlog, dien de geest van het Christelijke Spanje Voert tegen dien anderen geest, indien men haar 'n geest kan noemen, want zij wilde de verheven gedachte van heel het menschdom neerha len van zijn hoogte en meetrekken naar de kleine nietigheden van het dagelijksche le ven, waar alleen de zedeleer van het marxistisch materialisme heerscht: aan den eenen kant staar de strijders voor de be ginselen, die geheel of gedeeltelijk de oude traditie en de roemruchte geschiedenis van Spanje vertegenwoordigen, aan den ande ren kant een vormlooze massa strijders wier voornaamste doel het is, im meer nog alle waarden van onze oude beschaving te vernietigen, dan wel te zegevieren over den vijand". Vervolgens herinnert de Kardinaal aan de eerste dagen van Augustus toen het na tionale bewustzijn bij het Spaansche volk ontwaakt was: „Men moet die dagen hebben meege maakt in het oude Navarra, waar op een bevolking van 300.000 zielen meer dan 40.000 vrijwilligers ten strijde trokken, d.w. z. bijna geheel de mannelijke bevolking die in staat was om de wapens te dragen. Zij lieten den oogst achter op den dorschvloer; hun vrouwen en kinderen moesten zorgen, dat de vruchten van het veld werden ge haald; zij vertrokken naar het front, bezield met het eenig ideaal om Godsdienst en Va derland te verdedigen". „Zij vertrokken om op de eerste plaats te strijden voor God en het zal een groote weldaad voor Spanje zijn, wanneer iemand i,i een heldhaftige bloemlezing' zou' bijeen verzamelen de talrijke episoden van vrij willige dienstneming in dat oude Navarra, weleer de Moeder der Koninginnen, dat tot op onze dagen het hart was van waaruit over heel Spanje de ontroering en de kracht van zijn roemrijke uren der historie uitstraalden. Naar het voorbeeld van Navarra heeft men op alle fronten de blanke Hostie bo ven de hoofden der soldaten zien heffen. Tijdens, het Heilig Sacrificie hebben dui zenden jonge soldaten hun geweten gezui verd door een rouwmoedige biecht en ter wijl de wapenen rustten, weerklonk het ge zamenlijk bidden van den Rozenkrans door de militaire kampementen. In alle steden en dorpen heeft men een godsdienstige her nieuwing kunnen waarnemen, die tot nog toe haars gelijke niet heeft gevonden". Na op welsprekende wijze te hebben ge protesteerd tegen de laster, dat deze oor log tegen het communistisch marxisme een strijd zou zijn tegen de arbeidersklasse en tegen het proletariaat, signaleert mgr. Go- ma y Tomas nogmaals openlijk de misdaden en verwoestingen van allerlei aard, waar aan de Rooden zich hebben schuldig ge maakt. Nauwkeurig omschrijft de Kerkvorst hoe Sovjet-Rusland doelbewust en systematisch te werk was gegaan. Tenslotte spoort de Kardinaal. Aartsbis schop van Toledo de geloovigen aan, om wijze lessen te trekken uit de tragische gebeurtenissen, die het Spaansche land in bloed deden baden. „Wie weet of wij, wanneer we uit het binnenste van onze zielen en uit de oude historische ar chieven, het geloof en de wapens halen, waarover de wereld thans in verwondering staat, wie weet of deze heldendaad van Spanje niet de tragische verwoesting heeft weten te voorkomen, die door de diplomatie van Moskou tegen heel West-Europa was beraamd? Wie weet of de pynlyke chirurgi sche operatie die op ons land, lid van Europa, is toegepast, niet het geneesmiddel kan zijn om de vree- selijke pestbaccil van het Commu nisme, die haar zoo ernstig be dreigde. voor goed uit de oude wereld weg te bannen?" Tenslotte geeft de Kardinaal Primaat aan alle broedervolken, aan allen die hun deelneming betuigen met ons ongelukkig lot, aan allen die door gelijke gevaren be dreigd worden, den raad om hun voordeel te doen met de ondervinding, die Spanje heeft opgedaan. „Laat zij toch niet geloo- ven, dat zij immuun zijn voor het vergif, dat de ziel van ons volk bedwelmd heeft en dat haar in doodsangst gebracht heeft; iedere samenleving zal een vruchtbaar ter rein voor het Communisme zijn als God buiten haar grenzen is gebannen". UIT DE OMGEVING ALKEMADE. De oudste inwoonster overleden. In den hoogen ouderdom van ruim 95 jaar is te Roelofarendsveen overleden mej. A. Loos, Wed. van den heer C. de Jong, die bij haar leven de oudste inwoonster onzer gèmeente was. Als een bijzondeheid kan worden vermeld, dat zij behoudens de laatste week, toen zij door een verkoud heid was aangetast, steeds kerngezond is geweest en nog nimmer onder doktersbe handeling was. KATWIJK AAN DEN RIJN. Collecte Oranjefeesten. De collecte, gehouden voor het vieren van de feesten ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard heeft opgebracht f 42.43 y Posterijen. Naar we vernemen gaat de heer G. V. Beelen binnen enkele dagen de dienst der posterijen verlaten om voor- loopig wachtgelder te worden. Bij de te genwoordige hulpbesteller zal dan een tweede hulpbesteller worden benoemd, zoo dat de dienst geen wyziging zal ondergaan. Tuinbouw. Het vooruitzicht op kans van een wintertje bracht eenige levendig heid in den groentenhandel. In den regel geven de feestdagen geen voordeel aan kweeker en handelaar, doch met wat win terweer in zicht liep het nu wel iets an ders. Bijna alle producten gingeh in prijs iets naar boven en doordraaien kwam dan ook "nu niet voor. Zelfs de meest slecht ge vraagde producten als gele- en roodekool konden gemakkelijk koopers krijgen. De noteering was voor waschpeen ook aan merkelijk beter. Deze week was de prijs van f 0.45 tot f 0.80 per kist van 20 K.G. Dat is heel wat beter dan vorige weken. Ook Andijvie ging in prijs snel naar bo ven. Er werd aanvankelijk tot hoogstens f 0.50 per kist van 6 K.G. betaald, doch deze week, reeds Maandag al, liep deze op tot f 0.90 per kist. In uien kwam geen ver andering, dus ook geen verbetering. De prijs varieerde van fl.70 to f2.10 per 100 K.G. Prei werd iets duurder en noteerde van f 1.60 tot f 1.80 per 100 bos. En Knol- selderie had de prijs nog niet gehaald, die nu werd besteed, n.l. van f3.20 tot f4.40 per 100 stuks. Groene kool was ook goed gevraagd met oploopende prijs. Deze was de laatste dagen van f 1.60 tot f 3.10 per 100 stuks in de goede kwaliteit. Gele kool in goede soort bracht van f 1.10 tot f 1.30 per 100 K.G. op en Roode kool noteerde van f 1.20 tot f 2.— per 100 K.G. Met dit overzicht is het jaar intusschen ten einde. Velen zullen er niet om treuren, dat 1936 weer voorbij is. Voor dit jaar weer een ander. Of het dan beter zal zijn staat te bezien. De omzet aan de veiling is in vergelijking met 1935 nog met pl.m. 7 pet. vooruitgegaan. De intensieve tuin bouwcentra zullen zulks niet kunnen mel den. De koudegrondcultuur ligt niet in den hoek waar de zwaarste slagen vallen. Voor die meerdere omzet zijn natuurlijk rede nen aanwezig. De voornaamste reden zal wel zijn het meer intensieve bebouwen van den kouden grond, waardoor de aanvoer van bijna alle producten grooter wordt. De prijzen zijn in ieder geval niet de oorzaak der verhoogde omzet: integendeel. Ook nu nog doet de hoop leven. Met goeden moed dus maar 1937 in. Op hoop van zegen. KATWIJK AAN ZEE. Oranje-bazar. De officieele opening der Oranje-bazar heeft thans plaats ge had. De bazar wordt gehouden in de Tee- kenschool aan de Voorstraat. Burgemees ter Woldringh van der Hoop verrichtte de officieele opening. De leiding der inrich ting van de bazar was bij mevr. Woldringh van der Hoop-André de la Porte. Bij de opening waren o.m. tegenwoordig de Wet houder P. Dubbeldam, de directeur der ge meente-werken, de inspecteur van politie, de heer Volbeda, voorzitter der Oranje vereniging, die een woord van dank sprak voor de activiteit der dames. Na de ope ning werd de vroolijke stemming er in gebracht door de Muziekvereeniging. De bazar had reeds groote belangstelling. LISSE. De komende feestweek. De algemeene feestvreugde weerspiegelt zi«h reeds over duidelijk in het fleurige aanzien van onze gemeente, die in de afgeloopen dagen in een kleed is gestoken als zelden tevoren werd aanschouwd. Immers in de eerste da gen van deze week verrezen de eerepoor ten, de versierde masten en dergelijke or namenten als paddenstoelen uit den grond en was het in de gemeente een bedrijvig heid van jewelste. Thans wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking van een en ander. De geheele bevolking van Lisse wacht nu slechts op den ochtend van den 4en Ja nuari, wanneer om 8 uur precies de re veille zal worden geblazen, die den inge zetenen het begin van onze feestweek zal aankondigen. Daarna om 10.30 uur vindt ten Gemeen tehuize de officieele opening der feestelijk heden plaats, waarna een rondrit in open landauers door het versierde dorp zal plaats hebben. Om half drie des middags kan het pu bliek zich gaan vermaken door een bezoek te brengen aan de behendigheidswedstrij den in het 3e gebouw van de H.B.G. De groote deelname en de alleraardigste toe ren, die de jongelui aldaar zullen hebben te verrichten, waarborgen eenige uren van volmaakte pret. Dinsdagmiddag om 2 uur kan men ge nieten van het koddige vermaak, dat een gecostumeerde voetbalwedstrijd steeds biedt. Woensdagmorgen om 10 uur begint de wedloop door Lisse. Een kleine 200 deel nemers hebben zich hiervoor aangemeld, waaronder veteranen van 40, 50 en zelfs 60 jaar. Ofschoon aan het sportieve karak ter van dit programmapunt strikt de hand zal worden gehouden belooft de deelname van deze veteranen ongetwijfeld een attrac tie apart te worden en Zeer zeker voor het niet-sportieve gedeelte Van de Lisser be volking. Om 2 uur Woensdagmiddag zal. voor zoover voldoende ruimte beschikbaar is, geheel Lisse kunnen genieten van de volksspelen, die tot 5 uur in de Hobaho worden gehouden. Voor deze volksspelen Is door niet minder dan 500 personen inge schreven, zoodat zulks wat belooft te wor den. Een van de hoogtepunten van het feest begint om 8 uur Woensdagavond en wel de Eere-avond In het H.B.G.-gebouw. De toe gang voor dezen avond is geheel vrij en de ruimte zoo groot, dat de zaal wel meer dan 3000 personen kan bevatten, het geheel goed verwarmd en versierd, waarvan de ingang is in het 3de gebouw. Bovendien kunneh de Ingezetenen nog zich verpoozen door het bijwonen van film voorstellingen welke Maandagmiddag aan vangen en wel om 1 uur, 2.20 uur, 3.40 uur en om 5 uur; Dinsdagochtend worden ver volgd om 9 uur, 10.20 en 11.40 uur, als mede Dinsdagmiddag om 1 uur, 2.20 uur, 3.40 uur en om 5 uur. De toegang wordt uitsluitend verleend op vertoon van de uitgereikte plaatsbewijzen. Donderdag wordt den dag op dezelfde wijze geopend als op Maandag en zal des middags een folkloristische optocht van bruiloftsgasten plaats hebben en de fees telijkheden des avonds worden besloten met het strijken van de vlag op het Vier kant en het ontsteken van de vreugdevu- Lisse toont zich oranjelievend en zal het feest op waardige wijze en met ware oranjeliefde vieren. Overbodig is het te vermelden, dat gedurende deze feestdagen verzocht wordt te vlaggen. Lisse ia in af wachting op de dingen, die staan to ge beuren. OUDEWETERING. Oprichting Afdeeling Jongeren R.K. Staatspartij. Het bestuur onzer R.K. Parochiale Kiesvereeniglng heeft den laat- sten tijd een groote activiteit ontwikkeld. Na een krachtige en succes-volle compagne tot opvoering van het ledental, welke werd besloten met een propaganda-avond, alwaar als spr. optrad het lid der Tweede Kamer, de heer E. Stumpel te Hoorn, werd de organisatie der Jongeren ter hand ge- Op uitnoodiging van het bestuur waren gisteravond in Hotel Klein een 19-tal jon gelui opgekomen, ten einde de mogelijk heid te overwegen of er voor een afzonder lijke organisatie vanzelf onder de schut- se van de Kiesvereeniglng de mogelijk heid aanwezig was. De voorzitter der Kiesvereeniging, de heer Jos Penning de Vries sprak er in zijn openingswoord zijn vreugde over uit, dat zoo velen aan den oproep van het bestuur gevolg hadden gegeven. Spr. achtte de oprichting van een kern voor de Jonge ren, waar reeds zoo velen adspirant-lid der Kiesvereeniging zijn, zeker op zijn plaats. Spr. schetste daarna de beteekenis en de werkwijze en noemde als de belangrijkste voordeelen, het aankweeken van liefde voor het politieke werk, het opvangen van de jeugd in onze heerlijke Katholieke Staatspartij en het behoeden van de jon gelui voor den invloed van aan ons prin cipe tegenstrijdige partijen. Voorts ligt het in de bedoeling om de kern tevens te doen dienen als propaganda-club. Een ruim ter rein van werkzaamheid is dus aanwezig. Spr. noemt het aanwerven van leden voor de club en voor de Kiesvereeniging, het propageeren van de uitgaven der R.K. Staatspartij, me name van „De Opmarsch" enzoovoorts. Na deze uiteenzettine verklaarden alle aanwezige jongelui zich bereid om als lid toe te treden. De voorzitter uit zyn groote tevreden heid over dit prachtige resultaat en stelt voor om over te gaan tot voorloopige be handeling der Statuten. Het voorgelezen concept wordt, behoudens enkele kleine wijzigingen, onveranderd vastgesteld en zal in de volgende vergadering ter defi nitieve vaststelling worden aangeboden. Dan wordt overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Het resultaat is, dat na eenige stemmingen werden gekozen de heeren D. Vesseur, Jac. van Benten en Joh. Klein. De voorzitter gaat dan over tot instal latie van het bestuur en deelt mede, dat vanwege het bestuur der Kiesvereeniging twee gedelegeerde leden zullen zitting ne men en wel de heeren J. J. de Jong en P. H. van den Bosch. Vervolgens wijst spr. erop, dat het voor de gekozenen niet alleen een eer is, doch dat deze verkiezing hen ook verplichtingen oplegt. Hij spreekt de hoop uit, dat alle heeren steeds met inspanning van alle krachten de belangen der Staatspartij zul len behartigen en doet overigens nog een beroep op alle leden om propagandisten te zijn in eigen kring, ten einde te berei ken, dat ook zij, die nog niet zijn toegetre den alsnog lid zullen worden en overi gens om het bestuur krachtig terzijde te staan en zich steeds op de bekende waar dige wijze te blijven gedragen. Na de rondvraag werd tot sluiting over gegaan, waarbij de voorzitter de jeugdige bestuursleden met aandrang in overwe ging gaf om zich steeds te laten leiden dooi de heeren gedelegeerden met hunne groo- tere ervaring. Vanzelfsprekend behoeft zulks een gezonde gedachten-wisseling niet uit te sluiten. Hierna sluiting van dezen zeer geslaagden avond met den Chr. groet. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat deze week wat beter dan in de dagen voorafgaande aan Kerstmis. De trek van Scarlet due was een teleurstelling. De bloemen brachten de inkoopprijs der bollen niet op. Thans gaat het iets beter. Darwintulpen William Cop land brachten dezer dagen van f 0.28 tot f0.40 per dozijn op. Brilliant Star van fl tot f 1.50 per 100. De eerste Fred. Moore, die goed van kwaliteit waren, gingen tot f0.42 per dozijn. Een mooie prijs. Hyacin then brachten van f 4.50 tot f 8.40 per 100 op. De witte L'Innocencë ging het besta weg. Due de Berlin van f 0.80 tot f 1.30 per 100. Tuinbouw. Het jaar 1930 is weer ten einde. Het is het laatste overzicht. 1936 gaf in het algemeen voor de tuinders geen be vredigende uitkomsten. Het tegendeel zou den we eerder kunnen beweren. De gro vere tuinbouwproducten brachten nimmer loonende prijzen op en er draalde aardig wat door, waarop als regel dan steun werd gegeven. Begrijpelijk dat die producten dia gesteund worden door de Regeering in op brengst laag staan en die steun is ook hot laatste redmiddel. Voor 1937 beoogt men hoogere minimumprijzen voor sommige producten. Nog een groote vraag is het of zulks voordeel zal geven. De meeningen daarover zijn erg verdeeld. De prijzen wa ren deze week iets beter dan voorheen. Roode kool bracht van f 1.40 tot f 1.90 per 100 K.G., Gele kool van f 1 tot f 1.40 in de beste kwaliteit. Groene kool gaat vlug weg tegen f 1.40 tot f2.60 per 100 stuks. Wasch peen is aanmerkelijk duurder geworden, thans van f2.70 tot f4.10 per 100 K.G. Knolselderie was goed gevraagd en bracht van f 3 tot f 4.30 per 100 stuks op. Kroten gaan vrij slecht met een prijs van f 1.10 tot f 1.70 per 100 K.G. De noteering voor uien was deze week van f 1.60 tot f 1.90 per 100 K.G., vrij slecht dus. ROELOFARENDSVEEN. De feestelijkheden. Op initiatief van het bestuur der Oranje-vereeniging werd alhier een vergadering gehouden met de bestuursleden van diverse vereenigingen om te bereiken, dat ook in Roelofarends veen de Nationale Feestdag van 7 Januari a.s. niet onopgemerkt zou voorbijgaan. De voorzitter der Oranjevereenlging zet te het voorloopig opgezette plan dezer ver- eeniging uiteen, hetwelk in hte kort kan worden samengevat als volgt: Des morgens 8.30 uur: Plechtige Gezon gen H. Mis met Te Deum, waarna optocht dodr de plaats met schoolkinderen en ver tegenwoordigers van vereenigingen met vaandels, enz. Om 11 uur feestvergadering en openbare huldebetooglng van het Vorstelijk Bruids paar in het Veilinggebouw. Namiddags 2 uur kinder-tractatie in de scholen en kinder wedstrijden in het Vei linggebouw. Indien voldoende medewer king wordt verkregen tevens dienzelfden tijd een gecostumeerde voetbalwedstrijd op het DOS-terrein. Des avonds 7 uur Lichtstoet door de plaats, begeleid door het plaatselijk Mu ziekcorps. De afgevaardigden der verschillende ver eenigingen zegden aan dit plan hunne volle medewerking toe, zoodat verwacht mag worden, dat ook onze plaats dezen dag op passende wijze zal vieren. De voorzitter deelde nog mede, dat op Zondag 3 Januari en op den feestdag eeni ge jongedames aan de inwoners een oranje takje zullen aanbieden om de voor een feestviering wel wat schrale kas der ver een iging nog eenigszins te versterken. Ten slotte sprak de eere-voorzitter der Vereeniging, de heer Vergeer, nog een op wekkend woord tot de aanwezigen, er op wijzende, dat het van zoo groot belang is, ook voor ons Katholieken, om dit heuglijk gebeuren waardig en op passende wijze te herdenken, met welke woorden de vergade ring door luid applaus hare instemming betuigde. TER-AAR. U komt toch allen! Nu a.s. Zondag. 3 Januari, hebben wij de eerste uitvoering, die zal gegeven worden door de St. Lidui- na-vereeniging, u weet wel, die vereeniging welke zoo machtig veel doet voor de ar me menschen. Om deze avond zoo aantrek kelijk mogelijk te maken, heeft het bestuur getracht een programma samen te stellen, waarmee een ieder ongetwijfeld ingeno men zal zijn. Voor de pauze krijgen wij een opvoering van het bekende tooneelstuk „Wroeging", en tot slot een Boerenklom- pendans in ouderwetsche kleederdracht. Een aansporing deze feestavond by te wonen is bijna overbodig, want niet al leen zal men genieten, doch men steunt tevens een ideaal werk. Heel goed is het gezien de entree op zoo'n laag peil te zet ten, dat het voor weinigen een bezwaar kan zijn om niet te komen. De uitvoering wordt gegeven in het Parochiehui", va"gl aan precies zeven uur. VOORHOUT. Vergunning' door den Minister. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is vergunning verleend aan onzen plaatsge noot, den heer Th. C. Diemei, tot het uit zenden van buitenlandsche radioprogram ma's. De heer Diemei kan met deze ver gunning een stap in de goede richting ne men op het gebied der radio-distributie, al hier, en is tevens het argument weggeno men voor hen, die gaarne ook buitenland- sche muziek willen beluisteren. De a.s. feestelijkheden. Door het plaatselijk Oranje-comité is een feest-pro- gramma vastgesteld, te houden op 6 Ja nuari a.s. van den volgenden inhoud: Voorm. 9 uur: groot kinderfeest in het Parochiehuis, voor de meisjes der Zuster school en de meisjes der Chr. School. Namiddag 1 uur: Groot Kinderfeest in het Parochiehuis voor de jongens der R.K. Jongensschool en de jongens der Chr. School. Hierbij treedt op de bekende humo rist „Davola". met kinderprogramma. Namiddag 1 uur: groote wedstrijd in ton- kr.uppelen door de Tonknuppelvereen. „Knuppel zoolang je kracht hebt". Mooie prijzen. Deelname vrij. Aanmelding bij J. B. v. Werkhoven, Boerhaavestr. 13. 6.30 uur: Fakkel- en Lamplonoptoeht met muziek; verzameling bij het gemeentehuis. Vrije deelname met versierde wagens, fiet sen, clubs, clowns enz. enz. Aan te melden bij den heer J. v. d. Berghe, alhier, of bij den heer P. N. Vester. Vijf prijzen voor de meest .origineele versiering, te weten f5.—, f4.—,f3.—, f2.—, f 1.— 7.30 uur: Feestavond in de zalen welke hieronder worden genoemd. Ieder regelt daar eigen vermaak. In de zalen treedt op de zangvereeniging met nationale liederen, gedurende 20 minuten, te weten: 8 uur in het Parochiehulp; 8.30 uur in café „Groot Boerhaave" en 9 uur in café ..De Bonte Koe". In het hart van ons dorp heeft zich een buurtcommissie gevormd, bestaande uit de heeren M. P. A. Meissen, voorzitter, A. Hee- rlngs, M. Jansen en P. A. IJsselmuiden als leden, tot het aanbrengen van versieringen der Hoofdstraat, in verband met de feeste lijkheden te dezer plaatse. Aan bovenge noemde adressen kan men zich nog op geven voor eventueele hulp of medewer king. Winkelsluiting. Aan alle winkeliers in deze gemeente is in de dagen van 4 tot en met 7 Januari vrijstelling verleend van de bepalingen betreffende winkelsluiting. Etalage-wedstrijd. In aansluiting op bovengenoemd bericht kan gemeld worden, dat onder de winkeliers een etalage-wed strijd is georganiseerd. Zeer interessant kan hier worden, dat het publiek zal moe ten uitmaken wie de eerste prijs wint met dezen wedstrijd. Ook hiervoor worden prijzen beschikbaar gesteld. ZOETERMEER. De a.s. feestelijkheden. De feestelijk heden ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard, in deze gemeente, zijn voor zoover bekend is, de volgende: Maandagavond geeft de Oranje-Garde in het gymnastieklokaal een feestavond. Op gevoerd zal worden een historisch spel, ge naamd „Slaet op de trommele", terwijl uit gevoerd zal worden de zangcantate van Cath. van Rennes „De schoone feesten". Woensdagavond heeft in alle kerken in deze gemeente een wijdingsbijcenkomsl plaats. De Oranje-Vereeniging „Wilhelmi- na" organiseerd na de kerkdiensten in het gymnastieklokaal een herdenkingsavond. Donderdag worden de kinderen prenten en anderszins aangeboden, ze zullen wor den getracteerd en films 2ullen worden vertoond. Donderdagavond feestviering in de ge meente. Des Vrijdagsavonds zal door de zorgen van de Oranje-Vereeniging de trouwfilm in het gymnastieklokaal worden vertoond. Vermoedelijk zal Donderdagmorgen van den toren van de Ned. Herv. kerk een ge past programma worden uitgezonden door de radio-centrale. In de bebouwde kom wordt huis aan huis gevlagd, terwijl hier en daar versieringen ook bestaande in verlichting, door particu lieren zyn aangebracht. Succes op de waldhoorn. Op het groo te nationale Solistenconcours te Den Briel dezer dagen gehouden, behaalden onze plaatsgenooten, de heeren E. van Leeuwe en Jac. Roozenboom, een eersten prijs, met resp. 158 en 153 punten, afdeeling wald hoorns. Voor de plaatselijke harmoniever- eeniging „Kunst en Vriendschap", waarvan beide heeren lid zijn, beteekent dit ook een succes. Geboren: Mathilda Theresia Maria, d. van J. Moers en M. J. M. Vesseur An ton, z. van A. van Waaij en P. Sonneveld Adrianus Johannes Petrus, z. van J. C. Spruit en A. M. Ammerlaan Wilhelmi- na Elisabeth, d. van F. A. Rademaker en J. M. Buitendijk. Gehuwd: C. Rademaker 33 j. en P. M. van de Langenberg 22 j. Postbode: „Hier is een briet voor U, me neer Slim. Dat is een heel eind naar U toe!" Meneer Slim: „Als je het te ver vindt, waarom laat U den brief dan niet door de post bezorgen?"

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 23